جمع بندی شوهرم به زیارت کربلا برود یا نه؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شوهرم به زیارت کربلا برود یا نه؟

با سلام:Gol:
من و شوهرم پارسال به سفرکربلا رفتیم .
امسال شوهرم اصرار دارد که پای پیاده به کربلا برود در حالی که تمام پس انداز ما که یک میلیون تومان است خرج این سفر میشود .
ما مستاجر هستیم و یک میلیون را به سختی در طول یک سال پس انداز کردیم.
من مخالف رفتن او به این سفر هستم .نمیدانم که کار درستی میکنم یا نه .لطفا راهنمایی کنید؟:Ghamgin:
با تشکر:Gol:

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سینا

از آنجا که امام حسین (ع) همه چیز خود را در راه حیات و زنده نگه داشتن دین خدا فدا کرده است، زنده نگه داشتن نام و یاد آن حضرت، زنده نگه داشتن اسلام و قرآن است . یکی از راه های زنده نگه داشتن نام و یاد امام حسین (ع) و آشنایی بیشتر با آن حضرت زیارت قبر مطهر ایشان است که از نظر اسلام اهمیت بسیاری دارد و کسانی که خالصانه به زیارت قبر مطهر آن حضرت مشرف شوند مورد عنایات ویژه الهی خواهند بود .

احتمالا این روایت را شنیده اید که معصوم علیه السلام می فرمایند:«شیعیان ما به زیارت قبر امام حسین(ع) بروند، که رفتن به زیارت او، روزی را زیاد، عمر را طولانی وبدی ها وشرها را دورمی سازدو رفتن به زیارت،برای هرمومنی که به امامت او ازسوی خداوند عزوجل اقرار دارد،واجب است.»1

این دسته از روایات میزان ارزش و اهمیت زیارت قبر امام حسین علیه السلام را نشان می دهد تا جایی که حتی بعضی فقها زیارت امام حسین علیه السلام با هر ترس و سختی جایز می دانند.به دلیل اهمیت این امردر بعضی روایات حتی قرض گرفتن برای زیارت جایز شمرده شده است.
برکت در زندگی و افزون شدن رزق و روزی از آثار زیارت امام حسین علیه السلام است که وعده ی این آثار در روایات ما را به این امر تشویق می نماید که حتی با وجود گرفتاری مالی ،زیارت را ترک نکنیم.

به امام صادق (ع) عرض کردند: کمترین اثرى که براى زائر قبر امام حسین (ع) چیست؟ فرمود: «کمترین تأثیرش این است که خداوند متعال، او و خانواده و مالش را حفظ مى کند تا به سوى اهل خویش برگردد ،و چون روز قیامت فرا رسد، خداوند حافظ او خواهدبود ».2

برآورده شدن حاجات و دفع پریشانى از دیگر اثرات زیارت امام حسین علیه السلام می باشد.

امام صادق علیه السلام به ابوصباح کنانى فرمود: «همانا نزد شما قبرى است که هیچ فرد پریشانى نزد آن نمى‏رود مگر آنکه خداوند از او پریشانى را دفع نموده و حاجتش را برآورده مى نماید، و همانا نزد او چهار هزار فرشته هستند که از هنگام شهادتش آشفته و غم آلود تا روز قیامت بر او مى‏گریند. هر کس او را زیارت کند، وى را تا خانه‏اش بدرقه مى‏کنند، و هر که مریض شود به عیادتش مى‏روند، و هر که بمیرد جنازه‏اش را تشییع مى‏کنند». 3

امام باقر (ع) نیز فرموده است : «شیعیان ما را به زیارت قبر حسین (ع) امر کنید ، زیرا زیارت او موجب فزونى در رزق و طول عمر و دفع بلایا و ناگواریها مى‏شود » . 4

ویا در روایتی دیگرامام صادق (ع) فرمود: «اگر مردم مى‏دانستند که چقدر خیر و برکت در زیارت امام حسین (ع) وجود دارد ، براى زیارت کردنش با یکدیگر مقاتله مى‏کردند، و هر آینه اموالشان را براى رفتن به زیارتش مى‏ فروختند» 5

همانطور که مشاهده می کنید روایات ما پر است از جملاتی که حاکی از تشویق مردم به سمت زیارت امام حسین علیه السلام است بنابراین همسر شما نیز با شرایطی که مطرح فرمودید می توانند از این فرصت بهره برده و به زیارت مشرف شوند.

1- تهذیب الاحکام ج6 ص42،بحارالانوار ج101 ص48، وسائل الشیعه ج14 ص444، وافی ج14 ص1465
2 ثواب الاعمال شیخ صدوق , ص 116
3 منتخب کامل الزیارات , ابن قولویه , ص 337
4 همان مأخذ , ص 289
5 منتخب کامل الزیارات , ابن قولویه , ص 87

موضوع قفل شده است