بی احترامی و کلام ناشایست یکی از اعضای خانواده نسبت به سایر اعضای خانواده

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بی احترامی و کلام ناشایست یکی از اعضای خانواده نسبت به سایر اعضای خانواده

با سلام
مشکلی که دارم این هست که یکی از اعضای خانواده ام (خواهر) رابطه و کلام درستی نداره به مادرم بی احترامی می کنه و حرف های ناجور به خود من می زنه و مانی که من بهش چیزی بگم که این کار یا این حرفت و رفتارت درست نیست توجهی نمی کنه ...من خیلی خسته شدم از این وضعیت با توجه به اینکه خودم هم شرایط مساعدی ندارم....لطفا راهنمایی بفرمایید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

raha-h;594834 نوشت:
با سلام
مشکلی که دارم این هست که یکی از اعضای خانواده ام (خواهر) رابطه و کلام درستی نداره به مادرم بی احترامی می کنه و حرف های ناجور به خود من می زنه و مانی که من بهش چیزی بگم که این کار یا این حرفت و رفتارت درست نیست توجهی نمی کنه ...من خیلی خسته شدم از این وضعیت با توجه به اینکه خودم هم شرایط مساعدی ندارم....لطفا راهنمایی بفرمایید.

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
پاسخ دقیق این سوال مستلزم اطلاعات جامعتری از شرایط و ویژگیهای ایشان است، اما به صورت کلی لازم است؛
_ پدر ورود قاطع تری به مسئله داشته باشند
_ اگر ایشان زمینه اضطراب یا افسردگی دارند، از یک روانشناس کمک گرفته شود
_ برای راهنمایی و نصیحت ایشان از فردی کمک گرفته شود که از وجاهت و نفوذ کلام در نزد وی برخوردار باشند

در پناه خدای متعال موفق باشید

سلام.
خواهر گرامی همونطوری که جناب استاد امیدوار گفتن به اطلاعات بیشتری نیاز هست
میشه بیشتر توضیح بدید راجع به مشکلی که مطرح کردید؟

با سلام
مسافرت تنها راه چاره هست تو خونه بمونین روز به روز بداخلاقی بیشتر میشه

در دوره حضرت سلمیان مردی اومد پیشش و گفت تو خانواده ام بدزبانی و بداخلاقی زیاده و زندگیم تلخ هست علتش چیست؟

حضرت سلیمان گفت جنی از قبایل شیطان وجود دارد که ماموریتش اختلاف انداختن بین اعضائ خانواده هست

فک کنم خوندن قران و ادعیه باعث میشه اون جن نتونه تو چنین محیط هایی دوام بیاره و بره خونه یکی دیگه

عزرائیل;596452 نوشت:
با سلام
مسافرت تنها راه چاره هست تو خونه بمونین روز به روز بداخلاقی بیشتر میشه

در دوره حضرت سلمیان مردی اومد پیشش و گفت تو خانواده ام بدزبانی و بداخلاقی زیاده و زندگیم تلخ هست علتش چیست؟

حضرت سلیمان گفت جنی از قبایل شیطان وجود دارد که ماموریتش اختلاف انداختن بین اعضائ خانواده هست

فک کنم خوندن قران و ادعیه باعث میشه اون جن نتونه تو چنین محیط هایی دوام بیاره و بره خونه یکی دیگه

سلام
ممنون فکر کنم اصلا نباید موضوعو مطرح می کردم
خداروشکر چیزی کم نذاشتن خانواده از دعا و قرآن خواندن مذهبی هستیم
ولی متاسفانه درسته مسافرت نمیریم

اميدوار;596315 نوشت:
بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت محضر جنابعالی
پاسخ دقیق این سوال مستلزم اطلاعات جامعتری از شرایط و ویژگیهای ایشان است، اما به صورت کلی لازم است؛
_ پدر ورود قاطع تری به مسئله داشته باشند
_ اگر ایشان زمینه اضطراب یا افسردگی دارند، از یک روانشناس کمک گرفته شود
_ برای راهنمایی و نصیحت ایشان از فردی کمک گرفته شود که از وجاهت و نفوذ کلام در نزد وی برخوردار باشند

در پناه خدای متعال موفق باشید

پدرم که بنا به دلایلی که باعثش پدر و مادرش بودند زیاد با ما ارتباط نداره و ما هم از ابتدا همینطوری بزرگ شدیم رابطه با پدرمون صمیمی نیست..نمیدونم که آیا زمینه افسردگی داشته باشه ولی اضطراب داره مشاوره هم کمکی نکرده و سنی هم هست که احساس و منطق براش اهمیتی نداره و فقط درس و درس و اگر چیزی مطابق میلش نباشه کلا به هم میریزه و اون وضعیت تشدید میشه کلا به قول خودش که میگه معلممون گفته از خودتون دفاع کنید در برابر من و مادرم جبهه می گیره وانگار همسن ماست که حرفاش رو با صراحت میزنه..

mehrant;596410 نوشت:
سلام.
خواهر گرامی همونطوری که جناب استاد امیدوار گفتن به اطلاعات بیشتری نیاز هست
میشه بیشتر توضیح بدید راجع به مشکلی که مطرح کردید؟

بله
توضیح دادم..ممنونم

raha-h;596688 نوشت:
سلام
ممنون فکر کنم اصلا نباید موضوعو مطرح می کردم
خداروشکر چیزی کم نذاشتن خانواده از دعا و قرآن خواندن مذهبی هستیم
ولی متاسفانه درسته مسافرت نمیریم

سلام
منظورم شما نبودین کلی گفتم این همه تو دادگاه طلاق هست گفتم که شاید کار اون جن باشه نمی دونم که!

اما اگر خونتن قران اینا خونده میشه پس یکم اخلاق تند خیلی هم خوب هست چون باعث میشه انسان زود گول نخوره!(بخصوص دخترها)

عزرائیل;596705 نوشت:
سلام
منظورم شما نبودین کلی گفتم این همه تو دادگاه طلاق هست گفتم که شاید کار اون جن باشه نمی دونم که!

اما اگر خونتن قران اینا خونده میشه پس یکم اخلاق تند خیلی هم خوب هست چون باعث میشه انسان زود گول نخوره!(بخصوص دخترها)

بله از این لحاظ ،ولی اخلاق تند نه برای اعضای یک خانواده

خواهر تون چند ساله است؟
در چه مواردی با شما برخورد اینطوری داره؟
در تمام رفتارهاش یا وقتی بر خلاف میلش رفتار بشه؟
بعد اگر گفته "از خودتون دفاع کنید" ، فقط با شما اینطور برخورد میکنه؟ یعنی با دوستانش، افراد دیگه فامیل هم به قول خودش دفاع میکنه یا نه؟

موضوع قفل شده است