صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سند واقعه کربلا

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

اشاره سند واقعه کربلا

با سلام و عرض تسلیت خدمت لین ایام خدمت تمامی مسلمانان جهان.

من میخوام بدونم واقعه کربلا توی کدام کتاب یا کتب تاریخی آمده که مورد قبول جهانیان باشه؟جدای از بحث کتب تاریخی مورد قبول مسلمانان.
    چون قطعا دیدیم که خیلیا میگند این واقعه اصلا راست نیست و اگر راست هست بهمون تاریخی ثابتش کنین.
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۳/۰۹/۰۷ در ساعت ۰۴:۵۵

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,523
    حضور
    174 روز 19 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58300

با نام و یاد دوست

سند واقعه کربلا

کارشناس بحث: استاد مقداد

5. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعات تاریخی
    نوشته
    1,739
    حضور
    26 روز 19 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4711

نقل قول نوشته اصلی توسط muiacir نمایش پست ها
    با سلام و عرض تسلیت خدمت لین ایام خدمت تمامی مسلمانان جهان.

من میخوام بدونم واقعه کربلا توی کدام کتاب یا کتب تاریخی آمده که مورد قبول جهانیان باشه؟جدای از بحث کتب تاریخی مورد قبول مسلمانان.
    چون قطعا دیدیم که خیلیا میگند این واقعه اصلا راست نیست و اگر راست هست بهمون تاریخی ثابتش کنین.
    با عرض سلام و ادب

بعضی از حوادث تاریخی بگونه ای است که از مسلمات تاریخی بوده و کسی منکر آن نیست و واقعه کربلا یکی از بارزترین و قطعی ترین حوادث مسلم تاریخی است،اینکه شما می فرمایید خیلی ها می گویند اصلاً این حادثه راست نیست،جای سوال دارد.بنده تا کنون به چنین ادعایی هرچند از یک عده قلیلی هم باشد،برخورد نکرده بودم و اینکه شما می گویید خیلی ها واقعاً عجیب است!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعه کربلا آنقدر مسلم و قطعی است که بسیاری از بزرگان و محققان غیرمسلمان هم به تحلیل و تجلیل از آن پرداخته اند:

ماهاتما گاندی

ماهاتما گاندی، رهبر بزرگ انقلاب هندوستان، می گوید: «من برای هند چیز تازه ای نیاوردم؛ فقط نتیجه ای را که از مطالعات و تحقیق هایم درباره تاریخ زندگی قهرمانان کربلا به دست آورده بودم، ارمغان ملت هند کردم. اگر بخواهیم هند را نجات دهیم واجب است همان راهی را بپیماییم که حسین بن علی علیه السلام پیمود».توماس کارلایل

توماس کارلایل، مورخ مشهور انگلیسی، می نویسد: «بهترین درسی که از تراژدی کربلا می گیریم این است که حسین علیه السلام و یارانش ایمان استوار به خدا داشتند. آنها با عمل خود روشن کردند که تفوقِ عددی در جایی که حقّ با باطل روبه رو می شود اهمیّتی ندارد. پیروزی حسین علیه السلام با وجود اقلیتی که داشت باعث شگفتی من است».واشینگتن ایرونیک

واشینگتن ایرونیک، تاریخ نویس امریکایی، می نویسد: «برای امام حسین علیه السلام ممکن بود که زندگی خود را با تسلیم شدن در برابر اراده یزید نجات بخشد، لیکن مسئولیّت پیشوای اسلام اجازه نمی داد که او یزید را به عنوان خلیفه بشناسد. او به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بنی امیه به سرعت خود را برای قبول هر ناراحتی و فشاری آماده ساخت. در زیر آفتاب سوزان سرزمین خشک و در روی ریگ های تفتیده عربستان روح حسین علیه السلام فناناپذیر است. ای پهلوان و ای نمونه شجاعت و ای شه سوار من؛ ای حسین».مُسیو هاربین

مُسیوهاربین آلمانی می گوید: «اگر در کلمات و گفتار حسین علیه السلام درست دقت شود معلوم خواهد شد که هدف و آرمان حسین علیه السلام جلوگیری از ستم بود و این همه قوّت قلب و از خودگذشتگی را در راه مقصود عالی خویش خرج کرده است. حتی در آخرین دقایق زندگی طفل شیرخوار خود را قربانی حقّ و حقیقت نمود و با این عمل اندیشه فلاسفه و بزرگان عالم را متحیّر ساخت».توماس ماساریک

توماس ماساریک می گوید: «گرچه کشیشان ما هم از ذکر مصایب حضرت مسیح مردم را متأثر می سازند، ولی آن شور و هیجانی که در پیروان حسین علیه السلام یافت می شود، در پیروان مسیح یافت نخواهد شد و گویا سبب این باشد که مصایب مسیح در برابر مصایب حسین علیه السلام مانند پر کاهی است در مقابل کوهی عظیم».اِدوارد بِراون

اِدوارد بِراون مستشرق معروف انگلیسی می گوید: «آیا قلبی پیدا می شود که وقتی درباره کربلا سخن می شنود، آغشته به اندوه نگردد؟ حتی غیر مسلمانان نیز نمی توانند پاکی روحی را که در این جنگ تحت لوای اسلام انجام گرفت انکار کنند».فردریک جمس

فردریک جِمس می گوید: «درس امام حسین و هر قهرمان شهید دیگری این است که در دنیا اصول ابدی عدالت و ترحّم و محبّت وجود دارد که تغییر ناپذیرند و هم چنین می رساند که هرگاه انسان برای حفظ این صفات مقاومت کند و در راه بقای آن پافشاری نماید آن اصول همیشه در دنیا باقی و پایدار خواهد ماند».چارلز دیکنز

چارلز دیکنز نویسنده انگلیسی می نویسد: «اگر منظور امام حسین علیه السلام جنگ در راه خواسته های دنیایی بود، من نمی فهمم چرا خواهران و زنان و اطفالش به همراه او بودند؟ پس عقل چنین حکم می کند که او فقط برای اسلام، فداکاری خویش را انجام داد».

سند واقعه کربلا
    خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

7. صلوات ها 8

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سلام کارشناس عزیز
    چه نکات جالب و جدیدی از مشاهیر بیان کردین.
    اما گویا دوستمون دنبال منبع تاریخی مکتوب در اسناد غیر اسلامی هستند.
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

9. صلوات ها 5

علاقه
    .....
    نوشته
    301
    حضور
    17 روز 1 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    868

من نمیدونم برخی از این غربیا(و شرقیا) که اینقدر شیفته اسلام و ائمه و قران و.. هستن، چرا مسلمون نمیشن!
    قوّت و استحکامِ روحِ هر انسان احتمالاً بايد با اين اندازه گرفته شود که او قادر به تحمّلِ چقدر «حقيقت» است يا به‌بيانِ دقيق‌تر او تا چه حدنياز دارد حقيقت برايش رقيق شده، مبدّل، تلطيف‌شده، ملايم و دروغ‌آميز شود.
    قوت روح شما چقدر است؟؟

11. صلوات ها 11

نوشته
    892
    حضور
    16 روز 10 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    10
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1567

نقل قول نوشته اصلی توسط مقداد نمایش پست ها

با عرض سلام و ادب

بعضی از حوادث تاریخی بگونه ای است که از مسلمات تاریخی بوده و کسی منکر آن نیست و واقعه کربلا یکی از بارزترین و قطعی ترین حوادث مسلم تاریخی است،اینکه شما می فرمایید خیلی ها می گویند اصلاً این حادثه راست نیست،جای سوال دارد.بنده تا کنون به چنین ادعایی هرچند از یک عده قلیلی هم باشد،برخورد نکرده بودم و اینکه شما می گویید خیلی ها واقعاً عجیب است!!!!!!!!!!!!!!!!!

واقعه کربلا آنقدر مسلم و قطعی است که بسیاری از بزرگان و محققان غیرمسلمان هم به تحلیل و تجلیل از آن پرداخته اند:

ماهاتما گاندی

ماهاتما گاندی، رهبر بزرگ انقلاب هندوستان، می گوید: «من برای هند چیز تازه ای نیاوردم؛ فقط نتیجه ای را که از مطالعات و تحقیق هایم درباره تاریخ زندگی قهرمانان کربلا به دست آورده بودم، ارمغان ملت هند کردم. اگر بخواهیم هند را نجات دهیم واجب است همان راهی را بپیماییم که حسین بن علی علیه السلام پیمود».توماس کارلایل

توماس کارلایل، مورخ مشهور انگلیسی، می نویسد: «بهترین درسی که از تراژدی کربلا می گیریم این است که حسین علیه السلام و یارانش ایمان استوار به خدا داشتند. آنها با عمل خود روشن کردند که تفوقِ عددی در جایی که حقّ با باطل روبه رو می شود اهمیّتی ندارد. پیروزی حسین علیه السلام با وجود اقلیتی که داشت باعث شگفتی من است».واشینگتن ایرونیک

واشینگتن ایرونیک، تاریخ نویس امریکایی، می نویسد: «برای امام حسین علیه السلام ممکن بود که زندگی خود را با تسلیم شدن در برابر اراده یزید نجات بخشد، لیکن مسئولیّت پیشوای اسلام اجازه نمی داد که او یزید را به عنوان خلیفه بشناسد. او به منظور رها ساختن اسلام از چنگال بنی امیه به سرعت خود را برای قبول هر ناراحتی و فشاری آماده ساخت. در زیر آفتاب سوزان سرزمین خشک و در روی ریگ های تفتیده عربستان روح حسین علیه السلام فناناپذیر است. ای پهلوان و ای نمونه شجاعت و ای شه سوار من؛ ای حسین».مُسیو هاربین

مُسیوهاربین آلمانی می گوید: «اگر در کلمات و گفتار حسین علیه السلام درست دقت شود معلوم خواهد شد که هدف و آرمان حسین علیه السلام جلوگیری از ستم بود و این همه قوّت قلب و از خودگذشتگی را در راه مقصود عالی خویش خرج کرده است. حتی در آخرین دقایق زندگی طفل شیرخوار خود را قربانی حقّ و حقیقت نمود و با این عمل اندیشه فلاسفه و بزرگان عالم را متحیّر ساخت».توماس ماساریک

توماس ماساریک می گوید: «گرچه کشیشان ما هم از ذکر مصایب حضرت مسیح مردم را متأثر می سازند، ولی آن شور و هیجانی که در پیروان حسین علیه السلام یافت می شود، در پیروان مسیح یافت نخواهد شد و گویا سبب این باشد که مصایب مسیح در برابر مصایب حسین علیه السلام مانند پر کاهی است در مقابل کوهی عظیم».اِدوارد بِراون

اِدوارد بِراون مستشرق معروف انگلیسی می گوید: «آیا قلبی پیدا می شود که وقتی درباره کربلا سخن می شنود، آغشته به اندوه نگردد؟ حتی غیر مسلمانان نیز نمی توانند پاکی روحی را که در این جنگ تحت لوای اسلام انجام گرفت انکار کنند».فردریک جمس

فردریک جِمس می گوید: «درس امام حسین و هر قهرمان شهید دیگری این است که در دنیا اصول ابدی عدالت و ترحّم و محبّت وجود دارد که تغییر ناپذیرند و هم چنین می رساند که هرگاه انسان برای حفظ این صفات مقاومت کند و در راه بقای آن پافشاری نماید آن اصول همیشه در دنیا باقی و پایدار خواهد ماند».چارلز دیکنز

چارلز دیکنز نویسنده انگلیسی می نویسد: «اگر منظور امام حسین علیه السلام جنگ در راه خواسته های دنیایی بود، من نمی فهمم چرا خواهران و زنان و اطفالش به همراه او بودند؟ پس عقل چنین حکم می کند که او فقط برای اسلام، فداکاری خویش را انجام داد».
    سلام
    اما مطالب حضرت عالی خیلی جواب سوال بنده نبود.یعنی الان چندتا خارجکی اومدن از حسین ابن علی تعریف کردن یعنی دلیل میشه واقعه با این جزییاتش ایجاد شده!!!!!!!!!!
    امیدوارم جسارت نشده باشه اما خیلی ها هم از هرکول تعریف کردند چندین بار هم درموردش فیلم ساخته شده اون وقت این دلیل میشه من بگم پس هرکول خیلی واضح و مبرهنه
    داستان نینوا مال 1200 1300 سال پیشه اون وقت شما چجوری میگین واضح و مبرهنه؟
    تقریبا 50درصد داستان ها که تو روضه ها میشنویم معلوم نیست راسته یا دروغه
    معلوم نیست کی اینا رو نقل کرده کی اونجا بوده اینا رو دیده
    هرچیزی باید سند تاریخی داشته باشه.شما خودتون کارشناس تاریخ هستید و میدونید چیزی واضح و مبرهنه که مثلا شدیدا متواتر باشه و کلی هم توی کتب تاریخی و معتبر اومده

نقل قول نوشته اصلی توسط B-neshan نمایش پست ها
    من نمیدونم برخی از این غربیا(و شرقیا) که اینقدر شیفته اسلام و ائمه و قران و.. هستن، چرا مسلمون نمیشن!
    ههههه...الان همین گاندی هندو هست و اگر مطالعه کنین میبینین خیلی تلاش کردن دینش رو تغییر بدن اما شدیدا به هندو اعتقاد داشت

13. صلوات ها 2

نوشته
    79
    حضور
    10 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    253

باورتون میشه امروز یکی میگفت دارین برای مردی تو سرو سینه خودتون میزنین که اصلا معلوم نیست وجود داشته یا نه!
    امام حسینو میفرمودن ایشون!

15. صلوات ها 6

علاقه
    الله و چهارده معصوم و دوستان آن ها
    نوشته
    1,527
    حضور
    75 روز 4 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4592

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام
    من میخوام بدونم واقعه کربلا توی کدام کتاب یا کتب تاریخی آمده که مورد قبول جهانیان باشه؟
    ابتدا بفرمایید بگویید کتاب تاریخی مورد قبول جهانیان یعنی چه؟یعنی کل مردم جهان یا مورخین آن را قبول داشته باشند؟اصلاً چنین کتابی در جهان یافت می شود؟
    به علاوه اگر دقت بفرمایید یکی از اصلی ترین منابع تحقیق مستشرقین کتب تاریخی مسلمین بوده است.یعنی شما چه بخواهید چه نخواهید در نهایت مجبورید به همان کتب تاریخی مسلمین مراجعه کنید که طبق این کتب شکی در این واقعه نیست.
    جدای از بحث کتب تاریخی مورد قبول مسلمانان.
    بسیاری از مورخین مسلمان سنی بوده اند و نه شیعه.به همین دلیل نمی توانیم آن ها را به غرض ورزی متهم کنیم.با آن که بسیاری از اهل تسنن نسبت به اهل بیت (علیهم السلام) محبت دارند ولی به هر حال به علت شیعه نبودن این مورخین،احتمال خطا پایین می آید.
    نه خیلی ندیدیم.دیدیم اما خیلی نه.خیلی کم.یک عده کمی هستند که با دین دشمنی دارند و سعی می کنند از هر چیزی اشکال بگیرند.شخصی که اینطور حرف می زند دچار مغالطه توسل به جهل شده است.یعنی می گوید من دلیلی بر این واقعه ندارم،پس این واقعه رخ نداده است.در پاسخ باید گفت عدم الوجدان لایدل علی عدم الوجود.عدم دلیل به منزله دلیل عدم نیست.کسی که می گوید فلان واقعه رخ نداده،باید دلیل عدم بیاورد،نمی تواند با عدم دلیل آن را ثابت کند.به این می گوییم مغالطه توسل به جهل.پس کسی که شک می کند،نهایتاً می تواند بگوید من نمی دانم رخ داده یا نداده.اگر بگوید رخ نداده،باید برای رخ ندادن دلیل بیاورد و اگر برای رخ ندادن دلیل نیاورد و بگوید چون ادله رخ دادن درست نیستند (که هنوز این را ثابت نکرده) پس رخ نداده،دچار این مغالطه شده است.
    در رابطه با منابع خارجی هم می توانید به مقاله ویکی پدیا درباره امام حسین (علیه السلام) مراجعه کنید.در بخش منابع،کتب متعددی وجود دارند که بعضی از آن ها خارجی هستند.
    در آخر این که در همین سایت بحث می کردند که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) وجود داشته یا نداشته.وقت خودتان را با بحث ها و شبهات بیهوده که توسط مغرضین و ملحدین مطرح می شوند (و از مطرح کردن آن ها استقبال می کنند و پست های همین تاپیک نشان دهنده این مسئله است) تلف نکنید.اگر مبانی کلی که در تحقیقات تاریخی وجود دارد را بپذیریم،شکی در این واقعه نخواهد بود.
    لبیک یا مهدی
    و من الله التوفیق
    ویرایش توسط بن موسی : ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ در ساعت ۱۴:۳۲
    لا حول و لا قوة الا بالله العلي العظيم
    یا لثارت الحسین

17. صلوات ها 7

علاقه
    دفاع از حضرت زهرا (س)-سید عباس-اکبر بیرامی
    نوشته
    1,424
    حضور
    33 روز 6 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    71
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    2980

السلام علیک یا ابا عبدالله

کربلا در انجیل::

فهذا اليوم هو يوم قضاء السيد الرب القدير ، يوم الانتقام . فيه يثأر لنفسه من أعدائه ، فيلتهم السيف ويشبع ، ويرتوي من دمائهم ، لأن للسيد الرب القدير ذبيحة في أرض الشمال إلى جوار نهر الفرات

التوراه والانجیل ص1289

الکتاب القمدس ص1150

( ارميا 46 : 2 - 11 )

العاقل یکفی بالاشاره مسیحیان الکی برای امام حسین ع عزاداری نمی کنند پشتوانه ی علمی دارند

البته به اسم نیامده است و می شود شبهاتی را مطرح کرد علیه این متن ولکن خیلی نزدیک است به واقعه کربلا و هم چنین عمل خود مسیحیون

البته می گم می شود اشکال وارد کرد!!!

قابل توجه تهمت زنندگان ::
    ان شاء الله در آن دنیا با هم صحبت می کنیم و فقط یک سوال دارم چرا واقعا تهمت زدند ؟؟؟
    نکند ظاهر و باطن و عالم الغیب بودند نعوذ بالله ؟؟؟
    امام سجاد ع می فرمایند:
    لاستحل رجال مسلمون دمی * یرون أقبح ما یأتونه حسنا
    ای بسا اگر برخی لباب علمم ظاهر کنم مردم می گند امام سجاد بت پرسته یک مشت مسلمان خونم را می ریزن

19. صلوات ها 2

نوشته
    79
    حضور
    10 روز 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    253

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری