جمع بندی رهبرا از تو به یک اشاره! خیلی ها کم آوردند ؛ خیلی ها هم باختند (تحلیلی بر موضوع برهنه شدن)

تب‌های اولیه

31 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
رهبرا از تو به یک اشاره! خیلی ها کم آوردند ؛ خیلی ها هم باختند (تحلیلی بر موضوع برهنه شدن)

بسم الله الرحمن الرحیم
اخیرا امام خامنه ای مطلبی را در مورد برهنه شدن در هیات های مذهبی مطرح فرمودند که حاکی از عدم رضایت ایشان از این موضوع داشت
بنده اصلا بحث فقهی نمیکنم وابتدا به آقا به عنوان یک فقیه نگاه نمیکنم, بلکه به قول استادم به عنوان یک فردی که خیلی به گردن ما حق دارد و رهبر ما هستند....
بنده سوال میپرسم,آیا امام خامنه ای آنقدری گردن ما حق دارند که خارج از بحث فقهی چیزی را از ما طلب کنند یا خیر??
اصلا نایب امام زمان وولایت فقیه بودن به کنار آیا انقدر حق گردن ما دارند که اگر طلب کردند و خلاف شرع هم نبود و ضرر جانی و مالی هم نداشت به ایشان چشم بگوییم?
هر آدم منصفی که کمترین ارادتی به نظام دارد این را تایید میکند که آقا انقدر حق برگردن ما دارند..
اما......
کسانی این وسط چپ کردند که نه تنها این حق را برای آقا قایل هستند بلکه فدا کردن جان را به ایشان واجب میدانند..
کسانی که گلوی خودشان را پاره میکردند که رهبرا از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن..
هیات هایی که خودشان را ولایی و فدایی آقا حساب میکردند!!!
در یک کلام: باختنند!!!
نه قصد ندارم بگم ضد ولایت فقیه هستند!خود آقا فرمودند اگر کسی نظری غیر از نظرم داشتند نگویید ضد ولایت است
نخیر اتفاقا ولایی هستند اما : کم آوردند!!!
آقا که نگفتن فتوا... حکم نبود که... من که مرجعم آقا نیست.. حکم آقا مقید بود مطلق نبود..آقا گفتن بهتره اینطور باشه واجب نکردن که...
خیلی جلوی خودمو میگیرم که مقایسه ای که توی ذهنمه رو انجام ندم.. اهل اشاره میدونن من چی میگم....
نگران شدم....
خیلی هم نگران شدم...

[=arial]بسم الله الرحمن الرحیم

سلیقه محوری:
خود بنده از جمله کسانی بودم و هستم که اعتقاد دارم سینه زنی به صورت عریان با رعایت حدود البته بسیار اثر بیشتری دارد و باعث شور حسینی میشود...اما وقتی ولی امر مسلمین جهان که شیعه را محافظت میکند سربسته میگوید که این کار نکنید سلیقه من چه اهمیتی دارد?
مگر قرار است همه چیز با سلیقه ما گفته شود?
خب پس چون آقا مطابق سلیقه ما بود ما او را لبیک گفتیم....
عده ای نتوانستند از سلیقه خود چشم پوشی کنند و این مطلب در طول تاریخ بارها تکرار شده و ضربات زیادی به دین زده..
ای کاش و بهتر بود میگفتند اگر چه فرمایش آقا در تضاد با سلیقه شخصی من بود اما تمکین میکنم که تمرین کنم اگر وجود نازنین امام زمان علیه السلام هم تشریف آوردند و مطلبی را خلاف سلیقه من فرمودند بتوانم بپذیرم

به نظر حقیر این موضوع امتحانی بود که خیلی ها در آن رد شدند...
کافی بود آقا اشاره ای کنند به چیزی که مطابق نفسانیت آن ها بود..آنوقت نه تنها اجرا میکردند بلکه اگر کسی امتناع میکرد او را ضد ولایت فقیه میخواندند
مگر بحث مذاکره نبود...چرا همین عده که الان عریان میشوند پای حکم آقا ایستادند و جلو هم زدند.. آقا در مورد مذاکرات هم حکم ندادند.. فتوای مطلق ندادند...فرمودند بهتر است...
چرا اینجا بلی و آنجا نه..
احساس خوبی ندارم.....رفقایی که تاریخ خوندن میدونن چی میگم....

ضمن عرض ادب و با سلام و احترام خدمت دوستان
بنده خودم از کسانی بودم که پرهن را در می آوردم (به دلیل تقلید از دیگران)
اما بدون اینکه کسی بگوید از این کار بدم آمد
دیگه پرهن رو هرگز در نیاوردم. آخه مگه نمیگید امام زمان میاد تو مجلس؟ بی انصافا مگه نمیگید حضرت زهرا میاد تو مجلس؟ شما مردید؟ دوس دارید کسی جلو خواهرتون لخت بشه؟ نکنه زبونم لال خواهتونو از حضرت زهرا بالاتر می دونید؟
من خیلی وقته بخاطر این مسائل و به دلیل اینکه اسم سگ میارن اصلا دیگه پامو تو این مجالس نمیزارم. امام حسین سگ و گربه نمیخواد امام حسین حیوان نمیخواد وگرنه تو کربلا حیوان زبان نفهم زیاد بود.
امام حسین عباس می خواهد عباس عباس عباس
امام زمان فقط عباس می خواهد نه بدن لخت می خواهد نه سگ و نه گربه
حیوان نمی خواهد فهم و شعور و ولایت عباسی می خواهد
عباس و بس

[="Black"]

تنهاترین سردار;591404 نوشت:
بسم االه الرحمن الرحیم
دوستان بزرگوار موضوع تاپیک ربطی به درست بودن یا نبودن اصل عریان شدن ندارد
لطفا تاپیک را از هدف اصلی منحرف نکنید

بسم رب الشهدا
سلام و عرض تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایشان
کاربر گرامی شما هم در پست اول نظر خودتون را در این باره گفتید.
بنظر بنده اشکالی نداره سایر کاربران هم نظرات خودشون را در این باره بگن
[SPOILER]چون شما پست زدید که دوستان دیگر نظرشون را درمورد اصل عریان شدن نگن،بنده هم به صورت عمومی پست زدم،لطفا اگر انتقاد یا پاسخی دارید در پروفایل بنده یا به صورت پ.خ پاسخ دهید.[/SPOILER]
التماس دعا[/]

[="Tahoma"][="Indigo"]

تنهاترین سردار;591380 نوشت:
خود بنده از جمله کسانی بودم و هستم که اعتقاد دارم سینه زنی به صورت عریان با رعایت حدود البته بسیار اثر بیشتری دارد

کجای دین اسلام سراغ دارید برای انجام عمل عبادی مستحبی واجب و... دستور به عریان شدن داده باشد:Labkhand:[/]

بردار جان اومدی منو زیر سوال ببری یا نظرتو بگی?
منظور حقیر از رعایت حدود یعنی جلوی نامحرم نبودن و فیلم نگرفتن و..
کجای احکام شرعی به شما اجازه دادن خودتو بزنی که سینه زنی و زنجیر زنی هست?
بنده مخصوصا نظرمو گفتم که بگم سلیقه شخص من اهمیتی نداره وقتی مقام عظمای ولایت اشاره ای کردن که اینگونه نباید باشه...و اینکه خیلی از کسانی که فریاد میزدن رهبرا از تو به یک اشاره و از ما به سر دویدن , اشاره رهبر رو دیدن و کم آوردن...
ضمنا لخت شدن از نظر شرعی مانع نداره,امام هم اگر پیراهن طلب کردند اونجا همه محارم امام نبودند
برادر شنا میرید پیراهن به تن میکنید?

[="Arial"][=arial]بسم الله و بالله
و علی ملت رسول الله
بنام نامی علی ولی الله

سلام و ادب
دارم خودمو خیلی کنترل میکنم فقط همینو یگم
از موضوع لخت شدن و لطمه زنی و .... ذره ای مطالعه و اطلاع ندارید
حوصله و جای بحث نیست
فقط خودتون بیشتر تحقیق کنید

اللهم عجل لولیک الفرج

غلام عشق علی;592000 نوشت:
از موضوع لخت شدن و لطمه زنی و .... ذره ای مطالعه و اطلاع ندارید
ببخشید اینو میگم اصلا منظورم شما نیست.من که شمارو نمیشناسم...ولی دارم دوروبرم میبینم وضع هیئتا داره چه جوری میشه طرف اومده بعد سینه زنی به اون یکی میگه تو چه جوری میزنی اینجات زخم میشه من هر کاری میکنم نمیتونم...!!!
دیگه انگار شده کل کل و رو کم کنی!نه محبت و غصه ی امام
طرف میگه نمیتونم گریه کنم.اشکم نمیاد بعد میاد خودشو میزنه...کسی که غصه میخوره اول نشونش اشک چشمشه...انصافا اینایی که این کارارو میکنن از خودشون بی خود میشن...!!؟یا...!!؟؟

من فقط یه چیز میگم.فرض کنید امام زمان ظهور کردن و خواستیم به همراه ایشون مراسم بگیریم.اقا میاد لخت بشه و اینکارارو بکنه؟!!!!
جدش پیرهن کهنه پوشید که جسم بیجانش برهنه نشه اونوقت بعضیا...!

من به شخصه وقتی سینه میزنم با اون شدت ، اشکم نمیاد
خدا شاهده اکثر اونایی که لخت سینه میزنن فقط داد و بیداد میکنن
دریغ از یک قطره اشک
البته ثوابشون با اباعبدالله هست
ولی برادر من ، عزیز من ، جلوی دوربین نزن که امام حسین هم راضی نیست و ثواب رو به گناه تبدیل نکن
با تایپیکت خیلی حال کردم
حرف دل من بود

سلام علیکم
باتشکر و سپاس از کاربر محترم تنهاترین سردار و بزرگواران دیگری که نظراتشان را بیان نمودند

بنده متعجبم که چرا بعضی از بزرگواران متوجه منظور نویسنده تاپیک نمیشوند!!
نویسنده محترم اصلا مد نظرشان مبحث فقهی یا درست و نادرست بودن سینه زنی به صورت برهنه نیست! ایشان ولایت پذیری مد نظرشان است !
اینکه در این گونه مواقع انسان میتواند ولایت پذیریش را محک بزند و ببیند چقدر به معنای واقعی مطیع اوامر امام خامنه ای (روحی فداه) است!! (حتی اگر فرمان رهبری بر خلاف میلش باشد!)
به نظر بنده حقیر کسانی که به معنای واقعی مطیع امر رهبری (روحی فداه ) هستند منتظر فتوا نمی مانند! یک اشاره از طرف مولایشان بس است تا آنان عمل کنند!

ان شاءالله خداوند به همه ما توفیق ولایت پذیری عطا بفرماید

التماس دعا
یازهرا(س)

تنهاترین سردار;591995 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
بردار جان اومدی منو زیر سوال ببری یا نظرتو بگی?
منظور حقیر از رعایت حدود یعنی جلوی نامحرم نبودن و فیلم نگرفتن و..
کجای احکام شرعی به شما اجازه دادن خودتو بزنی که سینه زنی و زنجیر زنی هست?
بنده مخصوصا نظرمو گفتم که بگم سلیقه شخص من اهمیتی نداره وقتی مقام عظمای ولایت اشاره ای کردن که اینگونه نباید باشه...و اینکه خیلی از کسانی که فریاد میزدن رهبرا از تو به یک اشاره و از ما به سر دویدن , اشاره رهبر رو دیدن و کم آوردن...
ضمنا لخت شدن از نظر شرعی مانع نداره,امام هم اگر پیراهن طلب کردند اونجا همه محارم امام نبودند

سلام
عرض ادب و احترام
بردار عزیز بحث شما را زیر سوال نبردیم ما هم نظر شخصی خودمون میگیم
با این قسمت نظر شما موافقم نیستم
اول اینکه خیلی ها مثل شما فکر می کنند این کار چون از نظر فقهی اشکال نداره خب پس اگر نامحرم نبود اگر کسی فلیم نگرفت خب دیگه اشکال نداره پس انجام بدیم
حالا سوال:
اگر موقع نماز نامحرم نبود کسی هم فلیم نگرفت شما عریان میشی نماز بخونی؟از نظر فقهی که اشکال نداره س چرا کسی لخت نمیشه نماز بخونه؟
دوما مگه نمی گویند حضرت زهرا (س) تو مراسم فرزندش شرکت می کند مگه نمی گویند خود اقا امام زمان به مراسم سر می زنند و کلا مگه میزان مراسم خود سیدالشهدا نیست خب شما اگر به مهمانی این عزیزان بری لخت میشی میری؟چون حکم فقهی گفته اشکال نداره دیگه کافیه
و کلی دلیل دیگه که این کار از بیخ و بن اشتباه است

اما با این قسمت بحث شما موافقم
اما امسال رهبری عزیز هم روی این مسئله تایید کرد که بهتره این کار انجام نشه دیگه خب به قول شما خیلی ها خودشون نشون دادن چیکاره هستند
صحبت های یکی از این مداحان معروف محترم تو دهه اول شنیدم در مورد این موضوع خیلی تعجب کردم بیشتر به نظرم اومد دارن میگند چون رهبری گفته از نظر فقهی حرام نیست پس اگر کسی انجام بده مشکلی نداره نمی دونم حالا شاید من بد برداشت کردم ولی درمورد اون قسمت که رهبری گفتند بهتره انجام نشه اصلا چیزی نگفتند طوری حرف زدن که انگار رهبری این موضوع تاید کرده :Gig:

لا حول و لا قوة الا بالله

خدا رو هزار مرتبه شکر که در هیئتی میرم که افرادش با بصیرت هستند
من خودم تا بحال در هیچ هیئتی برهنه نشدم ، و چندین سال هست که برهنه شدن در هیئت ما ممنوع هست
اگر هم کسی برهنه بشه فوراً تذکر داده میشه
افتخار ما این هست که قبل از اینکه حضرت آقا بفرمایند فهمیدیم فکرشون چی هست
در بعضی از این سایت ها دیدم بعضی از هیئت ها به عزادارانشون تی شرت هدیه دادند و از این کار به عنوان یک ابتکار جالب نام بردند
هیئت ما از سال 86 همین کار رو کرده ، تی شرت هایی که اسم هیئت هم روی اون حک شده
ما نخواستیم ، ابتکار جالب برای دوستان ولی حداقل ولایت پذیر باشید
با حرف مهدی هم موافقم ، یعنی چی « البته حضرت آقا نفرمودند حرامه » خب بنده خدا دیگه چه جوری بگن انجام ندید

تنهاترین سردار;591995 نوشت:

معذرتخواهی می کنم ولی بسته به موقعیت گاهی طرف کاملا عریان هم می شود
اما هر چیزی جایی دارد. مثلاً میشه تو دانشگاه با زیر شلواری بری؟
اگر خدایی نکرده پدرتون از دنیا بروند در مراسم ختمشون لخت می شوید؟ عجبا ازین امت

نوکر اهل بیت;592027 نوشت:
من به شخصه وقتی سینه میزنم با اون شدت ، اشکم نمیاد

سلام
اشک علاوه بر دلایل روحی به جسم به نیز بستگی دارد
مثلاً خورن عدسی (یا عدسی) باعث می شود اشک چشم زیاد
خوردن زیتون نیز باعث دوری شیطان می شود
همچنین اگر شناخت شما به ائمه بیشتر شود حتما اشکتان سرازیر می شود

اهااااااااااااای آقایون
اگر راست می گید
اگه واقعا راست می گید انقد دوست دارید واسه امام حسین خون بدید، بسم ا... پاشید برید کربلا ، پاشید برید سوریه
برید اونجا روبروی داعش بایستید که میخوان به حرم حضرن زینب و حرم امام حسین تعرض کنند
شماهایی که قمه می زنید میرید اونجا؟ یا اونایی که بینش و درک امامی دارند؟
شما میرید یا اونایی عباس رو شناختند؟؟
بابا شماهایی که قمه میزنید بخدا باید جواب خدا و پیامبر و امام زمان رو بدین. طرف می خواد مسلمون بشه (دو تا گزینه داره یکی سنی یکی شیعه) میره تو گوگل سرچ می کنه میبینه شیعه میبینه وااااای اینا چقد وحشی هستن!!!فقط خون میاد. انصافا خودتون سرچ کنید muslim shia ببینید چی میاد!!!! بعد واسه مسلمون سنی سرچ کنید ببینید چه عکسای زیبایی میاد. خب طرف هم مرض نداره شیعه بشه! میره سنی میشه
روزنامه رویترز اومده چنیدن صفحه چاپ کرده از عاشوا: همش خون همش خون. البته خداروشکر ایرانیا چشماشون باز شده اما این خون ها و قمه ها مال پاکستان و افغانستان و هند و ... هستن
بازم دارن به امام زمان ضربه مبزنن
بازم بیگانگان فقط فقط و فقط اینهارو بعنوان شیعه به دنیا معرفی میکنن
بیایید فعالیت کنیم
بیایید کمک کنیم به امام حسین کمک کنیم (اونروزی که گفت هل من ناصر معین منظورش با کی بود؟؟) این عکس هارو از گوگل ایمیج پاک کنیم که وقتی اون مسیحی خواست مسلمون بشه بیاد شیعه رو انتخاب کنه

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

[="Tahoma"][="Navy"]سمعا و طاعتا گفتنش راحته ولی در عمل باید دید چقدر عاملیم،

موسی و خضر بودن الکی نیست ، بی دلیل باید پذیرفت،

آقا اشاره کردند عاقل رو هم یک اشاره کافیست،

اماهاو اگرها ، ولی ها، و.... کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا بوجود آورد!

واقعا برا اومدن آقامون آماده ایم؟؟!!
[/]

mousavi928;592323 نوشت:
سلام
اشک علاوه بر دلایل روحی به جسم به نیز بستگی دارد
مثلاً خورن عدسی (یا عدسی) باعث می شود اشک چشم زیاد
خوردن زیتون نیز باعث دوری شیطان می شود
همچنین اگر شناخت شما به ائمه بیشتر شود حتما اشکتان سرازیر می شود

من نگفتم که در حالت عادی اشکم نمیاد
فقط در حالت سینه زدن اونم پر شور ، اشکم نمیاد
بقیه هم همینطورن

[=arial]

mousavi928;592159 نوشت:

بسم الله الرحمن الرحیم

عریان شدن یک سبک عزاداری بود بنا نیست هر چه شما فهمش براتون سخته یا دوستش ندارید منکر قلمداد بشه.. به مرحوم بهجت میگن توی هیاتی فلان کار رو میکنن ایشون میفرمایند من توی مجلس اباعبدالله دخالت نمیکنم ایشون خودشون اداره میکنن, حالا شما ومهدی اومدید ده ها هزار آدم رو که عریان سینه زدند رو نفهم خطاب میکنید و خودتون رو صاحب شعور??
بنده شخصا از یکی از علمای بزرگ که اسمش بیاد شرمنده میشید شنیدم که فرمودند مراجع تقلید هم اگر عذر نداشتند عریان سینه میزدند....
اگر آقا هم چنین امر فرمودند روی تخم چشم اما ایشان قطعا بخاطر مصالح بالاتر امر فرمودند...
آقای مهدی از این به بعد به خانم ها بفرمایید مبادا سر لخت امام زمان را صدا بزنند چون آقا اگر بیاید و آن ها سرلخت باشند....
خانم اگر تشریف بیاورند و عریان باشید از روی لباس نمیتوانند شمارا ببینند.. ?این چه حرفیست که خالی از کمترین درک نسبت به نوع حضور معصوم و احاطه ایشان است
و با همین حرف بسیاری از شیعیان پرشور رو بیشعور قلمداد میکنید
والسلام..

آقای مهدی و موسوی
مقام معظم رهبری صریح حرف میزنند
ایشان در مورد مداحی چگونه حرف زدند???چقدر واضح مقابل انحرافات ایستادند!!
در مقابل قمه زنی برید مطالعه کنید چقدر واضح صحبت فرمودند..
در مورد لعن به همچنین!!
قطع بدونید!!قطع!شک نکنید!!!!
اگر آقا نظرشون راجب عریان شدن مثل شما بود صراحتا بیان میکردند که این انحراف است محال بود بگویند بهتر است نباشد آن هم به علت نگاه خارجی.. بلکه صراحتا میفرمودند نباید باشد
والسلام... بحثی نیست!

تنهاترین سردار;592700 نوشت:
به مرحوم بهجت میگن توی هیاتی فلان کار رو میکنن ایشون میفرمایند من توی مجلس اباعبدالله دخالت نمیکنم ایشون خودشون اداره میکنن

با سلام
شخصی کنار ضریح مقدسی داشتند سیگار می شدیند، خادم به او گفت اینجا سیگار نکش...اما شخص کم محل کرد
پس از چند مرتبه تکرار درخواست، شخص گفت آقا خودش اینجا نشسته لازم نیست شما بگید!!! یعنی مردم چه انتظارا دارن!!!!!
در هیئت نیز شخصی خود را زخمی کرد و خون او به روی فرش ریخت، صاحب خانه به او گفت حالا من چطور اینجا نماز بخوانم؟ گفت این خون برای امام ریخته شده یعنی می گویی این خون نجس است؟؟ جنگی در گرفت که بیا و ببین
دوست گرامی کم خودمم قبلا بدون پرهن سینه میزدم اما اصرارو تعصب بیجا واقعا خوب نیست، حالا مثلا لخت بشی قرب به الهی بیشتر داره؟
عزیز من در قرآن حتما خوانده اید که خداوند فرمود به پیامبر ص را نگویید راعنا بلکه بگویید انظرنا
درست است گه شما بدون منظور بد می گویید راعنا اما یهودیان این جمله را به مشخره می گیرند پس ازین به بعد بگویید انظرنا.
دوست خودم مداح است، به من می گوید چرا نمیایی به مجلس امام (که خودش مداح است) بهش میگم چون اسم سگ میارید، میگه نه تو بیا ما اسم شگ نمیارم، بعد چند سال رفتم میبینم لخت شدن، دوباره نرفتم، دوباره میگه باز چرا نمیایی؟ میگم چون لخت میشید. میگه رهبری گفته لخت نشید ما هم دیگه لخت نمیشیم...
من هرچی بهشون میگفتم قبول نمیکردن اما بازم این خیلی خوبه و رهبر و مراجع ما هوشیار هستند
و این خیلی خوبه که مردم هدفشون خدمت به اهل بیت است و مهم نیست که این خدمت چجوری باشه، ما اگر میبینیم دشمن داره سو استفاده می کنه خب لخت نمیشیم. اینکه دیگه دعوا و تعصب نداره دوست گرامی

لطفا همه چیزو قاطی نکنیم

مهدی;592059 نوشت:

سلام
عرض ادب و احترام
بردار عزیز بحث شما را زیر سوال نبردیم ما هم نظر شخصی خودمون میگیم
با این قسمت نظر شما موافقم نیستم
اول اینکه خیلی ها مثل شما فکر می کنند این کار چون از نظر فقهی اشکال نداره خب پس اگر نامحرم نبود اگر کسی فلیم نگرفت خب دیگه اشکال نداره پس انجام بدیم
حالا سوال:
اگر موقع نماز نامحرم نبود کسی هم فلیم نگرفت شما عریان میشی نماز بخونی؟از نظر فقهی که اشکال نداره س چرا کسی لخت نمیشه نماز بخونه؟
دوما مگه نمی گویند حضرت زهرا (س) تو مراسم فرزندش شرکت می کند مگه نمی گویند خود اقا امام زمان به مراسم سر می زنند و کلا مگه میزان مراسم خود سیدالشهدا نیست خب شما اگر به مهمانی این عزیزان بری لخت میشی میری؟چون حکم فقهی گفته اشکال نداره دیگه کافیه
و کلی دلیل دیگه که این کار از بیخ و بن اشتباه است

اما با این قسمت بحث شما موافقم
اما امسال رهبری عزیز هم روی این مسئله تایید کرد که بهتره این کار انجام نشه دیگه خب به قول شما خیلی ها خودشون نشون دادن چیکاره هستند
صحبت های یکی از این مداحان معروف محترم تو دهه اول شنیدم در مورد این موضوع خیلی تعجب کردم بیشتر به نظرم اومد دارن میگند چون رهبری گفته از نظر فقهی حرام نیست پس اگر کسی انجام بده مشکلی نداره نمی دونم حالا شاید من بد برداشت کردم ولی درمورد اون قسمت که رهبری گفتند بهتره انجام نشه اصلا چیزی نگفتند طوری حرف زدن که انگار رهبری این موضوع تاید کرده :Gig:

تنهاترین سردار;592707 نوشت:

آقای مهدی و موسوی
مقام معظم رهبری صریح حرف میزنند
ایشان در مورد مداحی چگونه حرف زدند???چقدر واضح مقابل انحرافات ایستادند!!
در مقابل قمه زنی برید مطالعه کنید چقدر واضح صحبت فرمودند..
در مورد لعن به همچنین!!
قطع بدونید!!قطع!شک نکنید!!!!
اگر آقا نظرشون راجب عریان شدن مثل شما بود صراحتا بیان میکردند که این انحراف است محال بود بگویند بهتر است نباشد آن هم به علت نگاه خارجی.. بلکه صراحتا میفرمودند نباید باشد
والسلام... بحثی نیست!

mousavi928;592159 نوشت:

تنهاترین سردار;592700 نوشت:
[=arial]

بسم الله الرحمن الرحیم

عریان شدن یک سبک عزاداری بود بنا نیست هر چه شما فهمش براتون سخته یا دوستش ندارید منکر قلمداد بشه.. به مرحوم بهجت میگن توی هیاتی فلان کار رو میکنن ایشون میفرمایند من توی مجلس اباعبدالله دخالت نمیکنم ایشون خودشون اداره میکنن, حالا شما ومهدی اومدید ده ها هزار آدم رو که عریان سینه زدند رو نفهم خطاب میکنید و خودتون رو صاحب شعور??
بنده شخصا از یکی از علمای بزرگ که اسمش بیاد شرمنده میشید شنیدم که فرمودند مراجع تقلید هم اگر عذر نداشتند عریان سینه میزدند....
اگر آقا هم چنین امر فرمودند روی تخم چشم اما ایشان قطعا بخاطر مصالح بالاتر امر فرمودند...
آقای مهدی از این به بعد به خانم ها بفرمایید مبادا سر لخت امام زمان را صدا بزنند چون آقا اگر بیاید و آن ها سرلخت باشند....
خانم اگر تشریف بیاورند و عریان باشید از روی لباس نمیتوانند شمارا ببینند.. ?این چه حرفیست که خالی از کمترین درک نسبت به نوع حضور معصوم و احاطه ایشان است
والسلام..

اندکی بصیرت به خرج بدید

نمیدونم این بحث ها برای چیه؟!

موضوع اینه:

اگر دشمن سوء استفاده میکند / اگر ممکن است نامحرمی ببیند / اگر مفسدهء دیگری هست ، لخت نشوید

همه هم که به همین بخش معتقدیم و میخوایم عمل کنیم. حالا اینکه کسی در خلوت خودش چکار میکنه (کاری به درست یا غلطش ندارم) خودش میتونه بره تحقیق کنه ببینه درسته یا غلطه. تحقیق نکرد خودش مسئوله ، یا تحقیق کرد و دید خوبه که لخت بشه یا تحقیق کرد و دید بده که لخت بشه ، اما از روی میل شخصی خلافش عمل کرد بازم خودش مسئوله

اگر بخوایم برای هم دلیل بیاریم تا 10 روز دیگه طول میکشه آخرش هم بعید میدونم به نتیجه برسیم. مهم اینه که کاری نکنیم که مشکلات بالا پیش بیاد (قرمز رنگ). تمام

تنهاترین سردار;595234 نوشت:
نوشته اصلی توسط mousavi928

نوشته اصلی توسط تنهاترین سردار

بسم الله الرحمن الرحیم

والسلام..
اندکی بصیرت به خرج بدید

دوست گرامی سلام
حقیر متوجه منظور شما نشدم
اینکه آیت ا... بهجت فرمودند امام خودشان کنترل می کنند، حقیر اصلا این حرف را قبول ندارم. امام زمان درک و شعور شیعیان را می خواهد. قرار نیست که خود امام زمان از طریف غیب کاری کنند! ما امام بالای سرمان نیست (ظاهری) باید هوشیار باشیم. اگر شما بر این حرف قائل هستید چرا امام حسین جلوی این قمه زنی را نگرفت؟ می دونید چقدر انسان ها از شیعیان زده شدند؟ اصلاً بهتر بگم چرا پیامبر ص جلوی داعش رو نگرفت؟ مگر پرچم داعش رو نمی بینید؟
خیر هرگز اینگونه نیست. امام می خواهد ما ولایت عباسی پیدا کنیم تا ظهور کند
راجب حرف رهبری هم که فرمایش کرده اید ایشان رک هستند: باز حقیر مخالف هستم. واستون سند قرآنی میارم

يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لاتَرْفَعُوا أَصْواتَكُمْ فَوْقَ صَوْتِ النَّبِيِّ وَ لاتَجْهَرُوا لَهُ بِالْقَوْلِ كَجَهْرِ بَعْضِكُمْ لِبَعْضٍ أَنْ تَحْبَطَ أَعْمالُكُمْ وَ أَنْتُمْ لاتَشْعُرُونَ (049 | حجرات - 2)
كه ايمان آورده ايد! صداى خود را از صداى پيامبر بالاتر نبريد، و در برابر او بلند سخن مگوييد(و او را بلند صدا نزنيد) آن گونه كه بعضى از شما در برابر بعضى بلند صدا مى كنند، مبادا اعمال شما نابود گردد در حالى كه نمى دانيد

چرا خود پیامبر ص ازشون نخواست؟ چرا خدا گفت؟ مشکل ما اینه که با قرآن مانوس نیستیم
ببینید اگه پیامبر ص خودش بگه که ارزش نداره، بعضی حرفا رو هم اگر رهبری بگه دیگه واقعاً ارزش نداره، برخی جاها هم فقط اشاره جزئی می کنند.

سلام علیکم و رحمه الله
با عرض پوزش از برادران گرامی ,حقیر هم نظر بدم:Gol:
اینکه همه باید مطیع امری امر رهبری باشند شکی نیست .
از ایشان یک اشاره کافیست و از ما سر سپردن بی چون و چرا.
ولی از اینکه دیگران شروع میکنن به بیان مطالبی که مثلا من خودم میدونستم و مگه فلانی عقل نداره و این که واضحه و امام زمان و ..حضرت زهرا و ...صادقانه عرض کنم احساس خیلی بدی بهم میده.
اگر کسی فلسفه چیزی را میداند و شهامت دارد و تحلیل و ریشه دینی و علمی آن را می داند ,خوب میتواند آزادانه بیان کند (حتی تو همون هیئتی که میرفت و میدید همه لخت شدن میکروفن را میگرفت و نظرشو میداد),نه اینکه بعد از اینکه مقام معظم رهبری فرمودند, شروع به استدلال و تعریف از این سخن کند و دیگران را بکوبد.
امروز آقا فرمودند بهتره نباشد میگیم چشم , فردا اگر بگویند بهتر است باشد, باز میگیم چشم.
اگر خیلی ولائی هستیم این کارها را رعایت کنیم:
124هزار پیغمبر و 14 معصوم فرمودند: این کارها را نکنید (حرام است)
غیبت-قضاوت الکی (تهمت)-دروغ-فحش-زنا-دزدی-کم فروشی-ریا-نفاق........
این کارها را هم بکنید:گذشت-ایثار -خوش خلقی-صداقت-.....
اینجا هم که ظاهرا همه محب اهل بیت هستند و مطیع مقام معظم رهبر,پس دیگه اینهمه بحث فکر کنم آدم رو از اصل دور کنه و شاید شیطون قلقلکمون میده
یا علی:Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کریم

سلام بر همه عزیزانی که در این موضوع تاپیک زده ومشارکت کردند ونظر خود را بیان داشته اند، ودرود بر همه این بزرگواران که در حمایت از ولایت فقیه وولی زمان خود هم صدا هستند هرچند نظر آقا مطابق میل شخصی آنها نباشد.

خوب است ابتدا نظر مراجع تقلید را در این رابطه بیان کنیم که آن بزرگواران همه نظرشان این است که برهنه شدن رد مجلس عزاداری اگر در دید نامحرم باشد شرعا جایز نیست ولی اگر به این شکل نباشد اشکالی ندارد ولی نگفته اند مستحب است، فوقش یک امر مباحی است.
در اینجا رهبر عزیز وفرزانه انقلاب با اینکه اصل قضیه را دارای اشکال نمی دانند ولی می فرمایند بهتر این است که برهنه نشوند وبا لباس عزاداری عزا نگه دارند.
مدتهاست که دشمنان انقلاب واسلام که دشمن ورقیب اصلی خودر ا شیعه وپیروان اهل بیت(ع) می دانند، ودر این وسط نقش عزاداری ونهضت حسینی(ع) را بیشتر از هز عاملی موثر در حفظ ارزشهای دینی ومبارزه با مستکبران دیده اند، تمام تلاش خود را در تضعیف وکم ارزش کردن عزادرای واثرات دینی آن انجام داده اند. از دادن پول به برخی هیئت ها گرفته تا در آن مسائل اختلافی مسلمانان گفته شود تا دیگر امور که در ادامه اشاره خواهم کرد.

فلسفه عزاداری ودر اصل یکی از علل اصلی آن شوری است که باید بعد از شعور باشد یعنی اول یک عزاداری وسط کارشناسان وعلماء دینی در قلب خطابه حسینی با اهداف وعلل قیام حضرت آشنا شود ودر وهله بعدی در سوگ آنحضرت بر سر وسینه بزند واین غمی وشوری که از مصیبت حسین یگرفته را تسکین دهد واین شوری که همراه با شعور است در او علاوه ب راینکه بینش صحیح دینی در مقابله با ظلم ایجاد می کند موجب می شود حس وانگیزه او برای مقابله با ظلم ومظاهر بی دینی دوچندان شود واین یزی است که دشمنان دین از آن ترس دارند ونمی خواهند وجود داشته باشد

این شعور وشور حسینی زمانی به درستی ایجاد می شود که پیام عاشورا درست به عزادار القاء شود چه در سخنرانی حسینی وچه در نوحه ها وروضه ها.
امام به تعبیر خودشان برای اصلاح امت وامربه معروف ونهی از منکر وسیر بر اساس سیره جدشان قیام کردند،
[=Noor_Nazli]َ أَنِّي لَمْ أَخْرُجْ أَشِراً وَ لَا بَطِراً وَ لَا مُفْسِداً وَ لَا ظَالِماً وَ إِنَّمَا خَرَجْتُ [=Noor_Nazli]لِطَلَبِ‏[=Noor_Nazli] [=Noor_Nazli]الْإِصْلَاحِ‏[=Noor_Nazli] فِي أُمَّةِ جَدِّي ص أُرِيدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَنْهَى عَنِ الْمُنْكَرِ وَ أَسِيرَ بِسِيرَةِ جَدِّي(بحارالانوار، ج44، ص329)
یک عزادار واقعی باید ببیند چه بدعتها وخرافات در دین به وجود آمده ودین خود را از آنها اصلاح کند نه اینکه در اصل مراسم عزاداری خرافات وبدعت وجود داشته باشد به اسم امام حسین(ع) خرافات ترویج شود.
امروزه شور حسینی روز به روزب ظاهر بیشتر می شود اما امام برای شکوفایی عقلها قیام کردند ومبارزه با جهل، وبذا مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة وحیرة الضلالة(زیارت اربعین)
آیا این نوع عزاداری ما فارغ از حکم حلال وحرام عاقلانه است؟ روز به روز طبل ها زیاد می شود، داد وبی داد ونعره زدن وپیراهن در آوردن بیشتر می شود، آیا اینها معقول وعاقلانه به نظر می رسد؟ هدف از عزاداری رساندن پیام حضرت است وخود عزاداری به خود ی خود هدف اصلی نیست.
امروزه تمام سعی دشمنان ما این است که محتوای عزاداری کم ارزش باشد وفقط شکل ظاهری آن خوب باشد.
از نظر حضرت آقا این امور در شان مجلس اهل بیت(ع)، ووقار ومتانت وصلابتی که در آن باید باشد نیست. پس بهتر است بیشتر از آنکه به شکل ظاهری ونعره وطبل زیاد وپیراهن درآوردن بپردازیم به محتوا بیشتر ارزش دهیم. چون هیچ مرجعی نگفته که یکی زا این امور مستحب است. فوقش امری مباح است وانسان عاقل چرا باید کاری که هیچ ثوابی ندارد انجام دهد!

پرسش:
اخیرا امام خامنه ای مطلبی را در مورد برهنه شدن در هیات های مذهبی مطرح فرمودند که حاکی از عدم رضایت ایشان از این موضوع داشت آیا امام خامنه ای آنقدری گردن ما حق دارند که خارج از بحث فقهی چیزی را از ما طلب کنند یا خیر؟

پاسخ:
خوب است ابتدا نظر مراجع تقلید را در این رابطه بیان کنیم که آن بزرگواران همه نظرشان این است که برهنه شدن در مجلس عزاداری اگر در دید نامحرم باشد شرعا جایز نیست ولی اگر به این شکل نباشد اشکالی ندارد ولی نگفته اند مستحب است، فوقش یک امر مباحی است.
در اینجا رهبر عزیز و فرزانه انقلاب با این که اصل قضیه را دارای اشکال نمی دانند ولی می فرمایند بهتر این است که برهنه نشوند و با لباس عزاداری عزا نگه دارند.
مدت هاست که دشمنان انقلاب و اسلام که دشمن و رقیب اصلی خود را شیعه و پیروان اهل بیت (علیهم السلام) می دانند، و در این وسط نقش عزاداری و نهضت حسینی (علیه السلام) را بیشتر از هر عاملی موثر در حفظ ارزش های دینی و مبارزه با مستکبران دیده اند، تمام تلاش خود را در تضعیف و کم ارزش کردن عزادرای و اثرات دینی آن انجام داده اند. از دادن پول به برخی هیئت ها گرفته تا در آن مسائل اختلافی مسلمانان گفته شود تا دیگر امور که در ادامه اشاره خواهم کرد.

فلسفه عزاداری و در اصل یکی از علل اصلی آن شوری است که باید بعد از شعور باشد یعنی اول یک عزاداری وسط کارشناسان و علماء دینی در قلب خطابه حسینی با اهداف و علل قیام حضرت آشنا شود و در وهله بعدی در سوگ آن حضرت بر سر و سینه بزند و این غم و شوری که از مصیبت حسینی گرفته را تسکین دهد و این شوری که همراه با شعور است در او علاوه بر این که بینش صحیح دینی در مقابله با ظلم ایجاد می کند موجب می شود حس و انگیزه او برای مقابله با ظلم و مظاهر بی دینی دو چندان شود و این چیزی است که دشمنان دین از آن ترس دارند و نمی خواهند وجود داشته باشد.

این شعور و شور حسینی زمانی به درستی ایجاد می شود که پیام عاشورا درست به عزادار القاء شود چه در سخنرانی حسینی و چه در نوحه ها و روضه ها.
امام به تعبیر خودشان برای اصلاح امت و امربه معروف ونهی از منکر و سیر بر اساس سیره جدشان قیام کردند: «أَنِّي لَمْ أَخْرُجْ أَشِراً وَ لَا بَطِراً وَ لَا مُفْسِداً وَ لَا ظَالِماً وَ إِنَّمَا خَرَجْتُ لِطَلَبِ‏الْإِصْلَاحِ‏ فِي أُمَّةِ جَدِّي ص أُرِيدُ أَنْ آمُرَ بِالْمَعْرُوفِ وَ أَنْهَى عَنِ الْمُنْكَرِ وَ أَسِيرَ بِسِيرَةِ جَدِّي»(1)
یک عزادار واقعی باید ببیند چه بدعت ها و خرافات در دین به وجود آمده و دین خود را از آن ها اصلاح کند نه این که در اصل مراسم عزاداری خرافات و بدعت وجود داشته باشد به اسم امام حسین (علیه السلام) خرافات ترویج شود.

امروزه شور حسینی روز به روز بیشتر ظاهر می شود اما امام برای شکوفایی عقل ها قیام کردند و مبارزه با جهل: «و بذا مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة وحیرة الضلالة»(2)
آیا این نوع عزاداری ما فارغ از حکم حلال و حرام عاقلانه است؟ روز به روز طبل ها زیاد می شود، داد و بی داد و نعره زدن و پیراهن در آوردن بیشتر می شود، آیا این ها معقول و عاقلانه به نظر می رسد؟ هدف از عزاداری رساندن پیام حضرت است و خود عزاداری به خودی خود هدف اصلی نیست.
امروزه تمام سعی دشمنان ما این است که محتوای عزاداری کم ارزش باشد و فقط شکل ظاهر آن خوب باشد.
از نظر حضرت آقا این امور در شان مجلس اهل بیت (علیهم السلام)، و وقار و متانت و صلابتی که در آن باید باشد نیست. پس بهتر است بیشتر از آنکه به شکل ظاهری و نعره و طبل زیاد و پیراهن درآوردن بپردازیم به محتوا بیشتر ارزش دهیم. چون هیچ مرجعی نگفته که یکی از این امور مستحب است. فوقش امری مباح است و انسان عاقل چرا باید کاری که هیچ ثوابی ندارد انجام دهد.!

ادب در مقابل اهل بیت (علیهم السلام):
اهل بیت (علیهم السلام) انسان های برگزیده خداوند متعال و بهترین مخلوقات خداوند متعال هستند. ادب در مقابل هر کس نیز باید به حسب جایگاه او باشد.
مجلس روضه نیز متعلق به اهل بیت (علیهم السلام) است، لذا نگه داشتند ادب و وقار این مجلس خود تبلیغی دیگر است. واقعا این که انسان پیراهن در بیاورد و یا داد زده و با عرض پوزش صدای حیوانات را در بیاورد کار مودبانه ای است؟
مجالس قدیم خیلی ساده وبدون این امورات موجود در مجالس فعلی برگزار می شد. آیا تاثیرش کمتر بود؟

امروزه متاسفانه همان هایی که نوعا پیراهن در می آورند موقع سخنرانی که اصل و هدف در مجالس روضه برای بصیرت زایی است حضور ندارند و موقعی که عزاداری شروع می شود تشریف می آورند و سه ساعت همین طور بدون این که نوعا مفاهیم شعری دارای بصیرت زایی باشد سینه می زنند. و این اشتباه است و چیزی است که هدف دشمنان اهل بیت از این مجالس است.
حضرت آقا بارها به مداحان اهل بیت (علیهم السلام) فرمودند که سعی کنید مضامین اخلاقی که مشکل جامعه است و نوعا رعایت نمی شود در این شعرهای خود بگنجانید تا غنای شعری داشته و ارزش های اخلاقی را در جامعه رونق دهد. نه اینکه طرف بدون اینکه ده دقیقه پای منبر عالمی بنشیند ساعت ها سینه بزند و بعد هم نه خبری از نماز است و نه روزه و در عین حال قمه زنی و این امور که فقط بهانه دست دشمنان می دهید.

منظور بنده این نیست که همه عزاداران حسنیی چنین هستند، ولی این موارد طبق مشاهدات خود بنده متاسفانه در مجالس زیاد پیدا می شود.
امروزه که انگلیس میلیاردها پوند و سایر مستکبران هزینه می کنند تا این افراطی ها به نام عزاداری و حمایت از این امور حرام و باطل خرافات را در بین عزاداران گسترش داده و محتوای این مراسم با ارزش را کم رونق کنند.
آیا به واقع این نوع حرکات در این مجالس خلاف ادب در محضر اهل بیت نیست؟

سلام

وقتی برخی کاربران ممنوع نکردن برهنه شدن و ... رو مطرح میکنند و میفرمایند که چون رهبری و مراجع اینکار رو ممنوع نکردن پس ما انجام میدیم، من یاد یه ماجرایی میفتم!

یاد اینکه در ماجرای عاشورا، امام خروج از اردوگاه رو ممنوع نکرد و کسی رو هم در رودرباستی قرار نداد که خجالت زده بشه و از روی ناچاری بخواد در کنار امام مبارزه کنه. بلکه اونها رو آزاد گذاشت تا با تشخیص خودشون راه رو انتخاب کنند. البته از قبل تمام اشارات و اتمام حجت ها انجام شده بود و در نهایت نوبت به انتخاب رسید.

هدف امام اصلاح دین مردم و امر به معروف و نهی از منکر بود و برای هدفش جانش رو هم قربانی کرد. جای تعجبه کسانی که زیر پرچم امام حسین(ع) عزاداری میکنن دست به کارهایی میزنن که رهبری به ناچار بیان و اونها رو امر به معروف و نهی از منکر کنن!

ما که گَبـریم ولی انتخاب شما چیه؟!

موضوع قفل شده است