جمع بندی فعالیت برخی سایت ها با نام امام حسین(ع) ؛ بر ضد امام حسین(ع)

تب‌های اولیه

59 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فعالیت برخی سایت ها با نام امام حسین(ع) ؛ بر ضد امام حسین(ع)

باسلام خدمت دوستان
میدانیم که با وجود فرمایش رهبر که بیان فرمودند در عزاداری لخت نشوید بهتر است ، عده ای همچنان با بهانه های مختلف به لخت شدن در عزاداری ادامه میدهند. اما حرفی که قصد بیان آن را در این تاپیک دارم متوجه گروه هایی هست که نه تنها این عمل را انجام ، بلکه
اشاعه میدهند و تبلیغ میکنند! که این دیگر تنها یک شورِ احساسی نیست....

عده ای که معمولاً طرفداران یکی از این دو شخص هستند

آقای اللهیاری
آقای شیرازی

این افراد در سایت های خودشان به شدت برای لخت شدن تبلیغ میکنند و عکس های مختلفی را به نمایش گذاشته اند. نه تنها برای این موضوع ، که برای دو موضوع مورد توجه دیگر نیز به شدت تبلیغ میکنند: قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوانات روی خود

ضمن اینکه برای توجیح اعمال خودشان دلایل مختلف عقلی و نقلی و برهانی ارائه میدهند که البته چون کارشناسی در مقابلشان نیست کسی هم پاسخ شبهاتشان را نمیدهد و به ظاهر دلایلشان محکم مینماید. بدتر اینکه افرادی با خیال اینکه این سایت ها مذهبی هستند وارد اونها شدند و با سِیلِ اطلاعات پر از مغلطه روبرو شده اند و در چند بررسی که از این سایت ها داشتم دیدم که چگونه در مقابل دلایل یکطرفهء آنها تسلیم شده و با اعتقادات این گروه ها همراه شده اند (به خیال اینکه ارشاد شده اند!)

برای نمونه خانمی از اونها پرسیده بود که چرا برای خودتان از کلمهء سگ استفاده میکنید؟
اونها هم بصورت کاملاً یکطرفه دلایلی را برایش بیان کردند که در نهایت اون خانم گفت:
ممنون از اطلاعاتتون.... من الان فهمیدم که ائمه دوست دارن که ما سگشون باشیم!!!!!

امیدوارم دوستان راه کاری برای این موضوع ارائه بدهند

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شعیب

با سلام خدمت شما دوست گرامی
جبهه اضلال و گمراهی در هر زمانی بوده و هست و خواهد بود اما گاهی کمرنگ تر و آرام تر و گاهی پر رنگ تر و پر سر و صدا تر .
اما به نظر می رسد برای مقابله با سایت هایی که فرمودید می توان به ترتیب اولویت کارهایی را انجام داد:
1- مهمترین کار در فعالیت های فرهنگی معرفت بخشی است در معرض هستند را با معارف ناب دینی آشنا کنیمبدین معنا که فرد گمراه و کسانی که آب را به او نشان دهیم که از روی تشنگی و نبودن زلال معرفت به سراب ها دست نیاویزد
2- نشان دادن مراجع علمی و معرفتی و معرفی صحیح آن ها و این که منبع اصلی معرفت دینی مراجع مهذب تقلید هستند نه هر کسی که صاحب تریبون بود.
3-بیان جایگاه ولایت فقه و فقاهت و ولی فقیه و این که ولی فقیه چشم تیز بین جامعه اسلامی و مشکلات فرا اسلامی است.
4- ورود در عرصه پاسخگویی به شبهات منتقدین در سایت های خودشان و سایت های جداگانه با آمار بالا.
5- دعوت دوستان و کارشناسان مطلع و فراخوانی آنها برای هجوم همه جانبه به این سایت ها ( به صورت علمی) و پاسخگویی با تعداد بالا نقد مطالب آنها و ایجاد شبهه در برابر آنها.
.....

شعیب;593264 نوشت:
جبهه اضلال و گمراهی در هر زمانی بوده و هست و خواهد بود اما گاهی کمرنگ تر و آرام تر و گاهی پر رنگ تر و پر سر و صدا تر .
اما به نظر می رسد برای مقابله با سایت هایی که فرمودید می توان به ترتیب اولویت کارهایی را انجام داد:
1- مهمترین کار در فعالیت های فرهنگی معرفت بخشی است در معرض هستند را با معارف ناب دینی آشنا کنیمبدین معنا که فرد گمراه و کسانی که آب را به او نشان دهیم که از روی تشنگی و نبودن زلال معرفت به سراب ها دست نیاویزد
2- نشان دادن مراجع علمی و معرفتی و معرفی صحیح آن ها و این که منبع اصلی معرفت دینی مراجع مهذب تقلید هستند نه هر کسی که صاحب تریبون بود.
3-بیان جایگاه ولایت فقه و فقاهت و ولی فقیه و این که ولی فقیه چشم تیز بین جامعه اسلامی و مشکلات فرا اسلامی است.
4- ورود در عرصه پاسخگویی به شبهات منتقدین در سایت های خودشان و سایت های جداگانه با آمار بالا.
5- دعوت دوستان و کارشناسان مطلع و فراخوانی آنها برای هجوم همه جانبه به این سایت ها ( به صورت علمی) و پاسخگویی با تعداد بالا نقد مطالب آنها و ایجاد شبهه در برابر آنها.
.....

یک کار دیگه هم میشه کرد. میشه سایتشون رو هک کرد. به قول آقا خامنه‌ای: «تشیعی که از غرب برای ما میاد به درد ما نمی‌خوره». به نظرم با حمله کردن و بستن سایتشون هم میشه کار مفید کرد.
البته که کار فرهنگی نباشه این اقدامات در طولانی مدت جواب نخواد داد،‌ بلکه هم بدتر میشه.

شعیب;593264 نوشت:
.....

خب پس چرا انجام نميشه؟ والا من نديدم كسي بره و شبهاتشون رو جواب بده. اگر هم بوده يكي دو نفر بيشتر نبودن. البته اين سايت (askdin) كه كارش پاسخگويي هست اما سايت هايي رو ميشناسم كه اسم مبارزه ، مقابله و اسامي مشابه دارن اما بجاي مقابله با دشمنان و دوست نماها و پاسخ به شبهات اونها ، كارشون فقط اينه كه برا همديگه كليپ بذارن و هي به هم بگن:
به به! زيبا بود!
يكي نيست بگه بابا دو كوچه اونطرف تر(!) دارن با پخش شبهه بيداد ميكنن ، شما نشستيد داريد لذت معنوي ميبريد؟!
(به اون سايت ها هم همين پيام رو خواهم داد)

جناب شعيب ، شما بفرماييد براي عمل به فرمايش درستتون چكار بايد بكنيم بنده هم همرايي ميكنم. اگر نيازه از كارشناساي ديگه هم كمك بگيريد

از آنروزي كه ساقي شدقرينم
نه عقل من به جا ماند ونه دينم
به عالم هركه عنواني پذيرد
سگ كوي اميرالمومنينم

amerllica;593270 نوشت:
یک کار دیگه هم میشه کرد. میشه سایتشون رو هک کرد. به قول آقا خامنه‌ای: «تشیعی که از غرب برای ما میاد به درد ما نمی‌خوره». به نظرم با حمله کردن و بستن سایتشون هم میشه کار مفید کرد.
البته که کار فرهنگی نباشه این اقدامات در طولانی مدت جواب نخواد داد،‌ بلکه هم بدتر میشه.

اگر سايت غيراخلاقي بود ، سايتي برضد اسلام بود يا موارد مشابه بله بايد برخورد مستقيم ميشد. اما وقتي سايتي داره شبهه ايجاد ميكنه ، هك كردن و فيلتر كردن فقط باعث ميشه كه اين سايت ها جلوي كاربراشون مظلوم نمايي كنن كه ديديد ما بر حق بوديم؟ اگر اينا جواب دارن چرا سايتمون رو هك ميكنن؟ معلوم شد نميتونن حريف استدلال هاي ما بشن برا همين از اين راه ها وارد شدن و......
نه دوست عزيز. با اين روش ها فقط محبوبيتشون بيشتر ميشه

طاها فاطمی;593332 نوشت:
از آنروزي كه ساقي شدقرينم
نه عقل من به جا ماند ونه دينم
به عالم هركه عنواني پذيرد
سگ كوي اميرالمومنينم

شاهد از غيب رسيد

حقیر نظر خود را می گویم

RezaDodangeh;591518 نوشت:
عده ای همچنان با بهانه های مختلف به لخت شدن در عزاداری ادامه میدهند.

شاید از مرجعشان جواز دارند ؟؟

مرجع همه که حضرت ایت الله العظمی خامنه ای سلام الله علیه نیستند

نه تنها برای این موضوع ، که برای دو موضوع مورد توجه دیگر نیز به شدت تبلیغ میکنند: قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوانات روی خود

قمه زنی از دیدگاه عده ای اشکال ندارد !!!(هیچ کسی حق ندارد طرف مخالف را بکوبد چه در این سایت چه در سایت های دیگر)

ایت الله قزوینی حفظه الله می فرمایند ::

ما بايد مقداري دقت كنيم كه اگر واقعاً فتاوايي را نقل مي‌كنيم، همه آنها را نقل كنيم؛ نه اين‌كه بياييم فتاوايي كساني را نقل كنيم كه 70، 80 سال قبل مرحوم شده‌اند و رفته‌اند پيش خدا و در بهشت إلهي آرميده‌اند و امروز هم هيچ مقلدي ندارند و فتاواي‌شان براي كسي حجت نيست. صحيح نيست كه به صورت گزينشي نقل كنيم و فتاواي ديگران را نقل نكنيم. من احساس مي‌كنم اين كار به دور از انصاف است و من باز هم درخواست مي‌كنم از برادران عزيز و كساني كه مخالف قمه‌زني هستند، نسبت به مراجعي كه فتوا به جواز قمه‌زني داده‌اند، جسارت نكنند. چون به تعبير امام راحل (ره): «جسارت به مرجعيت، دست انسان را از ولايت قطع مي‌كند». امام صادق (عليه السلام) هم مي‌فرمايد:علي حدّ الشرك بالله العظيم.اهانت به مراجع، در حدّ شرك به خداوند است.الكافي للشيخ الكليني، ج1، ص67

هم‌چنين آن آقاياني كه مثلاً مرجع‌شان موافق قمه‌زني است، نسبت به مراجعي كه نظر خلاف داده‌اند، جسارت نكنند. نظر مراجع، چه موافق و چه مخالف، براي ما محترم هست.

منبع ::http://www.velayattv.com/fa/page.php?bank=archive&id=124
گذاشتن اسامی حیوانات هم خودش یک عبارت کنایی و تمثیلی است چه بسا عده ای از بزرگان هم استفاده کردند

آیت الله میلانی حفظه الله می فرمایند::

شعر از زبان یک مرجع تقلید شیعه که مورد تایید جامعه مدرسین حوزه است بیرون امده است

http://www.al-milani.com/farsi/qa/printer.php?cat=19&itemid=1118

ولکن این مطالبی که حقیر ارائه دادم ولی هر کدام شرایط خودش را می طلبد !!!که استفاده کرد

چه بسا شعرای قبل هم استفاده می کردم ان جا که هلالی جغتایی می گوید :

سگ غلام غلام سگان کوی تو باشم

http://ganjoor.net/helali/ghazalh/sh246/

به چه علت لخت سینه زدن مشکل داره؟

در مورد لخت شدن ::به عنوان نمونه

آیت الله العظمی سیستانی سلمه الله می فرمایند::

http://www.sistani.org/persian/qa/0975/

ammarshia;593417 نوشت:

قمه زنی از دیدگاه عده ای اشکال ندارد !!!

هم‌چنين آن آقاياني كه مثلاً مرجع‌شان موافق قمه‌زني است،

گذاشتن اسامی حیوانات هم خودش یک عبارت کنایی و تمثیلی است چه بسا عده ای از بزرگان هم استفاده کردند
شعر از زبان یک مرجع تقلید شیعه که مورد تایید جامعه مدرسین حوزه است بیرون امده است

ولکن این مطالبی که حقیر ارائه دادم ولی هر کدام شرایط خودش را می طلبد !!!که استفاده کرد
چه بسا شعرای قبل هم استفاده می کردم ان جا که هلالی جغتایی می گوید :

سگ غلام غلام سگان کوی تو باشم

چنین افراد و مراجعی مایه ننگ پیامبر و ائمه نازنین علیهم السلام هستند!!!!!

امام صادق علیه‌السلام فرمود: "کونوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونوا عَلَیْنا شَیْناً" شما شیعیان، اسباب افتخار ما ائمه باشید، زیور ما باشید،
مایه ننگ و عار و خجلت و شرمندگى ما نباشید!!!

بخشی از سخنرانی استاد رحیم‌پور ازغدی با عنوان “مطهری و تحجر شیعی” :

مدل بحث رهبری، مخاطب، روش، هدف و آسیب شناسی‌اش تفاوت‌هایی با بقیه و خیلی از آقایان داشت.
اینکه در داخل حوزه به رهبری گفتند وهابی است به دلیل اینکه از بعضی از مناسک و طرز منبرهای مبالغه آمیز، پر از غلو و حرف‌های من درآوردی که ولایت، شفاعت و توسل و همه این‌ها بالاتر از توحید و جدا از توحید قرار می‌گرفت، یکی از نقاط اعتراض ایشان بود.

در تشیع، الان هم می بینیید، وقتی می‌خواهند تشیع را معرفی کنند زود می‌روند از توسل، شفاعت و اینها شروع می‌کنند که این اشتباه است؛ یعنی، ما را در توری انداختند. تشیع از توسل و شفاعت شروع نمی شود، بلکه آن از توحید شروع می شود. از نبوت، معاد، عدل و اصول دینش همین ها هستند. بعد سراغ امامت می آید و در مراتب بعد و آن وسط ها یکی توسل، یک زیارت و شفاعت است.

نوع معرفی تشیع در بسیاری از جاها غلط، ناقص، تک بعدی و کاریکاتوری است.

اینکه بزرگان می فرمودند اغلب طلبه ها و مبلغین ما حتی قرآن را با یک دور ترجمه نخواندند و آیات بسیاری از قرآن وجود دارد که جلوی اکثر طلاب باز کنی درست نمی توانند آن را معنا کنند و بگویند یعنی چه و تفسیر نمی خواهد. این حرفی است که بعضی از بزرگان ما گفتند و ما نشنیده گرفتیم و رد شدیم که نه فقط دامن ما را گرفته، بلکه در باب روایت اهل بیت هم همین طور است.

ما یک حوزه علمیه داریم؛ در واقع ما دو تا حوزه داریم. ما در درون حوزه های علمیه دو تیپ روحانی داریم و ایشان می‌گویند یک تیپ از این ها خطرناک‌ترند. می‌گوید افعی‌های خوش خط و خال حوزه بزرگترین ضربه را به اسلام زدند. می‌گوید زجری که ما از این‌ها کشیدیم از ساواک و رژیم شاه نکشیدیم. این‌ها از شاه بدتر و بیشتر مانع اصلاح اجتماعی در این جامعه شدند. این‌ها پا و کمر ما را می شکستند.

امام در منشور روحانیت می‌گوید ما دو تیپ روحانیت داریم و هنوز هم داریم و این‌ها خطرناک‌اند و باید به طلاب جوان آموزش دهید که مواظب این‌ها باشند. ما علیه شاه درگیر می‌شدیم به جای شاه و غیر شاه این‌ها به ما حمله می‌کردند. قبل از اینکه ما درگیر شویم این‌ها جلوی ما می ایستادند و ما را تکفیر می‌کردند.

بخشی از روحانیت افکارش منحط است و من نمی‌گویم فاسد، حتما در بین‌شان افراد وابسته و نفوذی نیز هستند، شما بروید و اسناد را ببینید از تاریخ مشروطه تا اسناد لانه جاسوسی که سرویس‌های جاسوسی حتی تا بیوت بعضی از مراجع آدم داشتند. بروید مدارک را ببینید. فرزندان برخی مراجع را آلوده و فاسد می‌کردند. وقتی امام (ره) سر شهادت نواب که می‌خواستند ایشان را اعدام کنند به آقای بروجردی پیام داد و هر چه ایشان می‌خواستند کاری کنند که آقای بروجردی جلوی اعدام را بگیرند بیت آقای بروجردی نگذاشت. امام بعد از شهادت شهید نواب بعد از مدتی روابطش را با آقای بروجردی قطع کردند. بیشتر حالت شبه قهر بود.

یکی از دوستان می گفت یکی از شبکه های ماهواره ای۵-۶ نفرند و پای ثابت تحلیل های ضد انقلابی در بی‌بی‌سی و رادیو تلویزیون آمریکا هستند. شش نفر را اسم برد که من نمی‌شناسم. می شناسم اما الان حضور ذهن ندارم. ۶ اسم برد و گفت هر ۶ نفر فرزند روحانی‌اند. یعنی شش نفری که پای ثابت فحش به اسلام و انقلاب‌اند. پای ثابت تحلیل‌های سیاسی این‌ها هستند، حالا بنی صدر را می‌دانیم که فرزند آیت‌الله است ولی آن ۵-۶ نفر دیگر را که گفت هر ۶ نفر آنها فرزند روحانی هستند.

خب! امام می‌گفت قبل از منشور روحانیت بیش از اینکه ساواک و این‌ها به ما ضربه زنند این‌ها به ما ضربه زدند و پدر ما را درآورند. در قم و نجف و مشهد و در حوزه اصفهان و در همه حوزه‌ها. منتهی همه این‌ها دشمن آگاه نیستند، بخشی قاصرند و بخشی مقصر و دشمن‌اند؛ باید افشا شوند. بخشی قاصرند و مستضعف فکری‌اند. برخوردهای گزینشی با دین دارند و این‌ها باید آگاه و هدایت شوند. ببینید من بنده شخصا یک سری ارتباط دارم با محافل و این‌ها و دارم می‌بینم و شما هم البته می‌بینید.

نگاه ما به مسئله امام حسین، مهدویت و شفاعت، حب اهل بیت و تعریف شیعه که این‌ها هیچ ریشه‌ای در شیعه و معارف اهل بیت ندارد ولی در افواه و افکار عمومی شیعه و بخشی از روحانیت شیعه کاملاً به نام تشیع جا افتاده و داد تبلیغ می شود و دشمن دقیقاً بر این مسائل انگشت می گذارد. دشمن نمی تواند معارف اهل بیت را مسخره کند ولی این‌ها را می تواند مسخره کند چرا که ربطی به اهل بیت ندارند ولی به نام اهل بیت و در محافل اهل بیت گفته و شنیده می شود.

منشأ اصلی انحرافات مناسکی در مسجدها و هیأت ها منشأ اصلی آن، حوزه علمیه است.

مقاله آقای بهشتی را بخوانید به شرطی که اسم شهید بهشتی را نخوانید، یعنی اسمش را بگیرید و نگویید. اگر تا آخر مقاله رسیدید و نگفتید این آدم با حوزه مشکل دارد!بگویید کسی اسم آقای بهشتی را نشان ندهد قلم بگیرد و مقاله را شما بخوانید. حرف‌های آقای مطهری را درباره حوزه، منبر و تبلیغ بخوانید (حالا خواندیم می دانیم چه کسی گفته است) ولی کسانی که نخواندند نام نبردید که چه کسی گفته و نوشته است. تعابیری از امام در منشور روحانیت و بعضی حرف‌هایی که در نجف راجع به این‌ها می‌گفتند بخوانید و نگویید چه کسی گفته است. اگر نگفتند این‌ها منحرف، ضد آخوند و ضد شیعه هستند! این‌ها ضد ولایت هستند! خود این مشکلات از همان موقع مطرح است.

ببینید یکی از چیزهایی که در افکار عمومی جوامع و هیئت های مذهبی ما راه افتاده این است که اسم شیعه کافی است. شیعه یک تشیع، یک اسم، آرم است و نه یک مرام. این خط را هنوز ما در بسیاری از منبرها داریم ادامه می دهیم.

سوال می کنند چرا شیعه دلش خوش است که اسمش در لیست و فهرست دوستداران علی ثبت شده و این برایش کافی است. مطهری می‌گوید مثل اینکه مشکل مشکل اسم نویسی بوده، یعنی لیستی است که باید ما باید اسممان را آنجا بنویسیم و دیگر بعد از آن تمام است. شهید مطهری می‌گوید شیعه و مردم شیعه جزء قالتاق‌ترین مردمان دنیا هستند. این تعابیر آقای مطهری است. یعنی دروغ دروغ می‌گویند، ربا می‌خورند، کلاه هم را بر می‌دارند، اهل روزه و نماز و این‌ها و مس مس و افسردگی و کسالت نفس و…. در عین حال مدعی‌ترین مردم هستند. حالا این جمله را غیر از مطهری کسی دیگر جرأت ندارد بگوید. من که جرات ندارم (با خنده) حالا یکی از قالتاق ترین مردم مدعی ترین مردم هستند که این‌ها فکر می کنند مثل انبیا حالا در بهشت‌اند و می خواهند در مورد دیگران اظهارنظر کنند.

این یکی از بیماری‌های مردم شیعه است و منشأش منبرهای ماست. ما یک دین و تشیع دیگری را به مردم آموزش دادیم ما این‌ها را از خدا و فرمان خدا دور کردیم و به ایشان یاد دادیم لازم نیست شما به اوامر الهی خیلی عمل کنید. اسمت که شیعه است خیلی کافی است. کاری کردیم و جوری دین را معرفی کردیم که مردم به این دلخوش کردند که ناممان بین دوستداران علی بن ابی طالب و اهل بیت است و بالاخره از رعایای ایشان هستیم و وصیت می کنیم از پول‌هایی که به ناحق به چنگ آوردیم در زندگی باید در راه خیر صرف می کردیم و نکردیم و در زندگی نیز باید یک مقداری هم به متولیان حرم و مشاهد مشعره و … دهند و ما را نزدیک قبر اولیاء دفن کنند که این فرشتگان جرات نکنند برای عذاب ما آیند.

متاسفانه، شیعه امروز درست ضد آنچه در قرآن کریم است داریم فکر می کنیم و درست خلاف آن است. خیال می کنیم کار خدا و عالم درست براساس خیالات ما و انتسابات و اسم نویسی‌های ما است.

باسلام خدمت دوستان
میدانیم که با وجود فرمایش رهبر که بیان فرمودند در عزاداری لخت نشوید بهتر است ، عده ای همچنان با بهانه های مختلف به لخت شدن در عزاداری ادامه میدهند. اما حرفی که قصد بیان آن را در این تاپیک دارم متوجه گروه هایی هست که نه تنها این عمل را انجام ، بلکه
اشاعه میدهند و تبلیغ میکنند! که این دیگر تنها یک شورِ احساسی نیست....

این افراد در سایت های خودشان به شدت برای لخت شدن تبلیغ میکنند و عکس های مختلفی را به نمایش گذاشته اند. نه تنها برای این موضوع ، که برای دو موضوع مورد توجه دیگر نیز به شدت تبلیغ میکنند:

قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوانات روی خود

باسلام

مطمئن باشید دست اسرائیل هم پشت این قضایاست! بعضی هم از جهالت پشت سر این افراد راه می افتند!

غیر از اینا حتی الان برای بدنام کردن قیام یاران امام زمان در زمان ظهور، گروهی بنام خراسان بوجود آوردند تا وقتی یاران امام از خراسان قیامشون رو شروع کنند همه مردم از ترس اینکه آنها تروریست هستند با آنها مقابله کنند نه اینکه به آنها بپیوندند!

البته قمه زنی درعراق شیوع بیشتری دارد ولی نمیدانم چرا مراجع آنجا از دولت درخواست برخورد با چنین افرادی را نمیدهد؟!!!

رویترز، یاهو نیوز و گاردین و اکثر سایتهای خبری مغرض و معاند به نشان دادن تنها تصاویر قمه زنی از عزاداری عاشورا بسنده کردند!

شیاطین جن و انس سرشون خیلی شلوغه!!!

قلب سلیم";593459 نوشت:

امام صادق علیه‌السلام فرمود: "کونوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونوا عَلَیْنا شَیْناً" شما شیعیان، اسباب افتخار ما ائمه باشید، زیور ما باشید، مایه ننگ و عار و خجلت و شرمندگى ما نباشید!!!

بخشی از سخنرانی استاد رحیم‌پور ازغدی با عنوان “مطهری و تحجر شیعی” :

توهین به مراجع ما در حد شرک است و دست او از ولایت قطع می شود

ایت الله قزوینی حفظه الله فرمودند ::

و من باز هم درخواست مي‌كنم از برادران عزيز و كساني كه مخالف قمه‌زني هستند، نسبت به مراجعي كه فتوا به جواز قمه‌زني داده‌اند، جسارت نكنند. چون به تعبير امام راحل (ره): «جسارت به مرجعيت، دست انسان را از ولايت قطع مي‌كند». امام صادق (عليه السلام) هم مي‌فرمايد:علي حدّ الشرك بالله العظيم.

اهانت به مراجع، در حدّ شرك به خداوند است.

الكافي للشيخ الكليني، ج1، ص67

http://www.askdin.com/thread44494.html

از بس قمه قمه گفتند هنوز عده ای نمی دانند چرا از دید برخی مراجع حرام است

خود اساتید این جا فرمودند ::

قمه زنی به خودی خود عملی مباح است که امروزه بخاطر ترتب برخی از عناوین ثانویه خصوصا "وهن مذهب" از طرف فقهای عظام حرام دانسته شده است.

http://www.askdin.com/thread9321-7.html

قلب سلیم";593459 نوشت:

دست شما درد نکنه

میگم ما که متخصص نیستیم فهم قضاوت بین متخصصین رو قاعدتا نباید داشته باشیم.
اگه هم داریم چه نیاز به تقلید داریم.
آرای هر مرجعی رو میتونیم خیلیهاش رو وهن مذهب بدونیم و ترک کنیم. دیگه مقلد هم نیستیم

مثلا ریشمونم بزنیم بگیم وهن مذهب‏ لباس روحانیت رو هم دیگه بگیم کسی نپوشه وهن مذهب الی آخر...
کلا دین خیلی ساده میشه اقبال عمومی هم بیشتر.

من وقتی خودم فکر میکنم قمه زنی یک عمل شنیع به نظرم نمیرسه با اینحال اگه یکی از دوستان تجربه کرده یا میتونه قبحشو توضیح بده ممنون میشم

یا علی

به نام خدا
سلام

ammarshia;593417 نوشت:
شاید از مرجعشان جواز دارند ؟؟

مگر قمه زني و لطمه زني و بكار بردن اسامي مثل سگ واجب است؟
وقتي فعل مباح يا مستحبي موجب بدنامي و القا و تصوير سازي خشن و داعشي از اسلام و شيعه در اذهان مردم غير مسلمان و غير شيعه ميشود چرا عده اي اصرار بر انجام آن دارند؟

ضمن اينكه فردي مثل صادق شيرازي فقط به دليل قمه زني و لطمه زني(در شرايطي كه حرام است)نيست كه موجب ننگ شيعه اند بلكه اختلاف افكني بين شيعه و سني و يكي دانستن اهل سنت با وهابيت،تفرقه افكني بين خود شيعيان،توهين به امام خميني و انقلاب اسلامي و... نيز از دلايل بدنامي او در ذهن مردم است.

ammarshia;593473 نوشت:

اگر منظورتان ایت الله وحید خراسانی هست ::
عزیز من ایشون از فقهای به نام تشیع هستند که الان مجتهدین از شاگردان ایشون هستند

عزیز من من الان قاطی کردم این حرف رو زدید خیلی خودم را کنترل دارم می کنم

یعنی یک کسی که که جامعه مدرسین حوزه او را تایید کرده است مایه ننگ است ؟؟برادر من این حرف خیلی سنگین است برای من ان شاء الله که منظورتان چیز دیگری بوده است

منظورتان را تبیین کنید !!!!

در مورد شخصیت بزرگ ایشون هیچ کسی نمی تواند منکر شود هیچ کس

توهین به مراجع ما در حد شرک است و دست او از ولایت قطع می شود

ایت الله قزوینی حفظه الله فرمودند ::

و من باز هم درخواست مي‌كنم از برادران عزيز و كساني كه مخالف قمه‌زني هستند، نسبت به مراجعي كه فتوا به جواز قمه‌زني داده‌اند، جسارت نكنند. چون به تعبير امام راحل (ره): «جسارت به مرجعيت، دست انسان را از ولايت قطع مي‌كند». امام صادق (عليه السلام) هم مي‌فرمايد:علي حدّ الشرك بالله العظيم.

اهانت به مراجع، در حدّ شرك به خداوند است.

الكافي للشيخ الكليني، ج1، ص67

http://www.askdin.com/thread44494.html

از بس قمه قمه گفتند هنوز عده ای نمی دانند چرا از دید برخی مراجع حرام است

خود اساتید این جا فرمودند ::

قمه زنی به خودی خود عملی مباح است که امروزه بخاطر ترتب برخی از عناوین ثانویه خصوصا "وهن مذهب" از طرف فقهای عظام حرام دانسته شده است.

http://www.askdin.com/thread9321-7.html

یه سوالی داشتم! حکم خوردن شراب چیه!؟ حکم خوردن گوشت سگ و خوک چیه!؟ دلایلشون چیه!؟ نکنه گفتن خدا گفته کمی بنده هامو اذیت کنم از چنتا چیز منعشون کنم!!!!؟؟؟؟
با توجه به اصول نمیشه در مورد فروع مشابه نظر داد!؟ ما هر چیزی که میبینیمو اول باید با عقلمون بسنجیم یا عقلشون!؟ وقتی میبینیم چیزی به ما ضرر میرسونه و روایت داریم که اسلام با ضرر دیدن و ضرر رساندن مخالفه(که اگه غیر از این باشه دین کاملی نیست!)، آیا باید نظر مراجعو بدونیم اصلن!؟ وقتی مطلبی از فیلتر عقل که اولین وسیله هدایته رد نشه، باید قاچاقی برسونیمش به فیلترای بعدی!؟

در مورد لخت شدنم هر انسان اخلاقگرایی میدونه که دور از شان آدمه که تو مکانی عمومی لخت بشه!! در صورت تاییدش از طرف مراجع در واقع گفتن دین ما دنبال اخلاق نیست!!!

Masood11;593551 نوشت:
یه سوالی داشتم! حکم خوردن شراب چیه!؟ حکم خوردن گوشت سگ و خوک چیه!؟ دلایلشون چیه!؟ نکنه گفتن خدا گفته کمی بنده هامو اذیت کنم از چنتا چیز منعشون کنم!!!!؟؟؟؟
با توجه به اصول نمیشه در مورد فروع مشابه نظر داد!؟ ما هر چیزی که میبینیمو اول باید با عقلمون بسنجیم یا عقلشون!؟ وقتی میبینیم چیزی به ما ضرر میرسونه و روایت داریم که اسلام با ضرر دیدن و ضرر رساندن مخالفه(که اگه غیر از این باشه دین کاملی نیست!)، آیا باید نظر مراجعو بدونیم اصلن!؟ وقتی مطلبی از فیلتر عقل که اولین وسیله هدایته رد نشه، باید قاچاقی برسونیمش به فیلترای بعدی!؟

در مورد لخت شدنم هر انسان اخلاقگرایی میدونه که دور از شان آدمه که تو مکانی عمومی لخت بشه!! در صورت تاییدش از طرف مراجع در واقع گفتن دین ما دنبال اخلاق نیست!!!

شما یه طوری فرمودین لخت شدن کسی ندونه فکر میکنه لخت مادر زاد میشن توهیئت در ضمن یعنی شما تاحالا استخر نرفتین که می فرمایید لخت!شدن در مکان عمومی با عقل جور نیست

zaker_eshg;593566 نوشت:
شما یه طوری فرمودین لخت شدن کسی ندونه فکر میکنه لخت مادر زاد میشن توهیئت در ضمن یعنی شما تاحالا استخر نرفتین که می فرمایید لخت!شدن در مکان عمومی با عقل جور نیست

نمی دانم یعنی مراجع به اندازه من جاهل نمی دانند این مسائلی را که حتی یک جاهلی مثل من می داند ؟؟در ضمن مراجع برای چنین احکامی خودشان بهتر از ما فکر کردند

این سخن استاد سجاد عزیز هست که می فرمایند::

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

برهنه شدن (به صورت معمول) هنگام عزاداری به خودی خود مانعی ندارد اما اگر مفسده خاصی ایجاد می کند جایز نیست . (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله سیستانی ، مسائل جدید (محمودی) ج 4 ص 204

استفتاء از دفتر آیت الله وحید خراسانی در قم

http://www.askdin.com/thread32738.html

خوب نظر دو مرجع بزرگ و کبار شیعه را دیدیم که با قید هم ذکر کردند حالا همه می دانند که در هیئات یک طرف بخش بانوان است و یک طرف مردان و پرده کشیده است میان مرز ان ها

حال اگر مفسد خاصی داشت کسی انجام نمی دهد حالا چند روز دیگه بیاند و بگند با پای پیاده راه رفتن هم زشته چون از نظر علمی ثابت شده است که فلان است

ammarshia;593578 نوشت:
حال اگر مفسد خاصی داشت کسی انجام نمی دهد

سلام
ضمن تشكر از استاد گرامي عمارشيعه

همين طور است يكي از هيئت هاي شهر ما هم نامه اي زدند به بيت حضرت اقا، ايشان هم فرمودند اگر مفسده اي نباشد عيبي ندارد و حتي حقير كليپي از بيت رهبري دارم كه مردم در محضر حضرت اقا پيراهن مي كنند و سينه مي زنند ان هم در vip

zaker_eshg;593566 نوشت:

خب تو استخر دلیل منطقی داره! (همونطور که فوتبالیست لباس مخصوص داره و... شنا هم لباس مخصوص داره!) تو سینه زنی هم دلیل منطقی دارن!؟ مثلا جامه بدریم به امام حسین نزدیک میشیم!!!؟ در ضمن مگه ظرفیت استخر چقدره!؟ هر چی باشه دیگه در حدی نیست که فاصله افراد با هم حداکثر 10سانت باشه!!
وقتی تو خارج عکسش پخش میشه یعنی باعث مفسده شده دیگه! پس یا باید بدور از دوربین و... باشه یا اصلا نباشه!(که بدون دوربین نمیتونن اصلا!!)

ammarshia;593473 نوشت:
قمه زنی به خودی خود عملی مباح است

در ان نامه اي كه خدمت شما عارض شديم دوستان استفتا براي قمه زني هم گرفته بودند حضرت اقا مطلقا حرام اعلام كرده بودند دليل ايشان هم اين بود چون ما نصي نداريم و فرمودند چه در خفا و چه در ملاعام حرام است باز هم در اين باره من از اقا كليپي دارم

ضمن اينكه بزرگاني چون حكيم و غيره هم حرام اعلام كرده بودند

آيت ا... العظمي محسن حكيم (ره) نقل مي‌كردند كه پدرم هميشه مي‌فرمود:
إن قضية التتبير هي غصة في حلقومنا.
مسئله قمه‌زني، غصه‌اي است در حلقوم ما.
الشعائر الحسينية بين الوحي و الخرافة، ص137

حتي اشخاصي چون حضرت نائيني اعلي الله مقامه نيز من شرطها حلال اعلام كردند

درصورتی که از ضرر آن محفوظ باشد جایز است" همچنین فرموده اند : "لکن احوط و سزاوار است که کسانی که عارف به زدن شمشیر و قمه نیستند خودداری کنند خصوصا جوانانی که دلهایشان پر از عشق و محبت امام حسین علیه السلام است و از محبت آن حضرت بی اختیار می گردند و در موقع قمه و شمشیر زدن توجه ندارند که ممکن است پس از آن زیان ببیند " یعنی ایشان هم مانند بقیه قائلین به جواز این عمل مناط را عدم اضرار به نفس با صراحت و وضوح می دانند

اين هم فتواي ديگر ايت الله نائيني در مورد زنجير زني

بر سر و سینه و وصورت زدن به حدی که به مرتبه سرخی عضو یا سیاهی رسد اشکالی ندارد بلکه زنجیر زدن بر شانه و پشت که به مرتبه مزبور رسد جایز است، بلکه اعمال مذکوره بر سر و سینه وصورت زدن موجب شود که خون کمی از عضو صدمه دیده بیرون آید عیب و اشکالی ندارد
حرره الاحقر محمد حسین الغروی النائینی، ۵/ربیع الاول/۱۳۴۵ ق
الدعاه الحسینیه، آیت الله محمد علی نخجوانی، (به ضمیمه فتاوای مرجع عالی قدر پیرامون عزاداری سیدالشهداعلیه السّلام)، ص۱۰۵-۱۰۸ .

montazer200;593598 نوشت:
در ان نامه اي كه خدمت شما عارض شديم دوستان استفتا براي قمه زني هم گرفته بودند حضرت اقا مطلقا حرام اعلام كرده بودند دليل ايشان هم اين بود چون ما نصي نداريم و فرمودند چه در خفا و چه در ملاعام حرام است باز هم در اين باره من از اقا كليپي دارم

ضمن اينكه بزرگاني چون حكيم و غيره هم حرام اعلام كرده بودند

آيت ا... العظمي محسن حكيم (ره) نقل مي‌كردند كه پدرم هميشه مي‌فرمود:
إن قضية التتبير هي غصة في حلقومنا.
مسئله قمه‌زني، غصه‌اي است در حلقوم ما.
الشعائر الحسينية بين الوحي و الخرافة، ص137

حتي اشخاصي چون حضرت نائيني اعلي الله مقامه نيز من شرطها حلال اعلام كردند

درصورتی که از ضرر آن محفوظ باشد جایز است" همچنین فرموده اند : "لکن احوط و سزاوار است که کسانی که عارف به زدن شمشیر و قمه نیستند خودداری کنند خصوصا جوانانی که دلهایشان پر از عشق و محبت امام حسین علیه السلام است و از محبت آن حضرت بی اختیار می گردند و در موقع قمه و شمشیر زدن توجه ندارند که ممکن است پس از آن زیان ببیند " یعنی ایشان هم مانند بقیه قائلین به جواز این عمل مناط را عدم اضرار به نفس با صراحت و وضوح می دانند

اين هم فتواي ديگر ايت الله نائيني در مورد زنجير زني

بر سر و سینه و وصورت زدن به حدی که به مرتبه سرخی عضو یا سیاهی رسد اشکالی ندارد بلکه زنجیر زدن بر شانه و پشت که به مرتبه مزبور رسد جایز است، بلکه اعمال مذکوره بر سر و سینه وصورت زدن موجب شود که خون کمی از عضو صدمه دیده بیرون آید عیب و اشکالی ندارد
حرره الاحقر محمد حسین الغروی النائینی، ۵/ربیع الاول/۱۳۴۵ ق
الدعاه الحسینیه، آیت الله محمد علی نخجوانی، (به ضمیمه فتاوای مرجع عالی قدر پیرامون عزاداری سیدالشهداعلیه السّلام)، ص۱۰۵-۱۰۸ .

حاجی جان شک نیست عده از علما فتوا به حرمت دادند ولی برادر گرامی از ان طرف هم عده ای هستند که فتوا به جواز داده اند البته با قیود

باز هم می گویم اساتید فقه این جا حقیر استناد کردم و اما اینکه حرام است عده ای شاید به خاطر خلاف قوانین بودن آن است

مثلا نظر آیت الله میلانی حفظه الله ::
http://www.al-milani.com/farsi/qa/qa.php?cat=19&itemid=26
http://www.al-milani.com/farsi/qa/qa.php?cat=19&itemid=1742

http://www.al-milani.com/farsi/qa/qa.php?cat=19&itemid=27
http://www.al-milani.com/farsi/qa/qa.php?cat=19&itemid=26

و بزرگان دیگر باز هم می گویم کسی حق ندارد به مراجع مخالف و بالعکس توهین و جسارت کند

ammarshia;593473 نوشت:
اگر منظورتان ایت الله وحید خراسانی هست ::

برادرم در پاسخ بايد گفت واذا خاطبهم جاهلون قالوا سلاما

ضمن اينكه ايت الله وحيد رضوان و درود خدا بر او باد فتوايي در مورد قمه زني نداده اند اقايان از خودشان مهمل به ايشان منسوب كرده اند من تا كنون نديده ام و نه خوانده ام

به قول حاج اقاي هاشمي نزاد مي فرمودند ما دليل داريم براي اينكه حضرت ايت الله وحيد از مراجع مورد قبول و پذيرش امام زمان هست انوقت چهار تا جوجه اخوندي كه رفته اند دو روز در حوزه ضربا ضربوا يادگرفته اند به ايشان اشكال مي كنند

مخالفين شيعه براي علماي خود سر مي دهند انوقت ما اينجا در ملاء عام به بزرگان خود توهين مي كنيم و هنوز نفهميده ايم احترام امام زاده را متولي نگه مي دارد وقتي ما به علماي خود توهين مي كنيد چه بايد انتظار از مخالفين خود داشته باشيم؟

السلام علي من اتبع الهدي

Masood11;593593 نوشت:
خب تو استخر دلیل منطقی داره! تو سینه زنی هم دلیل منطقی دارن!؟ مثلا جامه بدریم به امام حسین نزدیک میشیم!!!؟ در ضمن مگه ظرفیت استخر چقدره!؟ هر چی باشه دیگه در حدی نیست که فاصله افراد با هم حداکثر 10سانت باشه!!
وقتی تو خارج عکسش پخش میشه یعنی باعث مفسده شده دیگه! پس یا باید بدور از دوربین و... باشه یا اصلا نباشه!(که بدون دوربین نمیتونن اصلا!!)

تو سینه زنی هم برای اینکه بتونن بهتر سینه بزنن و درد بیشتری احساس کنن لخت میشن اما اینکه عکساش تو خارج پخش میشه خب بشه مگه ما کارامون رو براساس سلیقه ی اونا باید انجام بدیم.حالا اصلا هیچ کس لخت نشد فردا میان میگن سینه نزنید عکساش تو خارج پخش میشه اونا هم میترسن نمیان شیعه بشن .خب سینه هم نمیزنیم پس فردا میان میگن گریه هم نکنین خارجیا میگن دین شما دینه غم و غصه است نمیان شیعه بشن.همین طور هم که الان شده اومدن گفتن قمه نزنید موجب وهن مذهبه .الان میگن لخت نشین فردا هم کلا میگن جمع کنید

ammarshia;593473 نوشت:
چون به تعبير امام راحل (ره):

بنده تعبير هاي سنگين تري از اين هم از حضرت امام دارم كه يكش اين هست

اهانت به مراجع،در حکم محاربه با خداست

می ‏دانيد كه اگر يك كلمه، يك كلمه، به يكى از مراجع‏ اسلام‏ اهانت بشود، پيش خدا چه است؟ فَقَدْ بارَزَ اللَّهَ بِالمُحارَبَة ((آشكارا با خدا به جنگ برخاسته است ))اينها اولياى خدا هستند.

صحيفه امام ؛ ج‏2 ؛ ص39

واقعا متاسفام براي افرادي كه فكر مي كنند بيشتر از فقها و مراجعين خدا و اهل بيت و دين را شناخته اند، واقعا اين هست دستمزد علمايي كه مولايمان علي ع فرمودند العلماء حكام علي الناس؟

ammarshia;593604 نوشت:
حاجی جان شک نیست عده از علما فتوا به حرمت دادند ولی برادر گرامی از ان طرف هم عده ای هستند که فتوا به جواز داده اند البته با قیود

اختلاف نظر در بين علما هميشه بوده است و هركسي مكلف به عقيده مرجع خود است اما اين خيلي قبيح و بي شرمانه هست كه من نادان و جاهل بيايم گردن درازي كنم و به مراجع توهين كنم اگر قرار بود با توهين حل و فصل شود خود امام خامنه اي به مراجعي كه فتوا به حليت دادند توهين مي كردند وقتي مرجع من اينكاره نيست به من چه ربطي دارد؟

zaker_eshg;593607 نوشت:
تو سینه زنی هم برای اینکه بتونن بهتر سینه بزنن و درد بیشتری احساس کنن لخت میشن اما اینکه عکساش تو خارج پخش میشه خب بشه مگه ما کارامون رو براساس سلیقه ی اونا باید انجام بدیم.حالا اصلا هیچ کس لخت نشد فردا میان میگن سینه نزنید عکساش تو خارج پخش میشه اونا هم میترسن نمیان شیعه بشن .خب سینه هم نمیزنیم پس فردا میان میگن گریه هم نکنین خارجیا میگن دین شما دینه غم و غصه است نمیان شیعه بشن.همین طور هم که الان شده اومدن گفتن قمه نزنید موجب وهن مذهبه .الان میگن لخت نشین فردا هم کلا میگن جمع کنید

مگه مفسده چیه!!؟ مگه تحقیر کردن اسلام در اذهان عمومی مفسده نیست!؟ مگه مجتهدی هست که گفته باشه این کار بدون شرط درسته!؟ این کارا همون تهاجم فرهنگیه که میگن، فقط این بار مسئولاش بین خودمونن!!
این کارا که کلن بی فایده ن چون هدف امام حسینو محو میکنن فقط(نهایتش گریه کافیه!)، ولی چون رسم شده نمیشه جلوشو گرفت!(اگه این ماهو به جای عزاداری صرف خوندن کتابایی درباره امام حسین میکردن خیلی بهتر بود!)
این جمله آخر مثل اینه که بگیم الان میگن فهش ندیم فردا میگن اصلا نفس نکشید!!!

یعنی ائمه خودشون نعوذبالله نمیدونستن که کتاب خوندن بهتره که نگفتن برین تو این ده روز کتاب بخونین
عَن اَبى هارونَ المکفوفِ قال :

دَخَلْتُ عَلى ابى عَبْدِاللّه علیه السّلام فَقالَ لى : اَنْشِدْنى ، فَاءَنْشَدْتُهُ فَقالَ: لا، کَما تُنْشِدوُنَ وَ کَما تَرْثیهِ عِنْدَ قَبْرِه ...
ابو هارون مکفوف مى گوید:
خدمت حضرت صادق علیه السّلام رسیدم . امام به من فرمود: (برایم شعر بخوان ). پس برایش اشعارى خواندم . فرمود: اینطور نه ، همان طور که (براى خودتان ) شعرخوانى مى کنید و همانگونه که نزد قبر حضرت سیدالشهدا مرثیه مى خوانى .
بحارالانوار، ج 44، ص 2

امام رضا علیه السّلام به (ریّان بن شبیب ) فرمود:
اى پسر شبیب ! اگر بر چیزى گریه مى کنى ، بر حسین بن على بن ابى طالب علیه السّلام گریه کن ، چرا که او را مانند گوسفند سر بریدند.
بحارالانوار، ج 44، ص 286

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا
سلام

zaker_eshg;593607 نوشت:

اگر گفته ميشه لخت نشين يا قمه و لطمه نزنين به خاطر اينه كه نه فقط مانع ترويج اسلام ناب ميشود بلكه به ارائه چهره اي خشن افراطي و داعشي از اسلام و تشيع منجر ميشود وباعث ميشود يك غير مسلمان يا غير شيعه به محض ديدن عكسهاي قمه زني قضاوت كند كه اينها مشتي وحشي خشك مغز هستن.
و از شيعه و مسلمان دچار رعب و هراس و نفرت شوند و تصويري تروريستي از مسلمانان بسازند و از اسلام آوردن و گرايش به تشيع جلوگيري كنند.
درحالي كه اصل حادثه عاشورا و انگيزه و هدف امام حسين(عليه السلام) اينها نبود ولي تصويري كه از عاشورا و امام حسين(عليه السلام) به خارج از ايران مخابره ميشود يك تصوير داعشي است.

گمان نمي كنم خود امام حسين هم راضي به اين گونه حركات باشند كه موجب سو استفاده شديد دشمن و مانع از ارائه حقيقت اسلام و تشيع مي شود.[/]

باتشکر از همهء دوستان که در بحث شرکت کردن. میخواستم با نقل قول مستقیماً پاسخ بدم ولی کامنت ها زیاد شده و زمان میبره. برای همین بطور کلی چند نکته رو عرض میکنم

فقط قبلش یک نکته خدمت جناب "عمارشیعه"
جملاتی رو از بنده نقل قول کردید ولی اصلاً بهشون توجه نکردید و فقط با یک پیش زمینهء ذهنی سعی در پاسخ داشتید
مثلاً من گفتم:
عده ای قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوانات بر روی خود را به شدت تبلیغ میکنند

دوست عزیز ، اینکه قمه زنی یا گذاشتن اسامی حیوانات روی خود درست است یا غلط جدا. اما موضوع مطرح شده توسط بنده تبلیغ بود
شما میفرمایید شاید مرجع تقلیدش اجازه داده. خب به دستور مرجع تقلیدشون عمل کنند. دیگه چه دلیلی برای تبلیغ وجود داره؟!
(خودتان بهتر میدانید دلیل تبلیغ چیست)
ضمن اینکه کجای حرفهای من توهین به شخص یا گروه خاصی بود که شما در این باره مواردی رو گفتید؟
آیت الله قزوینی گفتن به گروهی که اعتقاد دارن احترام بذارید و.....

اما حرفهای بنده:

1 - عده ای از علما حکم به حرمت داده اند و عده ای حکم به جواز
حکم به جواز نه وجوب
برای اونها که مرجعشون حکم به حرمت داده که مشخصه. اما برای برخی از اونها که حکم بر جواز داده شده ، نمیدونم چه اصراری دارند بر انجام یک عمل مباح و یا نهایتاً مستحب؟! و این در حالیه که جلوگیری از وهن مذهب بسیار بسیار بسیار مهمتره

امام علی (ع):
در مستحبی که به واجبت زیان برساند خیری نیست

2- دوستانی که میگن گذاشتن اسامی حیوانات روی خود اشکالی ندارد و تازه عمل بزرگان است. یعنی این دوستان قبول دارند که این عمل از نظر هر عالمی پسندیده است. پرسش من از این دوستان اینه:
آیا حاضر هستید مراجع تقلید را با همان پسوندی که موضوع بحث ماست صدا بزنید؟
مثلاً بفرمایید..........سگ! (خدا منو ببخشه)
اگر بله ، که هیچ.....!
اگر خیر ، لطفاً بفرمایید چرا حاضر به گفتن نیستید؟

3 - چرا با وجود اینکه راه های مختلفی برای ضربه زدن به خود و احساس درد و جاری شدن خون وجود داره ، موافقان قمه زنی و عریان شدن ، هیچکدام از این اعمال را انجام نمیدن و فقط دست انداختن به قمه زنی و لخت شدن؟! یعنی قانون احتمالات اینجا اینقدر دقیق عمل کرده که این افراد بدون هیچ نیت خاصی(!) دقیقاً همان دو عمل را که گفته شده "انجام نشود بهتر است" به عنوان تنها راه سیر و سلوک و عرض ارادت خدمت ائمهء معصومین(ع) تشخیص دادن؟!

4 - میخواهید با اهل کربلا هم دردی کنید؟

چرا برای احساس درد حضرت عباس(ع) دستان خود را قطع نمیکنید؟

5 - سه نکته مورد بحث ماست
قمه زنی - عریان شدن - گذاشتن اسامی بر روی خود
از دوستان موافق این سه مورد درخواست دارم بفرمایند چه نکتهء ارزشی در این سه مورد وجود دارد

که عمل جایگزین برای این سه مورد قابل تصور نباشد؟ یعنی ارزشی که با عملی بجز سه عمل بالا قابل دسترسی نباشد
لطفاً پاسخی بدید که قسمت قرمز پرسش بنده رو هم در بر بگیره

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام خدمت دوستان.

امام خامنه ای (مدظلّه العالی):

آیا قمه زدن بطور مخفى حلال است یا اینكه فتواى شریف حضرت عالى عمومیت دارد؟

قمه زنى علاوه بر اینكه از نظر عرفى از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمى‏شود و سابقه‏اى در عصر ائمه «علیهم السلام» و زمانهاى بعد از آن ندارد و تأییدى هم به شكل خاص یا عام از معصوم «علیه السلام» در مورد آن نرسیده است، در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب مى‏شود بنابراین در هیچ حالتى جایز نیست.
(رساله اجوبه، سوال 1461)

اما پیرامون سخن مقام معظم رهبری(حفظه الله) درباره لخت شدن در هیئت ها.

معظم له حکمی فقهی نداده اند که برهنه شدن در همه جا حرام است.
بلکه برهنه شدن در هیئت شرایط دارد.
و افرادی که حتی یک بارهم نرفته اند و حکم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را نخوانده اند می آیند حکم علمای دیگر که جواز داده اند را بلد میکنند.
نمیدانند حکم مقام معظم رهبری(حفظه الله) حکمی فقهی است یا توصیه ای! شرایط حکم چیست! مخاطبان این حکم کدام هیئت ها هستند! و ...........!

می توانید وارد سایت http://farsi.khamenei.ir/index.html شوید.
در قسمت جستجو واژه (( برهنه شدن )) را تایپ کنید. سپس بر روی کلمه (( تمام موارد )) کلیک کنید.
و پاسخ به سوالات شرعی مخاطبان درباره احکام عزاداری در تاریخ اول آبان ماه سال 1393 را دانلود کنید.و شرایط را نیز با دقت مطالعه کنید.

بنده قسمتی که مربوط به برهنه شدن است را ارائه میدهم.
[=B Titr]
[=B Titr]

پرسیدند نظر آقا در مورد برهنه شدن در عزاداری چیست؟ اگر فیلمبرداری نشود و زنان نیز نبینند چطور؟ آیا

[=B Titr]
از نظر فقهی، ایشان حرام میدانند این کار را؟

[=B Mitra]
در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم حضرت آقا توصیه فرمودند به برخی از مداحان که در عزاداریها برهنه نشوند. اما این به عنوان یکفتوای فقهی نیست که ما بگوییم حرام است. خب اگر نامحرمانی نیستند، اگر مسئله سویی بر آن مترتب نیست، دشمنان سواستفاده نمیکنندخب ممکن است بگوییم حرام هم نباشد؛ مثلا یک جمع محدودی هستند فیلمبرداری هم نمیکنند، فقط مردان هستند حالا پیراهن را از تندرآوردند و سینه میزنند؛ اما به طور کلی توصیه ایشان این هست - به عنوان یک توصیه - که در عزاداریهای مردها برهنه نشوند. چرا؟چون ممکن است هم در معرض دید نامحرمان باشند و هم دشمنان باز از این مسئله سواستفاده کنند برای تبلیغ علیه مکتب اهلبیتعلیهمالسلام.

zaker_eshg;593426 نوشت:

(جناب ذاکر شما رو نمیگم کلاً عرض میکنم)
این سؤال در ظاهر برای شنیدن پاسخِ منطقی و عقلانی پرسیده میشه اما تا جواب بدی ، میگن:
اما فلان عالم اینطور گفته.... تو بیشتر میفهمی یا عالم؟!

خلاصه عقلانی جواب بدیم به حرف علما استناد میشه! با حرف علما جواب بدیم به عقل و منطق استناد میشه!

لطفاً تکلیف رو مشخص کنید ، میخواین با دلیل و منطق بحث کنیم یا طبق نظر بزرگان و مراجع؟

ضمناً قبل از اینکه از سفسطهء "هر دو" استفاده بشه پاسخش رو بگم
ممکنه اینطور پاسخ داده بشه که: مگه حرف مرجع در تضاد با عقل و منطقه که شما میخواین از یکیش استفاده کنیم؟

پاسخ اینه که این پرسش یک نوع سفسطه هست. چون در چالش این بحث ، دو طریق بررسی (عقل و منطق - نظر مراجع) بصورت نفی در برابر هم بکار برده میشن و نه بصورت مکمل. یعنی پرسش کننده اینطور سؤالش رو میپرسه:

مگر شما بیشتر از مرجع میفهمی؟!

پرسشی که خودش پاسخه و پاسخش منفی است و معناش اینه: فهم و عقل در برابر حرف مرجع جایگاهی نداره (تقابل بصورت نفی)

در نتیجه سؤال زیر دیگه بی معنا خواهد بود:

چرا که قبلاً حکم به عدم کارآیی عقل در این زمینه داده شده بود

حال اگر مبنا رو پرسش اول جناب "ذاکر" قرار بدیم ، اون وقت برعکس حالت بالا صادقه. یعنی با طرح این پرسش که

"به چه علت...." ، دیگه دنبال نظر مرجع بودن بی معناست ، چون حکم عقل رو برای پاسخ به این پرسش کافی دونستیم که برای طولانی نشدن این رو دیگه توضیح نمیدم

پس....
لطفاً تکلیف رو مشخص کنید ، میخواین با دلیل و منطق بحث کنیم یا طبق نظر بزرگان و مراجع؟

امام عشق;593712 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم[=B Titr]
[=B Titr]
پرسیدند نظر آقا در مورد برهنه شدن در عزاداری چیست؟ اگر فیلمبرداری نشود و زنان نیز نبینند چطور؟ آیا

[=B Titr]
از نظر فقهی، ایشان حرام میدانند این کار را؟

[=B Mitra]
در پاسخ به این سوال باید عرض کنیم حضرت آقا توصیه فرمودند به برخی از مداحان که در عزاداریها برهنه نشوند. اما این به عنوان یکفتوای فقهی نیست که ما بگوییم حرام است.
خب اگر نامحرمانی نیستند، اگر مسئله سویی بر آن مترتب نیست، دشمنان سواستفاده نمیکنند
خب ممکن است بگوییم حرام هم نباشد؛
مثلا یک جمع محدودی هستند فیلمبرداری هم نمیکنند، فقط مردان هستند حالا پیراهن را از تن
درآوردند و سینه میزنند؛ اما به طور کلی توصیه ایشان این هست - به عنوان یک توصیه - که در عزاداریهای مردها برهنه نشوند. چرا؟ چون ممکن است هم در معرض دید نامحرمان باشند و هم دشمنان باز از این مسئله سواستفاده کنند برای تبلیغ علیه مکتب اهلبیتعلیهمالسلام.

سلام جناب "امام عشق"
ممنون از نظرتون. هم از شما هم سایر دوستان میخوام با دقت بیشتری به حرفهای بنده توجه کنن. من به چند نفر که در خونه هستن دوربین هم نیست و نامحرمی هم نیست و فقط بخاطر شدت غمِ واقعهء عاشورا لخت میشن و بر سر و سینه میزنن کاری ندارم. برای خود من پیش اومده که با مشت به دیوار میکوبیدم از شدت سنگینیِ ماجرای عاشورا

حرف من با سایت هایی هست که با هزار نیت سوء دارن این اعمال رو تبلیغ میکنن اونم نه با شکلی که در ذهن برخی از دوستان هست ، بلکه به بدترین شکلش

حتی اگر بپذیریم که اعمال گفته شده فی نفسه بی اشکاله (که البته من نپذیرفتم) باز هم حرف من فرمایش امام علی(ع) هست که درمورد گفتن جملهء لا حکم الا الله توسط خوارج ، فرمودن:

کلام حقی ست که از آن نیت باطل دارند

[="Tahoma"][="Navy"]

باسلام خدمت دوستان
میدانیم که با وجود فرمایش رهبر که بیان فرمودند در عزاداری لخت نشوید بهتر است ، عده ای همچنان با بهانه های مختلف به لخت شدن در عزاداری ادامه میدهند. اما حرفی که قصد بیان آن را در این تاپیک دارم متوجه گروه هایی هست که نه تنها این عمل را انجام ، بلکه اشاعه میدهند و تبلیغ میکنند! که این دیگر تنها یک شورِ احساسی نیست....

عده ای که معمولاً طرفداران یکی از این دو شخص هستند

آقای اللهیاری
آقای شیرازی

این افراد در سایت های خودشان به شدت برای لخت شدن تبلیغ میکنند و عکس های مختلفی را به نمایش گذاشته اند. نه تنها برای این موضوع ، که برای دو موضوع مورد توجه دیگر نیز به شدت تبلیغ میکنند: قمه زنی و گذاشتن اسامی حیوانات روی خود

سلام
اینها یا دشمن و جاسوس اند
یا دوست نادان
و هردو یکی اند در ضربه زدن به دین و مذهب
ما باید رهرو راه ولایت باشیم که مسیرش امروز روشن است
یا علیم[/]

zaker_eshg;593640 نوشت:
یعنی ائمه خودشون نعوذبالله نمیدونستن که کتاب خوندن بهتره که نگفتن برین تو این ده روز کتاب بخونین
عَن اَبى هارونَ المکفوفِ قال :

دَخَلْتُ عَلى ابى عَبْدِاللّه علیه السّلام فَقالَ لى : اَنْشِدْنى ، فَاءَنْشَدْتُهُ فَقالَ: لا، کَما تُنْشِدوُنَ وَ کَما تَرْثیهِ عِنْدَ قَبْرِه ...
ابو هارون مکفوف مى گوید:
خدمت حضرت صادق علیه السّلام رسیدم . امام به من فرمود: (برایم شعر بخوان ). پس برایش اشعارى خواندم . فرمود: اینطور نه ، همان طور که (براى خودتان ) شعرخوانى مى کنید و همانگونه که نزد قبر حضرت سیدالشهدا مرثیه مى خوانى .
بحارالانوار، ج 44، ص 2

امام رضا علیه السّلام به (ریّان بن شبیب ) فرمود:
اى پسر شبیب ! اگر بر چیزى گریه مى کنى ، بر حسین بن على بن ابى طالب علیه السّلام گریه کن ، چرا که او را مانند گوسفند سر بریدند.
بحارالانوار، ج 44، ص 286

مگه مرثیه چیه!!؟ تو مرثیه هم میان داستانو میگن فقط مرثیه اون موقع نه الان!! الان قریب به 90% چیزایی میگن که اصلا هیچ ارتباطی با امام و هدفش نداشته و خدا تومنم پول میگیرن درحالی که اصلا نباید پولی دریافت کنن!!
در مورد روایت دوم بدون نگاه کردن به منبع میگم راست نیست!! اگه داستان کربلا رو کامل بخونی قطعا میفهمی! اولا لفظ گوسفند مشکل داره، دوما امام حسین قهرمانانه شهید شد نه مثل گوسفند!!!
البته تو همینم اگر آورده که یعنی اگه دوست داشتی گریه کن!!

باسلام خداقوت
اگه پوشیده عزاداری کنند مشکلی هست !
وقتی از رفتاری که واجب نیست دارند بر علیه شیعه استفاده میکنند آیا عاقلانه نیست کمی دقت در مسائل داشته باشیم
حال چه اسرار به انجام یا تبلیغش هست? نمیدونم وقتی شما میروید پیش یه آدم بزرگ لخت میروید?!

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

RezaDodangeh;593715 نوشت:
سلام جناب "امام عشق"
ممنون از نظرتون. هم از شما هم سایر دوستان میخوام با دقت بیشتری به حرفهای بنده توجه کنن. من به چند نفر که در خونه هستن دوربین هم نیست و نامحرمی هم نیست و فقط بخاطر شدت غمِ واقعهء عاشورا لخت میشن و بر سر و سینه میزنن کاری ندارم. برای خود من پیش اومده که با مشت به دیوار میکوبیدم از شدت سنگینیِ ماجرای عاشورا

حرف من با سایت هایی هست که با هزار نیت سوء دارن این اعمال رو تبلیغ میکنن اونم نه با شکلی که در ذهن برخی از دوستان هست ، بلکه به بدترین شکلش

حتی اگر بپذیریم که اعمال گفته شده فی نفسه بی اشکاله (که البته من نپذیرفتم) باز هم حرف من فرمایش امام علی(ع) هست که درمورد گفتن جملهء لا حکم الا الله توسط خوارج ، فرمودن:

کلام حقی ست که از آن نیت باطل دارند

اینکه شما چیزی را پذیرفته اید یا خیر محترم است و به کسی ارتباطی ندارد. اما باید سعی شود درست باشد.

پیرامون قمه زنی.
حکم امام خامنه ای (مدظله العالی) حکم حکومتی بود.از نظر شرع اسلام رعایت حکم حکومتی از واجبات و از بدیهیات دین مبین اسلام است.
رعایت حکم حکومتی هم برای مردم عادی واجب است هم برای مراجع تقلید.
حتی مراجع هم اگر عمل و کاری خلاف حکم حکومتی انجام دهند شرعا حرام است.چه برسد که بخواهند تبلیغ کنند.
هیچ مرجعی نمی تواند خلاف حکم حکومتی حکمی صادر کند و باعث شکسته شدن حکم اولیه شود.

اگر انجام عملی حرام باشد. تبلیغ فعل حرام جرم است.با توجه به نوع تبلیغ فعل حرام حکم صادر میشود.
اگر تبلیغ فعل حرام توهین به اسلام و ائمه(ع) باشد حکمش اعدام است.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها و بارها گفته اند هر عملی که موجب تفرقه بین شیعه و سنی شود حرام است.هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی. و این حکم ایشان هم حکمی حکومتی بود.
افرادی جاهل و عالمانی بی بصیرت آنقدر گفتند لعن اشکال ندارد ، آنقدر علنی لعن کرده اند که امسال ناصبیانی کثیف که لعنت خدا بر آنها باد در شب سوم محرم الحرام در شهر ری حسین کشون به راه انداختند.

احترام مراجع زمانی واجب است که راه درست را بروند و زمانی که همانند خاندان شیرازی ها پا کج بگذارند به اندازه چهار پایی ارزش ندارند.

خوارج آن زمان حضرت علی(ع) را فرق شکافتند.
خوارج امروز که ماهیت پلیدشان روشن است و مخالف این نظام هستند میخواهند علی زمان را فرق بشکافند. اما زهی خیال باطل.

• امام صادق (ع) فرموده اند: خداوند تمام کارهای مؤمنین را به خودشان واگذار کرده است ، ولی این اختیار را به آنان نداده که خود را ذلیل و خوار نمایند.
مطمئنا هیچ وقت دوست نخواهند داشت یکی رو خودش برای نشون دادن ارادت اسم سگ بزاره

امام عشق;593835 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب و احترام

اینکه شما چیزی را پذیرفته اید یا خیر محترم است و به کسی ارتباطی ندارد. اما باید سعی شود درست باشد.

پیرامون قمه زنی.
حکم امام خامنه ای (مدظله العالی) حکم حکومتی بود.از نظر شرع اسلام رعایت حکم حکومتی از واجبات و از بدیهیات دین مبین اسلام است.
رعایت حکم حکومتی هم برای مردم عادی واجب است هم برای مراجع تقلید.
حتی مراجع هم اگر عمل و کاری خلاف حکم حکومتی انجام دهند شرعا حرام است.چه برسد که بخواهند تبلیغ کنند.
هیچ مرجعی نمی تواند خلاف حکم حکومتی حکمی صادر کند و باعث شکسته شدن حکم اولیه شود.

اگر انجام عملی حرام باشد. تبلیغ فعل حرام جرم است.با توجه به نوع تبلیغ فعل حرام حکم صادر میشود.
اگر تبلیغ فعل حرام توهین به اسلام و ائمه(ع) باشد حکمش اعدام است.

مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بارها و بارها گفته اند هر عملی که موجب تفرقه بین شیعه و سنی شود حرام است.هم از نظر شرعی و هم از نظر قانونی. و این حکم ایشان هم حکمی حکومتی بود.
افرادی جاهل و عالمانی بی بصیرت آنقدر گفتند لعن اشکال ندارد ، آنقدر علنی لعن کرده اند که امسال ناصبیانی کثیف که لعنت خدا بر آنها باد در شب سوم محرم الحرام در شهر ری حسین کشون به راه انداختند.

احترام مراجع زمانی واجب است که راه درست را بروند و زمانی که همانند خاندان شیرازی ها پا کج بگذارند به اندازه چهار پایی ارزش ندارند.

خوارج آن زمان حضرت علی(ع) را فرق شکافتند.
خوارج امروز که ماهیت پلیدشان روشن است و مخالف این نظام هستند میخواهند علی زمان را فرق بشکافند. اما زهی خیال باطل.

خدا خيرت بده. حالا بفرماييد چكار بايد كرد؟
اگر خواستيد اون سايت ها رو معرفي كنم
من تنهايي نميتونم چون علمم كافي نيست

[="Black"]بسم الله الرحمن الرحیم

RezaDodangeh;593844 نوشت:

اگر به تنیجه رسیده اید که سایتی خلاف موازین دینی تبلیغ میکند و خلاف قوانین کشوری.
اگر نمیتوانید وارد سایت شوید و به شبهات پاسخ دهید می توانید یک شکایت نامه با نام و یا بی نام به دفتر ستاد مردمی مقام معظم رهبری (حفظه الله) ارسال نمایید. همچنین می توانید حضوری بروید و شکایت خود را بگویید.

آدرس : خیابان دانشگاه جنوبی - کوچه عطارد - پلاک 110

[/]

امام عشق;593846 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اگر به تنیجه رسیده اید که سایتی خلاف موازین دینی تبلیغ میکند و خلاف قوانین کشوری.
اگر نمیتوانید وارد سایت شوید و به شبهات پاسخ دهید می توانید یک شکایت نامه با نام و یا بی نام به دفتر ستاد مردمی مقام معظم رهبری (حفظه الله) ارسال نمایید. همچنین می توانید حضوری بروید و شکایت خود را بگویید.

آدرس : خیابان دانشگاه جنوبی - کوچه عطارد - پلاک 110

عرض كردم كه مستقيماً نميان ضد دين تبليغ كنن. دارن با پنبه سر ميبرّن. اگر بسته يا فيلتر بشن فقط به محبوبيتشون افزوده ميشه
نظر من اينه كه بايد افرادي كه دانش لازم رو دارن توي اين سايت ها برن و رفع شبهه كنن ، اونم نه يكي دو نفر بلكه چند نفر بصوت هماهنگ با هم
در اين صورت يا مجبورن بحث كنن كه نتيجه ش معلومه ، يا مجبورن طرف مقابل رو از سايت خودشون حذف كنن كه در اين صورت ضعفشون آشكار خواهد شد
خدا ميدونه كه به راحتي ميشه دستشون رو رو كرد فقط تنهايي نميشه

انتظار داشتم افراد بيشتري روي اين تاپيك نظر بدن ولي انگار براي خيلي ها اصلاً مهم نيست!

مشکل خیلی از ما مذهبی ها اینه که گاهی فقط به بحث فقهی یک مساله توجه میکنیم و به بعد اخلاقی و سایر مسائل اون توجه نداریم مثلا در مورد قمه زنی و اینها درسته که برخی مراجع قائل به جوازن اما آیا به این فکر کردیم که قمه زدن ممکنه چه عوارضی در پی داشته باشه(از لحاظ انعکاسش در بین مغرضین) یا اینکه فکر کردیم حتی اگر مرجعمون شخصی غیر از مقام معظم رهبریه بهتره به احترام توصیه ایشون به قمه نزدن یا لخت نشدن در عزاداری این کار رو نکنیم؟
روی صحبتم با اونایی که با توجیه فتوای مرجعشون حکم به جواز قمه زنی میکنن ، ما الان داریم زیر پرچم ولایت فقیه تو ایران اسلامی زندگی میکنیم و از برکات واسعه اون بهره مند میشیم پس چه بهتره که قدر دان ولایت باشیم و به توصیه های رهبر بزرگوارمون گوش بدیم یقینا اینطوری آقا ابا عبدالله علیه السلام هم ازمون راضی هستن.
یادمون باشه تمام کسانی که تو روز عاشورا مقابل ابا عبدالله ایستادن از ولایت جدا شده بودن و برا خودشون توجیهات شرعی درست کرده بودن...

ان سایت ها را حقیر هم مطالعه کردم

انصاف دهیم ::مطالبشان را با دلیل ذکر کردند شما اگر می دانید که مطالبشان اشتباه است کاری که می توانید بکنید این است شبهات ان ها را بیاورید این جا تا اساتید پاسخگو باشند

مدیر فرهنگی;593855 نوشت:
مشکل خیلی از ما مذهبی ها اینه که گاهی فقط به بحث فقهی یک مساله توجه میکنیم و به بعد اخلاقی و سایر مسائل اون توجه نداریم مثلا در مورد قمه زنی و اینها درسته که برخی مراجع قائل به جوازن اما آیا به این فکر کردیم که قمه زدن ممکنه چه عوارضی در پی داشته باشه(از لحاظ انعکاسش در بین مغرضین) یا اینکه فکر کردیم حتی اگر مرجعمون شخصی غیر از مقام معظم رهبریه بهتره به احترام توصیه ایشون به قمه نزدن یا لخت نشدن در عزاداری این کار رو نکنیم؟
روی صحبتم با اونایی که با توجیه فتوای مرجعشون حکم به جواز قمه زنی میکنن ، ما الان داریم زیر پرچم ولایت فقیه تو ایران اسلامی زندگی میکنیم و از برکات واسعه اون بهره مند میشیم پس چه بهتره که قدر دان ولایت باشیم و به توصیه های رهبر بزرگوارمون گوش بدیم یقینا اینطوری آقا ابا عبدالله علیه السلام هم ازمون راضی هستن.

سلام بر شما

امام خامنه ای سلمه الله می فرمایند ::

در مواردی که نظر ولی فقیه با نظر مرجع تقلید مختلف است ، اگر این اختلاف ، در مسائل مربوط به اداره ی کشور و اموری که به عموم مسلمانان ارتباط دارد باشد ، مثل دفاع از اسلام و مسلمین بر ضد کفار و مستکبران متجاوز، باید نظر ولی امر مسلمین اطاعت شود و اگر در مسائل فردی محض باشد ،هر مکلفی [HL]باید[/HL] از فتوای مرجع تقلیدش پیروی نماید .

رساله اموزشی ج1ص18-17

نگاه کنید خود حضرت اقا اشاره کردند باید یعنی نمی تواند ان شخص از امام خامنه ای پیروی کند به گفته خود حضرت اقا

ان کسانی هم که قمه می زنند در خفا است در اشکارا نیست که بگویند عده ای خلاف قوانین است

ammarshia;593982 نوشت:
اگر در مسائل فردی محض باشد ،هر مکلفی باید از فتوای مرجع تقلیدش پیروی نماید .

در مواردی که حکم به حلیت و یا مباح بودن مسائلی مثل قمه زنی و اینها توسط مراجع می شود بایدی در کار نیست که مکلف از آن پیروی کند، بله در جایی مثل تناقض حکم مرجع و ولی فقیه در حلیت و حرمت یک مساله ، تقدم حکم مرجع ضروری است -چون در اینجا مراجع نگفته اند قمه نزدن حرام است- مثل اینکه مرجع بگوید سیگار کشیدن حرام است اما ولی فقیه(از باب مرجعیت نه ولایت) بگوید حلال است.

مدیر فرهنگی;594029 نوشت:
در مواردی که حکم به حلیت و یا مباح بودن مسائلی مثل قمه زنی و اینها توسط مراجع می شود بایدی در کار نیست که مکلف از آن پیروی کند

با سلام و تشکر از شما
می شود یک منبع برای سخنتان ذکر کنید از کتب فقهی مراجع عظام تقلید چون شاید من اشتباه می کنم !!

سخن اقا واضح است من تفسیر نکردم

مدیر فرهنگی;594029 نوشت:
در مواردی که حکم به حلیت و یا مباح بودن مسائلی مثل قمه زنی و اینها توسط مراجع می شود بایدی در کار نیست که مکلف از آن پیروی کند،

بزگوار به نظر من وجوب عمل زماني ثابت هست كه وجوب حكم ثابت شود اما حليت و يا مباح بودن حمل بر وجوب عمل كه نمي شود، مثل تعقيبات مستحب هست اما كسي نمي گويد بايد خوانده شود، يا مثلا راه رفتن مباح هست كسي نمي گويد شما بايد راه بروي اگر نروي مرتكب به حرام شده اي

من تو زمینه حمله قویم! اگه کمک خواستی آدرس بده فقط!!:khandeh!:

RezaDodangeh;593326 نوشت:
جناب شعيب ، شما بفرماييد براي عمل به فرمايش درستتون چكار بايد بكنيم بنده هم همرايي ميكنم. اگر نيازه از كارشناساي ديگه هم كمك بگيريد

با سلام خدمت شما بزرگوار
همان گونه که مطلع هستید هجمه ها از جنبه ها مختلف بر اسلام ناب محمدی و شیعه ولایی وارد می شود و عِده و عُده مهاجمین هم زیاد است هزینه های فراوانی هم برای این کار می شود چه از سوی جبهه کفر و استکبار چه از جبهه ضد شیعی وهابی و چه از سوی برخی از شیعیان تند رو که در خط ولایت نیستند همه و همه در حال هجمه هستند اما این طرف تعدادمان کم است و کار فرهنگی هم هزینه بردار است و بودجه ها خیلی کم.
کاری که به نظر می رسد در این میان می شود کرد جهاد فرهنگی است باید روحیه جهادی داشت کار زیاد و استراحت کم . البته با برنامه ریزی های کارشناسانه. جایی که هجمه زیاد است و نیرو کم باید جهادگونه عمل کرد مانند هشت سال دفاع مقدس. که با دست خالی مقابل دنیا ایستادیم.
و دیگر این که عمل به وظیفه کرد نتیجه اش را واگذار به خدا کرد که امام فرمودند ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه.
حال در این میدان هر کس باید گوشه ای از کار را بر دارد آنکس که در اینترنت گردی ماهر است باید آمار این سایت ها را در آورد و در اختیار دیگران قرار دهد
آنکس که در کار های وبلاگ سازی و جذاب سازی وبلاگ و حتی تاپیک سازی با عناوین جذاب وارد است باید این کار را انجام دهد
آنکس که می تواند در محیط های اجتماعی مجازی برای این امر فراخوان دهد بکند و آنکس که می تواند کمپین درست کند بکند و ....
بلاخره هرکس هر کار که می تواند در این راستا بکند و به قول آن برادر جبهه ای می گفت اگر نمی توانم اسلحه دست بگیرم لاقل می توانم کفش های رزمنده ها را که واکس بزنم روحیه شان بالا تر برود.
آری تاپیک ایجاد کنید گروه راه بیاندازید از کارشناسان دعوت کنید اول شبهه را در این فضاهای دوستانه بحث کنید آنگاه نتیجه را در سایت آنها بگذارید و از دوستانتان برای دفاع از آن نتیجه بحث دعوت کنید
این کارهایی بود که به ذهن من میرسید باز هم در خدمتتان هستم.

ammarshia;593974 نوشت:

ان سایت ها را حقیر هم مطالعه کردم
انصاف دهیم ::مطالبشان را با دلیل ذکر کردند شما اگر می دانید که مطالبشان اشتباه است کاری که می توانید بکنید این است شبهات ان ها را بیاورید این جا تا اساتید پاسخگو باشند

برادر این سایت ها طرفدار اللهیاری هستن که به تمام مارجع توهین میکنه و رهبر رو..... چی بگم ، دجال! معرفی میکنه!
آخه دلیل و منطق برای این افکار قابل تصوره؟!
اینها منظق ندارن فقط سفسطه میکنن

ammarshia;593982 نوشت:

سلام بر شما
امام خامنه ای سلمه الله می فرمایند ::
در مواردی که نظر ولی فقیه با نظر مرجع تقلید مختلف است ، اگر این اختلاف ، در مسائل مربوط به اداره ی کشور و اموری که به عموم مسلمانان ارتباط دارد باشد ، مثل دفاع از اسلام و مسلمین بر ضد کفار و مستکبران متجاوز، باید نظر ولی امر مسلمین اطاعت شود و اگر در مسائل فردی محض باشد ،هر مکلفی باید از فتوای مرجع تقلیدش پیروی نماید .

رساله اموزشی ج1ص18-17

نگاه کنید خود حضرت اقا اشاره کردند باید یعنی نمی تواند ان شخص از امام خامنه ای پیروی کند به گفته خود حضرت اقا
ان کسانی هم که قمه می زنند در خفا است در اشکارا نیست که بگویند عده ای خلاف قوانین است

درمورد قسمتی که سرمه ای کردم. برادر شما که باز حرف خودت رو میزنی. تو کامنتای قبل چندین بار توضیح دادم که کاری به اونی که میره تو خونش برا دلش کاری انجام میده ندارم و درست غلط کار اون موضوع بحث من نیست. خواهش میکنم کامنتای بنده رو بخونید اول

درمورد قسمتی که قرمز کردم. آیا وهن شیعه از مصادیق موضوع مرتبط با عموم مسلمانان هست یا خیر؟!

اصلاً ایرانی ها کلاً خصلتشون اینه (با عصبانیت گفتم شما جدی نگیرید). کافیه مثلاً اعلام کنن کدوتنبل فلان مورد رو داره. از فرداش تمام مردم میشن عالِم در شناسایی انواع خواص کدوتنبل و کاربرد آن در خوشبختی انسان!

یه داستانه فکر نمیکنم واقعی باشه ولی برای بحث ما خیلی مناسبه

میگن یه نفر رفت پیش یه عالمی و...
پرسید: میگم موقع وضو آب رو دقیقاً باید از کجای آرنج بریزم؟
عالم بهش نشون داد
پرسید: موقع شستن دستها ، دست رو عمودی بیاریم پایین اَجرش بیشتره یا افقی؟
عالم پاسخ داد
پرسید: حد مس کشیدن دقیقاً باید چند سانت باشه؟!
عالم بهش پاسخ داد
و......
و......
و......
و......
تا اینکه عالم بهش گفت:
عزیزم! شما ربا نخور ، دروغ نگو ، نگاهت رو حفظ کن ، دامنت رو حفظ کن ، تکبر نکن ، حسد نداشته باش ، کینه جویی نکن ، بد دیگران رو نخواه ، غیبت نکن ، تهمت نزن ، کم فروشی نکن ، فریب کار نباش ، کلام زشت بکار نبر ، تنبلی نکن ، دنبال علم باش ، قرآن رو یاد بگیر ، حدیث بخون.... قول میدم اون یکی دو سانت بالا پایین تو وضو رو خدا ازت نپرسه
موضوع قفل شده است