علاقه‌های خارج از عرف!!

تب‌های اولیه

78 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علاقه‌های خارج از عرف!!

با سلام
من فردی هستم که مذهب رو خیلی دوست دارم. آقا خامنه ای رو دوست دارم. نظام جمهوری اسلامی رو قبول دارم.
متاهل هستم. همسرم رو دوست دارم. به پدر مادرم هم نهایت احترام رو میگذارم در صورتی که اونها به من احترام نمی‌ذارن.
من خدا رو خیلی دوست دارم و بهم اثبات شده که خدا هم من رو خیلی دوست داره. هر وقت چیزی ازش بخوام سه سوت بهم میده.
من هم چون بنده خوبی براش نبودم و اون هم خیلی هوام رو داره چیز زیادی ازش نمی خوام جز سلامتی عزیزانم.
الآن هم چند وقتی هست که زدم توی کار حفظ قرآن و نزدیک شدن به امام زمان تا اگه بشه ان شاء الله از یاران حضرا باشم.
فقط این وسط مواردی هست که سخت برام سوال میشه... گاهی اوقات متوجه میشم که یک سری از همکاران خانم بهم ن علاقه دارن.
دروغ چرا من هم توی دلم دارم اما اصلاً بروز نمیدیم. نه من. نه اونها... یعنی اصلاً نمی‌شه و اگر هم شدنی باشه در حد یه حرف زدن ساده من
نمی‌ذارم که شیطان در من نفوذ کنه...
فقط سوالی برای من مطرح شده... من از ته قلبم دوست دارم که با اون خانم(ها) رابطه برقرار کنم و به دلایل اخلاقی، عرفی و رضایت خدا سمتش نمی‌رم
و نگاهم رو می‌پوشونم. می‌دونم که اون خانم(ها) هم دوست دارن. حالا ممکنه این ارتباط از کلام و هم صحبتی بودم شروع بشه و به جاهای دیگه:hamdel: هم کشیده بشه...:Moteajeb!:
می‌خوام بدونم خدا با این برنامه چطور برخورد میکنه. آیا بعد از مرگم این‌ها پاسخ مثبت یا منفی‌ای داره؟
اگر هر کدام از این‌ها هست چطور؟!!
آیا اون خانم(ها) به من می‌رسند؟
یا این علاقه ها در همین دنیا خاک میشه.
یا زلیخایی میشه و در همین دنیا پاسخ داده میشه...!!؟؟
ممنون میشم به من پاسخ بدید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

با سلام و احترام و عرض تسلیت به مناسبت عزاداری سرور و سالار شهیدان
در پاسخ خدمتتون باید عرض کنم از کلامتان برمی آید فردی معتقد و مؤمنی هستید. شیطان برای افراد مؤمن برنامه های ویژه ای دارد و قسم خورده که آنها را اذیت کند و از راه خودشان برگرداند.قالَ رَبِّ بِما أَغْوَيْتَني‏ لَأُزَيِّنَنَّ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعين(حجر،39)
شیطان کارش این است که هر فردی را از هر مسیری که بداند ضعیف است وارد می شود و او را به اغوا می کشاند. بعضی در دنیا گرایی ضعیفند بعضی در مقام و جاه پرستی ضعیفند و بعضی در کنترل غرائز و بعضی ...
به هر حال آنچه بطور یقینی می توان گفت اینکه این حالت که احساس کرده اید همکارانتان به شما علاقه مند هستند حالتی از حالات شیطان و فریب های اوست.
به لطف خدا تاکنون از این دام خیلی خوب جهیده اید و اجازه نداده اید چمبره افکار و رفتار آنها شما را اسیر خود کند و این به دلیل معنویتی است که دارید و اهل ایمان هستید.
پرسشگر محترم!
در گام اول بدانید که اگر آنها علاقه نشان نمی دادند یا همان حرف های روز مره ای که دین هم جایز دانسته(البته بارعایت موازین و تا حدودی) را طوری نمی گفتند که شما از آن ابراز علاقه برداشت کنید، قطعا شما برادر مؤمن هم ته دلتان نسبت به آنها علاقه پیدا نمی شد. به هر حال همکاران زن شما رفتارهایی خرج از چارچوب دین مرتکب شده و قصد بر هم زدن زندگی آرام شما را دارند و با این کار می خواهند پا در کفش زندگی و عشق شما بگذارند.:Narahat:
علت اصلی رفتار این افراد می تواند عدم دریافت محبت از همسر خود یا والدین باشد که این خود بسیار آسیب زا است.

لذا توصیه می کنیم:
ابتدا مراقب اینگونه افراد باشید. ممکن است آنها قصد ضربه زدن به شما را داشته باشند یا بخواهند با همین علاقه ساده:hamdel: زندگی شیرین شما و همسرتان را به اتش بکشند.:Sham:
دوم اینکه شروع این علاقه ها را زیاد شنیده ایم که با همین حرف های ساده شروع شد ولی پایانی بسیار غمبار و غیر قابل جبران برای افراد به جا گذاشت.:Ghamgin: ابتدا با حرف های ساده، بعدا همین حرف ها به حرف های شک برانگیز، اطلاع همسرتان و...
سعی کنید اگر امکان دارد بخش کاری خود را تغییر دهید و به محیط تک جنسی (فقط مرد) منتقل شوید.
اگر این امکان وجود ندارد سعی کنید برای نیفتادن در دام آنها بسیار با وقار و سنگین برخورد کنید تا جرأت ورود به بدنه شخصی شما را پیدا نکنند.
از صحبت های طولانی و گفتگوهای غیر کاری جدا خودداری کیند.
در پایان تاکید می کنیم مرالقب دامی که شیطان برای شما انداخته باشید و این دام را با دعا و صدقه برچینید.
موفق باشید.

سلام.
منم با گفته های جناب استاد صابر موافقم...
به اضافه اینکه من متاهل نیستم اما یه نظر داشتم خواستم بگم
که هر وقت احساس کردید رفتار معنی داری از اون خانمها می بینید یا خودتون احساسی در دلتون میکنید، همون موقع قرآن یا دعایی بخونید که بهتون آرامش بده و همون موقع اگه براتون مقدوره به خانوم تون زنگ بزنید یا پیام بدید.اگه چندبار اینکار رو بکنید بنظرم باعث میشه بیشتر به همسرتون توجه داشته باشید...

ماشالله چه خوش اشتها هم هستی{خانم ((((هااا))) رو خوب اومدی}
برو خداروشکر کن
خدا که تا حالا بهت حال داده (در نوشابه هم که برات باز کرده :khaneh:)خرابش نکن

amerllica;588151 نوشت:

می‌خوام بدونم خدا با این برنامه چطور برخورد میکنه. آیا بعد از مرگم این‌ها پاسخ مثبت یا منفی‌ای داره؟

استاد جواب این سوالا کو؟؟؟

amerllica;588151 نوشت:

آدم بعضی وقتا دلش می خواد بعضی سوالا رو بزندشون!!!:khandeh!:

Ṃᾄʀẓἷἔ;590112 نوشت:
آدم بعضی وقتا دلش می خواد بعضی سوالا رو بزندشون!!!

یعنی چی؟ من نفهمیدم.

mohamad313;590115 نوشت:
یعنی چی؟ من نفهمیدم.

بهتر معنیش رو نگم فقط بعضی سوالا اعصاب واسه آدم نمی زاره انقدر که می خوای خود اون سوال رو بزنی:khandeh!: (البته بحث حسادت زنانه و این حرفا نیستا بحث نوع سواله )

amerllica;588151 نوشت:
با سلام

[=impact]همسرم رو دوست دارم. به پدر مادرم هم نهایت احترام رو میگذارم در صورتی که اونها به من احترام نمی‌ذارن.

ببخشید کیا به شما احترام نمیذارن ؟[=comic sans ms]

بتول مستعان;590209 نوشت:
amerllica;588151 نوشت:
با سلام

[=impact]همسرم رو دوست دارم. به پدر مادرم هم نهایت احترام رو میگذارم در صورتی که اونها به من احترام نمی‌ذارن.

ببخشید کیا به شما احترام نمیذارن ؟

پدر مادرم دیگه. تابلو بود. جمله اول این بود که من همسرم رو دوست دارم. جمله دوم این بود که به پدر مادرم احترام میذارم. این دو ربطی به هم نداره. پس وقتی میگم اون‌ها به من احترام نمی‌ذارن یعنی پدر مادرم دیگه. :Cheshmak:

Ṃᾄʀẓἷἔ;590112 نوشت:
آدم بعضی وقتا دلش می خواد بعضی سوالا رو بزندشون!!!:khandeh!:

با سلام
من دقیقاً متوجه نشدم که شما چرا می‌خوای سوال یا سوال کننده رو بزنی.
ولی برام خیلی عجیبه شما خانم‌های دیندار چرا به اینجور مسائل که میرسه عصبانی میشید و میخوای همرو بزنید.
چیزیه که توی دین اسلام اجازه‌اش با شرایط بسیار سختی هست و وعده‌اش توی دنیای آخرت داده شده.
حالا موندم کجای سوالم حرص در بیاره که این حرف رو می‌فرمایید...!!!!!...:Sham:

سوار بر کشتی;590106 نوشت:
ماشالله چه خوش اشتها هم هستی{خانم ((((هااا))) رو خوب اومدی}
برو خداروشکر کن
خدا که تا حالا بهت حال داده (در نوشابه هم که برات باز کرده :khaneh:)خرابش نکن

من خرابش نمی‌کنم...
حواسم هست
مرسی که بهم تذکر دادی
ازین که (ها) رو بکار بردم و حال کردی خوشم اومد. صلوات بر تو و خاندانت
اما خوب چیکار کنم. بهم زیاد پااا میدن. دست من نیست که. مهره‌ایه که خدا در من قرار داده:khaneh::Khandidan!::Nishkhand:

صابر;590063 نوشت:
با سلام و احترام و عرض تسلیت به مناسبت عزاداری سرور و سالار شهیدان
در پاسخ خدمتتون باید عرض کنم از کلامتان برمی آید فردی معتقد و مؤمنی هستید. شیطان برای افراد مؤمن برنامه های ویژه ای دارد و قسم خورده که آنها را اذیت کند و از راه خودشان برگرداند.قالَ رَبِّ بِما أَغْوَيْتَني‏ لَأُزَيِّنَنَّ لَهُمْ فِي الْأَرْضِ وَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعين(حجر،39)
شیطان کارش این است که هر فردی را از هر مسیری که بداند ضعیف است وارد می شود و او را به اغوا می کشاند. بعضی در دنیا گرایی ضعیفند بعضی در مقام و جاه پرستی ضعیفند و بعضی در کنترل غرائز و بعضی ...
به هر حال آنچه بطور یقینی می توان گفت اینکه این حالت که احساس کرده اید همکارانتان به شما علاقه مند هستند حالتی از حالات شیطان و فریب های اوست.
به لطف خدا تاکنون از این دام خیلی خوب جهیده اید و اجازه نداده اید چمبره افکار و رفتار آنها شما را اسیر خود کند و این به دلیل معنویتی است که دارید و اهل ایمان هستید.
پرسشگر محترم!
در گام اول بدانید که اگر آنها علاقه نشان نمی دادند یا همان حرف های روز مره ای که دین هم جایز دانسته(البته بارعایت موازین و تا حدودی) را طوری نمی گفتند که شما از آن ابراز علاقه برداشت کنید، قطعا شما برادر مؤمن هم ته دلتان نسبت به آنها علاقه پیدا نمی شد. به هر حال همکاران زن شما رفتارهایی خرج از چارچوب دین مرتکب شده و قصد بر هم زدن زندگی آرام شما را دارند و با این کار می خواهند پا در کفش زندگی و عشق شما بگذارند.:Narahat:
علت اصلی رفتار این افراد می تواند عدم دریافت محبت از همسر خود یا والدین باشد که این خود بسیار آسیب زا است.

لذا توصیه می کنیم:
ابتدا مراقب اینگونه افراد باشید. ممکن است آنها قصد ضربه زدن به شما را داشته باشند یا بخواهند با همین علاقه ساده:hamdel: زندگی شیرین شما و همسرتان را به اتش بکشند.:Sham:
دوم اینکه شروع این علاقه ها را زیاد شنیده ایم که با همین حرف های ساده شروع شد ولی پایانی بسیار غمبار و غیر قابل جبران برای افراد به جا گذاشت.:Ghamgin: ابتدا با حرف های ساده، بعدا همین حرف ها به حرف های شک برانگیز، اطلاع همسرتان و...
سعی کنید اگر امکان دارد بخش کاری خود را تغییر دهید و به محیط تک جنسی (فقط مرد) منتقل شوید.
اگر این امکان وجود ندارد سعی کنید برای نیفتادن در دام آنها بسیار با وقار و سنگین برخورد کنید تا جرأت ورود به بدنه شخصی شما را پیدا نکنند.
از صحبت های طولانی و گفتگوهای غیر کاری جدا خودداری کیند.
در پایان تاکید می کنیم مرالقب دامی که شیطان برای شما انداخته باشید و این دام را با دعا و صدقه برچینید.
موفق باشید.

مرسی برادر، صلوات بر تو و خاندان تو... الهی که حضرت حق به حق امام حسین دستیاب تو و خانواده‌ات باشه.
من خودم هم در همین فکر هستم که کارم رو عوض کنم و به محلی برم که مذهبی هست و همه مرد هستند.
حرفهای شما بسیار پند آموز بود فقط یک سوالی داشتم. این حوریان دنیوی که الآن دستان شیطان هستند آیا در آینده ( آخرت ) ممکنه به حوریان خود بنده تبدیل بشن؟
آیا در این مورد آیه ای یا حدیثی داریم؟!!!

amerllica;590212 نوشت:
با سلام
من دقیقاً متوجه نشدم که شما چرا می‌خوای سوال یا سوال کننده رو بزنی.
ولی برام خیلی عجیبه شما خانم‌های دیندار چرا به اینجور مسائل که میرسه عصبانی میشید و میخوای همرو بزنید.
چیزیه که توی دین اسلام اجازه‌اش با شرایط بسیار سختی هست و وعده‌اش توی دنیای آخرت داده شده.
حالا موندم کجای سوالم حرص در بیاره که این حرف رو می‌فرمایید...!!!!!...:Sham:

منم برام عجیبه که شما آقای دیندار چرا مثل بقیه آقایون این چیزا رو به دینداری ربط می دید؟ خانم های غیر دیندار اینجوری نیستند؟ اصلا کی گفته من دیندارم؟ این کلمه رو به هرکسی نمیشه نسبت داد

در ضمن من گفتم کاری به حس زنونم نداشتم اگه این سوال رو به یه نوع دیگه یه خانمم می پرسید بازم دلم می خواست اون سوال رو بزنم ، اصلا کاری به آقا بودن یا خانم بودن شما ندارم

من حس می کنم شما دارید زیادی به این چیزا فکر می کنید البته تا یه جایی حق دارید چون محیطی که توش کار می کنید داره هرروز براتون تکرار میشه ولی دقیقا این همون تله ای هست که شیطون برای شمایی که می خواید راه درست رو برید پهن کرده، می خواد شما رو از هدفی که دارید دور کنه ، می خواد انقدر ذهنتون رو مشغول این چیزا بکنه که وقتی برای فکر کردن به هدفهای بالاترتون پیدا نکنید

خیلی از پسرا الان زن ندارند و دارند خودشون رو کنترل می کنند، شما شکر خدا زن دارید به گفته خودتون هم زنتون رو دوست دارید خب اگه مشکلی تو زندگیتون می بینید که به سمت زن های دیگه کشیده می شید حتما با خانمتون جوری که ناراحت نشه اون مشکل رو درمیون بزارید، حتما ایشون هم سعی می کنن خواسته شما رو برآورده کنن

اگه خدایی نکرده شما کشیده بشید به سمت صیغه و این حرفا در صورتی که خانمتون هیچ مشکلی نداشته باشه یا مشکلی که بتونه رفعش کنه شروع تباه شدن زندگی و آیندتون هست (خواهش می کنم حرفام رو از جانب یه زن نگاه نکنید من برای اینکه خودم رو متقاعد کنم که خدا چرا همچین چیزی رو قرار داده مطالعه کردم و این وسط کاری به حس زنونم ندارم )

اگه خدا چهره ای بهتون داده که دلنشین هست یا نمی دونم اخلاقی دارید که بقیه رو جذب می کنه یا به هر دلیلی اون خانم ها جذبتون می شن ، بهتر نیست با خودتون فکر کنید خدا چرا همچین نعمتی رو بهتون داده؟... جدای از بحث امتحانش من حس می کنم آدمای با این ویژگی می تونن خیلیارو به سمت دین بکشن(مذکرها رو ) ، اگه خدا یه نعمتی به آدم میده الکی که نمیده حتما قرار باهاش یه کاری بکنید، پس از فکر این چیزا بیاید بیرون و ببینید با این ویژگیتون چه کارایی می تونید بکنید

[="Tahoma"][="Navy"]

amerllica;588151 نوشت:
ا سلام
من فردی هستم که مذهب رو خیلی دوست دارم. آقا خامنه ای رو دوست دارم. نظام جمهوری اسلامی رو قبول دارم.
متاهل هستم. همسرم رو دوست دارم. به پدر مادرم هم نهایت احترام رو میگذارم در صورتی که اونها به من احترام نمی‌ذارن.
من خدا رو خیلی دوست دارم و بهم اثبات شده که خدا هم من رو خیلی دوست داره. هر وقت چیزی ازش بخوام سه سوت بهم میده.
من هم چون بنده خوبی براش نبودم و اون هم خیلی هوام رو داره چیز زیادی ازش نمی خوام جز سلامتی عزیزانم.
الآن هم چند وقتی هست که زدم توی کار حفظ قرآن و نزدیک شدن به امام زمان تا اگه بشه ان شاء الله از یاران حضرا باشم.
فقط این وسط مواردی هست که سخت برام سوال میشه... گاهی اوقات متوجه میشم که یک سری از همکاران خانم بهم ن علاقه دارن.
دروغ چرا من هم توی دلم دارم اما اصلاً بروز نمیدیم. نه من. نه اونها... یعنی اصلاً نمی‌شه و اگر هم شدنی باشه در حد یه حرف زدن ساده من
فقط سوالی برای من مطرح شده... من از ته قلبم دوست دارم که با اون خانم(ها) رابطه برقرار کنم و به دلایل اخلاقی، عرفی و رضایت خدا سمتش نمی‌رم
و نگاهم رو می‌پوشونم. می‌دونم که اون خانم(ها) هم دوست دارن. حالا ممکنه این ارتباط از کلام و هم صحبتی بودم شروع بشه و به جاهای دیگه هم کشیده بشه...

سلام
تزیین غذا و ایجاد اشتها به آن بعد از اینکه انسان غذا خورده و سیر است کار نفس و شیطانه
لذا فریب نفس و وسوسه های شیطان را نخورید و تصور علاقه آنها به خودتان را تکذیب و نفس را از میل به این محبتهایی که تور شیطان است پرهیز دهید
باید به حدی برسید که هیچ توجه درونی به آنها نداشته باشید و الا خود را در سراشیبی سقوط بدانید
شیطان از این جهت در شما طمع کرده که شما را در مسیر تعالی معنوی یافته است لذا جدا پرهیز کنیدواز گامهای او تبعیت نکنید
یا علیم[/]

سلام علیکم و رحمه الله

amerllica;588151 نوشت:
و نگاهم رو می‌پوشونم. می‌دونم که اون خانم(ها) هم دوست دارن. حالا ممکنه این ارتباط از کلام و هم صحبتی بودم شروع بشه و به جاهای دیگه هم کشیده بشه...

به قول آیت الله دولابی اگر این اشتیاق (بهتره بگید اشتیاق و نه علاقه) نباشه که آدم مریضی هستید.
همین اشتیاق قوی و ان ایمان و مبارزه با نفس هستش که پاداش بهشت را داره.
مثلا ممکنه شما هیچ علاقه ای به مشروب نداشته باشید و کسی دیگر خیلی علاقمند باشد و هر دوی شما نمیخورید...شما به دلیل اینکه دوست ندارید و شخص دوم به خاطر خدا.
آیا اینجا پاداش هر دوی شما یکیست؟
چرا راه دور بریم؟
مگر حضرت یوسف اشتیاقی به زلیخا نداشت؟ حتما داشت (دلیل :خدا وند در قرآن می فرماید که ما اورا از گناه نگهداشتیم).
و یا اگر حضرت عباس (ع) در فرات خودشون تشنه نبودند و آب نمبخوردند آیا امروز به این مقام بسیار بالا می رسیدند که امام صادق(ع) فرمودند عمویم عباس ع مقامی دارد که همه شهدای کربلا به مقام ایشان غبطه میخورند!
amerllica;588151 نوشت:

همانطور که عرض کردم پاسخ مثبت داره...زیرا شما به خاطر خدا نفس اماره را ذبح کردید (قربانی کردید) و این عمل شما بسیار باعث افزایش ایمان و معنویت شما میشود و ثواب آن بیش از جنگ در جبهه اسلام است (دلیل: نبی اکرم ص فرمودند مبارزه با نفس جهاد اکبر است)
amerllica;588151 نوشت:

ببین برادر گرامی این علاقه ها در واقع وسوسه های شیطان هستش و باید در این دنیا خاک بشه ولی اگر نگران شرایطتون در بهشت هستید, خیالتان راحت باشه, فقط همینقدر خدمت شما عرض کنم که پری رویان دنیایی مثل سایه حوریان بهشتی هستند (شاید هم کمتر)
amerllica;588151 نوشت:

زلیخا را در فیلم جوان کردند و در قرآن چنین چیزی ندیدم ولی نکته ای که هست اینه که یه موقع شما دارید از علاقه زودگذر (اشتیاق و امیال نفسانی )صحبت می کنید و یک موقع از یک عشق قوی و آتشین که اینها با هم فرق دارند.
یه موقع شما به خاطر خدا از عشقتون میگذرید و در واقع شما دارید امتحان میشید مثلا مانند گذشتن ابراهیم ع از اسمعیل ع (البته بلا تشبیه) اینجا ممکنه که خدا به خاطر حکمتش و اینکه شما مومن هستید در یک وقت دیکر در همین دنیا و حتی یک شخص بهتر از ایشان را به شما بدهد و یا در بهشت برای شما جبران کند.
ولی چیزی که قطعیت دارد این است که کسی که با خدا معامله کند هرگز ضرر نخواهد کرد و کسی که با شیطان بده بستانی داشته بشد قطعا متضرر خواهد شد.
کلام آخر اینکه داشت یک حس در ذهن اشکالی نداشه و طبیعی است ولی مشورت کردن با آن حس و فکر شیطانی و خطرناک هست.
موفق باشید

دوست دارید که همسر شمام چنین حسی را که شما به آن اجناس مخالف دارید ایشون هم به جنس مخالف داشته باشند؟

amerllica;590214 نوشت:
من خرابش نمی‌کنم...
حواسم هست
مرسی که بهم تذکر دادی
ازین که (ها) رو بکار بردم و حال کردی خوشم اومد. صلوات بر تو و خاندانت
اما خوب چیکار کنم. بهم زیاد پااا میدن. دست من نیست که. مهره‌ایه که خدا در من قرار داده:khaneh::Khandidan!::Nishkhand:

متأسفم....

amerllica;588151 نوشت:

با سلام و عرض تسلیت ایام
در پاسخ به سئوالاتتون باید عرض کنم که اگر این روابط گناه آلود باشد قطعا جواب منفی نه تنها در آخرت دارد بلکه زندگی دنیا را نیز ممکن است تحت تاثیر قرار دهد.
مهم این نیست که این خانم ها چگونه کسانی هستند و چقدر به شما علاقه مندند، مهم این است که اگر خودتان را از هر لحاظ بسازید و کنترل کنید خداوند بهتر از آنها را به شما خواهد داد و یا بهتر از شما را به آنها خواهد داد. که همان حوری هایی که در قرآن کریم وعده اش را داده است. مهم این است که از این آزمایش سربلند بیرون آیید.
این علاقه های زودگذر در این دنیا از بین می رودو ما با این مغزهای کوچکمان تصور می کنیم اگر همین ها در آخرت هم باشد چقدر خوب است. در حالی که خدای منان خیلی بهتر از آن را به همه مؤمنین وعده داده است.
موفق باشید.

amerllica;588151 نوشت:
با سلام
و نگاهم رو می‌پوشونم. می‌دونم که اون خانم(ها) هم دوست دارن. حالا ممکنه این ارتباط از کلام و هم صحبتی بودم شروع بشه و به جاهای دیگه:hamdel: هم کشیده بشه...:Moteajeb!:

سلام
ایمان و اعتقاد به خدا در یک سطح نیست و درجاتی دارد. لذا اینکه بگوییم هر که به خدا معتقد باشد حتما لذت گناه در نگاه او زهر است درست نیست. زمانی یک فرد علاوه بر دوری از گناه، فکر گناه را هم از سر خود بیرون میکند که واقعیت آن گناه را ببیند. در مورد شما هم میشود گفت مانند غالب انسان ها که خودم سردمدار آنهایم، واقعیت گناه را شنیده اید اما ندیده اید. شما به خاطر حرف هایی که در مورد خدا و آخرت و غذاب و ... شنیده اید و همچنین حفظ آبروی خود از ارتکاب این گناه دوری می‌کنید و این به خودی خود بد نیست چون مانع شما از انجام گناه شده. اما مطلوب هم نیست و لذا احتمال لغزش شما زیاد است.

اینکه می‌گویید نمی‌گذارم شیطان در من نفوذ کند اعتماد به نفس کاذبی است که شما را به زمین میزند. کشش بین دو جنس مخالف به حدی است که حتی بزرگان و عالمان دینی ما نیز وقتی از آنها در این باره سوال می‌شود که آیا می‌توانید در یک اتاق با یک زن تنها باشید و گناه نکنید می‌گویند خیر!!

بنابراین در مورد اینکه میگویید ایا این احساس من عقوبت دارد یا خیر؟ باید عرض کنم اگر مقدمات آن با اختیار خود شما باشد، بله عقوبت دارد؛ یعنی اگر شما نسبت به نگاه، حرف، شوخی و ... با همکاران خود حساسیت به خرج نمی‌دهید و حد و مرز را رعایت نمیکنید طبیعی است که کشش درونی در شما ایجاد میشود و این دست شما نیست. لذا شما به خاطر مقدماتی که اختیاری است عقوبت می‌شوید نه کششی که بعد از آن حاصل شده!

در مورد اینکه سرانجام این علاقه چه میشود، نمی‌توان چیزی را به طور قطعی گفت، چون شرایط افراد در زندگی بعد از این دنیا یکسان نیست. درجات افراد در آنجا تعیین کننده حدود و اختیارات آنها و حتی امیال آنهاست. مثلا کسی که به درجه ای از ایمان رسیده که فقط به قرب الی الله فکر می‌کند، هیچ گاه به فکر علایق دنیوی خود نبوده و اگر به او اجازه چنین کاری هم داده شود به سمتش نمی رود. لذا بحث در مورد این بخش از سوال شما فعلا دردی از کسی دوا نمی‌کند!

پیروز و سربلند

ییعنی شما اینارو با حوریای بهشتی عوض میکنین ؟
چه برسر شما آمده است ؟

Ṃᾄʀẓἷἔ;590219 نوشت:

شما شکر خدا زن دارید به گفته خودتون هم زنتون رو دوست دارید خب اگه مشکلی تو زندگیتون می بینید که به سمت زن های دیگه کشیده می شید حتما با خانمتون جوری که ناراحت نشه اون مشکل رو درمیون بزارید، حتما ایشون هم سعی می کنن خواسته شما رو برآورده کنن

از اینکه من زن دارم صد در صد خدارو شکر... اما شما توی زندگی من نیستی، پس واقعاً نمیتونی به من نصیحتی بکنی. دیدن همه چیز از بیرون خیلی خوبه... اما وقتی وسط ماجرا هستی باید رسیدگی کنی.. که اون بسیار سخته.:Gig:

Ṃᾄʀẓἷἔ;590219 نوشت:

اگه خدایی نکرده شما کشیده بشید به سمت صیغه و این حرفا

موندم چرا گفتید خدایی نکرده، من به محض اینکه شرایطش برام باشه از این میوه حلال خدا استفاده میکنم. هم برای خودم هم برای طرف مقابلم. خدارو چه دیدی. شاید قلبم گره خورد و متعه رو به دائم تبدیل کردم.:Sham:
Ṃᾄʀẓἷἔ;590219 نوشت:

اگه خدا چهره ای بهتون داده که دلنشین هست یا نمی دونم اخلاقی دارید که بقیه رو جذب می کنه یا به هر دلیلی اون خانم ها جذبتون می شن ، بهتر نیست با خودتون فکر کنید خدا چرا همچین نعمتی رو بهتون داده؟... جدای از بحث امتحانش من حس می کنم آدمای با این ویژگی می تونن خیلیارو به سمت دین بکشن(مذکرها رو ) ، اگه خدا یه نعمتی به آدم میده الکی که نمیده حتما قرار باهاش یه کاری بکنید، پس از فکر این چیزا بیاید بیرون و ببینید با این ویژگیتون چه کارایی می تونید بکنید

چهره من معمولیه. لباس پوشیدنم هم همین. اما خدا به من دلی داده که نمیتونم دوست نداشته باشم. جو شادی که پیرامون من برقراره خیلی‌ها رو جذب می‌کنه که این هم لطف خداست. و الحمدلله خیلی‌ها رو هم با این موهبت الهی به نماز اول وقت کشوندم. خیلی از آقایون و اندکی از خانوم‌ها هم. البته من کم کم باید از اینجا برم. چون ممکنه برام مشکلساز بشه. اون دامی که می‌فرمایید رو خودم احساس می‌کنم. ترجیحاً به جایی میرم که همه مرد هستند.:Gol:

نقل قول:

و امــــّـــا حرف خودم.

دوست داشتن همسرم از طرف من یا محبتی که از طرف من به سمت همسرم جاریه ربطی به خوب بودن اون نداره. وقتی حرف از بد اخلاقی و بد خلقی همسر میاد ناخودآگاه ذهن به سمت شوهر میره. اما کسی فکر نمیکنه که یک معنی دیگهء همسر زن هم هست. ممکنه زن هم بداخلاق باشه. شاید اینکه روحیه شاد من و موهبت الهی من توی محل کارم هست ناشی از چیزی باشه که بارها و بارها تلاش کردم درستش کنم اما نشد. آدم تا خودش توی گود نباشه نباید بگه لنگش کن. من که دیگه به این آزمایش بزرگ و طولانی الهی صبر میکنم. کار دیگه‌ای نمی‌تونم بکنم. باید صبر کنم تا عمرم تمام بشه و راحت بشم.
الهی آمین.

amerllica;591293 نوشت:
وندم چرا گفتید خدایی نکرده، من به محض اینکه شرایطش برام باشه از این میوه حلال خدا استفاده میکنم. هم برای خودم هم برای طرف مقابلم. خدارو چه دیدی. شاید قلبم گره خورد و متعه رو به دائم تبدیل کردم.

حالا می فهمم چه جورکی میشه که بعضیا زیرابی میرن!

خيلي خيلي دلم براي خانمتون سوخت فقط كافيه يه لحظه فكر كنيد ايشون ميومد تاپيكي مثل شما ميزد !!!!! چه قدر هم خوش اشتها هستين ؟ به نظر من شما بايد حتما دنبال درمان باشيد مشكلتون جديه شما به جاي اينكه به ميوه حلال خدا فكر كني به همسر حلال خودتون فكر كن و به مفهوم تعهد و عشق و البته وجدان و أنصاف !!!!!!

در ضمن نه تنها اين علاقه خارج از عرف هست بلكه خارج از شرع و عقل و اخلاق و شعور و أنصاف و غيرت و تعهد و عشق و هر چي كه فكر كنيد هست!!!!

amerllica;588151 نوشت:
گاهی اوقات متوجه میشم که یک سری از همکاران خانم بهم ن علاقه دارن.

سلام
خیلی از ما آدمها دچار توهم میشیم و رفتار و گفتار هر کسی رو به پای عشق و علاقه اش میزاریم و چه چیزها که در ذهن خودمون نمیسازیم ولی واقعیت می بینی اونی نیست که شما تصور میکنی
شاید این خانمها هیچ علاقه ایی به شما نداشته باشند و هیچ وقت هم سعی در جلب توجه شما نکرده باشند و حاضر هم نباشند همسر خودشون رو با احدالناسی عوض کنند ولی ذهن فعالت باعث شده اینجور برداشت کنی حالا این ممکنه هر دلیلی داشته باشه سرخوردگی خودت یا رفتار نادرست همسرت که باعث شده فکر کنی هنوز هم میتونی روی زنان تاثیرگذار باشی و دیگران رو جذب خودت کنی شاید هم یک وسوسه شیطانی باشه که هم شما دچارش شدید هم در صورت صحت علاقه همکاران خانم، آنان نیز در این دام افتادند. ولی اگه رفتارت رو کنترل کنی و برخوردت رو تغییر بدی اون خانمها هم از اطرافت دور خواهند شد امروزه هیچکی برای کسی که بهش اهمیت نده و وقت نزاره وقتش رو الکی تلف نمیکنه فقط کافیه ببینند شما تمایلی به ایجاد رابطه با اونها ندارید به راحتی از کنارت پراکنده میشن

amerllica;591293 نوشت:
موندم چرا گفتید خدایی نکرده، من به محض اینکه شرایطش برام باشه از این میوه حلال خدا استفاده میکنم. هم برای خودم هم برای طرف مقابلم. خدارو چه دیدی. شاید قلبم گره خورد و متعه رو به دائم تبدیل کردم.

این میوه حلال خدا برای همه حلال نیست شرایط خاص خودش رو داره و می بینی اصلا برای شما جایز هم نباشه چه رسد به حلال، بهرحال رضایت همسر شرطه و کمتر زنی امروزه حاضره در کنار این میوه های حلال شوهرشون زندگی کنند هر زمان خواستی ازش استفاده کنی به عواقبش هم فکر کنی بد نیست

بتول مستعان;591328 نوشت:
حالا می فهمم چه جورکی میشه که بعضیا زیرابی میرن!

چه خوب بود که اول به معنی حرفتون فکر می‌کردید بعد می‌نوشتید. از کی تا حالا استفاده از حلال خدا زیرآبی حساب میشه!!
واقعاً متاسفم. ببینید وقتی شما از یک منبع انرژی لازم رو دریافت نمی‌کنید این رو از منبع دیگه دریافت می‌کنید. خود خدا شاهده که من چقدر در جهت به راه آوردن منبع اولیه تلاش کردم.
اما طرف نمی‌خواد... وقتی کسی خوابه رو میشه بیدار کرد اما وقتی کسی خودش رو به خواب میزنه هرگز...

amerllica;591358 نوشت:
چه خوب بود که اول به معنی حرفتون فکر می‌کردید بعد می‌نوشتید. از کی تا حالا استفاده از حلال خدا زیرآبی حساب میشه!!
واقعاً متاسفم. ببینید وقتی شما از یک منبع انرژی لازم رو دریافت نمی‌کنید این رو از منبع دیگه دریافت می‌کنید. خود خدا شاهده که من چقدر در جهت به راه آوردن منبع اولیه تلاش کردم.
اما طرف نمی‌خواد... وقتی کسی خوابه رو میشه بیدار کرد اما وقتی کسی خودش رو به خواب میزنه هرگز...

سلام. دوست عزیز این مسائل بارها در سایت عنوان شده و همیشه آخرش یه طور شده.
این مسائل به راحتی پذیرفته نمیشه. به نظر من که زیاد سعی نکن اثباتش کنی.
الان اگه خانومای سایت بیان...:khaneh:

نهال;591339 نوشت:
خيلي خيلي دلم براي خانمتون سوخت فقط كافيه يه لحظه فكر كنيد ايشون ميومد تاپيكي مثل شما ميزد !!!!! چه قدر هم خوش اشتها هستين ؟ به نظر من شما بايد حتما دنبال درمان باشيد مشكلتون جديه شما به جاي اينكه به ميوه حلال خدا فكر كني به همسر حلال خودتون فكر كن و به مفهوم تعهد و عشق و البته وجدان و أنصاف !!!!!!

خانومی که خودت رو الکی قاضی قرار دادی...
من هنوز اقدامی برای این موضوع نکردم.
فقط گفتم که این وسوسه برای من هست که الحمدلله دوستان جواب دادند و من بیشتر سعی بر خروج از این مکان و کنترل امیالم هستم که به دام شیطان نیافتم.
ضمناً شما توی زندگی من نیستی. من یک مردم. مثل همه مردهای دیگه. پر از احساسات. دقیقاً برعکس شما خانم‌ها، ما مردها بر خلاف ظاهرمون با کوچکترین بد خلقی همسرمون له می‌شیم.
با این حال من چندین ساله که سر زندگیم واستادم. علارقم تمام موقعیت‌های خوبی که برای رهایی از این جهنم برام ساخته شده،‌گذشتم و واستاد. بدون هیچ انرژی‌ای. اگرم به من محبت شده فقط واسه راه افتادن کار بوده و بس. من به خاطر رضایت خدا واستادم. آیا من آدم نیستم؟!! به این می‌‌گن خوش اشتهایی؟!! به نظر شما من مریض هستم که از جنس زن خوشم میاد؟!! به نظر شما من مریض هستم که علارقم این حس مردانم خودم رو نگه میدارم و نگاهم رو می‌پوشونم؟ آیا شما میتونید علارقم توهین و تحقیری که می‌شید به همسرتون باز هم بگید دوستت دارم؟!!!!!
موارد بسیار سنگین دیگه هم هست که من نمی‌تونم پیش هیچ کس بگم. فقط خودم میدونم و خدای خودم... چاره‌ای هم نداره. باید صبر کنم تا بمیرم و راحت بشم.

mohamad313;591364 نوشت:
سلام. دوست عزیز این مسائل بارها در سایت عنوان شده و همیشه آخرش یه طور شده.
این مسائل به راحتی پذیرفته نمیشه. به نظر من که زیاد سعی نکن اثباتش کنی.
الان اگه خانومای سایت بیان...:khaneh:

اين مساله نياز به اثبات نداره حكم صيغه حكم خداست كسي هم مخالفت نداره باهاش ولي شرايط داره نكه اين اقا خانومش در جريان نيست توهم برداشته همه زنهاي اطرافش عاشقش هستن!!!! اگه همسر ايشون نميتونه نياز جنسي و عاطفي ايشون رو برطرف كنه چند جلسه باهاش صحبت كنه برن پيش مشاور يه خورده تلاش كنه بعد بدو بدو بره دنبال صيغه اگه مشكلشون حل نشد و خانم شون راضي بود برن صيغه كنن اونم يه زن نه چند تا !!!! مگه يه مرد چه قدر نياز جنسي داره؟! چرا اصلا بايد فكر و ذكرش اين مساله باشه ؟؟؟؟؟؟ فقط برام سواله اگه يه مردي نتونه نياز عاطفي و جنسي يه زن رو برطرف كنه تكليف اون زن جيه؟؟؟!!! البته بايد بپذيريم كه اصلا زن حق نداره نياز عاطفي و جنسي داشته باشه:Narahat:

جناب صاحب تاپيك اولا كي گفته ما با بدخلقي مردها له نميشيم ؟ دوما شما از ميوه حلال خدا اينجور صحبت ميكني توقع قضاوت ديگه نداشته باش!!!! سوما گاهي يه حرف تند از صدتا نصيحت بهتره شما به شدت دچار توهم و وسوسه شدين همه مردها هم عين شما نيستن يه نمونه اش پدر خودم كه نه دين داره نه ايمان ولي يكبار هم ما ازش اينجور حرفها و مسايل رو نديديم شماها دارين از ميوه خدا سواستفاده ميكنين مفهوم تعهد رو فراموش كردين به فرض اينكه خدا صيغه رو حلال كرده به خودتون اجازه ميدين سر يه كج خلقي زن به فكرش بيوفتي نلتزم نيست اقدام كنيد همين نظرات شما تو اين سه صفحه نشون دهنده تفكر شماست من پشيموني در شما نديدم !!!!

نهال;591367 نوشت:
اين مساله نياز به اثبات نداره حكم صيغه حكم خداست كسي هم مخالفت نداره باهاش ولي شرايط داره نكه اين اقا خانومش در جريان نيست توهم برداشته همه زنهاي اطرافش عاشقش هستن!!!! اگه همسر ايشون نميتونه نياز جنسي و عاطفي ايشون رو برطرف كنه چند جلسه باهاش صحبت كنه برن پيش مشاور يه خورده تلاش كنه بعد بدو بدو بره دنبال صيغه اگه مشكلشون حل نشد و خانم شون راضي بود برن صيغه كنن اونم يه زن نه چند تا !!!! مگه يه مرد چه قدر نياز جنسي داره؟! چرا اصلا بايد فكر و ذكرش اين مساله باشه ؟؟؟؟؟؟ فقط برام سواله اگه يه مردي نتونه نياز عاطفي و جنسي يه زن رو برطرف كنه تكليف اون زن جيه؟؟؟!!! البته بايد بپذيريم كه اصلا زن حق نداره نياز عاطفي و جنسي داشته باشه

سلام علیکم
خانوم من که چیزی نگفتم دعوا میکنین.
درسته. واقعا ازدواج موقت یه شرایط و موقعیت های خاصی داره.
متاسفانه برخی مردها با این کاراشون خانومشون رو زجر میده برای سالها.:geryeh:

همين كه شما جز همسر تون به زن هاي ديگه فكر ميكنيد اسمش خيانت هست فقط لازم نيست يه عمل فيزيكي انجام بشه شما عنوان تاپيكت نوشتي علاقه هاي خارج از عرف وقتي كسي زن داره چرا بايد حسش رو به يك زن نامحرم بذاره علاقه ؟! پس من شما رو قضاوت نكردم دقيقا از حرف خودتون اين نتيجه برمياد!!!

amerllica;591366 نوشت:
آیا شما میتونید علارقم توهین و تحقیری که می‌شید به همسرتون باز هم بگید دوستت دارم؟!!!!!

آی گفتی! واقعا بی حرمتی و سرکشی خانوم یه شوهرش بدترین تاثیر رو روی غرور و روحیه مرد داره.
واقعا زنی که با کاراش به دل مردش کینه میذاره نباید توقع خاصی داشته باشه.
این یکی از بدترین حالاتیه که یک مرد ممکنه تجربه کنه.
من با اینکه مجردم کاملا درکت میکنم.

واقعاً متاسفم برای بعضی از دوستان بخصوص بعضی از خانم ها. البته انتظار دیگه ای هم از خانم ها ندارم چون خانم ها معمولاً قضاوت هاشون یکطرفه است (اگر همین سؤال از طرف یه خانم طرح میشد اولین احتمالی که از سوی خانم ها در نظر گرفته میشد این بود که حتماً مرده به زنش محبت نمیکنه!)

چد نکته رو عرض میکنم

1 - بیشتر از اینکه به سؤالات ایشون (نوشتن اسمش سخته خداییش :Nishkhand:) پاسخ داده بشه ، ایشون رو نصیحت کردید! به یکی دو تا از سؤال ها هم که اصلاً پاسخ داده نشد!

2 - دو حالت رو میشه برای دلیل طرح این سؤال متصور شد:

حالت اول) ایشون حقیقتاً این مشکل رو دارن و اینجا مطرح کردن که راه حلی براش پیدا کنن. این نشون میده که این آقا میخواد مشکلش رو حل کنه. یعنی اگر میخواست زیر آبی بره (اسم جدیدِ حلال خدا!) دیگه چرا میومد اینجا و میخواست براش راه حل پیدا کنه؟! خب کارش رو انجام میداد

حالت دوم) این موضوع حقیقت نداره و اون رو ساخته تا با این بهانه سؤالی رو طرح کرده باشه. در این صورت هم دلسوزی و آه و شیون برای حقوق بر باد رفتهء همسر ایشون!! موضوعیت نداره چون اساساً از مثال استفاده کردن نه واقعیت

3 - درمورد این بخش: ((آیا این زنان در اون دنیا به من میرسن یا نه؟)) ، پاسخ هایی داده شد که بعد درمورد اونها هم مطالبی رو خواهم گفت

سلام علیکم و رحمه الله
بنده نظرم رو در مورد سوال استارتر قبلا دادم.فقط دو مورد خارج از بحث (با عرض معذرت از استارتر محترم دارم)
اول اینکه از پیام سرکار شبنم تعجب کردم.

شبـنم;591351 نوشت:
این میوه حلال خدا برای همه حلال نیست شرایط خاص خودش رو داره و می بینی اصلا برای شما جایز هم نباشه چه رسد به حلال، بهرحال رضایت همسر شرطه و کمتر زنی امروزه حاضره در کنار این میوه های حلال شوهرشون زندگی کنند هر زمان خواستی ازش استفاده کنی به عواقبش هم فکر کنی بد نیست

شما همیشه در تاپیکهای مشابه اشکال میگرفتید که چرا در اسلام مردها میتونن 0 تا بینهایت ازدواج موقت داشته باشند ولی اینجا که استارتر نظر خودشان را آنهم با اینهمه احتیاط که دارند صبر می کنند و قصد متعه ندارند و ....شما اینگونه پاسخ دادید که برا خیلی جالب بود.حالا نمیدونم این تغییر نظر در نتیجه مباحث بسیار طولانی با کاربران و کارشناسان سایت بوده و یا اینکه اصلا از اول نظرتون همین بوده و بنده برداشتی دیگه ای داشتم. در هر حال از این بابت خوشحالم.
نکته دوم در مورد دوستان دیگر هستش .من فکر کنم به جای سرزنش و محکوم کردن دیگران همینکه پاسخ استارتر را بدهیم خیلی بهتر باشه.لازم نیست در مورد دیگران قضاوت کنیم.بالاخره هر انسانی معایب خودش رو داره و هدف همگی از اینکه اینجا با هم صحبت می کنیم اینه که راه بهتر زندگی کردن را یاد بگیربم و به حقیقت برسیم.
نمونه اش هم همین گفتگویی که بین استارتر و بعضی از کاربران هستش تجربه به همه نشون داده که ادامه این گفتگو به دعوا و قفل شدن تاپیک می رسه...در حالیکه این گفتگو میتونه بصورت علمی,دینی و روانشناسی به یک تاپیک خوبی مطرح بشه.
استارتر محترم خیلی صادقانه آنچه در قلب داشت را اینجا مطرح کرده و من به عنوان یک مرد میدونم که این موضوع در قلب خیلی از مردان هستش که نقاب میزنن و دوروئی میکنن و خیلی ها هم هستند که صبح تا شب در خیابان یا در فضاهای مجازی دارن علنن به همسرانشان خیانت میکنن....خوب باید چه کار کرد؟ تو گوش اون خیابونیه زد و برای اون یکی در عالم مجازی محدودیتهای فیلتری و اینترنتی گذاشت؟ و یا اونی را که مثل استارتر اینجا داره مشکلشو مطرح میکنه اونقدر به بی شعوری و بی عاطفگی و خیانت و بی عقلی و چه و چه محکوم کرد که از تاپیک زدنش پشیمون بشه و بره دنبال کار خودش تا یک موقع خدای نکرده به گناه بیفته؟
موفق باشید

amerllica;591358 نوشت:

شرمنده اگر ندانسته قضاوت کردیم
اما خب شمام زیاد توضیح نداده اید که شرایط شما چگونه است
اگر آنچه را میخواهید اعم از محبت وتوجه واحترام و....از طرف همسرتان دریافت نمیکنید،
راهش این نیست
به درمان زندگی تان بپردازید زیرا گفته اید که همسرتان را دوست دارید

اتفاقا شما به دلایل شرایط خاصی که دارید بیش از همه در معرض علاقه های خارج عرفی قرار میگیرید
به همین دلیل بیش از همه باید مراقب دل خود باشید
زندگی تان را طبابت کنید اگر دل دادید و درست نشد بروید یکی از همان حوریانی که گفتید بگیرید

عارف;591408 نوشت:
شما همیشه در تاپیکهای مشابه اشکال میگرفتید که چرا در اسلام مردها میتونن 0 تا بینهایت ازدواج موقت داشته باشند ولی اینجا که استارتر نظر خودشان را آنهم با اینهمه احتیاط که دارند صبر می کنند و قصد متعه ندارند و ....شما اینگونه پاسخ دادید که برا خیلی جالب بود.حالا نمیدونم این تغییر نظر در نتیجه مباحث بسیار طولانی با کاربران و کارشناسان سایت بوده و یا اینکه اصلا از اول نظرتون همین بوده و بنده برداشتی دیگه ای داشتم. در هر حال از این بابت خوشحالم.

با سلام و عرض ادب

جناب عارف
بنده هنوز هم معتقدم اسلام اجازه چنین کاری رو به مردان نداده و دوران متعه و بی نهایت صیغه قبل از اسلام برچیده شد و رفت حالا چهار همسری و عقد موقتی هم که گفته میشه اسلام برای مردان مجاز شمرده مربوط به شرایط خیلی خاص بوده که عملا در این دوره مصداقی پیدا نمیکنه و از نظر من مردی که سراغ این کار رود همون خیانت رو مرتکب شده هیچ توجیهی هم پذیرفته نیست. ولی اینکه مردی بخواهد در این دوره هم سراغ متعه رود دیگه به من ربطی نداره مهم اینه زنان این دوره دیگه چنین چیزی رو نمی پسندن و اجازه چنین کاری رو نمیدن. من به استارتر توصیه نکردم سراغ متعه بره بهش هشدار دادم ممکنه در صورت این کار چه چیزهایی رو از دست بده چیزهای مهمی که محاله دیگه به دست بیاره مثل عشق همسر ( که خالص ترین عشق است واقعا )

اما در مورد استارتر محترم تاپیک
بقیه پست هاش رو خوندم تقریبا مطمئن شدم ایشان مورد بی مهری و بی توجهی همسرشون قرار گرفتند به همین جهت بسوی زنان همکار کشیده شده اند که اینم مشکلی نیست که حل نشه با یک صحبت منطقی با همسرشون میتونند به راحتی مشکل به وجود آمده رو حل کنند قبل از اینکه خدای ناکرده دچار اشتباهی جبران ناپذیر شوند. اینم مدنظر قرار بدید هیچ کس مثل همسر آدم نیست و هیچ عشقی عشق اول نمیشه :Gol:

amerllica;590211 نوشت:
amerllica;590209 نوشت:

پدر مادرم دیگه. تابلو بود. جمله اول این بود که من همسرم رو دوست دارم. جمله دوم این بود که به پدر مادرم احترام میذارم. این دو ربطی به هم نداره. پس وقتی میگم اون‌ها به من احترام نمی‌ذارن یعنی پدر مادرم دیگه. :Cheshmak:

بله شما درست می‌فرمایید!
اما جمله تون از نظر دستور زبان فارسی یه نمه ایراد داشت!
اگه ایراد نداشت دوستان در فهمش به مشکل نمی‌خوردن. این که از این..
مسأله دوم برادر..
شما اصلا همه اینها رو بذار کنار.. خدا و آخرت و عذاب قبر و قیامت و گناه و.. ولشون کن! اصلا مسألش جداست!
فقط یه لحظه خودتون رو بذارین جای خانومتون..
اگه ایشون شما رو خیلی دوست داشته باشه، بی نهایت براتون احترام قائل باشه، نماز و دعا و حفظ قرآن و اهل بیت و همه چیزم فوووووووووول!
فقط تو محل کارش میدونه دو سه تا آقای بسیار محترم!!! بهش علاقه دارن.
د

روغ چرا خانومتون هم چنین احساسی توی دلشون دارن اما اصلاً بروز نمیدن. نه خانومتون. نه اونها... یعنی اصلاً نمی‌شه و اگر هم شدنی باشه در حد یه حرف زدن ساده خانومتون.
نمی‌ذارن که شیطان در ایشون نفوذ کنه...

فقط سوالی برای خانومتون مطرح شده... ایشون از ته قلبشون دوست دارن که با اون آقا(ها) رابطه برقرار کنن و به دلایل اخلاقی، عرفی و رضایت خدا سمتش نمی‌رن.
و نگاهشون رو می‌پوشونن. می‌دونن که اون آقا(ها) هم دوست دارن.

.
.
.
خدا وکیلی الان من این حرف ها رو گفتم چه حالی شدین؟؟؟ ها؟؟
خوشتون اومد؟؟؟ دوست دارین اینطوری باشه؟؟؟
مطمئنم از روی غیرت مردانه تون هم که شده حتی از خوندن این متن هم اعصابتون ریخته به هم، چه برسه به اینکه واقعا هم چنین موضوعی در کار باشه!
کسی که دوست نداره همسرش مال کس دیگه ای باشه و حتی فکرش درگیر یه نفر دیگه باشه، خودش هم باید مثل اون باشه. وفاداری باید متقابل باشه تا زندگی پایدار باشه...
من مطمئنم خانومتون اینطوری نیست. چون خانومها هیچ کس رو روی کره زمین به اندازه همسرشون دوست ندارن، و نمی‌خوان به هیچ طریقی اون رو از دست بدن. حتی مرد زندگیشون رو بیشتر از پدر و مادرشون می‌خوان. همه روح و جسم و وجودشون همسرشونه. تازه اگه اون مرد کسی باشه مثل توصیفاتی که شما از خودتون بیان می‌کنین. کسی که این همه مقید و با ایمانه، حتما خانومش عاشقشه.
شما چرا به این همه عشق همسرتون نسبت به خودتون توجه نمی کنین؟ تا حالا باهاش صحبت کردین؟ تا حالا بهش گفتین که چقدر دوسش دارین؟ تا اون هم همه احساسات و زیبایی هاش رو به پاتون بریزه؟
اصلا اسلام چرا گفته ازدواج؟؟؟ چون هروقت یک مرد با دیدن چند تا خانوم دلش یه جوری شد، بره پیش همسرش خودش رو تخلیه احساسی کنه.
و مطمئن باشید، مطمئن باشید که شیطون شما رو به حال خودتون رها نمی‌کنه. هیچ وقت به شما که فرد مؤمنی هستید همون اول دستور کار آخر رو نمیده، کم کم می‌بردتون جلو..
و خدا دوستتون داشته که این دغدغه رو براتون به وجود آورده که بیاین و بپرسین، امیدوارم که بهترین تصمیم رو بگیرین.
به آخر اون رابطه فکر کنین، شما با اون خانوم ها حرف هم بزنید، که چی بشه؟
بیرون هم برید، که چی بشه؟
بگید و بخندید، که چی بشه؟
که دل خانومتون و خدا و همون آقا امام زمانی که می‌خواهید یارش باشید، به خاطر یه هوس زود گذر.. بشکنه و برنجه و ببره؟؟
بعید میدونم انسان عاقل و با فراستی مثل شما راضی به چنین اتفاقی باشه.
البته از یه نظر هم چون مرد هستید چنین اتفاقاتی واستون طبیعیه، اما خدا واسه این طبیعت شما نسخه پیچیده. همونطور که به خانومها دستور داده حجاب بگیرن و خودشون رو از نامحرم بپوشونن، به آقایون هم دستور داده نگاهشون رو حفظ کنن.
اون خانومی که اینقدر راحت و اینقدر سسته نه زن زندگی میشه نه لیاقت داره که شما باهاش همکلام بشید. به نظر من مرد باید خیلی مغرور تر و محکم تر از این حرف ها باشه که دو سه تا خانوم که تکلیفشون با خودشون هم مشخص نیست، بیان و عنان فکر و ذهن و دل شما رو ازتون بگیرن.
زنی لایق دوست داشتنه که وجودش و روحش و لذت و زیباییش فقط مال همسرش باشه. اون خانومی که راحت به شما علاقمند شده، دو روز دیگه هم به یکی دیگه دل می‌بنده. همسر خودتون بهترین زن روی کره زمین واسه شماست. کسی که زیبایی و شخصیت خودش رو فقط واسه شما نگه داشته. نه کس دیگه ای..
اول از همه به جای نگاه کردن به چپ و راست، به بالای سرتون نگاه کنید، بعد هم به چهره زیبای همسرتون که همه عشقش شمایید!
اون رو فراموش نکنید!
موفق و سربلند و خوشبخت و عاقبت بخیر باشید! در پناه امام زمان (عج)..
.
.
.
فکر نمی‌کنم سوالاتون با این حرفهای من دیگه جوابی داشته باشن.
نظر خودتون چیه؟
بد گفتم؟

با سلام خدمت شما ، عزاداریهاتون قبول درگاه حق

خدا رو شکر که شما خودتون از نفوذ شیطان و چیره دست بودنش اطلاع دارید و در کلامتون به این امر اشاره کردید. این واقعا عالیه. بویژه در امر شهوت و کنترلش که گاهی زمینه ی بسیار مناسبی برای نفوذ شیطان فراهم می کنه . من در باب زندگی شخصی هیچ کس هرگز یکطرفه به قاضی نمیرم . اما دوست گرامی ، شما از زلیخایی شدن علاقه در این دنیا و امکانش سوال کردید. زلیخا فقط یک یوسف داشت و جان و مال و زیبایی و سلامت و همه چیزش را برایش داد تا به عشق واقعا پاکش به کمک خداوند رسید و صد در صد اگر هم در این دنیا این امر انجام نمیشد به سرای آخرت موکول میشد.

اما فقط یک نکته : یادمان باشد برخی ( البته فقط برخی ) از زنها فتنه اند ... پس چندین برابر قبل مراقب باشید ...

ضمنا یه چیز دیگه!
شما که می‌خواهید یار آقا امام زمان باشید، یه لحظه تصور کنید در محل کارتون، حضرت حضور داشته باشن.
بازم کاری که دلتون می‌خواد انجام می‌دین؟
که از قضا آقا حضور هم دارن.. ماها نمی‌بینیم. پیش خودتون و وجدان خودتون جواب بدین. لزومی نداره اینجا بگین..
مطمئنم که حتی از فکر کردن به اون ها هم خجالت می‌کشید. فکر کردید آقا نمی‌بینن؟ یا نمی‌دونن؟
پرونده عمل ما در هفته دو بار به رؤیت آقا میرسه. دوست دارین وقتی پروندتون رو دیدن، بگن این آقا یار من هست یا نیست؟
پس اگه می‌خواهید یارش باشید.. این راهش نیست.
مرد باید تحملش بیشتر از این ها باشه. شما اگه تونستید با این همسر بسازید یا اون رو بسازید، لایق بهترین های دنیا و بهشت هستید. کنار کشیدن و اظهار عجز کردن واسه مردها خیلی زشته!!!
.
.
یه نکته دیگه که من در بین نظرات دوستان از شما متوجه شدم، ظاهرا شما قصد دارید درباره سوالی که پرسیدین، جوابی رو دریافت کنید که دلتون می‌خواد.
خب این که نشد پرسش و پاسخ!! آدم وقتی از یه نفر سوال می‌پرسه، و نظرش رو می‌خواد، اولا باید سوالش رو درست و واضح مطرح کنه، ثانیا اگه جواب منطقی گرفت، دعوا نکنه و مثل یک مرد بپذیره.
اگه شما دنبال جوابی هستید که دوست دارید بشنوید، بهتره بگم اول تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید.
اگر هم دنبال راه حق و درست هستید پس بدون توجیه کردن و دلیل تراشی واسه کارتون، حرف های درست خواهرها و برادرهاتون رو بپذیرید.
اونا قطعا واسه شما بد نمی‌خوان. چیزی که میدونن درسته رو میگن.
اگه شما تصمیمتون رو گرفتین و میدونین دارین چیکار می‌کنین، پس چرا می‌پرسین؟
اما در هر صورت اگه شما واقعا واقعا در مقابل این همه حرف منطقی که دوستان گفتن، بازم واسه کارتون دلیل و توجیه میارید...
ما دیگه حرفی نداریم!
صلاح کار خویش.. خسروان دانند!!!
.
.
.
موفق..

دوستان لطفا به مشکل دوستمون با تعصب نگاه نکنین. کمی هم منصفانه حرف بزنید.
ایشون رو هر کسی درک نمی کنه . واقعا باید تجربه کرده باشید تا بفهمید داره چی میگه.:Gol:

amerllica;591293 نوشت:
اما شما توی زندگی من نیستی، پس واقعاً نمیتونی به من نصیحتی بکنی

من از یه زمانی به بعد تو زندگیم تصمیم گرفتم نه درباره کسی قضاوت کنم نه نصیحت بی جهت

الانم فقط از روی حرفای خودتون من نظرم رو گفتم و چیزی که فکر می کردم درسته، به هر حال شما اومدین اینجا که نظرات بقیه رو بدونین غیر اینه؟

amerllica;591293 نوشت:
دیدن همه چیز از بیرون خیلی خوبه... اما وقتی وسط ماجرا هستی باید رسیدگی کنی.. که اون بسیار سخته

نمی دونم خانم شما چه مشکلی دارن، به هرحال بی احترامی مسلما برای یه مرد سخته و به همون نسبت بی محبتی و بی وفایی برای یه زن سخته اونقدر که ممکنه زندگی اون زن برای همیشه نابود بشه

amerllica;591293 نوشت:
موندم چرا گفتید خدایی نکرده

جمله دومم رو می خوندید دلیلش رو متوجه می شدید ، به هر حال شما می تونید از این میوه حلال خدا استفاده کنید به هر میزان که دلتون می خواد اون موقع متوجه منظور من می شید باز هم خدایی نکرده!

به هر حال من در این موارد فقط آقایون رو مقصر نمی دونم به هر حال اون آقا داره با یه خانم رابطه برقرار می کنه، من بیشتر از شما خانم های اطرافتون رو مقصر می دونم، حتما اونا می دونن شما همسر دارید و این نهایت وقاحت یک زن هست که پیش یه آقای متاهل خودنمایی می کنه

و اصلا فکر نکنید همچین خانم هایی برای شما زن موقت یا حتی دائم میشن ( منظورم اینکه اون زنی که در تصورات شما هست همچین زنایی نیستن اینا فقط در ظاهر به شما علاقه دارن)

اگه فکر می کنید از این طریق به آرامش می رسید سخت در اشتباهید (باور کنید این حرفا رو بخاطر حس زنانم نمی زنم، اصلا شما چه تاثیری تو زندگی من دارید که بخوام همچین کاری بکنم؟! )

amerllica;591293 نوشت:
اما خدا به من دلی داده که نمیتونم دوست نداشته باشم

مطمئنید خدا این دل رو به این دلیل به شما داده؟! ... در ضمن این حس فقط مخصوص شما نیست!!!

amerllica;591293 نوشت:
دوست داشتن همسرم از طرف من یا محبتی که از طرف من به سمت همسرم جاریه ربطی به خوب بودن اون نداره. وقتی حرف از بد اخلاقی و بد خلقی همسر میاد ناخودآگاه ذهن به سمت شوهر میره. اما کسی فکر نمیکنه که یک معنی دیگهء همسر زن هم هست. ممکنه زن هم بداخلاق باشه. شاید اینکه روحیه شاد من و موهبت الهی من توی محل کارم هست ناشی از چیزی باشه که بارها و بارها تلاش کردم درستش کنم اما نشد. آدم تا خودش توی گود نباشه نباید بگه لنگش کن. من که دیگه به این آزمایش بزرگ و طولانی الهی صبر میکنم. کار دیگه‌ای نمی‌تونم بکنم. باید صبر کنم تا عمرم تمام بشه و راحت بشم.

خداروشکر که از طرف شما هیچ مشکلی وجود نداره و شما یک مرد ایده آل برای خانمتون هستین و خانمتون بی خود و بی جهت بد خلقی می کنن بدون اینکه عیبی از طرف شما دیده باشن مثلا رفتار بچگانه ای، تفکرات اشتباهی، فراهم نکردن زندگی آرامی، بی محبتی، کم توجهی و ... !!!!

و خداروشکر که شما تمام سعی و تلاشتون رو برای پیدا کردن منشا این رفتار همسرتون کردین و اون دلیل رو پیدا کردین و تمام تلاشتون رو برای رفع اون مشکل کردین و خانمتون نپذیرفتند و به خانمتون هم گفتین که نیازهای شما چی هست و ایشون براشون مهم نبوده!!!!

به هر حال خدارو صد هزار مرتبه شکر که شما مردی جذاب برای تمام خانم ها هستین و قلب شما برای تمام اون بانوان جا داره!!!

ولی یه سوال از تمام آقایون

اگه یه خانم تمام یا بیشتر نیاز های شوهرش از جمله احترام و محبت رو برطرف کنه باز هم ممکنه آقایی با دیدن یه خانم دیگه دلش بلرزه؟

Ṃᾄʀẓἷἔ;591692 نوشت:

اگه یه خانم تمام یا بیشتر نیاز های شوهرش از جمله احترام و محبت رو برطرف کنه باز هم ممکنه آقایی با دیدن یه خانم دیگه دلش بلرزه؟

من برا بار سوم اعلام میکنم که مجردم:Ghamgin: ولی چون نظر اقایونو خواستید من نظرمو میگیم
این جور سوالا رو باید احتمالی جواب داد مطمئنا نمیشه گفت صد درصد با دیدن دیگران نمیلرزه ولی احتمال اینکه بیرون از خونه دنبال کاستی هاش بره خیلی کم میشه

سوار بر کشتی;591707 نوشت:
مطمئنا نمیشه گفت صد درصد با دیدن دیگران نمیلرزه ولی احتمال اینکه بیرون از خونه دنبال کاستی هاش بره خیلی کم میشه

ممنون که پاسخ دادین، بله منظور منم همین بود، وگرنه لرزیدن دل دست خود آدم نیست نه برای آقایون نه برای خانم ها

Ṃᾄʀẓἷἔ;591692 نوشت:

سلام مرضیه جان این سوالو از آقایون پرسیدی ولی بالاخره دور و برمون آدما و زندگیا رو میبینیم دیگه
نظر من اینه که مرد داریم تا مرد

sarahh;591741 نوشت:
نظر من اینه که مرد داریم تا مرد

سلام عزیزم

خب درسته ولی اگه بخوای درصد بگی چند درصد مردا در این شرایط بی وفایی نمی کنن؟

Ṃᾄʀẓἷἔ;591692 نوشت:

خداروشکر که از طرف شما هیچ مشکلی وجود نداره و شما یک مرد ایده آل برای خانمتون هستین و خانمتون بی خود و بی جهت بد خلقی می کنن بدون اینکه عیبی از طرف شما دیده باشن مثلا رفتار بچگانه ای، تفکرات اشتباهی، فراهم نکردن زندگی آرامی، بی محبتی، کم توجهی و ... !!!!

و خداروشکر که شما تمام سعی و تلاشتون رو برای پیدا کردن منشا این رفتار همسرتون کردین و اون دلیل رو پیدا کردین و تمام تلاشتون رو برای رفع اون مشکل کردین و خانمتون نپذیرفتند و به خانمتون هم گفتین که نیازهای شما چی هست و ایشون براشون مهم نبوده!!!!

به هر حال خدارو صد هزار مرتبه شکر که شما مردی جذاب برای تمام خانم ها هستین و قلب شما برای تمام اون بانوان جا داره!!!

ممنونم بخاطر این لهن بسیار تمسخرانتون...
باور بفرمایید که من تمام سعیم رو کردم. من نمی‌گم که ایده آل بودم. آره رفتار بچگانه داشتم. و اون برای اوایل بود که با نخستین تذکرهای خانومم خودم رو اصلاح کردم. نمی‌گم که الآن همچین رفتارهای زننده‌ای از دستم در نمیره. اما باز هم میگم از دستم در میره، از قصد که نمی‌کنم... خود خانومم بارها گفت که من آدمت کردم. کاری ندارم که این لحن بسیار زشت و زننده است و غرور من رو له میکنه ولی این حرف ذاتاً به نفع منه. یعنی بالاخره از نظر خانومم تقریباً همون چیزی شدم که می‌خواسته... غیر اینه.؟!!!
.
.
.
تفکرات اشتباه من هم برای اوایلم بود. من نمی‌دونم منظور شما از زندگی آرام چیه. آرامش یا آسایش... من شاید نتونستم زندگی مرفــَـهی فراهم کنم. اما تلاشم رو کردم. اگر هم کم آوردم در براورده کردن خواسته‌هاش واقعاً تلاش کردم و نتونستم. در مورد آرامش. من ذرَه‌ای اجازه ندادم اعضای خانواده‌ام توی زندگیمون موش بدوانن... همیشه توی حق و نا حق پشت خانومم بودم. در مورد کم توجهی هم خود خدا شاهده از دستم بر اومده براش انجام دادم. بخدا پول داشتم براش خریدم. نداشتم هم خودش از خواهراش قرض کرد، من برا خودم نکردم قرض خواهراشو پس دادم. گرچه این‌ها وظیفه من بوده من کتمان نمیکنم ولی خلاصه دست و پا شکسته کردم براش. خدای من شاهده هرجا تونستم آبروش رو خریدم. خانومم خانواده بیستی داره. همشون از من دفاع می‌کنن، و خانومم رو به خاطر رفتار زشتش سرزنش می‌کنن. نمی‌گم من خود فرشته‌ام یه روزهایی رفتارهای ضعیفی داشتم اما با تلاش خودم رو تغییر دادم. اما اون روز به روز بدتر شد. بعد از فوت پدرش که من هم دوستش داشتم خیلی بشتر هوای خودش و خانواده‌اش رو داشتم. منتی نیست برای رضای خدا کردم(انشاءلله که توش ریا نبوده باشه). نه برای چیز دیگه‌ای...
ولی روز به روز رفتارش با من جلوی جمع یا خلوت خودمون با من بدتر میشه... این واقعاً تقصیر منه... می‌دونم که شما اگر هم اجازه قضاوت داشته باشید نمی‌شه یک طرفه قضاوت کرد. ولی خانومم من رو برای ۴ سال پیشم داره مورد رفتارهای زشتش قرار میده. من حق میدم. پدر فوت شده و بهم ریخته است. ولی من که دلیل مرگ پدرش نبودم. واقعاً دلیل بی اهمیتی‌هاش رو نمی‌دونم.
.
.
.
الآن یک هفته است که من رو قد ارزن هم حساب نمیکنه... هر چیز کوچیک و بزرگی رو بهونه میکنه که بهم بی اهمیتی کنه. خدا شاهده دیگه انرژی ندارم.:Ghamgin:
بهم گیر میده که نباید بخاری بذاریم. هوا خوبه. من بهش بی احترامی نکردم. صبح بود. بهش گفتم خانوم هوا سرد شده. بخاری رو راه میندازم سرد شد با شعله کم روشن می‌کنیم. گفت هوا خوبه! بی‌خود شلوغش کردی. گفتم هوا سرد شده،‌ همه بخاری گذاشتن. با لحن تندی بهم گفت آهان چون بقیه گذاشتن می‌خوای عقب نیوفتی بخاری می‌خوای! پس بذار...
من خیلی بهم برخورد تا رفتم باش صحبت کنم و دلیل بیارم که من اصلاً همچین آدمی نیستم و کی تا حالا از من همچین رفتاری دیدی! واقعاً هوا سرده بخدا باید کولر رو جمع کرد. گفت ببر صداتو اول سر صبح حوصله شنیدن صداتو ندارم....:Ghamgin:

همیشه فکر میکردم که زن‌ها خیلی مهربونن... همیشه طرفدار زن‌ها بودم... تا هرجا حرف میشد من پشتشون بودم. من نمی‌گم ازین حرف‌ها خودم نزدم. زدم اما توی دعوا... چهارتا شنیدی چهارتا هم می‌گی... اما نه اول صبح بدون هیچ پیشینه‌ای از روز‌ها و شب‌های قبلش... برام خیلی زور داره... زنمه... همه امیدمه... دوست دارم با مهربونی باهام برخورد کنه... هرچی هم با مهربونی و محبت میرم سمتش می‌گم بدخلقی نکن... بمن بگو، من شوهرتم... حرفت رو بمن بگو... می‌گه بورو حوصلت رو ندارم... رو اعصابمی... خوب شخصیت من که از فولاد نیست!!:Ghamgin:
.
.
.
من رو دک میکنه میگه برو حوصله ندارم. با من حرف نمی‌زنه. تقریباً‌ این رفتار رو از اولش داشت. میگه تو برای من هم صحبت خوبی نیستی!! با کی درد دل کنم با تو...!!!:Ghamgin:
همش بی پولی من رو میزنه توی سرم. بهم میگه تو بی‌عرضه‌ای... من حدیث شنیدم که گناه بزرگیه که زن به شوهرش همچین حرفایی بزنه. بارها و بارها ازش درخواست‌های خصوصی کردم ولی من رو رد می‌کنه... حدیث داریم مرد هروقت خواست زن باید اجابت کنه. خودشم میدونه ولی عمل نمیکنه. اگر هم روزی درد دل بوده و وسط تررر گرفته شده مال من بوده که اون زده توی ذوقم... واقعاً یادم نمیاد که داشته حرف میزده که من زدم توی ذوقش گفتم دارم فوتبال نگاه میکنم. من نه فوتبال دوست دارم نه روزنامه نه ... من عاشق گپ و گفت با زنم هستم. عاشق وقت گذاشتن باهاشم... اما اون... ساعت‌ها با گوشیش ور میره. انواع اقسام برنامه های اینترنتی که توش با دوستاش و ... که من دخالت نمی‌کنم ارتباط داره. شب‌ها با من رخت خواب نمیاد... تا ۲ یا ۳ شب معلوم نیست توی اینترنت با گوشیش چیکار میکنه من تنها خوابم... این ها چطور؟ تقصیر منه؟ من حتی یکبار هم این کار رو نکردم. صبح تا شب وقت قر و فر این کارها رو داره اما از وقت من مایع میذاره برای این جور کارهاش... فکر می‌کنی این ها رو بهش نگفتم؟!! می‌دونی چی جواب شنیدم؟ اهههههه... چقدر غر میزنی..!!!!!!!!!!!!!!:Ghamgin:
تو جای من باشی چیکار میکنی....
بعد مدت‌ها به دلایل کاری و مراسم مذهبی که حالا نمی‌دونم چه ربطی به هم‌خوابی داره و ایشون توی این ایام ممنوع میکنن همدیگر رو ندیده بودیم. عدل توی رخت خواب که هم رو دیدیم یاد این افتاد توی واتس آپ فلان همکار مردش توی شرکت قبلی که فعال بود، فلان پیام رو گذاشته بود... باید جواب بده... درست ۱۵ دقیقه تحمل کردم. بهش چند بار دوستانه تذکر دادم و گفت الآن تموم میشه؟!! اصلاً به دین کاری نداریم؟ کجای اخلاق انسانی و حتی حیوانی این موضوع رو تایید می‌کنه؟!!!!!!
.
.
.
من دارم تلاشم رو می‌کنم که پول بیشتری در بیارم که قطعاً موفق میشم. ولی آیا با این روند که اون پیش میره اخلاقش بهتر میشه؟!!!
جواب نه هست. من امروز دیگه خیلی توی فشار بودم و این صفحه رو دیدم http://manmote.com/post/444775836
.
.
.
بیشتر از خدا می‌خوام که عمرم رو زودتر تموم کنه. واقعاً تحمل ندارم. من هم آدمم.
از طرفی ظهور آقا امام زمان خیلی نزدیکه و دوست دارم زنده بمونم و ایشون رو ببینم از طرفی دوست دارم که بمیرم و این زندگی رو تحمل نکنم. فقط از خدا می‌خوام که بهترین رو به من بده.
خسته شدم.
من مرد احساساتی‌ای هستم. از برخورد زشتش خیلی خورد میشم.
.
.
.
:Ghamgin:

Ṃᾄʀẓἷἔ;591749 نوشت:
سلام عزیزم

خب درسته ولی اگه بخوای درصد بگی چند درصد مردا در این شرایط بی وفایی نمی کنن؟

راستش چون من فقط اطراف خودمو دیدم و مشت نمونه خروار نیست هر درصدی بگم ممکنه خیلی واقعی نباشه ولی گوش شیطون کر اطراف ما منظورم فامیلامونه مردا از این اداها نمیان که مثلا صیغه کرده باشن و یا مثلا دو تا زن گرفته باشن سرشونو میندازن پایین میچسبن به زندگیشون حالا زناشونم اینقدر که شما گفتی فکر نمیکنم ایده آل باشن

Ṃᾄʀẓἷἔ;591692 نوشت:

من همیشه از اینکه بهم خیانت بشه می ترسیدم. از چند تا از اقایون و... پرسیدم ( از جمله بابام , دایی,و....
نتیجه این بود که نمیشه که دل نلرزه فقط اون لرزیدن برات مهم نیست چون انقد به زندگی تعهد داری, علاقه داری ؛ ارامش داری که نمیخوای بهم بریزه. خوب یه خانم که داری که با دنیا عوضت نمیکنه و پا به پای زندگیت هست حالا یه زن دیگه نهایت کاری که میتونه بکنه چیه که خانمت برات انجام نمیده !!!!

amerllica;591750 نوشت:
من دارم تلاشم رو می‌کنم که پول بیشتری در بیارم که قطعاً موفق میشم. ولی آیا با این روند که اون پیش میره اخلاقش بهتر میشه؟!!!
جواب نه هست. من امروز دیگه خیلی توی فشار بودم و این صفحه رو دیدم

سلام
بیشتر مراقب خانمتون باشید . علت این رفتارهاشون را پیدا کنید. اخه 4 سال پیش که بخاطر این حرفها شما را تحریم نمیکرده ، پیگیر باشید ببینید چطور الان داره یادش میاد. خانم خوبی دارید فقط یکم غر می زنید اگر ایشونم اینجا بودند مطمئن باشید کلی حرف واسه گفتن داشتن. پولدار نشوید خودتون , خدای نکرده گم کنید؟؟؟؟
اگر پول برای خامنت ملاک و اهمیت زیادی داشت هرگز انموقع که بی پول بودید زن شما نمی شد. غیر از اینه؟؟؟
اینکه منتظر مرگ کسی باشی که شریک زندگیت هست که خیلی بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! فکر کنم هدفتون از گذاشتن این لینک این بوده که چون ایشون بد رفتار میکنن پس زود از دنیا میره !!! و شما عشق و علاقه خانمهایی که تو دلتون هست پس حق دارید فکر کنید.
از کسی که ازشون حرف شنوی داره بخواهید ازش بپرسه چرا باهاتون سرد هستند. بالاخره ایشونم دلیل داره . مطمئنا مشکلی این وسط وجود داره . اون 4 سال با شما صبوری کرده تا رفتارهاتون درست کنید پس مطمئنا شما و زندگیش را دوست داره. یه طرفه به قاضی نرید.

amerllica;591750 نوشت:
ممنونم بخاطر این لهن بسیار تمسخرانتون...

عذر می خوام ولی اگه اینجوری نمی گفتم شما حرفاتون رو نمی زدید

واقعا متاسفم، بله واقعا شرایط سختی هست و هیچ عقل سلیمی اجازه این رفتار رو به خانمتون نمیده، هرچند که کاش ایشونم اینجا بودن و حرفاشون رو می زدن، چون از نظر من رفتارشون اصلا منطقی نیست و نشان از یه کمبودی حالا یا از طرف شما یا خودش داره

به نظر من شدیدا خانمتون نیاز به یک مشاوره داره ، نه فقط خانمتون بلکه زندگیتون و خودتون

من حس می کنم خانمتون به جای اینکه خلاء های عاطفیش رو مخصوصا بعد فوت پدرشون با شما پر کنن، از جای دیگه ای تغذیه شدن یعنی دوستاشون، متاسفانه بعضی از خانم ها(منظورم امثال دوستان همسرتون هستن) به جای اینکه درست و در راستای بهتر شدن زندگی طرف مقابلشون مشاوره بدن، یک مشت چرندیات و قربون صدقه های الکی تحویل طرف مقابل می دن که نمیگم از عمد ولی زندگی طرف مقابل رو کم کم نابود می کنن

شما شدیدا نیاز دارید که برای حفظ زندگیتون به مشاور حضوری مراجعه کنید حتی اگه شده تنهایی برید

و اینم بگم یه زن بعضی وقتا دوست داره رفتار مردونه از شوهرش ببینه لازم نیست همیشه با نرمی و ملاطفت و قربون صدقه چیزی رو حل کرد، بعضی وقتا یه تشر کوچیک خیلی چیزا رو سر جاش قرار میده ( البته خودتون باید ببینید جاش کجاست و اینکه اوضاع رو خدایی نکرده بدتر نکنه)

موضوع قفل شده است