چطور حرفم رو به کرسی بنشانم؟

تب‌های اولیه

36 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطور حرفم رو به کرسی بنشانم؟

سلام . یه راست میرم سر اصل مطلب . من وقتی توی جمع قرار میگیرم استرس میگیرم . صدام میلرزه . نمیتونم محکم حرف بزنم . دری وری میگم . صورتم سرخ میشه . به نظر خودم یکی از دلایلش اینه که با وجود اینکه 23 ساله هستم ولی هنوز صدام بم نشده . و یکمی تو دماغی حرف میزنم . راستش رو بخوای قیافم خیلی بده . یعنی من مطمئنم وقتی بقیه به من نگاه میکنن هیچ هیبتی تو من نمی بینن . حتی اگه سعی کنم هیبت داشته باشم و کم حرف بزنم بقیه اینو میذارن به حساب خجالتی بودنم . بعش شروع میکنن با من مثل یه بچه ی 7 ساله حرف میزنن یه لبخند نیش داری بهم میزنن که از صد تا فحش بدتره . همیشه در مورد چیزای پیش پا افتاده با من حرف میزنن . این که میگم قیافم بده جدی میگم . پس لطفاً اینو به حساب توهمات من نذارین . حالا سوال از شما کارشناسان و دوستان محترم اینه : چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟ با تشکر :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و گرامی
به تاپیک های زیر توجه نمایید

واما بعد بنده فکر میکنم مشکل اصلی اعتماد به نفس خود شما می باشد البته چهره و تن صدا بی تاثیر نیست ولی این را بدانید که خیلی اشخاص هم بوده اند که با اینکه چهره و تن صدای و اندام مناسبی نداشته اند ولی اعتماد به نفس آنان و بالا بودن دانش آنان در زمینه ای که صحبت می کنند دیگران را متقاعد به پذیرش نموده است
پس دقت فرمایید که اسباب پذیرش کلام شما توسط دیگران متعدد می باشد که برخی از آنها عبارتند از:
آگاهی و شناخت مناسب نسبت به موضوع سخن و تسلط به جوانب مختلف موضوع
اعتماد به نفس
محکم و قاطع حرف زدن (منظور ما در این مورد این است که دیگران از تن صدای شما بفهمند که به این مطلبی که می گویید خود یقین دارید)
استفاده از مهارتهای کلامی و مهارتهای مناظره
و ...
نکته مهم : تلقین بسیار مهم و حاءز اهمیت است لذا به این نکته توجه نمایید که به هیچ عنوان نگوییید که نمی توانم یا نمیشه یا...و همواره از جملات مثبت نظیر من میتوانم یا میشه یا... استفاده نمایید

یاد گرفتن و عمل کردن به مهارتهای تاثیر گذاری روی دیگران که عبارتند از :

1 - محبت و صمصمیت
2 - برخورد با نشاط
3 - آغاز مثبت
4 - شنونده خوب بودن
5 - ارج گذاری
6 - رفتار مطلوب
7 - هدیه دادن
8 - گفتار زیبا
9 - تبلیغ عملی

در پناه قرآن وعترت موفق باشید

یا علی

[="Times New Roman"][="Black"]

ya aboofazel;594472 نوشت:
سلام . یه راست میرم سر اصل مطلب . من وقتی توی جمع قرار میگیرم استرس میگیرم . صدام میلرزه . نمیتونم محکم حرف بزنم . دری وری میگم . صورتم سرخ میشه . به نظر خودم یکی از دلایلش اینه که با وجود اینکه 23 ساله هستم ولی هنوز صدام بم نشده . و یکمی تو دماغی حرف میزنم . راستش رو بخوای قیافم خیلی بده . یعنی من مطمئنم وقتی بقیه به من نگاه میکنن هیچ هیبتی تو من نمی بینن . حتی اگه سعی کنم هیبت داشته باشم و کم حرف بزنم بقیه اینو میذارن به حساب خجالتی بودنم . بعش شروع میکنن با من مثل یه بچه ی 7 ساله حرف میزنن یه لبخند نیش داری بهم میزنن که از صد تا فحش بدتره . همیشه در مورد چیزای پیش پا افتاده با من حرف میزنن . این که میگم قیافم بده جدی میگم . پس لطفاً اینو به حساب توهمات من نذارین . حالا سوال از شما کارشناسان و دوستان محترم اینه : چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟ با تشکر :Gol:

مطمئنا این مشکل شما با یکی دو روز تمرین و تلاش حل نمیشه و باید برنامه ریزی بلند مدت بکنید..
.
یکی از مسائلی که افرادی مثل شما رو آزار میده فکر میکنم این باشه که فکر می کنند فقط اونها هستن که چنین مشکلی دارند و بقیه به راحتی از پس مشکلاتشون بر میان..
.
در حالی که اصلا اینطور نیست ،
.
اینو بدونید که خیلی ها مثل شما هستند که چنین مشکلی دارند و حتی جرات و شهامت قدم برداشتن برای حل مشکلشون رو هم ندارند..پس خودتونو دست کم نگیرید..
.
با یک روانشناسی صحبت می کردم ، میگفت : اعتماد به نفس ، نیرویی است که منجر به یک رفتار می شود..
.
مطمئنا اگر اعتماد به نفس شما تقویت بشه ، رفتارهای زیباتر و جسورانه تری از شما سر میزنه..
.
برای تقویت اعتماد به نفستونم از راهکارهایی که مشاور محترم گفتن استفاده کنید که قطعا چاره سازه..
.
پیشنهاد میکنم سی دی های سمینار موفقیت و تکنیک های موفقیت دکتر شاهین فرهنگ رو هم ببینید..صد در صد تاثیر گذار و متحول کنندست..[/]

خیلی خیلی ممنون از دوستان . فکر کنم اگه همین راهکارهایی که شما گفتین رو بتونم عملی کنم . تا حد زیادی روحیه و اعتماد به نفس پیدا میکنم . :Gol::Gol:

سلام

جناب استاد مطالب اصلی را عرض کردند. با این حال من چند نکته را از باب تاکید و یادآوریم عرض میکنم:

1- شما تا میتوانی باید نقاط مثبت خودت را کشف کرده و انها را تقویت کنی. در زمینه تحصیل، کار، ورزش، مهارت های علمی و عملی و ... . پیشنهاد من این است که اگر در حال حاضر دانشجو هستید و به کاری مشغول نیستید، یک شغل پاره وقت پیدا کرده و در کنار تحصیل به آن مشغول شوید. این مسئله کمک زیاد از هر جهت به شما خواهد کرد.

2- لازم نیست شما در همۀ زمینه ها مهارت داشته باشید چنانچه هیچ کس اینگونه نیست. مثلا یکی در صحبت کردن ماهر است؛ یکی در نوشتن؛ یکی در تدریس؛ یکی در تالیف؛ یکی در کار عملی یکی در کار علمی و فکری. آنچه مهم است این است که شما در هر زمینه ای که مهارت دارید آن را تقویت کرده و به حد مطلوبش برسانید مثلا اگر به مکانیکی علاقه دارید باید تمام تلاش خودتان را برای بهترین مکانیک شدن بکنید و به فکر اینکه مثل دوستتان خوب صحبت کنید یا خوب بنویسید یا ... نباشید. به عبارتی به داشته های خود بیندیشید و حسرت مهارت های دیگران را نخورید چون آنچه آنان دارند در شما نیست و آنچه شما داری در آن ها وجود ندارد.

3- سعی کن محیط هایی که برای خودت انتخاب میکنی مناسب با استعدادها و دانسته هایت باشد. یعنی اگر شما به رشته پزشکی علاقه داری و مشغول به آن هستی، باید با افرادی بیشتر مراوده داشته باشی که در این زمینه فعالیت میکنند تا در جمع انها حرف برای گفتن داشته باشی ولی اگر قرار باشد شما پزشک باشی ولی با سیاستمداران بیش از حد مراوده کنی طبیعی است که کم کم جایی در جمع آنها نخواهی داشت و همین مسئله به افول اعتماد به نفس شما دامن خواهد زد.

4- با این حال از بقیه اقشار جامعه هم نمیتوانید فراری باشید و ممکن است شما در مواقعی مجبور به حضور در جمعی باشید که هیچ حرفی برای گفتن ندارید. در چنین شرایطی بهترین حالت این است که سعی کنی خوب گوش دهی و از آنها اطلاعات کسب کنی و سعی نکنی خودت را صاحب نظر نشان دهی چون نظرات ناپخته منجر به این مشود که مورد تمسخر واقع شوید و این به شما ضربه میزند. لذا در این جلسات دائما به فکر کسب اطلاعات باش. با پاسخ هایی مانند: جدی؟ جریان اصلی این قضیه چی بوده حالا؟ منابع این خبر موثقه؟ به نظر شما چه عکس العملی در این مسئله مناسب تره؟ یا ... . در ادامه اگر بحث آنها تمام شد میتوانی در مورد مباحثی که نسبت به آن اطلاعات لازم را داری بحثی را شروع کنی.
5- پیشنهاد شخصی من به شما این است که با توجه به شرایط سنیتان، حتما به فکر ازدواج باشید. قرار گرفتن شما در جمع متاهلین، جایگاه شما را در نظر اطرافیان به کلی تغییر میدهد چنانچه وقتی پدر هم میشوید دوباره این جایگاه ارتقا پیدا کرده و روی شما حساب بیشتری باز خواهند کرد.

6- نکته آخر اینکه اگر فکر میکنید نقطه ضعف شما قیافیتان است، به نظرم به جای حسرت خوردن به قیافه های ایده آل، سعی کن با پررنگ کردن خصوصیات دیگرت مثل خصوصیات اخلاقی، رفتاری، اعتقادی، مهارتی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و ... آن را جبران کنی؛ به حدی که بعد از مدتی دیگر قیافه شما در مقابل اینها اصلا به چشم نیاید. مثال معروف چنین شخصیتی میتواند علیرضا خمسه باشد!!

پیروز و سربلند

سلام ...
منم چند تا حرف بزنم ....

1- من تا حالا کسی رو ندیدم که بدن خوب و ورزیده ای داشته باشه ( ورزشکار باشه ) و اعتماد به نفس نداشته باشه ... پس اگر میتونی حتما حتما برو باشگاه ثبت نام کن ... چون قیافت بد هست ... ثبت نام در باشگاه از بدیهیات هست .
2- هیچ وقت از دعوهای بدنی هراس نداشته باش ... از 100 موقعیتی که ممکن هست به چنین مرحله ای برسه ... یا طرف مقابل کوتاه میاد ... یا جداتون میکنن ... یا اینکه کتک میخوری ...
3- حرمت نفس داشته باش ... حرمت نفس با اعتماد به نفس متفاوت هست ... حرمت نفس یعنی اینکه من ارزشمند هستم ... بیش از حد از کسی تعریف نمیکنم ... بیش از حد فداکاری نمیکنم ... بیش از حد مهربانی نمیکنم .
4- فاعل یعنی کننده فعل ... مفعول یعنی کسی که فعل روش واقع میشه ... شما وقتی میخواین کاری رو انجام بدین چی کار دارین دیگران میخندن یا گریه میکنن ... مگه شما میخواین مفعول باشین ... شما فاعل هستین ... اونها کاره خودشون رو میکنن ... شما هم کاره خودتون رو بکنین .
5- از اینکه دیگران بهتون میخندن یا پوز خند میزنن اصلا ناراحت نباشین ... تعادلتون رو از دست ندین ... محکم باشین ... کاری که درست و خوب هست رو انجام بدین ....
6- زمانتون رو پر کنید از چیزهای خوب و اساسی ... کتابهایی در ارتباط با اطلاعات عمومی هست اگر میتونین اونها رو تهیه کنین و بخونیدشون ... در مورد جغرافیایه شهرتون ... در مورد تاریخ معاصر ایران و ... هر روز روزنامه بخونین ... سینماها و تئاتر های شهرتون رو بشناسین .... اطلاعات در مورد ادبیات فارسی داشته باشین ... از هر شاعهر 3 تا داستان بلد باشین .... انسانهای معروف رو بشناسین ... از هر کدوم 3 تا داستان بلد باشین .... فیلم های خوب ایرانی و خارجی رو ببینید ... در مورد گیاهان و کشاورزی و ماشین ها و اقتصاد نحقیق کنین ...
7- هیچ وقت از جمع نترسین ... هر وقت ترس از جمع براتون پیش اومد ... پشت سره هم با خودتون بگین " من یک انسان عادی هستم " " یک انسان معمولی " "معمولیه معمولی " و بعد برین و در درون جمع ها شرکت کنین .

و نهایت صحبتم ...
این همه هم از اینکه مرد نشدین ناراحت نباشین ... اتفاقا به نظره من خیلی هم بهتر هست ... ببینید ... آقایون دو گونه هستند ...کسانی که صورتشون بچه گونه هست و حرفهای بچه گونه میزنن ... این آدمها وقتی به 40 سال میرسن ... تازه صورتشون گل میندازه ... تازه هیبت مردونه پیدا میکنند ... ولی برخی از آقایون هم هستند که 25 سالشون هست هیبت مردونه پیدا میکنن ... چنین مردهایی وقتی 40 سالشون میشه ... تمام موهایه سرشون ریخته ... صورتشون پر از گوشت شده ... پیر شدن و ...

شک نکن ...
هیبت مردونه ات رو بدست میاری ... فقط شما کمی بیشتر جوونی میکنی ...

ممنون متین جان . راهکار چهارم که گفتی خیلی به دلم نشست . الان که فکر میکنم میبینم وقتی تو یه جمع چند نفره یکی منو مخاطب قرار میده و در مورد یه مسئله ای باهام حرف میزنه نمیدونم باید چه عکس العملی نشون بدم . همیشه که نمیشه گفت " آره شما درست میگی " ، " همممممممممم " ، " قبول دارم " و ..... میخوام قدرت مخالفت کردن هم پیدا کنم یعنی طوری نباشه که سریع نظرم رو عوض کنم و گفته های طرف مقابل رو تایید کنم . تو این زمینه چیکار میشه کرد ؟ :Gol:

الهه خشم;594823 نوشت:
سلام ...
منم چند تا حرف بزنم ....

1- من تا حالا کسی رو ندیدم که بدن خوب و ورزیده ای داشته باشه ( ورزشکار باشه ) و اعتماد به نفس نداشته باشه ... پس اگر میتونی حتما حتما برو باشگاه ثبت نام کن ... چون قیافت بد هست ... ثبت نام در باشگاه از بدیهیات هست .
2- هیچ وقت از دعوهای بدنی هراس نداشته باش ... از 100 موقعیتی که ممکن هست به چنین مرحله ای برسه ... یا طرف مقابل کوتاه میاد ... یا جداتون میکنن ... یا اینکه کتک میخوری ...
3- حرمت نفس داشته باش ... حرمت نفس با اعتماد به نفس متفاوت هست ... حرمت نفس یعنی اینکه من ارزشمند هستم ... بیش از حد از کسی تعریف نمیکنم ... بیش از حد فداکاری نمیکنم ... بیش از حد مهربانی نمیکنم .
4- فاعل یعنی کننده فعل ... مفعول یعنی کسی که فعل روش واقع میشه ... شما وقتی میخواین کاری رو انجام بدین چی کار دارین دیگران میخندن یا گریه میکنن ... مگه شما میخواین مفعول باشین ... شما فاعل هستین ... اونها کاره خودشون رو میکنن ... شما هم کاره خودتون رو بکنین .
5- از اینکه دیگران بهتون میخندن یا پوز خند میزنن اصلا ناراحت نباشین ... تعادلتون رو از دست ندین ... محکم باشین ... کاری که درست و خوب هست رو انجام بدین ....
6- زمانتون رو پر کنید از چیزهای خوب و اساسی ... کتابهایی در ارتباط با اطلاعات عمومی هست اگر میتونین اونها رو تهیه کنین و بخونیدشون ... در مورد جغرافیایه شهرتون ... در مورد تاریخ معاصر ایران و ... هر روز روزنامه بخونین ... سینماها و تئاتر های شهرتون رو بشناسین .... اطلاعات در مورد ادبیات فارسی داشته باشین ... از هر شاعهر 3 تا داستان بلد باشین .... انسانهای معروف رو بشناسین ... از هر کدوم 3 تا داستان بلد باشین .... فیلم های خوب ایرانی و خارجی رو ببینید ... در مورد گیاهان و کشاورزی و ماشین ها و اقتصاد نحقیق کنین ...
7- هیچ وقت از جمع نترسین ... هر وقت ترس از جمع براتون پیش اومد ... پشت سره هم با خودتون بگین " من یک انسان عادی هستم " " یک انسان معمولی " "معمولیه معمولی " و بعد برین و در درون جمع ها شرکت کنین .

و نهایت صحبتم ...
:khaneh::khaneh::khaneh::khaneh: این همه هم از اینکه مرد نشدین ناراحت نباشین ... اتفاقا به نظره من خیلی هم بهتر هست ... ببینید ... آقایون دو گونه هستند ...کسانی که صورتشون بچه گونه هست و حرفهای بچه گونه میزنن ... این آدمها وقتی به 40 سال میرسن ... تازه صورتشون گل میندازه ... تازه هیبت مردونه پیدا میکنند ... ولی برخی از آقایون هم هستند که 25 سالشون هست هیبت مردونه پیدا میکنن ... چنین مردهایی وقتی 40 سالشون میشه ... تمام موهایه سرشون ریخته ... صورتشون پر از گوشت شده ... پیر شدن و ... :khaneh::khaneh::khaneh::khaneh:

شک نکن ...
هیبت مردونه ات رو بدست میاری ... فقط شما کمی بیشتر جوونی میکنی ...

ممنون . عجب اسمی برای خودت انتخاب کرده . نکاتی که گفتی همون چیزایی بود که دنبالش بودم . منم دوست دارم اطلاعات عمومی خودم رو زیاد کنم . اونقدر آرزو تو دلم دارم که میخوام منفجر بشم . میخوام دور دنیا رو بگردم . ولی هنوز خیلی از اماکن تفریحی شهرمون رو از نزدیک ندیدم:Khandidan!: حتماً در مورد غار علیصدر شنیدین . تو همدان . من همدانی هستم ولی تا حالا نرفتم ولی حتی از کشورهای دیگه هم گردشگر میاد اونجا ، به قول معروف خونمون برای من شده " حریم امن " اونقدر از خونه بیرون نرفتم که دیگه کم کم آداب معاشرت هم یادم رفته . حالا میرم سراغ بحث دلنشین دعوا : راستش من اصلاً دعوا کردن بلد نیستم . به نظرم دعوا اگه بخاطر دفاع از حق خودمون یا دیگران باشه خیلی هم خوبه . ولی نمیدونم چرا وقتی تو موقعیت دعوا قرار میگیرم نمیتونم با صدای بلند حرف بزنم .اصلاً نمیدونم چی باید بگم . اگه بتونم یه رفتاری از خودم نشون بدم که طرف مقابل از دعوا منصرف بشه خیلی خوبه . راهکاری هست ؟:Gol:

ya aboofazel;594829 نوشت:
ممنون . عجب اسمی برای خودت انتخاب کرده . نکاتی که گفتی همون چیزایی بود که دنبالش بودم . منم دوست دارم اطلاعات عمومی خودم رو زیاد کنم . اونقدر آرزو تو دلم دارم که میخوام منفجر بشم . میخوام دور دنیا رو بگردم . ولی هنوز خیلی از اماکن تفریحی شهرمون رو از نزدیک ندیدم:Khandidan!: حتماً در مورد غار علیصدر شنیدین . تو همدان . من همدانی هستم ولی تا حالا نرفتم ولی حتی از کشورهای دیگه هم گردشگر میاد اونجا ، به قول معروف خونمون برای من شده " حریم امن " اونقدر از خونه بیرون نرفتم که دیگه کم کم آداب معاشرت هم یادم رفته . حالا میرم سراغ بحث دلنشین دعوا : راستش من اصلاً دعوا کردن بلد نیستم . به نظرم دعوا اگه بخاطر دفاع از حق خودمون یا دیگران باشه خیلی هم خوبه . ولی نمیدونم چرا وقتی تو موقعیت دعوا قرار میگیرم نمیتونم با صدای بلند حرف بزنم .اصلاً نمیدونم چی باید بگم . اگه بتونم یه رفتاری از خودم نشون بدم که طرف مقابل از دعوا منصرف بشه خیلی خوبه . راهکاری هست ؟:Gol:

1- بدنسازی برو ( حتما حتما برو ) میتونم بگم از درس و کاری که داری انجام میدی مهم تر هست .
2- از دعوا نترس ... کسی بهت حرف زد رخ تو رخ بشو ... نهایتش این هست که کتک میخوری دیگه .

راستی یه چیز رو یادم رفت بهت بگم ... خیلی موقع ها آدمهایی که تو جمع حاضر میشن ... به خاطره اینکه مغز پیچیده ای دارند ... یک رفتار و تعامل معمولی رو فراموش میکنن ... مثلا اگر از لبخندهای دیگران بدت میاد ... در درون جمع با یک صدای معمولی بگو " برای چی میخندین مگه حرف خنده داری زدم " ... مثلا اگر احساس میکنی در درون جمع گوشه گیر شدی و دیگران بهت محل نمیزارن ... برو کنار پسرخالت بشین و بگو " احساس میکنم خیلی وقته که با هم حرف نزدیم ... میخوام کمی باهات حرف بزنم "

بعضی موقع ها چون آدما پیچیده فکر میکنن ... جمله سازی یادشون میره ... آرروم باش و راحت همون چیزهایی که میخوای بگی رو بگو ... به پسر خالت بگو { خیلی وقته ندیدمت ... دوست داری فردا با هم جایی قرار بزاریم و با هم حرف بزنیم } و ....

سلام خدمت شما
من هم چند توصیه بهتون می گم

سعی کنید چهرتون رو در جمع در هم نکنید یعنی نگذارید جاذبه اجزای چهرتونو به طرف خودش بکشه!

زیاد مطالعه کنید در هر زمینه ای چون این خودش خیلی اعتماد به نفس آدم رو بالا می بره..

سعی کنید ابتدا در گفتگو های دو نفره یا کمی بیشتر صحبت کنید و قابلیت های خودتون رو بیشتر کنید

متن هایی که آداب سخنوری و شیوه صحیح صحبت و در کل موضوعاتی که راجع به گویندگی هست رو مطالعه کنید ...

روی تنفستون کار کنید نفس های عمیق بکشید

جلوی آینه صحبت کنید و سعی کنید اجزای صورتتون رو در حالت های مختلف تغییر بدید بهترین حالت ها رو ذخیره کنید برای حضور در جمع ازش استفاده کنید..

خواب خود رو تنظیم کنید چون در کاهش استرس خیلی مؤثره ورزش های گروهی هم بسیار کمک کننده است

قبل از اینکه حرف بزنید فکر کنید و مطمئن بشید که چه چیزی رو میخواید بگید

خودمونی حرف نزنید این مخصوص گفتگوهای جدی و مذاکره هایی که در دانشگاه و... پیش میاد

آهسته و با ملایمت و شمرده حرف بزنید

یکنواخت صحبت نکنید و سعی کنید تن صدا و آهنگ صداتون انعطاف داشته باشه

وقتی صحبت می کنید مرتب زاویه نگاهتون رو تغییر ندید و عمیق به مخاطبتون نگاه کنید

چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟

با سلام برادر عزیز:Gol:

قبل از هر چیز اینو بدونید و باور کنید هیچ انسانی خالی از اشکال نیست،کسانی که حتی به درجات بسیار عالی در معنویت رسیده اند بعضا در ظاهر خود همه چی تمام نبوده اند. پس

عیوب ظاهری نمی تواند دلیلی برای مرد شدن،بزرگ شدن،ابهت داشتن و ... باشد.

شما قبل از هر چی باید هدف داشته باشی،پشت حرفهایت اندیشه باشد،معیار و مسیری در زندگی داشته باشی که به آن ایمان داشته باشی. این شاه کلید اعتماد به نفس است.

انسان فارغ از دیگران و ظاهر و بند و قیود این چنینی به ارزشهایی پابند شده است که حرکت در مسیر انها را درست میداند پس احساس عزت و قدرت می کند.در موردش با افتخار صحبت میکند،

از عقاید یا هدف و تلاشش دفاع میکند،اصلا حداقل در یک زمینه خاص حرفی برای گفتن دارد و به آن دلخوش است.

حالا این زمینه خاص حتما نباید در عرصه های مذهبی و معنوی محدود شود. توانایی و مهارت در یک رشته خاص، رشته ورزشی هدفمند،رشته تحصیلی هدفمند، هنر و هزاران زمینه دیگر به انسان

قدرت می دهد و انسان میتواند شخصیت خود را که در زمینه ای به رشد رسانده با عزت به دیگران بشناساند. برای اینها داشتن صدا و ظاهر و سن و سال الزامی نیست.

تو پای به راه در نه و هیچ مگوی
خود اوی گویدت که چون باید رفت...

بالاخره از ی جایی باید شروع کنید دیگه،هر کس نقاط ضعف و قوتی داره،شما هم ازین قاعده مستثنی نیستی.

در پناه حق:hamdel:

[=Times New Roman]

ya aboofazel;594829 نوشت:
راستش من اصلاً دعوا کردن بلد نیستم . به نظرم دعوا اگه بخاطر دفاع از حق خودمون یا دیگران باشه خیلی هم خوبه . ولی نمیدونم چرا وقتی تو موقعیت دعوا قرار میگیرم نمیتونم با صدای بلند حرف بزنم .اصلاً نمیدونم چی باید بگم . اگه بتونم یه رفتاری از خودم نشون بدم که طرف مقابل از دعوا منصرف بشه خیلی خوبه . راهکاری هست ؟:Gol:

دوست عزیز دعوا کردن کار درستی نیست که بخوای یاد بگیری..
.
شما باید یاد بگیری همه جا رفتار قاطعانه از خودت بروز بدی ،
.
رفتار قاطعانه رفتاریه که نه به خودت آسیب میزنه نه به دیگران ، هم حق و حقوق خودت رو احیا میکنه هم دیگران..ضمن اینکه باید به موقع انتقاد کنی..
.
هرجا حس کردی داره حق و حقوقت ضایع میشه
.
خیلی محترمانه و جدی می تونی بگی که فلانی تو حق و حقوق منو ضایع میکنی و اینطوری به من بی احترامی میشه..
.
شاید دفعه اول و دوم بهت بخندن ولی وقتی جدیت شما رو ببینند کم کم هیبت شما توی دلشون میشینه..
.
اصلا هم نیاز نیست جوابشون رو با تندی و پرخاشگری بدی ، اگر کسی مسخرت کرد فقط کافیه نخندی و هیچ حرفی هم نزنی و بعدش خیلی محترمانه با آرامش بهش اعتراض کنی..
.
شما تا یه حدی از زندگیت رو می تونی کنترل کنی ، خیلی اوقات اتفاقاتی میفته که تحت کنترل شما نیست ،
و شما فقط رفتارهای خودتو می تونی کنترل کنی و تا حدودی هم رفتارهای دیگران رو..
.
تا جایی که می تونی سعی کن درگیری فیزیکی انجام ندی
.
و اگر هم با بحثت با کسی بالا گرفت با صدای بلند و محکم حرفت رو بزن..
.
از اینکه گفتی قیافت بده خیلی بدم اومد ، این حرف درستی نیست ،
.
چیزی که آدمها رو به هم نزدیک می کنه و مهرشون رو به دل هم می نشونه و از همه مهم تر از شما یک مرد واقعی می سازه ، اخلاق و انسانیت و روح جوانمردی هست..
.
اگرچه ظاهر زیبا هم بی تاثیر نیست ، اما همه چیز نیست ، آدم ظاهر آراسته و مرتبی هم داشته باشه می تونه اون تاثیری که باید رو بزاره..
.
من یه دوستی دارم که واقعا یکی از بهترین دوستام هست ،
.
شاید بیش از نود درصد کسانی که ما رو با هم می بینند بخاطر ظاهر ساده اش به من میگن بابا تو چرا با این رفاقت میکنی ، این اصلا در حد و اندازه تو نیست و این خل و چله و این حرفها..
.
ولی من ذره ای به این چیزها توجه نمی کنم ،
چون من اخلاق و رفتارش رو دیدم و شخصیتش و طرز تفکرش و ظرفیت بالای روحیش به دلم نشسته
و اصلا اون چیزهایی که دیگران توی وجودش می بینن ، من نمی بینم..
.
بسیار انسان با گذشت و با محبت و بی کینه و سالمیه و همیشه هم ازش دفاع میکنم..ببین تمام تعریف و تمجید هایی که از دوستم کردم هیچ ربطی به ظاهر ندارند..
.
سعی کن انسان سالمی باشی و روح جوانمردی رو توی خودت پرورش بدی ، اگر فکر میکنی واقعا کار بدی به اونصورت انجام نمی دی و لایق تمسخر و این چیزا نیستی..دیگه نگران نباش..
.
رفتارهای بد دیگران با خودت رو به حساب عدم شناختشون بزار..مطمئنم اینجوری موفق میشی..

چشم حتماً بدنسازی میرم . یا بدنسازی رو میارم خونه . خلاصه هیکل خیلی مهمه . درست همونطور که گفتی وقتی میخوام توی جمع یه جمله ای رو بگم به هزار چیز فکر میکنم : نکنه بقیه صدام رو نشنون ، نکنه بهم نیش خند بزنن ، نکنه یه آدم نفهم جلوه کنم و .... از این به بعد سعی میکنم این افکار رو کنترل کنم و حرفم رو قاطعانه بزنم . ممنون .

مهبان;594844 نوشت:
با سلام برادر عزیز:Gol:

قبل از هر چیز اینو بدونید و باور کنید هیچ انسانی خالی از اشکال نیست،کسانی که حتی به درجات بسیار عالی در معنویت رسیده اند بعضا در ظاهر خود همه چی تمام نبوده اند. پس

عیوب ظاهری نمی تواند دلیلی برای مرد شدن،بزرگ شدن،ابهت داشتن و ... باشد.

شما قبل از هر چی باید هدف داشته باشی،پشت حرفهایت اندیشه باشد،معیار و مسیری در زندگی داشته باشی که به آن ایمان داشته باشی. این شاه کلید اعتماد به نفس است.

انسان فارغ از دیگران و ظاهر و بند و قیود این چنینی به ارزشهایی پابند شده است که حرکت در مسیر انها را درست میداند پس احساس عزت و قدرت می کند.در موردش با افتخار صحبت میکند،

از عقاید یا هدف و تلاشش دفاع میکند،اصلا حداقل در یک زمینه خاص حرفی برای گفتن دارد و به آن دلخوش است.

حالا این زمینه خاص حتما نباید در عرصه های مذهبی و معنوی محدود شود. توانایی و مهارت در یک رشته خاص، رشته ورزشی هدفمند،رشته تحصیلی هدفمند، هنر و هزاران زمینه دیگر به انسان

قدرت می دهد و انسان میتواند شخصیت خود را که در زمینه ای به رشد رسانده با عزت به دیگران بشناساند. برای اینها داشتن صدا و ظاهر و سن و سال الزامی نیست.

تو پای به راه در نه و هیچ مگوی
خود اوی گویدت که چون باید رفت...

بالاخره از ی جایی باید شروع کنید دیگه،هر کس نقاط ضعف و قوتی داره،شما هم ازین قاعده مستثنی نیستی.

در پناه حق:hamdel:

با حرفتون کاملاً موافقم . منم تو زمینه های زیادی موفق هستم . ولی چند سال اسیر یه گناه پنهانی بودم . که متاسفانه تو مسائل مهم اجتماعی از هم سن و سال های خودم عقب افتادم . درس و دانشگاهم مختل شد و سربازی و نیمه کاره گذاشتم . هر چند که به شخصه سربازی رفتن پسرا رو ظلم بزرگی به جوونا میدونم و واسه همین از نیمه کاره گذاشتنش اصلاً پشیمون نیستم . ولی همین که توی یه جمع میشینم بقیه شروع میکن به پیرسیدن :::: " خوب حمید آقا شسربازی رو چیکار کردی ؟ " طوری میپرسن که انگار جوونای دیگه ای که توی جمع هستن اصلاً سربازی نمیدونن چیه و توی این عالم فقط من سرباز یودم و ایست خدمتی زدم ) من میگم : ایست خدمتی زدم برای تحصیل در دانشگاه میگن : اشتباه بزرگی کردی باید تموم میکردی بعد با خیال راحت درس میخوندی ، این حرفشون خیلی منو اذیت میکنه . مگه من حق ندارم برای زندگی خودم تصمیم بگیرم ؟ مگه این قضیه ربطی به اونا داره ؟
حالا از شما میخوام برای تمرین دادن من چنتا جمله ی توپ و دندون شکن بگین تا در جواب اینگونه افراد بگم . صرفاً جهت تمرین :khaneh:

Im_Masoud.Freeman;594845 نوشت:
[=Times New Roman]
دوست عزیز دعوا کردن کار درستی نیست که بخوای یاد بگیری..
.
شما باید یاد بگیری همه جا رفتار قاطعانه از خودت بروز بدی ،
.
رفتار قاطعانه رفتاریه که نه به خودت آسیب میزنه نه به دیگران ، هم حق و حقوق خودت رو احیا میکنه هم دیگران..ضمن اینکه باید به موقع انتقاد کنی..
.
هرجا حس کردی داره حق و حقوقت ضایع میشه
.
خیلی محترمانه و جدی می تونی بگی که فلانی تو حق و حقوق منو ضایع میکنی و اینطوری به من بی احترامی میشه..
.
شاید دفعه اول و دوم بهت بخندن ولی وقتی جدیت شما رو ببینند کم کم هیبت شما توی دلشون میشینه..
.
اصلا هم نیاز نیست جوابشون رو با تندی و پرخاشگری بدی ، اگر کسی مسخرت کرد فقط کافیه نخندی و هیچ حرفی هم نزنی و بعدش خیلی محترمانه با آرامش بهش اعتراض کنی..
.
شما تا یه حدی از زندگیت رو می تونی کنترل کنی ، خیلی اوقات اتفاقاتی میفته که تحت کنترل شما نیست ،
و شما فقط رفتارهای خودتو می تونی کنترل کنی و تا حدودی هم رفتارهای دیگران رو..
.
تا جایی که می تونی سعی کن درگیری فیزیکی انجام ندی
.
و اگر هم با بحثت با کسی بالا گرفت با صدای بلند و محکم حرفت رو بزن..
.
از اینکه گفتی قیافت بده خیلی بدم اومد ، این حرف درستی نیست ،
.
چیزی که آدمها رو به هم نزدیک می کنه و مهرشون رو به دل هم می نشونه و از همه مهم تر از شما یک مرد واقعی می سازه ، اخلاق و انسانیت و روح جوانمردی هست..
.
اگرچه ظاهر زیبا هم بی تاثیر نیست ، اما همه چیز نیست ، آدم ظاهر آراسته و مرتبی هم داشته باشه می تونه اون تاثیری که باید رو بزاره..
.
من یه دوستی دارم که واقعا یکی از بهترین دوستام هست ،
.
شاید بیش از نود درصد کسانی که ما رو با هم می بینند بخاطر ظاهر ساده اش به من میگن بابا تو چرا با این رفاقت میکنی ، این اصلا در حد و اندازه تو نیست و این خل و چله و این حرفها..
.
ولی من ذره ای به این چیزها توجه نمی کنم ،
چون من اخلاق و رفتارش رو دیدم و شخصیتش و طرز تفکرش و ظرفیت بالای روحیش به دلم نشسته
و اصلا اون چیزهایی که دیگران توی وجودش می بینن ، من نمی بینم..
.
بسیار انسان با گذشت و با محبت و بی کینه و سالمیه و همیشه هم ازش دفاع میکنم..ببین تمام تعریف و تمجید هایی که از دوستم کردم هیچ ربطی به ظاهر ندارند..
.
سعی کن انسان سالمی باشی و روح جوانمردی رو توی خودت پرورش بدی ، اگر فکر میکنی واقعا کار بدی به اونصورت انجام نمی دی و لایق تمسخر و این چیزا نیستی..دیگه نگران نباش..
.
رفتارهای بد دیگران با خودت رو به حساب عدم شناختشون بزار..مطمئنم اینجوری موفق میشی..

ممنون از جملات واقعاً زیبا و تاثیر گذار شما . من منظورم از دعوا ، دعوای فیزیکی نبود بیشتر منظورم این بود که چطور باید قاطعانه حرف زد ، که شما جوابم رو دادی . از تک تک دوستانی که تا الان منو راهنمایی کردن سپاسگذارم .
این که میگم قیافم خوب نیست منظورم این نیست که زشتم منظورم اینه که هیکلم و قیافم یه جورایی به آدم بزرگا نمیخوره . انگار کودک درونم توی هیکلم جلوه کرده :khaneh::Nishkhand: . وقتی سعی میکنم جدی باشم بقیه فکر میکنن من دارم قصه میخورم ، اینجوری : :Ghamgin: نمیدونم چرا هیبت به چهره ی من نمیاد ؟ :Gig: من همیشه خدا رو بخاطر نعمت هاش شکر میکنم . قصد ناشکری ندارم .

raha-h;594840 نوشت:
سلام خدمت شما
من هم چند توصیه بهتون می گم

سعی کنید چهرتون رو در جمع در هم نکنید یعنی نگذارید جاذبه اجزای چهرتونو به طرف خودش بکشه!

زیاد مطالعه کنید در هر زمینه ای چون این خودش خیلی اعتماد به نفس آدم رو بالا می بره..

سعی کنید ابتدا در گفتگو های دو نفره یا کمی بیشتر صحبت کنید و قابلیت های خودتون رو بیشتر کنید

متن هایی که آداب سخنوری و شیوه صحیح صحبت و در کل موضوعاتی که راجع به گویندگی هست رو مطالعه کنید ...

روی تنفستون کار کنید نفس های عمیق بکشید

جلوی آینه صحبت کنید و سعی کنید اجزای صورتتون رو در حالت های مختلف تغییر بدید بهترین حالت ها رو ذخیره کنید برای حضور در جمع ازش استفاده کنید..

خواب خود رو تنظیم کنید چون در کاهش استرس خیلی مؤثره ورزش های گروهی هم بسیار کمک کننده است

قبل از اینکه حرف بزنید فکر کنید و مطمئن بشید که چه چیزی رو میخواید بگید

خودمونی حرف نزنید این مخصوص گفتگوهای جدی و مذاکره هایی که در دانشگاه و... پیش میاد

آهسته و با ملایمت و شمرده حرف بزنید

یکنواخت صحبت نکنید و سعی کنید تن صدا و آهنگ صداتون انعطاف داشته باشه

وقتی صحبت می کنید مرتب زاویه نگاهتون رو تغییر ندید و عمیق به مخاطبتون نگاه کنید

ممنون . توصیه هاتون عالی بود . ممنون از توجهتون . فقط یه مشکلی که دارم صدام بم نیست و اگه سعی کنم زیاد به حنجرم فشار بیام . خیلی تابلو میشه . شنیدم سیگار میتونه به بم شدن صدا کمک کنه واسه همین جدیداً شروع کردم روزی چهار پنج نخ سیگار میکشم .

ya aboofazel;594873 نوشت:
این که میگم قیافم خوب نیست منظورم این نیست که زشتم منظورم اینه که هیکلم و قیافم یه جورایی به آدم بزرگا نمیخوره . انگار کودک درونم توی هیکلم جلوه کرده :khaneh::Nishkhand: . وقتی سعی میکنم جدی باشم بقیه فکر میکنن من دارم قصه میخورم ، اینجوری : :Ghamgin: نمیدونم چرا هیبت به چهره ی من نمیاد ؟ :Gig: من همیشه خدا رو بخاطر نعمت هاش شکر میکنم . قصد ناشکری ندارم .

خب پس بهترین استایل واسه مود طنزو داری!! همیشه یه مشت جک خوب داشته باش که باهاشون به حرفات رنگ و لعاب بدی! طنز بودن مثل با پنبه سر بریدنه! با اینکه اثر ظاهریش کمه ولی تاثیر واقعی دائمی میزاره!! اگه به نظرت ذهن فعالی داری بزار حرف خودش بیاد بیرون و صیقلش نده! چون بعدش پشیمون میشی از دستکاریت! خونسردیم که واجبه! آرومم حرف بزنی باعث میشه بیشتر توجه کنن!
واسه به کرسی نشوندن حرفتم اینو یادت باشه که بهترین دفاع حمله ست!! به جای توضیح حرف خودت نظرات مخالفو مسخره و سرکوب کن!!
این بود از تجربه ی من!! :pir:

ya aboofazel;594877 نوشت:
جدیداً شروع کردم روزی چهار پنج نخ سیگار میکشم

:Moteajeb!:

خب خیلی کار بدی می کنین

این حرفا یعنی چی؟... انقدر راه هست برای بم کردن صدا ، سیگار؟!!!!!!!!!!

اگه نمی خواید پس فردا بیاین خدا نکرده اینجا بگید چیکار کنم اعتیادم رو ترک کنم زود تند سریع سیگار رو بزارید کنار:read:

در ضمن اینجوری میرید ابروشو بردارید می زنید چشمشم کور می کنید، نه تنها برای صداتون ضرر داره که برای هیکلتون هم مضره:vamonde:

راستی توی یه مقاله ای خوندم که بعضی سنگ های زینتی میتونن در کاهش استرس و افزایش اعتماد به نفس و شانس و .... تاثیر داشته باشن برای همین یه هفته پیش دو تا انگشتر سفارش دادم که امروز به دستم رسید . یکیش انگشتر حدید با دعای هفت جلاله و اون یکی هم عقیق یمنی . به نظرتون این انگشتر ها میتونن تاثیری داشته باشن .

انگشتر حدید

خواص سری:
حفظ جان از شر دشمنان و ایمنی از اذیت و آزار مردم - آسان شدن کارها – آسان شدن وضع حمل زنان – برطرف شدن چشم زخم و اثر آن
سنگ حدید حرزی به شمار می رود که بلا را دفع می کند و اثر آن را خنثی می سازد و برای محافظت و ایمنی از خطرات و نیز جهت غلبه بر دشمنان استفاده می شود. محافظت در برابر انرژی های منفی و بازتاب آن به سوی ارسال کنندگان.
• ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای اول
• سنگ محافظت در برابر طلسم و جادو
• سنگ شهامت، قدرت، استقامت و نشاط
• تقویت تمرکز، حافظه و فکر
• مانع از جذب امواج منفی از دیگران می شود.
• رفع بزدلی و ترسویی
• تقویت اعتماد به نفس
• تقویت اراده و قابلیت اطمینان
• غلبه بر وسواس فکری و عملی

• درمان پرخوری، بی میلی به مصرف سیگار و اعتیاد
• مظهر تفکر منطقی و ریاضی

عقیق یمنی :

خواص سری:
دفع بلا – دفع دشمنان – دفع فقر – افزایش برکت و فراخی روزی
از بين برنده ترس، ايجاد خوش شانسي، بركت در رزق روزي، اعتماد به نفس، آرامش، تعادل، شادي و سلامتي، شجاعت، چشم زخم، محافظت در برابر حوادث، تقویت اعصاب

Ṃᾄʀẓἷἔ;594882 نوشت:
:Moteajeb!:

خب خیلی کار بدی می کنین

این حرفا یعنی چی؟... انقدر راه هست برای بم کردن صدا ، سیگار؟!!!!!!!!!!

اگه نمی خواید پس فردا بیاین خدا نکرده اینجا بگید چیکار کنم اعتیادم رو ترک کنم زود تند سریع سیگار رو بزارید کنار:read:

در ضمن اینجوری میرید ابروشو بردارید می زنید چشمشم کور می کنید، نه تنها برای صداتون ضرر داره که برای هیکلتون هم مضره:vamonde:

من تسلیمم . به خدا اینقدر این صدا منو اذیت کرده که دست به هر کاری میزنم تا درست بشه . البته اگه پول داشتم عمل جراحی میکردم .

شما چنتا راهکار بگو

چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟ با تشکر

سلام

اجازه ندهید دیگران کارهایتان را انجام دهند...

سعی کنید مسئولیتی را بر عهده بگیرید تا نشان دهید توانایی دارید...

Masood11;594880 نوشت:
خب پس بهترین استایل واسه مود طنزو داری!! همیشه یه مشت جک خوب داشته باش که باهاشون به حرفات رنگ و لعاب بدی! طنز بودن مثل با پنبه سر بریدنه! با اینکه اثر ظاهریش کمه ولی تاثیر واقعی دائمی میزاره!! اگه به نظرت ذهن فعالی داری بزار حرف خودش بیاد بیرون و صیقلش نده! چون بعدش پشیمون میشی از دستکاریت! خونسردیم که واجبه! آرومم حرف بزنی باعث میشه بیشتر توجه کنن!
واسه به کرسی نشوندن حرفتم اینو یادت باشه که بهترین دفاع حمله ست!! به جای توضیح حرف خودت نظرات مخالفو مسخره و سرکوب کن!!
این بود از تجربه ی من!! :pir:

باهات موافقم . نباید زود تسلیم حرف دیگران بشم . باید اونقدر بحث کنم که بالاخره طرف زیر بار حرف من بره .اگه کسی ازم سوال پرسید در جوابش اونقدر سوال بپرسم که توبه کنه از سوال پیچ کردن من . :Nishkhand:

مترصد;594885 نوشت:

سلام

اجازه ندهید دیگران کارهایتان را انجام دهند...

سعی کنید مسئولیتی را بر عهده بگیرید تا نشان دهید توانایی دارید...

ممنون ، تا اونجایی که برام ممکنه مسئولیت کارهای خودم رو به گردن بقیه نمیندازم . ولی چون شغل ما کشاورزیه بعضی وقتا برادر بزرگتر ازم گله میکنه که چرا همیشه به مزرعه سر نمیزنم . در حالی که همیشه توی کارهای سخت و اصلی بیشتر از بقیه کار میکنم . این موضوع یکم منو اذیت میکنه . چون من قصد دارم درس بخونم نه اینکه کشاورز بشم .

ya aboofazel;594884 نوشت:
من تسلیمم . به خدا اینقدر این صدا منو اذیت کرده که دست به هر کاری میزنم تا درست بشه . البته اگه پول داشتم عمل جراحی میکردم .

شما چنتا راهکار بگو

یک روش علمی برای کلفت نمودن صدا:

هنگامی كه انسان آب دهان خود را قورت می دهد، برآمدگی جلو گلو یعنی غضروف تیروئید گلو كه به سیب آدم یا سیبك گلو معروف است به طرف بالا حركت می كند.(برای یافتن این مسئله انگشت خود را روی برجستگی جلو گلو قرار دهید و سپس آب دهان خود را قورت دهید) و در این حالت است كه برای یك لحظه تارهای صوتی كشیده می شوند و نیز دیواره گلو به هم می چسبد و سپس فوراً رها می شود. اینجاست كه باید آنرا غنیمت بشماریم و اگر این حالت را بمدت حدود 30ثانیه نگه داریم، بطوری كه سیبك گلو در این مدت پایین نیاید و گلو نیز به هم چسبیده باشد، اگر بعد از انجام این عمل 30 ثانیه ای، شروع به خواندن كنیم با صدایی پرحجم مواجه خواهیم بود. (اگر می خواهید با مشكل كمبود نفس مواجه نشوید، ابتدا كمی نفس بگیرید). (هرچه سیبک پایین تر باشد، صدا مردانه تر و هرچه سیبک بالاتر باشد صدا زنانه تر است، در واقع کنترل سیبک به کنترل طول مجرای صوتی کمک می کند. )

Ṃᾄʀẓἷἔ;594893 نوشت:
یک روش علمی برای کلفت نمودن صدا:

هنگامی كه انسان آب دهان خود را قورت می دهد، برآمدگی جلو گلو یعنی غضروف تیروئید گلو كه به سیب آدم یا سیبك گلو معروف است به طرف بالا حركت می كند.(برای یافتن این مسئله انگشت خود را روی برجستگی جلو گلو قرار دهید و سپس آب دهان خود را قورت دهید) و در این حالت است كه برای یك لحظه تارهای صوتی كشیده می شوند و نیز دیواره گلو به هم می چسبد و سپس فوراً رها می شود. اینجاست كه باید آنرا غنیمت بشماریم و اگر این حالت را بمدت حدود 30ثانیه نگه داریم، بطوری كه سیبك گلو در این مدت پایین نیاید و گلو نیز به هم چسبیده باشد، اگر بعد از انجام این عمل 30 ثانیه ای، شروع به خواندن كنیم با صدایی پرحجم مواجه خواهیم بود. (اگر می خواهید با مشكل كمبود نفس مواجه نشوید، ابتدا كمی نفس بگیرید). (هرچه سیبک پایین تر باشد، صدا مردانه تر و هرچه سیبک بالاتر باشد صدا زنانه تر است، در واقع کنترل سیبک به کنترل طول مجرای صوتی کمک می کند. )

آره این روش رو امتحان کردم . نمیگم تاثیر نداره ولی تاثیرش دائمی نیست .

ممنون . توصیه هاتون عالی بود . ممنون از توجهتون . فقط یه مشکلی که دارم صدام بم نیست و اگه سعی کنم زیاد به حنجرم فشار بیام . خیلی تابلو میشه . شنیدم سیگار میتونه به بم شدن صدا کمک کنه واسه همین جدیداً شروع کردم روزی چهار پنج نخ سیگار میکشم .

کی به شما گفته سیگار به بم شدن صدا کمک میکنه

من خودم گویندگی انجام میدم چرا الکی گول حرف های اشتباه رو میخورید؟؟ اگر کسی خیر و صلاح شما رو میخواست بهتون نمیگفت سیگار...میخواد که شما معتاد بشید

واقعا که کارتون اشتباه بوده ..ما اینجا داریم به هم کمک میکنیم در انجمن ها بعد یکی مثل شما اینجوری جواب بده واقعا مصیبته...میگن پسرا میخوان بفهمونن مرد شدن یه نخ سیگار میذارن لای انگشتاشون الان حکایت شماست...آفرین واقعا

متأسفم

راه کارهای زیادی هست که از استادانم یاد گرفتم

و اینجا خواهم نوشت

واسه همین جدیداً شروع کردم روزی چهار پنج نخ سیگار میکشم .

به طرز وحشتناکی ناراحت شدم. چرا اینقدر از خودتون ضعف نشون میدید؟!!!!!!!1
واقعا سیگار دیگه افتضاح شخصیتی به بار میاره. نکن ازین کارا. خودت داری خودتو له میکنی

سلام ب نظر من شما اول باید دید خودتونو نسبت ب خودتون عوض کنین.اینکه قیافه تون ب مردها نمیخوره مهم نیس فقط باید اخلاق تونو مردونه کنین البته اگه خودتون فکر میکنین نیس. یه مثال میزنم واستون همسر من یکی از دوستاشونو ک میخواستن ب من معرفی کنن خیلی از بزرگی شونو و مردونگی شونو وخیلی چیزا واسم توضیح دادن و وقتی بنده ایشون رو ملاقات کردم خیلی جثه کوچیک و ریزی داشتن و کلا با کسی ک من تویه فکرم ساخته بودم فرق داشتن ولی همون موقع چون تویه مراسمی بودیم اینقد سریع و مدبرانه همه چی رو جم و جور کردن و سر و سامون دادن ک من تفکرم نسبت بهشون با اینکه قیافه شون فرق میکرد اصلا تغییر نکرد و واقعا حرف های همسرم رو هم تایید کردم ... ب نظر من مردونگی ب مدیریت و درست صحبت کردن برمیگرده تا همه بتونن روت حساب باز کنن ... موفق باشین ...

سلام . ممنون از دوستان . میدونم که دلیل عصبانیت شما اینه که نمیخواین من خدایی نکرده به راه خلافی کشیده بشم . خیلی جاها شنیدیم "همه چی از اولین سیگار شروع شد" یا "از روی کنجکاوی کشیدم" یا "واسه آرامش کشیدم" .... باور کنید من بهتر از شما میدونم عاقبت اعتیاد چیه . چون برادر بزرگترم خیلی وقته معتاده و منم هیچکاری نمیتونم براش بکنم . من انگیزم از کشیدن سیگار ، حل کردن مشکلات و لج کردن با پدر و مادر ، مغرور شدن نیست . حتی دوره سربازی هم زیاد سیگار کشیدم ولی واسه اینکه علاقه ای به بدبختی نداشتم برگشتم خونه تا به بهانه ی تحصیل چند وقتی از سیگار دور باشم . و باور کنید عین آب خوردن گذاشتمش کنار . اینا رو نوشتم که بگم من هدفم از سیگار کشدن فقط بم شدن صداست . لازم نیست از جایی بشنوم . حتماً خیلی از شما دیدین که افرادی که سیگار میکشن نسبت افرادی که سیگاری نیستن صدای بم تری دارن . هر چند سیگاری های حرفه ای واقعاً با تارهای صوتی خودشون آسیب میزنن . من نمیخوام سیگاری حرفه ای بشم . میخوام یه خوره روند بم شدن صدام رو سریعتر کنم همین . بله به گفته ی شما راهکارهای زیادی هست . بهترینش عمل کردن تارهای صوتی ـه . ولی هزینش بالاست . شما دوستان مثل اینکه متوجه نیستین . من الان دارم بخاطر صدام عذاب میشم . گفتنش برای شما سادست : "من خیلی ها رو دیدم که هیکل و صدای خوبی ندارن ولی مرد هستن" .... همین چیزاست که باعث لجبازی میشه . بابا کسایی که 6 سال از من کوچیکتر هستن مثل مرد حرف میزنن ........ دردم رو به گی بگم ؟
لعنت خدا بر شیطان .
لعنت به ذهنم که دائم داره منو با بقیه مقایسه میکنه و توی نتیجش میگه : هنوز بچه ای .....

ya aboofazel;595731 نوشت:
لعنت به ذهنم که دائم داره منو با بقیه مقایسه میکنه و توی نتیجش میگه : هنوز بچه ای .....

من از یه بعد دیگه میخوام قضیرو نگا کنم...ولو اینکه بچه گانه به نظر بیاد...
خود من زیاد با صدای طرف کاری ندارم...من یه دوستی به اسم سجاد داشتم که صداش عین دخترا بود, اما عین جن ازش میترسیدم چون هیکل خیلی درشتی داشت...هیچ علم و اطلاعاتیم نداشت, درسم درست و حسابی نمیخوند!!!
خیلی بخوایم سطحی و ظاهری قضیرو بررسی کنیم و راه حل ارائه بدیم میشه این: برو بدنسازی!!!!
باور کن یکم که هیکلت درشت شه, وقتی با یکی حرف میزنی باعث میشه اصطلاحا ریز ببینیش خود به خود هم خودت اعتماد به نفست میره بالا هم طرف ناخوداگاه ازت میترسه و ازت حساب میبره و دیگه جرات نمیکنه حرفای بچه گونه بزنه..!!!ببین منظورم این نیست لات بشیا! منظورم اینه این حس خود به خود به طرف مقابل القا میشه به طرف , حتی اگه پدرت باشه...

techies;595759 نوشت:
من از یه بعد دیگه میخوام قضیرو نگا کنم...ولو اینکه بچه گانه به نظر بیاد...
خود من زیاد با صدای طرف کاری ندارم...من یه دوستی به اسم سجاد داشتم که صداش عین دخترا بود, اما عین جن ازش میترسیدم چون هیکل خیلی درشتی داشت...هیچ علم و اطلاعاتیم نداشت, درسم درست و حسابی نمیخوند!!!
خیلی بخوایم سطحی و ظاهری قضیرو بررسی کنیم و راه حل ارائه بدیم میشه این: برو بدنسازی!!!!
باور کن یکم که هیکلت درشت شه, وقتی با یکی حرف میزنی باعث میشه اصطلاحا ریز ببینیش خود به خود هم خودت اعتماد به نفست میره بالا هم طرف ناخوداگاه ازت میترسه و ازت حساب میبره و دیگه جرات نمیکنه حرفای بچه گونه بزنه..!!!ببین منظورم این نیست لات بشیا! منظورم اینه این حس خود به خود به طرف مقابل القا میشه به طرف , حتی اگه پدرت باشه...

منم خودم خیلی دوست دارم برم بدنسازی . چون یه هیبت خاصی به آدم بده . ولی راستش روم نمیشه . بدنسازی برای اونایی ـه که وزن خوبی داشته باشم . ولی من لاغرم . با این وجود توی خونه میتونم بدنسازی کار کنم . آموزش ویدئویی هم گرفتم . من نمیخوام حرفه ای بشم . ولی دوست دارم همونطور که شما گفتی بدنم رو عضلانی کنم . به نظرت تو خونه میشه کار کرد ؟

ya aboofazel;595765 نوشت:
منم خودم خیلی دوست دارم برم بدنسازی . چون یه هیبت خاصی به آدم بده . ولی راستش روم نمیشه . بدنسازی برای اونایی ـه که وزن خوبی داشته باشم . ولی من لاغرم . با این وجود توی خونه میتونم بدنسازی کار کنم . آموزش ویدئویی هم گرفتم . من نمیخوام حرفه ای بشم . ولی دوست دارم همونطور که شما گفتی بدنم رو عضلانی کنم . به نظرت تو خونه میشه کار کرد ؟

نه, تو خونه نمیشه کار کرد...بخوای باشگاه بری هم تنهایی نمیشه کار کرد, باید با یه نفر بری...
من خودم اولش که رفتم باشگاه(حدود 1.5 سال پیش) به شدت لاغر بودم...رفتم دیدم اونجا خیلیا مثل منن...یکم کار کردم بدنم خیلی سریع اومد جلو...الانم خدارو شکر کاملا رو فرمه...
فک نکن همه ارنولد به دنیا میان...میری میبینی تو باشگاه خیلیا مثل توان و میان اونجا...
شما برو یکم کار کن بدنت که اومد رو فرم(بعد مثلا 1ماه اولین تاثیراتشو میبینی) اصلا خودت روحیه میگیری...بدن آدم میاد رو فرم زور آدمم زیاد میشه دیگه کلا حال میکنی!!!
جرات انجام یه کارایو بدست میاری که قبلا نداشتی...مثلا به شوخی دوستتو بلند میکنی میندازی رو شونتو میبریش!!!

پس حتماً میرم باشگاه . اتفاقاً یکی از دوستام هم میره . شاید با اون برم . خیلی ممنون .
حالا به جز کار کردن روی عضلات و رو فرم آودن بدن ، راهکاری هست که بتونم آدم جدی و محکمی به نظر بیام ؟
چیکار کنم که در عین مهربون بودن ، وقارم حفظ بشه ؟

ya aboofazel;595841 نوشت:
پس حتماً میرم باشگاه . اتفاقاً یکی از دوستام هم میره . شاید با اون برم . خیلی ممنون .
حالا به جز کار کردن روی عضلات و رو فرم آودن بدن ، راهکاری هست که بتونم آدم جدی و محکمی به نظر بیام ؟
چیکار کنم که در عین مهربون بودن ، وقارم حفظ بشه ؟

تا وقتی خودتو به فشار نندازی و تو یه کار یا تخصصی از بقیه بالاتر نری کسی تورو مرد حساب نمیکنه...اول اراده کن بعد یه کاریو در نظر بگیرو بگو من قراره در یه مدتی تو این موضوع استاد شم و بعد برو و استاد شو تا بتونی به اون بنازیو تو بحثات ناخوداگاه بقیرو به سمت اون موضوع بکشونی...
مثال بدنسازیو زدم چون بدنسازی خیلی مزایای دیگه هم داره که بحث کردیم...میتونی بری یه رشته ورزشیو تخصصی یاد بگیری, یا مثل من کاراتو ردیف کنی برای ادامه تحصیل بری یه کشور دیگه...این مورد آخریه خیلی دردسر داره و به عنوان راه حل پیشنهاد نمیشه...
موضوع قفل شده است