در کنفرانس آب و هوا؛ کتاب اسلام و محیط زیست آیت الله جوادی آملی در بولیوی رونمایی شد

نسخه انگلیسی کتاب «اسلام و محیط زیست» اثر حضرت آیت الله جوادی آملی در کنفرانس آب و هوای بولیوی رونمایی شد.

منبع خبر: www.rasanews.ir


محمدصادق شهبازی، عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواهی دانشجویی از رونمایی نسخه انگلیسی کتاب «اسلام و محیط زیست» حضرت آیت الله عبدالله جوادی آملی در کنفرانس آب و هوای بولیوی خبر داد و گفت: این اثر گرانبها، چهارشنبه توسط هیأت اعزامی از جنبش عدالتخواهی دانشجویی در این کنفرانس رونمایی و نسخه ای از آن به برخی از هیأت های اعزامی اهدا شد.

وی یادآور شد: کنفرانس آب و هوای بولیوی به دعوت مورالس، رییس جمهور بولیوی در پاسخ به اجلاس محیط زیست کپنهاگ و با حضور بیش از شش هزار هیأت از تشکل های غیردولتی سراسر دنیا از روز دوشنبه 30 فروردین ماه در کوچابامبای بولیوی برگزار شده و به مدت چهار روز ادامه دارد.

شهبازی با اشاره به اعزام هیأتی از جنبش عدالتخواه دانشجویی به این کنفرانس خاطرنشان کرد: فضای اجلاس عدالت آب و هوایی در بولیوی با دعوت از 11 هزار فعال مردمی از سراسر دنیا، فرصت مناسبی برای صدور گفتمان انقلاب اسلامی و طرح مباحث ایجابی انقلاب اسلامی در عرصه عدالت، توسعه انسانی و محیط زیست بود.

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواهی دانشجویی تصریح کرد: این هیأت، نظرات اسلام در حوزه عدالت، حقوق الهی انسان، توسعه انسانی، محیط زیست و نقش مردم در تغییر آینده جهان را مطرح کرده و با شرکت فعال در کارگروه ها و برقراری ارتباطات و بحث ها از نقش استکبار جهانی، به خصوص آمریکا و به ویژه اسراییل در تخریب محیط زیست سخن می گوید.

وی بیان داشت: هیأت اعزامی از جنبش عدالتخواهی دانشجویی در اجلاس، حاشیه آن و نشست های دوستانه از آن چه در فلسطین و غزه در حال گذار است سخن گفته و وجدان های آگاه و انگیزه مند بر فعالیت برای حفظ محیط زیست را متوجه حقوق انسان هایی می سازد که تنها به جرم توحید در حال قتل عام و مورد نقض حقوق انسانی خویش هستند، خواهد کرد.

شبهازی اذعان داشت: هیأت اعزامی که حامل محصولات فرهنگی از جمله دیدگاه اسلام درباره محیط زیست و در رأس آن نسخه لاتین کتاب اسلام و محیط زیست حضرت آیت الله جوادی آملی است، روز گذشته این اثر گرانبها را رونمایی و یک نسخه آن را به برخی از هیأت های اعزامی در کنفرانس آب و هوای بولیوی اهدا کرد.

گفتنی است؛ کتاب اسلام و محیط زیست دارای پنج فصل است، آیت الله جوادی آملی در آن به توضیح این مطلب می پردازد که حفظ محیط زیست، پیش از آن که علمی تجربی و طبیعی باشد، دانش تجریدی و انسانی است و از خاستگاه انسانی انسان جوانه می زند و تنها نگاه طبیعی و مالی به آن، مایه محدود دانستن این فن و بی توجهی به این شان شریف انسانی است و چون دین عهده دار شئون مختلف و ابعاد وجودی انسان است، تمامی ادیان الهی به این امر توصیه و آموزه های بلندی را در این رابطه ارائه کرده اند؛ از این رو دانش محیط زیست و حفاظت از آن، علمی انسانی و دینی است.

منبع : سایت حوزه