صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ظاهر برای خانم ها چقدر مهمه؟

نوشته
    43
    حضور
    1 روز 15 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    141

ظاهر برای خانم ها چقدر مهمه؟

سلام. من پسری 23 سالمه ام و دانشجوی کارشناسی ارشد. و قصد دارم ان شاالله برای ازدواج اقدام کنم. اما یه مسئله ای که خیلی وقته منو درگیر خودش کرده اینه که ظاهر برای ی دختر چقدر مهمه!! من خودم واقعیتش از لحاظ ظاهری شاید زیاد جذاب نباشم.ینی بطور ژنتیکی قدم کوچیکه (165) و جثه م هم ریزه نسبت به هم سن هام.البته قیافم بد نیس!!! ولی در کل هیکلم مردونه نیست (و همیشه هم حسرتشو میخورم). این مسئله باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین و همیشه به خیلیا غبطه میخورم!!!! حالا همیشه به این فک میکنم که اگه برم خواستگاری ی دختر ینی احتمال داره بخاطر ظاهرم فقط منو رد کنه. چون تعریف از خودم نباشه سایر ویژگی هام(اخلاق، اعتقاد، تحصیلات...) خوبه شکر خدا!! ولی خب خیلی از سوالا دیدم ک دخترا گفته بودن ظاهر خواستگارو نپسندیدن و نگران شدم من!!! البته واقعیتی ک هست ظاهر طرف واس خودم مهمه!! یعنی نمیتونم خودمو فقط قانع کنم ک طرف باطنش خوب باشه چون اینجوری فقط خودمو گول زدم.ولی خب فکر اینکه چون خودم ظاهر خیلی خوبی ندارم ممکنه اون شخص مورد علاقه م پیدا نشه خیلی آزارم میده. جدیدا هم از دختری تو کلاسمون خوشم اومده (از نظر ظاهری میخوریم به هم!!) که بنظرم دختر خوبی میاد ولی بازم بخاطر همین مسئله نمیرم جلو!!! خانم ها لطفا نظراشون رو بگن چقد ظاهر براشون مهمه؟!؟!؟ یکی که اکثر معیاراتون رو داشته باشه ولی ظاهرش خوب نباشه شما قبولش میکنین؟؟؟ ممنون میشم..

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,567
    حضور
    175 روز 17 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58362

با نام و یاد دوست

ظاهر برای خانم ها چقدر مهمه؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 7

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

با عرض سلام خدمت شما برادر گرامی
    «زيبايى» يك امتياز است و در شيرينى و پايدارى «زندگى زناشويى» تأثير بسزايى دارد. دو انسان، كه مى خواهند به عنوان همسر و ياور، كانونى سعادتمندانه تشكيل دهند و تا پايان عمر در كنار هم با صفا و صميميت و عشق و محبت زندگى كنند، لازم است يكديگر را از هر جهت دوست داشته باشند و از اندام و چهره و شكل ظاهرى همديگر خوششان بيايد.

البته زيبايى، يك معيار و اندازه معيّن و «قانون استاندارد» ندارد كه بشود افراد را با آن سنجيد بلكه تا حدودى به سليقه افراد بستگى دارد. حتى ممكن است فردى در نظر كسى زيبا باشد و در نظر ديگرى زشت. پس، صفت زيبايى، يك خصوصيت نسبى است و لازم نيست در حدّ عالى باشد بلكه مهم آن است كه دو همسر، يكديگر را بپسندند و از هم خوششان بيايد و دلخواه هم باشند. اگر انسانى، قيافه ظاهرى و اندام همسرش را نپسندد و او را دوست نداشته باشد، ممكن است بطور ناخواسته به او ستم و جفا كند و از او بهانه و ايراد بگيرد و زندگى را بر او تلخ نمايد.

زيبايى همسر، در حفظ و تقويت عفّت و ايمان همسر نيز تأثير دارد. اگر همسر، از زيبايى همسرش راضى باشد، چشم و فكر و عملش، متوجّه ديگران نخواهد شد و حسرتِ «زيبايان بيگانه» را نخواهد خورد و به دنبال «بيگانگان» نخواهد رفت و دچار «خيانت به همسر» نمى شود (چه مرد و چه زن) مگر اينكه از فطرت انسانى خارج شده و از ايمان و عفت، بى بهره باشد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 19

علاقه
    ....
    نوشته
    123
    حضور
    27 روز 29 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    597

با سلام
    من که تا الان به کسی که همه چیزش خوب بوده ولی ظاهرشو نپسندیدم جواب مثبت ندادم! چون احساس می کنم اگه به آدمی که ظاهرش به دلم ننشسته و نمی تونم بهش افتخار کنم جواب مثبت بدم بهش ظلم کردم! چون حق داره با کسی ازدواج کنه که همه جوره اونو پسندیده باشه!
    خدا جبران تمام نداشته هاست ...

9. صلوات ها 8

نوشته
    339
    حضور
    24 روز 12 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    59
    صلوات
    2009

ببینید بستگی به خود اون دختر و معیارهاش داره, یکی ممکنه از معیارهای اصلیش ,ظاهر زیبا باشه و یکی دیگه ممکنه معیار اصلیش ظاهر نباشه و چیزای دیگه براش مهمتر باشه
    ضمنا یه چیزی که خیلی باید بهش توجه کنید اینه که زیبایی از نظر مردم ملاک نیست, ملاک زیبا به نظر رسیدن شما در نگاه اون دختر هست. اگر ظاهرتون به دلش بشینه کافیه, ولو اینکه در نظر دیگران زیبا نباشید.
    باید در هرحالی به خودتون افتخار کنید و اعتماد به نفستون رو بالا ببرید چون شما هر قیافه و ظاهری داشته باشین خدا برای شما اینطوری پسندیده ,پس باید شما هم خودتون رو به این شکل دوست داشته باشین. به اعتقاد من به این چیزا زیاد توجه نکنید و پا پیش بذارید یا جواب بله میگیرید یا جواب نه ( به هر دلیلی) . خدایی که شما رو به این صورت خلق کرده خودش فکر همه جاشو کرده
    خدایا من چیزی نمیبینم آینده پنهان است ولی آسوده ام، چون تو را می بینم و تو همه چیز را . . .

11. صلوات ها 8

نوشته
    118
    حضور
    4 روز 6 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    751

باسلام خدمت شما

زیبایی ظاهری به تنهایی اصلا ملاک خوبی برای قبول یا رد کردن نیست ولی هر دو نفر باید اصطلاحا به دل هم بنشینند و این مهمه. به نظر من اخلاق یک آقا باید مردونه باشه نه هیکلش.

خداوند همه نوع آدم مونث و مذکری رو آفریده ... لاغر ، چاق ، قد کوتاه ، قد بلند و...

من افرادی از فامیل و آشنایان سراغ دارم که بسیار ریز نقش بوده اند و همسرانی هم جثه ی خودشان دارند و بسیار هم خوشبخت هستند . شما هم برای ازدواج با توکل به خدا اقدام کنید و مطمئن باشید سلامت

روح و جسم شما برای هر دختر فهمیده ای دنیایی ارزش خواهد داشت. در پناه حق.

13. صلوات ها 9

علاقه
    امام رضا،مامان و بابا،مطالعه؛شعر،کامپیوتر،اینترنت،دریاشهرم
    نوشته
    279
    حضور
    19 روز 2 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1296

نقل قول نوشته اصلی توسط ye-nafar نمایش پست ها
    کل هیکلم مردونه نیست (و همیشه هم حسرتشو میخورم).
    حسرت خوردن نداره که!هرکسی یه جوریه قرار نیست همه مثل هم باشن

مهم اینه که ظاهرتون به دل دختر خانم بشینه .
    پر پروانه شکستن هنر انسان نیست...

15. صلوات ها 9

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

خوب ظاهر خیلی مهمه .ولی میگن تو ازدواج باید تناسب داشته باشن دو طرف یعنی اینطور نباشه که یکیشون خیلی قیافه و هیکلش از یکی دیگه بهتر باشه .
    شاید یکی بگه ظاهر طرف برای من مهم نیس ولی شک نکنین تو انتخابش تاثیر میذاره.مثلا من خودم دوست ندارم همسرم همقد من یا کوتاهتر باشه. حتی اگه طرف همه ویژگیهای دیگش خوب باشه.
    شما هم میخواین نظر دوستاتونو بپرسین ببینین ایا واقعا از نظر بقیه هم ازلحاظ ظاهری شما با اون دختره میخورین؟
    از اینکه جواب منفی بشنوین هم نترسین و برین جلو.موفق باشین
    طلوع می‌کند آن آفتاب پنهانی
    زسمت مشرق جغرافیای عرفانی
    دوباره پلک دلم می‌پرد نشانه چیست
    شنیده‌ام که می‌آید کسی به مهمانی
    کسی که سبزتر از هزار بار بهار
    کسی شگفت کسی آن چنان که می‌دانی

قیصر امین پور

17. صلوات ها 5

نوشته
    29
    حضور
    2 روز 4 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

خانم ها لطفا نظراشون رو بگن چقد ظاهر براشون مهمه؟!؟!؟
    خیلی
    طرفین باید اول به دل هم بشینن بعد برن سراغ ملاک های دیگه
    ولی چرا اعتماد به نفس ندارید هر کسی برای خودش یه زیبایی هایی رو داره مطمئن باشید
    نباید بگین ظاهر خوبی ندارم اینجوری دارین به خودتون تلقین میکنید روی ویژگی های مثبت خودتون تمرکز کنید با ورزش هم میشه هیکلتون مردانه بشه حالا شاید بعضی از خانم ها ویژگی های شما را نپسندن ولی مطمئنا خیلی ها هم همین ویژگی هایی که شما دارید جزو ملاکشونه
    امیدوارم نیمه گمشده تون را بیابید
    ویرایش توسط بهاره : ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ در ساعت ۱۵:۱۹

19. صلوات ها 5

علاقه
    فلسفه - کلام - روانشناسی
    نوشته
    76
    حضور
    1 روز 9 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    165

سلام. من پسری 23 سالمه ام و دانشجوی کارشناسی ارشد. و قصد دارم ان شاالله برای ازدواج اقدام کنم. اما یه مسئله ای که خیلی وقته منو درگیر خودش کرده اینه که ظاهر برای ی دختر چقدر مهمه!! من خودم واقعیتش از لحاظ ظاهری شاید زیاد جذاب نباشم.ینی بطور ژنتیکی قدم کوچیکه (165) و جثه م هم ریزه نسبت به هم سن هام.البته قیافم بد نیس!!! ولی در کل هیکلم مردونه نیست (و همیشه هم حسرتشو میخورم). این مسئله باعث شده اعتماد به نفسم بیاد پایین و همیشه به خیلیا غبطه میخورم!!!! حالا همیشه به این فک میکنم که اگه برم خواستگاری ی دختر ینی احتمال داره بخاطر ظاهرم فقط منو رد کنه. چون تعریف از خودم نباشه سایر ویژگی هام(اخلاق، اعتقاد، تحصیلات...) خوبه شکر خدا!! ولی خب خیلی از سوالا دیدم ک دخترا گفته بودن ظاهر خواستگارو نپسندیدن و نگران شدم من!!! البته واقعیتی ک هست ظاهر طرف واس خودم مهمه!! یعنی نمیتونم خودمو فقط قانع کنم ک طرف باطنش خوب باشه چون اینجوری فقط خودمو گول زدم.ولی خب فکر اینکه چون خودم ظاهر خیلی خوبی ندارم ممکنه اون شخص مورد علاقه م پیدا نشه خیلی آزارم میده. جدیدا هم از دختری تو کلاسمون خوشم اومده (از نظر ظاهری میخوریم به هم!!) که بنظرم دختر خوبی میاد ولی بازم بخاطر همین مسئله نمیرم جلو!!! خانم ها لطفا نظراشون رو بگن چقد ظاهر براشون مهمه؟!؟!؟ یکی که اکثر معیاراتون رو داشته باشه ولی ظاهرش خوب نباشه شما قبولش میکنین؟؟؟ ممنون میشم..
    سلام

اینکه ممکن است کسی به خاطر ظاهرتان شما را رد کند واقعیت است اما به این معنا نیست که هیچ کس حاضر به ازدواج با شما نخواهد بود. چون اولا زیبایی نسبی است و در نگاه هر فردی معنای خاصی دارد ثانیا ملاک انتخاب از طرف دخترها فقط جثه درشت و هیکل چهارشانه نیست ثالثا افرادی که شرایط شما را دارند کم نیستند و خیلی از آنها هم ازدواج موفقی را تجربه کرده اند. بنابراین از این جهت جای نگرانی نیست.

با این حال اولین نکته ای که شما برای ازدواج باید به آن توجه کنی شرایط خودت است؛ یعنی اول باید ببینی خودت در چه حدی هستی و سپس مطابق با آن دنبال مورد بگردی؛ چون اگر بخواهی دنبال کسی باشی که با شما تناسب نداشته باشد؛ حال چه بالاتر باشد و یا پایین تر؛ حتما به مشکل میخوری چون کسی که بالاتر است را نمیتوانی انتظاراتش را برآورده کنی و کسی که پایین تر است، انتظارات شما را نمیتواند برآورده کند!

ممکن است بگویی ظاهر من دست خودم نبوده و لذا سزاوار نیست من به این خاطر از ملاک هایم برای ازدواج دست بکشم. در پاسخ عرض میکنم همانطور که قبلا هم گفتم وقتی شما به خواستگاری دختری میروی، او فقط ظاهر شما را نمیبیند بلکه شما مجموعه ای از ظاهر و باطن و جایگاه اجتماعی و اخلاقیات و شخصیت و تحصیلات و ... هستی. لذا هر چند ظاهر شما قابل تغییر نیست و نمیتوانی ان را ارتقا دهی اما موارد دیگر شما دست خودتان است. به عبارتی هر چه شما نقاط مثبت دیگرت را تقویت کنی به همان میزان اهمیت ظاهر شما کم شده و نقش آن در انتخاب طرف کمتر خواهد شد. این مسئله را میتوانی در ازدواج هایی که فرد با انگیزه ای خاص حاضر به ازدواج شده ببینید. اینکه دختری حاضر به ازدواج با یک مرد کهن سال میشود! یا با یک جانباز ازدواج میکند! یا ... همگی دلیلی بر این مسئله است.

البته این منافاتی با به دل نشستنی که دوستان گفتند ندارد چون میشود کسی ظاهر خوبی نداشته باشد ولی به هر دلیلی به دل بنشیند چنانچه گفته شده لیلی اصلا ظاهر زیبایی نداشت!!

پیروز و سربلند

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری