جمع بندی آزاد کردن کبوتر

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آزاد کردن کبوتر

سلام.من تو خوابگاه بچه کبوتری پیدا کردم و خودم یه هفته ای مسئولیتش را قبول کردم و خودم بهش غذاو....میدم اما میخوام ببرمش خونه مون که خونه مون هم دور از دانشگاهم است به نظر شما اگر این کبوتر را ببرم به شهرخودمون اشکال داره؟چون از خوابگاه آزادش کنم بال هاش هنوز خیلی در نیومده نمیتونه ازخودش دفاع کنه و نوکش نازک است غذا هم نمیتونه بخوره.به نظرتون چکارکنم؟اگه ببرم شهرمون گناه و.....چیزی بر گردنم نمیشه؟تشکر

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

samanehm;588166 نوشت:
سلام.من تو خوابگاه بچه کبوتری پیدا کردم و خودم یه هفته ای مسئولیتش را قبول کردم و خودم بهش غذاو....میدم اما میخوام ببرمش خونه مون که خونه مون هم دور از دانشگاهم است به نظر شما اگر این کبوتر را ببرم به شهرخودمون اشکال داره؟چون از خوابگاه آزادش کنم بال هاش هنوز خیلی در نیومده نمیتونه ازخودش دفاع کنه و نوکش نازک است غذا هم نمیتونه بخوره.به نظرتون چکارکنم؟اگه ببرم شهرمون گناه و.....چیزی بر گردنم نمیشه؟تشکر

سلام عليكم

طبق نظر رهبري:

تحرير الوسيله،كتاب لقطه لقطه حيوان:

مسألۀ 3- آنچه كه از حيوان مانند مرغ و كبوتر- از حيواناتى كه صاحبش شناخته شده نيست- داخل خانۀ انسان شود [=Noor_Lotus][=Noor_NazliBold]مجهول المالك است پس از صاحب آن جستجو مى‌شود و در وقتى كه از صاحب آن مأيوس شد، آن را صدقه مى‌دهد و فحص لازم، به قدر متعارف اين گونه موارد است، به اينكه از همسايه‌ها و خانه‌ها و آبادانيهاى نزديك سؤال كند.

[=Noor_Lotus] و جايز است كه مانند كبوتر را تملك نمايد در صورتى كه مالك دو بال خود باشد، و معلوم نباشد كه صاحبى داشته باشد و فحص واجب نيست ،
و احوط در جايى كه مى‌داند كه مالك دارد و لو از جهت آثار دست كه بر آن است، به آن معاملۀ مجهول المالك نمايد.

موضوع قفل شده است