*** راهنمایی در خصوص فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی ***

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
*** راهنمایی در خصوص فعالیت های فرهنگی در فضای مجازی ***

سلام دوستان!:Salam:

وقت بخیر

من می خواستم نظرات ارزشمندتون رو درباره انجام کارهای فرهنگی به خصوص در حوزه سایبری این جا مطرح کنید. راستی من تا حدودی به زبان انگلیسی مسلطم .....:ok:..... و می خواستم از این توانایی برای تبلیغ و دعوت ( معرفی اهل بیت و معارف قرآن ) در فضای مجازی استفاده کنم.. ....خواهش می کنم راهکارهاتون رو به صورت * کاملا مصداقی و عملی * بیان کنید......
...خیلی خیلی خیلی ممنونم...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مشکور

قابل توجه:

موضوع جهت بحث و تبادل نظر میان کاربران باز گذاشته می شود.

خواهشمندم فقط در موضوع اصلی تاپیک مطلب ارسال نمایید

و از هرگونه بحثهای حاشیه ای و نیز گفتگوهای دونفره خودداری نمایید.

با تشکر

:Gol:

سلام
تجربه ای که من خودم دراین رابطه دارم روعرض می کنم
به قول حاج آقاپناهیان درعرصه جنگ نرم بایدبریم یه ضربه بزنیم وبرگردیم
بنده خودم درشبکه های اجتماعی مختلفی که هستم یک عنوان رومطرح می کنم وسخنرانی مناسب بااون عنوان روهم قرارمیدم بسته به موضوع وسایتی که توش فعالیت می کنیدمتفاوته،مثلاتویکی ازشبکه های اجتماعی -سرگرمی،که غالبا همدیگه رو آبجی وداداش خطاب می کنندیه همچین تصویری روقراردادم که ازسایت گفتگوی دینی برداشته بودم:

بااینکه شایدمسخره کنن کاربرای اون سایت ولی من گذاشتمواومدم ومهم اینه که همش یه تلنگری بزنیموبرگردیم،روش من اینجوریه،
مورددیگر که سعی می کنم رعایت کنم اخلاق عملی هست،مثلاوقتی کسی پیام خصوصی می ده درسایتهای علمی وتخصصی تر،صمیمی نمیشم امربه معروف ونهی ازمنکرمیکنم که اهل روابط دوستی این چیزهانیستم فقط اگرسوال علمی داشته باشن درحوزه تخصص خودم پاسخشون رومیدم ولاغیر،اونهاهم معمولاباحفظ احترام راهشونومیکشن کنارومیرن!!!
مورددیگه ای که هست ،نبایدبیش ازحدوقتمون روبااینترنت تلف کنیم درسته نیتمون خیره ولی بایدطوری برنامه ریزی کنیم که به زندگی شخصیمون لطمه نخوره...ساعت خاصی ازروزروبرای این کاربزاریم ودرغیراون ساعت پای کامپیوترمون نشینیم،تنظیم ساعت خواب وبیداری...خودسازی دردرجه اول اهمیت داره اگرماخودساخته نباشیم چطورمیتونیم دیگرانوبسازیم
ببخشیدخیلی پرچونگی کردم
درپناه حق موفق ومویدباشید

با سلام
زمینه های زیادی از جمله نوشتن مقاله در سایت ویکی پدیای انگلیسی (هفتمین سایت پربیننده دنیا با میلیونها خواننده در روز) با آدرس en.wikipedia.org و همچنین فعالیت در سایتهای پرسش و پاسخ ماننده answers.yahoo.com و answers.com و islam.stackexchange.com و quora.com و پاسخگویی به سوالات دینی مطرح شده از سراسر دنیا وجود دارد. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به سایتهای tablighmajazi.ir و همچنین سایت jamiatalmurtaza.ir مراجعه نمایید ومطالب آن را مطالعه نمایید. در صورت ارسال رزومه به این سایتها مورد راهنمایی و پشتیبانی نیز قرار خواهید گرفت. البته هر کدام از این سایتها قوانین و مقرراتی دارند که در صورت عدم رعایت آنها ممکن است برخی از نوشته های شما از این سایتها حذف شوند. البته این قوانین سخت نیستند و با کمی مطالعه و تمرین آن قوانین را یاد خواهید گرفت. مثلا اینکه مطالب باید دارای لینک منبع معتبر باشند یا اینکه جانبدارانه نوشته نشوند یا سایر موارد که با مطالعه و رعایت آنها مشکلی پیش نخواهد آمد.
این صحبتها هم که گفته میشود ویکی پدیا مال فراماسونری است و این حرفها را هم فراموش کنید. شما اگر توانستید با دلیل این حرفها را ثابت کنید جایزه دارید.

بنام خدا

سلام و ادب:Gol:

اولاً: دوستان عزیز و کاربران گرامی با توجه به ایجاد فضاهای مجازی بسیاری نظیر وایبر و واتساپ و ... که بسیار هم مورد اقبال جوانان و عموم مردم قرار گرفته و در کنار انتقال مطالب مفید، خطرات و آسیب های بسیاری هم در جریان است مجدانه در بحث مشارکت کنند تا از طریق انتقال تجربیات، و بالا بردن آگاهی، درصد آسیب ها به حداقل ممکن برسد.

ثانیاً: یکی از لوازم اولیه ورود و استفاده از فضاهای مجازی، تحقیق و شناسایی جواز استفاده از اینگونه فضاهاست بعبارتی کاربران عزیز باید در خصوص استفاده از این قبیل فضاها نظر مرجع تقلیدشان را جویا شوند.

ثالثاً: یکی از راهبردهای دشمن و سوءاستفاده جویان از این قبیل فضاهای مجازی در وهله اول مشغول سازی و سرگرم کردن جوانان به قابلیت های مفرح این فضاهاست بعبارتی می خواهند روح و روان جوانان را با بازی و تفریح تخدیر نموده، با کشاندن به حاشیه ها از توجه به متن و اصل وظایف شان بازدارند. در وهله و گام دوم می خواهند از این امکان، برای درگیر کردن ذهن و روح جوانان با نشر و ترویج القائات و شبهات دینی و اخلاقی از طریق برخی کاربران خاص استفاده کنند و اهداف خودشان را در جنگ نرم تعقیب کنند.

رابعاً: بدین منظور برای پیشگیری و مقابله با آفات این عرصه راهکارهایی پیشنهاد می شود:

1. از ورود و عضویت در گروه های مجازی با هویت و شناسنامه نامشخص بشدت پرهیز شود. در صورت عضویت ناخواسته در صورت مشاهده نشانه ها و ردپاهای جنگ نرم، از گروه خارج شوید.
2. اگر توسط یکی از دوستان به گروهی دعوت شدید قبل از هر چیز از هدف گروه و اساسنامه آن مطلع شوید.
3. با جمعی از دوستان همفکر، گروهی را برای تبادل اندیشه ها و اطلاعات سالم تشکیل داده و از این طریق سطح آگاهی تان را افزایش دهید.
4. اگر در فضاهای اینچنینی با شبهات و القائاتی از این دست مواجه شدید بی تفاوت نباشید بلکه برای عبور از شبهه ای که ذهن تان را درگیر کرده بنا به توصیه قرآنی (فاسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون) به اهل و خبره این مسائل رجوع کنید.
5. کسانی که از سطح آگاهی بالا و شناختی عمیق در باره معارف دینی برخوردارند در گروه هایی که احتمال نشر شبهه بسیار است حضور پیدا کنند و با پاسخگویی بموقع به شبهات، و روشنگری دیگر کاربران، عرصه را بر شبهه افکنان تنگ کنند.

ادامه دارد ...:Gol:

*مولایم مهدی* (رضا);593313 نوشت:
سلام دوستان!

وقت بخیر

من می خواستم نظرات ارزشمندتون رو درباره انجام کارهای فرهنگی به خصوص در حوزه سایبری این جا مطرح کنید.

سلام مجدد

دوستان عزیز از تجربیاتتان بفرمایید و همه را مستفیض کنید منتظر حضور گرمتان هستیم ...:Gol:

مشکور;682605 نوشت:

سلام مجدد

دوستان عزیز از تجربیاتتان بفرمایید و همه را مستفیض کنید منتظر حضور گرمتان هستیم ...:Gol:

در امضام آدرس سایت امنیتی منجی هستش....
بنده نیز به نوعی دارم فعالیت میکنم....................کار ما هک و امنیت و طراحی هستش......
سایت های غیر اسلامی رو هک و پرچم مهدویت میزنیم صفحه ورودیشون..............سایت های ایرانی و مذهبی رو امنیت میبخشیم تا توسط وهابیون هک نشن!
کسانی که علاقه مند به این کارن و یکم زمینه دارند میتونم باهاشون کارکنم راشون بندازم.........با بنده درتماس باشن........

*مولایم مهدی* (رضا);593313 نوشت:
سلام دوستان!

وقت بخیر

من می خواستم نظرات ارزشمندتون رو درباره انجام کارهای فرهنگی به خصوص در حوزه سایبری این جا مطرح کنید. راستی من تا حدودی به زبان انگلیسی مسلطم .......... و می خواستم از این توانایی برای تبلیغ و دعوت ( معرفی اهل بیت و معارف قرآن ) در فضای مجازی استفاده کنم.. ....خواهش می کنم راهکارهاتون رو به صورت * کاملا مصداقی و عملی * بیان کنید......
...خیلی خیلی خیلی ممنونم...

سلام مجدد:Gol:

در این مجال، گزیده هایی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (حفظه الله) در باره آسیبها و فرصتهای فضای مجازی و اهمیت کار فرهنگی را مرور می کنیم:

گزیده اول: مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۰ خطاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی، وضعیت اینترنت را نابسامان عنوان کرده و ضمن هشدار، بحث کنترل و پالایش پایگاه‌های مخرب و برخورد با تخلفات اینترنتی را در راس اولویتهای فرهنگی دانسته و برای این کار مهلت یک ماهه مقرر فرمودند. معظم له در مورخه ۸۱٫۹٫۲۶ در دیدار به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرمودند: «اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک… اینترنت الان مثل یک جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش کو؟ بگویند سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد!»(در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۰ و ۸۱)

گزیده دوم: «کسانى این‏طور وانمود می ‏کنند نسلى که روى کار می ‏آید -که اصطلاحاً به آن “نسل سوم انقلاب” می ‏گویند- پُشت کرده به انقلاب و رویگردان از ارزش هاى دینى است یا اگر هم نیست، به طور اجتناب‏ ناپذیرى این‏گونه خواهد شد! بنده صددرصد حرف آن‌ها را رد می کنم. نه این‏که من عوامل فساد برانگیز فرهنگى را نمی ‏بینم یا نمی ‏شناسم یا از آن‌ها خبر ندارم، نخیر، بنده از ماهواره و اینترنت و رمان‌ها و فیلم‌ها و آهنگ‌ها و حرفهاى فاسد کاملاً خبر دارم و آن‌ها را دست کم نمی ‏گیرم. من عمرم را در میان جوانان گذرانده ‏ام. از دورانى که خودم جوان بودم، با جوانان دانشگاهى که خارج از محیط ما بودند، ارتباط برقرار کردم تا امروز هم ارتباط من با جوانان قطع نشده است. بنابراین می ‏دانم حال و هواى جوانى چیست و امروز در فضاى جوانىِ ما چه می ‏گذرد؛ اما معتقدم نسل کنونىِ امروز این قدر هم آسیب‏ پذیر و شکننده نیست، این را بد فهمیده ‏اند. این نسل در محیطى بار آمده که از محیط سى سال و سی ‏ و پنج سال قبل به مراتب پاکیزه‏‌تر و بهتر است. کسانى که در این محیط متولّد شده ‏اند، به برکت هدایت دینى توانستند آن کار عظیم را انجام دهند و آن ایمانهاى پولادین و استوار را عرضه کنند. من معتقدم که این نسل نسبت به آن نسل، در محیط بهترى پرورش یافته و آمادگی‌ها و آگاهی هاى به مراتب بهتر و بالاترى دارد. بنده وقتى حدود بیست سالم بود، هرگز آگاهی هایى که امروز شما جوان بیست ساله دارید، نداشتم. امروز جوان ایرانى، آگاه و بامعرفت و بصیر و سیاسى و اهل تحلیل است و از همه بالا‌تر باایمان است.»(بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار جوانان و فرهنگیان در مصلّاى رشت‏ ۸۰٫۲٫۱۲ )

گزیده سوم: شما امروز با این چالش مواجه ‏اید و مسئله‏ شما مهم‌تر و دشوار‌تر است از مسئله‏ علامه‏ حلى یا مسئله‏ علامه‏ مجلسى یا مسائل علماى بزرگى که در طول تاریخ بوده ‏اند، با آن‌ها قابل مقایسه نیست. امروز نشر افکار باطل نه فقط به وسیله‏ ابزارهاى ارتباط جمعىِ فراوان -مثل رادیو، تلویزیون، اینترنت و انواع و اقسام روشهاى الکترونیکى- انجام می ‏گیرد، بلکه از شیوه ‏هاى هنرى هم استفاده می ‏شود. امروز در دنیا پول خرج می کنند و فیلم هاى گران‏ قیمت می ‏سازند، براى این‏که غیرمستقیم فکرى را وارد ذهن‌ها کنند یا فکرى را از ذهن‌ها بیرون بیاورند. یکى از مهم‌ترین نقاط آماج این کار‌ها، افکار دینى و به خصوص افکار اسلامى است. البته بعد از برپا شدن جمهورى اسلامى، به خصوص افکار شیعه هم آماج همین چیز‌ها قرار گرفته است. شما شاید شنیده باشید که در سرزمین فلسطین به وسیله‏ صهیونیست‏‌ها یا در آمریکا کنفرانس‏ هاى شیعه‏ شناسى تشکیل می ‏شود و کسانى روى آرا و لایه‏ هاى فکرى و شکل اجتماعى شیعیان تحقیق می ‏کنند. این براى این است که بتوانند با شیعه مبارزه کنند. باید شیعه را بشناسند تا بتوانند با او مبارزه کنند.(بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار علما و روحانیون استان همدان‏ ۸۳٫۴٫۱۵)

گزیده چهارم: مسئله‏ بُعد فرهنگى هم -که اشاره کردند و خیلى هم مورد توجه بنده است- بسیار مهم است. ما فرهنگ را بستر اصلى زندگى انسان می ‏دانیم، نه فقط بستر اصلى درس خواندن و علم آموختن. فرهنگ هر کشور، بستر اصلى حرکت عمومى آن کشور است. حرکت سیاسى و علمی اش هم در بستر فرهنگى است. فرهنگ، یعنى خلقیات و ذاتیات یک جامعه و بومىِ یک ملت، تفکراتش، ایمانش، آرمان‌هایش، این‌ها تشکیل دهنده‏ مبانى فرهنگ یک کشور است. اینهاست که یک ملت را یا شجاع و غیور و جسور و مستقل می ‏کند، یا سرافکنده و ذلیل و فرودست و خاک‌‏نشین و فقیر می ‏کند. فرهنگ، عنصر خیلى مهمى است. ما نمی ‏توانیم از فرهنگ و رشد فرهنگى و پرورش فرهنگى صرف‌‏نظر کنیم. فرهنگ هم مثل علم است. فرهنگ هم گیاه خودرو نیست. همه‏ آنچه شما از نشانه‏‌ها و مظاهر فرهنگى در جامعه‏ خودتان و در هر نقطه‏ ای از دنیا می ‏بینید، بدون تردید این بذر را دستى افشانده است. البته انسان بعضى از دست‌ها را می بیند، اما بعضى از دست‌ها را نمی بیند. از داخل خانه، تا درون مدرسه، تا فضاى خیابان، تا رادیو و تلویزیون، تا ماهواره، تا تبلیغات جهانى، تا اینترنت، و از این قبیل چیز‌ها. فرهنگ، هدایت و پرورش دادن می ‏خواهد. بنابراین در دانشگاه‏‌ها کار فرهنگى بسیار مهم است. (بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار وزیر علوم و رؤساى دانشگاه‏‌ها ۸۳٫۱۰٫۱۷)

گزیده پنجم: امروز وظایف حوزه‏ هاى علمیه با گذشته تفاوت‏ هاى زیادى کرده است. حوزه‏ علمیه فقط براى اقامه‏ جماعت نیست. منبر رفتن به صورت سنتى هم اگر محتواى عالى و پُر مغزى نداشته باشد، کافى نیست. امروز شما ببینید وسایل تبلیغ در دنیا چقدر متنوع شده. این طرفِ دنیا یک نفر جوان پاى یک دستگاه کوچک می ‏نشیند و افکار، تصورات، تخیلات، پیشنهادهاى فکرى و پیشنهادهاى عملى را از سوى هر کسى -بلکه هر ناکسى- از آن طرفِ دنیا دریافت مى ‏کند. امروز اینترنت و ماهواره و وسایل ارتباطىِ بسیار متنوع وجود دارد و حرف، آسان به همه جاى دنیا مى ‏رسد. میدان افکار مردم و مؤمنین، عرصه‏ کارزار تفکرات گوناگون است. امروز ما در یک میدان جنگ و کارزار حقیقىِ فکرى قرار داریم. این کارزار فکرى به‏ هیچ‌‏وجه به زیان ما نیست، به سود ماست. اگر وارد این میدان بشویم و آنچه را که نیاز ماست -از مهمات تفکر اسلامى و انبارهاى معارف الهى و اسلامى- بیرون بکشیم و صرف کنیم، قطعاً بُرد با ماست، لیکن مسئله این است که ما باید این کار را بکنیم.(بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار علما و روحانیون کرمان‏ ۸۴٫۲٫۱۱)

تا گام بعدی خدا نگهدار ...:Gol: