صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: بچه ام همه چیزم رو ازم گرفته!

علاقه
    دانستن
    نوشته
    124
    حضور
    1 روز 2 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    685

بچه ام همه چیزم رو ازم گرفته!

آرامش را، استراحت را، قرآن خواندن را ، کتاب خواندن را، اینترنت، گوشی،مهمانی دادن، نماز با توجه،درس خواندن را، تفریح دلخواهم را، آشپزی با علاقه کردن را، خیاطی را،سلامتی، نظم، خواب راحت، نظافت خونه،همسرم، زندگی ام، خودم و حتی خدا را.
    وقتی بیدار است فقط باید باهاش بازی کنم یا بیرون ببرمش به هیچی نمیرسم هیچی. 2 ساعتی هم که ظهر می خوابه غذا ردست کنم ظرف بشورم و لباس و نماز و... . فقط چند دقیقه ای بشینم فکر کنم و تلقینات مثبت به خودم کنم تا دوباره بیدار شد شروع کنم. از خدا غافل شدم به جز نماز دست و پا شکسته هیچ عمل عبادی دیگه انجام نمیدم. از زندگی خسته شدم 2 ساله همه چیزم بر اساس روال اون باید می بوده. وقتی هم می خواد بخوابه پروسه خوابش 2 ساعت طول می کشه. غدا دادنش 1 ساعت طول میکشه. همش نگران سلامتیش بودن. بچه میخواستم تو زندگی ام باشه نه همه زندگیم. من اصلا زندگی ندارم. یه بچه دوساله فقط دارم. فقط هی میگن خوب مادری دیگه الکی بهشت زیرپای تو نیست . مقامت بزرگه برای همین .از خدا دور شدم. از همسرم دور شدم. از دوستام دور شدم. فعالیتهامو کنار گذاشتم حتی از خودم دور شدم . همش عصبی ام چه بهشتی وقتی به وظیفم که همسر داری (نه بچه داری) نمیرسم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    دیگه واقعا خسته شدم. دوست دارم بدمش پرورشگاه. خیلی بازیگوشه وقتی جایی میرم یک لحظه نمینشینه هیچ بچه ای رو اینجوری ندیدم.
    پیش هیچ کس هم نمی تونم بگذارمش چون بدون من نمیمونه.
    چه کار کنم؟
    با اینکه بچه دوست داشتم ولی دیگه نمیخواماگر هم کسی از زندگیش راضیه توصیه می کنم هیچ وقت بچه نیاره.

2. صلوات ها 22

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58288

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

5. صلوات ها 11

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط ذوالفقار نمایش پست ها
    آرامش را، استراحت را، قرآن خواندن را ، کتاب خواندن را، اینترنت، گوشی،مهمانی دادن، نماز با توجه،درس خواندن را، تفریح دلخواهم را، آشپزی با علاقه کردن را، خیاطی را،سلامتی، نظم، خواب راحت، نظافت خونه،همسرم، زندگی ام، خودم و حتی خدا را.
    وقتی بیدار است فقط باید باهاش بازی کنم یا بیرون ببرمش به هیچی نمیرسم هیچی. 2 ساعتی هم که ظهر می خوابه غذا ردست کنم ظرف بشورم و لباس و نماز و... . فقط چند دقیقه ای بشینم فکر کنم و تلقینات مثبت به خودم کنم تا دوباره بیدار شد شروع کنم. از خدا غافل شدم به جز نماز دست و پا شکسته هیچ عمل عبادی دیگه انجام نمیدم. از زندگی خسته شدم 2 ساله همه چیزم بر اساس روال اون باید می بوده. وقتی هم می خواد بخوابه پروسه خوابش 2 ساعت طول می کشه. غدا دادنش 1 ساعت طول میکشه. همش نگران سلامتیش بودن. بچه میخواستم تو زندگی ام باشه نه همه زندگیم. من اصلا زندگی ندارم. یه بچه دوساله فقط دارم. فقط هی میگن خوب مادری دیگه الکی بهشت زیرپای تو نیست . مقامت بزرگه برای همین .از خدا دور شدم. از همسرم دور شدم. از دوستام دور شدم. فعالیتهامو کنار گذاشتم حتی از خودم دور شدم . همش عصبی ام چه بهشتی وقتی به وظیفم که همسر داری (نه بچه داری) نمیرسم؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!
    دیگه واقعا خسته شدم. دوست دارم بدمش پرورشگاه. خیلی بازیگوشه وقتی جایی میرم یک لحظه نمینشینه هیچ بچه ای رو اینجوری ندیدم.
    چه کار کنم؟
    با اینکه بچه دوست داشتم ولی دیگه نمیخواماگر هم کسی از زندگیش راضیه توصیه می کنم هیچ وقت بچه نیاره.
    بسمه تعالی
    با عرض سلام و تحیت محضر شما خواهر محترم

مطالب شما گویای این است که فشار زیادی را در مسیر فرزند پروری متحمل شده اید و چه بسا این موضوع به این امر برمی گردد که فرزند شما از جمله کودکان دشوار است. طبعا تعامل با کودک دشوار سختی مضاعف دارد. اما در کنار این موضوع شاید سطح توقعات شما و یا به تعبیری عدم آمادگی یا عدم شناخت لازم در ارتباط با محدودیتهای مادری بی تاثیر نباشد! اینکه به موضوعاتی نظیر اینترنت، خیاطی و...اشاره کرده اید تاییدی است برای این فرض!
    بنابراین با لحاظ این دو فرض؛ به نظر می رسد یا فرزند شما فرزندی سخت و دشوار با انرژی مضاعف است و یا اینکه شما قطع نظر از این موضوع، دارای شخصیتی مضطرب و وسواس (کمال گرا) هستید، که هر یک از این دو فرض صادق باشد نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد. ( مشاوره حضوری و یا تماس با 09640)
    در عین حال توجه داشته باشید که این دوره محدود ولی سرنوشت ساز است. شما می توانید با شکیبایی بیشتر و اصلاح این باور که فرزندپروری با پیشرفت و تعالی معنوی، اخلاقی و خانوادگی شما منافات دارد، نسلی از خود برجای بگذارید که مایه افتخار دنیا و آخرت شما باشد.
    مشقتهای طاقت فرسای فرزند پروری را عبادت و بندگی خدا بدانید و اجازه ندهید برخی از افکار مانع اشتیاق شما به نقش مادری گردد.
    طبعا لازم است از اعضای خانواده و بویژه در این مسیر کمک و یاری بگیرید تا کمتر احساس خستگی کنید.

در پناه خدای متعال موفق باشید
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 21

نوشته
    312
    حضور
    17 روز 10 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1181

یک نفر میگفت: شاید بچه آوردن یک ظلم باشه به خود اون بچه یعنی یک موجودی رو بدنیا بیاری اونُ وارد این دنیا بکنی که یک پازل باشه تو طرح عظیم آقای رئیس. حالا این آقای رئیس برای اینکه طرحش جلو بره به زنی که بچه رو بدنیا میاره یه محبت عجیب، معجزه وار و کم نظیری نسبت به بچه تو دلش قرار میده که اونُ بزرگش بکنه (حالا بماند که این چقــــــدر زحمت داره) و این چرخه ادامه داشته باشه تا هروقتکه آقای رئیس بخواد بهش پایان بده
    میگفت: شاید ما همه بازیچه های آقای رئیسیـــــــــم

دنیا، سرنوشت، سرگذشت یا خلاصه هر چیزی که اسمش هست
    آنچه بر من گذشت مرا به اینجا رساند؛

9. صلوات

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

کاملا بهت حق میدم

من خودم از بچه متنفرم ... امیدوارم شوهر آیندمم همینجوری باشه

بجه یه موجود آوییزونه که یه لحظه هم نمیزاره آب خوش از گلوی مادر بدبخت پایین بره

کاش میتونستی بزاریش مهد حداقل یه نصف روز از شرش راحت میشدی
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

11. صلوات ها 3

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Chadoriii نمایش پست ها
    کاملا بهت حق میدم

وای

من همینجا اعلام میکنم هرکی از بچه خوشش نمیاد یه پیام بده به من تا بزرگش کنم

عـــــــــــــاشق بچه هام من به نظرم پاکترین بنده های خدان
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

13. صلوات ها 22

علاقه
    ❤خدا و ائمه تنها کسایین که دارم❤
    نوشته
    734
    حضور
    36 روز 9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2995

از نظر من بچه ها واقعا فرشته ان، درسته که مادرا واقعا اذیت می شن ولی فقط یه لحظه فکر کنن اگه زبون لال فردا چشات رو باز کنی ببینی نیست یا اصلا از اول نبوده و هیچ وقتم قرار نیست بچه دار بشی به نظرم آدم جونشم برای بچش میده

فقط یبار بشینید پای درد و دل خانم هایی که بچه دار نمیشن یا مادرایی که خدایی نکرده بچه شون رو از دست دادن، قدر این نعمت بزرگتون رو داشته باشید چون این سالا هرچقدرم سخت می گذرن ان شاء الله

در ضمن اگه منظورتون از خدا دور شدن رسیدگی به بچتون هست که مطمئن باشید خدا بیشتر واجباتتون ازتون نمی خواد و چندین برابر اون مستحباتی که قبلا انجام میدادین برای هر لحظه نگهداری بچتون خدا بهتون پاداش میده، و شک نکنید به خدا نزدیک ترم هستین الان

رسیدگی به شوهرتونم می تونید باهاش حرف بزنید و مشکلاتتون رو بگید و از ایشون راه حل بخواین فکر نمی کنم بیشتر توانتون ازتون بخواد

به کارای دیگه هم اصلا نباید فکر کنید، وظیفه شما تربیت بچتون هست نه چیز دیگه ای، برای اینکه خودتون رو سرگرم کنید سعی کنید از بازی با بچتون لذت ببرید از اینکه بهش غذا می دید لذت ببرید، کم کم وقت برای کارای دیگم پیدا می کنید.

راستی اگه بچتون هم فکر می کنید پیش فعال هست می تونید ببرینش دکتر، بچه های زیادی اینجوری هستن

نقل قول نوشته اصلی توسط تسنیم. نمایش پست ها
    میگفت: شاید ما همه بازیچه های آقای رئیسیـــــــــم
    یا من منظورتون رو متوجه نشدم، یا اونی که من فهمیدم اصلا جالب نبود

اگه آدم با این دید نگاه کنه که داره شیعه امام زمان رو تربیت می کنه فکر نمی کنم دیگه به چشم یه موجود آویزون بهش نگاه کنیم

مادرای ایرانی و مخصوصا شیعه باید خیلی قدر خودشون رو داشته باشن چون لیاقت بزرگی خدا بهشون داده

15. صلوات ها 19

علاقه
    افزایش اطلاعات عمومی!
    نوشته
    228
    حضور
    4 روز 20 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    594

کاملا بهت حق میدم

من بین پسرا در این مورد استثنا هستم...زیاد از بچه خوشم نمیاد...ولی باز یه بچه ای شیرین باشه باهاش بازی میکنم...فک نکنم مردی رو پیدا کنید که از بچه کوچیک بدش بیاد...و پیدا نخواهید کرد...اینو من با قطعیت 100% میگم که حتی اگر به احتمال 1در1000 کسی پیدا شد که بگه خوشم نمیاد بازم بعد یه مدت به هوس میفته...
    به قول یه سایتی!: پیدا کردن مارمولک شاخدار پرنده گرده افشان! بیشتر از اینیه که شما گفتی....

17. صلوات ها 5

علاقه
    دین
    نوشته
    484
    حضور
    15 روز 8 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    2018

نقل قول نوشته اصلی توسط ذوالفقار نمایش پست ها
    چه کار کنم؟
    سلام علیکم
    در صحبتهای کارشناس محترم نکات ریزی نهفته است که شاید توضیحات زیر آنرا واضح کند:

1- امام علی علیه السلام می فرمایند:
    «كن مشغول بما انت عنه مسئول» عمرت را صرف يك چيزي كن كه روز قيامت از تو مي‌پرسند.
    موبایل، اینترنت، و ... را از ما نمی پرسند بلکه آنچه را که مسئول آن هستیم می پرسند.
    بچه‌ها سریع بزرگ می شوند و این ما هستیم که باید افسوس کارهای نکرده را بخوریم. کارهایی که شما اشاره کردید به مرور زمان به اهم آنرا می توانید برسید

2- پیامبر صلی الله علیه و علی آله می فرمایند: بچه‌ها هفت سال اول امیر، هفت سال دوم عبد و هفت سال سوم وزیر هستند

بنابراین باید در هفت سال اول از ده تا خواسته‌ی بچه، با هفت تای آنها مخالفت نکنید، برای دوتای آنها جایگزین بگذارید و با یکی مخالفت کنید.این یکی آن کاری است که
    برای او ضرر دارد و جایگزینی هم برای آن فعلاٌ ندارید. بدین ترتیب بچه در هفت سال دوم عبد می شود و لجبازی نمی کند و تربیت صحیح را یاد می گیرد. و در هفت سال
    سوم با ید در کارهای او و خانه با او مشورت می کنید و به او مسئولیت می دهید تا شخصیت پیدا کند و برای یک زندگی مسئولیت پذیر آماده شود.

3- از راهکارهای عملی و مفید و خداپسند زیر برای کاهش فشار کاری خود بهره بگیرید:

- برای خواباندن او وقت نگذارید زیرا او بدنبال همین وقت گذاشتن شما برای خودش است. چگونه عمل کنید بهتر است؟
    - برای غذا دادن به دنبال او راه نیافتید زیرا او
    بدنبال همین وقت گذاشتن شما برای خودش است. چگونه عمل کنید بهتر است؟
    - گریه کودک ذکر خدا محسوب می شود خیلی حساس نباشید که او را سریع ساکت کنید مگر اینکه ناشی از یک بیماری یا درد باشد
    - اگر زمین خورد سریع او را بلند نکنید. اصلا به او نگاه نکنید تا خودش مستقل شود مگر اینکه دچار صدمات سخت شده باشد
    - نماز خود را اول وقت بخوانید و اگر سریع هم باشد مقبول خداوند است. اینکار به شما توسعه وقت می دهد.
    - از همسر خود مشورت و کمک بگیرید. باید با کمک ایشان به چهار وقت کاری که در روایت آمده است برسید: ارتباط با خدا، معاشرت دوستان خیرخواه، امرار معاش(کارخانه
    برای زن)، و تفریح سالم که برای موفقیت در سه مورد قبلی واجب است!
    - کار و کمک مرد در خانه کفاره گناهان او محسوب می‌شود. همچنین در افزایش شیر مادر و معرفت النفس و سیر و سلوک مرد بسیار مجرب است. البته اگر مرد شما با این
    توصیه‌های دینی آشنا نیست با زکاوت این مطالب یا کتابهای مربوطه را در معرض مطالعه ایشان قرار دهید.

- فرزند دوم برای فرزند دیگر شما سرگرمی و کار ایجاد می کند. از آن غافل نشوید. مزایای زیادی دارد!
    - مطالعه و گوش دادن به مباحث تربیتی و اخلاقی، و سبک زندگی دینی را حتما در برنامه قرار دهید. حتی می توانید در حین انجام مسئولیتهای خانه داری آنها را بشنوید
    - به غیر از تلویزیون و کامپیوتر چگونه می توان بچه ها را مدتها سرگرم کرد؟( البته نباید از بازی با آنها که جزو لذتهای آنها و بهترین روش تربیت محسوب می شود، غافل شد)
    - سعی کنید شبها زودتر بخوابید تا از انرژی آن در روز بهره‌مند شوید. اگر کودک را هم روزها نخوابانید بهتر است.

اگرعمل به موارد بالا نیاز به توضیح بیشتر داشت با کارشناس و کاربران تجربه دار مونث در این سایت مشورت کنید

موفق باشید

ویرایش توسط متعلم : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ در ساعت ۰۹:۱۹
    باسمه تعالی

هیچ ذکری بالاتر از ذکر عملی نیست
    هیچ ذکرعملی بالاتر از ترک معصیت نیست

(مرحوم آیت الله محمد تقی بهجت
    )

19. صلوات ها 11

نوشته
    692
    حضور
    52 روز 19 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    81
    صلوات
    4054

بسم رب المهدی
    سلام بانو خداوند به شما صبر و پاداش بده در برابر این زحمات و مشقاتی که متحمل میشین. گاهی وقتا تو زندگی ما آدم ها شرایطی پیش میاد که تحملش واقعا برامون سخت میشه... اینجاست که اگر انسان از ایمان خوبی برخوردار باشه کلام خداوند و بزرگان و توصیه هاشون براش مثل یه داروی آرامبخش و معجزه میمونه! من به شما حق میدم که از بچه داری خسته شده باشین. واقعا توی تربیت فرزند نقش مادر بسیار مهمتر و بیشتر و سخت تر از پدر هستش چون مادر وقت بیشتری رو برای بچه میذاره و دردسرهاشو میکشه. پدر شب میاد، چون روز هم بچه رو ندیده دلش براش تنگ شده با بچه بازی میکنه بچه هم شاید پدر رو بیشتر از مادر دوست داشته باشه چون بیشتر باهاش بازی میکنه.
    خودتون رو بذارید جای بچتون... فکر کنید کودکی بیش نیستید و عقلتون هنوز قد نمیده که درست و غلط رو از هم تشخیص بدید، در موقعیتی که بیشترین نیاز رو به مادرتون و محبت مادری و مراقبت دارین، مادرتون ترکتون کنه و بذاره بره... دوست داشتید با خودتون اینجوری رفتار میشد؟؟
    حالا بریم سراغ داروی آرامبخش انشالله که موثر واقع بشه:

رسول اكرم صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله :
    مَنْ قَبَّلَ وَلَدَهُ كَتَبَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ لَهُ حَسَنَةً وَ مَنْ فَرَّحَهُ فَرَّحَهُ اللَّهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ وَ مَنْ عَلَّمَهُ الْقُرْآنَ دُعِيَ بِالْأَبَوَيْنِ فَيُكْسَيَانِ حُلَّتَيْنِ يُضِي‏ءُ مِنْ نُورِهِمَا وُجُوهُ أَهْلِ الْجَنَّةِ.
    هر كس فرزندش را ببوسد ، خداوند عزّوجلّ براى او ثواب مى‏ نويسد و هر كسى كه او را شاد كند ، خداوند روز قيامت او را شاد خواهد كرد و هر كس قرآن به او بياموزد ، پدر و مادرش دعوت مى‏ شوند و دو لباس بر آنان پوشيده مى‏ شود كه از نور آنها ، چهره‏ هاى بهشتيان نورانى مى ‏گردد .
    كافى(ط-الاسلامیه) ج6، ص49، ح1
    امام صادق عليه ‏السلام :
    اِنَّ اللّه‏َ لَيَرحَمُ العَبدَ لِشِدَّةِ حُبِّهِ لِوَلَدِهِ ؛
    بدون ترديد ، خداوند بر بنده خود به خاطر شدّت محبّت به فرزندش ، رحم مى ‏كند.
    كافى(ط-الاسلامیه) ج 6، ص50، ح 5

امام خمینی در مورد تربیت فرزندحساسیت و دقت فراوانی داشتند.
    ایشان به یکی از فرزندان خود که از شیطنت بچه خود گله می کرد می گفتند: من حاضرم ثوابی را که از تحمل شیطنت او می بری باثواب تمام عبادات خودم عوض کنم و عقیده داشتند که بچه باید آزاد باشد، تا وقتی که بزرگ شد آن وقت باید برایش حدی تعیین کنند. همچنین فرمودند: با بچه ها رو راست باشید تا آنها هم رو راست باشند، الگوی بچه پدرو مادر هستند. اگر بابچه درست رفتار کنید بچه ها درست بار می آیند. هر حرفی را که با بچه ها زدید به آن عمل کنید.

منبع

ویرایش توسط عاشق آقا : ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ در ساعت ۱۰:۲۵
    خون پاک شـهدا منتظر توست بیا
    سرِ مصباحِ هدی منتظر توست بیا
    وارث خون خدا و پســر خــون خدا
    به خدا خون خدا منتظر توست بیا

قرار منتظران مهدی: هر شب راس ساعت 10، دعای الهی عظم البلاء (کلیک)

دختران پرده رو

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری