جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: 25 آبان و بار شرمندگي بر گرده هاي ما

 1. #1

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  نوشته
  817
  حضور
  33 روز 23 ساعت نامشخص
  دریافت
  15
  آپلود
  1
  گالری
  56
  صلوات
  3801

  25 آبان و بار شرمندگي بر گرده هاي ما
  عملیات محرم در 25 آبان 1361 با رمز یا زینب (س) و هدف آزاد سازی جبال مرزی حمرین در جنوب دهلران از دهم آبان ۶۱ طی سه مرحله در مناطق شرهانی، زبیدان و بیات، جنوب شرقی دهلران در غرب عین خوش انجام شد.

  آزادي 700 كيلومتر از خاك ايران و نفوذ در خاك عراق و بازپس گيري 70 حلقه چاه نفت از جمله دستاوردهاي اين عمليات است.

  در این عملیات یگان های سپاه پاسداران شامل لشکر ۱۴ امام حسین (ع) ۸ نجف اشرف و ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) از رودخانه فصلی دویرج و چیخواب و موانعی همچون میدان مین، بشکه های ناپالم با سیم های خاردار فرشی و کانال های مین گذاری شده عبور کرده و خطوط دشمن را شکستند.

  در عملیات محرم حدود ۲۶۰ تانک و نفربر دشمن برای اولین بار در طول دفاع مقدس توسط گردان های موتور سوار سپاه معروف به شکارچیان تانک زده و تعداد ۲۳۰ دستگاه خودرو منهدم شد و حدود ۱۶۰ تانک ۵۷ T لیزری که عراق تازه از اتریش خریداری کرده بود و بنام گردان های تانک صدام نامگذاری کرده بودند سالم به دست توانمند رزمندگان اسلام افتاد.

  رزمندگان اسلام توانستند در این عملیات تعداد زیادی از تیپ های پیاده زرهی ارتش عراق شامل تیپ ۲۴ مکانیزه گردان های مخصوص و پنج گردان کماندویی ، گردان الحریر و گردان های تانک صدام بودند را کاملا منهدم کردند و بیش از هفت هزار نفر از دشمنان بعثی به هلاکت رسیدند.

  در عملیات محرم ۲ هزار و ۳۰۰ نفر اسیر و غنیمت زیادي از عراق گرفته شد به عبارتی لشکر امام حسین(ع)، با غنایم جنگی دشمن تجهیز شد و شکل گرفت.

  شناسایی منطقه و پشتیبانی نیروها انجام شد و چهار یگان به فرماندهی شهید حسین خرازی با کمک شهید ردانی پور و دو نفر دیگر در این عملیات شرکت داشتند که این یگان ها از لشکر علی بن ابیطالب، نجف اشرف، امام حسین(ع)، کربلا و همچنین تیپ ۴۴ قمربنی هاشم بودند
  .

  البته علی رغم شناسایی و بررسی های انجام شده برای عبور از رودخانه دویرج، به جهت بارش شدید باران در شب عملیات و بالا آمدن آب تا سه متر، ۶۰۰ نفر از نیروهای لشکر امام حسین(ع) در این عملیات به شهادت رسیدند و ما بیشترین تلفات را در عملیات محرم داشتیم و علت آن هم همین طغیان رودخانه در شب عملیات بود.

  25 آبان و بار شرمندگي بر گرده هاي ما

  از افتخارات اصفهان این است که در یک ۲۴ ساعت ۳۷۰ شهید در اصفهان تشییع شده است وحضرت امام (ره) در این زمینه فرمودند که ‘کجای دنیا مثل اصفهان را می توانید پیدا کنید که در یک روز ۳۷۰ شهید را تشییع کرده باشند
  ’.

  مردم اصفهان در این روز به طور همزمان ۳۷۰ شهید گلگون کفن عملیات محرم را تشییع و بعد از ظهر همان روز بزرگترین کاروان کمک های مردمی را برای جبهه های حق علیه باطل ارسال کردند.

  حماسه ۵ رمضان در قبل از پیروزی انقلاب و حماسه ۲۵ آبان در دفاع مقدس و حماسه ۸دی ۸۸ در دفاع از ولایت برگهای زرین تاریخ این مردم است
  .

  25 آبان و بار شرمندگي بر گرده هاي ما

  مقام معظم رهبری درباره ي اين حماسه فرمودند
  : «من لازم می دانم در زمینه مناقب اصفهان و مناقب مردم اصفهان، چند جمله ای عرض کنم ؛اینها شناسنامه ی این مردم مؤمن و غیرتمند و ایستاده ی پای کار به حساب می آید. مردم اصفهان در یک روز سیصد و هفتاد شهید را تشییع کردند وخم به ابرو نیاوردند. بماند که همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانی داشتند وحرکت کردند. این خیلی مهم است، در آبان سال 1361 که در یک روز سیصد و هفتاد شهید در اصفهان تشییع شد. تعداد شهدای اصفهان در همان ماه بیش از هزار نفر است


  شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

  کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

  یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

 2. صلوات ها 8


 3. #2

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۹۱
  نوشته
  817
  حضور
  33 روز 23 ساعت نامشخص
  دریافت
  15
  آپلود
  1
  گالری
  56
  صلوات
  3801  با اشك ديده و دل تاريخ را كه ورق مي زنيم، صفحاتي هست كه بيش از همه مي درخشد. صفحاتي كه نشان از غيرت و مردانگي دارد، نشان از دلدادگي به اسلام و ولايت و ميهن. صفحاتي كه درخشش آن طلايي نيست كه لاله گون است. 25 آبان 1361 برگي از اين صفحات درخشان است كه صلابت و مقاومت اصفهان را به رخ دنياپرستان كشاند.مقام معظم رهبری: «من لازم می دانم در زمینه مناقب اصفهان و مناقب مردم اصفهان، چند جمله ای عرض کنم ؛اینها شناسنامه ی این مردم مؤمن و غیرتمند و ایستاده ی پای کار به حساب می آید. مردم اصفهان در یک روز سیصد و هفتاد شهید را تشییع کردند وخم به ابرو نیاوردند. بماند که همان روز اعزام به جبهه داشتند، پشتیبانی داشتند وحرکت کردند. این خیلی مهم است، در آبان سال 1361 که در یک روز سیصد و هفتاد شهید در اصفهان تشییع شد. تعداد شهدای اصفهان در همان ماه بیش از هزار نفر است .»آنگاه که تابوت های غرق شقایقتان بر روی دست اهالی شهر می گشت و چشم های مادرانتان غرق شوقی بی پایان می شد، آنگاه که بار امانت دوشت را بر روی دوشهایمان نهادی و شایسته مقام «عند ربهم یرزقون» گردیدی، شاید هیچ کس تصور این را نمی کرد که روزی قرار روزگار به نحوی بشود که تو را تنها در لابلای تاریخ بتوان جستجو کرد و اهالی این سرزمین اگر کمی هنوز معرفت برایشان باقی مانده باشد سری هم به مزارتان خواهند زد و شست و شویی به غبار مزارتان خواهند داد.

  در این سرزمین انسان ها زندگی می کنند، انسانی که معمولاً فراموش کار است و در حق نفس خویش ظالم؛ انسانی که هرچه می گذرد غبار زمان بر روی خاطرات تلخ و شیرین اش را خواهند گرفت و آنچنان غرق در مهلکه های دنیایی می گردد که یادش می رود برای رسیدن به امنیت، آسایش، اخلاق و آرامش امروزش چه کسانی، چه خون دل هایی خورده اند؟ البته شاید این موضوع در بین عوام جامعه کمتر نمایان باشد چرا که آنان خود قلم به دستان تاریختند، قلم به دستانی که با همت همانان تاریخ ایران درخشان گردید و شاید امروز گله ما بیشتر از خواص جامعه باشد آنان که بر مسندهای قدرت، سیاست، اقتصاد و فرهنگ جا خوش کرده اند و دلشان را به امضای نامه های اداری شان خوش کرده اند...اصفهان شهر شهیدپرور ایران، شهری که در چنین روزی 370 شهید را یک جا تشییع کرد، امروز امنیت، اخلاق، آسایش، فرهنگ و همه هویت اش به دست همین عوام و خواصی است که اگر کمی دیرتر بخواهند چشمانشان را به روی حقایق تلخ و زیرپوستی شهر بگشاید معلوم نخواهد شد که فرهنگ شهادت، جهاد و مبارزه با شیاطین داخلی و خارجی چطور به نسل های آینده سینه به سینه، چهره به چهره و زبان به زبان خواهد رسید.اصفهان، شهر شجاعت و مردانگی بود و هست و امروز جوانان همین شهر و دیار اگر کمی بیشتر مورد تفوق، توجه و محبت بالادستی ها قرار می گرفتند و کمی به جوانشان و روحیه شهادت طلبی شان بها داده می شد تضمین آینده خودشان و کشورشان قطعی بود؛ هر چند که امروز نیز جوانان و نوجوانان این سرزمین همگی پر از عاطفه، شور و احساس برای دفاع از میهن، ناموس و امنیتشان هستند چرا که آنان سرشار از احساسات لطیف، پاک و قابل تقدسند اما به راستی اعتقاداتشان نیز مانند احساساتشان محکم و پابرجاست یا با گردبادی بیابانی همه چیزشان را از دست خواهند داد؟ مسئله اینجاست که همه ما خوب هستیم و دلمان می خواهد خوب باشیم اما شاید راه و رسم خوبی را کمی اشتباه یاد گرفته ایم و یادمان داده اند و در این اشتباه همه بزرگان جامعه شریکند و و وای بر حال آنکه بتوانند کاری انجام دهند و به خاطر منافع شخصی شان نخواهد کاری انجام دهند...

  اصفهان، شهر شجاعت و مردانگی بوده و هست و جهانیان بدانند که اگر باری دیگر پای دفاع از مقدسات، ناموس و خاک وطن به میان آید دلاورمردی و شهامت و رشادت اصفهان و اصفهانی به مانند گذشته، همچون خورشید بر تارک ایران اسلامی خواهد درخشید...کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیتههمه ما مسئولیم، همه ما مسئولیم، چه آنانکه پشت میزی نشسته اند و چه آنانکه در آرزوی میزینشسته اند...مقام معظم رهبری می فرمایند: منظور من از بصیرت این نیست که کسانی مثل مقداد چشمشان به دهان مولایشان باشد و گوش به فرمان ولیشان! منظور من از فرد با بصیرت، افرادی مثل مالک اشتر هست که امیرالمؤمنین(ع) در وصفش می فرمایند: «مالک به گونه ای است که اگر در بیابانی باشد و دور از مولایش و مشکلی برایش پیش بیاید دقیقاً کاری را می کند که اگر نزد مولایش بود، مولایش همان کار را امر می کرد.»به راستی مالک اشتران جامعه امروز ما چند نفر هستند؟


  شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی***مردی از خویش برون آید و کاری بکند

  کو کریمی که ز بزم طربش غمزده ای***جرعه ای درکشد و دفع خماری بکند

  یا وفا یا خبر وصل تو یا مرگ رقیب***بود آیا که فلک زین دو سه کاری بکند

 4. صلوات ها 2


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود