جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: هیولای نتوانستن

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 9 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12293

  هیولای نتوانستن
  خداي مهربان، انسان را قدرتمند‌ترين موجود عالم خلق کرده ‌که قادر است به هر آن‌چه اراده کند، دست‌يابد و با تفکر و ‌تدبير، بهترين لحظه‌ها را براي خود ايجاد نمايد. خالق انسان، او را به‌گونه‌اي آفريده ‌که قادر است سخت‌ترين مسائل را بينديشد و براي آن‌ها راه‌حل پيدا کند. انسان، داراي قدرتي خارق‌العاده است که بزرگ‌ترين دانشمندان جهان پس از سال‌ها تحقيق و پژوهش، هر روز به نکته‌اي جديد از پيچيدگي‌هاي وجود او پي‌مي‌برند.
  اما متأسفانه بيش‌تر انسان‌ها از وجود خويش غافل‌اند و قدر عظمت خود را نمي‌دانند و در بي‌راهه‌هاي يأس و نااميدي، غرق مي‌شوند. افراد نااميد و يا به تعبيري کم‌حوصله، در ذهن خويش، هيولايي ساخته‌اند به نام «هيولاي نتوانستن» و با افکار و باورهاي منفي، هر روز اين هيولاي زشت را در درون خود تقويت مي‌کنند و شکست را براي زندگي خود رقم مي‌زنند. انسان‌هاي آگاه و هوشمند، همه‌ي موضوع‌هاي زندگي را به شکل يک مسأله مي‌بينند که باور دارند‌ راه‌حلي خواهد داشت و بدين‌گونه براي بهتر‌زيستن، تلاش مي‌کنند و به نتيجه‌هاي خوبي هم مي‌رسند اما به‌راستي چه کنيم تا هيولاي نتوانستن را ‌‌درون خود از بين ببريم و با دنيايي از انرژي، به سمت خلق اهداف زندگي‌مان حرکت کنيم؟

  نکته‌هاي زير ‌بسيار راه‌گشا مي‌باشد به‌شرطي که اهل عمل و اجرا باشيم:

  1- کلمات معجزه مي‌کنند:
  بسياري از افکار و انديشه‌هاي ما با کلماتي شکل مي‌گيرند که ‌مي‌شنويم و يا مي‌بينيم. کلمه‌ها و جمله‌ها، زندگي انسان‌ها را شکل مي‌دهند و مسير تعالي آنان را مشخص مي‌کنند. افرادي که دايره‌ي لغات آنان از کلمات و جملات مثبت تشکيل شده است، زندگي بسيار مطلوبي دارند و برعکس، افرادي که همواره از کلمات منفي و پر از نااميدي استفاده مي‌کنند، زندگي بسيار سخت و پرتلاطمي دارند. امروزه اثر تلقين و کاربرد آن در علم پزشکي، اثبات گرديده است. انسان‌هايي که با جملات مثبت زندگي مي‌کنند، آرامش و سلامتي بيش‌تري دارند و حتي‌اين کلمات و جملات پرانرژي مي‌تواند به‌عنوان يک پيام تلقيني در شرايط سخت، براي انسان بسيار راه‌گشا و مفيد ‌‌باشد.
  به‌عنوان تمرين و کاربردي نمودن موضوع بالا، در دو برگه کاغذ به‌صورت جداگانه، کلمات و جملات مثبت و منفي که بيش‌تر در طول شبانه‌روز استفاده مي‌کنيد را بنويسيد و سپس سعي‌کنيد هر روز از تعداد کلمات منفي، کم کرده و مقدار جملات و کلما‌ت مثبت خود در زندگي را افزايش دهيد و معجزه‌ي کلمات مثبت را در زندگي خود حس‌کنيد.
  2- عادت‌هاي مثبت:
  عادت‌ها، زندگي ما را يا بسيار سخت ‌و يا ‌خيلي آرام و دلنشين مي‌کنند. اگر ما عادت‌هاي منفي داشته باشيم، استرس و نگراني بسيار زيادي در زندگي‌مان جاري مي‌شود و در صورتي‌که عادت‌هاي مثبت در درون ما شکل گرفته باشد، سخت‌ترين اقدامات نيز براي ما آسان مي‌شود. براي نمونه، ا‌فرادي که عادت به پُرخوري دارند، به‌طور دائم دچار مشکل و ناراحتي هستند و انواع بيماري‌هاي جسمي و روحي را پيدا خواهند کرد و در مقابل، افرادي که براي نمونه داراي عادت سحرخيزي هستند، علاوه بر اين‌که هميشه با نشاط و شادند، به ‌بسياري از کارهاي خود نيز مي‌رسند. با ايجاد عادت‌هاي مثبت، بسياري از اهداف زندگي براي ما قابل دسترس‌ مي‌شود و ما مي‌توانيم به ر‌ؤياهاي‌مان دست‌يابيم و زندگي بسيار مطلوبي را براي خود و اطرافيان، محقق نماييم. باز هم قلم و کاغذي برداريم و ‌در يک صفحه، عادت‌هاي منفي و در صفحه‌ي ديگر، عادت‌هاي مثبت‌مان در زندگي را بنويسيم. قدري با خود روراست باشيم و به‌طور دقيق همه‌ي عادت‌هايي را که داريم، بر روي کاغذ پياده کنيم و سپس سعي‌کنيم هر هفته يک عادت منفي را حذف و يک عادت مثبت را در زندگي اجرا نماييم و لذت خوب زندگي کردن را حس‌کنيم و‌ با عشقي وصف‌ناشدني زندگي را سپري نماييم.
  3- تمرکز در اهداف
  انسان‌ها در طول زندگي، داراي هدف‌هاي مختلفي مي‌باشند و ممکن است بعضي‌‌وقت‌ها در طول مسير، اهداف‌شان نيز تغيير کند اما افرادي موفق هستند که در رسيدن به اهداف‌شان، تمرکز دارند و انرژي خود را در پريدن به شاخه‌هاي مختلف، از دست نمي‌دهند. تمرکز در اهداف و برنامه‌ها، به انسان انرژي مضاعف مي‌دهد وبه نتيجه رسيدن هر‌يک از اهداف، به انسان اعتمادبه‌نفس مي‌دهد؛پس انسان‌هايي که به‌دنبال رسيدن به خواسته‌هاي‌شان هستند، به اين نکته‌ي بسيار مهم دقت ويژه بايد داشته باشند که تعدد اهداف، مانع ‌رسيدن به هدف‌ها نشو‌د بلکه بايد با يک اولويت‌بندي مناسب، هر کاري را در زمان مناسب انجام داد.پيشنهاد مي‌کنم باز هم براي اين‌که ‌خودشناسي مناسبي داشته باشيم،مروري بر اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت خود داشته باشيم و زمان سررسيد آن‌ها را به‌طور دقيق مشخص کنيم و اگر نيازي به بازنگري دارند، به‌سرعت اين کار را شروع کنيم و با تمرکزي بالا به سمت تحقق اهداف‌مان حرکت کنيم.
  4- ايجاد باورهاي مثبت:
  لازمه‌ي توانستن در هر اقدامي، داشتن باور توانستن است. انسان‌هايي که ابتدا در ذهن خود به اهداف‌شان مي‌رسند، در محيط زندگي نيز به خواسته‌هاي‌شان به‌راحتي دست‌مي‌يابند. اتفاقاتي که در زندگي هر‌کسي مي‌افتد، قسمت زيادي از آن، ابتدا در ذهن او‌ شکل‌مي‌گيرد و سپس در عامل بيرون اتفاق مي‌افتد.انسان‌هاي توانمند، با‌ورهاي مثبت دارند و بر مبناي اين باورها، اعتمادبه‌نفس بسيار خوبي دارند. انديشه‌ها و باورهاي کنوني شما، در حال خلق زندگي آينده‌ي شما هستند. آن‌چه که بيش از همه به آن فکر مي‌کنيد و يا متمرکز مي‌شويد، در زندگي‌تان پديدار خواهد شد؛ پس خود را باور کنيد تا زندگي شما پر از موفقيت و پيروزي شود. باورهاي منفي و گمراه‌کننده را از خود دور کنيد و همواره به‌د‌نبال ايجاد باورهاي مثبت در خود باشيد.در يک برگه‌ي کاغذ، ‌‌باورهاي مثبت و منفي خود را بنويسيد و پس از شناسايي، سعي‌کنيد باورهاي منفي ‌را از بين ببريد و باورهاي مثبت ‌را افزايش دهيد و از زندگي خود لذت ببريد.
  5- ايمان به خداي مهربان:
  انسان‌هايي که قلب‌شان، خانه‌ي خداي مهربان است، آرامش عميقي دارند و در سخت‌ترين لحظه‌هاي زندگي نيز با توکل به خداي مهربان، به‌خوبي از معضلات و سختي‌ها رها مي‌شوند. آنان باور دارند که قدرتي عظيم، پشتيبان‌شان است ‌و با اعتمادبه‌نفسي عميق، در صحنه‌ي زندگي به سمت تحقق اهداف‌شان حرکت مي‌کنند. آنان خدا را هم در شادي‌ها و هم سختي‌ها ياد مي‌کنند و هميشه لحظه‌هاي قشنگي را براي مناجات با او قرارمي‌دهند و راز و نيازي عاشقانه با او برقرار مي‌کنند. آنان خدا را دوست دارند و سعي‌مي‌کنند هر آن‌چه را که او از طريق فرستادگان‌ش خواسته است، اجرا کنند و لحظه‌اي از ياد او غافل نشوند. انسان‌هاي هوشمند با توکل به خالق مهربان، به آن‌چنان توانمندي و قابليتي مي‌رسند که هر آن‌چه را اراده کنند، دست‌مي‌يابند و دنيا و آخرت خود را زيبا رقم مي‌زنند.

  ویرایش توسط امیدوار : ۱۳۸۹/۰۲/۰۴ در ساعت ۱۵:۳۱

 2. صلوات ها 12


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود