جمع بندی آیا واقعه امام حسین(ع) حقیقت دارد؟

تب‌های اولیه

95 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا واقعه امام حسین(ع) حقیقت دارد؟

سلام و عرض ادب
من تازه با این سایت اشنا شدم و خواهش میکنم به سوال بنده به طور واضح و زیر دیپلم (روحانی )پاسخ بدید جواب منطقی و قابل قبول و فهم
من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوق العاده شرکت میکردم اگر بگم چه بلاهایی سرم اومده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش رو دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن
سال پیش محرم تو دلم با عباس و امام عهد بستم تا اگر تا محرم امسال مشکلم حل نشه دیگه نمیرم هیئت دیگه کار نمیکنم و تابه امروز به عزاداری نرفتم اما وقتی صداشو میشنوم دلم داغون میشه
میخوام بدونم ایا این حسینی که تا الان بخاطرش همه کار کردم تا به این لحظه حتی یک نشونی از خودش بهم نداده ایا وجود داره یا نه ....
شاید امام حسین خیلی هارو نجات داده اما یکی منو هم از خدا دور کرده هم از اعتقاداتم وتا وقتی نشونه ای بهم نشون نده اینطوریم و میترسم اخرش منو کافر کنه انقد جواب نده
نمیدونم اصلا این رو چرا نوشتم شاید الان داشتم صدای هیئت میشنیدم دلم پر شده برا اون
مگه نمیگن اما حسین همه رو قبول میکنه پس کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوستان یه چیزائی بگید که بره تو مخم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صادق

20dar20;590376 نوشت:
سلام و عرض ادب
من تازه با این سایت اشنا شدم و خواهش میکنم به سوال بنده به طور واضح و زیر دیپلم (روحانی )پاسخ بدید جواب منطقی و قابل قبول و فهم
من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوقولاده شرکت میکردم اگر بم چه بلاهایی سرو امده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش و دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن
سال پیش محرم تو دلم با عباس و امام عهد بستم تا اگر تا محرم امسال مشکلم حل نشه دیگه نمیرم هیئت دیگه کار نمیکنم و تابه امروز به عزاداری نرفتم اما وقتی صداشو میشنوم دلم داغون میشه
میخوام بدونم ایا این حسینی که تا الان بخاطرش همه کار کردم تا به این لحظه حتی یک نشونی از خودش بهم نداده ایا وجود داره یا نه ....
شاید امام حسین خیلی هارو نجات داده اما یکی منو هم از خدا دور کرده هم از اعتقاداتم وتا وقتی نشونه ای بهم نشون نده اینطوریم و میترسم اخرش منو کافر کنه انقد جواب نده
نمیدونم اصلا این رو چرا نوشتم شاید الان داشتم صدای هیئت میشنیدم دلم پر شده برا اون

باسلام وتشکر .
با توجه گفته ی شما در ابتدا اجازه دهید اشاره شود شهیدمطهری در مقاله تحت عنوان «جست و جو حقیقت» نکته‌های بسیار سودمندی مطرح کرده، تفصیل سخنان ایشان را در جای خود (1) مطالعه نمایید که بسیار برای شما مفید است.
بر اساس تحلیل حکیمانه ایشان خلاصه از گفته‌های او در این جا بازگو می‌شود:
ایشان معتقد است که برخی افراد در دوران زندگی از نظر شک و یقین دچار بحران می‌شوند. بحران ممکن است در آغاز نوجوانی از حدود دوازده تا سی سالگی برای آن ها به وجود بیاید (افراد طبق شرایط خاص در این باب متفاوت اند ) به هر حال بحرانی است در افکار و عقاید مذهبی انسان و رفتارهای گوناگون فردی و اجتماعی و اخلاقی. این گونه افراد در شرایط حساس قرار می گیرند. باید با آنان از راه درست برخورد شود . با آرامش و منطق به شبهات فکری آن ها جواب داده شود . آن ها نیز باید تلاش نمایند از طریق پرس و جو از کارشناسان مربوط مشکلات فکری و روحی خود را برطرف سازند.
شک از دید ایشان دو نوع است، یکی شک مقدس و دیگر شک غیر مقدس. شک قسم دوم ویرانگر و خطرناک است . اگر علاج نشود انسان را به تباهی می‌رساند، اما شک مقدس انسان را وادار می‌کند که در پی حقیقت برود . مثل درد برای بیمار است، هر بیماری اگر درد داشته باشد، بالاخره شخص را وادار می‌کند که در پی درمان برود. اگر درد نداشته باشد، او را نسبت به بیماریش بی تفاوت نگاه می‌دارد و بالاخره از پا در می آورد.
شک مقدس مثل بیماری با درد است . خودش یک نوع درد روحی است و باید در پی علاجش رفت. کسی حضور رسول خدا آمد و عرض کرد: هلاک شدم، به فریادم برسید. پیامبر فرمود: حتما شیطان آمده از تو پرسیده که تو را کی آفریده است؟ عرض نمود :آری . حضرت فرمود:در جواب شیطان گفتی: مرا خدا آفریده است . بعد شیطان پرسید که پس خدا را کی آفریده؟ و نتوانستی جواب او را بدهی.
برای همین سراسیمه آمدی تا نجات یابی، نگران نباشید خداوند تو را نجات می‌دهد. عبادت خداوند ،نماز، ذکر و دعا زیاد بخوان. تمام وسوسه ها از ذهن تو برطرف می‌شود. آن شخص طبق دستور رسول خدا پیوسته در عبادت و دعا بود و از وسوسه شیطان نجات یافت. (2)
با توجه به این بیان جواب شما به دست خواهد آمد، ولی اگر اموری یاد شده در پرسش از حد وسوسه و خطور در ذهن به مرحله باور نرسد و موجب انکار عقاید دینی نشود و کارهای عملی غیر اخلاقی نیز انجام نشود و فقط خطور در ذهن باشد، گناه محسوب نمی‌شود، ولی باید وسوسه‌ها را درمان نمود تا موجب پیامد عینی و سلب اعتقاد و یا باعث گناه عملی نگردد.

با توجه به این اصل کلی در مسله شما هم چیزی شبیه این رخ داد مطرح است لذا باید توجه داشت که برای رفع شبهه در باره امام حسین از ذهن تان خودرا بدهکار امام بدانید ونه طلب کار از او
اگر مشکلاتی برای شما رخ داد آیا از آنچه برای امام تان رخ داد بشتر است ؟؟؟
شما سعی کنید خودرا برای امام تان بخواهید نه امام را برای خود یعنی این تصور را نداشته باشید که اگر امام ع به شما فلان حاجت را داد با او باشید اگر به حاجتت نرسیدی با او نباشی .
گرچه امام هرچه برای شما مصلحت باشد نزد خدا شفاعت می کند تا خداوند آن را به شما بدهد ولی این تلقی شما از مسله برای تان چالش بر انگیز است . به گفته مولوی :
کرده ی تاویل حرف بکر را
خویش را تاویل کن نه ذکر را
امام تان همه چیزش را برای خدا داد شما چه ؟؟
برای چند مورد کار نا چیز آنهمه از امام خود را طلب کار دانستند انصاف است ؟؟
اگر هم مشکلاتی برای رخ شما داده ممکن است برای امتحان تو بوده باشد بر اساس آیات و روایات، حیات و زندگی در نظام خلقت طوری تنظیم شده که با بلا و مشکلات همراه است. از جمله آیه سوره بلد که می‏فرماید: (و لقد خلقنا الانسان فی کبد) منتهی گاهی بلا و گرفتاری ازروی اختیار است. مثل این که کاری را از روی جهل، عدم تدبیر و یا از روی لجاجت انجام دهیم؛ ولی گاهی گرفتاری‏ها غیر اختیاری است مثل حوادثی که ناگهانی اتفاق می‏افتد. در این صورت است که انسان مورد آزمایش قرار می‏گیرد. امام باقر(ع) فرمود: هرگاه خدای متعال بنده را دوست دارد او را به بلا غوطه ور می‏سازد و باران بلا را بر سر او می‏ریزد و چون به درگاه خدا دعا کند، خداوند می‏فرماید: لبیک بنده من! اگر خواسته ترا به زودی دهم می‏توانم و اگر برایت ذخیره کنم بهتر است و نیز امام باقر در حدیث دیگر فرمود: مومن در دنیا به اندازه دینش مبتلا شود .
نیز فرمود: مومن مانند کفه‏ ترازو است که هر چه بر ایمانش بیفزاید بر بلاء (امتحانش) افزوده شود.
و نیز فرمود: بر مومن چهل شب نگذرد جز آنکه بلایی برایش ایجاد شود که غمگینش سازد تا موجب تذکرش شود.
همة اینها برای امتحان است که مومن خوب، سردی و گرمی روزگار را بچشد و بر کمال خود بیفزاید. صبر و مقاومت در برابر این گونه حوادث موجب اجر و پاداش بزرگ است. بنابر این قسم دوم از گرفتاری و بلا برای امتحان و آزمایش دین است.

پی‌نوشت‌ها:
1- مجموعه مقالات، انتشارات جامعه مدرسین قم، 1362 ش .
2- مطهری، مجموعه مقالات، ص 268 و 270.

فکر کنم از اونجا که نذر کرده دیگه نباید بره هیئت!
اینجا مشکل اصلی به نظرم شرک در ربوبیته! یعنی اینکه واسه امام حسین حساب جدایی باز کردی! هر چی مشکل تو جامعه ی ما هست بخاطر اینه که خالقو ول کردن و مخلوقو چسبیدن!! به خاطر همینه که اهل سنت به ما میگن بت پرست!!(اینطور شنیدم!)
عادت دارن بگن مثلا امام رضا فلان مریضو خوب کرد ددر حالی که در اصل خدا اینکارو کرده ولی اگه کسی بگه مثلا تکامل، جانداران زمینو بوجود آورد سریع جبهه میگیرن که نه کار خدا بوده!! همون داستان یه بوم و دو هواست!!

Masood11;591389 نوشت:
فکر کنم از اونجا که نذر کرده دیگه نباید بره هیئت!
اینجا مشکل اصلی به نظرم شرک در ربوبیته! یعنی اینکه واسه امام حسین حساب جدایی باز کردی! هر چی مشکل تو جامعه ی ما هست بخاطر اینه که خالقو ول کردن و مخلوقو چسبیدن!! به خاطر همینه که اهل سنت به ما میگن بت پرست!!(اینطور شنیدم!)
عادت دارن بگن مثلا امام رضا فلان مریضو خوب کرد ددر حالی که در اصل خدا اینکارو کرده ولی اگه کسی بگه مثلا تکامل، جانداران زمینو بوجود آورد سریع جبهه میگیرن که نه کار خدا بوده!! همون داستان یه بوم و دو هواست!!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

حجت الاسلام قرائتی در پاسخ یک وهابی که همین حرف شما رو میزد که شما مشرکید که از ائمه میخواهید و خودکارشو انداخت زمین و گفت اگر راست میگی الان از امامت بخواه خودکارو برداره بده به من اینطور جواب دادند که تو از خدا بخواه که خودکارو بهت بده....

آیا خداوند بطور مستقیم چنین دخالتی در امور دنیوی میکند؟

همانطوری که ما انسانهای عادی واسطه ی خداوند در امور دنیوی مثل رساندن رزق به دیگران هستیم و مثلا بواسطه ما به بندگانش روزی میرساند ...خود ما هم احتیاجاتی داریم که خداوند آن را بواسطه ی امامان به ما میرساند. ( مگر آن شرک بود که اینهم شرک باشد؟)

خداوند این مقام را به ایشان داده است تا در میان مردم حقانیت آنها ثابت شود و در پیشگاه خداوند عذری برای نپذیرفتن هدایت الهی نداشته باشند.

ضمنا چنین نذرهایی صحیح نیست ، چون خلاف صلاح و مصلحت انسان است و خداوند نمیخواهد به کسی ضرر برساند

20dar20;590376 نوشت:
سلام و عرض ادب
من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوقولاده شرکت میکردم اگر بم چه بلاهایی سرو امده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش و دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن

سلام بر شما

یک زمانی مردم با تنها گذاشتن امام حسین امتحان شدند و یک زمانی امام ایشان را تنها میگذارد تا ثابت کنند که چقدر معرفت دارند و بر سر قول و قرارشون با حضرت هستند و ادعاهایشان حقیقت دارد

صادق;591370 نوشت:
باسلام وتشکر .
با توجه گفته ی شما در ابتدا اجازه دهید اشاره شود شهیدمطهری در مقاله تحت عنوان «جست و جو حقیقت» نکته‌های بسیار سودمندی مطرح کرده، تفصیل سخنان ایشان را در جای خود (1) مطالعه نمایید که بسیار برای شما مفید است.
بر اساس تحلیل حکیمانه ایشان خلاصه از گفته‌های او در این جا بازگو می‌شود:
ایشان معتقد است که برخی افراد در دوران زندگی از نظر شک و یقین دچار بحران می‌شوند. بحران ممکن است در آغاز نوجوانی از حدود دوازده تا سی سالگی برای آن ها به وجود بیاید (افراد طبق شرایط خاص در این باب متفاوت اند ) به هر حال بحرانی است در افکار و عقاید مذهبی انسان و رفتارهای گوناگون فردی و اجتماعی و اخلاقی. این گونه افراد در شرایط حساس قرار می گیرند. باید با آنان از راه درست برخورد شود . با آرامش و منطق به شبهات فکری آن ها جواب داده شود . آن ها نیز باید تلاش نمایند از طریق پرس و جو از کارشناسان مربوط مشکلات فکری و روحی خود را برطرف سازند.
شک از دید ایشان دو نوع است، یکی شک مقدس و دیگر شک غیر مقدس. شک قسم دوم ویرانگر و خطرناک است . اگر علاج نشود انسان را به تباهی می‌رساند، اما شک مقدس انسان را وادار می‌کند که در پی حقیقت برود . مثل درد برای بیمار است، هر بیماری اگر درد داشته باشد، بالاخره شخص را وادار می‌کند که در پی درمان برود. اگر درد نداشته باشد، او را نسبت به بیماریش بی تفاوت نگاه می‌دارد و بالاخره از پا در می آورد.
شک مقدس مثل بیماری با درد است . خودش یک نوع درد روحی است و باید در پی علاجش رفت. کسی حضور رسول خدا آمد و عرض کرد: هلاک شدم، به فریادم برسید. پیامبر فرمود: حتما شیطان آمده از تو پرسیده که تو را کی آفریده است؟ عرض نمود :آری . حضرت فرمود:در جواب شیطان گفتی: مرا خدا آفریده است . بعد شیطان پرسید که پس خدا را کی آفریده؟ و نتوانستی جواب او را بدهی.
برای همین سراسیمه آمدی تا نجات یابی، نگران نباشید خداوند تو را نجات می‌دهد. عبادت خداوند ،نماز، ذکر و دعا زیاد بخوان. تمام وسوسه ها از ذهن تو برطرف می‌شود. آن شخص طبق دستور رسول خدا پیوسته در عبادت و دعا بود و از وسوسه شیطان نجات یافت. (2)
با توجه به این بیان جواب شما به دست خواهد آمد، ولی اگر اموری یاد شده در پرسش از حد وسوسه و خطور در ذهن به مرحله باور نرسد و موجب انکار عقاید دینی نشود و کارهای عملی غیر اخلاقی نیز انجام نشود و فقط خطور در ذهن باشد، گناه محسوب نمی‌شود، ولی باید وسوسه‌ها را درمان نمود تا موجب پیامد عینی و سلب اعتقاد و یا باعث گناه عملی نگردد.

با توجه به این اصل کلی در مسله شما هم چیزی شبیه این رخ داد مطرح است لذا باید توجه داشت که برای رفع شبهه در باره امام حسین از ذهن تان خودرا بدهکار امام بدانید ونه طلب کار از او
اگر مشکلاتی برای شما رخ داد آیا از آنچه برای امام تان رخ داد بشتر است ؟؟؟
شما سعی کنید خودرا برای امام تان بخواهید نه امام را برای خود یعنی این تصور را نداشته باشید که اگر امام ع به شما فلان حاجت را داد با او باشید اگر به حاجتت نرسیدی با او نباشی .
گرچه امام هرچه برای شما مصلحت باشد نزد خدا شفاعت می کند تا خداوند آن را به شما بدهد ولی این تلقی شما از مسله برای تان چالش بر انگیز است . به گفته مولوی :
کرده ی تاویل حرف بکر را
خویش را تاویل کن نه ذکر را
امام تان همه چیزش را برای خدا داد شما چه ؟؟
برای چند مورد کار نا چیز آنهمه از امام خود را طلب کار دانستند انصاف است ؟؟
اگر هم مشکلاتی برای رخ شما داده ممکن است برای امتحان تو بوده باشد بر اساس آیات و روایات، حیات و زندگی در نظام خلقت طوری تنظیم شده که با بلا و مشکلات همراه است. از جمله آیه سوره بلد که می‏فرماید: (و لقد خلقنا الانسان فی کبد) منتهی گاهی بلا و گرفتاری ازروی اختیار است. مثل این که کاری را از روی جهل، عدم تدبیر و یا از روی لجاجت انجام دهیم؛ ولی گاهی گرفتاری‏ها غیر اختیاری است مثل حوادثی که ناگهانی اتفاق می‏افتد. در این صورت است که انسان مورد آزمایش قرار می‏گیرد. امام باقر(ع) فرمود: هرگاه خدای متعال بنده را دوست دارد او را به بلا غوطه ور می‏سازد و باران بلا را بر سر او می‏ریزد و چون به درگاه خدا دعا کند، خداوند می‏فرماید: لبیک بنده من! اگر خواسته ترا به زودی دهم می‏توانم و اگر برایت ذخیره کنم بهتر است و نیز امام باقر در حدیث دیگر فرمود: مومن در دنیا به اندازه دینش مبتلا شود .
نیز فرمود: مومن مانند کفه‏ ترازو است که هر چه بر ایمانش بیفزاید بر بلاء (امتحانش) افزوده شود.
و نیز فرمود: بر مومن چهل شب نگذرد جز آنکه بلایی برایش ایجاد شود که غمگینش سازد تا موجب تذکرش شود.
همة اینها برای امتحان است که مومن خوب، سردی و گرمی روزگار را بچشد و بر کمال خود بیفزاید. صبر و مقاومت در برابر این گونه حوادث موجب اجر و پاداش بزرگ است. بنابر این قسم دوم از گرفتاری و بلا برای امتحان و آزمایش دین است.

پی‌نوشت‌ها:
1- مجموعه مقالات، انتشارات جامعه مدرسین قم، 1362 ش .
2- مطهری، مجموعه مقالات، ص 268 و 270.

سلام
ممنون از پاسخ شما اما :
اینو که قبول دارید و امام علی هم گفته شکم گشنه دین و ایمون حالیش نمیشه ؟
من نمیگم شکم گشنه هست اما بالاخره باید اجری دیده بشه که در مقابل اون یکی ها که اعتقادی ندارند انسان کم نیاره
در مورد امتحان گفتید مگه چند سال امتحان ؟ یک مثال بزنم :
ایا اگه شرایط ازدواج برای یک جوان فراهم شود و جوان ازدواج کند ایا به سمت زنا خوهد رفت ؟
اگر خدا هم به وسیله امام حسین درخواست های عقلی و منتقی عزادارش را رفع کند ایا هیچ وقت از امام حسین قله ای خواهد داشت حاجت نه منظورم اینه که مثلا امام کاری کنه من تیلیاردر شوم اما باید کمک کنه من یه شغل ابرو مند داشته باشم تا پیش دیگران سر افکنده نباشم
در مورد اینکه فرمودید خدا هر که را دوست دارد بیشتر بلا سرش میاره
ما زمان دانشجویی تو اندیشه اسلامی1 یک مطلبی خونده بودیم که هدف از افرینش انسان 3یا 4چیز بود که اولین دلیلش لذت بردن انسان هست این حرف شما کاملا مغالیر هست

.امین.;591440 نوشت:
سلام بر شما

یک زمانی مردم با تنها گذاشتن امام حسین امتحان شدند و یک زمانی امام ایشان را تنها میگذارد تا ثابت کنند که چقدر معرفت دارند و بر سر قول و قرارشون با حضرت هستند و ادعاهایشان حقیقت دارد

ب مردم اون زمان بخاطر ترس و بخاطر پول و فریب های سیاسی این کارو کردند امام برای چی میخواهد گناه اونارو سرو ما خالی کند ؟؟؟

20dar20;591454 نوشت:
ب مردم اون زمان بخاطر ترس و بخاطر پول و فریب های سیاسی این کارو کردند امام برای چی میخواهد گناه اونارو سرو ما خالی کند ؟؟؟

استغفرالله، یعنی چی که گناه اونارو سر ما خالی کند؟

شما بهتره تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید.

آیا مثل کوفیان چشم داشتی از حضرت دارید یا اینکه مثل اصحاب آن حضرت حاضرید برای احیاء دین خدا، از دار و ندارتان بگذرید؟

[="Arial"][=arial]بسم الله و بالله
و علی ملت رسول الله
بنام نامی
علی ولی الله

سلام و ادب
چون نوکر امام حسین علیه السلام بودی و هستی دلم میخواد چنتا چیزو بهت بگم
خیلی زشته که بعد از این همه سال نوکری و عشق به ارباب تازه سر یه همچین موضوعی پشت کنی به این خاندان
مثال شما مثل کسیه که 120 سال عبادت خدا رو کرده بدون ذره ای معرفت که ذره ای ارزش نداره
خیلی رک میگم اگه حل شدن گره هات باعث میشه عشق امام حسین داشته باشی اگه بعد از این همه سال عاشقی تازه به اصل امام حسین علیه السلام شک پیدا کردی همون بهتر که بری دنبال چیزای دیگه
درس دیروز من از عاشورا:
امام حسین رو برا خودت نخواه، خودت رو برا امام حسین بخواه

یاعلی مدد
اللهم عجل لولیک الفرج

من میخوام اینو بهم پاسخ بدید بدون هیچ طرف داری از اعتقادات خودتاون

ما همه میدونیم حضرت عباس خیلی غیرتی بود شدید و صبرایشون هم کم بود
ایا امام یا حضرت عباس راضی هستن کسی که 24 سال خدمت کرده و خودشو پاک نگه داشته بیاد جلوی یک زنا کار و شراب خار کم بیاره ؟؟ و مورد تمسخر قرار بگیره ؟

20dar20;591452 نوشت:
سلام
ممنون از پاسخ شما اما :
اینو که قبول دارید و امام علی هم گفته شکم گشنه دین و ایمون حالیش نمیشه ؟
من نمیگم شکم گشنه هست اما بالاخره باید اجری دیده بشه که در مقابل اون یکی ها که اعتقادی ندارند انسان کم نیاره
در مورد امتحان گفتید مگه چند سال امتحان ؟ یک مثال بزنم :
ایا اگه شرایط ازدواج برای یک جوان فراهم شود و جوان ازدواج کند ایا به سمت زنا خوهد رفت ؟
اگر خدا هم به وسیله امام حسین درخواست های عقلی و منتقی عزادارش را رفع کند ایا هیچ وقت از امام حسین قله ای خواهد داشت حاجت نه منظورم اینه که مثلا امام کاری کنه من تیلیاردر شوم اما باید کمک کنه من یه شغل ابرو مند داشته باشم تا پیش دیگران سر افکنده نباشم
در مورد اینکه فرمودید خدا هر که را دوست دارد بیشتر بلا سرش میاره
ما زمان دانشجویی تو اندیشه اسلامی1 یک مطلبی خونده بودیم که هدف از افرینش انسان 3یا 4چیز بود که اولین دلیلش لذت بردن انسان هست این حرف شما کاملا مغالیر هست

باسلام وتشکر .
البته توجه داشته باشید که حاجت دهنده خداوند است وتوسل به ائمه ع سبب ووسیله است در باره این که خداوند چرا دیر حاجات را بر آورده می کند اسرار نهفته بسیار است ولی به اختصار باید گفت :
اگر به اوصاف الهی توجه کنیم و به صفات پروردگار ایمان بیاوریم و بدانیم خداوند رئوف و رحیم است، در می‌یابیم که اگر خواسته­ های انسان بر آورده نمی­شود، دلیلش بخل یا نارضایتی از انسان نیست. گاهی دعاها به صورت‌های دیگر اجابت می­شود، اما تصور می­کنیم که به اجابت نرسیده است.گاهی نیز اجابت می­شود، اما حاجت دیرتر داده می­شود و این به مصلحت شخص است، اما چون انسان عجول است، دچار اضطراب و یا حتی یأس و ناامیدی می­شود.
خداوند با توجه به کمال و سعادت و مصلحت انسان خواسته­ های او را اجابت می­کند. در دعای افتتاح می­خوانیم: «اگر حاجتم را دیر برآوردی، از سر نادانی بر تو عتاب کردم،‌در صورتی که تأخیر در اجابت حاجتم برایم بهتر بوده است، زیرا تو به امور آگاهی».
البته شیطان در یکی از مواردی که وسوسه می­کند، همین مورد تأخیر اجابت دعا است. از این راه انسان را مأیوس می­کند تا او به خدا بدبین شود. ائمه اطهار(ع) به این نکته توجه داشته و همگان را از افتادن به دام بدبینی و سوء ظن به خدا برحذر داشته اند. امیرمؤمنان(ع) می­فرماید: «دیر اجابت نمودن خدا، ‌تو را ناامید نکند که همانا بخشش،‌بسته به مقدار درخواست است و چه بسا در اجابت دعای تو تأخیر رخ دهد تا درخواست تو طولانی­تر گردد و بخشش او کامل­تر شود. چه بسا چیزی را خواسته­ای و تو را نداده و بهتر از آن را در این دنیا یا آن دنیا داده و یا بهتر آن بوده که آن را از تو باز دارد. چه بسا چیزی را طلب نمودی که اگر به تو می‌داد،‌تباهی دین و دنیای خود را در آن می­دیدی».(1)
پس تأخیر اجابت دعا، نشان کم لطفی و کم محبتی خدا نیست، بلکه گاهی بر عکس، هرچه بیشتر تأخیر شود، دلیل بر بیشتر دوست داشتن خدا است. امام صادق(ع) می­فرماید: «وقتی که مؤمنی دعا می­کند،‌خداوند به ملائکه می­فرماید: دعایش را مستجاب نمودم، ولی آن را نگه دارید و عطا نکنید که من دوست دارم صدای این بندة مؤمن را بشنوم. بنده‌ای هم هست که دعا می­کند و خداوند می­فرماید: زود حاجتش را بدهید که آوازش را دوست ندارم».(2)
اگر کسی بداند خداوند در عوض عدم اجابت دعا در دنیا، چه پاداشی برای او در آخرت در نظر گرفته است، هرگز نا امید نمی­شود. امام صادق(ع) می­فرماید: «روز قیامت خداوند متعال می­فرماید: ای بندة من!‌تو مرا خواندی و من اجابتت را به تأخیر انداختم. اکنون ثواب و پاداش تو چنین و چنان است. پس مؤمن آرزو می­کند که کاش هیچ دعایی از او در دنیا اجابت نمی­شد، برای آن ثواب و پاداش نیک که می­بیند».(3)
از روایات استفاده می­شود که هیچ دعایی بی اثر نیست و هر دعایی در دنیا و آخرت تأثیر مناسب خود را دارد، پس در واقع هر دعائی به استجابت می­رسد، اما گونه­های استجابت آن مختلف است.
امام سجاد(ع) می­فرماید: «دعای مؤمن یکی از سه فایده را دارد: یا برای او ذخیره می­گردد یا در دنیا برآورده می­شود یا بلایی را که می­خواست به او برسد،‌از وی می­گرداند».(4)
علاوه بر مطالب یاد شده، همیشه به این نکته توجه داشته باشید که نماز و روزه و دعا و غیره، مطلوبیت ذاتی دارند و فلسفه دعا تنها بر آوردن حوائج به ویژه خواسته­های دنیوی نیست، بلکه نفس دعا و مناجات با خدا،‌صرف نظر از اجابت یا عدم اجابت، موضوعیت دارد و به اصطلاح طلب مهم­تر از مطلوب است.(5)
ما به دعا کردن امر شده ­ایم و باید به این وظیفه عمل کنیم و نتیجه را به خداوند واگذار نماییم.
برای استجابت دعا باید شرایطی را مهیا نمود و موانعی را برطرف ساخت. در ذیل به برخی از شرایط و موانع اشاره می‏شود:
الف) شرایط استجابت دعا:
1 - دعا و ارتباط مداوم با خدا در هر حال:
خداوند به پیامبرش دستور می‏دهد که «نفس خویش را در کمال شکیبایی در هر بامداد و شامگاه به دعا و جلب خشنودی خدا وادار کن».(6)
قرآن کسانی را که فقط در هنگام گرفتاری و مشکلات دعا می‏کنند، مورد نکوهش قرار داده است: «وقتی به انسان گرفتاری و غمی روی می‏آورد، ما را در هر حال (خواب و بیداری، نشسته و ایستاده) بخواند و چون گرفتاریش را برطرف کنیم، برود (و از ارتباط خود با خدا از جهت کمیت و کیفیت بکاهد و گاهی قطع نماید، به گونه‏ای که) گویی اصلاً ما را برای گرفتاری که به او رسیده بود، نخوانده است!».(7)
امام صادق (ع) می‏فرماید: «کسی که پیش‏دستی در دعا نکند و فقط در وقت نزول بلا دست به دعا بردارد، دعایش در آن وقت مستجاب نگردد و فرشتگان گویند: این آواز را نشناسیم». در روایت دیگری آمده که «به او می‏گویند: تا امروز کجا بودی؟!».(8)
در اصول کافی آمده که خداوند به حضرت داوود(ع) فرمود: «مرا در روزهای خوش و آسایش یاد کن تا من دعای تو را در روزهای گرفتاری و سختی اجابت کنم».(9)
2 - دعا باید از صمیم قلب باشد.
تمام ذرات وجود انسان یک چیزی را بخواهد و طلب کند و دل و زبانش با عمل و رفتارش هماهنگ باشد.
3 - اعتماد به خدا و اطمینان به اجابت او:
امام صادق(ع) فرمود: «خدا دعایی را که از دل غافل و بی خبر برخیزد، مستجاب نمی‏کند پس وقتی دعا کنی، از عمق دل به او روی آور (و دلت را با زبانت همراه گردان) و سپس به اجابت دعایت مطمئن باش».(10)
4 - قطع امید از غیر خدا و امید و اطمینان به خداوند.
امام صادق(ع) فرمود: «هرگاه یکی از شما بخواهد که هر چه از خدا درخواست می‏کند، خدا به او عطا فرماید، باید از همه مردم ناامید و مأیوس گردد و هیچ امیدی جز به درگاه خدا نداشته باشد».(11) او به نقطه‏ای از ایمان و توکل باید برسد که بداند همه قدرت‏ها و علل جهان تحت اراده و قدرت الهی قرار دارند.
پس از خدا بخواهد که اسباب و علل مادی و معنوی جهان را جهت صلاح و منفعت او قرار دهد.
5 - دعا باید در کنار تلاش و تدبیر باشد.
پیامبر اکرم(ص) فرمود: «الداعی بلا عمل کالرامی بلا وتر؛ کسی که دعا می‏کند و به دنبال آن تلاش و عمل نمی‏کند، مانند آن است که بی چله کمان تیر می‏اندازد».(12)
دعا نمی‏تواند جای تلاش و برنامه­ریزی در زندگی را بگیرد، بلکه مکمل آن می‏تواند باشد.
6 - دعا باید با حالت تضرع و دلی شکسته باشد.
امام صادق(ع) فرمود: «هرگاه دلتان شکست، دعا کنید، زیرا دل تا پاک و خالص نشود، شکسته نمی‏شود».(13)
7 - مکان دعا در استجابت تأثیر دارد، مثلاً دعا در حرم امامان (ع) مخصوصاً حرم امام حسین(ع) و کنار خانه خدا به خصوص مقام حضرت ابراهیم(ع) و کنار حجرالاسود.
8 - زمان دعا.
دعای پنهانی و در تاریکی شب زودتر به اجابت می‏رسد، مخصوصاً در قنوت یا سجده نماز «وتر» که بعد از خواندن هشت رکعت نماز شب و دو رکعت نماز شفع خوانده می‏شود.(14)
قرآن می‏فرماید: «پروردگار خود را به حالت تضرع و تذلل و در پنهانی و خفا بخوانید».
دعا در شب‏های ماه رمضان و رجب و دهه اول ذی‏الحجه و غیر آن دعا را به اجابت نزدیک می‏کند.
9 - توسل به چهارده معصوم(ع) و آن‏ها را بر پایه آیه شریفه «وابتغوا الیه الوسیله» وسیله و شفیع قرار دادن.
10 - غسل توبه نماید، سپس با وضو چهار رکعت نماز بخواند در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد و سه مرتبه توحید و یک مرتبه سوره «الناس» و یک مرتبه «فلق» را بخوانید. بعد از نماز هفتاد مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه و بعد از هفت مرتبه «لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم» سپس بگویید: یا عزیز یا غفار اغفرلی ذنوبی و ذنوب جمیع المؤمنین و المؤمنات فانه لا یغفر الذنوب الا انت.»(15)
به این ترتیب شخص در جاده دعا قرار می‏گیرد و باید مراقب باشد تا راه دعا را درست بپیماید، و به بیراهه نرود. نشانی راه دعا را ذکر خواهیم کرد.
ب) موانع استجابت دعا:
امام علی(ع) می‏فرماید: -المعصیة تمنع الاجابة؛(16) گناه مانع اجابت دعا است».
گناهان سه نوع تأثیر منفی در دعا می‏گذارند:
1 - لذت دعا و مناجات را سلب می‏کنند.
انسان دعا می‏کند، اما لذت نمی‏برد و رقت قلب پیدا نمی‏کند.
2 - مانع استجابت دعا می‏شوند.
3 - توفیق دعا کردن یا شرکت نمودن در مجالس دعا را از انسان سلب می‏کنند.
برخی از گناهان در عدم اجابت دعا تأثیر بیشتر دارند که در ذیل به نمونه‏ای از آن‏ها اشاره می‏کنیم.
امام سجاد(ع) فرمود: «گناهانی که دعا را بازمی‏گرداند و مانع استجابت می‏شوند، عبارتند از: بددلی و سوءظن به مؤمنان و کارهای آنان؛ طینت و درونی ناپاک داشتن؛ نفاق و دورویی با برادران و خواهران ایمانی؛ عدم اطمینان به اجابت دعا؛ تأخیر نمازهای واجب (و نخواندن آن در اول وقت فضیلت) آن که وقت آن بگذرد؛ بدزبانی و فحاشی و اهانت کردن؛ نزدیک نشدن به خدا به وسیله صدقه و کارهای نیک».(17)
نیز فرمود: «از جمله گناهانی که مانع استجابت دعا می‏گردد، نافرمانی و رنجاندن خاطر پدر و مادر است».(18)
در برخی از روایات، بداخلاقی سبب باز گرداندن دعا معرفی شده است.
علل عدم اجابت دعاها از دیدگاه امیرالمؤمنین(ع):
مردی به حضرت عرض کرد: خداوند می‏فرماید: «ادعونی استجب لکم» پس چرا ما دعا می‏کنیم، ولی اجابت نمی‏شود، حضرت فرمود: چون دل‏های شما در هشت مورد خیانت و بی وفایی کرد:
1 - خدا را شناختید، ولی حقش را آن گونه که بر شما واجب بود، ادا نکردید. از این رو آن معرفت به کار شما نیامد.
2 - به پیامبر خدا ایمان آوردید، ولی در عمل با سنت و روش او مخالفت کردید، پس ثمره ایمان شما چه شد؟
3 - کتاب خدا (قرآن) را خواندید، ولی در عمل با آن مخالفت کردید.
4 - گفتید ما از آتش دوزخ می‏ترسیم، ولی در همه حالات به واسطه گناهان خود به سوی جهنم می‏روید.
5 - گفتید ما به بهشت تمایل و رغبت داریم، ولی کارهایی انجام می‏دهید که شما را از بهشت دور می‏سازد.
6 - نعمت‏های خدا را استفاده می‏کنید، ولی شکر و سپاس گزاری نمی‏کند.
7 - خداوند فرمود: شیطان دشمن شما است، شما نیز او را دشمن گیرید.(19) شما به زبان او را لعن می‏کنید، ولی در عمل با او دوستی می‏نمایید و از او اطاعت می‏کنید.
8 - عیب‏های مردم را برابر دیدگان‏تان قرار دادید و عیب‏های خود را پشت سرانداختید، در نتیجه کسی را ملامت می‏کنید که خود به ملامت سزاوارتر از او هستید.
با این وضع چه دعایی از شما مستجاب گردد، در صورتی که شما راه‏ها و درهای دعا را به روی خود بسته‏اید؟!
«پس تقوا پیشه کنید؛ کارهایتان را اصلاح کنید؛ امر به معروف و نهی از منکر کنید تا خدا دعایتان را مستجاب کند.(20)
راه دعا از دیدگاه امام صادق(ع):
شخصی خدمت امام صادق(ع) عرض کرد: دو آیه در قرآن است که تأویل و معنای آن را نمی‏دانم. یکی «ادعونی استجب لکم» است، که ما هر چه دعا می‏کنیم، اجابت نمی‏شود. حضرت فرمود: «من سر عدم اجابت دعایتان را به شما می‏گویم. اگر تو خدا را در آن چه دستور فرموده اطاعت کنی و آن گاه او را بخوانی، دعایت را اجابت می‏کند، ولی تو با (دستورهای) او مخالفت کرده، نافرمانی‏اش می‏کنی. او نیز اجابت نمی‏کند. با این حال، اگر خدا را از راهش بخوانی - اگر چه گناهکار باشی - خدا دعایت را مستجاب می‏کند».
آن شخص پرسید: راه دعا چیست؟ فرمود: «نماز (21) که خواندی، ابتدا تمجید کرده، او را به بزرگی می‏ستایی و به هر نحو که می‏توانی، حمد و ستایش می‏کنی، سپس بر پیامبر(ص) و آلش درود می‏فرستی و به تبلیغ رسالتش گواهی می‏دهی، و بر ائمه هدی سلام می‏دهی، آن گاه نعمت‏های خدا را بر خود می‏شماری و او را به خاطر آن‏ها ستایش و شکر می‏کنی. بعد به گناهان خود یکایک اعتراف می‏کنی و هر کدام را که به یادداری، اقرار می‏نمایی. هر کدام را به خاطر نداری، به طور سربسته به زبان می‏آوری و از همه گناهان به درگاه خدا توبه می‏کنی و تصمیم می‏گیری که دیگر گناه نکنی و از روی پشیمانی و صدق نیت و خلوص، و در بیم و امید از آن‏ها استغفار و طلب آمرزش می‏کنی، سپس می‏گویی:
اللهم انی أعتذر الیک من ذنوبی و استغفرک و أتوب الیک فأعنی علی طاعتک و وفّقنی لما اوجبت علی من کل ما یرضیک فانی لم أر أحداً بلغ شیئاً من طاعتک الا بنعمتک علیه قبل طاعتک، فأنعم علی بنعمة أنال به رضوانک و الجنةَ. بعد از رعایت این مراتب، حاجت خود را بخواه، که امیدوارم خدا ناامیدت نکند و حاجتت را برآورد.(22)
چند تذکر:
1 - گاهی با وجود تمام شرایط دعا، دعا مستجاب نمی‏شود، چون به مصلحت ما نیست، یعنی چیزی را طلب می‏کنیم که به سود ما نیست، اگر چه می‏پنداریم به نفع ما است.(23)
2 - گاهی دعا مستجاب می‏شود، ولی از روی مصالحی تحقق عملی آن به تأخیر می‏افتد، حتی ممکن است تا بیست سال طول بکشد تا محقق گردد.
3 - در روایت است خداوند وقتی بنده‏ای را دوست داشته باشد، اجابت دعای او را به تأخیر می‏اندازد تا بنده‏اش با او راز گوید.
از این رو مؤمنان ثابت قدم هیچ گاه از تکرار دعا مأیوس نمی‏شوند، بلکه می‏گویند:
دست از طلب ندارم تا کام من برآید
:Sham: یا جان رسد به جانان یا جان ز تن درآید.
پی‌نوشت‌ها:
1. نهج البلاغه، نامه 31.
2. اصول کافی، ج 4، ص 245.
3. همان، ص 247.
4. تحف العقول، ص 202.
5. مصباح یزدی، بر درگاه دوست، ص 56.
6. کهف (18) آیه 28.
7. یونس (10) آیه 12.
8. اصول کافی، ج 4، ص 219.
9. بحارالانوار، ج 93، ص 381.
10. بحارالانوار ج 93، ص 305.
11. عدة الداعی، ص 97.
12. عدة الداعی، ص 97.
13. مکارم الاخلاق، ص 315.
14. بحارالانوار، ج84، ص167.
15. رساله «لقاءالله»، میرزا جواد آقا ملکی تبریزی، ص 119.
16. غررالحکم، ترجمه محمد علی انصاری، ج 1، ص 32.
17. معانی الاخبار، ص 271، به نقل از کیفرگناه و عواقب آن، سید هاشم رسولی محلاتی.
18. همان، ص 270.
19. مؤمن (40) آیه 60.
20. بحارالانوار، ج 93، ص 376 و 377.
21. غسل و نماز توبه به کیفیتی که ذکر شد.
22. فلاح السائل، ص 38 و 39.
23. قرآن کریم در این مورد می‏گوید: «چه بسا چیزی را خوش ندارید، حال آن که خیر و منفعت شما در آن است و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آن که شر و ضرر شما در آن است. خدا می‏داند، ولی شما نمی‏دانید». سوره بقره، آیه 216.

20dar20;591472 نوشت:

ایا امام یا حضرت عباس راضی هستن کسی که 24 سال خدمت کرده و خودشو پاک نگه داشته بیاد جلوی یک زنا کار و شراب خار کم بیاره ؟؟ و مورد تمسخر قرار بگیره ؟

[=arial]بسم الله و بالله
و علی ملت رسول الله

[=arial]اگه خودت روی سوالت فکر کنی متوجه میشی عجب سوالی کردیا!
بیشتر روی متن قبلیم فکر کن
خدا هیچ زشتی و گناهی دوست نداره پس چرا جلوی همه گناها و زشتی رو نمیگیره؟
منم میخوام تو این سوالو بمن جواب بدی واسم خیلی سخته گفتنش
اگه حضرت عباس علیه السلام خدای غیرته پس چرا اون موقع که معجر و چادر از سر حضرت زینب علیه السلام و ناموس اهلبیت کشیدن یه کاری نکرد؟ خیلی زشته واسه ناموس عباس علیه السلام نه؟
همین الان تو ملکت خودمون دارن چادر و روسری از سر زنان و دخترای محجبه می کشن و ...

اللهم عجل لولیک الفرج

20dar20;591472 نوشت:

این زناکار و شرابخوار اگر اهل منطقند میتوانید باهاشون بحث کنید و بهشون بفهمانید که اگر قرار بود خدا حاجات همه را برآورده کند دیگر هیچ کسی مثل شما نمیتوانست به اختیار خود دست به گناه بزند و همه مجبور به ایمان آوردن بودند. اگر هم بی منطقند که ارزش ندارد بخاطرش ناراحت شوید. تحمل تمسخرشان هم برای شما اجر و پاداش دارد.

غلام عشق علی;591491 نوشت:
اگه حضرت عباس علیه السلام خدای غیرته پس چرا اون موقع که معجر از سر حضرت ریبن علیه السلام و ناموس اهلبیت کشیدن یه کاری نکرد؟

سلام علیکم

منظور؟ حضرت عباس که در آن هنگام زنده نبودند.

20dar20;591472 نوشت:

باسلام وتشکر .
باید مثل عباس غیرت داشت ودر برابر آن گونه افراد کم نیاورد تا مورد تمسخر او بشود دقت نماید :

در کربلا شمر ، برای عباس امان نامه آورد، ولى ناكام شد. شمر، پس از آنكه فرمان قتل حسين‏«ع‏» در كربلا و تاختن بر بدن امام را از ابن زیاد گرفت تا به کربلا بیايد، عبد الله بن ابى محل(كه از طايفه ام البنين مادر عباس بود) آنجا بود. براى عباس و برادرانش دست خط امان گرفت و توسط غلامى نزد آنان فرستاد.
آنان با ديدن امان نامه گفتند:
ما را به امان شما نيازى نيست، امان الهى بهتر از امان ابن زياد است:«لا حاجة لنا فى امانكم،امان الله خير من امان ابن سمية‏». (1)
قبل از روز عاشورا هم‏ وقتى شمر پشت‏ خيمه اصحاب امام آمد، عباس و برادرانش را اين گونه صدا زد: خواهرزادگان ما كجايند؟
عباس و جعفر و عثمان(فرزندان امير المؤمنين‏«ع‏»)بيرون آمدند و گفتند كه: چه مى‏خواهى؟
گفت:«انتم يا بنى اختى امنون‏».
شمر مى‏خواست به بهاى رها كردن‏حسين‏«ع‏» به عباس و برادرانش امان دهد؛ آنان نيز در پاسخ گفتند:
لعنت‏ خدا بر تو و امان ‏تو باد! آيا به ما امان مى‏دهى در حالى كه پسر پيامبر را امانى نيست؟«لعنك الله و لعن‏امانك،اتؤمننا و ابن رسول الله لا امان له؟». (2 ) باید تلاش نمود وکار کرد وعباسی بودن خود را در برابر آن گونه افراد به اثبات رسانید وبرای ابد نیک نام وبا سعادت بود .

پی نوشت:
1. الکامل في التاريخ، ج 2، ص 558، ابن اثير، بيروت، دار صادر.
2. وقعه الطف ، ص 190 ، ابی مخنف ، تحقیق : محمد هادی یوسفی غروی ، قم جامعه مدرسین .

[="Arial"]

.امین.;591494 نوشت:
سلام علیکم

منظور؟ حضرت عباس که در آن هنگام زنده نبودند.

[=arial]علیک سلام
دارم در مورد اون دوستمون میگم
درسته بیشتر دقت کنید
منظورم جسم نیست

وستان و جناب صادق شاید چون من نخواستم به اصل موضوع اشاره کنم متوجه نمیشید
یکی هست که الان توی حالا هیئت تقریبا رئیس هست و هرکاری دلش میخواهد انجام میدهد حتی پول های جمع اوری شده از مردم رو هم میخوره خودش هم شراب خار (به چشم دیدم ) معتاد (به چشم دیدم) زنا کار (همین چند ماه پیش گرفتنش متاسفانه بدست روحانی مسجد زود.... ) هیچ نمازی نمیخواند
و چون من از همون اولا باحاش مخالف بودم با من واقعا دشمنی کرده بخدا پشتسرم چیزهایی گفته به گوشم رسیده که ....
من الان موندم چرا امام اونو سرتر از من کرده چرا جوابشو نمیده چرا اصلا میزاره بیاد تو دستگاهش ؟؟
شب عاشورا من رفتم جایی که اینا جمع بودن باهاش خواستم منتقی صحبت کنم و بگم این حرفا چی بود که پشتم زدی حدودا 60 نفر هم اونجا بودن و چون ایشون الان رئیسه همه طرف دار اون بودن با اینکه به یقین اطمینان دارم همه میدونن چه ادم کثیفی هست
خلاصه من هرچی گفتم یه چیزی دیگه جوابمو داد و همه اون 60 نفر به غیر یک نفر که اونم فامیلاش بیردنش بیرون طرفداری اونو کردن ...
شما فکر کنید و خودتونو تو شرایط من بگذارید الان دوسال کامل به خاطر حرفای بی اصل و بنیاد این شخص که از روی دشمنی که من همیشه حق گفتم داره منو پیش همه تحقیر کرده اونهمه حرف پشتم زده واقعا موندم چرا جوابشو ندیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من انتظار داشتم من که همون شب عاشورا طرف حق بودم و بین اون همه ادم ضایع شدم و خودمو تنها میدیدم یه چیزی از اینا ببینم
بخدا به این روز قسم همه اینایی که سرم اومده از روی اینه که من همیشه با حق بودم و خواستم امر به معروف کنم مثلا همین شخص یک بار داشت در مورد ناموس یکی صحبتهای جنسی میکرد و من نتونستم تاقت بیارم و.....
اینم بگم تنها من نیستم هر کس خواسته بگه زود اونوبیرون کرده الان نزدیک به 15 نفر این اقا با همون هایی که سرو کلشون میزنن به ناحق ......
واقعا جای سواله برای من چرا کسی نیست جواب ایشونو بده ؟؟ مگه نمیگن این هیئت ها صاحب داره پس کو ؟؟ من که چیزی نمیبینم هر روز هم این اقا گنده میشه ؟؟؟؟؟؟

[="Arial"][=arial]شما از کجا میدونی جواب کاراشو نمی بینه؟ حتما که نباید تو چشم شما باشه
خدا جواب اینجور آدمارو تو دنیا نمیده چون حیفن آخه مجازات دنیا که چیزی نیست
سر بودن پیش مردم ملاک نیست مثال عاشورایی برات میزنم
روز عاشورا به ظاهر لشکر یزید لعنت الله علیه پیروز شد اما همه میدونن که پیروز واقعی چه کسیه
اون زمان هم یزید پیش مردم بیشتر از امام حسین علیه السلام خریدار و مرید و... داشت
ما هممون یه جای کارمون می لنگه اصلا واسه این میریم هیئت که ارباب آدممون کنه انشالله ارباب دست اون آدمم بگیره
روز عاشورا هم امام حسین علیه السلام بر حق بود اما به خدا شکایت نکرد منکه بر حقم چرا این همه بلا؟...
دوست عزیز تو همه زمانها همیشه حق پذیرنده و جایگاه کمتری نزد مردم داشته
آقای قرائتی میگفتن خیلیا سوال میکنن چرا اون آدم که اهل گناه و معصیته پس چرا از خیلی باخداها اوضاع و احوالش بهتره
جواب دادن: اینجور آدما پیش خدا مثل بیماریه که ازش قطع امید شده دکتر میگه به حال خودش راحتش بزارید بزارید هر کاری میخواد بکنه
بنظرم هیچ چیز بدتر از این نیست که خدا از یکی رو برگردونه و بگه اینو دیگه ولش کنید این بنده من نیست

اللهم عجل لولیک الفرج

یاعلی مدد

20dar20;591500 نوشت:
یکی هست که الان توی حالا هیئت تقریبا رئیس هست و هرکاری دلش میخواهد انجام میدهد حتی پول های جمع اوری شده از مردم رو هم میخوره خودش هم شراب خار (به چشم دیدم ) معتاد (به چشم دیدم) زنا کار (همین چند ماه پیش گرفتنش متاسفانه بدست روحانی مسجد زود.... ) هیچ نمازی نمیخواند
و چون من از همون اولا باحاش مخالف بودم با من واقعا دشمنی کرده بخدا پشتسرم چیزهایی گفته به گوشم رسیده که ....
من الان موندم چرا امام اونو سرتر از من کرده چرا جوابشو نمیده چرا اصلا میزاره بیاد تو دستگاهش ؟؟
شب عاشورا من رفتم جایی که اینا جمع بودن باهاش خواستم منتقی صحبت کنم و بگم این حرفا چی بود که پشتم زدی حدودا 60 نفر هم اونجا بودن و چون ایشون الان رئیسه همه طرف دار اون بودن با اینکه به یقین اطمینان دارم همه میدونن چه ادم کثیفی هست
خلاصه من هرچی گفتم یه چیزی دیگه جوابمو داد و همه اون 60 نفر به غیر یک نفر که اونم فامیلاش بیردنش بیرون طرفداری اونو کردن ...
شما فکر کنید و خودتونو تو شرایط من بگذارید الان دوسال کامل به خاطر حرفای بی اصل و بنیاد این شخص که از روی دشمنی که من همیشه حق گفتم داره منو پیش همه تحقیر کرده اونهمه حرف پشتم زده واقعا موندم چرا جوابشو ندیده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من انتظار داشتم من که همون شب عاشورا طرف حق بودم و بین اون همه ادم ضایع شدم و خودمو تنها میدیدم یه چیزی از اینا ببینم
بخدا به این روز قسم همه اینایی که سرم اومده از روی اینه که من همیشه با حق بودم و خواستم امر به معروف کنم مثلا همین شخص یک بار داشت در مورد ناموس یکی صحبتهای جنسی میکرد و من نتونستم تاقت بیارم و.....
اینم بگم تنها من نیستم هر کس خواسته بگه زود اونوبیرون کرده الان نزدیک به 15 نفر این اقا با همون هایی که سرو کلشون میزنن به ناحق ......
واقعا جای سواله برای من چرا کسی نیست جواب ایشونو بده ؟؟ مگه نمیگن این هیئت ها صاحب داره پس کو ؟؟ من که چیزی نمیبینم هر روز هم این اقا گنده میشه ؟؟؟؟؟؟

باسلام وتشکر .
این گونه امور را باید از مجرای خودش با آرامی ومستند پی گیری نمود .
این ها کاری نیست که از طریق معجزه امام برایش راه حل پیدا نمود ( البته ممکن است در این باره کرامتی رخ دهد ولی زمان بر است )
شما با ارتباط با مسول مربوطه مسجد ومومنین دیگر با آرامی وبا حفظ همه شونات وجوانب پیگر مسله باشید .
نباید این گونه امور را به حساب کم توجهی امام حسین ع بگذارید .
در نتیجه از او گیله مند گردید .
اگر قرار بود امام با اعجاز خود با این امور بر خورد کند با شمر بر خورد می کرد .
قرار بر امتحان افراد است ولی هر کسی را با روش خاص امتحان می کند .

برادر عزیز من برخی مسائل وجود دارد که مانع استجابت دعا می شود

واقعا در خود نگاه کنیم که این رذائل را در خود داریم یا خیر

حقیر سوالی را از کارشناس محترم پرسیدم ::{در دعای کمیل چنین فقره های وجود دارد }

خدایا ببخش ان گناهانی که مانع قبول دعاهایم می شود

چه گناهانی هست که مانع قبولی دعاها می شود ؟

کارشناس محترم فرمودند ::

امام سجاد علیه السلام در رابطه با این فقره از دعای کمیل «اللهم اغفر لی الذنوب التی تغیر النعم» می فرمایند:
«الذُّنُوبُ الَّتِي تُغَيِّرُ النِّعَمَ الْبَغْيُ عَلَى النَّاسِ وَ الزَّوَالُ‏ عَنِ‏ الْعَادَةِ فِي‏ الْخَيْرِ وَ اصْطِنَاعِ الْمَعْرُوفِ وَ كُفْرَانُ النِّعَمِ وَ تَرْكُ الشُّكْر
گناهانی که باعث تغییر نعمت شود عبارتند از :

[=Traditional Arabic]

1-ظلم و ستم کردن به مردم
2-از دست دادن عادت به کار خیر
3-امر به معروف نکردن
4-کفران نعمت کردن
5- شکر نکردن(که بهترین شکر آن است که انسان نعمت را در مسیر خودش به کار ببرد[=Traditional Arabic].»[1]

اما در رابطه با فقره دوم دعای کمیل« اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعاء»
«امام صادق علیه السلام عاق والدین را از جمله آن گناهان می داند»[2]

«و امام سجاد علیه السلام در این زمینه بد نيّتى ، خبث باطن ، دو رويى با برادران ، باور نداشتن به اجابت دعا ، به تأخير انداختن نمازهاى واجب تا آن كه وقتشان بگذرد ، تقرّب نجستن به خداوند عزّ و جلّ با نيكوكارى و صدقه ، بد زبانى و زشت گويى را از جمله آن گناهان می داند.»[3]

پی‌نوشت:
1-تفسیر صافی،ج3،ص61
2-اختصاص، ص238
3-معانی الاخبار،ص271

[=Traditional Arabic]
http://www.askdin.com/thread40149.html

سخنی تکان دهند از یک مرجع بزرگ شیعه در مورد حقوق الهی ::

سخنران استاد و محقق فاطمی نیا حفظه الله

http://s5.picofile.com/file/8135576600/hoghoogh.mp3.html

شاعر خیلی زیبا می گه::{منسوب است به فیض کاشانی }

گفتم به کام وصلت خواهم رسید روزی ..گفتا که نیک بنگر شاید رسیده باشی

شاید رسیده باشی
[=Traditional Arabic][=Traditional Arabic]

برادر من عزیز من

استاد فاطمی نیا می گویند :

اون عالم او نقل کرد از علامه طباطبایی و علامه طباطبایی نقل کرده بود از استادش قاضی بزرگ فرموده بود که:

تمام فیض های خدا از مسیر ابی عبدالله به ما می رسه..

http://sound.tebyan.net/newindex.aspx?pid=150301&MusicID=46739

برادر من ایت الله العظمی قاضی کم کسی نیست میان شیعه !!!

20dar20;591500 نوشت:

بسیار خوب دوست عزیز

چی از این بهتر که شما بدانید خدا شما را به همان آزمایشی مبتلا کرده که یاران اباعبدلله الحسین علیه السلام را به آن آزمود.

این افرادی که اطراف اون رئیس حرام خوار را هم گرفتند بیشتر شبیه افرادی هستند که در زمان امام حسین دور دشمنان آن حضرت را گرفته بودند. منافقینی که نام مسلمان را یدک میکشند

شما میدانید شمر فقیه بود؟ 16بار با پای پیاده به حج رفته بود؟ از شب زنده داریهای او خبر دارید؟ چرا یاران امام حسین با وجود جمعیت عظیم آنها که به ظاهر هم مسلمان بودند حاضر نشدند دست از امامشان بکشند؟ چرا بخاطر پول و مقام و منصب دنیوی و این قبیل مسائل دینشان را نفروختند؟ هرکسی مناسب با حال و احوالش آزمایش میشود.

به نظر بنده امروز آزمایش شما همان است.... آیا شما حاضرید بخاطر تحقیر شدن و پایمال شدن حقتان یا بی آبرو شدن، پا روی حق بگذارید؟ حتما شنیده اید: کل یوم عاشورا کل ارض کربلا.

غلام عشق علی;591512 نوشت:
[=arial]شما از کجا میدونی جواب کاراشو نمی بینه؟ حتما که نباید تو چشم شما باشه
خدا جواب اینجور آدمارو تو دنیا نمیده چون حیفن آخه مجازات دنیا که چیزی نیست
سر بودن پیش مردم ملاک نیست مثال عاشورایی برات میزنم
روز عاشورا به ظاهر لشکر یزید لعنت الله علیه پیروز شد اما همه میدونن که پیروز واقعی چه کسیه
اون زمان هم یزید پیش مردم بیشتر از امام حسین علیه السلام خریدار و مرید و... داشت
ما هممون یه جای کارمون می لنگه اصلا واسه این میریم هیئت که ارباب آدممون کنه انشالله ارباب دست اون آدمم بگیره
روز عاشورا هم امام حسین علیه السلام بر حق بود اما به خدا شکایت نکرد منکه بر حقم چرا این همه بلا؟...
دوست عزیز تو همه زمانها همیشه حق پذیرنده و جایگاه کمتری نزد مردم داشته
آقای قرائتی میگفتن خیلیا سوال میکنن چرا اون آدم که اهل گناه و معصیته پس چرا از خیلی باخداها اوضاع و احوالش بهتره
جواب دادن: اینجور آدما پیش خدا مثل بیماریه که ازش قطع امید شده دکتر میگه به حال خودش راحتش بزارید بزارید هر کاری میخواد بکنه
بنظرم هیچ چیز بدتر از این نیست که خدا از یکی رو برگردونه و بگه اینو دیگه ولش کنید این بنده من نیست

اللهم عجل لولیک الفرج

یاعلی مدد

خب اگه جواب رو تو رو نبینه اونطوری همه دوربروشو میگیرن بهش بالو ژر میدم و خودشم به فکر اصلاح نمی افته
شکایت من هم بخاطر اینه که ایا نباید حق ناحق رو ببره ؟؟
این کلیپ ایت الله قرائتی رو دارید برام خیلی جالب بود

صادق;591514 نوشت:
باسلام وتشکر .
این گونه امور را باید از مجرای خودش با آرامی ومستند پی گیری نمود .
این ها کاری نیست که از طریق معجزه امام برایش راه حل پیدا نمود ( البته ممکن است در این باره کرامتی رخ دهد ولی زمان بر است )
شما با ارتباط با مسول مربوطه مسجد ومومنین دیگر با آرامی وبا حفظ همه شونات وجوانب پیگر مسله باشید .
نباید این گونه امور را به حساب کم توجهی امام حسین ع بگذارید .
در نتیجه از او گیله مند گردید .
اگر قرار بود امام با اعجاز خود با این امور بر خورد کند با شمر بر خورد می کرد .
قرار بر امتحان افراد است ولی هر کسی را با روش خاص امتحان می کند .

بدبختی و هرص منم از اینه که همه ریش سفیدان و بزرگان و کسایی که حرفشون میشه گفت برنده تره میدونن چیکار میکنه اما باز هم اعتراضی نمیکنن مثلا سال پیش داده بودن حق زحمه روحانی مسجد رو ببره و ظاهرا به روحانی زنگ میزنن و میگن این مقدار پول فرستادیم از فلانی وقتی پول رو روحانی میگیره میبینه کمه زنگ میزنه به ریش سفیدان اینا هم زنگ میزنن به این اقا گفت اشتباهی تو جیبم مونده من گفتم اخه پول توی پاکت و درش چسب زدیم چطور تو جیبش موند بعد همشون لاف پوشونی کردند و...
وقتی میکروفن به دست میگیره وبرای امام حسین میخونه همه پشت سر تا جایی که من دیدم میگن تو چی میگی این حرفا اما وقتی به جاش میرسه کسی چیزی نمیگه و طرف داریش رو میکنن
خب یزید و امام حسین دی یک جبه متفوت بودند اما این اقا داره به اسم امام حسین و عشق او هر کاری میکنه
نباید امام اینجور ادمارو نذاره که اسم هیئت رو خراب کنن؟؟

.امین.;591539 نوشت:
بسیار خوب دوست عزیز

چی از این بهتر که شما بدانید خدا شما را به همان آزمایشی مبتلا کرده که یاران اباعبدلله الحسین علیه السلام را به آن آزمود.

این افرادی که اطراف اون رئیس حرام خوار را هم گرفتند بیشتر شبیه افرادی هستند که در زمان امام حسین دور دشمنان آن حضرت را گرفته بودند. منافقینی که نام مسلمان را یدک میکشند

شما میدانید شمر فقیه بود؟ 16بار با پای پیاده به حج رفته بود؟ از شب زنده داریهای او خبر دارید؟ چرا یاران امام حسین با وجود جمعیت عظیم آنها که به ظاهر هم مسلمان بودند حاضر نشدند دست از امامشان بکشند؟ چرا بخاطر پول و مقام و منصب دنیوی و این قبیل مسائل دینشان را نفروختند؟ هرکسی مناسب با حال و احوالش آزمایش میشود.

به نظر بنده امروز آزمایش شما همان است.... آیا شما حاضرید بخاطر تحقیر شدن و پایمال شدن حقتان یا بی آبرو شدن، پا روی حق بگذارید؟ حتما شنیده اید: کل یوم عاشورا کل ارض کربلا.

منون منم شب عاشورا همینارو گفتم به این اقا گفتم که یزید ریاست میخواست گفت ارهع من میخوام رئیس بشم
گفتم این حرفایی که پشتم زدی با اینکه سند دارم باز هم انکار کرد
من خیلی سعی کردم مردم اگاه بشن و به اینطور ادمها پرو بال ندن اما نمیدونم چرا نمیشه و همونطور که میگم این اقا هر سال گنده تر میشه و جالبیش ایجاس که هر سال لاقل یک بار در زنا میگیرنش حالا خدا داند چقدر این کارو میکنه ؟
ایا درسته این شخص بیاد برای حسین نوحه بگه و امام حسین چیزی نگه ؟؟
یک بار یکی بهم گفت امام حسین همه جور ادمو میپذیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[="Arial"]

20dar20;591546 نوشت:
خب اگه جواب رو تو رو نبینه اونطوری همه دوربروشو میگیرن بهش بالو ژر میدم و خودشم به فکر اصلاح نمی افته
شکایت من هم بخاطر اینه که ایا نباید حق ناحق رو ببره ؟؟
این کلیپ ایت الله قرائتی رو دارید برام خیلی جالب بود

[=arial]اگه کسی قابل هدایت باشه حتما بر اساس تقدیرش اتفاق میفته
نه متاسفانه خیلی وقت پیش ازشون شنیدم میون هزاران سخنرانی که دارن ولی همین بود که گفتم

صادق;591370 نوشت:
: بر مومن چهل شب نگذرد جز آنکه بلایی برایش ایجاد شود که غمگینش سازد تا موجب تذکرش شود.

با سلام و تشکر
یعنی اگر انسان زندگی خوب و بی دردسری داشته باشد یعنی ایمانش ناقص است؟

.امین.;591436 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

حجت الاسلام قرائتی در پاسخ یک وهابی که همین حرف شما رو میزد که شما مشرکید که از ائمه میخواهید و خودکارشو انداخت زمین و گفت اگر راست میگی الان از امامت بخواه خودکارو برداره بده به من اینطور جواب دادند که تو از خدا بخواه که خودکارو بهت بده....

آیا خداوند بطور مستقیم چنین دخالتی در امور دنیوی میکند؟

همانطوری که ما انسانهای عادی واسطه ی خداوند در امور دنیوی مثل رساندن رزق به دیگران هستیم و مثلا بواسطه ما به بندگانش روزی میرساند ...خود ما هم احتیاجاتی داریم که خداوند آن را بواسطه ی امامان به ما میرساند. ( مگر آن شرک بود که اینهم شرک باشد؟)

خداوند این مقام را به ایشان داده است تا در میان مردم حقانیت آنها ثابت شود و در پیشگاه خداوند عذری برای نپذیرفتن هدایت الهی نداشته باشند.

ضمنا چنین نذرهایی صحیح نیست ، چون خلاف صلاح و مصلحت انسان است و خداوند نمیخواهد به کسی ضرر برساند

خب این توضیحات که تقریبا اثبات حرف منه! و اون حرف قرائتی همون شرک در ربوبیته که اماما رو هم عرض خدا میگیره!
طبق متن کتاب معارف پیش دانشگاهی، هرگاه فردی از پیامبر یا امامان درخواستی کند اگر اون اجابت رو از قدرت خود امام یا پیامبره ندونه و اراده ی اونها رو در طول خواست خدا بدونه در ربوبیت دچار شرک نشده! وگرنه مشرکه!

من که هر وقت به این هیئتا رفتن چیزی جز بزله گویی ندیدم!!(شاید مال شما چیز آموزنده ای بگن!!)

20dar20;591554 نوشت:
منون منم شب عاشورا همینارو گفتم به این اقا گفتم که یزید ریاست میخواست گفت ارهع من میخوام رئیس بشم
گفتم این حرفایی که پشتم زدی با اینکه سند دارم باز هم انکار کرد
من خیلی سعی کردم مردم اگاه بشن و به اینطور ادمها پرو بال ندن اما نمیدونم چرا نمیشه و همونطور که میگم این اقا هر سال گنده تر میشه و جالبیش ایجاس که هر سال لاقل یک بار در زنا میگیرنش حالا خدا داند چقدر این کارو میکنه ؟
ایا درسته این شخص بیاد برای حسین نوحه بگه و امام حسین چیزی نگه ؟؟
یک بار یکی بهم گفت امام حسین همه جور ادمو میپذیره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این اشتباهه که شما فکر کنید پابرجا ماندن او و گنده تر شدنش بخاطر اینست که حضرت او را پذیرفته. اینچنین نیست.

اگر امام حسین مجبور به قیام شدند وجود همینگونه افراد بود که دین و احکام دینی توسط آنها بدست فراموشی و نابودی سپرده شده بود. امام فرمودند: ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلی فیا سیوف خذینی.

اصلا پذیرفتنی نیست که امام از این آدما راضی باشند. همینها هستند که تیشه به ریشه اسلام میزنند.

در دستگاه امام حسین بودن ملاک نیست. ملاک تا پایان همراه بودن است. شما یقین بدانید این فرد همین الان هم به امام اعتقادی ندارد اگر هم داشته باشد قطعا در آینده ای نه چندان دور این اعتقاد از او گرفته خواهد شد.

سنت امهال از سنن الهیست. خداوند مهلت میدهد تا فرد توبه کرده و جبران کند در غیر اینصورت به زودی رسوا شده و اگر در این دنیا مجازات نشود مرگ و قبر و قیامت را در پیش رو دارد و از مجازات الهی نمیتواند فرار کند. پس عجله نکنید و مواظب دینتان باشید...

صادق;591487 نوشت:
نفس خویش را در کمال شکیبایی در هر بامداد و شامگاه به دعا و جلب خشنودی خدا وادار کن

با سلام و عرض پوزش از جناب 20در20
ببخشید یه سوال، من جدیدا اصلا نمی تونم دعا کنم، احساس شرمندگی می کنم که از خدا چیزی جز چیزایی که بهم داده بخوام. این دیباچه ی گلستان سعدی هم که جدیدا تو ادبیات خوندیم به این احساس دامن زد، میشه بگین مشکل کجاست؟
مثلا وقتی میخوام دعا کنم که خدایا مریضا رو شفا بده ، با خودم میگم چرا یه همچین دعایی می کنم که می دونم هیچ فایده ای نداره ، اگر خدا بخواد شفا بده میده به دعای من نیازی نیست، هیچ فایده ای نداره. اگرم بخوام برای خودم دعا کنم میگم حتما صلاح خدا تو این بوده. گاهی وقتا فکر می کنم این دعا کردنا از روی خودخواهیه،گاهی هم فکر می کنم من با این همه اشتباه حق دعا کردن و چیزی خواستن ندارم. از همه بدتر وقتیه که کسی ازم میخواد براش دعا کنم که اون موقع اصلا نمی دونم چی بگم.
البته برای خوندن دعاهایی مثل دعا عهد و دعای کمیل و ... چندان مشکلی ندارم ، فقط از این که گریه ام نمی گیره ناراحت می شم.

20dar20;590376 نوشت:

با عرض سلام

با این سخنتون مشخص شد که شما عشقی که ازش دم میزنید توهمی بیش نیست ( با عرض معذرت )

یعنی شما عاشق خودتون هستید تا امام حسین ع .

برا رفع مشکل خودتون و کلا به نفعتون خودتون دارید در هیئت و ... فعالیت می کنید ..

عشق یکی از بارزترین مشخصاتی که داره خود فراموشی هست .

...

ابوالفضل;591597 نوشت:
با عرض سلام

با این سخنتون مشخص شد که شما عشقی که ازش دم میزنید توهمی بیش نیست ( با عرض معذرت )

یعنی شما عاشق خودتون هستید تا امام حسین ع .

برا رفع مشکل خودتون و کلا به نفعتون خودتون دارید در هیئت و ... فعالیت می کنید ..

عشق یکی از بارزترین مشخصاتی که داره خود فراموشی هست .

...

اینم حرفیه شاید من برا خودم میخوام
یعنی عاشق عزیزترین شخصیت اسلامی پیش خدا باشی بعد پیش خیلی ها کم بیاری خوبه ...

Masood11;591572 نوشت:
خب این توضیحات که تقریبا اثبات حرف منه! و اون حرف قرائتی همون شرک در ربوبیته که اماما رو هم عرض خدا میگیره!

عذر میخوام متوجه نشدم ، یعنی آقای قرائتی قائل به شرک در ربوبیت هستند؟ چگونه از حرف ایشان چنین نتیجه ای گرفتید؟

Masood11;591572 نوشت:
طبق متن کتاب معارف پیش دانشگاهی، هرگاه فردی از پیامبر یا امامان درخواستی کند اگر اون اجابت رو از قدرت خود امام یا پیامبره ندونه و اراده ی اونها رو در طول خواست خدا بدونه در ربوبیت دچار شرک نشده! وگرنه مشرکه!

همه میدانند شیعه بر این عقیده نیست که امام از خودش و مستقل از خداوند دارای قدرتی هست....

همه میدانند ما وقتی وارد حرم امامانمان میشویم رو به قبله نماز میخوانیم نه مزار ایشان.

همه میدانند که ما آنها را اله و رب و خدا نمیدانیم...

همه میدانند که توسل به امام یعنی واسطه قرار دادن او در پیشگاه خداوند ، برای استجابت دعا ... مثل فرزندان حضرت یعقوب که حضرت را واسطه قرار دادند ، تاخداوند آنها را ببخشد..

خوب نیست که ما هم حرفهای مخالفین تشیع را باور کنیم و درمورد امامانمان چنین بگوییم که خدا را ول کردند و مخلوق را چسبیدند...
آنها اختلافاتشان با ما ریشه ای هست و برای اثبات حقانیت خود این چنین غلط اندازی میکنند

Masood11;591572 نوشت:
من که هر وقت به این هیئتا رفتن چیزی جز بزله گویی ندیدم!!(شاید مال شما چیز آموزنده ای بگن!!)

اگر بعضی جاها هیاتهاشون مثل هیاتی هست که شما رفتید خیلی جاها هم اینطور نیست. منبر بسیاری از سخنرانان محرم هم آموزنده است و باعث تحول خیلیها شده.

20dar20;591600 نوشت:

متاسفانه گویا شما تحت تاثیر پاسخهای داده شده مجبور شدید حالت تدافعی بگیرید..
من شما رو مثل این دوستمان متهم به این چیزا نمیکنم.. به شما حق میدم .. هر آدم ممکنه بخاطر ناآگاهی مرتکب چنین اشتباهاتی بشه.

اما اگر بدون هیچ تردیدی فرمودید که :عاشق عزیزترین ... بشی و کم بیاری... باید خدمتتون عرض کنم همین حرف شما هم نمونه دارد و نمونه اش خود امام حسین(ع) هستند.
مگر از خداوند بالاتر هم هست و مگر آن زمان از خلوص حضرت در عشق به خداوند بالاتر هم بود؟ مگر ایشان در جنگ با یزید شکست نخوردند؟ آیا از خداوند گله ای کردند غیر از اینکه فرمودند رضا بقضائک تسلیما لامرک؟

.امین.;591617 نوشت:
متاسفانه گویا شما تحت تاثیر پاسخهای داده شده مجبور شدید حالت تدافعی بگیرید..
من شما رو مثل این دوستمان متهم به این چیزا نمیکنم.. به شما حق میدم .. هر آدم ممکنه بخاطر ناآگاهی مرتکب چنین اشتباهاتی بشه.

اما اگر بدون هیچ تردیدی فرمودید که :عاشق عزیزترین ... بشی و کم بیاری... باید خدمتتون عرض کنم همین حرف شما هم نمونه دارد و نمونه اش خود امام حسین(ع) هستند.
مگر از خداوند بالاتر هم هست و مگر آن زمان از خلوص حضرت در عشق به خداوند بالاتر هم بود؟ مگر ایشان در جنگ با یزید شکست نخوردند؟ آیا از خداوند گله ای کردند غیر از اینکه فرمودند رضا بقضائک تسلیما لامرک؟

اون موقع اما میدونست که باید این کارو بکنه تا اینده نگه امام نرفت بیعت کنه 12هزار نامه اومده بود اگه میرفت میتونست .....
یارانش میدونستند با امام بودن یعنی بهشت ابدی
اینم میدونم حضرت عباس اما بخاطر عشقش موند
منم نمیگم فقط بخاطر مسائل خودم به هیئت میرم و هم نیگم عاشق واقعی هستم
خب بتبع منم نیازهایی دارم منم غرور دارم و منم ...
انصافه امام حسین کمک نکنه و دست کسی رو بگیره که ....
انصافه من تا حدی که تونستم نرفتم لذت دنیای مثلا شراب خواری الان جلوی یک شراب خوار پیش اون همه ادم ضایع بشم ؟
انصافه یکی که شاید حتی غسل نکرده بیاد و نوحه امام حسین بگه و اون وقت بگن امام همه جور ادمو میپزیره ؟
انصافه تو مردم جا بندازند که هر غلتی دلت خواست در طول سال بکن و 10 روز محرم بیا هیئت اخر امام شفاعتت میکنه ؟
انصافه....
چقدر چند سال صبر ؟
این همه درس بخوان این همه خودتو کنترل بکن بعد با حرف یه لات بی سرو پا کل ایندت و گذشتت خراب بشه این اقا 6نفر رو با خودش جمع کرده بود برده بود جایی که من میخواستم بعد 1.5 سال دوندگی اونجا استخدام بشم برده بوداینارو گفت بود و همه چیم به باد رفت و بجای من یکی دیگه رو چپوندن اونجا اگه این انصافه باشه من از اقا حسین چیزی نمیخوام شکایت از امام که بخاطر اون این دشمنی یش اومده و کسی باعث شده که نوحه عبیاعبدالله میخونه و بخاطر همین فکر میکنن حرفاش راسته

20dar20;591626 نوشت:

خب بتبع منم نیازهایی دارم منم غرور دارم و منم ...
انصافه امام حسین کمک نکنه و دست کسی رو بگیره که ....

انصافه من تا حدی که تونستم نرفتم لذت دنیای مثلا شراب خواری الان جلوی یک شراب خوار پیش اون همه ادم ضایع بشم ؟
انصافه یکی که شاید حتی غسل نکرده بیاد و نوحه امام حسین بگه و اون وقت بگن امام همه جور ادمو میپزیره ؟
انصافه تو مردم جا بندازند که هر غلتی دلت خواست در طول سال بکن و 10 روز محرم بیا هیئت اخر امام شفاعتت میکنه ؟
انصافه....
چقدر چند سال صبر ؟
این همه درس بخوان این همه خودتو کنترل بکن بعد با حرف یه لات بی سرو پا کل ایندت و گذشتت خراب بشه این اقا 6نفر رو با خودش جمع کرده بود برده بود جایی که من میخواستم بعد 1.5 سال دوندگی اونجا استخدام بشم برده بوداینارو گفت بود و همه چیم به باد رفت و بجای من یکی دیگه رو چپوندن اونجا اگه این انصافه باشه من از اقا حسین چیزی نمیخوام شکایت از امام که بخاطر اون این دشمنی یش اومده و کسی باعث شده که نوحه عبیاعبدالله میخونه و بخاطر همین فکر میکنن حرفاش راسته

ببینید من متوجه عمق ناراحتی شما هستم. بله خیلی سخته، اما حواستون باشه اینها دلیل نمیشه که به آن حضرت تهمت بزنید که دست آن شخص گنهکار را گرفته...

حقیقتا من فکر نمیکردم بعد از اون توضیحاتی که در پست 30 دادم ببینم شما چنین حرفی بزنید.

.امین.;591574 نوشت:
این اشتباهه که شما فکر کنید پابرجا ماندن او و گنده تر شدنش بخاطر اینست که حضرت او را پذیرفته. اینچنین نیست.

اگر امام حسین مجبور به قیام شدند وجود همینگونه افراد بود که دین و احکام دینی توسط آنها بدست فراموشی و نابودی سپرده شده بود. امام فرمودند: ان کان دین محمد لم یستقم الا بقتلی فیا سیوف خذینی.

اصلا پذیرفتنی نیست که امام از این آدما راضی باشند. همینها هستند که تیشه به ریشه اسلام میزنند.

در دستگاه امام حسین بودن ملاک نیست. ملاک تا پایان همراه بودن است. شما یقین بدانید این فرد همین الان هم به امام اعتقادی ندارد اگر هم داشته باشد قطعا در آینده ای نه چندان دور این اعتقاد از او گرفته خواهد شد.

سنت امهال از سنن الهیست. خداوند مهلت میدهد تا فرد توبه کرده و جبران کند در غیر اینصورت به زودی رسوا شده و اگر در این دنیا مجازات نشود مرگ و قبر و قیامت را در پیش رو دارد و از مجازات الهی نمیتواند فرار کند. پس عجله نکنید و مواظب دینتان باشید...

اگر برای شما ملاک دنیای افراد است بنده دیگر حرفی ندارم

جناب امین :
خب امام اگه جلوی همچین ادمهایی در میامد و نمیزاشت گنده بشن ایا الان این همه زحمت من به باد فنا میرفت ؟
نمیدونم چند سال دارید تا حالا به استخدام فکر کردید یا نه و ...
کمی خودتونو در شرایط من بگذارید
خیلی دوست دارم علت معلوم بشه اما ظاهرا کسی جوابی نداره و نمیتونه جواب قانع کننده بهم بده

جناب20در20 خیالتون راحت من بالاتر از این مسائل رو تجربه کردم.

باید بگم تا وقتیکه شما فکر کنید امامان معصوم مامور مجازات انسانها هستند مشکلتان حل نخواهد شد.

[="Navy"]

20dar20;591548 نوشت:
بدبختی و هرص منم از اینه که همه ریش سفیدان و بزرگان و کسایی که حرفشون میشه گفت برنده تره میدونن چیکار میکنه اما باز هم اعتراضی نمیکنن مثلا سال پیش داده بودن حق زحمه روحانی مسجد رو ببره و ظاهرا به روحانی زنگ میزنن و میگن این مقدار پول فرستادیم از فلانی وقتی پول رو روحانی میگیره میبینه کمه زنگ میزنه به ریش سفیدان اینا هم زنگ میزنن به این اقا گفت اشتباهی تو جیبم مونده من گفتم اخه پول توی پاکت و درش چسب زدیم چطور تو جیبش موند بعد همشون لاف پوشونی کردند و...
وقتی میکروفن به دست میگیره وبرای امام حسین میخونه همه پشت سر تا جایی که من دیدم میگن تو چی میگی این حرفا اما وقتی به جاش میرسه کسی چیزی نمیگه و طرف داریش رو میکنن
خب یزید و امام حسین دی یک جبه متفوت بودند اما این اقا داره به اسم امام حسین و عشق او هر کاری میکنه
نباید امام اینجور ادمارو نذاره که اسم هیئت رو خراب کنن؟؟

سلام
به يك هيات دیگر برويد!
يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ أَرْضِي وَاسِعَةٌ فَإِيَّايَ فَاعْبُدُونِ ﴿العنكبوت: ٥٦﴾[/]

20dar20;591500 نوشت:

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام به شما

یک چیزی ، من هرگز توی دعاهام ، از امام هام چیزی نخواستم ، و همیشه از خدا خواستم و چند باری بهم داده شد. مثلا یک بار، خواستم از خدا که اگر به حق هست ، خداوند کسی رو که چندین بار منو اذیت کرد، جلو چشمام مجازات کنه و من ببینم. (توجه کنید که من اون موقع نماز هم نمیخوندم) اما ، مستجاب شد و فرد خاطی جلوی چشمام ، چند بار به طرز بدی ضایع شد، که هرچند من بار اول گفتم خب ، جوابم رو گرفتم ، بار دوم فهمیدم که نه، دلم سوخت به حالش و فهمیدم که این یه جور گوشزد هست به من که بخشیدن رو پیشه کنم ، نه درخواست مجازات.

یا مثلا یک بار سر یک نمازی ، از خدا خواستم که یک حقیقتی رو به من در خواب نشون بده ، و دیدم که این کار رو انجام داد. خب ؟

شما از خدا بخوا ، خدا خودش گفته که از من بخواین ، واسطه رو بذار کنار و مستقیما نام خدارو به کار ببر و نام اون رو بگو، شاید اینجا بخواد مرحله ی ایمانت بالا تر بره ، شاید از توسل به امام ، داری بی نیاز میشی و این یه موقعیتی هست برای رهایی تو از این طریق ، به طریق دیگه که خواست مستقیم از خداست.
(هرچند این حدس خودمه !شایدم شما نام خدارو میاری ولی تا الان که دیدم ، همش شما طرف مقابلت رو امام حسین (ع) میخوانی و ازش چیزی میخوای که مجری اون چیز ، (عدل الهی) فقط خداونده ، از خدا بخواه ، وسیله ی اجرای عدل رو خود خدا فراهم میکنه)

شما هم نباید بیکار بشینی، اگر میبینی ظلمی داره به تو انجام میشه ، سنجیده ، با فکر ، در حد ممکن و با سیاست ، (یعنی در حد امکان ، تا حد امکان یعنی اصلا و ابدا حرفی از هدایت ها و خدا و ... جلوی این افراد که گفتی (همون شصت نفر و...) نزن چون این باعث میشه شما تمسخر بشی ، فکر هم نکن که در این باره خدا بخواد حق رو به تو بده ، کار نسنجیده از خود انسانه، باید بسنجی که چه مکانی نیازمند چه حرفی هست. هیچ وقت یک فرد گناهکار با اون توصیفاتی که کردین که رئیس یک مکان مذهبی هم هست ، نمیاد خودش رو در مقابل 60 نفر آدم کوچیک کنه و اعتراف به گناهش بکنه و از شما معذرت خواهی بکنه و از ریاستش بخواد دست بکشه یا مشکل شمارو بخواد حل کنه و ...)

در واقع اینطور بگم ، ممکنه الان تقصیر هارو گردن امام یا ... بندازین ، اما در رده ی اول خود شما هستی که تقصیر داری و یه جای کارت می لنگه و مراقب باش که این (ما اسمش رو میذاریم شیطان یا نفس اماره یا کلا من که بهش میگم درون تاریک) داره کورت میکنه و نمیذاره حقیقت رو بفهمی و از این طریق داره بهت ضربه میزنه و خودت رو هی میکشونه در اعماق تنهایی و تاریکی خودت. سعی کن اول ببینی خودت چه خطایی کردی ، الان بهترین کار اینه که اون بخش مهربان بودن و عادل بودن خدا رو بذاری کنار و به بخش ، عدالت خشمگین و بسیار خشک و میخکوب کننده ی خدا فکر کنی که من تجربشو داشتم و تقریبا ترسناکه !

خودت رو دریاب .

وَلاَ يَحْسَبَنَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ أَنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ خَيْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ إِنَّمَا نُمْلِي لَهُمْ لِيَزْدَادُواْ إِثْمًا وَلَهْمُ عَذَابٌ مُّهِينٌ-آل عمران 178

• آنها که کافر شدند، (و راه طغیان پیش گرفتند،) تصور نکنند اگر به آنان مهلت می‌دهیم، به سودشان است! ما به آنان مهلت می‌دهیم فقط برای اینکه بر گناهان خود بیفزایند؛ و برای آنها، عذاب خوارکننده‌ای (آماده شده) است!

بحثی در مورد مسخره

مسخره از جهل سرچشمه می گیرد

قالوا أتتخذنا هزوا قال أعوذ بالله أن أكون من الجاهلين

بقره 67
{ای موسی }ما را مسخره می کنی؟؟ حضرت فرمودند:پناه می برم به خدا که از جاهلین باشم

حالا خود خدا در مورد جاهلین چه می گوید ::

خُذِ الْعَفْوَ وَأْمُرْ بِالْعُرْفِ وَأَعْرِضْ عَنِ الْجَاهِلِينَ [٧:١٩٩]
عفو و گذشت را پیشه کن، و به کار پسندیده فرمان ده، و از نادانان روی بگردان.

199 سوره اعراف

یکی از اساتید می فرمود:
یک وقت دیدم کسی خیلی ثروتمند بود به یه فقیری می گفت که تو ماهی چه قدر می گیری ؟می گفت :ماهی 200 تومن یه چیزی می گفت عجب چه طور خرج می کنی چه طور تمام نمیشه ؟؟خدا شاهده به دو چشمم دیدم که اون خودش به چه نکبتی افتاد

استاد فاطمی نیا حفظه الله ::

چهار تا گناه هست که خدا با اینا شوخی نداره :1- ترک نماز 2-عقوق والدین 3-به ناحق ادم کشتن است4-ابروی کسی را بردن است یک وقت ادم یکی از اینها را مرتکب بشه ممکنه این اهل بیت سیمُ قطع کنند.یک دفعه یک نفر مثل اینکه از این کار ها کرده بود شب خواب دیده بود که حضرت رضا س امده داره سیمُ {اقول:سیم را }قیچی می کنه تو خواب گفته بود اقا ما پول برقمون را دادیم حضرت فرمود ما با برقت کاری نداریم امدم این سیم ارتباطم را قطع کنم..

این هم قطعه صدای ایشون با تفضیل بیشتر::

http://s5.picofile.com/file/8149866434/gonah.mp3.html

واقعا مواظب باید باشیم این قدر گناه نکنیم !!!

20dar20;591600 نوشت:

حرف بنده صرفا یه کلام دوستانه بود تا یه کم به خودتون بیایید و ببنید عشقی که دارید سرچشمه اش از کجاس ؟ چرا اصلا عاشق امام حسین هستید ؟
.
برا همین قاطعانه عرض کردم . به درون خودتون سفر کنید و باید مشکل رو خودتون کشف کنید .

.
(هیچ اتهام و قصد و غرض و .. توش نبود )

و یه نکته دیگر رو هم اینجا عرض کنم که :

انسان باید از عشق به امام برسه به عشق الله .
.
خدایا امام حسین علیه السلام عاشق تو بود و قطعا تو هم عاشق او ...
به حق این سلطان عشق به داد من بینوا هم برس .
..
.

دوست عزیز اگر به حدیث شریف کسا دقت کنید وقتی محفل 5 تن ال عبا میشود
یا حزن برطرف میشود
یا گناهان پاک میشود
یا حاجت براورده میشود

شاید برای شما حالت یک و دو رخ میدهد.

یک چیزی هم بهتان بگویم
فکر نکنید الان کل عزاداران حسینی و حتی بزرگترها مثل مراجع تا میروند مراسم امام حسین حاجت روا شده برمیگردند
اصلا اینطور نیست
فکر نکنید ایه الله بهجت تا میرفته حرم امام رضا حاجت روا شده برمیگشته یا چند ماه بعد حاجتش ادا میشد
یا مثلا رهبری یا ایت الله سیستانی یا ایه الله وحید خراسانی و و و

من فقط میتونم دعا کنم خدایا حاجت تمام کسانی که صلاح میبینی بهشون بدهی زودتر بده و در مسیر ازمایش و تست صبر قرار مده

.امین.;591605 نوشت:
عذر میخوام متوجه نشدم ، یعنی آقای قرائتی قائل به شرک در ربوبیت هستند؟ چگونه از حرف ایشان چنین نتیجه ای گرفتید؟

همه میدانند شیعه بر این عقیده نیست که امام از خودش و مستقل از خداوند دارای قدرتی هست....

همه میدانند ما وقتی وارد حرم امامانمان میشویم رو به قبله نماز میخوانیم نه مزار ایشان.

همه میدانند که ما آنها را اله و رب و خدا نمیدانیم...

همه میدانند که توسل به امام یعنی واسطه قرار دادن او در پیشگاه خداوند ، برای استجابت دعا ... مثل فرزندان حضرت یعقوب که حضرت را واسطه قرار دادند ، تاخداوند آنها را ببخشد..

خوب نیست که ما هم حرفهای مخالفین تشیع را باور کنیم و درمورد امامانمان چنین بگوییم که خدا را ول کردند و مخلوق را چسبیدند...
آنها اختلافاتشان با ما ریشه ای هست و برای اثبات حقانیت خود این چنین غلط اندازی میکنند

اگر بعضی جاها هیاتهاشون مثل هیاتی هست که شما رفتید خیلی جاها هم اینطور نیست. منبر بسیاری از سخنرانان محرم هم آموزنده است و باعث تحول خیلیها شده.

من چیزی غیر از اونی که گفتم نتونستم ازش برداشت کنم!! تقریبا گفته قدرت امام و خدا یکیه دیگه!!!

شاید همیشه اینطور نباشه و همه اینطور نباشن ولی حداقل تو این یه مورد خاص فکر کنم همین طور بوده که به نتیجه هم نرسیده!

راستش بجز تو فیلمای صدا و سیما همچین چیزی ندیدم!!

20dar20;591642 نوشت:
جناب امین :
خب امام اگه جلوی همچین ادمهایی در میامد و نمیزاشت گنده بشن ایا الان این همه زحمت من به باد فنا میرفت ؟

سلام برادر

قبلا دوستان درمورد دعا صحبت کردند. ولی من فکر میکنم شما در اینباره دعا نکرده باشید. دعاهای فراوانی برای نجات از ظلم ظالم و انتقام مظلوم از ستمکار هست مثل جوشن صغیر، دعای سمات ، دعاهایی که در اینباره در صحیفه سجادیه آمده و همچنین اذکاری که طلب یاری از خداوند میکند.

حتی اگر از ائمه علیهم السلام چنین توقعی دارید لازمه به ایشان توسل کنید. اینکه بنشینید و بگویید چون من در عزای حضرت خدمت کردم پس ایشان موظف بوده انتقام مرا از فلانی بگیرد صحیح نیست.

ضمنا اگر پس از گرفتن ختومات و اصرار و پافشاری فراوان بر حل این مشکل، باز هم حاجتتان روا نشد ادب و معرفت حکم میکند که متواضع باشید و چیزی نگویید که در شان مقام والای آن حضرت نیست.

Masood11;591781 نوشت:
من چیزی غیر از اونی که گفتم نتونستم ازش برداشت کنم!! تقریبا گفته قدرت امام و خدا یکیه دیگه!!!

سلام

شما اشتباه برداشت کردید. آن وهابی میخواسته بگوید امام شما زنده نیست که بتواند حاجات شما را براورده کند. ایشان هم در عمل به او فهماندند که اگر روا کردن حاجت به زنده و مرده بودن باشد خداوند که زنده است، پس چرا چنین نمیکند؟

چون هر امری در این دنیا نیاز به واسطه دارد. برداشتن خودکار از روی زمین کار یک انسان زنده است نه فردی که ارتباط مادی با این دنیا ندارد. پس قیاس آن وهابی غلط بوده.

مطابق آیات قرآن کریم، ارواح طیبه مومنین زنده اند، میبینند و میتواند دعا کنند و از خداوند طلب برآورده شدن حاجات انسانها را بنمایند

همه امور در این دنیا نیاز به واسطه دارند چون خداوند ، عالم را عالم علت و معلول آفریده. همانطور که فرشتگان مجریان امور تکوینی هستند، حجتهای الهی هم در روی زمین مجریان اوامر الهی هستند.

در قرآن کریم نخوانده اید؟

وَلِسُلَيْمَانَ الرِّيحَ عَاصِفَةً تَجْرِي بِأَمْرِهِ إِلَى الْأَرْضِ الَّتِي بَارَكْنَا فِيهَا ...

و براى سليمان، تندباد را [رام كرديم‏] كه به فرمان او به سوى سرزمينى كه در آن بركت نهاده بوديم جريان مى‏يافت...

حضرت سلیمان نمونه حجت خدا بر روی زمینند و قدرتهایی که داشتند نمونه ی قدرتهاییست که دیگر حجتهای الهی دارند و خداوند آن را در اختیار ایشان قرار داده است و ایشان از خود هیچگونه قدرتی ندارند.

همانطور که میفرماید به آنها بگو من مالک خیر و شر خود نیستم و مالک خزائن زمین نیستم. میخواهد به من و شما بفهماند همه ی آنچه که حجت الهی دارد از جانب خداست و با دیدن معجزات و کرامات نیاییم ایشان را شریک خداوند قرار دهیم.

و در هر صورت برداشت شما هرچه که هست باید مواظب باشید به کسی تهمت نزنید که مورد مواخذه قرار خواهید گرفت. وقفوهم انهم مسوولون

Masood11;591781 نوشت:
شاید همیشه اینطور نباشه و همه اینطور نباشن ولی حداقل تو این یه مورد خاص فکر کنم همین طور بوده که به نتیجه هم نرسیده!

راستش بجز تو فیلمای صدا و سیما همچین چیزی ندیدم!!

چی به نتیجه نرسیده؟ تو فیلما چی ندیدید؟

.امین.;591785 نوشت:
چی به نتیجه نرسیده؟ تو فیلما چی ندیدید؟

منظورم حاجت استارتره! البته دعا نیست که آدمو به خواستش میرسونه بلکه تلاشه ولی با این حال...!

متحول شدن مردم با هیئت رفتن و...!

Masood11;591788 نوشت:
البته دعا نیست که آدمو به خواستش میرسونه بلکه تلاشه ولی با این حال...!

شما حتی به دعا هم اعتقاد نداری؟

موضوع قفل شده است