صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شبهه ای در آیه 24 سوره نساء - آیا قرآن تحریف شده است؟

علاقه
    فناوری - هنر - تاریخ و ...
    نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

اشاره شبهه ای در آیه 24 سوره نساء - آیا قرآن تحریف شده است؟

آیه 24 سوره ی مبارکه نساء:

وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمً

ترجمه:

و زنان شوهردار
    (بر شما حرام است مگر آنها را كه (از راه اسارت) مالك شده ايد; اينها احكامى است كه خداوند بر شما مقرر داشته است. اما زنان ديگر غير از اينها، براى شما حلال است كه با اموال خود، آنان را اختيار كنيد; در حالى كه پاكدامن باشيد و از زنا،خوددارى نماييد. و زنانى را كه متعه ( ازدواج موقت) مى كنيد، واجب است مهر آنها را بپردازيد. و گناهى بر شما نيست در آنچه بعد از تعيين مهر، با يكديگر توافق كردهايد. خداوند، دانا و حكيم است.

بیشتر توجه بنده روی این قسمته: إِلاَّ مَا مَلَكَتْ (مگر آنها را كه مالك شده ايد) که تفسیر شده: از راه اسارت، یعنی اگر شوهر هم داشته باشند بر شوهر خود حرام شده و به عقد تصرف کننده در می آیند. کسی میتونه با استفاده از منابع موثق این قسمت آیه را تفسیر کنه؟
    حتی اگه زن راضی باشه هم به نظر من این کار درست نیست؟ لطفا توضییح مختصری در این باره بیاورید

ویرایش توسط سیده راضیه : ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ در ساعت ۱۹:۰۱

2. صلوات

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,550
    حضور
    175 روز 11 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

http://www.askdin.com/thread3018.html

http://www.askdin.com/thread18293.html

http://www.askdin.com/thread30233-2.html

و نیز این موضوع در اسک قرآن:

http://www.askquran.ir/thread11405.html

خواهشمندم تاپیک های فوق را به دقت مطالعه نمایید

اگر سوالی داشتید با پیام خصوصی اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

5. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

سلام..
    من اون تایپی هایی که دادین رو خوندم ولی باز به یک طرف قضیه هیچ اشاره نشده است و کل بحث ها ناقص می باشند!

توی تایپیک های مشابه فقط از مرد اسیر کننده و زن اسیر شده شوهر دار صحبت شده و متاسفانه حتی نامی از شوهر زن اسیر شده هیچ نامی نبرده شده است (که برای سایت بزرگ شما کمی افت دارد!)
    بنده سوالم رو با یه مثال آغاز میکنم

فرض کنیم مثلا الان 1400 سال قبل در زمان یزدگرد سوم هست و من هم یک سرباز ایرانی هستم که دینم مسیحی یا زرتشتی هست و یک زن دارم و چند تا بچه!!
    من رفتم به جنگ دشمنانم که به وطنم ایران بدون هیچ گونه دلیل منطقی و با اسم اسلام به کشورم حمله کرده اند.... من در اینجا از اسلام فقط چیزی رو که دیدم رو میفهمم (یعنی فقط قتل و غارت و کشتار و ناامنی آفریدن در ملل دیگر و به گفته خدایشان یک خدای خشن!!! و از اسلام واقعی هیچگونه آگاهی ندارم)
    من تو این جنگ اسیر شدم یا فرار کردم (یکی از این دو مورد)
    و همچنین زن من (که هم من اونو دوست دارم و هم اون منو دوست داره) نیز در جنگ اسیر شده است!
    و الان است که یک عرب نیمه وحشی و نیمه انسان!! با اسم اسلام و اون حکم قرآن میخواد با زنم ازدواج کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اینجا فرض کنیم زن من خودش می خواد که با اون عرب ازدواج کنه یا اینکه اون عربه مجبورش میکنه که باهاش ازدواج کنه (دو حالت که بیشتر نیست)

سوال اول : این وسط پس من چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال دوم : آیا من حق ندارم مخالفت در این مورد مخالفت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال سوم : در همون آیه قرآن به شوهر لقب کافر داده اند!!!!!!!!!! در حالی که من مسیحی یا زرتشتی و یکتا پرست هستم چرا قرآن به من لقب کافر داده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و به یک وحشی عرب که فقط اسمش مسلمان هست لقب مسلمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جهنم و ضرر فرض کنیم اصلا اون مرد عرب آدم خیلی خوبی هست و مسلمان واقعی این وسط من چرا شدم کافر؟؟؟؟؟

سوال چهارم : بالفرش که اصلا من کافر و بی دین یا بت پرست باشم.. قرآن چگونه از من انتظار دارد که من مسلمان بشوم در حالی که من از اسلام در اون زمان فقط قتل و تجاوز و کشتار و غارت و یک خدای خشن رو میدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا قرآن در حق من ظلم کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

سوال پنجم : به فرض که من یک مسیحی و زرتشتی نباشم و یک بی دین و کافر و بت پرست باشم و برخلاف سوال قبلی ام از حقیقت اسلام هم آگاه باشم چرا جدایی از زنم باید صورت بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (اگه اسلام واقعی اینه پس من همین جا اعلام میکنم که باید تغییر دین بدم!!!!!! اگه هم که اسلام واقعی این نیست پس تحریف شده)

سوال ششم : جهنم و ضرر فرض کنیم این مساله که زن آدم مسلمون بشه و شوهرش مسلمون نشه طلاق خود به خود جاری میشه.. اینو قبول کنیم... من که مثلا تو این فرضیه مسیحی یا زرشتی مگه من کافر حساب میشم که در صورت مسلمان شدن زنم ، طلاق خود به خود جاری میشه؟
    کجای اسلام گفته مسیحی ها ، یهودی ها و زرتشتی ها کافر محسوب میشن؟و اگه زنشون مسلمون بشه طلاق خود به خود جاری میشه؟!

سوال 7 : اگه زنم که اسیر شده مسلمون نشه باز هم اسیر کننده میتونه با زن غیر مسلمون من ازدواج کنه؟؟؟؟؟

خواهش میکنم به همه 7 سوال من جواب بدین!

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۲:۲۴ دلیل: كليك اشتباه بر دكمه ويرايش

7. صلوات ها 3

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,550
    حضور
    175 روز 11 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

با توجه به اینکه کاربر محترم اظهار داشتند که با مطالعه تاپیکهای مورد اشاره به پاسخ سوالات شان نرسیدند

سوال به کارشناس مربوطه ارجاع داده می شود:

شبهه ای در آیه 24 سوره نساء - آیا قرآن تحریف شده است؟

کارشناس بحث: استاد هدی

9. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات و تحقيقات قراني
    نوشته
    1,718
    حضور
    29 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    336
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5706

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 74 نمایش پست ها
    آیه 24 سوره ی مبارکه نساء:

وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ النِّسَاء إِلاَّ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُكُمْ كِتَابَ اللّهِ عَلَيْكُمْ وَأُحِلَّ لَكُم مَّا وَرَاء ذَلِكُمْ أَن تَبْتَغُواْ بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ فَمَا اسْتَمْتَعْتُم بِهِ مِنْهُنَّ فَآتُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ فَرِيضَةً وَلاَ جُنَاحَ عَلَيْكُمْ فِيمَا تَرَاضَيْتُم بِهِ مِن بَعْدِ الْفَرِيضَةِ إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيمًا حَكِيمً

بیشتر توجه بنده روی این قسمته: إِلاَّ مَا مَلَكَتْ (مگر آنها را كه مالك شده ايد) که تفسیر شده: از راه اسارت، یعنی اگر شوهر هم داشته باشند بر شوهر خود حرام شده و به عقد تصرف کننده در می آیند. کسی میتونه با استفاده از منابع موثق این قسمت آیه را تفسیر کنه؟
    در اين زمينه و در تفسير اين آيه در ميان مفسران اختلاف نظر وجود دارد ، مرحوم علامه طباطبايي علاوه بر تفسير اين آيه كريمه ، به نقد تفسير ساير مفسران از اين آيه پرداخته اند . نظر شما را به تفسير مرحوم علامه طباطبايي از اين آيه جلب مي كنم :
    "(الا ما ملكت ايمانكم ) در اين مقام خواهد بود كه حكم منعى كه در محصنات بود از كنيزان محصنه بردارد، يعنى بفرمايد زنانى كه ازدواج كرده اند، و يا بگو شوهر دارند، ازدواج با آنها حرام است به استثناى كنيزان كه در عين اينكه شوهر دارند ازدواج با آنها حلال است به اين معنا كه صاحب كنيز كه او را شوهر داده مى تواند بين كنيز و شوهرش حائل شود، و در مدت استبرا نگذارد با شوهرش تماس بگيرد، و آنگاه خودش با او همخوابگى نموده، دوباره به شوهرش تحويل دهد، كه سنت هم بر اين معنا وارد شده است."(1 )

(1)- الميزان ، ذيل آيه 24 سوره مباركه نساء
    ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۲:۲۲

جهد شیطان‌پرست، بی‌اثر است
    زان که از نور عشق بی‌خبر است
    هرچه خواهی به زعم خویش بکوش
    نوراحمد نمی‌شود خاموش

11. صلوات

علاقه
    مطالعات و تحقيقات قراني
    نوشته
    1,718
    حضور
    29 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    336
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5706

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 74 نمایش پست ها
    فرض کنیم مثلا الان 1400 سال قبل در زمان یزدگرد سوم هست و من هم یک سرباز ایرانی هستم که دینم مسیحی یا زرتشتی هست و یک زن دارم و چند تا بچه!!
    من رفتم به جنگ دشمنانم که به وطنم ایران بدون هیچ گونه دلیل منطقی و با اسم اسلام به کشورم حمله کرده اند.... من در اینجا از اسلام فقط چیزی رو که دیدم رو میفهمم (یعنی فقط قتل و غارت و کشتار و ناامنی آفریدن در ملل دیگر و به گفته خدایشان یک خدای خشن!!! و از اسلام واقعی هیچگونه آگاهی ندارم)
    من تو این جنگ اسیر شدم یا فرار کردم (یکی از این دو مورد)
    و همچنین زن من (که هم من اونو دوست دارم و هم اون منو دوست داره) نیز در جنگ اسیر شده است!
    و الان است که یک عرب نیمه وحشی و نیمه انسان!! با اسم اسلام و اون حکم قرآن میخواد با زنم ازدواج کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    اینجا فرض کنیم زن من خودش می خواد که با اون عرب ازدواج کنه یا اینکه اون عربه مجبورش میکنه که باهاش ازدواج کنه (دو حالت که بیشتر نیست)

سوال اول : این وسط پس من چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال دوم : آیا من حق ندارم مخالفت در این مورد مخالفت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال سوم : در همون آیه قرآن به شوهر لقب کافر داده اند!!!!!!!!!! در حالی که من مسیحی یا زرتشتی و یکتا پرست هستم چرا قرآن به من لقب کافر داده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ و به یک وحشی عرب که فقط اسمش مسلمان هست لقب مسلمان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جهنم و ضرر فرض کنیم اصلا اون مرد عرب آدم خیلی خوبی هست و مسلمان واقعی این وسط من چرا شدم کافر؟؟؟؟؟

سوال چهارم : بالفرش که اصلا من کافر و بی دین یا بت پرست باشم.. قرآن چگونه از من انتظار دارد که من مسلمان بشوم در حالی که من از اسلام در اون زمان فقط قتل و تجاوز و کشتار و غارت و یک خدای خشن رو میدونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا قرآن در حق من ظلم کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

سوال پنجم : به فرض که من یک مسیحی و زرتشتی نباشم و یک بی دین و کافر و بت پرست باشم و برخلاف سوال قبلی ام از حقیقت اسلام هم آگاه باشم چرا جدایی از زنم باید صورت بگیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (اگه اسلام واقعی اینه پس من همین جا اعلام میکنم که باید تغییر دین بدم!!!!!! اگه هم که اسلام واقعی این نیست پس تحریف شده)

سوال ششم : جهنم و ضرر فرض کنیم این مساله که زن آدم مسلمون بشه و شوهرش مسلمون نشه طلاق خود به خود جاری میشه.. اینو قبول کنیم... من که مثلا تو این فرضیه مسیحی یا زرشتی مگه من کافر حساب میشم که در صورت مسلمان شدن زنم ، طلاق خود به خود جاری میشه؟
    کجای اسلام گفته مسیحی ها ، یهودی ها و زرتشتی ها کافر محسوب میشن؟و اگه زنشون مسلمون بشه طلاق خود به خود جاری میشه؟!

سوال 7 : اگه زنم که اسیر شده مسلمون نشه باز هم اسیر کننده میتونه با زن غیر مسلمون من ازدواج کنه؟؟؟؟؟

خواهش میکنم به همه 7 سوال من جواب بدین!
    و اما در پاسخ به ساير سوالات فرضي شما بايد عرض كنيم كه فقط كافي است احكام وارده در اين خصوص را بدانيد وخانواده و بالاخص همسرتان را مديريت بفرماييد تا از به خطر افتادن خانواده و نواميستان جلوگيري نماييد . با توجه به سوالات شما پاسختان ضمن چند نكته عرض مي شود :

1. اين اسير گرفتن زنان كافر در جنگ ، محدود به زنان کافری است که در جنگ شرکت کرده اند يعني خانم گرامي شما آنقدر شجاعت و جسارت داشته كه مستقيما در ميدان جنگ حاضر شود – و لابد شما هم نتوانسته ايد ايشان را مديريت بفرماييد يا ايشان آنقدر كينه و حقد نسبت به مسلمانان داشته اند و مصمم در كشتن زنان و مردان مسلمان و آدم كشي و خونريزي از مسلمانان بوده اند كه از كنترل شما خارج بوده و يا بعكس شما ايشان را تشويق و وادار به مشاركت در جبهه نبرد مستقيم فرموده ايد– لذا اين احكام اسير گيري زن در جنگ كه بعدش مي شود كنيز و ساير احكام كه براي شما سوال برانگيز است مربوط به زني است كه در جنگ و جبهه ي مستقيم شركت كرده و اسير شده است نه زني از كفار و ....كه در پشت جبهه در شهر و قبيله و خانه اش است.
    2. دراسلام اسارت اين زنان به منزله ي «طلاق» از همسرشان است و بعد از اتمام مدت عده اي كه به آن استبرا مي گويند، مي شود با آنان ازدواج كرد يا اينكه مانند يک كنيز با آنان رفتار نمود، به عبارت ديگر زنان شوهردارى كه در اسارت مسلمانان قرار مى‏ گيرند، رابطه آن ها به مجرد اسارت با شوهران شان قطع مي شود و در رديف زنان بدون شوهر قرار مي گيرند.

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۲:۳۶

نوراحمد نمی‌شود خاموش

13. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات و تحقيقات قراني
    نوشته
    1,718
    حضور
    29 روز 8 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    336
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5706

3.حتي در صورتي كه همسر جنگجوي شما در جنگ بدست مسلمانان اسير شود ، شما مي توانيد فديه او را بدهيد و او را باز پس گيريد . زيرا يكي از احكامي كه در قرآن كريم نسبت به اسرا بيان شده مساله ي" فديه "و "من" است :
    ... إِذَا أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاء...(محمد/4)
    ... چون آنان را [در كشتار] از پاى درآورديد پس [اسيران را] استوار در بند كشيد سپس يا [بر آنان] منت نهيد [و آزادشان كنيد] و يا فديه [و عوض از ايشان بگيريد]....
    يعني مسلمانان مي توانند اسراي جنگي را در قبال دريافت فديه آزاد كنند و يا حتي بدون دريافت فديه ، بر آنان منت گذاشته و آزادشان نمايند .
    اما اگر هيچ يك از اين اقدامات توسط شما صورت نگيرد ، همسر جنگجوي شما كه در ميدان جنگ و در حال حرب اسير شده است به عنوان اسير جنگي تلقي شده و احكام كنيز بر او بار خواهد شد زيرا مسلمانان يكي از چهارراهكار ذيل را با همسر جنگجوي شما مي توانند در پيش بگيرند :

1. بدون هيچ اقدامي آنان را به محيط زندگي قبليشان بازگردانند كه با توجه به اينكه اين زن در وسط معركه جنگ دستگير شده و قصد كشتن مسلمانان را داشته ، چنين كاري تقويت جبهه دشمن است و غير معقول .
    2. او را بدون شوهر و سرپرست در جامعه مسلمانان رها كنند .
    3. رابطه او با همسر قبلي اش قطع شود و زندگي جديدي را آغاز كند .
    4. او را بكشند .

بنظر مي رسد مناسب ترين و منطقي ترين انتخاب ، گزينه 3 باشد .
    اما فراموش نفرماييد حكم موجود در آيه 24 سوره مباركه نساء چندان ارتباطي با سوالات و فرضيات شما نداشت ، آن آيه بنا به تفسير مرحوم استاد علامه طباطبايي حكم ديگري را در خصوص كنيزان شوهر دار بيان مي فرمايد .

ویرایش توسط هدی : ۱۳۹۳/۰۸/۲۵ در ساعت ۱۲:۴۰

نوراحمد نمی‌شود خاموش

15. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

[QUOTE=هدی;596495]در اين زمينه و در تفسير اين آيه در ميان مفسران اختلاف نظر وجود دارد ، مرحوم علامه طباطبايي علاوه بر تفسير اين آيه كريمه ، به نقد تفسير ساير مفسران از اين آيه پرداخته اند . نظر شما را به تفسير مرحوم علامه طباطبايي از اين آيه جلب مي كنم :
    [B]"([/B]الا ما ملكت ايمانكم [B]) [/B]در اين مقام خواهد بود كه حكم منعى كه در محصنات بود از كنيزان محصنه بردارد، يعنى بفرمايد زنانى كه ازدواج كرده اند، و يا بگو شوهر دارند، ازدواج با آنها حرام است به استثناى كنيزان كه در عين اينكه شوهر دارند ازدواج با آنها حلال است به اين معنا كه صاحب كنيز كه او را شوهر داده مى تواند بين كنيز و شوهرش حائل شود، و در مدت استبرا نگذارد با شوهرش تماس بگيرد، و آنگاه خودش با او همخوابگى نموده، دوباره به شوهرش تحويل دهد، كه سنت هم بر اين معنا وارد شده است."(1 )

(1)- الميزان ، ذيل آيه 24 سوره مباركه نساء[/QUOTE]

آقا یعنی چی که با کنیزش هم خوابگی کنه بعد تحویل شوهرش بده؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!:Moteajeb!::Gig: آیا اسلام واقعا چنین چیزی میگه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. صلوات

علاقه
    نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

[QUOTE=هدی;596512][SIZE=3]

و اما در پاسخ به ساير سوالات فرضي شما بايد عرض كنيم كه فقط كافي است احكام وارده در اين خصوص را بدانيد وخانواده و بالاخص همسرتان را مديريت بفرماييد تا از به خطر افتادن خانواده و نواميستان جلوگيري نماييد . با توجه به سوالات شما پاسختان ضمن چند نكته عرض مي شود :
    [/SIZE]
    [LIST=1]
    [*][SIZE=3]اين اسير گرفتن زنان كافر در جنگ ، محدود به زنان کافری است که در جنگ شرکت کرده اند يعني خانم گرامي شما آنقدر شجاعت و جسارت داشته كه مستقيما در ميدان جنگ حاضر شود – و لابد شما هم نتوانسته ايد ايشان را مديريت بفرماييد يا ايشان آنقدر كينه و حقد نسبت به مسلمانان داشته اند و مصمم در كشتن زنان و مردان مسلمان و آدم كشي و خونريزي از مسلمانان بوده اند كه از كنترل شما خارج بوده و يا بعكس شما ايشان را تشويق و وادار به مشاركت در جبهه نبرد مستقيم فرموده ايد– لذا اين احكام اسير گيري زن در جنگ كه بعدش مي شود كنيز و ساير احكام كه براي شما سوال برانگيز است مربوط به زني است كه در جنگ و جبهه ي مستقيم شركت كرده و اسير شده است نه زني از كفار و ....كه در پشت جبهه در شهر و قبيله و خانه اش است.[/SIZE]
    [*][SIZE=3]دراسلام اسارت اين زنان به منزله ي «طلاق» از همسرشان است و بعد از اتمام مدت عده اي كه به آن استبرا مي گويند، مي شود با آنان ازدواج كرد يا اينكه مانند يک كنيز با آنان رفتار نمود، به عبارت ديگر زنان شوهردارى كه در اسارت مسلمانان قرار مى‏ گيرند، رابطه آن ها به مجرد اسارت با شوهران شان قطع مي شود و در رديف زنان بدون شوهر قرار مي گيرند. [/SIZE]
    [/LIST]
    [/QUOTE]

من فکر میکردم که تو این سایت بزرگ فقط پاسخگویی به نام رضا متعصبی و یک طرفه قضاوت میکنه ولی با دیدن پاسخ های شما نظرم عوض شد!!
    یعنی چی که همسر شما آنقدر كينه و حقد نسبت به مسلمانان داشته اند و مصمم در كشتن زنان و مردان مسلمان و آدم كشي و خونريزي از مسلمانان بوده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Narahat::Narahat:

توی این فرضیه و مثال من عمر بن خطاب (لعنت الله) بدون هیچ دلیل و دشمنی با ایران به ایران حمله کرده و آن ها هستند تجاوز گر هستند من و همسرم هم از اسلام فقط جنگ و قتل و غارت و خون و یک خدای خشن را می دانیم و از اسلام واقعی به دلیل رفتار غیر انسانه و حملات وحشیانه خلفای سه گانه که با نام اسلام شروع شده بی آگاهیم.... تو این فرضیه شاید اگه ما از اسلام واقعی و راستین آگاه بودیم به اختیار خودمون مسلمون میشدیم ولی در این فرضیه هیچ ایرانی از حقیقت اسلام آگاه نیست و اسلام رو به دلیل حملات وحشیانه خلفای سه گانه دین جنگ و خون میدونیم
    من و همسرم در این فرضیه فقط از وطن خویش دفاع میکنیم باز اگه همسر من فقط به خاطر دفاع از سرزمین هزاران ساله ش اسیر بشه ،باز از نظر اسلام اسیر کننده میتوه با همسرم ازدواج کنه یا نه؟؟؟:Gig:

سوال دومم اینجاست که به فرض محال همسر و بچه های من تو شهر و تو خونه زندگی میکنند و فقط من مرد هستم که تو جنگ شرکت مینم و ما در جنگ از اعراب مسلمان شکست میخوریم و اعراب شهر را فتح میکنند و زن و بچه های من و سایر مردم رو به اسارت می برند آیا باز هم اسلام اجازه ازواج با همسر من و سایر همسران مردان ایرانی رو میده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
    سوال سوم من این است که چرا من مسیحی یا زرتشتی یا یهودی که یکتا پرست هستم باید از نظر قرآن و اسلام و از نظر شما کارشناس محترم یک کافر و بی دین قلمداد بشوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و از نظر قرآن غارت اموال و زن منی که یکتا پرست هستم ولی مسلمان نیستم چرا باید از نظر قرآن مشکلی نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اصلا به فرض که من بی دین و کافر باشم و خدا رو نشناسم باز هم نباید اموال و زن من بعد از جنگ یا در حین جنگ غارت بشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا این از نظر اسلام واقعی مشکل نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قرآنی که همچین کاری رو جایز میدونه و تو سوره ها و آیات بعدی خودش میگه لا اکراه فی الدین (هیچ اجباری در دین نیست) تناقص فاحشی داره؟؟؟؟؟؟؟؟ سوال من اینه که آیا واقعا قرآن تحریف نشده؟؟؟؟؟ اگه نه پس چرا تناقضاتی توش دیده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

19. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    10
    حضور
    7 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    13

QUOTE=هدی;596516]3.حتي در صورتي كه همسر جنگجوي شما در جنگ بدست مسلمانان اسير شود ، شما مي توانيد فديه او را بدهيد و او را باز پس گيريد . زيرا يكي از احكامي كه در قرآن كريم نسبت به اسرا بيان شده مساله ي" فديه "و "من" است :
    ... إِذَا أَثْخَنتُمُوهُمْ فَشُدُّوا الْوَثَاقَ فَإِمَّا مَنًّا بَعْدُ وَإِمَّا فِدَاء...(محمد/4)
    ... چون آنان را [در كشتار] از پاى درآورديد پس [اسيران را] استوار در بند كشيد سپس يا [بر آنان] منت نهيد [و آزادشان كنيد] و يا فديه [و عوض از ايشان بگيريد]....
    يعني مسلمانان مي توانند اسراي جنگي را در قبال دريافت فديه آزاد كنند و يا حتي بدون دريافت فديه ، بر آنان منت گذاشته و آزادشان نمايند .
    اما اگر هيچ يك از اين اقدامات توسط شما صورت نگيرد ، همسر جنگجوي شما كه در ميدان جنگ و در حال حرب اسير شده است به عنوان اسير جنگي تلقي شده و احكام كنيز بر او بار خواهد شد زيرا مسلمانان يكي از چهارراهكار ذيل را با همسر جنگجوي شما مي توانند در پيش بگيرند :

بدون هيچ اقدامي آنان را به محيط زندگي قبليشان بازگردانند كه با توجه به اينكه اين زن در وسط معركه جنگ دستگير شده و قصد كشتن مسلمانان را داشته ، چنين كاري تقويت جبهه دشمن است و غير معقول .
    او را بدون شوهر و سرپرست در جامعه مسلمانان رها كنند .
    رابطه او با همسر قبلي اش قطع شود و زندگي جديدي را آغاز كند .
    او را بكشند .

بنظر مي رسد مناسب ترين و منطقي ترين انتخاب ، گزينه 3 باشد .
    اما فراموش نفرماييد حكم موجود در آيه 24 سوره مباركه نساء چندان ارتباطي با سوالات و فرضيات شما نداشت ، آن آيه بنا به تفسير مرحوم استاد علامه طباطبايي حكم ديگري را در خصوص كنيزان شوهر دار بيان مي فرمايد .
    [/QUOTE]

من این جمله رو که این جدایی و اسیر شدن رو قرآن به معنای طلاق در نظر میگیره رو از خیلی جا ها که یکی ش همین سایت هست شنیدم ولی واقعا نمیتونم این رو درک کنم
    سوال چهارم من اینه که چرا و به خاطر چه چیزی اسلام اینگونه میگوید؟؟؟؟؟؟ بابا جان من نمیخوام زنمو طلاق بدم مگه زوررررررررررررررررررررررر رررررررررررررررررره؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه من پول فدیه نداشته باشم بدم باید برم بمیرم؟؟؟؟ چرا منی که پول فدیه دادن ندارم باید بین همسرم طلاق برقرار بشه؟؟؟؟؟؟؟ فرض کنیم من پول فدیه دارم خیلی هم خوبشه دارم میام به عربستان تا زن اسیرمو پیدا کنم تو وسط راه چهار تا عرب میان منو هم اسیر میکنن و من نمیتونم همسرمو ببینم یا اگه من اصلا تونستم همسرمو ببینم و پول فدیه رو به اسیر کننده بدم ولی اسیر کننده قبول نکنه و همسرمو بهم پس نده اونموقع من چه خاکی تو سرم بریزم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

سوال پنجم من این است که اگر هر دومون یعنی هم من و هم زنم تو جنگ اسیر بشیم این بار هم اسیر کننده زنم میتونه باهاش ازدواج کنه؟؟؟؟ ینبار که من هم در کنار زنم اسیر شدم و نباید حکم طلاق جاری بشه آیا باز هم در این صورت اسیر کننده حق این رو داره که منی که کنار زنم هستم رو بخواد باهاش ازواج کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا میتونه باهاش همخوابه بشه و بعدش زنمو تحویل خودم بده؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:Ghamgin:

نقل قول :
    بدون هيچ اقدامي آنان را به محيط زندگي قبليشان بازگردانند كه با توجه به اينكه اين زن در وسط معركه جنگ دستگير شده و قصد كشتن مسلمانان را داشته ، چنين كاري تقويت جبهه دشمن است و غير معقول .

در این جنگ اعراب دشمن ما هستند نه ما دشمن اعراب ما هیچ خصومتی با اعراب نداریم و فقط از اونها میخوایم که دست از سر ما بکشن و ولمون کنن و با زور نخوان مسلمونمون کنن! ما در این فرضیه به هیچ عنوان دشمن اعراب مسلمان نیستیم ما فقط خواستار صلح هستیم و به هیچ عنوان نمیخواین سرزمین اعراب رو فتح کنیم بلکه اون ها همچین چیزی رو میخوان!!! سوال ششمم اینه که پس با این وجود چرا فرد اسیر کننده نباید زنمو بهم تحویل نده؟؟؟؟؟؟؟

موفق باشین.. ببخشین اگه یه کمی زیاد شد منتظرم تمام 6 تا سوالمو پاسخ بدین!

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۶/۱۵, ۱۳:۳۰ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری