صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اگر پیامبر الان مبعوث می شد چه بلایی بر سرش می آمد؟

نوشته
    53
    حضور
    1 روز 12 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

اشاره اگر پیامبر الان مبعوث می شد چه بلایی بر سرش می آمد؟

حقیقت این است که با وجود اینکه پیامبر از دین آباء و اجدادیش فاصله گرفت و خدایان را بجز الله انکار کرد فرمانروایان مکه او را نکشتند حال آنکه این یکی از اصول مسلم اسلام است که کسی که مسلمان زاده باشد و اسلام را کنار بگذارد مرتد هست و اعدام خواهد شد! بهاییان هم مثل محمد بر برخی سنتها مهر تایید زدند و برخی دیگر را رد و برخی دیگر را از نظر خودشان اصلاح کردند و محمد هم همین کار را کرد حال آنکه محمد را بخاطر تبلیغ اعتقادش فرمانروایان مکه نکشتند اما یک بهایی اگر بخواهد دینش را از طریق اینترنت یا پخش کتاب یا cd یا هر چیز دیگر ترویج کند دستگیر خواهد شد و اینکه چه بلایی سرش میاید بماند! ظاهرا کفار مکه منطقی تر از مسلمین بودند!

این سخنانی که من میزنم بخاطر این است که میبینم از نظر اسلام و پیامبرش محمد هدف وسیله را توجیه میکند! محمد مشرک زاده این حق را برای خود قائل بود که دینی دیگر برگذیند اما به مسلمان زاده این حق را نداد. برای خودش این حق را داد که اعتقادش را تبلیغ کند اما در جامعه اسلامی چنین حقی را به دگراندیش نداد.

بیایید انقدر سر خودمان را کلاه نگذاریم! میگوییم حسین گفته بود "اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید" اما اگر الان یک نفر در این حکومت عدل علوی ما بطور علنی به خیابان بیاید و بگوید من دین ندارم ولی آزاده ام چه بلایی سرش میاید؟! غیر از این است که میگوییم خدا بیامرزتش!

منتظر پاسخ های کارشناسان هستم!
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ در ساعت ۰۷:۱۵

2.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

اگر پیامبر الان مبعوث می شد چه بلایی بر سرش می آمد؟

کارشناس بحث: استاد مسلم

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    2,020
    حضور
    57 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4534

نقل قول نوشته اصلی توسط Pitbull نمایش پست ها
    حقیقت این است که با وجود اینکه پیامبر از دین آباء و اجدادیش فاصله گرفت و خدایان را بجز الله انکار کرد فرمانروایان مکه او را نکشتند حال آنکه این یکی از اصول مسلم اسلام است که کسی که مسلمان زاده باشد و اسلام را کنار بگذارد مرتد هست و اعدام خواهد شد! بهاییان هم مثل محمد بر برخی سنتها مهر تایید زدند و برخی دیگر را رد و برخی دیگر را از نظر خودشان اصلاح کردند و محمد هم همین کار را کرد حال آنکه محمد را بخاطر تبلیغ اعتقادش فرمانروایان مکه نکشتند اما یک بهایی اگر بخواهد دینش را از طریق اینترنت یا پخش کتاب یا cd یا هر چیز دیگر ترویج کند دستگیر خواهد شد و اینکه چه بلایی سرش میاید بماند! ظاهرا کفار مکه منطقی تر از مسلمین بودند!

این سخنانی که من میزنم بخاطر این است که میبینم از نظر اسلام و پیامبرش محمد هدف وسیله را توجیه میکند! محمد مشرک زاده این حق را برای خود قائل بود که دینی دیگر برگذیند اما به مسلمان زاده این حق را نداد. برای خودش این حق را داد که اعتقادش را تبلیغ کند اما در جامعه اسلامی چنین حقی را به دگراندیش نداد.

بیایید انقدر سر خودمان را کلاه نگذاریم! میگوییم حسین گفته بود "اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید" اما اگر الان یک نفر در این حکومت عدل علوی ما بطور علنی به خیابان بیاید و بگوید من دین ندارم ولی آزاده ام چه بلایی سرش میاید؟! غیر از این است که میگوییم خدا بیامرزتش!

با سلام و تشکر از سوال شما
    قبل از پاسخ به قسمت اصلی سوال شما، مسائل دیگری مطرح شده است که اگرچه به بحث ربطی ندارد اما لازم می دانم به آنها اشاره کنم:

اول:
    این که فرمودید کافران پیامبر را که از دین اجدادش برگشته بود نکشتند پس منطقی تر از مسلمانان هستند، صحیح نیست؛ کافران ابتدا با تطمیع و تهدید و تحریم قصد داشتند جلوی پیامبر(ص) را بگیرند و بعد از ناامیدی در این عرصه تصمیم به کشتن پیامبر(ص) گرفتند اما موفق نشدند، ماجرای لیلة المبیت و خوابیدن علی(ع) به جای پیامبر(ص)، و سپس جنگ های بدر و احد و خندق و... نشان از تصمیم آنها به قتل پیامبر(ص) دارد.

دوم:
    این که فرمودید در سیره پیامبر(ص) هدف، وسیله را توجیه می کند، حرف صحیحی نیست، شما نمی توانید صرفا با حکم ارتداد را گرفته و چشم بر روی سایر سیره آن حضرت ببینید، پیامبر(ص) می توانست پس از فتح مکه برای استقرار حکومت و گرفتن زهرچشم از مخالفان، دستور به گرفتن انتقام و اعدام سران مخالفین بدهد اما این کار را نکرد، هنگام فوت پسرش ابراهیم(ع) که خورشید گرفت و همه گمان کردند به خاطر فوت پسر آن حضرت بوده، از این جهالت مردم سوء استفاده نکرد و فرمود: خورشید گرفتگی علت خود را داشته و ربطی به رحلت پسر من ندارد.

سوم:
    پیامبر(ص) مشرک زاده نبود، عبدالمطلب و پسرانش از نسل ابراهیم(ع) و پیرو آیین حنیف بوده اند. اساسا انبیاء باید از پدران مومن و مادران پاکیزه باشند تا موجب رویگردانی مردم نشده و در هدف الهی از بعثت انبیاء نقض غرض نشود.(کشف المراد، علامه حلی، ص157)
    اما در مورد سوال اصلی شما که همان حکم ارتداد است، و به نظرم مراد شما مرتد فطری است، باید عرض کنم که مرتد فطری یعنی کسی که پدر و مادرش مسلمان باشند و پس از بلوغ نیز خودش اسلام را پذیرفته و آن را اظهار کرده باشد، سپس به آن کافر شود.(تحریر الوسیلة، امام خمینی، ج2، ص336)
    پس مرتد فطری انسانی است که بعد از بلوغ اسلام را پذیرفته و آن را اظهار نیز نموده است، اسلام خروج چنین شخصی از اسلام را ارتداد می داند.
    ابتدائا توجه بفرمایید که شک و تردید حتی در شدیدترین وضعش ارتداد نیست، بلکه زمینه را برای تحقیق مهیا میسازد.
    همچنین برای کسی که از اسلام برگشته است هیچ منعی ندارد که برای روشن شدن حق و حقیقت نزد بزرگان و کارشناسان دین رفته و به مذاکره و مباحثه برای روشن شدن حقیقت بپردازد، همان طور که پیامبر(ص) با بزرگان کفار، و عالمان مسیح و یهود مناظره می نمود و اعتقاداتشان را به چالش می کشید، و نبوت خویش را اثبات مینمود، پیامبر(ص) با کلام منطقی که سنگ و چوب لایق پرستش نیستند با همه سخن می گفت، و جوانان کافر را به بزرگان قومشان ارجاع می داد که از آنها پاسخ معقول بجویند.
    اما این که شخصی بدون مراجعه به علمای دین، با خواندن دوتا سایت اینترنتی از دین برگشته، و شروع به ترویج جزوه و سی دی کرده و در کلامش جوانانی که در دین خبره نیستند را در مورد دینشان با تردید روبرو کند، جز تشویش اذهان عمومی ثمره ای نخواهد داشت.
    البته از این حکم اسلام اهداف متعدد دیگری می توان برداشت نمود، اهدافی مانند: جلوگیری از ایمان های ظاهری و بی دوام، پیشگیری از توطئه دشمنان اسلام و...؛ بگذارید برای روشن شدن قضیه مثالی عرض کنم:

مَثَل اسلام، مَثَل آن مغازه داری است که در بالای مغازه اش بزرگ نوشته است:
    "جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود"
    شما از این جمله چه چیزی را می فهمید؟ آیا او حق انتخاب را از شما گرفته است؟
    مفهوم این جمله فقط یک چیز است: پیش از خرید در انتخاب جنس و مقایسه با سایر اجناس دقت کنید که راه برگشتی وجود نخواهد داشت.
    اما این که آن مغازه دار چنین شعاری را نوشته است موجب نمی شود که مشتریانش را از دست بدهد؟ خیر، این مغازه دار آنقدر به اجناس و قیمتش مطمئن است که غیر مستقیم از شما می خواهد اجناس و قیمت هایش را پیش از خرید با اجناس و قیمت های سایر مغازه داران مقایسه کنید تا با اطمینان به برتری آن اقدام به خرید نمایید.
    کسی چنین جمله ای می گوید، و مغازه داری قبل از خرید چنین شرطی می گذارد که به برتری جنس خودش اطمینان داشته باشد.

همچنین، اسلام با حکم مذکور راه توطئه، و سوء استفاده را بسته است، تا برخی مانند یهودیان صدر اسلام نیایند و صبح مسلمان شوند و شب هنگام، برای به تردید انداختن مسلمانان، دسته جمعی از دین برگردند:
    «وَ قالَتْ طائِفَةٌ مِنْ أَهْلِ الْكِتابِ آمِنُوا بِالَّذي أُنْزِلَ عَلَى الَّذينَ آمَنُوا وَجْهَ النَّهارِ وَ اكْفُرُوا آخِرَهُ لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُون‏» (آل عمران-72)
    و جمعى از اهل كتاب (از يهود) گفتند: « (برويد در ظاهر) به آنچه بر مؤمنان نازل شده، در آغاز روز ايمان بياوريد و در پايان روز، كافر شويد (و باز گرديد)! شايد آنها (از آيين خود) بازگردند!

نکته دیگری که ذکر آن لازم است این است که تبلیغ برای یک مرتد چه ضرورتی دارد؟ اگر کسی اسلام را نپسندید می تواند خودش در خفای خودش، و بدون تبلیغ مسیر جدید خویش را دنبال کند، چون در آیین اسلام ما در قبال سرنوشت دیگران مسئول هستیم و طبق قرآن کریم باید روز قیامت نسبت به این امر پاسخ گو باشیم:
    «وَ اتَّقُوا فِتْنَةً لا تُصيبَنَّ الَّذينَ ظَلَمُوا مِنْكُمْ خَاصَّةً» (انفال-25)
    و از بلایی بپرهيزيد كه تنها به ستمكاران شما نمى‏رسد.
    اما یک مرتد چه ضرورتی دارد که برای انتقال اعتقادش به دیگران اقدام کند؟ هیچ دین و مکتبی غیر از اسلام امر به معروف و نهی از منکر را واجب و لازم نمی داند.
    اگر ادیان دیگر حکم ارتداد را داشتند، مسلمانان حق اعتراض به حکم آنها را داشتند، چرا که سرنوشت انسان ها در اسلام به سرنوشت دیگران گره خورده است، اما ادیان دیگر نمی توانند به حکم ارتداد در اسلام اعتراض کنند، چون لزومی ندارد که زیر بار این حکم بروند، سرنوشتشان به هم ربطی ندارد، طرف خودش می تواند از اسلام برگردد، اما لزوم و وجوبی در کار نیست که مجبور باشند تبلیغ کنند و زیر بار این حکم هم بروند.(دقت بفرمایید)

و در پایان عرض کنم اگرچه این حکم ارتداد مختص به اسلام است و به طور منطقی و بدون واهمه از آن دفاع کرده، و اهداف در وراء آن را بیان می کند، اما تا به حال این حکم در مورد چند نفر اجرا شده است که شرایط آن را دارا بوده اند؟ در حالی که کسانی که در آن سوی مرزها به این حکم حمله می کنند، در وهله عمل بر مسلمانان پیشی گرفته اند، مسلمانان میانمار به چه جرمی غیر از مسلمان بودنشان در برابر سکوت مجامع بین المللی کشته و سوزانده می شوند؟ آیا مسلمانان غزه اگر میهودی بودند آواره و سرگردان و کشته می شدند؟ هواپیمای مسافربری شماره 655 ایران ایر، اگر متعلق به ایران اسلامی نبود توسط ناو وینسنس هدف قرار می گرفت؟ آیا اگر ایران، یک کشور مسیحی یا یهودی و هم پیمان غرب بود 17000 شهید ترور (در مواضع غیر جنگی) دارا می بود؟ عامل ایجاد گروهک های تروریستی بین مسلمانان مثل داعش و النصرة، و القاعده چه کشوری است؟ می توانید اعترافات گوردون داف یکی از مشهورترین متخصصین امنیتی و نظامی آمریکا را مورد نقش این کشور در ایجاد این گروهک ها در سایت های مختلف ببینید، از این دست جنایت ها بسیار زیاد است که صرفا برای مثال به چند نمونه اشاره شد.

موفق باشید

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

5. صلوات ها 7

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,116
    حضور
    136 روز 3 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19208

جناب "مسلم" احسنت داري برادر. عالي بود پاسختون (البته بايد ديد استارتر تاپيك نقدي به حرفهاي شما دارند يا خير)

فقط من يه سوال برام پيش اومده

تمام حرفهاي شما رو پذيرفتم (چون كمي براي خودم هم سوال بود). اما... شما فرموديد اين حكم براي كسي است كه مسلمان به دنيا آمده و
    پس از بلوغ نيز خودش اسلام را پذيرفته و آن را ابراز كرده باشد
    فكر ميكنم در اينجا ، اين فرض درنظر گرفته شده كه اگر شبهه اي داشت نبايد ميپذيرفت و حالا كه پذيرفته حتماً شبهه اي نداشته بنابراين چنين فردي براي خروج از اسلام دليل منطقي ندارد

تا اينجا قبول. اما سوال من اينجاست كه مگه يه پسر 15 ساله يا يه دختر 9 ساله علم آنچناني داره كه بخواد به شبهات بپردازه يا ايرادي از دين بگيره؟

من فكر ميكنم اگر مسئله بصورت زير بود بيشتر قابل پذيرش بود:

اگر كسي به بلوغ فكري رسيد و اسلام را پذيرفت و آن را ابراز كرد ديگر حق برگشت از آن را ندارد

اما درمورد بلوغ سِني..... قانع نميشم

ممنون ميشم در اين مورد هم توضيحي بفرماييد

آن حرفی که بین مردم خریدار دارد حرف حق نیست
    بلکه حرفی است که با
    داد گفته شود. چه حق باشد ، چه نباشد

7. صلوات ها 5

علاقه
    مباحثه
    نوشته
    1,136
    حضور
    20 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2465

به نظر حقیر ( نظر شخصی ) اگر این حکم ارتداد از اسلام حذف بشه
    خیلی به نفع اسلامه
    چون یکی از احکامی هست که باعث میشه حتی ما خود مسلمانها هم در ذهنموم شبهه ایجاد بشه

به نظر من احکامی نظیر مرتد یا سنگ سار که درقران نیامده و در احادیث امده باید دوباره مورد بررسی قرار بگیره
    شاید ان احادیث مورد داشته باشه
    ازادی در پرواز است نه در انتخاب قفس

علاقه
    اسک دین و اسک دینی ها!
    نوشته
    2,191
    حضور
    300 روز 21 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    5858

نقل قول نوشته اصلی توسط نگارا نمایش پست ها
    به نظر من احکامی نظیر مرتد یا سنگ سار که درقران نیامده و در احادیث امده باید دوباره مورد بررسی قرار بگیره

اللهم ارزقنا توفیق الشهاده الجمیلة فی سبیلک و فی لیله القدر المبارک
    و
    احشرنا مع مولانا و سیدنا و حراره قلوبنا و سکینه انفسنا
    سید الشهداء و الاحرار ابا عبدلله
    الحسین علیه افضل الصلوات و السلام

علاقه
    فلسفه و دانستن هر چه بیشتر
    نوشته
    795
    حضور
    20 روز 5 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    79
    صلوات
    2464

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    اگر ادیان دیگر حکم ارتداد را داشتند،
    دارند در کتاب مقدس جایی هست که مرتد رو و خانوادش و حیواناتش رو می کشند به جرم ارتداد!
    آدرس کتاب مقدس- تثنیه-باب 13 آیات 12-16...
    ضمنا جوابتون جناب مسلم منطقی بود ای کاش بعد خوندن شبهات سایت های بهایی یک کم هم در مورد دین خودمون مطالعه کنیم و همین طوری سطحی حرف نزنیم
    یا حق

11. صلوات ها 3

علاقه
    حقوق.رمان. مسافرت هندوانه رنگ آبی
    نوشته
    698
    حضور
    11 روز 9 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3515

سراسیمه سلام هنگام انتظار سلام هنگام رسیدن سلام

میشه بپرسم یعنی چی سنگسار برداشته بشه
    مگه رفتین چیپس بخرین که دارین نوعش رو انتخاب میکنید
    خودمونیم غیر از حرفش کی دیدین یا شنیدین که کسی سنگسار شده
    بی تعارف جامعه ما اون قدر ها هم مذهبی نمونده خیلی کارا رو راحت میشه انجام داد و خیلی چیزها رو راحت میشه پیدا کرد
    اگر قرار اشکال پیدا کنید کمی سنجیده تر
    سنگسار شرایطی داره این همه انحطاط اگه قرار بود به همکین راحتی سنگسار کنن به جرات میگم روزی ده تا داشتیم انقدر که براون عادی بشه
    اما همون شرایط جوری کنار هم چیده شده که حتی یکیش رو هم نمیبینیم
    مرتد شدن هم کم نشده
    وقتی به اصول پایبند نیستم یعنی مرتد شدیم کی یقیه منو شما رو گرفته وقتی می رید برون یه کم سرتون رو بالا بگیرید تا دین رو عریان تر از هر وقت ببینید
    ببینم تا حالا چند نفر رو گرفتن وقتی وسط گرمای تابستون توی ماه رمضون بطری آب دستشون بود
    انقدر عادی شده که حتی نگاه هم نمیکنیم دیگه چطوری باید مرتد بشیم و آزاد باشیم
    اول تعریف دین باید درست بشه تا بعد به احکام برسیم من حقوق قضایی خوندم خیلی از دوستان توی این سایت فقه حقوق خوندن
    باور کنید که تمام چیزهایی که شده ریسمان منافقان تنها طناب پوسیده ای هست که خودمون هم بهش اعتقاد نداریم و ندیدیم

شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد
    خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
    باید این طور نوشت هر گلی هم باشی
    چه شقایق چه گل پیچک و یاس زندگی اجباری است
    زندگی در گرو خاطره هاست خاطره در گرو فاصله هاست
    فاصله تلخ ترین خاطره هاست

13. صلوات ها 3

علاقه
    مولا و مقتدای آزادمردان جهان، امیرالمومنین(ع)
    نوشته
    2,020
    حضور
    57 روز 4 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4534

نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    تا اينجا قبول. اما سوال من اينجاست كه مگه يه پسر 15 ساله يا يه دختر 9 ساله علم آنچناني داره كه بخواد به شبهات بپردازه يا ايرادي از دين بگيره؟

من فكر ميكنم اگر مسئله بصورت زير بود بيشتر قابل پذيرش بود:

اگر كسي به بلوغ فكري رسيد و اسلام را پذيرفت و آن را ابراز كرد ديگر حق برگشت از آن را ندارد

اما درمورد بلوغ سِني..... قانع نميشم
    ببینید من اولا تاکید بسیاری دارم که والدین، توانایی و استعداد بچه ها و نوجوانان را دست کم می گیرند، اسلام توقع عظیمی از نوجوانان و استعدادهای آنان دارد، و معتقد است نوجوان 15 ساله و دختر 9 ساله توانایی تشخیص و تکلیف را دارد، اسلامی که قاسم 13 ساله را به عنوان الگو معرفی می کند، و امثال حسین فهمیده ها و بهنام محمدی ها و... نشان دادند یک نوجوان قبل از بلوغ سنی توانایی رسیدن به بلوغ فکری را دارد.
    ثانیا همان طور که قبلا هم عرض کردم این نوجوان برای سال ها فرصت تحقیق و بررسی دارد و به هیچ وجه با تردید در حقانیت اسلام در شدیدترین حالت ممکن و تحقیق در این خصوص مرتد نخواهد شد، و ثالثا در هر صورت اگر بعد از انتخاب اسلام به دلایلی راه دیگری را ترجیح داد، باز هم اشکالی ندارد، می تواند مسیر جدید را دنبال کند، اما ضرورت عقلی یا شرعی برای تبلیغ و جار زدن این امر وجود ندارد، چرا که ثمره ای جز ایجاد تردید و تشکیک در جامعه ندارد.

«امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89

((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

15. صلوات ها 3

نوشته
    53
    حضور
    1 روز 12 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها
    اما این که شخصی بدون مراجعه به علمای دین، با خواندن دوتا سایت اینترنتی از دین برگشته، و شروع به ترویج جزوه و سی دی کرده و در کلامش جوانانی که در دین خبره نیستند را در مورد دینشان با تردید روبرو کند، جز تشویش اذهان عمومی ثمره ای نخواهد داشت.
    تشویش اذهان عمومی از جمله قوانینی است که برای جلوگیری از آزاداندیشی در اسلام پایه گذاری شده است. مگر در غرب کسانی که مسلمان میشوند خیلی هایشان تحت تاثیر همین خواندن سایت های اینترنتی اسلام را شناخته و مسلمان نمیشوند؟! مگر در همین غرب برخی مسلمین اقدام به چاپ کتاب یا cd یا تبلیغ در اینترنت برای دینشان نمیکنند؟! اگر یکی از همینها را دستگیر کنند مگه همفکران شما خودشان را جر نمیدهند که در غرب آزادی بیان نیست؟! اگر شما به اینکه دینتان ایرادی ندارد مطمئنید بگذارید تا من نامسلمان که یک وبلاگ دارم آزادانه نظرم را بگویم و شما که ده ها شبکه تلویزیونی و رادیویی و روزنامه و مجله و چند ده هزار آخوند و مسجد و تکیه و مداح در اختیار دارید جوابم را بدهید! دست منی که یک وبلاگ دارم بالاتر است یا دست شما که هزار جور رسانه دارید؟! آیا اینکه من افکارم را ترویج کنم ظالمانه است؟! به خودتان و دینتان شک نداشتید این حرفها را نمیزدید و حقیقت مسلم این است که آزاد بودن دگراندیشان به معنی به خطر افتادن جایگاه فریبکارانی چون شماست.

17. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)