صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور حرفم رو به کرسی بنشانم؟

نوشته
    51
    حضور
    19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

چطور حرفم رو به کرسی بنشانم؟

سلام . یه راست میرم سر اصل مطلب . من وقتی توی جمع قرار میگیرم استرس میگیرم . صدام میلرزه . نمیتونم محکم حرف بزنم . دری وری میگم . صورتم سرخ میشه . به نظر خودم یکی از دلایلش اینه که با وجود اینکه 23 ساله هستم ولی هنوز صدام بم نشده . و یکمی تو دماغی حرف میزنم . راستش رو بخوای قیافم خیلی بده . یعنی من مطمئنم وقتی بقیه به من نگاه میکنن هیچ هیبتی تو من نمی بینن . حتی اگه سعی کنم هیبت داشته باشم و کم حرف بزنم بقیه اینو میذارن به حساب خجالتی بودنم . بعش شروع میکنن با من مثل یه بچه ی 7 ساله حرف میزنن یه لبخند نیش داری بهم میزنن که از صد تا فحش بدتره . همیشه در مورد چیزای پیش پا افتاده با من حرف میزنن . این که میگم قیافم بده جدی میگم . پس لطفاً اینو به حساب توهمات من نذارین . حالا سوال از شما کارشناسان و دوستان محترم اینه : چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟ با تشکر

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58284

با نام و یاد دوست

چطور حرفم رو به کرسی بنشانم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 5

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 31 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر عزیز و گرامی
    به تاپیک های زیر توجه نمایید

واما بعد بنده فکر میکنم مشکل اصلی اعتماد به نفس خود شما می باشد البته چهره و تن صدا بی تاثیر نیست ولی این را بدانید که خیلی اشخاص هم بوده اند که با اینکه چهره و تن صدای و اندام مناسبی نداشته اند ولی اعتماد به نفس آنان و بالا بودن دانش آنان در زمینه ای که صحبت می کنند دیگران را متقاعد به پذیرش نموده است
    پس دقت فرمایید که اسباب پذیرش کلام شما توسط دیگران متعدد می باشد که برخی از آنها عبارتند از:
    آگاهی و شناخت مناسب نسبت به موضوع سخن و تسلط به جوانب مختلف موضوع
    اعتماد به نفس
    محکم و قاطع حرف زدن (منظور ما در این مورد این است که دیگران از تن صدای شما بفهمند که به این مطلبی که می گویید خود یقین دارید)
    استفاده از مهارتهای کلامی و مهارتهای مناظره
    و ...
    نکته مهم : تلقین بسیار مهم و حاءز اهمیت است لذا به این نکته توجه نمایید که به هیچ عنوان نگوییید که نمی توانم یا نمیشه یا...و همواره از جملات مثبت نظیر من میتوانم یا میشه یا... استفاده نمایید

یاد گرفتن و عمل کردن به مهارتهای تاثیر گذاری روی دیگران که عبارتند از :

1 - محبت و صمصمیت
    2 - برخورد با نشاط
    3 - آغاز مثبت
    4 - شنونده خوب بودن
    5 - ارج گذاری
    6 - رفتار مطلوب
    7 - هدیه دادن
    8 - گفتار زیبا
    9 - تبلیغ عملی

در پناه قرآن وعترت موفق باشید

یا علی

7. صلوات ها 6

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,391
    حضور
    378 روز 10 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    128
    صلوات
    13851

نقل قول نوشته اصلی توسط ya aboofazel نمایش پست ها
    سلام . یه راست میرم سر اصل مطلب . من وقتی توی جمع قرار میگیرم استرس میگیرم . صدام میلرزه . نمیتونم محکم حرف بزنم . دری وری میگم . صورتم سرخ میشه . به نظر خودم یکی از دلایلش اینه که با وجود اینکه 23 ساله هستم ولی هنوز صدام بم نشده . و یکمی تو دماغی حرف میزنم . راستش رو بخوای قیافم خیلی بده . یعنی من مطمئنم وقتی بقیه به من نگاه میکنن هیچ هیبتی تو من نمی بینن . حتی اگه سعی کنم هیبت داشته باشم و کم حرف بزنم بقیه اینو میذارن به حساب خجالتی بودنم . بعش شروع میکنن با من مثل یه بچه ی 7 ساله حرف میزنن یه لبخند نیش داری بهم میزنن که از صد تا فحش بدتره . همیشه در مورد چیزای پیش پا افتاده با من حرف میزنن . این که میگم قیافم بده جدی میگم . پس لطفاً اینو به حساب توهمات من نذارین . حالا سوال از شما کارشناسان و دوستان محترم اینه : چطور مرد بشم ؟ چطور حرفم رو به کرسی بشونم ؟ چطور کاری کنم که بقیه به من به چشم یه مرد نگاه کنن نه یه بچه ی 10 ساله ؟ با تشکر
    مطمئنا این مشکل شما با یکی دو روز تمرین و تلاش حل نمیشه و باید برنامه ریزی بلند مدت بکنید..
    .
    یکی از مسائلی که افرادی مثل شما رو آزار میده فکر میکنم این باشه که فکر می کنند فقط اونها هستن که چنین مشکلی دارند و بقیه به راحتی از پس مشکلاتشون بر میان..
    .
    در حالی که اصلا اینطور نیست ،
    .
    اینو بدونید که خیلی ها مثل شما هستند که چنین مشکلی دارند و حتی جرات و شهامت قدم برداشتن برای حل مشکلشون رو هم ندارند..پس خودتونو دست کم نگیرید..
    .
    با یک روانشناسی صحبت می کردم ، میگفت : اعتماد به نفس ، نیرویی است که منجر به یک رفتار می شود..
    .
    مطمئنا اگر اعتماد به نفس شما تقویت بشه ، رفتارهای زیباتر و جسورانه تری از شما سر میزنه..
    .
    برای تقویت اعتماد به نفستونم از راهکارهایی که مشاور محترم گفتن استفاده کنید که قطعا چاره سازه..
    .
    پیشنهاد میکنم سی دی های سمینار موفقیت و تکنیک های موفقیت دکتر شاهین فرهنگ رو هم ببینید..صد در صد تاثیر گذار و متحول کنندست..

تولدی دوباره

9. صلوات ها 4

نوشته
    51
    حضور
    19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

خیلی خیلی ممنون از دوستان . فکر کنم اگه همین راهکارهایی که شما گفتین رو بتونم عملی کنم . تا حد زیادی روحیه و اعتماد به نفس پیدا میکنم .

11. صلوات ها 4

علاقه
    فلسفه - کلام - روانشناسی
    نوشته
    76
    حضور
    1 روز 9 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    165

سلام

جناب استاد مطالب اصلی را عرض کردند. با این حال من چند نکته را از باب تاکید و یادآوریم عرض میکنم:

1- شما تا میتوانی باید نقاط مثبت خودت را کشف کرده و انها را تقویت کنی. در زمینه تحصیل، کار، ورزش، مهارت های علمی و عملی و ... . پیشنهاد من این است که اگر در حال حاضر دانشجو هستید و به کاری مشغول نیستید، یک شغل پاره وقت پیدا کرده و در کنار تحصیل به آن مشغول شوید. این مسئله کمک زیاد از هر جهت به شما خواهد کرد.

2- لازم نیست شما در همۀ زمینه ها مهارت داشته باشید چنانچه هیچ کس اینگونه نیست. مثلا یکی در صحبت کردن ماهر است؛ یکی در نوشتن؛ یکی در تدریس؛ یکی در تالیف؛ یکی در کار عملی یکی در کار علمی و فکری. آنچه مهم است این است که شما در هر زمینه ای که مهارت دارید آن را تقویت کرده و به حد مطلوبش برسانید مثلا اگر به مکانیکی علاقه دارید باید تمام تلاش خودتان را برای بهترین مکانیک شدن بکنید و به فکر اینکه مثل دوستتان خوب صحبت کنید یا خوب بنویسید یا ... نباشید. به عبارتی به داشته های خود بیندیشید و حسرت مهارت های دیگران را نخورید چون آنچه آنان دارند در شما نیست و آنچه شما داری در آن ها وجود ندارد.

3- سعی کن محیط هایی که برای خودت انتخاب میکنی مناسب با استعدادها و دانسته هایت باشد. یعنی اگر شما به رشته پزشکی علاقه داری و مشغول به آن هستی، باید با افرادی بیشتر مراوده داشته باشی که در این زمینه فعالیت میکنند تا در جمع انها حرف برای گفتن داشته باشی ولی اگر قرار باشد شما پزشک باشی ولی با سیاستمداران بیش از حد مراوده کنی طبیعی است که کم کم جایی در جمع آنها نخواهی داشت و همین مسئله به افول اعتماد به نفس شما دامن خواهد زد.

4- با این حال از بقیه اقشار جامعه هم نمیتوانید فراری باشید و ممکن است شما در مواقعی مجبور به حضور در جمعی باشید که هیچ حرفی برای گفتن ندارید. در چنین شرایطی بهترین حالت این است که سعی کنی خوب گوش دهی و از آنها اطلاعات کسب کنی و سعی نکنی خودت را صاحب نظر نشان دهی چون نظرات ناپخته منجر به این مشود که مورد تمسخر واقع شوید و این به شما ضربه میزند. لذا در این جلسات دائما به فکر کسب اطلاعات باش. با پاسخ هایی مانند: جدی؟ جریان اصلی این قضیه چی بوده حالا؟ منابع این خبر موثقه؟ به نظر شما چه عکس العملی در این مسئله مناسب تره؟ یا ... . در ادامه اگر بحث آنها تمام شد میتوانی در مورد مباحثی که نسبت به آن اطلاعات لازم را داری بحثی را شروع کنی.
    5- پیشنهاد شخصی من به شما این است که با توجه به شرایط سنیتان، حتما به فکر ازدواج باشید. قرار گرفتن شما در جمع متاهلین، جایگاه شما را در نظر اطرافیان به کلی تغییر میدهد چنانچه وقتی پدر هم میشوید دوباره این جایگاه ارتقا پیدا کرده و روی شما حساب بیشتری باز خواهند کرد.

6- نکته آخر اینکه اگر فکر میکنید نقطه ضعف شما قیافیتان است، به نظرم به جای حسرت خوردن به قیافه های ایده آل، سعی کن با پررنگ کردن خصوصیات دیگرت مثل خصوصیات اخلاقی، رفتاری، اعتقادی، مهارتی، اجتماعی، تحصیلی، شغلی و ... آن را جبران کنی؛ به حدی که بعد از مدتی دیگر قیافه شما در مقابل اینها اصلا به چشم نیاید. مثال معروف چنین شخصیتی میتواند علیرضا خمسه باشد!!

پیروز و سربلند

13. صلوات ها 7

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

سلام ...
    منم چند تا حرف بزنم ....

1- من تا حالا کسی رو ندیدم که بدن خوب و ورزیده ای داشته باشه ( ورزشکار باشه ) و اعتماد به نفس نداشته باشه ... پس اگر میتونی حتما حتما برو باشگاه ثبت نام کن ... چون قیافت بد هست ... ثبت نام در باشگاه از بدیهیات هست .
    2- هیچ وقت از دعوهای بدنی هراس نداشته باش ... از 100 موقعیتی که ممکن هست به چنین مرحله ای برسه ... یا طرف مقابل کوتاه میاد ... یا جداتون میکنن ... یا اینکه کتک میخوری ...
    3- حرمت نفس داشته باش ... حرمت نفس با اعتماد به نفس متفاوت هست ... حرمت نفس یعنی اینکه من ارزشمند هستم ... بیش از حد از کسی تعریف نمیکنم ... بیش از حد فداکاری نمیکنم ... بیش از حد مهربانی نمیکنم .
    4- فاعل یعنی کننده فعل ... مفعول یعنی کسی که فعل روش واقع میشه ... شما وقتی میخواین کاری رو انجام بدین چی کار دارین دیگران میخندن یا گریه میکنن ... مگه شما میخواین مفعول باشین ... شما فاعل هستین ... اونها کاره خودشون رو میکنن ... شما هم کاره خودتون رو بکنین .
    5- از اینکه دیگران بهتون میخندن یا پوز خند میزنن اصلا ناراحت نباشین ... تعادلتون رو از دست ندین ... محکم باشین ... کاری که درست و خوب هست رو انجام بدین ....
    6- زمانتون رو پر کنید از چیزهای خوب و اساسی ... کتابهایی در ارتباط با اطلاعات عمومی هست اگر میتونین اونها رو تهیه کنین و بخونیدشون ... در مورد جغرافیایه شهرتون ... در مورد تاریخ معاصر ایران و ... هر روز روزنامه بخونین ... سینماها و تئاتر های شهرتون رو بشناسین .... اطلاعات در مورد ادبیات فارسی داشته باشین ... از هر شاعهر 3 تا داستان بلد باشین .... انسانهای معروف رو بشناسین ... از هر کدوم 3 تا داستان بلد باشین .... فیلم های خوب ایرانی و خارجی رو ببینید ... در مورد گیاهان و کشاورزی و ماشین ها و اقتصاد نحقیق کنین ...
    7- هیچ وقت از جمع نترسین ... هر وقت ترس از جمع براتون پیش اومد ... پشت سره هم با خودتون بگین " من یک انسان عادی هستم " " یک انسان معمولی " "معمولیه معمولی " و بعد برین و در درون جمع ها شرکت کنین .

و نهایت صحبتم ...
    این همه هم از اینکه مرد نشدین ناراحت نباشین ... اتفاقا به نظره من خیلی هم بهتر هست ... ببینید ... آقایون دو گونه هستند ...کسانی که صورتشون بچه گونه هست و حرفهای بچه گونه میزنن ... این آدمها وقتی به 40 سال میرسن ... تازه صورتشون گل میندازه ... تازه هیبت مردونه پیدا میکنند ... ولی برخی از آقایون هم هستند که 25 سالشون هست هیبت مردونه پیدا میکنن ... چنین مردهایی وقتی 40 سالشون میشه ... تمام موهایه سرشون ریخته ... صورتشون پر از گوشت شده ... پیر شدن و ...

شک نکن ...
    هیبت مردونه ات رو بدست میاری ... فقط شما کمی بیشتر جوونی میکنی ...

15. صلوات ها 3

نوشته
    51
    حضور
    19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

ممنون متین جان . راهکار چهارم که گفتی خیلی به دلم نشست . الان که فکر میکنم میبینم وقتی تو یه جمع چند نفره یکی منو مخاطب قرار میده و در مورد یه مسئله ای باهام حرف میزنه نمیدونم باید چه عکس العملی نشون بدم . همیشه که نمیشه گفت " آره شما درست میگی " ، " همممممممممم " ، " قبول دارم " و ..... میخوام قدرت مخالفت کردن هم پیدا کنم یعنی طوری نباشه که سریع نظرم رو عوض کنم و گفته های طرف مقابل رو تایید کنم . تو این زمینه چیکار میشه کرد ؟

نوشته
    51
    حضور
    19 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    سلام ...
    منم چند تا حرف بزنم ....

1- من تا حالا کسی رو ندیدم که بدن خوب و ورزیده ای داشته باشه ( ورزشکار باشه ) و اعتماد به نفس نداشته باشه ... پس اگر میتونی حتما حتما برو باشگاه ثبت نام کن ... چون قیافت بد هست ... ثبت نام در باشگاه از بدیهیات هست .
    2- هیچ وقت از دعوهای بدنی هراس نداشته باش ... از 100 موقعیتی که ممکن هست به چنین مرحله ای برسه ... یا طرف مقابل کوتاه میاد ... یا جداتون میکنن ... یا اینکه کتک میخوری ...
    3- حرمت نفس داشته باش ... حرمت نفس با اعتماد به نفس متفاوت هست ... حرمت نفس یعنی اینکه من ارزشمند هستم ... بیش از حد از کسی تعریف نمیکنم ... بیش از حد فداکاری نمیکنم ... بیش از حد مهربانی نمیکنم .
    4- فاعل یعنی کننده فعل ... مفعول یعنی کسی که فعل روش واقع میشه ... شما وقتی میخواین کاری رو انجام بدین چی کار دارین دیگران میخندن یا گریه میکنن ... مگه شما میخواین مفعول باشین ... شما فاعل هستین ... اونها کاره خودشون رو میکنن ... شما هم کاره خودتون رو بکنین .
    5- از اینکه دیگران بهتون میخندن یا پوز خند میزنن اصلا ناراحت نباشین ... تعادلتون رو از دست ندین ... محکم باشین ... کاری که درست و خوب هست رو انجام بدین ....
    6- زمانتون رو پر کنید از چیزهای خوب و اساسی ... کتابهایی در ارتباط با اطلاعات عمومی هست اگر میتونین اونها رو تهیه کنین و بخونیدشون ... در مورد جغرافیایه شهرتون ... در مورد تاریخ معاصر ایران و ... هر روز روزنامه بخونین ... سینماها و تئاتر های شهرتون رو بشناسین .... اطلاعات در مورد ادبیات فارسی داشته باشین ... از هر شاعهر 3 تا داستان بلد باشین .... انسانهای معروف رو بشناسین ... از هر کدوم 3 تا داستان بلد باشین .... فیلم های خوب ایرانی و خارجی رو ببینید ... در مورد گیاهان و کشاورزی و ماشین ها و اقتصاد نحقیق کنین ...
    7- هیچ وقت از جمع نترسین ... هر وقت ترس از جمع براتون پیش اومد ... پشت سره هم با خودتون بگین " من یک انسان عادی هستم " " یک انسان معمولی " "معمولیه معمولی " و بعد برین و در درون جمع ها شرکت کنین .

و نهایت صحبتم ...
    این همه هم از اینکه مرد نشدین ناراحت نباشین ... اتفاقا به نظره من خیلی هم بهتر هست ... ببینید ... آقایون دو گونه هستند ...کسانی که صورتشون بچه گونه هست و حرفهای بچه گونه میزنن ... این آدمها وقتی به 40 سال میرسن ... تازه صورتشون گل میندازه ... تازه هیبت مردونه پیدا میکنند ... ولی برخی از آقایون هم هستند که 25 سالشون هست هیبت مردونه پیدا میکنن ... چنین مردهایی وقتی 40 سالشون میشه ... تمام موهایه سرشون ریخته ... صورتشون پر از گوشت شده ... پیر شدن و ...

شک نکن ...
    هیبت مردونه ات رو بدست میاری ... فقط شما کمی بیشتر جوونی میکنی ...
    ممنون . عجب اسمی برای خودت انتخاب کرده . نکاتی که گفتی همون چیزایی بود که دنبالش بودم . منم دوست دارم اطلاعات عمومی خودم رو زیاد کنم . اونقدر آرزو تو دلم دارم که میخوام منفجر بشم . میخوام دور دنیا رو بگردم . ولی هنوز خیلی از اماکن تفریحی شهرمون رو از نزدیک ندیدم حتماً در مورد غار علیصدر شنیدین . تو همدان . من همدانی هستم ولی تا حالا نرفتم ولی حتی از کشورهای دیگه هم گردشگر میاد اونجا ، به قول معروف خونمون برای من شده " حریم امن " اونقدر از خونه بیرون نرفتم که دیگه کم کم آداب معاشرت هم یادم رفته . حالا میرم سراغ بحث دلنشین دعوا : راستش من اصلاً دعوا کردن بلد نیستم . به نظرم دعوا اگه بخاطر دفاع از حق خودمون یا دیگران باشه خیلی هم خوبه . ولی نمیدونم چرا وقتی تو موقعیت دعوا قرار میگیرم نمیتونم با صدای بلند حرف بزنم .اصلاً نمیدونم چی باید بگم . اگه بتونم یه رفتاری از خودم نشون بدم که طرف مقابل از دعوا منصرف بشه خیلی خوبه . راهکاری هست ؟

18. صلوات ها 2

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

ممنون . عجب اسمی برای خودت انتخاب کرده . نکاتی که گفتی همون چیزایی بود که دنبالش بودم . منم دوست دارم اطلاعات عمومی خودم رو زیاد کنم . اونقدر آرزو تو دلم دارم که میخوام منفجر بشم . میخوام دور دنیا رو بگردم . ولی هنوز خیلی از اماکن تفریحی شهرمون رو از نزدیک ندیدم حتماً در مورد غار علیصدر شنیدین . تو همدان . من همدانی هستم ولی تا حالا نرفتم ولی حتی از کشورهای دیگه هم گردشگر میاد اونجا ، به قول معروف خونمون برای من شده " حریم امن " اونقدر از خونه بیرون نرفتم که دیگه کم کم آداب معاشرت هم یادم رفته . حالا میرم سراغ بحث دلنشین دعوا : راستش من اصلاً دعوا کردن بلد نیستم . به نظرم دعوا اگه بخاطر دفاع از حق خودمون یا دیگران باشه خیلی هم خوبه . ولی نمیدونم چرا وقتی تو موقعیت دعوا قرار میگیرم نمیتونم با صدای بلند حرف بزنم .اصلاً نمیدونم چی باید بگم . اگه بتونم یه رفتاری از خودم نشون بدم که طرف مقابل از دعوا منصرف بشه خیلی خوبه . راهکاری هست ؟
    1- بدنسازی برو ( حتما حتما برو ) میتونم بگم از درس و کاری که داری انجام میدی مهم تر هست .
    2- از دعوا نترس ... کسی بهت حرف زد رخ تو رخ بشو ... نهایتش این هست که کتک میخوری دیگه .

راستی یه چیز رو یادم رفت بهت بگم ... خیلی موقع ها آدمهایی که تو جمع حاضر میشن ... به خاطره اینکه مغز پیچیده ای دارند ... یک رفتار و تعامل معمولی رو فراموش میکنن ... مثلا اگر از لبخندهای دیگران بدت میاد ... در درون جمع با یک صدای معمولی بگو " برای چی میخندین مگه حرف خنده داری زدم " ... مثلا اگر احساس میکنی در درون جمع گوشه گیر شدی و دیگران بهت محل نمیزارن ... برو کنار پسرخالت بشین و بگو " احساس میکنم خیلی وقته که با هم حرف نزدیم ... میخوام کمی باهات حرف بزنم "

بعضی موقع ها چون آدما پیچیده فکر میکنن ... جمله سازی یادشون میره ... آرروم باش و راحت همون چیزهایی که میخوای بگی رو بگو ... به پسر خالت بگو { خیلی وقته ندیدمت ... دوست داری فردا با هم جایی قرار بزاریم و با هم حرف بزنیم } و ....

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری