رهایی از وسواس فکری

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رهایی از وسواس فکری

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام.من دختری 21 ساله و مجرد هستم.
من وسواس فکری دارم. فکرایی که به ذهنم میاد و منو اذیت میکنه
فکرای توهیین آمیز راجع به خداوند پیامبران و امامان
و فکرایی راجع به مسخره کردن دیگران و دعاهای بد برای به خودم و خوانوادم یا دیگران
و یا مثلا وقتی تو اخبار یه خبری راجع به حادثه ای میشنوم مدام توی ذهنم تکرار میشه.

دیگه خسته شدم اوایل فکر میکردم همه ی این افکار غیر ارادی وارد ذهنم میشه
ولی یه مدتیه که حس میکنم عمدا دارم این افکارو وارد ذهنم میکنم.

خیلی ناراحتم همش میترسم خداوند منو مجازات کنه و یا اون دعا های بدم به واقعیت تبدیل بشه.

خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.
مرسی.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام خدمت شما پرسشگر محترم
وضعيت و مشقت شما كاملا برايم محسوس است و مي دونم كه يه فرد مذهبي و خانم كه سرشار از عواطف است چه زجري مي كشه وقتي در امواج بي رحم افكار وسواسي گير مي كند
ولي خوشبختانه شما يك كشتي داريد؛
سوار كشتي نوح درماني شويد يعني چه يعني مانند حضرت نوح سوار كشتي امني شويد كه به بسم الله حركت مي كند و مي ايستد بِسْمِ اللَّـهِ مَجْرَاهَا وَمُرْسَاهَا(هود/41)
و همان گونه كه فرزند نوح از اهل اين پيامبر اولوالعظم به شمار نمي آيد:

قَالَ يَا نُوحُ إِنَّهُ لَيْسَ مِنْ أَهْلِكَ إِنَّهُ عَمَلٌ غَيْرُ صَالِحٍ فَلاَ تَسْأَلْنِ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنِّي أَعِظُكَ أَن تَكُونَ مِنَ الْجَاهِلِينَ ( هود/46)
(خداى) گفت: اى نوح، او از خاندان تو نيست (او ربيب توست يا به واسطه كفر و فسق، خويشى را بريده است زيرا) او (سراپا) عمل ناشايسته است! پس چيزى را كه بدان علم ندارى از من مخواه (نوح با اشتباه در موضوع در معرض درخواست بود كه خدا منع كرد) من تو را پند مى‏ دهم كه مبادا از جاهلان باشى.

شما هم اين افكار بي اختيار و نامقدس را از ساحت مقدس قلب و ذهن خود ندانيد و خدا هم مي گويد كه اينها از تو نيستند
پس از بابت اين افكار خيالتان راحت راحت باشد[1]
اي خدا بگم چه كار كنه اين شيطون ملعونو
لاكردار خودش برا خودش يه روان شناس سكولاره
مي دونه از كجا وارد بشه كه حال ما رو بگيره. شما را به چيزي كه براتون مقدسه زجر ميده و ادامه مي دهد تا نه تنها مقدس نباشد براي ما بلكه از دين و خدا هم متنفر باشيم
اجازه بدهيد افكار راحت تو ذهن تون بيايند و بروند جواب ابلهان ( افكار تكراري نامقدس) خاموشي است.
ولي وقتي ما با خدا باشيم، مي تونيم پادشاهي كنيم
خوشبختانه
خوشبختانه
دستمان پر است و خوب جايي تشريف آوردين به غير از توجه به نكات بالا
همراه تاپيك بي خيال درماني باشيد
اين تاپيك را مطالعه كنيد : اين
مطالب مفيد اين را تاپيك را گوش بدهيد: اين
اين بازي را انجام دهيد: اين

...
1- رك: مثل هاي روان(تمثيل هاي روان شناختي و تربيني)، محمدحسين قديري، ص129.

فایل: 

سلام عیلیکم خواهرم..در مسئله وسواس فکری بدان که ابلیس به وسیله یکی از شیاطین فکرت را تسخیر کرده و خواهرم شما نباید جولان دهنده افکارت باشی...در قبال هر وسواس فکری ذکر بگو و لبخند بزن.کفر شیطان را دربیاور.موفق باشی

موضوع قفل شده است