صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: حکم اسلام در مورد بی خدایان

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

اشاره حکم اسلام در مورد بی خدایان

با سلام

معمولا قرآن وقتی حرف از کفر میزند روی سخنش با مردم عربستان زمان خودش هست که مشرک هستند. آیا خدا در قرآن در جایی در مورد بیخدایان حکمی داده است؟ اگر بله شماره سوره و آیه بدهید.

با تشکر
    ویرایش توسط رایحهٔ بهشت : ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ در ساعت ۱۹:۴۸
    آب من تو یه جوب نمیره با راه راست!

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,569
    حضور
    175 روز 16 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58358

با نام و یاد دوست

حکم اسلام در مورد بی خدایان

کارشناس بحث: استاد عمار

5. صلوات

نوشته
    1,508
    حضور
    23 روز 22 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6207

با سلام
    مصادیق آیات تنها مردم عربستان نیستند و همگی انسان ها در هر زمان و در هر کشوری را شامل می شود. فقط امروزه باید تابع نظر مراجع بود و با توجه به شرایط آنها جزئیات را دقیق بیان می کنند.
    لذا همه آیات کفار برای بیخدایان هم شامل می شود.
    موفق باشید

حکم اسلام در مورد بی خدایان

الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا

آن کس که تورا شناخت جان را چه کند
    فرزند وعیال وخانمان را چه کند.

7. صلوات ها 4

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط عمار نمایش پست ها
    لذا همه آیات کفار برای بیخدایان هم شامل می شود.
    جالبه قرآنی که قراره برای تمامی زمانها باشه بطور خاص راجع به گروهی خاص نظر نداده است!

9. صلوات

نوشته
    650
    حضور
    12 روز 21 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    12
    صلوات
    1149

نقل قول نوشته اصلی توسط m@hdi نمایش پست ها
    با سلام

معمولا قرآن وقتی حرف از کفر میزند روی سخنش با مردم عربستان زمان خودش هست که مشرک هستند. آیا خدا در قرآن در جایی در مورد بیخدایان حکمی داده است؟ اگر بله شماره سوره و آیه بدهید.

با تشکر
    جناب ام آلفا اچ دی آی (ای کاش اسمت را به شکلی می نوشتی که با مهدی اشتباه گرفته نشود) از جهت جدال احسن پرسیدی خدا در قرآن چنین حکمی داده، دیگه؟ چون تا جایی که می شناسیمت از بیخدایان فحاش به قرآن و حضرت رسول و حتی سایر معصومین هستی.(قابل توجه مدیران اجرایی و تدوینی: این قسمت را نوشتم که ایشان خیال نکنند بچه مسلمانها، هالو هستند و نمی دانند با کی طرف هستند. به طور کامل ربط به موضوع داشته و نباید حذف شود.) باری شما اگر می خواهی جوابهای ما را به چالش بکشی، در همینجا به چالش بکش و یک چیزی نپرس و ببر آنطرف بگو مسلمانها بلد نیستند جواب بدهند. اندیشه های سخیف بیخدایی آنقدر پوک و درون تهی هستند که مجبورند با دست دراز کردن به سوی شبهات مسیحیت علیه اسلام، مسلمان نبودنشان را توجیه کنند و با دست دراز کردن شبهات اسلام علیه مسیحیت، مسیحی نبودن خودشان را.

منظورت از حکم مشخص نیست که حکم دنیوی بیخدا را مد نظر داری یا حکم اخروی آنرا. اگر منظورت از حکم اخروی است، که باید عرض کنیم که یک بیخدا، در بیش از یکی از این دو حال نمی تواند باشد: یا می توانسته بفهمد خدایی هست یا نمی توانسته بفهمد:

الف)اگر می توانسته بفهمد، با توجه به اینکه هر کس به آیینی غیر از اسلام باشد از او پذیرفته نمی شود و او در آخرت از زیانکاران است(آل عمران:85) منجر به جهنمی شدن او خواهد شد.

ب)اگر نمی توانسته بفهمد، با توجه به اینکه خدا از هر کسی در حد توانایی او انتظار دارد(بقره:286) کفر او، که یا ناشی از عدم دسترسی اش به منابع مناسب بوده یا ناشی از ضعف فکر خودش و نه ناشی از غرض و مرضی که بعضیها دارند، منجر به زیانش نخواهد شد و انتظار نمی رود که به جهنم برود.

اما اگر منظورت حکم دنیوی بیخدا بودن است؛ قرآن فرموده یا ایّها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولوالامر منکم(نساء:59) و از این مجرا راه استخراج احکام مختلف را روشن ساخته است و رسول و اولوالامری که همپایه با رسول است، باید روشن سازند که حکم بیخدا چیست و با توجه به اینکه امور نقلی رسیده از پیامبر و ائمه، تفتیش عقیده و مجازات به جرم داشتن عقیده ای خاص را نپذیرفته اند، می شود گفت که به صرف بیخدا بودن، کسی مجازات نمی شود و فقط باید در صورتی که تحت سیطرۀ حکومت اسلامی است، مالیات جزیه را نیز مثل دیگران بپردازد، زیرا جزیه به دلیل اهل کتاب بودن اهل جزیه نیست، بلکه به دلیل این است که مسلمان نیستند ولی تحت حمایت حکومت اسلامی هستند و حکومت اسلامی نیز در قبالشان وظیفه دارد.(همان وظیفه ای که به شدت تحریفش می کنید، و احتمالاً در پستهای آیندۀ خودت خواهند دید.)

اما اگر می بینید که شما و بزرگان خردستیزتان، معتقدید که مسلمین بیخدایان را محکوم به مرگ می دانند، به این دلیل است که شما اسلامستیزان، عادت به دروغبافی و تهمت و افترا دارید. وقتی قیمین فکریتان از کسروی و دشتی گرفته تا انصاری و شفا، یک رودۀ راست در شکم ندارند و جمله به جمله دروغ و نیرنگ به کار می برند، همین می شود که اسلام را با اوهامتان می شناسید. ای کاش دمی از اقیانوس دروغها و عقده گشائیهای این اراذل سر بر می آوردید و حقیقت را آنگونه که هست می دیدید.

اگر می بینید که برخی مرتدین محکوم به اعدام می شوند، به دلیل عقیده اشان و حتی ابراز عقیده اشان نیست، بلکه به این خاطر است که مثل شما دروغ و تهمت به اسلام را در گوش افراد ناآگاه جار می زنند، و مثل شما و دوستانتان چپ و راست به مقدسات اسلام فحاشی می کنند و خون به دل مسلمین می کنند و در عین مظلومنمایی، از سوزاندن دل مسلمانان لذت می برند. و گرنه من در سربازیم پیش آمده که مدتی طولانی هم به اجبار با یک همخدمتی بیخدا همنشین شده ام، و در تمام این مدت از من چیزی جز نیکی ندیده و رفتار خوب من باعث شده که او هم به مقدسات من احترام بگذارد

به هر حال، بنده نفرت دشمنان پیامبرم را در دل دارم، و نمی توانم با یکی از دشمنان قسم خوردۀ حضرتش به بحث بنشینم، سایر دوستان هستند و جوابت را خواهند داد. فقط امیدوارم این جواب من حذف نشود.

11. صلوات ها 7

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

جالبه قرآنی که قراره برای تمامی زمانها باشه بطور خاص راجع به گروهی خاص نظر نداده است!
    سلام آقا مهدی ...
    ببین ... کسی نمیتونه وجود خدا رو رد کنه ...
    هزارا دلیل وجود داره که آدم در وجود داشتن یا نداشتن خدا شک میکنه ...
    به نظره من به احتمال بسیار بالایی خدا وجود داره ...

من یه دلیل برات میارم ... شاید کمی اطمینان پیدا کردی ...
    یک بستنی رو که همچین نظم خاصی نداره ... یک ربع بزار بیرون از فریزر ... ببین چه بلایی به سرش میاد .
    یک آتش رو بهش اکسیژن یا مواد سوختنی نرسون ... کمتر از 10 ثانیه خاموش میشه .

ما داریم در درون دنیایی زندگی میکنیم که همه جاش سراسر مشگل و ایراد هستش ...
    ولی یک نیرو و انرژی داره به این ها جان میده ... سرتاپا نگهشون داشته ... و خصوصیت و ذات و شخصیتشون رو حفظ کرده ...
    این دنیا خیلی سست تر از این هست که بخواد خودش رو پاهای خودش وای سه ...
    و من فکر میکنم با احتمال بسیار بالایی خدا وجود داره ...

از طرفی قران هم یک متن عادی نیست ...
    اشاره به نوک انگشت انسان و اینکه اثر انگشت انسان یکتاست .
    اشاره به اینکه بجز چهارپایان خلقتی نو برای جابه جایی انسان ها ایجاد میکنه .
    اشاره به اینکه عصب های چشایی درد پوست انسان بر رویه پوست هستند و در صورتی که پوست انسان بسوزد دیگر احساس درد نمیکند
    مثلا همیکنه در قرآن اومده انسان را از خاک خلقت کردیم ... کدوم انسان به ذهنش میرسه بگه انسان را از خاک خلقت کردیم ....

ما 12 تا امام داشتیم ... یازده تاشون شهید شدند و دوازدهمی هم قرار هست که ظهور کنند و در نهایت شهید میشن ...
    حتی یک کدومشون به مرگ عادی فوت نشدند ...

نمیتونیم رویه همه این چیزها چشمامون رو ببندیم و بگیم خدایی وجود نداره .
    پر و بال عشق آنقدر توانمند نیست که بتوان در دره خودسوزی پرید و به باز شدن و اوج گرفتن دوباره اطمینان داشت .

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلمان ایرانی نمایش پست ها
    جناب ام آلفا اچ دی آی (ای کاش اسمت را به شکلی می نوشتی که با مهدی اشتباه گرفته نشود) از جهت جدال احسن پرسیدی خدا در قرآن چنین حکمی داده، دیگه؟ چون تا جایی که می شناسیمت از بیخدایان فحاش به قرآن و حضرت رسول و حتی سایر معصومین هستی.
    اسم من مهدی هست حالا مثل این هکرها یک حرفش رو یه جور دیگه نوشتم پس اشتباه نگرفتی اسم من مهدی هست. منظورتان را از "جدال احسن" نفهمیدم لطفا واضح تر سخن بگویید. بنده هدفم از زدن این تاپیک جدال نبوده بلکه سخنی از یک بی دین شنیدم (که از نظر من محترم است چرا که ملاک من تقوا نیست بلکه انسانیت است) گفتم بیام از عالمان دینی بپرسم ببینم راست میگه یا نه. کجا دیدی که من فحاشی کنم؟! اینجا گفتن حقیقتم جواز نداره حالا من بیام فحاشی کنم که چی بشه؟! مگه با فحاشی کردن من که به دنبال تغییر نظر دیگران هستم (که فکر کنم در اینجا جرمه!) میتونم به نتیجه ای برسم؟!

باری شما اگر می خواهی جوابهای ما را به چالش بکشی، در همینجا به چالش بکش و یک چیزی نپرس و ببر آنطرف بگو مسلمانها بلد نیستند جواب بدهند. اندیشه های سخیف بیخدایی آنقدر پوک و درون تهی هستند که مجبورند با دست دراز کردن به سوی شبهات مسیحیت علیه اسلام، مسلمان نبودنشان را توجیه کنند و با دست دراز کردن شبهات اسلام علیه مسیحیت، مسیحی نبودن خودشان را.
    این نظر شماست و قابل احترام اما اگه من همینجا بنویسم که این ادیان هستند که پوک و درون تهی هستند خود شما میگویید که داری فحاشی میکنی اما من نه حرف شما را فحاشی میدانم نه حرف خودم را چون ملاکم حقوق بشر است نه علمای ادیان که وقتی که از قدرت دور هستند حرف از حقوق بشر در دینشان میزنند و وقتی که در قدرت هستند اجازه نفس کشیدن به مخالف را نمیدهند!

منظورت از حکم مشخص نیست که حکم دنیوی بیخدا را مد نظر داری یا حکم اخروی آنرا. اگر منظورت از حکم اخروی است، که باید عرض کنیم که یک بیخدا، در بیش از یکی از این دو حال نمی تواند باشد: یا می توانسته بفهمد خدایی هست یا نمی توانسته بفهمد:

الف)اگر می توانسته بفهمد، با توجه به اینکه هر کس به آیینی غیر از اسلام باشد از او پذیرفته نمی شود و او در آخرت از زیانکاران است(آل عمران:85) منجر به جهنمی شدن او خواهد شد.

ب)اگر نمی توانسته بفهمد، با توجه به اینکه خدا از هر کسی در حد توانایی او انتظار دارد(بقره:286) کفر او، که یا ناشی از عدم دسترسی اش به منابع مناسب بوده یا ناشی از ضعف فکر خودش و نه ناشی از غرض و مرضی که بعضیها دارند، منجر به زیانش نخواهد شد و انتظار نمی رود که به جهنم برود.
    پس اگر اهل کتاب باشیم هم به جهنم میرویم! قرآن گفته که جزو زیانکاران خواهند بود نه جهنمیان. در نظر داشته باشید همین که جایگاه کسی در بهشت از کسی دیگر کمتر باشد خود نوعی زیان است. بهتر است سنجیده تر سخن بگویید چون با گفتن این حرفها برادران دینیتان به شما میگویند افراطی!

اما اگر منظورت حکم دنیوی بیخدا بودن است؛ قرآن فرموده یا ایّها الذین آمنوا اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولوالامر منکم(نساء:59) و از این مجرا راه استخراج احکام مختلف را روشن ساخته است و رسول و اولوالامری که همپایه با رسول است، باید روشن سازند که حکم بیخدا چیست و با توجه به اینکه امور نقلی رسیده از پیامبر و ائمه، تفتیش عقیده و مجازات به جرم داشتن عقیده ای خاص را نپذیرفته اند، می شود گفت که به صرف بیخدا بودن، کسی مجازات نمی شود و فقط باید در صورتی که تحت سیطرۀ حکومت اسلامی است، مالیات جزیه را نیز مثل دیگران بپردازد، زیرا جزیه به دلیل اهل کتاب بودن اهل جزیه نیست، بلکه به دلیل این است که مسلمان نیستند ولی تحت حمایت حکومت اسلامی هستند و حکومت اسلامی نیز در قبالشان وظیفه دارد.(همان وظیفه ای که به شدت تحریفش می کنید، و احتمالاً در پستهای آیندۀ خودت خواهند دید.)
    ظاهرا دین جدیدی آمده که بنده از آن بیخبرم چون تا آنجایی که علمای اسلام گفته اند جزیه باری هست بر دوش اهل کتاب.

اما اگر می بینید که شما و بزرگان خردستیزتان، معتقدید که مسلمین بیخدایان را محکوم به مرگ می دانند، به این دلیل است که شما اسلامستیزان، عادت به دروغبافی و تهمت و افترا دارید. وقتی قیمین فکریتان از کسروی و دشتی گرفته تا انصاری و شفا، یک رودۀ راست در شکم ندارند و جمله به جمله دروغ و نیرنگ به کار می برند، همین می شود که اسلام را با اوهامتان می شناسید. ای کاش دمی از اقیانوس دروغها و عقده گشائیهای این اراذل سر بر می آوردید و حقیقت را آنگونه که هست می دیدید.
    شما به بزرگان از نظر بنده چکار دارید؟! خوب است که بنده به پیامبر اسلام بگویم خردستیز؟! یا بگویم دروغگو و نیرنگ باز؟! یا بگویم روده راست در شکمش نیست؟! اگر بگویم همین شما این را علم میکنید که طرف داره فحاشی میکنه اما این حق را از خودتان نمیگیرید که به دیگران توهین کنید.

اگر می بینید که برخی مرتدین محکوم به اعدام می شوند، به دلیل عقیده اشان و حتی ابراز عقیده اشان نیست، بلکه به این خاطر است که مثل شما دروغ و تهمت به اسلام را در گوش افراد ناآگاه جار می زنند، و مثل شما و دوستانتان چپ و راست به مقدسات اسلام فحاشی می کنند و خون به دل مسلمین می کنند و در عین مظلومنمایی، از سوزاندن دل مسلمانان لذت می برند. و گرنه من در سربازیم پیش آمده که مدتی طولانی هم به اجبار با یک همخدمتی بیخدا همنشین شده ام، و در تمام این مدت از من چیزی جز نیکی ندیده و رفتار خوب من باعث شده که او هم به مقدسات من احترام بگذارد
    کی گفته مرتد اگر ابراز عقیده کند هم اعدام نمیشود؟! بله انقدر زیاد شده اند که مجبورید اینگونه ژست متمدن بودن بگیرید چون نمیشود مرتدین را عملا کشت ولی بدانید که علمای اسلام نظر دیگری دارند و مرتد در صورتی که مرتد بودن خودش را علنی کند اعدام خواهد شد. از نظر شما هرگونه نقدی دروغ و تهمت به اسلام است بخاطر همین هم یک کتاب در نقد شیعه هم در کشور چاپ نمیشود چه برسه به اسلام!

به هر حال، بنده نفرت دشمنان پیامبرم را در دل دارم، و نمی توانم با یکی از دشمنان قسم خوردۀ حضرتش به بحث بنشینم، سایر دوستان هستند و جوابت را خواهند داد. فقط امیدوارم این جواب من حذف نشود.
    بله شما تا گردن ما را نزنید راضی نمیشوید به هر حال اینجا داخل کشور اسلامی هست و شما و همفکرانتان هر بلایی که بخواید میتوانید سر من و امثال من بیاورید وقتی که میروید شورای حقوق بشر آنجا یک روباه را میفرستید تا ژست متمدن بودن بگیرید ولی در داخل ....

به هر حال سخنان شما جواب من نبود و اسلام مدعی در قرآنش دیدش انقدر محدود است که پیامبرش فقط مشرکین اطراف خود را میبیند!

14. صلوات ها 3

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    سلام آقا مهدی ...
    ببین ... کسی نمیتونه وجود خدا رو رد کنه ...
    هزارا دلیل وجود داره که آدم در وجود داشتن یا نداشتن خدا شک میکنه ...
    به نظره من به احتمال بسیار بالایی خدا وجود داره ...

من یه دلیل برات میارم ... شاید کمی اطمینان پیدا کردی ...
    یک بستنی رو که همچین نظم خاصی نداره ... یک ربع بزار بیرون از فریزر ... ببین چه بلایی به سرش میاد .
    یک آتش رو بهش اکسیژن یا مواد سوختنی نرسون ... کمتر از 10 ثانیه خاموش میشه .

ما داریم در درون دنیایی زندگی میکنیم که همه جاش سراسر مشگل و ایراد هستش ...
    ولی یک نیرو و انرژی داره به این ها جان میده ... سرتاپا نگهشون داشته ... و خصوصیت و ذات و شخصیتشون رو حفظ کرده ...
    این دنیا خیلی سست تر از این هست که بخواد خودش رو پاهای خودش وای سه ...
    و من فکر میکنم با احتمال بسیار بالایی خدا وجود داره ...

از طرفی قران هم یک متن عادی نیست ...
    اشاره به نوک انگشت انسان و اینکه اثر انگشت انسان یکتاست .
    اشاره به اینکه بجز چهارپایان خلقتی نو برای جابه جایی انسان ها ایجاد میکنه .
    اشاره به اینکه عصب های چشایی درد پوست انسان بر رویه پوست هستند و در صورتی که پوست انسان بسوزد دیگر احساس درد نمیکند
    مثلا همیکنه در قرآن اومده انسان را از خاک خلقت کردیم ... کدوم انسان به ذهنش میرسه بگه انسان را از خاک خلقت کردیم ....

ما 12 تا امام داشتیم ... یازده تاشون شهید شدند و دوازدهمی هم قرار هست که ظهور کنند و در نهایت شهید میشن ...
    حتی یک کدومشون به مرگ عادی فوت نشدند ...

نمیتونیم رویه همه این چیزها چشمامون رو ببندیم و بگیم خدایی وجود نداره .
    ظاهرا که شما معقول تر از جناب مسلمان ایرانی هستید امیدوارم باطنا هم همینطور باشه. بنده بحثی راجع به عدم وجود خدا نکردم بلکه ملاک من خدای ادیان است. خدا بصورت یک کل نه میتوان قاطعانه گفت هست نه میتوان قاطعانه گفت نیست و همیشه در مورد وجودش یا حتی تعدادش بحث بوده و هست. قرآن را هم من کتابی عادی نمیبینم همانطور که محمد را نویسنده ای عادی نمیبینم. قرآن با وجود همه ایراداتی که از نظر من دارد نویسنده اش از نظر من از حافظ که به قول بسیاری لسان الغیب هست در جایگاهی بالاتر قرار دارد همانطور که خود حافظ هم گفته:

ندیدم خوشتر از شعر تو حافظ .......... به قرآنی که اندر سینه داری

تنها نتیجه ای که بنده از محمد و قرآنش گرفتم شک بود. اما اینها محل بحث من در این تاپیک نیست. محل بحث من این است که چرا کتابی که قرار است برای همه جای دنیا برای همه آدمها برای همه اعصار باشد دیدش انقدر محدود است؟! فقط مشرکان اطراف پیامبرش را میبیند و بجز یهودیت و مسیحیت و زرتشتی گری بقیه دیدگاه ها مثل همین بیخدایی را نمیبیند؟! اینها محل بحث من هست.

16. صلوات

نوشته
    1,843
    حضور
    51 روز 12 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4099

به هر حال سخنان شما جواب من نبود و اسلام مدعی در قرآنش دیدش انقدر محدود است که پیامبرش فقط مشرکین اطراف خود را میبیند!

فراوان حکم در مورد تمام افراد غیر مسلمان داده شده یعنی هر فرقه ای که دین اسلام نداشته باشد خواه مسیحی یا یهودی یا بهایی یا بودایی یا کافر و به قول شما بیخدا و ... باشد آمده است.

فَمَن يُرِدِ اللَّهُ أَن يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ وَمَن يُرِدْ أَن يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ كَذَٰلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿الأنعام: ١٢٥﴾
    آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می سازد؛ و آن کس را که بخاطر اعمال خلافش بخواهد گمراه سازد، سینه‌اش را آنچنان تنگ می‌کند که گویا می‌خواهد به آسمان بالا برود؛ این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی‌آورند قرار می‌دهد!

أَفَمَن شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَىٰ نُورٍ مِّن رَّبِّهِ فَوَيْلٌ لِّلْقَاسِيَةِ قُلُوبُهُم مِّن ذِكْرِ اللَّهِ أُولَٰئِكَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿الزمر: ٢٢﴾
    آیا کسی که خدا سینه‌اش را برای اسلام گشاده است و بر فراز مرکبی از نور الهی قرار گرفته (همچون کوردلان گمراه است؟!) وای بر آنان که قلبهایی سخت در برابر ذکر خدا دارند! آنها در گمراهی آشکاری هستند!

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿آل‌عمران: ٨٥﴾
    و هر کس جز اسلام ، آیینی برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد؛ و او در آخرت، از زیانکاران است.

ویرایش توسط ملاصدرا : ۱۳۹۳/۰۹/۰۴ در ساعت ۲۱:۰۱

18. صلوات ها 5

نوشته
    269
    حضور
    5 روز 11 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    466

نقل قول نوشته اصلی توسط ملاصدرا نمایش پست ها
    فراوان حکم در مورد تمام افراد غیر مسلمان داده شده یعنی هر فرقه ای که دین اسلام نداشته باشد خواه مسیحی یا یهودی یا بهایی یا بودایی یا کافر و به قول شما بیخدا و ... باشد آمده است.

فَمَن يُرِدِ اللَّهُ أَن يَهْدِيَهُ يَشْرَحْ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ وَمَن يُرِدْ أَن يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَهُ ضَيِّقًا حَرَجًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ كَذَٰلِكَ يَجْعَلُ اللَّهُ الرِّجْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ ﴿الأنعام: ١٢٥﴾
    آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای (پذیرش) اسلام، گشاده می سازد؛ و آن کس را که بخاطر اعمال خلافش بخواهد گمراه سازد، سینه‌اش را آنچنان تنگ می‌کند که گویا می‌خواهد به آسمان بالا برود؛ این گونه خداوند پلیدی را بر افرادی که ایمان نمی‌آورند قرار می‌دهد!

أَفَمَن شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَىٰ نُورٍ مِّن رَّبِّهِ فَوَيْلٌ لِّلْقَاسِيَةِ قُلُوبُهُم مِّن ذِكْرِ اللَّهِ أُولَٰئِكَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ ﴿الزمر: ٢٢﴾
    آیا کسی که خدا سینه‌اش را برای اسلام گشاده است و بر فراز مرکبی از نور الهی قرار گرفته (همچون کوردلان گمراه است؟!) وای بر آنان که قلبهایی سخت در برابر ذکر خدا دارند! آنها در گمراهی آشکاری هستند!

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الْإِسْلَامِ دِينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الْآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿آل‌عمران: ٨٥﴾
    و هر کس جز اسلام ، آیینی برای خود انتخاب کند، از او پذیرفته نخواهد شد؛ و او در آخرت، از زیانکاران است.
    باشه آقای خوشحال بهشت دربست در اختیار شما و همفکرانتان فقط جواب ما را از قرآن بدهید.

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۴/۲۳, ۲۲:۵۰ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری