جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیه ی تطهیر و دلایلی که ثابت می کند این آیه در مورد زنان پیامبر نیست

 1. #1

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  نوشته
  82
  حضور
  2 روز 7 ساعت 2 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  136

  تعجب آیه ی تطهیر و دلایلی که ثابت می کند این آیه در مورد زنان پیامبر نیست
  قرآن کریم:
  يا نِساءَ النَّبِيِّ لَسْتُنَّ كَأَحَدٍ مِنَ النِّساءِ إِنِ اتَّقَيْتُنَّ فَلا تَخْضَعْنَ بِالْقَوْلِ فَيَطْمَعَ الَّذي في‏ قَلْبِهِ مَرَضٌ وَ قُلْنَ قَوْلاً مَعْرُوفاً
  وَ قَرْنَ في‏ بُيُوتِكُنَّ وَ لا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجاهِلِيَّةِ الْأُولى‏ وَ أَقِمْنَ الصَّلاةَ وَ آتينَ الزَّكاةَ وَ أَطِعْنَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَكُمْ تَطْهيراً
  ای همسران پیامبر شما همچون یکی از زنان ( عادی ) نیستید. اگر تقوا پیشه کنید. پس به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند. و سخن شایسته بگویید.
  و در خانه های خود بمانید و همچون دوران جاهلیت نخستین ظاهر نشوید. و نماز را برپا دارید و زکات را بپردازید.و خدا و پیامبرش را اطاعت کنید. خداوند فقط می خواهد پلیدی را از شما اهل بیت دور کند و کاملا شما را پاک سازد. ( سوره ی احزاب ایه ی 32 و 33 )
  ..
  این جمله ی آخر در مورد اهل بیت بعد از خطاب هایی در مورد زنان پیامبر اومده. به این دلیل شاید این شبهه پیش بیاد که اون جمله ی آخر هم در مورد زنان پیامبر هست
  ولی زنان پیامبر توی خانه هایی جدا زندگی می کردن همونطور که خدا هم توی همین ایه ی 33 بهشون فرموده: در خانه های خودتان بمانید.. و از کلمه "بیوتکن" استفاده کرده که از ترکیب "بیوت" به معنی خانه ها و "کن" که ضمیر جمع مونث هست. تشکیل شده. اما توی اون جمله ی آخر خدا فقط از یک خانه اسم برده. و فرموده: اهل بیت
  اهل یک خانه.
  در ضمن تمام اون خطاب ها به زنان پیامبر با فعل و ضمیر های جمع مونث گفته شدن اما اون جمله ی آخر خداوند از جمع مذکر استفاده کرده و از عنکم و یطهرکم استفاده کرده در حالی که اگه زنان مورد خطاب بودن باید از عنکن و یطهرکن استفاده می کرد. ( توی زبان عربی زمانی که افرادی همه مرد باشن و یا اگه افرادی زن و مرد قاطی باشن. در این دو حالت از جمع و ضمیر مذکر استفاده میشه )
  این یعنی اهل یک خانه که براش جمع مذکر هم استفاده شده. در حالی که زنان پیامبر اهل خانه های مختلفی بودن و همه هم مونث بودن.
  ...

  در ضمن به جز این ایه. بیایم از ایات دیگه قران استفاده کنیم ببینیم در مورد اهل پیامبران دیگه چی گفته شده...

  وَ نادى‏ نُوحٌ رَبَّهُ فَقالَ رَبِّ إِنَّ ابْني‏ مِنْ أَهْلي‏ وَ إِنَّ وَعْدَکَ الْحَقُّ وَ أَنْتَ أَحْکَمُ الْحاکِمينَ
  قالَ يا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِکَ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ صالِحٍ فَلا تَسْئَلْنِ ما لَيْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ إِنِّي أَعِظُکَ أَنْ تَکُونَ مِنَ الْجاهِلينَ


  نوح به پروردگارش عرض کرد: پروردگارا پسرم از خاندان من است. و وعده تو ( در مورد نجات خاندانم ) حق است. و تو بهترین حکم کنندگانی.
  فرمود: ای نوح او از خاندان تو نیست. او عمل غیرصالحی است.پس آنچه را از آن آگاه نیستی از من نخواه. من به تو اندرز می دهم که از نادانان نباشی. ( سوره ی هود آیه 45 و 46 )
  خداوند در اینجا فرموده که پسر نوح از اهل نوح نبوده چون عملش غیر صالح بوده....

  درنتیجه میشه فهمید که اهل بیت هم چون خدا اونا رو از اهل پیامبر دونسته مقامی هست که شامل فقط افراد خاصی می شده که خدا اونا رو فقط اهل یک خانه دونسته و از جمع مذکر هم برای اونها استفاده کرده.
  ..
  همونطور که میدونید در تاریخ اسلام در سال دهم هجری زمانی که گروهی از مسیحیان نجران با پیامبر بحث میکردن. اما روی اعتقاد باطلشون که مسیح (ع ) فرزند خداست اصرار داشتن. خداوند آیه ی 61 سوره ی آل عمران رو نازل کرد :

  فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ ما جاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْناءَنا وَ أَبْناءَكُمْ وَ نِساءَنا وَ نِساءَكُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكاذِبِينَ
  هر گاه بعد از علم و دانشی که به تو رسیده کسانی درباره مسیح با تو به ستیز برخیزند بگو: بیایید ما فرزندان خود را دعوت کنیم شما نیز فرزندان خود را. ما زنان خویش را دعوت نماییم شما نیز زنان خود را. ما از نفوس خود دعوت کنیم شما نیز از نفوس خود. آنگاه مباهله کنیم و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار دهیم. ( سوره ی آل عمران آیه ی 61 )
  اما این خطاب در مورد چه کسانی بود که گفته شده بود: فرزندان ما و زنان ما و نفوس ما ؟
  اون روز ( 24 ذی الحجه ) مسيحيان نجران ديدند كه پيامبر با چهار نفر آمدند؛ على‏ عليه السلام، زهراى اطهرعليها السلام، امام حسن و امام حسين‏ عليهما السلام، كه با شخص پيامبر، يك هيئت پنج‏ نفره را تشكيل مى‏ دادند. طبق نقل شيعه و سنى، آنها وقتى اين‏گونه آمدن پيامبرصلى الله عليه وآله را ديدند، عقب ‏نشينى كردند و به اطرافيان خود گفتند: اگر پيامبر اسلام‏ صلى الله عليه وآله به گفته خودش اطمينان نداشت، نزديك‏ترين افراد خاندانش را نمى‏ آورد. به همين جهت، مسيحيان نجران گفتند: ما راضى هستيم جزيه (ماليات) بدهيم و زير چتر حكومت اسلامى زندگى كنيم.
  ..

  اما در ضمن ببینیم جاهای دیگه از قرآن کریم خداوند در مورد بعضی از همسران پیامبر چی فرموده:

  هنگامی را که پیامبر یکی از راز های خود را به بعضی از همسرانش گفت. ولی هنگامی که وی آن را افشا کرد و خداوند پیامبرش را از آن آگاه ساخت. قسمتی از آن را بازگو کرد و از قسمت دیگر خودداری نمود. ولی هنگامی که پیامبر همسرش را از آن خبر داد او گفت: چه کسی تو را از این راز آگاه ساخت؟ فرمود: خداوند دانا و آگاه مرا با خبر ساخت.
  اگر شما ( دو همسر پیامبر ) از کار خود توبه کنید. ( زیرا ) دلهایتان منحرف گشته و اگر بر ضد او دست به دست هم دهید زیرا خداوند یاور اوست و همچنین جبرئیل و مومنان صالح و فرشتگان بعد از آنان پشتیبان اویند.
  اگر او شما را طلاق دهد امید است پروردگارش به جای شما همسرانی بهتر برای او قرار دهد. همسرانی مسلمان, مومن, متواضع, توبه کننده, عبادت کار, هجرت کننده, زنانی غیر باکره و باکره ( سوره ی تحریم ایه ی 3 تا 5 )

  و در ضمن در ایات بعدی همون سوره ی تحریم خداوند فرموده:

  خداوند برای کسانی که کافر شده اند به همسر نوح و همسر لوط مثال زده است. آن دو تحت سرپسرستی دو بنده صالح از بندگان ما بودند ولی به آن دو خیانت کردند. و ارتباط با این دو سودی به حالشان نداشت. و به آن ها گفته شد: همراه کسانی که وارد آتش می شوند وارد شوید ( سوره ی تحریم آیه ی 10 )..
  لطفا جاهای دیگه به اشتراک بذارید

 2. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۵/۰۸/۲۵, ۲۱:۲۲ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود