صفحه 1 از 8 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: وفتی خدا نخواد.. (عدم توفیق در ازدواج)

نوشته
    222
    حضور
    8 روز 23 ساعت 14 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    704

پرسش وفتی خدا نخواد.. (عدم توفیق در ازدواج)

با سلام خدمت همه دوستان اسک دینی
    عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبداله علیه السلام. انشاله که عزادارایتون قبول باشه

نمیدونم این پستو برا چی مینویسم! شاید برا درد دل، شاید برای بیان تجربه خودم، شایدم برا التماس دعا..
    هر چی که هس خیلی احساس نیاز میکردم که این حرفا رو با کسی بزنم و دیدم کجا بهتر از اینجا که سایت مذهبیه و دوستان همه کم و بیش مذهبین.

تقریبا یک سال پیش من اینجا پستی گذاشتم: http://www.askdin.com/thread33373.html
    من حتی مدتها قبل اینکه پست قبلیمو بذارم دنبال ازدواج بودم یعنی شاید الان بیشتر از دو سال باشه ولی..

شاید براتون جالب باشه که هنوز بعد یک سال با وجود پیگیری زیاد به نتیجه نرسیدم.(برا خودم که جالبه). پیگیری زیاد میگم واقعا زیاد بود. کسی نموند بهش نسپرم مورد مناسب معرفی کنه.
    موردهایی هم معرفی مشدن ولی خب به دلایل مختلفی جور نمیشد.
    واقعا وقتی چیزی رو خدا نخواد نمیشه. هر کاری هم که بکنی نمیشه. من که خودمو خیلی به این در و اون در زدم و لی خب خدا نخواست، نشد..

نمیدونم حکمتش چیه. شاید بخاطر گناهامه که ازدواجم سر نمیگیره.
    اولش بهم گفتن کار نداری هرچی گفتیم بابا دانشجوی فلان دانشگاهیم گفتن نه کار باید باشه. رفتیم دنبال کار که این بهونه هم تموم شه. الان 7 ماه بیشتره سر کارم میرم(مهندس شدیم!)
    ولی بازم نشد.

راستش دیگه از همه نا امید شدم و بریدم. فک کنم باید زودتر از اینا اینکارو میکردم
    امروز از سر کار میومدم پیچیدم رفتم امامزاده صالح(تهران) چن ساعتی اونجا بودم دعای توسل خوندم. زیاد دعا کردم مشکلم حل بشه.
    به آقا گفتم از برادر بزرگوارشون اما رضا بخوان مشکل منو حل کنه. گفتم درسته شیعه خوبی نیستم گناه زیاد دارم اما شما بزرگوارین. وقتی حاجت غیر مسلمونا رو میدین یعنی اندازه اونا هم پیشتون ارزش نداریم؟ گفتم من با امید اومدم اگه حاجتمو ندین دلم میشنکه
    مشخصات دختر مورد علاقمم نوشتم انداختم داخل ضریح.هرچند فکر نکنم دختری با اون مشخصات رو زمین پیدا بشه ولی خب گفتم حالا که امام رضا میخوان لطف کنن مشکلمو حل کنن دیگه کامل حل کنن:)

از همه خواهرا و برادرا که این پستو میخونن خواهش میکنم برام دعا کنن شده یه صلوات بفرستن. منم براتون دعا میکنم. انشاله که مشکل من و همه جوونا حل بشه
    از هر کرانه تیر دعا کرده‌ام روان
    باشد کز آن میانه یکی کارگر شود

2. صلوات ها 41

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58298

با نام و یاد دوست

وفتی خدا نخواد.. (عدم توفیق در ازدواج)

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 11

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و تقدیم احترام خدمت شما برادر عزیز و آرزوی قبولی عزاداری های شما
    بنده پست های قبلی شما را هم خوندم و نکات خوبی از آنها دریافت کردم.
    اگر اشتباه نکنم الان باید 25 سال داشته باشید و حتما با این سن تحت فشار عاطفی و جنسی هستید. شرایط شما برای بنده کاملا قابل درک است و امیدواریم هرچه سریعتر به مقصود خود نائل آیید.
    بنده مطالبم را در قالب چند نکته بیان می کنم و امیدوارم مفید باشه.
    1. نکته ای که لازم به تذکر است اینکه بعضی اوقات ما در زندگی راهی را بدون مشورت با صاحب نظران یا متخصصان در پیش می گیریم. وقت و فکرمون را براش مصرف می کنیم و جلو میریم. غافل از اینکه بعد از مدتی احساس می کنیم این راه اشتباه بوده و نباید طی می کردیم. بعد دوباه بر می گردیم از اول شروع می کنیم.
    به نظر می رسد مدتی از این یکسال را به پیدا کردن همسر طلبه اختصاص داده اید در حالی که اگر از ابتدا یک مشاوره کامل انجام داده بودید شاید به این نتیجه می رسیدید که همسر طلبه می تواند همکفو شما نباشد!!!
    2.شما یک سال است به دنبال انتخاب همسر هستید خیلی ها بیش از این گشته اند ولی پیدا نکرده اند. فقط می تونم بگم که نباید ناامید بشید. چون مطمئن باشید کسی که قسمت شما باشه قطعا منتظر شما نشسته که او را خواستگاری کنید و واقعا بنده به این اصل اعتقاد دارم.
    3. خیلی مواظب وسواس در انتخاب باشید. اگر خدای نکرده به وسواس گرفتار بشید دیگه هیچ کس را نمی پسندید و هر کدوم در نظرتون معیوب به نظر می رسند.
    4. بنده مطمئن هستم شما یک جوان مذهبی در حد اعلاء مهربانی و ادب هستید اما آیا قبل از این هم به امامزاده صالح رفتید؟ چرا ما بنده ها وقتی کارمون پیچ میخوره میریم در خونه اهل بیت(علیهم السّلام) و از همون اول این کار را نمی کنیم؟
    مشکل ازدواج شما و اینکه اهل بیت(علیهم السّلام) به دادتون برسن با توسل حل میشه.
    بازهم جمله همیشگی بنده:
    در ازدواج صد بار متر کنید و یکبار قیچی..
    موفق و سربلند باشید.

7. صلوات ها 18

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

یکی از دلایلش ممکنه این باشه که شما اگر با کسی ازدواج کردین قدرش رو بدونین ...
    اگر شما همون روز اول که از خدا خواستین بهتون میداد ممکن بود که قدر همسرتون رو ندونین ...
    پس بنابراین باید به این روز بیوفتی تا قدر همسره آیندت رو بدونی ...

نمیدونم چرا قصدتون همسر طلبه هست ...
    فکر میکنم کمی باید در درون پارامترهای ازدواجتون تجدید نظر کنین ... همچنین فکر نکنین اگر کسی حالا طلبه شد ... فرشته رویه زمین هست ... اخلاق ... مهربانی ... نیکو سرشت بودن ... بیشتر در درون ذات انسانها هست تا اینکه اکتسابی باشه ...

البته سلیقه هست دیگه .... هر کسی فرمی هست ... ولی اگر من جایه شما بودم یه ورق و کاغذ برمیداشتم و در مورد خصوصیات شخص چیزی مینوشتم ... نه مدارکی که داره .... مثلا :

1- همسنم باشه ... یا 4 سال کوچیکتر .
    2- مهربان باشه .... خوش اخلاق باشه .
    3- پدر و مادرش بتونن من رو درک کنن .
    4- من بتونم بهش افتخار کنم و اون هم بتونه چنین حسی ر.و داشته باشه .
    5- ذائقه دینی داشته باشه .
    و ...

و بعد سعی میکردم چنین همسری رو پیدا کنم ... ولی اینکه بگی میخوام طلبه باشه شما هیچ خصوصیت انسانی رو مطرح نکردین ... خیلی از فرصتهای ازدواج مناسب برای خودتون رو هم از دست میدین ... بزارین ازتون یه سوال بپرسم فرض کنین خواستگاری دو تا دختر رفتین و هر دو قبولتون کردن ...

اولی :
    1- طلبه هست .
    2- همش از پشت چادر باهاتون حرف میزنه و ذکر میفرسته
    3- برادر و خواهری نداره
    4- یه پدر پیر داره و مادرش هم فوت شده

دومی
    1- ذائقه دینی داره . نمازاش رو میخونه و اعتقاداتش مثه شماست .
    2- باهاش راحت هستین و میتونین بهش اعتماد کنین و کاری رو بهش بسپارین .
    3- شش تا خواهر و برادر داره . که میتونی با همشون دوست بشی .
    4- پدر و مادرش رو میتونی درک کنی و میتونن مثله پدر و مادر خودت روشون حساب کنی .
    و ...

کدوم یکی رو انتخاب میکنی ؟؟؟ ازدواج که یکی دو تا پارامتر نیست ... باید دهها پارامتر رو در نظر بگیری ... شرط طلبه بودن هم اینقدر سخت هست ... که دامنه انتخاباتت رو میاره پائین و مجبور میشی با یه دختر کج و کوله ازدواج کنی ...
    ویرایش توسط الهه خشم : ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ در ساعت ۰۶:۵۲

9. صلوات ها 7

نوشته
    562
    حضور
    82 روز 1 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2001

نقل قول نوشته اصلی توسط الهه خشم نمایش پست ها
    یکی از دلایلش ممکنه این باشه که شما اگر با کسی ازدواج کردین قدرش رو بدونین ...
    اگر شما همون روز اول که از خدا خواستین بهتون میداد ممکن بود که قدر همسرتون رو ندونین ...
    پس بنابراین باید به این روز بیوفتی تا قدر همسره آیندت رو بدونی ...

نمیدونم چرا قصدتون همسر طلبه هست ...
    فکر میکنم کمی باید در درون پارامترهای ازدواجتون تجدید نظر کنین ... همچنین فکر نکنین اگر کسی حالا طلبه شد ... فرشته رویه زمین هست ... اخلاق ... مهربانی ... نیکو سرشت بودن ... بیشتر در درون ذات انسانها هست تا اینکه اکتسابی باشه ...

البته سلیقه هست دیگه .... هر کسی فرمی هست ... ولی اگر من جایه شما بودم یه ورق و کاغذ برمیداشتم و در مورد خصوصیات شخص چیزی مینوشتم ... نه مدارکی که داره .... مثلا :

1- همسنم باشه ... یا 4 سال کوچیکتر .
    2- مهربان باشه .... خوش اخلاق باشه .
    3- پدر و مادرش بتونن من رو درک کنن .
    4- من بتونم بهش افتخار کنم و اون هم بتونه چنین حسی ر.و داشته باشه .
    5- ذائقه دینی داشته باشه .
    و ...

و بعد سعی میکردم چنین همسری رو پیدا کنم ... ولی اینکه بگی میخوام طلبه باشه شما هیچ خصوصیت انسانی رو مطرح نکردین ... خیلی از فرصتهای ازدواج مناسب برای خودتون رو هم از دست میدین ... بزارین ازتون یه سوال بپرسم فرض کنین خواستگاری دو تا دختر رفتین و هر دو قبولتون کردن ...

اولی :
    1- طلبه هست .
    2- همش از پشت چادر باهاتون حرف میزنه و ذکر میفرسته
    3- برادر و خواهری نداره
    4- یه پدر پیر داره و مادرش هم فوت شده

دومی
    1- ذائقه دینی داره . نمازاش رو میخونه و اعتقاداتش مثه شماست .
    2- باهاش راحت هستین و میتونین بهش اعتماد کنین و کاری رو بهش بسپارین .
    3- شش تا خواهر و برادر داره . که میتونی با همشون دوست بشی .
    4- پدر و مادرش رو میتونی درک کنی و میتونن مثله پدر و مادر خودت روشون حساب کنی .
    و ...

کدوم یکی رو انتخاب میکنی ؟؟؟ ازدواج که یکی دو تا پارامتر نیست ... باید دهها پارامتر رو در نظر بگیری ... شرط طلبه بودن هم اینقدر سخت هست ... که دامنه انتخاباتت رو میاره پائین و مجبور میشی با یه دختر کج و کوله ازدواج کنی ...
    الان یعنی چی این حرف؟
    یعنی هرکس طلبه بود از پشت چادر حرف میزنه و کج و کوله است و...؟
    موندم شما فکر کردید طلبه ها از یه کره دیگه اومدن؟
    آخه این چه تفکریه؟

11. صلوات ها 14

نوشته
    1,334
    حضور
    33 روز 6 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6239

چقدر این مشکل ازدواج واگیردار شده توی سایت

با این قسمت حرفتون :

نقل قول نوشته اصلی توسط salam1990 نمایش پست ها
    .
    واقعا وقتی چیزی رو خدا نخواد نمیشه. هر کاری هم که بکنی نمیشه. من که خودمو خیلی به این در و اون در زدم و لی خب خدا نخواست، نشد..

شدیدا موافقم

در مورد مشکلتونم

ایشالا که حل میشه ... در سریع ترین زمان و به بهترین نحو ممکن ( برای منم همین دعا رو هر کی خوند بکنه لطفن ... حاجتم ازدواج نیستا )

ولی ازدواج قسمته

شاید هر چی توی این دنیا رو بشه آدم خودش به دست بیاره با تلاشش ... اما در مورد ازدواج اعتقاد شدیدی به قسمت دارم

مطمئنن دختری که قسمت شماس هنوز سر راهتون قرار نگرفته

برای همین تا الان نشده
    .
    یا رفیق من لا رفیق له

13. صلوات ها 5

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام دوستان. چرا ما هرچی ک باب میل مون نشه رو زود ب مصلحت خدا ربط میدیم ؟ !!! بابا خب تا حالا قسمتت نشده دیگه اینکه ناراحتی نداره و اینکه دیگه ناامید بشی و فکر کنی تا ابد مجرد میمونی ... بابا تا 7 8 سال خواستگاری شما هنوز جا داری... لطف کنین دیدتونو عوض کنین و با یه انرژی مثبت شروع کنین و بعدشم شما باید اینو در نظر بگیرین ک الانم باید ب وظایفی ک فکر میکنین دارین عمل کنین نه اینکه همش غصه مجردی تونو بخورین ... یه کم از انرژی منفی تون دور بشین ... موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

15. صلوات ها 5

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط جزیره مجنون نمایش پست ها
    سلام دوستان. چرا ما هرچی ک باب میل مون نشه رو زود ب مصلحت خدا ربط میدیم ؟ !!! بابا خب تا حالا قسمتت نشده دیگه اینکه ناراحتی نداره و اینکه دیگه ناامید بشی و فکر کنی تا ابد مجرد میمونی ... بابا تا 7 8 سال خواستگاری شما هنوز جا داری... لطف کنین دیدتونو عوض کنین و با یه انرژی مثبت شروع کنین و بعدشم شما باید اینو در نظر بگیرین ک الانم باید ب وظایفی ک فکر میکنین دارین عمل کنین نه اینکه همش غصه مجردی تونو بخورین ... یه کم از انرژی منفی تون دور بشین ... موفق باشین ...
    سلام خواهر گرامی
    آیت الله مکارم در کتاب جوان و همسر گزینی نوشتن: { این تکه متن رو از کتابشون کپی پیست میکنم }
    {طبيعت و آفرينش ويژه انسان، سن ازدواج را تعيين كرده و آن، هنگامِ بلوغ است. چون پسر در شانزده سالگى و دختر در ده سالگى به بلوغ مى رسند، شرعاً مى توانند ازدواج كنند. ولى بهتر است ازدواج را تا 17 يا 18 سالگى در پسر و 14 يا 15 سالگى در دختر به تأخير بيندازند، زيرا پسر و دختر در اوايل بلوغ رشد و تعقل كافى ندارند، و براى انجام مسئوليت هاى خانوادگى آماده نيستند و ازدواج در اين سنين ممكن است مشكلاتى را به همراه داشته باشد. به علاوه، در دو يا سه سال اول بلوغ، غريزه جنسى كاملاً بيدار نشده و چندان فشارى به نوجوان وارد نمى سازد و تحمل آن، چندان برايش دشوار نخواهد بود. بنابراين مى توان گفت: مناسب ترين سنين ازدواج در پسران 17 يا 18 سالگى و براى دختران 14 يا 15 سالگى است.تأخير ازدواج از سنين مذكور صلاح نيست و ممكن است عوارض سوء جسمانى يا روانى يا اجتماعى را به همراه داشته باشد، در اين سنين، غريزه جنسى كاملاً بيدار شده، با تمام قدرت تحريك مى شود و جوان را تحت فشار قرار مى دهد. و جز ارضاى مشروع چاره اى نيست.نياز جنسى مانند نياز به آب و غذاست. مگر به يك انسان گرسنه يا تشنه مى توان گفت: از خوردن آب و غذا خوددارى كن؟ مگر كار ديگرى، حتى ورزش و تفريح و بازى مى تواند انسان گرسنه و تشنه را از فكر غذا و آب منصرف سازد؟ نياز جنسى هم مانند گرسنگى و تشنگى، بلكه به مراتب شديدتر و نيرومندتر مى باشد. اگر از طريق مشروع ارضا نشد ممكن است جوان را به انحراف و گناه بكشد و مهار كردن آن بسيار دشوار است. از عواقب سوء دنيوى و اخروى انحرافات جنسى نبايد غفلت كرد. بر فرض اين كه جوان توانست با نيروى ايمان و عفت و حيا غريزه جنسى را مهار كند و دامن خود را به گناه آلوده نسازد، اما با عواقب سوء روانى و جسمانى آن بايد چه كرد؟ بنابراين، در سنين معين جز ازدواج چاره اى نيست، و بايد هر چه زودتر ازدواج كرد. }
    بنابراین به کسیکه نیاز داره نمیشه به همین راحتی گفت تا 7 سال دیگه صبر کن اونم بگه چشم صبر میکنم و دیگه خیالش راحت و آروم و آسوده بشه ...
    ویرایش توسط mehrant : ۱۳۹۳/۰۸/۱۶ در ساعت ۱۳:۳۵

17. صلوات ها 8

نوشته
    121
    حضور
    2 روز 14 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    340

من مورد دیدم هر دو طلبه بودن نامزد کردن بعدش جدا شدن مرده به خانومه میگفت چرا به برادرات دست میدی بنابراین یه نصیحت برادرانه میکنم به قول یکی از دوستان خصوصیات و اخلاق و ایمان رو نگاه کنید نه صرفا طلبه بودن

19. صلوات ها 6

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrant نمایش پست ها
    سلام خواهر گرامی
    آیت الله مکارم در کتاب جوان و همسر گزینی نوشتن: { این تکه متن رو از کتابشون کپی پیست میکنم }
    {طبيعت و آفرينش ويژه انسان، سن ازدواج را تعيين كرده و آن، هنگامِ بلوغ است. چون پسر در شانزده سالگى و دختر در ده سالگى به بلوغ مى رسند، شرعاً مى توانند ازدواج كنند. ولى بهتر است ازدواج را تا 17 يا 18 سالگى در پسر و 14 يا 15 سالگى در دختر به تأخير بيندازند، زيرا پسر و دختر در اوايل بلوغ رشد و تعقل كافى ندارند، و براى انجام مسئوليت هاى خانوادگى آماده نيستند و ازدواج در اين سنين ممكن است مشكلاتى را به همراه داشته باشد. به علاوه، در دو يا سه سال اول بلوغ، غريزه جنسى كاملاً بيدار نشده و چندان فشارى به نوجوان وارد نمى سازد و تحمل آن، چندان برايش دشوار نخواهد بود. بنابراين مى توان گفت: مناسب ترين سنين ازدواج در پسران 17 يا 18 سالگى و براى دختران 14 يا 15 سالگى است.تأخير ازدواج از سنين مذكور صلاح نيست و ممكن است عوارض سوء جسمانى يا روانى يا اجتماعى را به همراه داشته باشد، در اين سنين، غريزه جنسى كاملاً بيدار شده، با تمام قدرت تحريك مى شود و جوان را تحت فشار قرار مى دهد. و جز ارضاى مشروع چاره اى نيست.نياز جنسى مانند نياز به آب و غذاست. مگر به يك انسان گرسنه يا تشنه مى توان گفت: از خوردن آب و غذا خوددارى كن؟ مگر كار ديگرى، حتى ورزش و تفريح و بازى مى تواند انسان گرسنه و تشنه را از فكر غذا و آب منصرف سازد؟ نياز جنسى هم مانند گرسنگى و تشنگى، بلكه به مراتب شديدتر و نيرومندتر مى باشد. اگر از طريق مشروع ارضا نشد ممكن است جوان را به انحراف و گناه بكشد و مهار كردن آن بسيار دشوار است. از عواقب سوء دنيوى و اخروى انحرافات جنسى نبايد غفلت كرد. بر فرض اين كه جوان توانست با نيروى ايمان و عفت و حيا غريزه جنسى را مهار كند و دامن خود را به گناه آلوده نسازد، اما با عواقب سوء روانى و جسمانى آن بايد چه كرد؟ بنابراين، در سنين معين جز ازدواج چاره اى نيست، و بايد هر چه زودتر ازدواج كرد. }
    بنابراین به کسیکه نیاز داره نمیشه به همین راحتی گفت تا 7 سال دیگه صبر کن اونم بگه چشم صبر میکنم و دیگه خیالش راحت و آروم و آسوده بشه ...
    علیک سلام برادر گرامی شما لطف کنین مطلب بنده رو بهتر بخونین بنده گفتم تا 7 8 سال جا دارین نگفتم صبر کنین در ضمن بنده ب ایشون عرض کردم ک با این انرژی منفی جلو نرن و فکر نکنن خدا واسشون مجرد ماندن رو نوشته نه اینکه بشینن و با غرایض شون سر کنن ... در خواندن دقت کنین لطفا ... موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 8 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۱/۱۵, ۱۹:۴۹ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری