صفحه 1 از 10 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به نظر شما من به این آقا پسر چی باید بگم؟

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

به نظر شما من به این آقا پسر چی باید بگم؟

سلام به کارشناس محترم و دوستان عزیز
    من دانشجو هستم و در خانه ای زندگی میکنم که با صاحبخانه راه مشترک و سلام احوالپرسی دارم.
    خونواده ای که در کنارشان زندگی میکنم بسیار با ادب و فهمیده و مهربان هستند.
    پدر خانواده یک شب من رو صدا کرد و در مورد پسرش که 24 سال سن داره خیلی حرف زد.
    راستش خیلی ازش گلایه داشت. وقتی که در موردش حرف میزد چند بار چشماش خیس شد.
    می گفت اهل درس نیست و بعد دیپلم به زور فرستادیمش دانشگاه آزاد ولی اصلا درس نخوند و ول کرد.
    اصلا اهل کار نیست و با اینکه یک دربند مغازه داریم و سرمایه هم می تونیم در اختیارش قرار بدیم جواب منفی میده.
    امکان جور کردن کارهای مختلف براش رو داریم اما توجه نمیکنه.
    برادر بزرگش کاری و کاسبه و با خرید هدیه براش تشویقش میکنه بیاد کنارش کار کنه اما اونجا هم نمیره.
    خلاصه خیلی تن پرور و بی عاره و اصلا دست به سیاه سفید نمیزنه.
    کارش بیرون رفتن با رفقا و سیگار کشیدن تو خونه و خوش گذرونی تا نصف شب شده. (البته از ظاهرش پیداست که از نظر جنسی هم زیاد جالب نیست)
    اینقدر بی توجهه که تو خونه جلوی پدر مادرش با صدای خیلی بلند آهنگ میذاره و به قول باباش اصلا مارو آدم حساب نمی کنه.
    حتی تو مسائل خیلی ابتدایی هم زحمت مراعات کردن رو به خودش نمیده . مثل با کفش رو فرش نیومدن و ...
    خلاصه اصلا احساس مسئولیت و وظیفه در وجودش نیست و به معنای واقعی مثل یه پسر 17 ساله می مونه اخلاقش.
    پدرش یه چیزای خنده دار از اخلاقش برام گفت که اینجا جاش نیست توضیح بدم.

خلاصه پدرش (که فکر میکنه من جوون خوبی هستم!)خیلی ازم خواست که بدون اینکه بفهمه بهم گفتن باهاش طرح رفاقت بریزم و دعوتش کنم خونه باهاش حرف بزنم و یه جوری آدم بودن رو یادش بدم. خیلی خیلی هم اصرار داشت این کارو بکنم.
    من پیشنهاد دادم به مشاور مراجعه کنند و کارای اینجوری که قبول کرد.

حالا شما بگین من به یه پسر هم سن خودم چی باید بگم که احساس دلسوزی و مسئولیت در وجودش ایجاد بشه و شروع کنه زندگیشو بسازه؟!
    از راهنمایی کارشناس عزیز و همه دوستان سپاس گزارم
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

2. صلوات ها 27

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,554
    حضور
    175 روز 11 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 14

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و تقدیم احترام خدمت شما پرسشگر محترم و آرزوی موفقیت برای شما دانشجوی خوب و مؤمن
    گاهی اوقات والدین در تربیت اشتباهاتی می کنند که ممکن است یک عمر گریبانگیر آنها شود. یکی از این اشتباهات تربیتی این است که والدین نقطه تمرکز و کانون تربیتی خود را بر روی فرزند اول مصرف کرده و برای فرزندان بعدی حوصله کافی مصرف نمی کنند. فکر کنم متوجه منظورم شده باشید که مشکل از کجاست؟!
    در خانواده ای که فرمودید این مشکل به احتمال زیاد وجود دارد. کانون توجه والدین به فرند اول متوجه شده و فرزند دوم یا کلا فرزندان بعدی از این توجه تقریبا محروم هستند. برای همین فرزند اول کاریف با ایمان و با اخلاق است ولی فرزند دیگر خیر...
    آسیب دیگر اینکه زمانی که والدین فرزند اول را خوب تربیت می کنند، او را الگو برای دیگر فرزندان می کنند و دائما سفارش می کنند که ببینید مثلا زید چطوری است؟ شما هم باید اینگونه باشید....
    در نهایت بقیه فرزندان نه تنها از فرزند اول الگو نگرفته بلکه نسبت به او حسادت می ورزند و این ممکن است آسیب های فراوانی داشته باشد. حتی در مواردی سعی می کنند خلاف آنچه رزند اول کرده انجام دهند یعنی نه مومن می شوند و نه به قول شما کاری.
    چند توصیه که می تواند برای شما مفید باشد:
    1. از پدر و مادر ایشان بخواهید زیاد ایشان را امر و نهی نکنند و مدتی به حال خود وادارند. دعوا، فشار، جنجال برای اخلاق و رفتار او سم مهلک است.
    2. ایشان ظاهرا در سن ازدواج است لذا حتی اگر کار کوچکی پیدا کرد که بتواند درآمد کافی داشته باشد، همسر هم کفو و مورد پسند او را باید برایش پیدا کنند تا ازدواج کند.
    3. طرح رفاقت بسیار خوب است ولی باید دقت کنید که ایشان متوجه هدف دار بودن این رفاقت نشود.
    4. تغییر در رفتار ایشان کم کم باید شکل بگیرد و نمی توانید سر یک هفته ایشان را عوض کنید.
    5. کنترل دوستان و رفت و آمدها، تغییر در اعتقادات و اصلاح رفتارهای اخلاقی مواردی است که در مراحل بعدی توصیه می شود.
    6. برای کار باید ببینید که به چه کاری علاقه دارد. ممکن است به هیچ یک از پیشنهادهای والدین علاقه ای ندارد و کار دیگری را دوست داشته باشد.
    امر هدایت انسان ها امر بسیار مبارک و پیامبر گونه ای است. امیدوارم در این مسیر پاک موفق باشید.

7. صلوات ها 18

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 18 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13885

من با صبحت های استاد صابر موافقم..
    .
    فکر میکنم یه مقدار زیادی به این پسر بی توجهی کردن..
    .
    اونم خودش رفته دنیا و علایقش و دوستاشو واسه خودش ساخته..
    .
    با کسانی رفت و آمد میکنه که بهش میدون میدن..حرفشو می خرن..بهش احترام میزارن..حرفش برو داره..
    .
    به نظرم شما کار سختی در پیش دارید ، شاید اون اصلا از شما و دنیای شما خوشش نیاد ،
    و همون اول قید دوستی با شما رو بزنه ، اون موقع اگر بخواید یه جورایی خودتو بهش تحمیل کنی بیشتر ازت فراری میشه..
    .
    خیلی مواظب باش حرفهایی که پدرش بهت زده رو بهش نگی ، چون ممکنه پدرش این حرفها رو به خودش زده باشه ، می فهمه حرفهات مال خودت نیست ، اون موقع اوضاع خیلی بدتر میشه..

تولدی دوباره

9. صلوات ها 10

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

ممنون از کارشناس عزیز که وقت گذاشتند و شما
    راستش موافقم به نظرم پدر ایشون در تربیت پسرش سلیقه خرج نکرده.
    این آقا پسر هم تا الانش اصلا علاقه به ارتباط با من نشون نداده. فکر کنم به زحمت راضی بشه باهام حرف بزنه.
    فکر کنم بیشتر به وای فای من علاقه منده ! (شوخی میکنم مطمئن نیستم ایشون مصرف میکنه)
    حالا شما چه طور حرف زدنی رو پیشنهاد میدین که حداقل یه کمی رغبت کنه به کار و تلاش فکر کنه؟
    دوستان ایشون خیلی نسبت به سنش بی خیاله . عادت کرده بابا بده این مصرف کنه.
    ممنون از همه
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

11. صلوات ها 3

نوشته
    1,168
    حضور
    21 روز 3 ساعت 29 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1582

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad313 نمایش پست ها
    ممنون از کارشناس عزیز که وقت گذاشتند و شما
    راستش موافقم به نظرم پدر ایشون در تربیت پسرش سلیقه خرج نکرده.
    این آقا پسر هم تا الانش اصلا علاقه به ارتباط با من نشون نداده. فکر کنم به زحمت راضی بشه باهام حرف بزنه.
    فکر کنم بیشتر به وای فای من علاقه منده ! (شوخی میکنم مطمئن نیستم ایشون مصرف میکنه)
    حالا شما چه طور حرف زدنی رو پیشنهاد میدین که حداقل یه کمی رغبت کنه به کار و تلاش فکر کنه؟
    دوستان ایشون خیلی نسبت به سنش بی خیاله . عادت کرده بابا بده این مصرف کنه.
    ممنون از همه
    به نظر من اول اون وای فای رو رمز دار کن بعد رمزشو به اون بده تا اگه لازم داشت استفاده کنه مثلا!:دی اگه مثلا وسیله نقلیه داشته باشید میتونید فرضا اونو جایی دیدید برسونی و شدیدا اصرار کنید که بیاد خونتون چایی یا هر چیزی بخوره! بعدشم که اون دوستی خودش کم کم پدیدار میشه و اگه بفهمه زبونتون قرصه ممکنه محرم اسرارش بشید!
    البته همه اینایی که گفتم اصلا نیازی نیست! فقط کافیه پدرش ماهیانه پول خیلی کمی بهش بده تا نتونه هرجور دوست داره خرج کنه!!

13. صلوات ها 7

نوشته
    597
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    9
    صلوات
    1754

بنظر میاد که اگر آن آقا پسر ازدواج کند، وضعیت بهتر میشه...
    (اللَّهُمَّ وَ أَنْطِقْنِي بِالْهُدَى، وَ أَلْهِمْنِي التَّقْوَى، وَ وَفِّقْنِي لِلَّتِي هِيَ أَزْكَى، وَ اسْتَعْمِلْنِي بِمَا هُوَ أَرْضَى)‏ صحیفه سجادیه-دعای بیستم

امام خامنه ای (حفظه الله): ​[پروردگارا!] برای این حقیر و هرکسی که علاقه­‌مند است، شهادت را به‌عنوان آخرین پلّه­‌ی زندگی ما قرار بده (۱۳۹۶/۰۱/۰۱)

شهادت محسن حججی؛ "کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا"

15. صلوات ها 2

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

نقل قول نوشته اصلی توسط مترصد نمایش پست ها
    بنظر میاد که اگر آن آقا پسر ازدواج کند، وضعیت بهتر میشه...
    بر چه اساسی این حرفو میزنید؟
    خوشحال و شاد و خندانم...

17. صلوات ها 4

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

حالا مراقب باشید از راه به درتون نکنه! به ما گزارش لحظه به لحظه بدین و ما رو در جریان کامل امر قرار بدین.
    خدا پشت و پناهتون
    خوشحال و شاد و خندانم...

19. صلوات ها 7

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,249
    حضور
    302 روز 5 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    360
    صلوات
    19674

باسلام شاید کمکی کنه
    همه افراد در برخی شرایط غیر قابل پیش بینی و تحریک پذیر می شوند. در برخورد با افراد مسئله ساز موارد زیر را همواره به خاطر داشته باشید:
    - تفاوتهای افراد را بیشتر و بیشتر بشناسید. تفاوتها همواره منجر به اصطکاک می شود. اگر تفاوت میان انسانها را یک موهبت- نه یک مسئله- بدانید، می توانید به خوبی موقعیتهای دشوار را اداره کنید.
    - مطمئن باشید که همه افراد سازش و هماهنگی را دوست دارند. این اندیشه که دیگران به دنبال تحقیر و صدمه زدن به ما هستند، درست نیست. مطمئن باشید همه توافق و یکدلی را دوست دارند. با اعتقاد به این مسئله شما فرصت پیدا می کنید، درهای گفتگو را برای رسیدن به توافقات دوجانبه باز کنید.
    - باور کنید که می توانید در کنار افراد مسئله ساز بدون تنش و اصطکاک کار کنید. شما ممکن است که با افراد دشوار دوست و صمیمی نباشید، اما می توانید با آنها رفتار مسالمت آمیز داشته باشید. سعی کنید به خواسته های هم احترام بگذارید.
    - در تله افراد دشوار گرفتار نشوید. وقتی دیگران به گونه ای رفتار می کنند که شما عصبانی و خشمگین می شوید، در واقع شما را در تله خود گرفتار کرده اند. ما اغلب در تله رفتارها، گفتارها، لبخندها و نگاههای افراد گرفتار می شویم. نباید اجازه دهیم رفتارهای افراد مسئله ساز، ما را در کنترل رفتارمان دچار مشکل سازد و آنها را بر ما مسلط گرداند.
    - گوش کنید؛ گوش کنید؛ گوش کنید_ وقتی دیگران بدانند شما حرفهای آنها را می شنوید و به مسائلشان اهمیت می دهید، کمتر رفتارهای دشوار را از خود بروز می‌دهند.
    - برای ایجاد رابطه بهتر افراد را با نام صدا بزنید(نام هر فرد گرمترین آهنگی است که او می شنود و دوست دارد بشنود).
    - افراد را سرزنش نکنید. سرزنش افراد، آنها را برای بروز رفتارهای مسئله ساز مستعد می سازد.
    - مراقب بلندی و لحن صدا و زبان بدن خود باشید. استفاده از زبان بدن به شما کمک می کند ارتباط بهتری را با دیگران برقرار سازید. با برقراری ارتباطات عمیق و اصولی، فرصت کمتری برای نشان دادن تعارضات و رفتارهای دشوار ایجاد می‌شود.
    - از به کار بردن کلمات زیر پرهیز کنید: باید، ولی، من می خواهم...، متاسفم، نمی‌توانی و......
    - اگر طالب صداقت هستید با دیگران نیز صادقانه برخورد کنید و به تعهدات خود عمل کنید.
    - استفاده از کلمات جادویی را بیاموزید. در دامنه لغات ما، کلمات زیادی وجود دارند که اثرات فوق العاده ای بر جای می گذارند. این کلمات را بیابید و از آنها استفاده کنید.
    - فنون مذاکره را یاد بگیرید چرا که موفقیت در زندگی امروز در گرو ارتباطات خوب است و مذاکره در این راه به شما کمک می‌کند.
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 10 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری