کمک برای نوشتن وصیت نامه

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک برای نوشتن وصیت نامه

سلام،ازاونجایی که مرگ خبرنمی کنه دوست دارم دراولین فرصت وصیت نامم روبنویسم
ولی چندتاسوال دارم
میشه تووصیت نامه ذکرکردکه مثلامارودرفلان مکان زیارتی دفن کنید؟(شایدانجام این کاراطرافیان روبه مشقت بندازه)
2)میشه وصیت کردکه زیرزبونمون تربت کربلابریزن
3)میشه بگیم بالای سرمون قرآن بزارن وروی سرمون سربندامام حسین ببندن
4)سوال مهم واصلی این وصیت نامه روکجابزاریم تابعدازمرگمون پیداش کنن،درحالی که دوست نداریم تازنده هستیم هم کسی بهش دست پیداکنه!!!
خوشحال میشم دوستان راه حل بدن،واینکه پیشنهادات دیگه ای که برای پربارترشدن وصیت نامه به نظرشون میرسه روهم ارائه بدن
التماس دعا
یاعلی

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

saharandishe;594397 نوشت:
سلام،ازاونجایی که مرگ خبرنمی کنه دوست دارم دراولین فرصت وصیت نامم روبنویسم
ولی چندتاسوال دارم
میشه تووصیت نامه ذکرکردکه مثلامارودرفلان مکان زیارتی دفن کنید؟(شایدانجام این کاراطرافیان روبه مشقت بندازه)
2)میشه وصیت کردکه زیرزبونمون تربت کربلابریزن
3)میشه بگیم بالای سرمون قرآن بزارن وروی سرمون سربندامام حسین ببندن
4)سوال مهم واصلی این وصیت نامه روکجابزاریم تابعدازمرگمون پیداش کنن،درحالی که دوست نداریم تازنده هستیم هم کسی بهش دست پیداکنه!!!
خوشحال میشم دوستان راه حل بدن،واینکه پیشنهادات دیگه ای که برای پربارترشدن وصیت نامه به نظرشون میرسه روهم ارائه بدن
التماس دعا
یاعلی

با سلام و عرض ادب درموارد 1و2و3 اشکال ندارد (البته در مورد 1 اگر امکان نباشدوصیت نافذ نیست و در مورد 3 اگر عرفا بی احترامی به قرآن محسوب نشود اشکال ندارد) درمورد 4 می توانید آن را نزد فرد معتبر و امین گذاشته یا درجایی که احتمال می دهید بعدا دیگران به آنجا مراجعه می کنند بگذارید و همچنین می توانیم به اطرافیان بگوییم که ما وصیتنامه هم نوشتیم تا بعدا برای یافتن آن بیشتر توجه نمایید. اللهم اغفر لنا ذنوبنا

ممنون ازاینکه وقت گذاشتید،یک وصیت نامه ی خوب وجامع ازنظرشمامشمول چه مواردی بایدباشه؟بهتره چه چیزهایی راعنوان کنیم وچه توصیه هایی داشته باشیم؟

saharandishe;594397 نوشت:
وروی سرمون سربندامام حسین ببندن

به به
یا سرمونو با سربند قرمز یا زهرا (س) ببندند...

saharandishe;595371 نوشت:
ممنون ازاینکه وقت گذاشتید،یک وصیت نامه ی خوب وجامع ازنظرشمامشمول چه مواردی بایدباشه؟بهتره چه چیزهایی راعنوان کنیم وچه توصیه هایی داشته باشیم؟

با سلام و عرض ادب و تشکر از لطفتان اگر بدهکاری به مردم داشته باشید و حق الناسی برگردن باشد واجب است وصیت نمایید که آن را پرداخته و حلالیت بطلبند و همچنین اگر خمس یا زکاتی بدهکار باشد واجب است وصیت به پرداخت نمایید و اگر مالی داشته باشید از یک سوم اموال باید وصیت نمایید تا درصورتی که نماز یا روزه ای قضا شده است توسط فرد معتبری بجا آورده شود و اگر کسی اموالی ندارد ولی احتمال بدهد کسی بدون آنکه چیزی بگیرد آنها را بجا می آورد بازهم واجب است وصیت نماید.رساله مراجع،احکام وصیت. همواره به سلامت باشید

وصیعت نامه خودم :
سلام پدر و مادر عزیزم…هیچی ازتون نمیخوام الا دو تا کار.هر پنجشنبه برام خیرات کنید…و برای شادی روحم صدقه بدید و برای رد مظالم برای کسایی که به گردنم حق دارن نماز مستحبی بخونید…ماه رمضان به یادم باشید و شب قدر به نیت من شله زرد بپزید…و یه شب هم بانی مجلس امام حسین بشید

40tobe;596877 نوشت:
سلام پدر و مادر عزیزم…هیچی ازتون نمیخوام الا دو تا کار.هر پنجشنبه برام خیرات کنید…و برای شادی روحم صدقه بدید و برای رد مظالم برای کسایی که به گردنم حق دارن نماز مستحبی بخونید…ماه رمضان به یادم باشید و شب قدر به نیت من شله زرد بپزید…و یه شب هم بانی مجلس امام حسین بشید

:Gig: چجوری باید بشمریم که 2 تا کار حساب بشه؟

موضوع قفل شده است