صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به اروپا رفتم اسلام بود، مسلمان نبود، به ايران آمدم همه مسلمان بودند ولي اسلام نبود (ازدواج اسلامی؟)

نوشته
    222
    حضور
    8 روز 23 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    704

به اروپا رفتم اسلام بود، مسلمان نبود، به ايران آمدم همه مسلمان بودند ولي اسلام نبود (ازدواج اسلامی؟)

با سلام
    اختمالا بیشتر دوستان پست قبلی منو درمورد ازدواج خوندن.
    آقا من دلم خیلی پره تو این قضیه ازدواج دارم. امروز دوباره یاد این جمله معروف سید جمالدین اسدا آبادی افتادم که تو عنوان تاپیک نوشتم
    واقعا چرا؟ چرا ما مسلمانها مسلمانی نمیکنیم؟اسلام واقعا اینه؟مگه جوونای مسلمان ایرانی چه گناهی کردن که اینهمه سختی باید بکشن؟

توی غرب دختر و پسر هروقت احساس نیاز کنن همدیگه رو بخوان راحت باهم دوست میشن رابطه دارن. هروقتم نخواستن جدا میشن. از همون دوران بلوغم براشون این امکان هس نه مشکل روحی پیدا میکنن نه مشکل جسمی!.خب این آیا همون ازدواج موقت نیس؟؟
    تنها فرقش اینه که اونا صیغه عربیشو بلد نیستن بخونن. حالا اینجا کسی بگه ازدواج موقت خونش حلاله!

جدیدا با یه پدیده ای آشنا شدم به نام ازدواج سفید. احتمالا شنیده باشین. یعنی زندگی مشترک بدون ازدواج. به نظرم خیلی خوبه و خدا کنه این پدیده رواج پیدا کنه البته از نوع شرعیش. به نظرم اصل اسلام هم همینه. تو غربم فک کنم همینطوره.همینکه یه دختر و پسری همو بخوان خب هرکی هرچی داره میاره میرن زیر یه سقف زندگیشونو شروع میکنن. خب اگه صیغه شرعی هم بخونن که دیگه اصل اصل اسلامیه. زمان پیامبرم یه زنی اومد مسجد گفت یا رسول الله من تنهام دوست دارم ازدواج کنم پیامبرم تو مسجد اعلام کرد کی حاضره با این زن ازدواج کنه. یکی پاشد و گفت من. بعدم عقد کردن و رفتن سر خونه زندگیشون. حالا شما بگید این ازدواج سفید یا اون ادواجی که توغرب هس به سیره پیامبر نزدیکتره یا این ازدواجی که الان ما مسلمان ها داریم؟ اینجا میخوایی ازدواج کنی خونه میخوان پول میخوان هزارتا مراسم داره و ..

در کل به نظرم تو یه دوره گذر قرار گرفتیم. یعنی از سنتهای اسلامی که داشتیم حالا رسیدیم به اینجا و الان داریم به سمت غربی شدن میریم. منتها بیچاره اون جوونایی که تو این دوره قرار گرفتن. نه آزادی غربی رو دارن که راحت ازدواج کنن زندگی کنن نیازهای روحی و جنسیشون برطرف بشه و نه اون سهل گیری اسلام اصیل. یه دینی از خودمون ساختیم که فعلا داریم به اون عمل میکنیم

به نظرم اگر این قضایا مقصری داشته باشه در درجه اول دختر خانوما و خونواده هاشون مقصرن بخصوص اونایی که ادعای مذهبی بودن دارن. و صد البته با این روندی که داره پیش میره بیشترین ضرر رو دخترای مذهبی خواهند کرد
    یا علی
    از هر کرانه تیر دعا کرده‌ام روان
    باشد کز آن میانه یکی کارگر شود

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,513
    حضور
    174 روز 13 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58282

با نام و یاد دوست

به اروپا رفتم اسلام بود، مسلمان نبود، به ايران آمدم همه مسلمان بودند ولي اسلام نبود (ازدواج اسلامی؟)

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 2

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 30 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

نقل قول نوشته اصلی توسط salam1990 نمایش پست ها
    با سلام
    آقا من دلم خیلی پره تو این قضیه ازدواج دارم. امروز دوباره یاد این جمله معروف سید جمالدین اسدا آبادی افتادم که تو عنوان تاپیک نوشتم
    واقعا چرا؟ چرا ما مسلمانها مسلمانی نمیکنیم؟اسلام واقعا اینه؟مگه جوونای مسلمان ایرانی چه گناهی کردن که اینهمه سختی باید بکشن؟

توی غرب دختر و پسر هروقت احساس نیاز کنن همدیگه رو بخوان راحت باهم دوست میشن رابطه دارن. هروقتم نخواستن جدا میشن. از همون دوران بلوغم براشون این امکان هس نه مشکل روحی پیدا میکنن نه مشکل جسمی!.خب این آیا همون ازدواج موقت نیس؟؟
    تنها فرقش اینه که اونا صیغه عربیشو بلد نیستن بخونن. حالا اینجا کسی بگه ازدواج موقت خونش حلاله!

جدیدا با یه پدیده ای آشنا شدم به نام ازدواج سفید. احتمالا شنیده باشین. یعنی زندگی مشترک بدون ازدواج. به نظرم خیلی خوبه و خدا کنه این پدیده رواج پیدا کنه البته از نوع شرعیش. به نظرم اصل اسلام هم همینه. تو غربم فک کنم همینطوره.همینکه یه دختر و پسری همو بخوان خب هرکی هرچی داره میاره میرن زیر یه سقف زندگیشونو شروع میکنن. خب اگه صیغه شرعی هم بخونن که دیگه اصل اصل اسلامیه. زمان پیامبرم یه زنی اومد مسجد گفت یا رسول الله من تنهام دوست دارم ازدواج کنم پیامبرم تو مسجد اعلام کرد کی حاضره با این زن ازدواج کنه. یکی پاشد و گفت من. بعدم عقد کردن و رفتن سر خونه زندگیشون. حالا شما بگید این ازدواج سفید یا اون ادواجی که توغرب هس به سیره پیامبر نزدیکتره یا این ازدواجی که الان ما مسلمان ها داریم؟ اینجا میخوایی ازدواج کنی خونه میخوان پول میخوان هزارتا مراسم داره و ..

در کل به نظرم تو یه دوره گذر قرار گرفتیم. یعنی از سنتهای اسلامی که داشتیم حالا رسیدیم به اینجا و الان داریم به سمت غربی شدن میریم. منتها بیچاره اون جوونایی که تو این دوره قرار گرفتن. نه آزادی غربی رو دارن که راحت ازدواج کنن زندگی کنن نیازهای روحی و جنسیشون برطرف بشه و نه اون سهل گیری اسلام اصیل. یه دینی از خودمون ساختیم که فعلا داریم به اون عمل میکنیم

به نظرم اگر این قضایا مقصری داشته باشه در درجه اول دختر خانوما و خونواده هاشون مقصرن بخصوص اونایی که ادعای مذهبی بودن دارن. و صد البته با این روندی که داره پیش میره بیشترین ضرر رو دخترای مذهبی خواهند کرد
    یا علی
    با عرض سلام خدمت شما برادر گرامی تاپیک
    "وقتی خدا نخواد"
    را نیز مشاهده نمودم
    البته میدونم نکاتی را که در اینجا ذکر (مثل تمجید ازدواج و روابط در غرب و ازدواج سفید و...) نمودید مورد پسند شما هم نمی باشد لذا مقید به شرعی بودن نمودی ولی باید باید عرض کنم که ما باید تارهایی را که خودمان با دست خودمان دور بهترین نوع ازدواج کشیدیم را پاره کنیم و غیر از آن گمراه می شویم چه با این شیوه ای که داریم و چه با شیوه های دیگر ،شیوه غرب همچون اعتیاد و ما در دوره گذر هستیم ولی گذر از دوره سیگاری بودن به دوره اعتیاد به مواد مخدر ما باید اصلاح کنیم نه آنکه بدتر فاسد شویم
    این نکته سید جمال زیبا است ولی باید عرض کنیم عمل به اسلام که در غرب است و کم است و البته بسیار هم خوب است
    1.در این مسائلی که شما ذکر کردید نیست
    2.خیلی از آن موارد بخاطر فرهنگ آنهاست یا بخاطر الزامات قانونی ،در فرهنگ ما هم ازدواج راحت بود ولی خودمون فرهنگ خود را تغییر دادیم
    مثلا فرهنگ آنچنان تغییر کرد تا چند سال پیش بچه ها که بزرگ می شدند به پدر و مادر کمک می کردند و زندگیها هم برکت داشت الان رسم آنست که پدر و مادرها تا زنده هستند باید به فرزندان برسند
    نیازهای کاذب بوجود آمده است مثلا در مورد ازدواج توجهی به ملاکهای خوتون کنید ببینید چه میزان نسبت به جوان 20 یا 30 سال پیش عوض شده است
    نیاز به داشتن کار مستقل ،بهترین کار،خانه،ماشین ،ثروت،مخارج عروسی،زیبایی و...ملاکی که آقایون باید داشته باشند تا خانم جواب مثبت دهد
    نیاز به زیبایی افراطی ،اخلاق بسیار بالا،ایمان بالا،بهترین خانواده،بهترین تحصیلات ،خانواده پولدار و...هم ملاکهایی که خانمها باید داشته باشند تا آقایون راضی به ازدواج بشوند
    از سویی دیگر جوان کم صبر، کم تحمل ، بی گذشت، پرخاشگر، چشم هم چشم ،پرتوقع ،ایمان پایین ،اسیر جو و حرف دیگران و...
    مشکلات فرهنگی خصوصا در باب ازدواج فراوان میباشد که اگر بگویم مطلب به درازا می کشد که البته باید تلاش شود اصلاحاتی صورت گیرد
    این راهم بدونید که ازدواج موقت شرایط دارد الزامات خاص را دارد و باید فرهنگ آن در جامعه ایجاد شود
    و تا این چشم و هم چشمی ها و بد اخلاقی ها نظیر نگاه به ناموس دیگران و توقعات فراوان و نگه نداشتن احترامها و... اصلاح نشود ازدواج موقت هم به سرانجام آن نمی رسد هر چند این ازدواج(چه دائم و چه موقت) برای کسی که بترسد به گناه بیافتد واجب می باشد
    اما درمورد شما دوست گرامی به نظر من ما باید
    1. ابتدا از خود شروع کنیم ملاکهای خود را بازنویسی نما ببین واقعا کدوما نیاز واقعی هستند کدوما نیاز کاذب ببین از خانم آینده ات و خانواده او چه انتظاراتی دارید
    اگر هرکسی خود را اصلاح نماید جامعه اصلاح می شود
    2. شیوه ای که تابحال برای ازدواج کردن برگزیده اید را اگر نقص دارد اصلاح نمایید چرا که همچنانکه شما و بسیار از پسران ما دنبال ازدواج هستند بسیاری از خانومها نیز این گونه می باشند تنها حلقه ای گمشده است و آن رفع مشکلات فرهنگی و از جمله نیازها و ملاکهای کاذب و توقعات زیادو... می باشد
    3. توسل به اهل بیت را نیز فراموش نکنید
    و البته این را درست گفتید ظاهرا بیشترین کسانی که آسیب این بدی فرهنگ را می خورد خانمها هستند
    در پناه قرآن وعترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۰۵:۴۹

7. صلوات ها 11

نوشته
    284
    حضور
    5 روز 1 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    582

با سلام

یا علی
    منم با شما موافقم منم نوک پیکان اتهام رو به سمت دخترا نشونه میگیریم عامل اصلی تاخیر ازدواج ها دخترها هستند
    ولی با این دینی که درست کردیم خدا هم به حال خودمون رهامون کرده روز به روز خشکسالیا بیشترمیکنه روز به روز فقر زیادتر میشه ولی متهم اصلی باز دخترا هستند

9. صلوات ها 3

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

با سلام

یا علی
    بنده خدا سید جمال اسد آبادی ... مطمئنم تنش الان تو قبر لرزیده

بابا اون بیچاره از نظر فرهنگ و امنیت و رفتار روی اصولشون این حرفو زده نه به خاطر روابط جنسی آزاد و راحتشون که

بعدشم من نمیدونم شما چجوری انقدر محکم دفاع میکنی از روابط آزاد غربیا وقتی عملا همه میدونیم توی غرب بنیان خانواده رسما یه اسم بیشتر نیس و هیچ استحکامی نداره

برادر گرامی شما مثلا اومدی از این راه ... حالا چه شرعی یا غیر شرعی نیازتو پاسخ دادی بهش ... پس فردا صد تا مشکل بدتر براتون پیش میاد

تنوع طلب میشی ... خیلی راحت به خودت اجازه خیانت میدی ... همسرتو با بقیه مقایسه میکنی ... آرامش خانوادگی نداری

تو رو خدا از این تاپیکا نزنین

4 نفر میان از صیغه دفاع میکنن ... اون موقه یه عده ای هم تحت تاثیر این حرفا و دفاع های تو خالی زندگیشون تباه میشه و به خودشون اجازه میدن که برن دنبال صیغه و این بساطا

مدیون میشید اون دنیا ها

.
    یا رفیق من لا رفیق له

11. صلوات ها 7

علاقه
    religion
    نوشته
    233
    حضور
    7 روز 8 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    648

کلا خاورمیانه همین طوری است !
    نگران نباش شما تنها نیستید. یک پاکستانی سراغ دارم که در آمریکا زندگی می کرد. می گفت : برگشتم پاکستان زن بگیرم. مثلا خواستم زنم هم وطنم باشد. مسلمان باشد. هر چه رفتم خواستگاری گفتند دکتری ؟ گفتم نه ! گفتند پولداری ؟ گفتم نه ! خلاصه اصلا نگذاشتند حداقل دختر خانم را ببینم شاید خودم پشیمان شدم برگشتم.

توی فکر این بود که به مادرش بگوید برود خواستگاری یک زن آسیای شرقی یا آفریقای.

خلاصه کشورهای دیگر خاورمیانه هم همین جوری است حتما !
    حالا شما هم اگر خواستی یه سری برو آسیای شرقی یا آفریقایی شاید هم اروپایی. اصلا برو آن ور دنیا یکی از این زنهای مسیحی یا سلفی یا سنی را بگیر شاید شیعه شد حداقل این جوری یک کار مثبت هم انجام داده ای !
    من خودم هنوز خواستگاری نرفتم ولی یکی از رفقایم رفت خواستگاری وضعش هم خوب بود نمی دانم چرا شکست عشقی خورد. خلاصه بدجوری افسردگی گرفت !

البته همه هم اینجوری نیستند ها. ولی خوب حداقل مراقب باش که الکی عاشق نشوی که بد بلایی به سرت خواهد آمد.

منم بنده اهل بیت نبی - ستاینده خاک و پای وصی - بر این زادم و هم بر این بگذرم - چنان دان که خاک پی حیدرم - نباشد جز از بی پدر دشمنش - که یزدان به آتش بسوزد تنش *** درود بر فردوسی !

نوشته
    264
    حضور
    2 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    675

نه عزیز جان!
    اون زدواج سفید که شما میگی یه جورایی بزن و در رو است!!
    طرف میاد حال و حولشو میکنه بعد هم جیم میشه!!مسئولیتی هم نداره!صیغه که تو اسلام هست مسئولیت میاره!ilهم برای مرد نسبت به زن و بچه هم برای زن نسبت به مرد.تو صیغه بچه اگه به دنیا بیاد مال باباشه ولی...!
    کلیپ صوتی بسیار زیبا از رهبر معظم انقلاب:
    بعضی ها با نام عقلانیت، با نام اعتدال، با نام پرهیز از جنجال و دردسر بین‌المللى، میخواهند از مبانى انقلاب و اصول انقلاب کم بگذارند! این نمیشود؛ این نمیشود.ما حق نداریم از شعارهاى انقلاب و شعارهاى اسلام عقب‌نشینى کنیم؛ این، یک بى‌صبرى است.این بى‌صبرى‌اى است که نباید این را قبول کرد…
    دانلود کلیپ صوتی

14. صلوات ها 2

نوشته
    264
    حضور
    2 روز 19 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    675

نقل قول نوشته اصلی توسط maes نمایش پست ها
    نگران نباش شما تنها نیستید. یک پاکستانی سراغ دارم که در آمریکا زندگی می کرد. می گفت : برگشتم پاکستان زن بگیرم. مثلا خواستم زنم هم وطنم باشد. مسلمان باشد. هر چه رفتم خواستگاری گفتند دکتری ؟ گفتم نه ! گفتند پولداری ؟ گفتم نه ! خلاصه اصلا نگذاشتند حداقل دختر خانم را ببینم شاید خودم پشیمان شدم برگشتم.
    میدونی چرا؟چون کسی که میخواد اینجا ازدواج کنه حساب میکنه من قراره تا اخر عمر با این ادم باشم.زن و مرد نداره.مردشم باشه حاضر نیست با هر زنی ازدواج کنه.
    یه وقت شما میخوای بری یه مسافر خونه یه شب بخوابی فرداش بری یه وقت میخوای یه خونه بخری تا وقت مرگت بعد از 120 سال البته بمونی توش...!خب فرق داره دیگه
    کلیپ صوتی بسیار زیبا از رهبر معظم انقلاب:
    بعضی ها با نام عقلانیت، با نام اعتدال، با نام پرهیز از جنجال و دردسر بین‌المللى، میخواهند از مبانى انقلاب و اصول انقلاب کم بگذارند! این نمیشود؛ این نمیشود.ما حق نداریم از شعارهاى انقلاب و شعارهاى اسلام عقب‌نشینى کنیم؛ این، یک بى‌صبرى است.این بى‌صبرى‌اى است که نباید این را قبول کرد…
    دانلود کلیپ صوتی

16. صلوات ها 5

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,116
    حضور
    136 روز 3 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19177

نقل قول نوشته اصلی توسط samansami نمایش پست ها
    میدونی چرا؟چون کسی که میخواد اینجا ازدواج کنه حساب میکنه من قراره تا اخر عمر با این ادم باشم.زن و مرد نداره.مردشم باشه حاضر نیست با هر زنی ازدواج کنه.
    یه وقت شما میخوای بری یه مسافر خونه یه شب بخوابی فرداش بری یه وقت میخوای یه خونه بخری تا وقت مرگت بعد از 120 سال البته بمونی توش...!خب فرق داره دیگه
    از فرمايش شما اينطور نتيجه ميگيريم كه اگر ميخواي زندگي براي يك عمرت خراب نشه و خوشبختيت تضمين بشه يا با دكتر مهندس ازدواج كن يا با پولدار!!!

دوست عزيز ، اون حساسيتي كه شما ميفرماييد كه:
    در كشورهاي غربي نيست چون اگه همديگه رو نخوان سريع جدا ميشن ولي اينجا حرفِ يك عمر زندگيه

تا حد زيادي درسته ، اما اون حساسيت بايد درمورد شناخت شخصيت طرف باشه ، نه دكتر و مهندس و پولدار بودنش

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۲:۴۶

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

18. صلوات ها 3

نوشته
    49
    حضور
    11 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    146

اولا اگه روش غرب درست بود و ارضاي جنسي اروم شون ميكرد سراغ هم جنس بازي و خيلي كثافت كاري ديگه نميرفتن ميدونيد چرا؟ چون غريزه جنسي رو هرچي بيشتر درگيرش بشي عطشت بيشتر ميشه بهتره به حد همون اعتدالش انجام بشه !
    دوما واقعا خيلي أنصاف تون خوبه !!!! خيلي راحت از صيغه و اينها حرف ميزنيد بعد انتظار دارين دخترها بدون هيچ شرط شروطي بيان زنتون بشن به جاي اينكه حس اعتماد إيجاد كنيد! دختر جماعت با مردي كه همه فكر و ذكرش صيغه باشه تن به ازدواج نميده يا مهريه پايين قرار نميده كه هر وقت اعتراض كرد شوهرش بگه برو خونه بابات !!!
    اكه قراره دخترها إسلامي فكر كنن شماها قبلش خودتون إسلامي فكر كنيد !
    اگه دنبال کسی هستی که زندگیتو تغییر بده برو جلو آیینه...

20. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)