صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با فاکتورهای پدر و مادرم برای ازدواج چه کار کنم؟

نوشته
    213
    حضور
    5 روز 13 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    930

با فاکتورهای پدر و مادرم برای ازدواج چه کار کنم؟

با سلام وخسته نباشید.
    میخواستم بدونم چه کار باید کرد که خواستگار هم کفو داشته باشیم ؟
    کفویت را چه چیزی تعریف میکنند و دارای چه ابعادی هست ؟
    من یک زمانی خواستگار زیاد داشتم ولی هر کدام به نحوی که خودم دخالتی نداشته باشم جور نمیشد.
    هرچند هزار سالی که یک خواستگار پیدا میشه پدر و مادرم رد میکنند، نمیدونم باید مخالفت بکنم یا حرفی نزنم ؟
    میترسم روی حرف پدر ومادرم حرف بزنم، فردا بگن خودت خواستی، اگرهم حرف نزنم این طور که سنم میره بالا دیگه کسی نمیاد خواستگاری. موندم چه کار کنم ؟
    پدر و مادرم همیشه بر سر موارد زیر خواستگار رو رد میکنن و اصلا خواستگار رو به خونه راه نمیدن :

1. از نظر ایمان و اخلاق طرف مقابل
    2. از نظر شغلی ( حتما باید شغل رسمی باشه حتی قراردادی و پیمانی رو هم رد میکنن، شغل آزاد هرگز )
    3. از نظر سطح تحصیلات ( حداقل باید لیسانس رو داشته باشه )
    4. از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی ( از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی، طرف مقابل خیلی خیلی نباید از ما پایین تر باشه؛ مثلا اگر ما در شهر زندگی میکنیم طرف مقابل نباید در جاهای دور افتاده خارج از شهر زندگی کنه )
    5. از نظر مالی ( حداقل طرف مقابل یا خونه از خودش داشته باشه، یا پدر و مادرش براش تهیه کنن یا خونه سازمانی بشینه )

گاها شخصی پیدا میشه که همه موارد رو داره ولی از نظر ایمانی مشکل داره.
    یا شخصی پیدا میشه که یکی از موارد 2 تا 5 رو نداره، اصلا به خونه راه داده نمیشه که از نظر ایمانی چک بشه.
    بعضی وقت ها هم کسی پیدا میشه که همه موارد رو داره ولی طرف مقابل، ما رو تایید نمیکنه.
    به نظر شما این فاکتورهای پدر و مادرم را باید قبول کنم ؟ و همچنان منتظر باشم یا باید در فاکتورها تجدید نظر کنم ؟
    اصلا چطوری باید پدر و مادرم رو قانع کنم ؟

با تشکر.

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58328

با نام و یاد دوست

با فاکتورهای پدر و مادرم برای ازدواج چه کار کنم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 2

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3698

نقل قول نوشته اصلی توسط بانو نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی کفویت به معنای همانندی می باشد یعنی دختر و پسر دختر و پسر همانند هم باشند در تمامی ابعاد همچون در سطح تدین فرهنگ خانواده اقتصاد تحصیلات و....
    و البته کفویت صد درصد اگر باشد خوب است ولی بسیار نادر میباشد و شاید بتوان گفت اصلا وجود ندارد پس باید شخصی را بیشترین کفویت را با ما داشت را انتخاب نمود

پدر و مادرم همیشه بر سر موارد زیر خواستگار رو رد میکنن و اصلا خواستگار رو به خونه راه نمیدن :

از نظر ایمان و اخلاق طرف مقابل
    از نظر شغلی ( حتما باید شغل رسمی باشه حتی قراردادی و پیمانی رو هم رد میکنن، شغل آزاد هرگز )
    از نظر سطح تحصیلات ( حداقل باید لیسانس رو داشته باشه )
    از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی ( از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی، طرف مقابل خیلی خیلی نباید از ما پایین تر باشه؛ مثلا اگر ما در شهر زندگی میکنیم طرف مقابل نباید در جاهای دور افتاده خارج از شهر زندگی کنه )
    از نظر مالی ( حداقل طرف مقابل یا خونه از خودش داشته باشه، یا پدر و مادرش براش تهیه کنن یا خونه سازمانی بشینه )
    ملاکهای خود را طبقه بندی نمایید و برخی را اصلی قرار دهید (ایمان و تقوی)و برخی را فرعی(داشتن خانه)
    ملاکهای اصلی آن است که بدون آن زندگی دچار مشکل می شود و ملاکهای فرعی آن است که بهتر است طرف مقابل آنها را داشته باشد و اگر هم نباشد مشکلی در زندگی ایجاد نمی شود
    البته این ملاکهای اصلی وفرعی با توجه به حساسیت افراد در افراد مختلف فرق می کند چه بسا ملاکی برای فردی اصلی و برای فردی دیگر فرعی باشد.

به نظر شما این فاکتورهای پدر و مادرم را باید قبول کنم ؟ و همچنان منتظر باشم یا باید در فاکتورها تجدید نظر کنم ؟
    به نظر می رسد بسیاری از این سختگیری بی جا وبی مورد می باشد و باید در ملاکها تجدید نظر شود

صلا چطوری باید پدر و مادرم رو قانع کنم ؟
    با در نظر گرفتن شرایط و با کمال احترام و ادب
    یا خود با آنان صحیت کن و
    یا از شخصی را که مورد قبول آنها میباشد بخواه که ایشون با پدر ومادر شما صحبت نماید
    از مهارتهای اثرگذاری بر دیگران استفاده نمایید که عبارتند از:

1 - محبت و صمصمیت
    2 - برخورد با نشاط
    3 - آغاز مثبت
    4 - شنونده خوب بودن
    5 - ارج گذاری
    6 - رفتار مطلوب
    7 - هدیه دادن
    8 - گفتار زیبا
    9 - تبلیغ عملی

در پایان به نظر میرسد باید هرچه سریعتر در ملاکها تجدید نظر نمایید و فردی را بیشترین تناسب و کفویت را با شما دارد را انتخاب نمایید
    با تجدید نظر و درست و منطقی برخورد کردن ، انشاءالله خواستگار مناسب برای شما پیدا می شود که تاحدود زیادی هم کفو شما باشد

در پناه قرآن و عترت باشید یاعلی
    ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ در ساعت ۰۶:۴۵

7. صلوات ها 3

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    اول از همه مطمئن بشید ملاک های پدر و مادرتون دقیقا همین هایی هست که گفتید و فقط همین هاست
    اگر همین بود، به اون شیوه ای که استاد راهنما گفتن باهاشون صحبت کنید
    احتمالا با مادرتون راحت تر می تونید صحبت کنید، باهاش صحبت کنید و حرف خودتون رو بزنید

اگرهم حرف نزنم این طور که سنم میره بالا دیگه کسی نمیاد خواستگاری.
    الان چند ساله هستید؟

9. صلوات

نوشته
    118
    حضور
    13 روز 11 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    694

سلام. در مورد کفویت ها و کلا ملاک های ازدواج، پیشنهاد میکنم حتما حتما حتما ازدواج موفق دکتر فرهنگ رو گوش کنین. کمک خیلی زیادی بهتون میکنه.

در مورد خانوادتون هم برای اینکه از یه سری ملاک هایی که درست نیستن صرف نظر کنن، بهتره همین سمینارو اونا هم گوش کنن. مطمئن باشید تأثیر میذاره.

از پست پایین میتونین دانلود کنین:

سمینار ازدواج موفق، دکتر فرهنگ

11. صلوات ها 2

نوشته
    810
    حضور
    33 روز 5 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    15
    آپلود
    1
    گالری
    55
    صلوات
    3874

به نام خدا
    سلام
    از نظر شغلی ( حتما باید شغل رسمی باشه حتی قراردادی و پیمانی رو هم رد میکنن، شغل آزاد هرگز )
    از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی ( از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی، طرف مقابل خیلی خیلی نباید از ما پایین تر باشه؛ مثلا اگر ما در شهر زندگی میکنیم طرف مقابل نباید در جاهای دور افتاده خارج از شهر زندگی کنه )
    از نظر مالی ( حداقل طرف مقابل یا خونه از خودش داشته باشه، یا پدر و مادرش براش تهیه کنن یا خونه سازمانی بشینه )
    اخلاق و رفتار و ايمان ملاك اصلي هست ونبايد كوتاه بيايد.

اما اگر شغل پسري غير رسمي و بدون حقوق ثابت باشد چه مشكلي پيش مياد؟ممكن هست پسري شغلش آزاد باشه ولي درآمدش چند برابر يه كارمند عادي باشه.ممكنه شغلش فصلي باشه اما حقوقش به اندازه يه كارمند عادي يا بيشتر باشه.بنابراين در شغل ملاك بايد درآمد كافي و در حد تامين معيشت باشه.نه شغل رسمي يا درآمد ثابت.
    كمتر پسري شرايط مالي شما رو داره،چيزي كه پدر و مادر شما انتظار دارن يه مرد 40 ساله است نه يك پسر 20-30 ساله.انتخاب با خود شماست.

اگر طرف مقابل ديپلمه اما عاقل و بالغ و به روز و اهل مطالعه باشه بدون ليسانس هم مشكلي پيش نمياد.

و من الله التوفيق

شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

13. صلوات ها 4

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

جواب این سوال استارتر محترم چی شد؟؟

15. صلوات ها 2

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,140
    حضور
    136 روز 18 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19253

1. از نظر ایمان و اخلاق طرف مقابل
    2. از نظر شغلی ( حتما باید شغل رسمی باشه حتی قراردادی و پیمانی رو هم رد میکنن، شغل آزاد هرگز )
    3. از نظر سطح تحصیلات ( حداقل باید لیسانس رو داشته باشه )
    4. از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی ( از نظر سطح فرهنگی و طبقاتی، طرف مقابل خیلی خیلی نباید از ما پایین تر باشه؛ مثلا اگر ما در شهر زندگی میکنیم طرف مقابل نباید در جاهای دور افتاده خارج از شهر زندگی کنه )
    5. از نظر مالی ( حداقل طرف مقابل یا خونه از خودش داشته باشه، یا پدر و مادرش براش تهیه کنن یا خونه سازمانی بشینه )
    نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها
    ملاکهای خود را طبقه بندی نمایید و برخی را اصلی قرار دهید (ایمان و تقوی)و برخی را فرعی(داشتن خانه)

ببخشید ولی فکر میکنم بعضی دوستان ، حتی استاد "راهنما"ی عزیز موضوع رو اشتباه متوجه شدن

لیستی که استارتر تاپیک نوشتن
    دلایل جواب منفی والدینشون هست ، نه ملاک های خودشون

گر چه ممکنه ملاک هایی شبیه به اینها هم داشته باشن مثل ایمان. ولی منظورشون این بود که دلایل مخالفت پدر و مادرشون رو بنویسن

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

17. صلوات

علاقه
    قرآن و نهج البلاغه - تفریح (بیشتر با خانواده)
    نوشته
    927
    حضور
    18 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2543

با سلام وخسته نباشید.
    من یک زمانی خواستگار زیاد داشتم ولی هر کدام به نحوی که خودم دخالتی نداشته باشم جور نمیشد.
    هرچند هزار سالی که یک خواستگار پیدا میشه پدر و مادرم رد میکنند، نمیدونم باید مخالفت بکنم یا حرفی نزنم ؟
    میترسم روی حرف پدر ومادرم حرف بزنم، فردا بگن خودت خواستی، اگرهم حرف نزنم این طور که سنم میره بالا دیگه کسی نمیاد خواستگاری. موندم چه کار کنم ؟

گاها شخصی پیدا میشه که همه موارد رو داره ولی از نظر ایمانی مشکل داره.
    یا شخصی پیدا میشه که یکی از موارد 2 تا 5 رو نداره، اصلا به خونه راه داده نمیشه که از نظر ایمانی چک بشه.
    بعضی وقت ها هم کسی پیدا میشه که همه موارد رو داره ولی طرف مقابل، ما رو تایید نمیکنه.
    اصلا چطوری باید پدر و مادرم رو قانع کنم ؟

با تشکر.
    سلام
    خب بشینید با خانوادتون صحبت کنید بهشون بگید من نمیخواهم حرفامو به شما تحمیل کنم اما دوست دارم با هم دیگه حرف بزنیم و به یک نتیجه مشترک برسیم
    اللهم صل علی محمد و آل محمد و اهل بیت محمد

اللهم عجل لوليك الفرج والعافية والنصر وجعلنا من خير اعوانه وانصاره والمستشهدين بين يديه

اللهم صل علی محمد و آل محمد و اهل بیت محمد

19. صلوات

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوست گرامی. ب نظر من نمیشه خواستگاری بیاد و خودتون متوجه نشین پس هروقت دیدین دارن در مورد خواستگارشما صحبت میکنن بهشون بگین ک خودم میخوام تصمیم بگیرم و نترسین از اینکه خودتون تصمیم بگیرین و یه کم اعتماد ب نفس میخواد ... چون اگه سن تون بالا بره و ازدواج نکنین تا آخر عمرتون تمام تقصیر رو میندازین گردن خانواده و الان شاید یه کم مجبور بشین از احترام شون بکاهین ولی اون موقع چون مقصر میدونین شون و کاری از دست تون برنمیاد ممکنه کلا احترام نذارین دیگه ... حواستون باشه ک بزرگتر بشین شاید دیگه اینقد صبر نداشته باشین ... مواظب باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری