صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برعکس شدن عاشورا؟

نوشته
    10
    حضور
    6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

اشاره برعکس شدن عاشورا؟

سلام من یه مطلبی رو شنیدم که روز عاشورا خدا به امام حسین گفت اگه بخوای همه چیز برعکس میشه و به نفع تو میشه و امام گفت من راه شهادتو انتخاب میکنم. درسته همچین چیزی؟ مدرکی چیزی هست بدین؟ مرسی
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ در ساعت ۰۳:۱۰

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 17 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58293

با نام و یاد دوست

برعکس شدن عاشورا؟

کارشناس بحث: استاد صادق

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۸/۱۹ در ساعت ۰۴:۳۵ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 3

نوشته
    8,022
    حضور
    192 روز 9 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28749

نقل قول نوشته اصلی توسط unknownprime نمایش پست ها
    سلام من یه مطلبی رو شنیدم که روز عاشورا خدا به امام حسین گفت اگه بخوای همه چیز برعکس میشه و به نفع تو میشه و امام گفت من راه شهادتو انتخاب میکنم. درسته همچین چیزی؟ مدرکی چیزی هست بدین؟ مرسی

بلی این گونه حقایق در روایا ت ذکر شده چه این که در منابع روایی و تاریخی آمده، در روز عاشورا گروهی از فرشتگان و جنیان به کمک امام آمدند تا به طور اعجازگونه دشمنان حضرت را نابود سازند، ولی امام نپذیرفت و به طور معمولی با آنان جنگید و به شهادت رسید،‌بنابر این در آن زمان حضرت از طریق اعجاز الهی نخواست دشمنان خود را نابود سازد. اگر قرار باشد که از طریق اعجاز، جلوی جنایت جنایتکاران گرفته شود، پس اختیار انسان‌ها چه معنا خواهد داشت؟! هم‌چنین آزمایش انسان‌ها تا چه کسی به گناه و کارهای ناپسند مشغول می‌شود و چه کسی ایمان می‌آورد.
    درباره کمک و نصرت الاهی به وسیله جنیان و فرشتگان به امام حسین (ع) احادیثی از ائمه معصومین (ع) بیان شده است علامه مجلسی از امام صادق (ع ) این نکته را نقل کرده است: زمانی که امام حسین (ع) از مدینه حرکت کرد، گروهی از ملائکه برای پیشنهاد کمک خدمت آن حضرت آمدند و گروه هایی از مسلمانان و شیعیان جن برای کمک آمدند، اما حضرت در پاسخ جنیان فرمود:“خدا به شما جزای خیر دهد من مسئول کار خود هستم و محل و زمان قتل من نیز مشخص است. جنیان گفتند: اگر امر شما نبود همه دشمنان شما را می کشتیم. حضرت در پاسخ فرمود: ما بر این کار از شما تواناتریم، اما چنین نمی کنیم تا آنها که گمراه می شوند با اتمام حجت باشد و آنها که راه حق را می پذیرند با آگاهی و دلیل آشکار باشد”.[۱]
    چهار هزار فرشته كه در روز عاشورا براي ياري امام حسين فرود آمدند و به آن ها اجازه پيكار داده نشد. (2)
    روشن است که هدف از خلقت انسان این بوده که افراد با اراده و اختیار خود راه خیر و خوبی و انسانیت را انتخاب نمایند،همانطور که امام حسین و سایر معصومان چنین کردند یا راه شر و بدی و قساوت را، همانند دشمنان ائمه و اسلام، پیامبر خدا هم در راه انجام وظیفه، ناراحتی های زیادی تحمل کرد، جنگ های زیادی براو تحمیل شد .سایر معصومان نیز چنین بودند ،انان گرچه قدرت داشتند ولی مامور نبودند که از قدرت خود استفاده نمایند یا از فرشتگان یا جنیان کمک بگیرند

1 .بحار الأنوار ،العلامة المجلسي ، دار إحياء التراث العربي - بيروت - لبنان ،ج 44 ،ص 330-331 .
    2. كامل الزيارات ،ص130 .

7. صلوات ها 10

نوشته
    314
    حضور
    2 روز 19 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    330

سلام عزيزان دل

يه لحظه تفكر كنيد كه چه كسي اين مكالمه رو شنيده؟

9. صلوات ها 2

نوشته
    10
    حضور
    6 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط moaqfe نمایش پست ها
    سلام عزيزان دل

يه لحظه تفكر كنيد كه چه كسي اين مكالمه رو شنيده؟
    ینی شما میگین چ طور نقل شده؟
    سوالتون به سوال منه؟

11. صلوات

نوشته
    15
    حضور
    8 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    بلی این گونه حقایق در روایا ت ذکر شده چه این که در منابع روایی و تاریخی آمده، در روز عاشورا گروهی از فرشتگان و جنیان به کمک امام آمدند تا به طور اعجازگونه دشمنان حضرت را نابود سازند
    با سلام.متاسفانه عده ای نا آگاهانه با بیان معجزات ساختگی خلاف عقل و قرآن درباره سیدالشهدا موجبات غفلت از اصل قیام و هدف عاشورا را فراهم می کنند.به عنوان مثال به یک نمونه در کلامتان اشاره می کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    چهار هزار فرشته كه در روز عاشورا براي ياري امام حسين فرود آمدند و به آن ها اجازه پيكار داده نشد. (2)
    إِذْ تَسْتَغِيثُونَ رَبَّكُمْ فَاسْتَجَابَ لَكُمْ أَنِّي مُمِدُّكُم بِأَلْفٍ مِّنَ الْمَلآئِكَةِ مُرْدِفِينَ
    وَمَا جَعَلَهُ اللّهُ إِلاَّ بُشْرَى وَلِتَطْمَئِنَّ بِهِ قُلُوبُكُمْ وَمَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِندِ اللّهِ إِنَّ اللّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

آیات 9 و 10 سوره انفال
    به یاد آورید زمانی را که از پروردگارتان کمک خواستید و او خواسته شما را پذیرفت(و گفت) من شما را با یکهزار تن از فرشتگان که پشت سر هم فرود می آیند یاری می کنم ولی خداوند اینها را تنها برای شادی و اطمینان قلب شما قرار داد وگرنه پیروزی جز از طرف خدا نیست خداوند توانا و حکیم است.

نوشته
    596
    حضور
    9 روز 17 ساعت 48 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

سلام عزيزان دليه لحظه تفكر كنيد كه چه كسي اين مكالمه رو شنيده؟
    ینی شما میگین چ طور نقل شده؟سوالتون به سوال منه؟
    سلام

این روایت از ائمه (علیهم السلام) نقل شده است و آنها علم الهی داشته و از اخبار گذشته و آینده مطلع هستند...

(اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِي بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِي التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِي لِلَّتِي هِيَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِي بِمَا هُوَ أَرْضَى)‏ صحیفه سجادیه-دعای بیستم

امام خامنه ای (حفظه الله): ​[پروردگارا!] برای این حقیر و هرکسی که علاقه­‌مند است، شهادت را به‌عنوان آخرین پلّه­‌ی زندگی ما قرار بده (۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

شهادت محسن حججی؛ "کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا"

14. صلوات ها 3

نوشته
    314
    حضور
    2 روز 19 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    330

وقتي اين روايات رو به ائمه منتسب ميكنيم ياد جريان قرآن خواندن سر امام حسين ( ع ) و اختلافات پيروان ائمه بعد از ارتحالشون ميافتم ( به نظرم مذهب ما كمي مداح زده شده ، و آنها هم گناهي ندارن ، مردم اينطوري دوست دارند بشنوند )

آياتي كه مسلمانان رو به پرهيز از كلام لغو توصيه كرده فراموش نكنيم

16. صلوات

نوشته
    314
    حضور
    2 روز 19 ساعت 35 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    330

ینی شما میگین چ طور نقل شده؟
    سوالتون به سوال منه؟

بله دوست عزيز منظورم نوشته شما بود
    اما سوالم اينه كه بين خدا و امام حسين چه كس ديگري بوده كه شاهد اين مكالمه باشه

منم الآن ميتونم اين ادعا رو در مورد پدرانم بكنم و با توجه به اصل برائت در اسلام ، هيچكس اجازه نداره متعرض كلامم بشه

18. صلوات

علاقه
    قرآن و نهج البلاغه - تفریح (بیشتر با خانواده)
    نوشته
    927
    حضور
    18 روز 8 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2543

ما سوالم اينه كه بين خدا و امام حسين چه كس ديگري بوده كه شاهد اين مكالمه باشه
    سلام
    امام علی ع میفرمایند من مانند کسی هستم که از خلقت آدم تا خاتم زیسته ام (زیرا تمام تاریخ آنها را می دانم و به آن علم دارم)
    خب امام علی از کجا فهمیده؟ علموشن لدنی است
    این روایتی هم که از کربلا هست از امامان معصوم بعدی هستن
    نقل قول نوشته اصلی توسط آسانسور نمایش پست ها
    با سلام.متاسفانه عده ای نا آگاهانه با بیان معجزات ساختگی خلاف عقل و قرآن درباره سیدالشهدا موجبات غفلت از اصل قیام و هدف عاشورا را فراهم می کنند.به عنوان مثال به یک نمونه در کلامتان اشاره می کنم.
    آگانه بوده و فرشتگان بر امام حسین فرود آمده اند

وَ لَمّا جاءَتْ رُسُلُنا لُوطاً سيءَ بِهِمْ وَ ضاقَ بِهِمْ ذَرْعاً وَ قالَ هذا يَوْمٌ عَصيبٌ (011 | هود - 77)
    و هنگامى كه فرستادگان ما[= فرشتگان عذاب] به سراغ لوط آمدند، از آمدنشان ناراحت شد; و قلبش پريشان گشت; و گفت: «امروز روز سختى است!» (زيرا آنها را نشناخت; و ترسيد قوم تبهكار مزاحم آنها شوند.)

قالُوا يا لُوطُ إِنّا رُسُلُ رَبِّكَ لَنْ يَصِلُوا إِلَيْكَ فَأَسْرِ بِأَهْلِكَ بِقِطْعٍ مِنَ الَّيْلِ وَ لايَلْتَفِتْ مِنْكُمْ أَحَدٌ إِلَّا امْرَأَتَكَ إِنَّهُ مُصيبُها ما أَصابَهُمْ إِنَّ مَوْعِدَهُمُ الصُّبْحُ أَ لَيْسَ الصُّبْحُ بِقَريبٍ (011 | هود - 81)
    (فرشتگان عذاب) گفتند: «اى لوط! ما فرستادگان پروردگار توايم; آنها هرگز دسترسى به تو پيدا نخواهند كرد; در تاريكى شب، خانواده ات را (از اين شهر) حركت ده ـ و هيچ يك از شما پشت سرش را نگاه نكند ـ مگر همسرت، كه او هم به همان بلايى كه آنها گرفتار مى شوند، گرفتار خواهد شد. موعد آنها صبح است; آيا صبح نزديك نيست؟!»

نکنه قبول ندارید امام از پیامبر مرتبه بالاتری دارد؟
    امام حسین خودش اجاز نداد که فرشتگان مداخله کنند زیرا می خواست حجت تا ابد تمام شود

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

20. صلوات ها 4

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری