صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا هرچی توبه می کنم و کمک می خوام مرض بیشتری سراغم میاد؟

علاقه
    مذهب - مطالب زندگی زناشویی و خانواده - برق قدرت - رئال - بازی sybway surfers
    نوشته
    126
    حضور
    6 روز 23 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    413

چرا هرچی توبه می کنم و کمک می خوام مرض بیشتری سراغم میاد؟

سلام خدمت دوستان عزیز

راستش نمیدونم از کجا شروع کنم !!
    از چی بگم و چطور بگم !!

ولی خواهشا کل این متن رو بخونید !(( شاید تونستید کمک کنید ! ))

شاید طولانی و مذخرفه ولی بخونید تا شاید تونستید کمک کنید !
    از زندگی شخصیم هست و از چنتا مسئله صحبت کردم !!

یه جوون 22 ساله و دانشجو ترم آخر کارشناسی هستم
    سال قبل رفتم مشهد و بعدش نمیدونم چی شد که 1 ساله شروع کردم به نماز خوندن (( همیشه دوست داشتم نماز بخونم ولی نمیشد تا اینکه یه مشهد رفتنم باعث شد الان 1 سال هست که نماز میخونم )) (( همونجا بود که دعا کردم واسه شروع نماز و به راه راست هدایت شدن ))
    تو این 1 سال هم سعی کردم ترک گناه کنم و ....
    خیلی هم سعی کردم از گناه دوری کنم که در بعضی مواقع شد و بعضی هم نشد !!

تو این 1 ساله نمیدونم چرا هر درد و مرض هست اومده سراغم

واسه مشکل دندونم رفته بودم دکتر تا اینکه متوجه شدم مشکل فک و صورت دارم و باید یه عمل سنگین انجام بدم
    سر یه دندون کشیدن یکبار حدود 15 دقیقه یه مشکلی پیش اومد و دندون در نمی اومد که تو 15 دقیقه دنیا و آخرت اومد جلو چشم

پارسال هم مشکل واریکوسل گرفتم و بعد 1 سال درمون بالاخره مشکل حل شد (( از زمان شروع درد به حدی عذاب میکشیدم که موقع راه رفتن و یا ادرار درد شدید حس میکردم ))
    هفته قبل هم رفتم دکتر و گفت بعد 1 سال درمان خوب شدی و مشکلی نیست

بعد از این مشکلان چند روز قبل کلیه راستم درد گرفت و رفتم دکتر
    یکی از بچه ها گفت آپاندیس هست که خوشبختانه مشکل جدی نبود و رفع شد
    ولی ترس و دردش منو کشت !!

الانم دارم با ترک خود ارضایی مبارزه میکنم
    خیلی خیلی سخته !
    هرکاری هم بگید یا دارم انجام میدم یا انجام دادم
    از رفتن به هیئت بگیرید تا خوندن انواع نماز ها و انجام مستحبات !
    ولی به شدت دارم اذیت میشم و احساس گناه میکن و پشیمون ولی ............

نمیدونم چرا !!
    ولی انگار خدا صدامو نمی شنوه !!

چند مدتی هم هست که یه سر یه بحث مسخره یه دختر رفته تو فکرم
    اصلا خود دختره فکر نکنم 1 ثانیه بهم فکر کنه ولی من یه جوری شدم بعد از چند جلسه همکلاسی بودن (( البته شاید بگید ترم 1 هست و این حرفا ولی اینطور نیست -- از این موارد زیاد بوده ولی این یکی نمیدونم چرا فراموش نمیشه ))

همه اینا به کنار
    تو این چند وقته که تمام سعی و تلاشم رو واسه ترک خودارضایی کردم تو خیلی از سایت ها خوندم ازدواج یکی از راه حل ها هست !!
    حالا شما اون دختره رو بزارید کنار این مسئله ای که جدیدا اومده تو فکرم !!

شاید بگید اصلا وقت ازدواج نیست (( چون هنوز سربازی نرفتم و مستقل نیستم ))
    ولی خیلی خیلی دوست دارم ازدواج کنم

چون معتقدم یه انسان وقتی کامل میشه که ازواج کنه (( مرد از دامان زن به معراج میرسد !!! ))
    و ازدواج میتونه تو پیشرفت طرف کمک زیادی کنه !!

شاید بگید خودشو دست بالا میگیره ولی
    از نظر فکری حس میکنم از هم سن و سالای خودم بالاترم
    الان هر جوون هم سن و سال خودم (( 20 تا 25 )) رو میبینم عاشق دور زدن تو خیابان با ماشین و قلیون سرا و .... هست

در حالی که خودم اینا رو یکسری کارهای مذخرف و بچه گونه میدونم
    و معتقدم آدم بهتره زود ازدواج کنه و زودتر زندگی خودشو تشکیل بشه

همه اینا رو گفتم که بگید تو زندگیم چی میگذره ؟؟
    چرا اینقدر مشکل و درد میاد سراغم ؟؟
    و هزاران چرا دیگر !!

اگه امکان داره کارشناس عزیز لطف کنه پست های طولانی نذاره !! (( بعضی مواقع حوصله خوندنش نمیاد ))
    و دوستان هم صحبتی دارن خوشحال میشم بشنوم !!

(( مرجع تقلید آیت الله خامنه ای ))

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58305

با نام و یاد دوست

چرا هرچی توبه می کنم و کمک می خوام مرض بیشتری سراغم میاد؟

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 2

نوشته
    1,728
    حضور
    48 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 23 نمایش پست ها
    همه اینا رو گفتم که بگید تو زندگیم چی میگذره ؟؟ چرا اینقدر مشکل و درد میاد سراغم ؟؟ و هزاران چرا دیگر !!

از ظاهر آيات و روايات بر مي‌آيد بلاها و گرفتاري‌ها، شدايد و مصيبت‌هايي که بر انسان وارد می شود ريشه و عوامل گوناگوني مي تواند داشته باشد، نمي‌توان آن را به يک يا چند عامل محدود نمود. اما در يک نگاه کلي مي توان گفت:
    از مهمترین ريشه و اساس همه مصيبت ها و گرفتارهاي انسان، «عملکردهاي» اوست. يعني برخي بلاها از آثار وضعي عمل انسان است‌. در حقيقت اين نوع گرفتاري ها زاييدة انديشه و عمل انسان است‌.
    قرآن کريم مي فرمايد:‌ «وَما اصابکم من مصيبة، فبما کسبت ايديکم و يعفو عن کثير؛(1) هر مصيبت و ناملايماتي (فردي يا اجتماعي) که به شما مي رسد، به خاطر اعمالي است که با دست خود انجام داده ايد (تازه اين تمام مجازات و کيفر اعمال شما نيست) و خدا از بسياري از گناهان مي گذرد و آن ها را مورد عفو قرار مي دهد».

پي نوشت:
    1. شورى (42) آيه 30.

7. صلوات ها 9

نوشته
    1,728
    حضور
    48 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

وجه ديگر براي سختی ها و گرفتاری ها، امتحان و آزمايش بندگان است ‌:
    خداوند حکيم‌، در جهان آفرينش‌، داراي "سنّت‌"ها و قوانين پايداري است که از جمله آن‌ها، "سنّت امتحان‌" است .در موارد گوناگوني انسان‌ها را آزمايش مي‌کند. يکي از آن موارد، امتحان به مصائب است‌که در صورت موفقيت در آزمون الهي‌، رتبه و مقام انسان بالاتر مي‌رود و باعث تکامل او مي‌شود،
    قرآن مي فرمايد ‌:
    "وَلَنَبْلُوَنَّکُم بِشَي‌ْءٍ مِّن‌َ الْخَوْف‌ِ وَ الْجُوع‌ِ وَ نَقْص‌ٍ مِّن‌َ الاَْمْوَا َل‌ِ وَ الاْ َنفُس‌ِ وَ الثَّمَرَاَت‌ِ وَبَشِّرِ الصَّـَبِرِين‌َ؛ (1) قطعاً شما را به چيزي [از قبيل‌] ترس و گرسنگي و کاهشي در اموال و جان‌ها و محصولات مي‌آزماييم و مژده باد شکيبايان را".

پی نوشت :
    1. بقره (2)، آيه 155.

9. صلوات ها 10

نوشته
    1,728
    حضور
    48 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

وجه سوم :
    استعدادهاي نهفته در انسان در پرتو سختي‏ ها شکوفا مي‏شود، همان طوري که فلزات در کوره آتش آبديده و استوارتر مي‏ شوند، مشکلات، شخصيت ساز و استقامت آفرين است، بسان درختي که در دل بيابان‏هاي سوزان و بادهاي داغ قرار مي‏ گيرد.
    از اين جا مي‏ توان پي برد که چرا خداوند، بندگان صالح خود را با بلاهاي گوناگون مي‏ آزمايد. اگر آزمايش ‏ها نبود، مقامات معنوي نمي‏ رسيدند، از اين رو گفته‏ اند :
    هر که در اين بزم مقرب تر است جام بلا بيشترش مي‏ دهند
    امام علي (ع) در يکي از نامه ‏هاي خود، مردمي را که در کانون دشواري‏ ها و مشکلات پرورش يافته ‏اند، به درختان قوي کوهستاني تشبيه مي ‏کند،اما افراد تن پرور و راحت طلب را به درختان و باغستان همانند نموده و فرموده:
    "آگاه باشيد که درختان بياباني چون به سختي و کم آبي خو گرفته‏ اند، چوب هايشان سخت‏ تر و شعله آتش آن‏ها شديدتر است و ديرتر به خاموشي مي‏ گرايند، ولي درختان بوستاني، پوست هايشان نازک‏ تر و چوب هايشان سست‏ تر است و زودتر شکسته مي‏ شود."(1)

پی نوشت :
    1. نهج البلاغه، نامه 45.

11. صلوات ها 9

نوشته
    1,728
    حضور
    48 روز 20 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

با توجه به این سه وجه می گوییم :
    از روايات بر مي‌آيد که بين ايمان و بلا رابطه مستقيمي وجود دارد.

امام صادق(ع) مي‌فرمايد: " مؤمن مانند کفه ترازواست. هر اندازه که ايمانش زياد شود،‌رنج و بلاي او نيز زيادتر خواهد شد."(1)

از رسول خدا(ص) پرسيده شد: "پر بلا ترين مردم در دنيا چه کساني هستند؟ پيامبر فرمود: "پر بلاترين مردم در دنيا انبيا هستند،سپس هر کس که در پندار، گفتار و کردار بيش‌تر شبيه پيامبران باشد".(2)

امام باقر(ع) مي‌فرمايد:
    "خدا مؤمن را با بلا مي‌نوازد، چنان که مرد با هديه‌اي که از سفر براي خانواده‌اش مي‌برد، آن‌ها را مي‌نوازد".(3)

دليلش آن است که در پرتو مشکلات و سختي‌ها، استعداد‌هاي انسان شکوفا مي‌شود و گوهر حقيقت آشکار مي‌گردد.

انساني که از آزمون‌هاي کوچک با صبر و تحمل موفق بيرون آيد، بايد خود را آماده آزمون‌هاي سخت‌تر نمايد. هر چه در آزمون‌هاي الهي موفق‌تر شود، به مقام قرب بيشتر نائل شده و به درجات بالاتري از کمال خواهد رسيد.

بنابراین گمان نکنید چون توبه کرده اید این بلاها به سر شما در می آید زیرا :
    اول : بی بسیاری از این مشکلات و توبه شما ارتباطی نیست.
    دوم : بر فرض هم که باشد آن را حمل بر این کنید که برای آزمودن ثبات قدم شما دراین مسیر است.
    سوم : یکی از مهمترین و بهترین آثار ثبات قدم، رشد استعدادهای درونی شما و رسیدن به کمال است.
    چهارم : بد نیست اگر نیم نگاهی نیز داشته باشید بهاین که شاید برخی از مشکلات به خاطر گناهان سابق است. (برخی از گناهان، اثر وضعی دارد) در صورت توبه کنید و برای درمان مشکلاتی که حاصل سوء عملکرد خودتان است، اقدام کنید.
    موفق باشید.

سوالی بود در خدمتم

پی نوشت ها :
    1. علامه مجلسی، بحار الانوار، ج 64، ص 210.
    2. همان، ص 207.
    3. کلینی، اصول کافي، ج 3، ص 354.

13. صلوات ها 10

علاقه
    درس خواندن
    نوشته
    332
    حضور
    6 روز 18 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1341

منم مثل شمام ولی با یه مشکل دیگه.من وقتی یکاریو میکنم و نتیجه خوبی میگیرم وبا خدا حرف میزنم میگم کمکم کن بهترو بهتر شم تو اون کار، بد ترو بدتر میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!نمیدونم شاید خداباهام قهره!!!!!!!!!!!!!
    امپراطوریونان به کوروش کبیرگفت:مابرای شرف میجنگیم وشمابرای ثروت کوروش گفت:آری هرکس برای نداشته هایش میجنگد

15. صلوات ها 4

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

سلام ...

اگر از تمام کسانی که تونستن خودارضایی رو کنار بزارن بپرسین که چگونه تونستن چنین کاری رو انجام بدن ... بهتون جواب میدن که ... فراموش کردیم که چنین راهی وجود داره .

در درون مسائل روانشناسی مساله ای هست با عنوان شرطی شدن ...

این آزمایشی هست که در روانشناسان بنام انجامش دادند ...

فرض کن شما یک تنگ آب دارین که در وسط اون یک شیشه قرار دادین به طوری که این شیشه یک سد و یک حائل شده بین قسمت راست و قسمت چپ ... در سمته راست یک ماهی گوشت خوار رو میندازن و در سمته راست یک ماهی معمولی ... ماهی گوش خوار برای شکار ماهی به اون حمله میکنه ... اما به شدت به شیشه میخوره و از اقدامش منصرف میشه ... چندین و چندین بار ماهی گوشت خوار این عمل رو انجام میده ... و در نهایت میفهمه که اگر بخواد به اون حمله کنه ... آسیب میبینه ... در نهایت روانشناسان شیشه رو از درون تنگ آب برمیدارین ... ولی دیگه اون ماهی گوشت خوار به اون ماهی صدمه نمیزنه ... چون شرطی شده و میدونه حمله کردن به اون باعث آسیب دیدن خودش میشه ...

در مورد خود ارضایی شما شرطی شدین ... و هر وقت افکار بخصوصی میاد سراغتون تنها یک Response دارین ... اون هم خودارضایی هست ...
    شما باید مسیری دیگر رو پیدا کنین ... و هر وقت چنین افکاری سراغتون اومد دنبال اون کار برین ... باید راه خودارضایی رو فراموش کنین ...

در نهایت بدنتون یاد میگیره که راه ارضای بدنتون راهی غیر از خود ارضایی هست ...
    پر و بال عشق آنقدر توانمند نیست که بتوان در دره خودسوزی پرید و به باز شدن و اوج گرفتن دوباره اطمینان داشت .

17. صلوات ها 4

علاقه
    درس خواندن
    نوشته
    332
    حضور
    6 روز 18 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1341

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    سلام ...

اگر از تمام کسانی که تونستن خودارضایی رو کنار بزارن بپرسین که چگونه تونستن چنین کاری رو انجام بدن ... بهتون جواب میدن که ... فراموش کردیم که چنین راهی وجود داره .

در درون مسائل روانشناسی مساله ای هست با عنوان شرطی شدن ...

این آزمایشی هست که در روانشناسان بنام انجامش دادند ...

فرض کن شما یک تنگ آب دارین که در وسط اون یک شیشه قرار دادین به طوری که این شیشه یک سد و یک حائل شده بین قسمت راست و قسمت چپ ... در سمته راست یک ماهی گوشت خوار رو میندازن و در سمته راست یک ماهی معمولی ... ماهی گوش خوار برای شکار ماهی به اون حمله میکنه ... اما به شدت به شیشه میخوره و از اقدامش منصرف میشه ... چندین و چندین بار ماهی گوشت خوار این عمل رو انجام میده ... و در نهایت میفهمه که اگر بخواد به اون حمله کنه ... آسیب میبینه ... در نهایت روانشناسان شیشه رو از درون تنگ آب برمیدارین ... ولی دیگه اون ماهی گوشت خوار به اون ماهی صدمه نمیزنه ... چون شرطی شده و میدونه حمله کردن به اون باعث آسیب دیدن خودش میشه ...

در مورد خود ارضایی شما شرطی شدین ... و هر وقت افکار بخصوصی میاد سراغتون تنها یک Response دارین ... اون هم خودارضایی هست ...
    شما باید مسیری دیگر رو پیدا کنین ... و هر وقت چنین افکاری سراغتون اومد دنبال اون کار برین ... باید راه خودارضایی رو فراموش کنین ...

در نهایت بدنتون یاد میگیره که راه ارضای بدنتون راهی غیر از خود ارضایی هست ...
    راستی من مشکلم خود ارضایی نیستا مشکلم چیز دیگس

امپراطوریونان به کوروش کبیرگفت:مابرای شرف میجنگیم وشمابرای ثروت کوروش گفت:آری هرکس برای نداشته هایش میجنگد

19. صلوات ها 2

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

نقل قول نوشته اصلی توسط itak نمایش پست ها

راستی من مشکلم خود ارضایی نیستا مشکلم چیز دیگس
    من در جواب شروع کننده پست اون مطلب رو نوشتم .
    پر و بال عشق آنقدر توانمند نیست که بتوان در دره خودسوزی پرید و به باز شدن و اوج گرفتن دوباره اطمینان داشت .

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 8

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری