جمع بندی فراموش کردن وجود خون صورت و وضو گرفتن

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فراموش کردن وجود خون صورت و وضو گرفتن

با عرض سلام

روی صورت من از جوش یک قطره خون بیرون زده بود، موقع وضو فراموش کردم که آن را بشویم، وضو گرفتم و نماز خواندم. بعد از گذشتن وقت نماز متوجه شدم که قبل از وضو آن را طاهر نکرده ام. ولی اثری از خون نبود.
در واقع موقعی برای وضو صورت را شسته ام، خون هم رفته است. برای شستن صورت هم دست را پر آب شیر کرده و به صورت زده ام.

حال:
1- آیا وضو و نماز صحیح بوده؟
2- آیا صورت طاهر شده است؟
3- آیا آبی که از صورت ریخته و به شیر و لوله و بعد هم فرش ریخته است نجس بوده و فرش و ... را باید شست؟

مقلد آیت الله خامنه ای هستم.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

sd_hosseini_88;591186 نوشت:
با عرض سلام

روی صورت من از جوش یک قطره خون بیرون زده بود، موقع وضو فراموش کردم که آن را بشویم، وضو گرفتم و نماز خواندم. بعد از گذشتن وقت نماز متوجه شدم که قبل از وضو آن را طاهر نکرده ام. ولی اثری از خون نبود.
در واقع موقعی برای وضو صورت را شسته ام، خون هم رفته است. برای شستن صورت هم دست را پر آب شیر کرده و به صورت زده ام.

حال:
1- آیا وضو و نماز صحیح بوده؟
2- آیا صورت طاهر شده است؟
3- آیا آبی که از صورت ریخته و به شیر و لوله و بعد هم فرش ریخته است نجس بوده و فرش و ... را باید شست؟

مقلد آیت الله خامنه ای هستم.

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

1-وضو ونماز صحيح نبوده است.

2-آن قسمت از صورت كه خون آمده نجس است و قسمتهاي ديگري را كه شك داريد،با دست تر از قسمت نجس به آن
قسمتها كشيده ايد يا نه، حكم به طهارتش مي شود ؛
وقسمتهاي را كه مطمئن هستيد،با دست تر از قسمت نجس به آن قسمتها كشيده ايد،نجس است .

3-اگر مطمئن هستيد كه از قسمت نجس ريخته نجس است ولي اگر نمي دانيد حكم به طهارتش مي شود.

موضوع قفل شده است