صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خيلي ناراحتم؛ گذشته ام از زندگيم پاك نميشه!

شروع کننده موضوع

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

اشاره خيلي ناراحتم؛ گذشته ام از زندگيم پاك نميشه!

من زماني كه به حجاب اعتقاد نداشتم توي فيس ب و ك عكسهام رو ميذاشتم بعد از تغيير عقايدم همش رو پاك كردم و از نزديكانم خواستم پاكشون كنن امروز خيلي اتفاقي دختر خاله ام كه كوچيكه بهم گفت كه داداشش عكسهاي اون زمان من رو تو لب تابش داره من خيلي بهم برخورد زنگ زدم پسر خالم اونم با عصبانيت گفت خودم خواستم عكسهام رو بقيه ببينن هر چي بهش گفتم من عقايدم عوض شده و بايد پاكشون كنه همش مسخرم ميكرد از صيح خيلي اعصابم خرده تصور اينكه اون عكسها رو سيو كرده و امكان داره چندين نفر سيو ش كرده باشن ديوونه ام ميكنه يكبار هم يكي ديگه از فاميلهامون كه من رو با حجاب جديد ديد به مادرم گفته بود ما كه ديديمش چرا الان حجاب ميگيره و خيلي از اين حرفها من نميتونم اين ها رو فراموش كنم احساس ميكنم مردهاي فاميل من رو به شكل قبل همش تصور ميكنن حالا هم عكسها شده مشكل جديد من چيكار كنم گذشته ام كامل پاك بشه مگه توبه كافي نيست؟ چرا توبه من رو خدا قبول نميكنه:Ghamgin:
    ویرایش توسط یا عالی : ۱۳۹۴/۰۷/۱۵ در ساعت ۱۳:۵۵

2. صلوات ها 37

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,527
    حضور
    174 روز 22 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58311

با نام و یاد دوست

خيلي ناراحتم؛ گذشته ام از زندگيم پاك نميشه!

کارشناس بحث: استاد اویس

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۸/۰۹ در ساعت ۱۴:۳۴ دلیل: تغییر کارشناس پاسخگو

5. صلوات ها 14

علاقه
    دانش
    نوشته
    3,182
    حضور
    55 روز 23 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    30927

با عرض سلام خدمت خواهر گرامی نهال
    در ابتداباید شما را بخاطر همت و اراده والایتان مورد تقدیر و تحسین قرار داد که فیض حق را تلقی کرده و توانستید با اختیار راه صحیح، در زمره زنان مومن قرار بگیرد و حضرت زهرا سلام الله علیها را به عنوان الگوی تام و تمام انسانیت خود برگزینید.
    اما در مورد سوالی که مطرح فرمودید باید بگویم در سیر و سلوک انسانی همواره مشکلاتی پیش پای انسان قرار میگیرد که برخی از آنها به زودی مرتفع شده و برخی دیگر مدتهای طولانی ملازم سالک خواهد بود. شاید مشکلی که شما اکنون با آن روبرو باشید از جمله مشکلاتی باشد که مدتی ذهن شما را به خود مشغول کند اما حقیقت امر آن است که نباید چندان نگران این مساله باشید. شما اکنون حکم انسانی را دارید که گذشته او پاک شده و تازه متولد شده است. روحی که اکنون شما را به سمت عوالم مافوق می کشاند به مراتب قوی تر و متعالی تر از آن روحی است که پیش از این حاکم بر جسم و بدنتان بوده است. بگذارید دیگران با همان تصویری که از گذشته شما دارند این چند صباح دنیا را به غفلت بگذرانند و از علو درجاتی که روح شما از آن برخوردار است بی خبر باشند. اینها را می گویم تا مبادا تصاویری که از گذشته شما موجود است سد راهی برای طی سیر و سلوک انسانیتان باشد و به صرف هرزه گی چند جوان بی ایمان، فکر و ذهن روحانیتان منصرف به امور دنیایی شود. مهم آن است که شما در پیشگاه حق تعالی آبرو یافته اید و تصاویری که از گذشته شما موجود است با حسن افعال و کردار شما پاک گشته است حال اگر دنیاپرستان و مردارخواران میل ان دارند که با همان تصاویر دیروز مانوس باشند آنها را به خداوند واگذارید که او خود بهتر از هرکسی قادر به اصلاح امور و عقاب بد اندیشان است.

7. صلوات ها 26

علاقه
    حق، افزایش آگاهی
    نوشته
    1,248
    حضور
    140 روز 15 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    25
    آپلود
    0
    گالری
    66
    صلوات
    6260

سلام و عرض ادب

وَلاَ تَهِنُوا وَلاَ تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ﴿۱۳۹ آل عمران﴾
    و اگر مؤمنيد سستى مكنيد و غمگين مشويد كه شما برتريد

اجازه ندهید هرزگی و تنگ نظری عده ای شما را از مسیر حق باز دارد. اساسا عده از افراد از پیشرفت دیگران خوشحال نمی شوند و در راه وی سنگ اندازی می کنند . حل گذشته را به خدا بسپارید و برای مسیر آینده، با توکل بر خدا گام بر دارید که خداوند وعده کمک به شما را خود داده است.

إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ ﴿۵۱ غافر﴾
    ما به طور مسلم رسولان خود، و كساني را كه ايمان آورده‏اند، در زندگي دنيا و روزي كه گواهان به پا مي‏خيزند، ياري مي‏دهيم.

موفق باشید
    یا حق

همان گونه كه [عذاب را] بر تقسيم‏ كنندگان نازل كرديم
    همانان كه قرآن را جزء جزء كردند
    [به برخى از آن عمل كردند و بعضى را رها نمودند]
    پس سوگند به پروردگارت كه از همه آنان خواهيم پرسيد
    از آنچه انجام مى‏ دادند (آیه ۹۰ تا ۹۳ حجر)

امام علی علیه السلام:
    مؤمن دنیا را سپر دینش قرار می‌دهد و فاجر دینش را سپر دنیایش. غررالحکم، ح 1546

9. صلوات ها 15

نوشته
    2,563
    حضور
    38 روز 6 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4371

نقل قول نوشته اصلی توسط نهال نمایش پست ها
    من زماني كه به حجاب اعتقاد نداشتم توي فيس ب و ك عكسهام رو ميذاشتم بعد از تغيير عقايدم همش رو پاك كردم و از نزديكانم خواستم پاكشون كنن امروز خيلي اتفاقي دختر خاله ام كه كوچيكه بهم گفت كه داداشش عكسهاي اون زمان من رو تو لب تابش داره من خيلي بهم برخورد زنگ زدم پسر خالم اونم با عصبانيت گفت خودم خواستم عكسهام رو بقيه ببينن هر چي بهش گفتم من عقايدم عوض شده و بايد پاكشون كنه همش مسخرم ميكرد از صيح خيلي اعصابم خرده تصور اينكه اون عكسها رو سيو كرده و امكان داره چندين نفر سيو ش كرده باشن ديوونه ام ميكنه يكبار هم يكي ديگه از فاميلهامون كه من رو با حجاب جديد ديد به مادرم گفته بود ما كه ديديمش چرا الان حجاب ميگيره و خيلي از اين حرفها من نميتونم اين ها رو فراموش كنم احساس ميكنم مردهاي فاميل من رو به شكل قبل همش تصور ميكنن حالا هم عكسها شده مشكل جديد من چيكار كنم گذشته ام كامل پاك بشه مگه توبه كافي نيست؟ چرا توبه من رو خدا قبول نميكنه
    سلام
    قرآن کریم اهل ایمان را به استقامت در راه حق و پاداش الهی بشارت می دهد
    الذین قالو ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون
    کسانی که گفتند پروردگار ما خدای یکتاست و استقامت ورزیدند ملائکه بر آنان نازل شده و می گویند : نترسید و غمگین مشوید و بشارت بر بر شما بدان بهشتی که به او وعده داده شده اید
    شما به فضل الهی امیدوار و در طریق حق و حقیقت ثابت قدم باشید مطمئنا روزی خواهد رسید که بشارتهای الهی بر شما هم نازل خواهد شد
    یا علیم

این قرن ، قرن اسلام است
    امام خامنه ای

11. صلوات ها 11

شروع کننده موضوع

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

ممنونم از كارشناس محترم
    ولي ميدونم تا اخر عمر سر اين مساله حرص ميخورم متاسفانه أقوام مون خيلي أفكار شون بدوي هست خيلي ها شايد ايمان نداشته باشن ولي شعور إنساني حداقل دارن ولي فاميل ما متاسفانه اين فهم رو ندارن
    من نميدونم تكليف خودم چيه يعني كاملا اين قضيه رو فراموش كنم؟ بودن اون عكسها و ديده شد نشون برام گناه نوشته نميشه؟
    اي كاش هيچ وقت اين كار رو نميكردم خيلي از دست خودم شاكيم
    بعضي گناه ها اثارش تا اخر عمر تو زندگي ادم مي مونه

13. صلوات ها 12

نوشته
    799
    حضور
    30 روز 13 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2616

با سلام و عرض ادب

به حرفاشون اهمیت نده اصلا

از خودت نقطه ضعف نشون بدی بیشتر اذیتت میکنن

بذار عکساتو داشته باشن اگه خودت به دردشون نخوری عکسات رو هم یواش یواش پاک میکنن اینهمه دختر مثلا تو فیس بوک بی حجاب عکس میذارن کدوم پسر احمقی عکساشون رو بر میداره؟؟

اصلا به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بجز نگهداشتن مدرک برا بد نام کردن که در صورتی که شما هم خونسرد خودتون رو نشون بدین کم کم این قضیه کمرنگ شده و فراموش میشه

فقط باز هم میگم ..............: نقطه ضعف نشون ندهههههههههههه ......هیچی نگو
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

15. صلوات ها 11

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

من نميدونم تكليف خودم چيه يعني كاملا اين قضيه رو فراموش كنم؟ بودن اون عكسها و ديده شد نشون برام گناه نوشته نميشه؟
    با عرض سلام

خداوند شما را در راهی که در پیش گرفته اید یاری فرماید.

هستند افرادی که اولش تصمیم به رعایت موازین شرعی میگیرند اما با گذشت زمان و با قرار گرفتن در شرایط جدید مجددا به همان روش سابق باز میگردند.

ان شاءلله نه رفتارهای ناشایست دیگران و نه هیچ مساله ای شما را از ادامه راه باز ندارد.

درمورد عکسها هم قطعا توبه و استغفار ، برای بخشش شما کافیست. و پس از آن شما مسوول اعمال دیگران نیستید . شاید خواست خداوند بر این است که فامیل شما را با همین روش مورد آزمایش قرار دهد...

موفق باشید
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

17. صلوات ها 11

علاقه
    13 آبان :)
    نوشته
    561
    حضور
    24 روز 23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    2166

ممنونم از كارشناس محترم
    ولي ميدونم تا اخر عمر سر اين مساله حرص ميخورم متاسفانه أقوام مون خيلي أفكار شون بدوي هست خيلي ها شايد ايمان نداشته باشن ولي شعور إنساني حداقل دارن ولي فاميل ما متاسفانه اين فهم رو ندارن

برو سر سیستمش بشین تو اینترنت بچرخ یا بازی کن هر موقع نبود عکساتو پاک کن. زیاد روی این موضوع تاکید کنی حواسش جمع می شه نمی تونی این کارو بکنی.
    وقتی خدا می گه گناه نیست دیگه نباید حرص خورد! اگر حرص خوردن باشه بیشتر عکس های گذشته خانواده های ما بی حجاب بودن و امروز با حجاب عکس می گیرن. آلبوم هاشونم دست همه هست.
    «عابدى هفتاد سال خدا را بندگى كرد، روزها را روزه و شبها را به نماز مى‌ايستاد، آنگاه حاجتى از خداوند متعال طلب نمود، ولى بر آورده نگرديد، رو به خود كرد و گفت: اشكال از خود تو است، چون اگر در تو خيرى مى‌بود، حاجتت روا مى‌شد، در اين هنگام خداوند متعال فرشته‌اى براى او فرستاد و گفت: اى فرزند آدم! اين يك لحظه‌اى كه خود را كوچك شمردى، از تمام عبادتهاى گذشته‌ات بهتر است»

19. صلوات ها 9

علاقه
    عاشق مطالعه و کسب دانش
    نوشته
    443
    حضور
    6 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1400

سلام ابجی.نگران نباش....خدا ستار العیوبه.مطمئنم خدا بخشیدتت.نگران نباش خدا توبه کنندگان دوست داره...اگه خیلی مهمه برات برو یواشکی عکستو پاک کن.باشه؟

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۸/۰۶, ۰۸:۲۲ : 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری