صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا واقعه امام حسین(ع) حقیقت دارد؟

نوشته
    12
    حضور
    9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

اشاره آیا واقعه امام حسین(ع) حقیقت دارد؟

سلام و عرض ادب
    من تازه با این سایت اشنا شدم و خواهش میکنم به سوال بنده به طور واضح و زیر دیپلم (روحانی )پاسخ بدید جواب منطقی و قابل قبول و فهم
    من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوق العاده شرکت میکردم اگر بگم چه بلاهایی سرم اومده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
    اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش رو دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن
    سال پیش محرم تو دلم با عباس و امام عهد بستم تا اگر تا محرم امسال مشکلم حل نشه دیگه نمیرم هیئت دیگه کار نمیکنم و تابه امروز به عزاداری نرفتم اما وقتی صداشو میشنوم دلم داغون میشه
    میخوام بدونم ایا این حسینی که تا الان بخاطرش همه کار کردم تا به این لحظه حتی یک نشونی از خودش بهم نداده ایا وجود داره یا نه ....
    شاید امام حسین خیلی هارو نجات داده اما یکی منو هم از خدا دور کرده هم از اعتقاداتم وتا وقتی نشونه ای بهم نشون نده اینطوریم و میترسم اخرش منو کافر کنه انقد جواب نده
    نمیدونم اصلا این رو چرا نوشتم شاید الان داشتم صدای هیئت میشنیدم دلم پر شده برا اون
    مگه نمیگن اما حسین همه رو قبول میکنه پس کو؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دوستان یه چیزائی بگید که بره تو مخم
    ویرایش توسط مدیر تدوین : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱ در ساعت ۰۸:۳۹ دلیل: غلط املائی

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58327

با نام و یاد دوست

آیا واقعه امام حسین(ع) حقیقت دارد؟

کارشناس بحث: استاد صادق

5. صلوات ها 2

نوشته
    8,042
    حضور
    192 روز 16 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    28781

نقل قول نوشته اصلی توسط 20dar20 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من تازه با این سایت اشنا شدم و خواهش میکنم به سوال بنده به طور واضح و زیر دیپلم (روحانی )پاسخ بدید جواب منطقی و قابل قبول و فهم
    من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوقولاده شرکت میکردم اگر بم چه بلاهایی سرو امده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
    اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش و دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن
    سال پیش محرم تو دلم با عباس و امام عهد بستم تا اگر تا محرم امسال مشکلم حل نشه دیگه نمیرم هیئت دیگه کار نمیکنم و تابه امروز به عزاداری نرفتم اما وقتی صداشو میشنوم دلم داغون میشه
    میخوام بدونم ایا این حسینی که تا الان بخاطرش همه کار کردم تا به این لحظه حتی یک نشونی از خودش بهم نداده ایا وجود داره یا نه ....
    شاید امام حسین خیلی هارو نجات داده اما یکی منو هم از خدا دور کرده هم از اعتقاداتم وتا وقتی نشونه ای بهم نشون نده اینطوریم و میترسم اخرش منو کافر کنه انقد جواب نده
    نمیدونم اصلا این رو چرا نوشتم شاید الان داشتم صدای هیئت میشنیدم دلم پر شده برا اون
    باسلام وتشکر .
    با توجه گفته ی شما در ابتدا اجازه دهید اشاره شود شهیدمطهری در مقاله تحت عنوان «جست و جو حقیقت» نکته‌های بسیار سودمندی مطرح کرده، تفصیل سخنان ایشان را در جای خود (1) مطالعه نمایید که بسیار برای شما مفید است.
    بر اساس تحلیل حکیمانه ایشان خلاصه از گفته‌های او در این جا بازگو می‌شود:
    ایشان معتقد است که برخی افراد در دوران زندگی از نظر شک و یقین دچار بحران می‌شوند. بحران ممکن است در آغاز نوجوانی از حدود دوازده تا سی سالگی برای آن ها به وجود بیاید (افراد طبق شرایط خاص در این باب متفاوت اند ) به هر حال بحرانی است در افکار و عقاید مذهبی انسان و رفتارهای گوناگون فردی و اجتماعی و اخلاقی. این گونه افراد در شرایط حساس قرار می گیرند. باید با آنان از راه درست برخورد شود . با آرامش و منطق به شبهات فکری آن ها جواب داده شود . آن ها نیز باید تلاش نمایند از طریق پرس و جو از کارشناسان مربوط مشکلات فکری و روحی خود را برطرف سازند.
    شک از دید ایشان دو نوع است، یکی شک مقدس و دیگر شک غیر مقدس. شک قسم دوم ویرانگر و خطرناک است . اگر علاج نشود انسان را به تباهی می‌رساند، اما شک مقدس انسان را وادار می‌کند که در پی حقیقت برود . مثل درد برای بیمار است، هر بیماری اگر درد داشته باشد، بالاخره شخص را وادار می‌کند که در پی درمان برود. اگر درد نداشته باشد، او را نسبت به بیماریش بی تفاوت نگاه می‌دارد و بالاخره از پا در می آورد.
    شک مقدس مثل بیماری با درد است . خودش یک نوع درد روحی است و باید در پی علاجش رفت. کسی حضور رسول خدا آمد و عرض کرد: هلاک شدم، به فریادم برسید. پیامبر فرمود: حتما شیطان آمده از تو پرسیده که تو را کی آفریده است؟ عرض نمود :آری . حضرت فرمود:در جواب شیطان گفتی: مرا خدا آفریده است . بعد شیطان پرسید که پس خدا را کی آفریده؟ و نتوانستی جواب او را بدهی.
    برای همین سراسیمه آمدی تا نجات یابی، نگران نباشید خداوند تو را نجات می‌دهد. عبادت خداوند ،نماز، ذکر و دعا زیاد بخوان. تمام وسوسه ها از ذهن تو برطرف می‌شود. آن شخص طبق دستور رسول خدا پیوسته در عبادت و دعا بود و از وسوسه شیطان نجات یافت. (2)
    با توجه به این بیان جواب شما به دست خواهد آمد، ولی اگر اموری یاد شده در پرسش از حد وسوسه و خطور در ذهن به مرحله باور نرسد و موجب انکار عقاید دینی نشود و کارهای عملی غیر اخلاقی نیز انجام نشود و فقط خطور در ذهن باشد، گناه محسوب نمی‌شود، ولی باید وسوسه‌ها را درمان نمود تا موجب پیامد عینی و سلب اعتقاد و یا باعث گناه عملی نگردد.

با توجه به این اصل کلی در مسله شما هم چیزی شبیه این رخ داد مطرح است لذا باید توجه داشت که برای رفع شبهه در باره امام حسین از ذهن تان خودرا بدهکار امام بدانید ونه طلب کار از او
    اگر مشکلاتی برای شما رخ داد آیا از آنچه برای امام تان رخ داد بشتر است ؟؟؟
    شما سعی کنید خودرا برای امام تان بخواهید نه امام را برای خود یعنی این تصور را نداشته باشید که اگر امام ع به شما فلان حاجت را داد با او باشید اگر به حاجتت نرسیدی با او نباشی .
    گرچه امام هرچه برای شما مصلحت باشد نزد خدا شفاعت می کند تا خداوند آن را به شما بدهد ولی این تلقی شما از مسله برای تان چالش بر انگیز است . به گفته مولوی :
    کرده ی تاویل حرف بکر را
    خویش را تاویل کن نه ذکر را
    امام تان همه چیزش را برای خدا داد شما چه ؟؟
    برای چند مورد کار نا چیز آنهمه از امام خود را طلب کار دانستند انصاف است ؟؟
    اگر هم مشکلاتی برای رخ شما داده ممکن است برای امتحان تو بوده باشد بر اساس آیات و روایات، حیات و زندگی در نظام خلقت طوری تنظیم شده که با بلا و مشکلات همراه است. از جمله آیه سوره بلد که می‏فرماید: (و لقد خلقنا الانسان فی کبد) منتهی گاهی بلا و گرفتاری ازروی اختیار است. مثل این که کاری را از روی جهل، عدم تدبیر و یا از روی لجاجت انجام دهیم؛ ولی گاهی گرفتاری‏ها غیر اختیاری است مثل حوادثی که ناگهانی اتفاق می‏افتد. در این صورت است که انسان مورد آزمایش قرار می‏گیرد. امام باقر(ع) فرمود: هرگاه خدای متعال بنده را دوست دارد او را به بلا غوطه ور می‏سازد و باران بلا را بر سر او می‏ریزد و چون به درگاه خدا دعا کند، خداوند می‏فرماید: لبیک بنده من! اگر خواسته ترا به زودی دهم می‏توانم و اگر برایت ذخیره کنم بهتر است و نیز امام باقر در حدیث دیگر فرمود: مومن در دنیا به اندازه دینش مبتلا شود .
    نیز فرمود: مومن مانند کفه‏ ترازو است که هر چه بر ایمانش بیفزاید بر بلاء (امتحانش) افزوده شود.
    و نیز فرمود: بر مومن چهل شب نگذرد جز آنکه بلایی برایش ایجاد شود که غمگینش سازد تا موجب تذکرش شود.
    همة اینها برای امتحان است که مومن خوب، سردی و گرمی روزگار را بچشد و بر کمال خود بیفزاید. صبر و مقاومت در برابر این گونه حوادث موجب اجر و پاداش بزرگ است. بنابر این قسم دوم از گرفتاری و بلا برای امتحان و آزمایش دین است.

پی‌نوشت‌ها:
    1- مجموعه مقالات، انتشارات جامعه مدرسین قم، 1362 ش .
    2- مطهری، مجموعه مقالات، ص 268 و 270.

7. صلوات ها 8

نوشته
    1,168
    حضور
    21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1582

فکر کنم از اونجا که نذر کرده دیگه نباید بره هیئت!
    اینجا مشکل اصلی به نظرم شرک در ربوبیته! یعنی اینکه واسه امام حسین حساب جدایی باز کردی! هر چی مشکل تو جامعه ی ما هست بخاطر اینه که خالقو ول کردن و مخلوقو چسبیدن!! به خاطر همینه که اهل سنت به ما میگن بت پرست!!(اینطور شنیدم!)
    عادت دارن بگن مثلا امام رضا فلان مریضو خوب کرد ددر حالی که در اصل خدا اینکارو کرده ولی اگه کسی بگه مثلا تکامل، جانداران زمینو بوجود آورد سریع جبهه میگیرن که نه کار خدا بوده!! همون داستان یه بوم و دو هواست!!

9. صلوات

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
    فکر کنم از اونجا که نذر کرده دیگه نباید بره هیئت!
    اینجا مشکل اصلی به نظرم شرک در ربوبیته! یعنی اینکه واسه امام حسین حساب جدایی باز کردی! هر چی مشکل تو جامعه ی ما هست بخاطر اینه که خالقو ول کردن و مخلوقو چسبیدن!! به خاطر همینه که اهل سنت به ما میگن بت پرست!!(اینطور شنیدم!)
    عادت دارن بگن مثلا امام رضا فلان مریضو خوب کرد ددر حالی که در اصل خدا اینکارو کرده ولی اگه کسی بگه مثلا تکامل، جانداران زمینو بوجود آورد سریع جبهه میگیرن که نه کار خدا بوده!! همون داستان یه بوم و دو هواست!!
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

حجت الاسلام قرائتی در پاسخ یک وهابی که همین حرف شما رو میزد که شما مشرکید که از ائمه میخواهید و خودکارشو انداخت زمین و گفت اگر راست میگی الان از امامت بخواه خودکارو برداره بده به من اینطور جواب دادند که تو از خدا بخواه که خودکارو بهت بده....

آیا خداوند بطور مستقیم چنین دخالتی در امور دنیوی میکند؟

همانطوری که ما انسانهای عادی واسطه ی خداوند در امور دنیوی مثل رساندن رزق به دیگران هستیم و مثلا بواسطه ما به بندگانش روزی میرساند ...خود ما هم احتیاجاتی داریم که خداوند آن را بواسطه ی امامان به ما میرساند. ( مگر آن شرک بود که اینهم شرک باشد؟)

خداوند این مقام را به ایشان داده است تا در میان مردم حقانیت آنها ثابت شود و در پیشگاه خداوند عذری برای نپذیرفتن هدایت الهی نداشته باشند.

ضمنا چنین نذرهایی صحیح نیست ، چون خلاف صلاح و مصلحت انسان است و خداوند نمیخواهد به کسی ضرر برساند
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

11. صلوات ها 5

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

سلام و عرض ادب
    من از بچگی که یادم میاد در عزاداری های امام حسین فوقولاده شرکت میکردم اگر بم چه بلاهایی سرو امده و در نوکری امام حسین چه حرفا تا به الان شنیدم باور نمیکنید
    اما من تا الان که نزدیک 24 سالمه هر چی از امام حسین خواستم برعکسش و دیدم باور بکنید هم سنای من تو هیئت ها دنبال چشم چرانی بودن من این ور اون ور میدویدم هرچی فکرش میکنم میبینم هیچ لغزشی لااقل تو عزاداری ها نداشتم حتی یک کارمم ریا نبود و به خاطر عشق به اما حسین این کارو کردم به .وقتی داشتن حسینیه رو میساختن وسیله نبود برای خاطر اما مثل خر بار میکشیدم حتی منو تو این راه چه مسخره هایی کردن چه سر کارم که نگذاشتن خلاصه اگه بخوام بگم اگه همه انس و جن و همه دریا ها مرکب و همه درختان قلم بشن بازم از بلاهایی که سرم امده در نوشن کم میارن
    سلام بر شما

یک زمانی مردم با تنها گذاشتن امام حسین امتحان شدند و یک زمانی امام ایشان را تنها میگذارد تا ثابت کنند که چقدر معرفت دارند و بر سر قول و قرارشون با حضرت هستند و ادعاهایشان حقیقت دارد
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

13. صلوات ها 2

نوشته
    12
    حضور
    9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط صادق نمایش پست ها
    باسلام وتشکر .
    با توجه گفته ی شما در ابتدا اجازه دهید اشاره شود شهیدمطهری در مقاله تحت عنوان «جست و جو حقیقت» نکته‌های بسیار سودمندی مطرح کرده، تفصیل سخنان ایشان را در جای خود (1) مطالعه نمایید که بسیار برای شما مفید است.
    بر اساس تحلیل حکیمانه ایشان خلاصه از گفته‌های او در این جا بازگو می‌شود:
    ایشان معتقد است که برخی افراد در دوران زندگی از نظر شک و یقین دچار بحران می‌شوند. بحران ممکن است در آغاز نوجوانی از حدود دوازده تا سی سالگی برای آن ها به وجود بیاید (افراد طبق شرایط خاص در این باب متفاوت اند ) به هر حال بحرانی است در افکار و عقاید مذهبی انسان و رفتارهای گوناگون فردی و اجتماعی و اخلاقی. این گونه افراد در شرایط حساس قرار می گیرند. باید با آنان از راه درست برخورد شود . با آرامش و منطق به شبهات فکری آن ها جواب داده شود . آن ها نیز باید تلاش نمایند از طریق پرس و جو از کارشناسان مربوط مشکلات فکری و روحی خود را برطرف سازند.
    شک از دید ایشان دو نوع است، یکی شک مقدس و دیگر شک غیر مقدس. شک قسم دوم ویرانگر و خطرناک است . اگر علاج نشود انسان را به تباهی می‌رساند، اما شک مقدس انسان را وادار می‌کند که در پی حقیقت برود . مثل درد برای بیمار است، هر بیماری اگر درد داشته باشد، بالاخره شخص را وادار می‌کند که در پی درمان برود. اگر درد نداشته باشد، او را نسبت به بیماریش بی تفاوت نگاه می‌دارد و بالاخره از پا در می آورد.
    شک مقدس مثل بیماری با درد است . خودش یک نوع درد روحی است و باید در پی علاجش رفت. کسی حضور رسول خدا آمد و عرض کرد: هلاک شدم، به فریادم برسید. پیامبر فرمود: حتما شیطان آمده از تو پرسیده که تو را کی آفریده است؟ عرض نمود :آری . حضرت فرمود:در جواب شیطان گفتی: مرا خدا آفریده است . بعد شیطان پرسید که پس خدا را کی آفریده؟ و نتوانستی جواب او را بدهی.
    برای همین سراسیمه آمدی تا نجات یابی، نگران نباشید خداوند تو را نجات می‌دهد. عبادت خداوند ،نماز، ذکر و دعا زیاد بخوان. تمام وسوسه ها از ذهن تو برطرف می‌شود. آن شخص طبق دستور رسول خدا پیوسته در عبادت و دعا بود و از وسوسه شیطان نجات یافت. (2)
    با توجه به این بیان جواب شما به دست خواهد آمد، ولی اگر اموری یاد شده در پرسش از حد وسوسه و خطور در ذهن به مرحله باور نرسد و موجب انکار عقاید دینی نشود و کارهای عملی غیر اخلاقی نیز انجام نشود و فقط خطور در ذهن باشد، گناه محسوب نمی‌شود، ولی باید وسوسه‌ها را درمان نمود تا موجب پیامد عینی و سلب اعتقاد و یا باعث گناه عملی نگردد.

با توجه به این اصل کلی در مسله شما هم چیزی شبیه این رخ داد مطرح است لذا باید توجه داشت که برای رفع شبهه در باره امام حسین از ذهن تان خودرا بدهکار امام بدانید ونه طلب کار از او
    اگر مشکلاتی برای شما رخ داد آیا از آنچه برای امام تان رخ داد بشتر است ؟؟؟
    شما سعی کنید خودرا برای امام تان بخواهید نه امام را برای خود یعنی این تصور را نداشته باشید که اگر امام ع به شما فلان حاجت را داد با او باشید اگر به حاجتت نرسیدی با او نباشی .
    گرچه امام هرچه برای شما مصلحت باشد نزد خدا شفاعت می کند تا خداوند آن را به شما بدهد ولی این تلقی شما از مسله برای تان چالش بر انگیز است . به گفته مولوی :
    کرده ی تاویل حرف بکر را
    خویش را تاویل کن نه ذکر را
    امام تان همه چیزش را برای خدا داد شما چه ؟؟
    برای چند مورد کار نا چیز آنهمه از امام خود را طلب کار دانستند انصاف است ؟؟
    اگر هم مشکلاتی برای رخ شما داده ممکن است برای امتحان تو بوده باشد بر اساس آیات و روایات، حیات و زندگی در نظام خلقت طوری تنظیم شده که با بلا و مشکلات همراه است. از جمله آیه سوره بلد که می‏فرماید: (و لقد خلقنا الانسان فی کبد) منتهی گاهی بلا و گرفتاری ازروی اختیار است. مثل این که کاری را از روی جهل، عدم تدبیر و یا از روی لجاجت انجام دهیم؛ ولی گاهی گرفتاری‏ها غیر اختیاری است مثل حوادثی که ناگهانی اتفاق می‏افتد. در این صورت است که انسان مورد آزمایش قرار می‏گیرد. امام باقر(ع) فرمود: هرگاه خدای متعال بنده را دوست دارد او را به بلا غوطه ور می‏سازد و باران بلا را بر سر او می‏ریزد و چون به درگاه خدا دعا کند، خداوند می‏فرماید: لبیک بنده من! اگر خواسته ترا به زودی دهم می‏توانم و اگر برایت ذخیره کنم بهتر است و نیز امام باقر در حدیث دیگر فرمود: مومن در دنیا به اندازه دینش مبتلا شود .
    نیز فرمود: مومن مانند کفه‏ ترازو است که هر چه بر ایمانش بیفزاید بر بلاء (امتحانش) افزوده شود.
    و نیز فرمود: بر مومن چهل شب نگذرد جز آنکه بلایی برایش ایجاد شود که غمگینش سازد تا موجب تذکرش شود.
    همة اینها برای امتحان است که مومن خوب، سردی و گرمی روزگار را بچشد و بر کمال خود بیفزاید. صبر و مقاومت در برابر این گونه حوادث موجب اجر و پاداش بزرگ است. بنابر این قسم دوم از گرفتاری و بلا برای امتحان و آزمایش دین است.

پی‌نوشت‌ها:
    1- مجموعه مقالات، انتشارات جامعه مدرسین قم، 1362 ش .
    2- مطهری، مجموعه مقالات، ص 268 و 270.
    سلام
    ممنون از پاسخ شما اما :
    اینو که قبول دارید و امام علی هم گفته شکم گشنه دین و ایمون حالیش نمیشه ؟
    من نمیگم شکم گشنه هست اما بالاخره باید اجری دیده بشه که در مقابل اون یکی ها که اعتقادی ندارند انسان کم نیاره
    در مورد امتحان گفتید مگه چند سال امتحان ؟ یک مثال بزنم :
    ایا اگه شرایط ازدواج برای یک جوان فراهم شود و جوان ازدواج کند ایا به سمت زنا خوهد رفت ؟
    اگر خدا هم به وسیله امام حسین درخواست های عقلی و منتقی عزادارش را رفع کند ایا هیچ وقت از امام حسین قله ای خواهد داشت حاجت نه منظورم اینه که مثلا امام کاری کنه من تیلیاردر شوم اما باید کمک کنه من یه شغل ابرو مند داشته باشم تا پیش دیگران سر افکنده نباشم
    در مورد اینکه فرمودید خدا هر که را دوست دارد بیشتر بلا سرش میاره
    ما زمان دانشجویی تو اندیشه اسلامی1 یک مطلبی خونده بودیم که هدف از افرینش انسان 3یا 4چیز بود که اولین دلیلش لذت بردن انسان هست این حرف شما کاملا مغالیر هست

15. صلوات

نوشته
    12
    حضور
    9 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط .امین. نمایش پست ها
    سلام بر شما

یک زمانی مردم با تنها گذاشتن امام حسین امتحان شدند و یک زمانی امام ایشان را تنها میگذارد تا ثابت کنند که چقدر معرفت دارند و بر سر قول و قرارشون با حضرت هستند و ادعاهایشان حقیقت دارد
    ب مردم اون زمان بخاطر ترس و بخاطر پول و فریب های سیاسی این کارو کردند امام برای چی میخواهد گناه اونارو سرو ما خالی کند ؟؟؟

17. صلوات

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

ب مردم اون زمان بخاطر ترس و بخاطر پول و فریب های سیاسی این کارو کردند امام برای چی میخواهد گناه اونارو سرو ما خالی کند ؟؟؟
    استغفرالله، یعنی چی که گناه اونارو سر ما خالی کند؟

شما بهتره تکلیفتون رو با خودتون روشن کنید.

آیا مثل کوفیان چشم داشتی از حضرت دارید یا اینکه مثل اصحاب آن حضرت حاضرید برای احیاء دین خدا، از دار و ندارتان بگذرید؟

19. صلوات ها 2

نوشته
    395
    حضور
    44 روز 14 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1600

بسم الله و بالله
    و علی ملت رسول الله
    بنام نامی
    علی ولی الله

سلام و ادب
    چون نوکر امام حسین علیه السلام بودی و هستی دلم میخواد چنتا چیزو بهت بگم
    خیلی زشته که بعد از این همه سال نوکری و عشق به ارباب تازه سر یه همچین موضوعی پشت کنی به این خاندان
    مثال شما مثل کسیه که 120 سال عبادت خدا رو کرده بدون ذره ای معرفت که ذره ای ارزش نداره
    خیلی رک میگم اگه حل شدن گره هات باعث میشه عشق امام حسین داشته باشی اگه بعد از این همه سال عاشقی تازه به اصل امام حسین علیه السلام شک پیدا کردی همون بهتر که بری دنبال چیزای دیگه
    درس دیروز من از عاشورا:
    امام حسین رو برا خودت نخواه، خودت رو برا امام حسین بخواه

یاعلی مدد
    اللهم عجل لولیک الفرج

دیالوگی ماندگار از فیلم امام علی علیه السلام:
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمروعاص: آری! جهل مردم

اللهم العن الجبت و الطاغوت ~ تعجیل در فرج منتقم آل الله صلوات

یادداشتهای مهم کاربری:
    http://www.askdin.com/usernote.php?u=33492

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری