صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: اندر حکایت وایبر ، واتس آپ و تانگو (ضرورت ها و آسیب ها)

نوشته
    162
    حضور
    2 روز 4 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    853

پرسش اندر حکایت وایبر ، واتس آپ و تانگو (ضرورت ها و آسیب ها)

سلام.
    از اینرو که انجمن محترم فقه و پاسخگویی شرعی لطف فرمونده و منت نهادند استفتاأ موضوع بحث شرعی استفاده از شبکه های اجتماعی را طرح نمودند متشکرم ومنت دارم اما از آنجاکه احساس میکنم در انجمن مناسبی طرح نکرده بودم عذر تقصیر دارم.
    بنده موضوع بحث را دوباره در این مکان طرح مینمایم تا نتایج بهتری را از سوالاتی که بنده در آنجا طرح نموده بودم بگیرم،ضمن آنکه توصیه میکنم دوستان علاقمند حکم شرعی و فقهی استفاده از این شبکه ها را در آنجا نیز مطالعه کنند اما از این رو که تنها تمام اهداف بنده از طرح سوال پیرامون این شبکه ها و تمامی پاسخ خود را از دوستان حاضر در شبکه اسک دین در یافت ننمودم ،اجازه میخواهم در اینجا این موضوع را با همان نگارش پیش بکشم.از مدیر محترم انجمن حاضر تشکر میکنم که این جانب را تحمل میفرمایند.

امروزه ما از پس لرزه های جنبش اپلیکیشن های موبایلی یا بهتر بگویم،اسمارت فون ها بی بهره نبوده ایم،کم و بیش در اطرافیان خود همچنانکه پیشتر کاربران فیس بوک ،کلوب و دیگر شبکه ها یافت میشدند امروزه نیز با خیل عظیم استقبال از این شبکه های بسیار و زیادی هوشمند که بانک اطلاعاتی بعضی ها هم هستند روبرو هستیم،
    آیا شما دوست عزیز:
    1-استفاده از این اپلیکیشن هارا سودمند میدانید یا خیر؟چرا؟
    2-آیا شما به پیروی از دیگران صرف اینکه هزینه ی تماس بسیار پایین میآید و مد شده است استفاده از این شبکه ها را مجاز میدانید؟
    3-آیا به نظر شما با پیشرفت علم ما نیز هزینه هایی را بابت آن میپردازیم؟اگر بله چه هزینه هایی را؟
    4-آیا ضروری نیست یک مسلمان شعه در همه حال از جمله استفاده از این شبکه ها نظر دین را هم جویا شود؟
    5-نظر قانون و حاکمان شرعی در رابطه با این شبکه ها چیست؟
    و در آخر در خواست من از شما این است:
    به فراخور حال و دانش خود موضوعاتی را از این دست پیش روی مخاطبان خود قرار دهیم تا همه به یک جمع بندی موجز در باره ی مزیتها و معایب این پدیده ی اجتماعی تازه برسیم.

متشکرم
    و من ا... التوفیق
    من زنده ام به عشق تو یا صاحب الزمان

کل یومٍ عاشورا / کل ارضٍ کربَ بلا

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58289

با نام و یاد دوست

اندر حکایت وایبر ، واتس آپ و تانگو (ضرورت ها و آسیب ها)

کارشناس بحث: استاد نسیم رحمت

5. صلوات ها 4

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

نقل قول نوشته اصلی توسط کنیز حضرت نرجس (س) نمایش پست ها
    2-آیا شما به پیروی از دیگران صرف اینکه هزینه ی تماس بسیار پایین میآید و مد شده است استفاده از این شبکه ها را مجاز میدانید؟
    3-آیا به نظر شما با پیشرفت علم ما نیز هزینه هایی را بابت آن میپردازیم؟اگر بله چه هزینه هایی را؟
    4-آیا ضروری نیست یک مسلمان شعه در همه حال از جمله استفاده از این شبکه ها نظر دین را هم جویا شود؟

روشن است که هر ابزاري‌، در صورت زيانبار بودن در هر زماني و مکاني‌، خلاف عقل و شرع است‌.
    انواع و اقسام
    اپیلیکشن ها نیز
    يکي
    از مصاديق بارز اين ابزارهاست‌، به نوبه خود مي‌تواند مفید باشد و یا از جنبه‌هاي مختلف به انسان آسيب برساند.
    لذا طبیعی است در صورت استفاده مفید، بهره وری از آن مفید خواهد بود اما در صورت زیان بار بودن، باید ترک شود.

نکته دیگر
    درباره هزینه کم استفاده از این امکانات است که با فرض هزینه کم هر تکنولوژی آیا باید از آن استفاده کرد؟
    هر انسان عاقلی این را تائید می کند که به صرف کم بودن هزینه نمی توان از وسیله ای که بهره بردن آن ممکن است آسیب های زیادی به دنبال داشته باشد، استفاده کرد.

سخن دراین باب زیاد است.
    بنده بحث را باز می کنم دوستان نظر بدهند تا کم کم جوانب متعدد بحث بررسی شود.

7. صلوات ها 10

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام.
    بستگی به اين داره که در چه زمینه ای و با چه کسانی استفاده بشه
    مثلا اخیرا اکثرا تو واتساپ یا وایبر گروپ های خانوادگی هست
    خوب یه نفر همونطوری که با فامیلاشون در حضور ارتباط داره به همون شکل هم در این اپلیکیشن ها صحبت میکنه. این جوری اگه در خد اعتدال باشه و افراطی نباشه مشکلی نداره.
    ولی در گروه های دیگه حتی گروههای جمع دوستان فکر نمیکنم موردی باشه که بدون اشکال باشه

9. صلوات ها 5

علاقه
    الکترونیک . کامپیوتر . طراحی صنعتی
    نوشته
    433
    حضور
    16 روز 16 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    1262

سلام.
    از اینرو که انجمن محترم فقه و پاسخگویی شرعی لطف فرمونده و منت نهادند استفتاأ موضوع بحث شرعی استفاده از شبکه های اجتماعی را طرح نمودند متشکرم ومنت دارم اما از آنجاکه احساس میکنم در انجمن مناسبی طرح نکرده بودم عذر تقصیر دارم.
    بنده موضوع بحث را دوباره در این مکان طرح مینمایم تا نتایج بهتری را از سوالاتی که بنده در آنجا طرح نموده بودم بگیرم،ضمن آنکه توصیه میکنم دوستان علاقمند حکم شرعی و فقهی استفاده از این شبکه ها را در آنجا نیز مطالعه کنند اما از این رو که تنها تمام اهداف بنده از طرح سوال پیرامون این شبکه ها و تمامی پاسخ خود را از دوستان حاضر در شبکه اسک دین در یافت ننمودم ،اجازه میخواهم در اینجا این موضوع را با همان نگارش پیش بکشم.از مدیر محترم انجمن حاضر تشکر میکنم که این جانب را تحمل میفرمایند.

امروزه ما از پس لرزه های جنبش اپلیکیشن های موبایلی یا بهتر بگویم،اسمارت فون ها بی بهره نبوده ایم،کم و بیش در اطرافیان خود همچنانکه پیشتر کاربران فیس بوک ،کلوب و دیگر شبکه ها یافت میشدند امروزه نیز با خیل عظیم استقبال از این شبکه های بسیار و زیادی هوشمند که بانک اطلاعاتی بعضی ها هم هستند روبرو هستیم،
    آیا شما دوست عزیز:
    و در آخر در خواست من از شما این است:
    به فراخور حال و دانش خود موضوعاتی را از این دست پیش روی مخاطبان خود قرار دهیم تا همه به یک جمع بندی موجز در باره ی مزیتها و معایب این پدیده ی اجتماعی تازه برسیم.

متشکرم
    و من ا... التوفیق

سلام ...
    من خودم از این نرم افزارها استفاده میکنم و داشتن و استفاده از اونها رو درست و منطقی میدونم ...
    اما یه کوتاهی بزرگی به نظره من داره صورت میگیره و اون هم مربوط به کسانی هست که دست اندر کار هستند ...
    مساله وایبر ... دقیقا با مساله امنیت ملی در ارتباط هست ...

خیلی راحت میشه مد ایجاد کرد
    خیلی راحت میشه جمعیتی رو دست انداخت
    خیلی راحت میشه اذهان عمومی رو به سمتی برد .
    خیلی راحت میشه ارتباطات هر کسی رو بدست آورد
    خیلی راحت محل سکونت هر شخص مشخص میشود
    خیلی راحت تمام دوستان و اقوام شخص مشخص میشن
    و ...

که اینها اطلاعات کمی نیستند .... به نظره من ایران هر چه سریعتر باید اقدام به ساخت نرم افزار های جایگزین بکنه ... البته من خودم یه مشگل دارم اونم این هستش که صحبت افراد در درون فضای اینترنتی نباید قضایی بشه ... ولی اگر نرم افزاری ایرانی برای این امر ساخته بشه ... مطمئنا دیگه مردم نمیتونن در درونش آزاد باشن ...
    ویرایش توسط الهه خشم : ۱۳۹۳/۰۸/۱۵ در ساعت ۱۱:۳۵

11. صلوات ها 10

نوشته
    395
    حضور
    44 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1600

بسم الله و بالله
    و علی ملت رسول الله
    بنام نامی علی ولی الله

سلام و ادب
    من خودم دارم اما خیلی خیلی حساب شده ازش استفاده میکنم و مطالب دینی و علمی و اطلاعاتی که میخوام رو خیلی خیلی راحت دریافت میکنم
    بالاخره خیلی از مذهبی ها و اهل علم هم تمایل به حضور دارن اگه اینها هم نباشند که فضای اونجا سراسر لجن زار میشه
    اما تجربه بهم ثابت کرده میونه میلیونها اعضای این محیط ها شاید حدود 10-15 درصد استفاده مفید و حلال رو داشته باشن
    اما من مهم ترین سوالم اینه :
    چرا ماها مخصوصا دخترها به این سادگیها گول میخوریم؟ چرا به این راحتی دل می بندیم و وابستگیهای دیوانه وار به یه شخصی که هیچ نشانه ی حقیقی از صحت شخصیت و وجودش نداریم؟ آخه ارزش دختر انقدر کمه که به این راحتی عکسهای بی حجاب خودش رو مفت در معرض دید هزاران نفر قرار بده؟
    بخدا قسم یه رابطه ای که خیلی ساده شکل میگیره حالا صرف نظر از اینکه اون آدم اصلا آدم هست یا نه با چنتا پیام ساده دلبستگی ایجاد میشه و به مرور زمان وابستگی شدید و...............
    تا زمانیکه مجبور به جدایی بشید یا اینکه شاهد خیانتی از طرفتون باشید که دیگه افسردگی حاد و از بین رفتن زمان زیادی از بهترین دوران جوانی دست کم ماجراست
    اگه به من بگن این فضاهارو در چند جمله بر اساس تجربه و دیده ها و شنیده ها تعریف کن میگم:
    پرتگاهیست نزدیک به جهنم که 95% از اعضای آن عاشق و مجنون دلشکسته (بویی از عشق نبردن) هستند که به راحتی خودشون رو حراج میکنن و تمام ارزش خودشون رو در این می بینند که یک فرد مجازی چه اهمیتی به او می دهد و تمام عشق های بوجود آمده در این فضاها خاص تر از لیلی و مجنون است بصورتیکه از هر عاشقی می پرسی معشوقه اش را از زلیخا بالاتر می داند و رابطه شان را خاص ترین رابطه جهان هستی جایی که 90% از صحبتها دروغ و خیانت و گناه است البته باید آدم بسیار خوش قیافه و بسیار پولداری و بسیار صادق و بسیار بسیار بامحبت بود تا بتوان در این فضاها وارد شد چون همه ی اعضای آنجا به کفته خودشان اینچنینن!
    من به هیچکس به هیچکس توصیه نمیکنم

اللهم عجل لولیک الفرج
    یاعلی مدد

دیالوگی ماندگار از فیلم امام علی علیه السلام:
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمروعاص: آری! جهل مردم

اللهم العن الجبت و الطاغوت ~ تعجیل در فرج منتقم آل الله صلوات

یادداشتهای مهم کاربری:
    http://www.askdin.com/usernote.php?u=33492

13. صلوات ها 8

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

ضمنا یه چیز دیگه رو هم میخواستم اضافه کنم
    خیلی ها عادت دارن برای عکس پروفایل شون، یه عکس از خودشون میذارن
    و یه عده از خانمها عکس از خودشون رو میذارن.گاه با حجاب و گاهی بی حجاب

توجه کنید خانمها...عکستون برای همه به راحتی قابل دانلوده و وقتی هم همه عکستون رو داشته باشن میتونن سوءاستفاده هم بکنن از عکستون...
    ضمنا همه هم محرم شما نیستن که عکسهای بی حجاب تون رو راحت بتونن مشاهده کنن...
    ما خودمون تو وایبر گروه همکلاسیها داریم و متاسفانه خیلی از خانمهای کلاسمون رعایت نمیکنن اینی که گفتم و عکسهای بی حجاب شون در معرض دید ماست...چون دیدید که توی وایبر در مکالمه ها هرکس متنی رو تایپ کنه کنارش هم عکس پروفایلش رو میزنه...و حالا فکر کنید توی این گروه وایبر بچه های کلاس باهم مکالمه میکنن و عکس همه رو ما می بینیم...

15. صلوات ها 5

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

علي رغم فوائدي كه استفاده درست از نرم افزارهاي شبكه هاي اجتماعي از قبيل وایبر و واتس آپ و تانگو و ...دارند،
    برخي از آسيب هاي استفاده نادرست از عبارتند از :

1. افشاء اطلاعات محرمانه و خصوصي

2. انتشار اطلاعات غلط و بالا رفتن ضريب انتشار شايعات

3. عادت به پرسه زني در فضاهاي غير حقيقي

4. تنبلي ذهن

5. كم شدن توان و مهارت رويايي چهره به چهره و ارتباط مستقيم با ديگران

6. گسترش انحرافات اخلاقي

7. اختلاط ارزش هاي حقيقي و منطبق بر فرهنگ اسلام با آن چه ديگران آن را ارزش مي دانند، اعم از آن كه ارزش باشند يا نباشند.

8. ايجاد توهم نشاط و از بين بردن شادي و نشاط واقعي

9. اشتغال انسان به آن چه فايده اي ندارد

10. ايجاد اضطراب و استرس و ساير آسيب هاي جسمي و رواني

17. صلوات ها 10

نوشته
    591
    حضور
    35 روز 8 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3831

آیا شما دوست عزیز:
    با سلام

مشاهده کلیپ زیر شاید مفید باشد...

http://www.askdin.com/thread41901-2.html

من چه گـویم؟

چون تـو می دانی نهان ...

19. صلوات ها 2

نوشته
    1,725
    حضور
    48 روز 17 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    6485

فايل زير قسمت اول بررسي موضوع تاپيك در راديو معارف است. لطفا استماع بفرمائيد :

فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 63

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری