جمع بندی مشکل در نداشتن دوست

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مشکل در نداشتن دوست

سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن یکی دیگه از مشکلات من علاقه شدید به یکی از همکلاسی هایم است که خیلی مرا ناراحت میکند من نمی توانم با او ارتباط برقرار کنم واین موضوع به شدت مرا افسرده کرده است:Ghamgin: لطفا به من کمک کنید ممنون:Cheshmak:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

رایحه بهشتی;586792 نوشت:
سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی امیدوارم نکاتی که عرض می کنم راهگشا باشد
دخترانی که عقاید و ایمان و تدین آنها با شما فرق می کند به نظر نمی توانند دوستان مناسبی برای شما باشند و ناخواسته دارند به شما خدمت می کنند چرا که به این مطلب توجه داشته باشید
از امیرالمومنین مولا علی (ع) سوال شد : کدام دوست بد است ؟ فرمود : کسی که معصیت خدا را برای تو زیبا جلوه دهد. بحارالانوار جلد 74 صفحه 190
قال رَسُولُ اللّهِ - صلي الله عليه وآله - : اَلْمَرْءُ عَلي دينِ خَليلِهِ، فَلْيَنْظُر أحَدُكُمْ مَنْ يُخالِطُ.
«بحارالأنوار، ج 71، ص 192، ح 12»
رسول خدا - صلي الله عليه و آله - فرمود: انسان بر روش و اخلاق دوستش پرورش مي يابد و شناخته مي شود، پس متوجّه باشيد با چه كسي دوست و همنشين مي باشيد.
تاثیر دوستان بر یکدیگر بسیار زیاد و غیر مستقیم می باشد یعنی بدون آنکه بدانی از دوستان تاثیر می پذیری
پس از این جهت خداوند را شاکر باش

اما اینکه چگونه دوستان مناسب پیدا کنی با رفت و آمد کردن به مکانهای مذهبی همچون مساجد،هیئات، کانونهای مساجد،پایگاههای بسیج و...
البته آیین دوستی هم مهم می باشد لذا باید به رفتارت توجه نمایی که کارهای که موجب آزار دوستانت می شود و مورد رضایت الهی نیست را انجام ندهی و مهم آنست که رضایت خداوند را همیشه مدنظر قرار دهی
از راههای جلب محبت دیگران و مهرتهای تاثیر گذاری روی دیگران که موجب دوام دوستی می شود استفاده نمایید که عبارتند از:

راههای جلب محبت:
1 - آراستگی ظاهر
2 - نرم و ملایم بودن
3 - خود را محترم دانستن و به دیگران احترام گذاشتن
4 - حق شناسی و تشکر از دیگران
5 - آغاز به سلام
6 - گذشت از لغزشهای دیگران
7 - هدیه دادن
8 - اظهار کردن دوستی خود به دیگران
9 - تواضع و فروتنی
10 - به جای عیبجویی از دیگران به اصلاح عیبهای خود پرداختن
11 - سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
12 - پرهیز از منت گذاشتن
13 - ایمان و عمل صالح
14 - همدردی با دیگران همراه با صداقت نه تظاهر
15 - خوشرویی
16 - کارگشایی و خیر خواهی برای دیگران

مهارتهای اثرگذاری بر دیگران
1 - محبت و صمصمیت
2 - برخورد با نشاط
3 - آغاز مثبت
4 - شنونده خوب بودن
5 - ارج گذاری
6 - رفتار مطلوب
7- هدیه دادن
8 - گفتار زیبا
9- تبلیغ عملی

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

ان الله یحب التوابین و یحب المتطهرین
بهترین دوست برای انسان خدا است

راهنما;605319 نوشت:
سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
چه جوری موقعش رو بفهمیم خب؟؟

منم همچین مشکلی دارم. دوست صمیمی ندارم و خیلی وقتا احساس تنهایی میکنم. شاید هم بخاطر اینه که خیلی درونگرا هستم!!

بیشتر یه شنونده خوب باشید و کمتر حرف بزنید
فکر کنم اگه این کارو رعایت کنن ، مشکلی نداشته باشن برای دوست پیدا کردن
اکثر افرادی که تنها هستن ، مدام حرفایی میزنن که موضوع بحث اون جمع نیست و یا اصلا در مورد چیزی که اطلاعات ندارن فقط حرف میکنن ، همین هم باعث میشه کسی طرفشون نره
بیشتر کتاب بخوانید و با منطق جمع حرف بزنید و دنبال مخالفت کردن نباشید
فقط تجربه شخصی بود شاید دلایل دیگه هم باشه

رایحه بهشتی;586792 نوشت:
سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن

من تابحال همچین چیزی ندیدم مطمئنم این طرز فکر خود شماست

[="Black"]

رایحه بهشتی;586792 نوشت:
سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن یکی دیگه از مشکلات من علاقه شدید به یکی از همکلاسی هایم است که خیلی مرا ناراحت میکند من نمی توانم با او ارتباط برقرار کنم واین موضوع به شدت مرا افسرده کرده است:Ghamgin: لطفا به من کمک کنید ممنون:Cheshmak:

سلام.ابجی هرچی شد حتی اگر خیلی براتون سخت شد تورو جون امام زمان حجابتونو ول نکنین.[/]

ahmad70;605423 نوشت:
منم همچین مشکلی دارم. دوست صمیمی ندارم و خیلی وقتا احساس تنهایی میکنم. شاید هم بخاطر اینه که خیلی درونگرا هستم!!

یه کاغذ بردارین، اون چیزی که دوست دارین بشین رو داخل اش مورد به مورد بیان کنید ... (مثلاً a, b, c, d, e, f, g)

بعدش براساس اولویت ذهنی تون مهمترین مورد رو انتخاب کنید ... (به فرض c رو انتخاب کردید)

در مرحله بعد، روش دستیابی به توانایی c رو پیدا کنید ... (یه روش اینه که یه تاپیک در مورد "روش های دستیابی به مهارت c" ایجاد کنید و از مشاوران و دوستان سایت در اون مورد به خصوص راهکار بدند)

و در نهایت هم با خودتون عهد ببندید طبق یه برنامه زمانبندی شده مشخص، اون مهارت رو در وجود خودتون رشد بدید ... (روش تنظیم شدن برنامه ام خیلـــــــــــــــــــــــــــــــی مهم است)

رایحه بهشتی;586792 نوشت:
سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن یکی دیگه از مشکلات من علاقه شدید به یکی از همکلاسی هایم است که خیلی مرا ناراحت میکند من نمی توانم با او ارتباط برقرار کنم واین موضوع به شدت مرا افسرده کرده است لطفا به من کمک کنید ممنون

من در مورد خانمها نمیتونم نظر خاصی بد, اما تو جمع آقایون هر کسی که شوخ باشه و حدود شوخی با هرکسیو بدونه خیلی محبوب میشه, خوش تیپ-خوشگل-خوش صدا-قلدر!-قد بلند, مرام و معرفت...همه اینا باعث میشه پسرا با طرف دوست بشن...من تو هر تست سخصیتی ای که دادم همیشه برون گرا بودم و خودمم این رو احساس میکنم چون هم با پسرای همکلاسیم خیلی راحت بودم هم با خواهرای هم کلاسی...
این پیشنهاد من به شما بود...

سلام.
شما دارین اشتباه میکنین.
شما در حال حاضر 3 تا دوست دارین.
1-خدا
2-پدر
3-مادر
انشا الله مورد 2 و 3 در قید حیات هستن

هیچ دوستی مثل اینا برای شما دوست و شفیق نمیشه، حتی اگر بهترین آدم عالم باشه.

فقط این سه تا دوست هستن که هرچی بهتون بدن ، بدون چشم داشت میدن و در قبالش ازتون چیزی نمیخوان

البته منکر داشتن دوست خوب نمیشم، که خیلی جاها میتونه تو شرایط سخت به آدم کمک کنه.

منم تقریبا شرایط شما رو دارم، با این موضوع کنار اومدم و اصلا احساس ناراحتی نمیکنم، چون یک دوست واقعی دارم(خدا) که اگه پشتم رو خالی کرده بود، الان معلوم نبود چی به سرم میومد.

منم رفیق داشتم(نا رفیق) که تو سخت ترین شرایط منو تنها گذاشت، ولی هیچ وقت به روش نیاوردم و ازش گله ای نکردم .

اون دوستی که میگید بهش علاقه شدید دارید ولی نمیتونید باهاش ارتباط برقرار کنید، 1% احتمال بدید که دوستی با اون به صلاح شما نیست.. مصلحت ما آدمها رو خدا خودش بهتر میدونه

بازم میگم ناراحت نداشته هاتون نباشین، از اون چی که الان دارین لذت ببرین و خدا رو شکر کنیین((حالتون خوب میشه))

شایدزمانی برسه که آرزو داشته باشین یک ساعت تنها باشین.

توصیه های استاد راهنما و دیگر دوستان رو به کار ببرین ، انشاالله موثر واقع میشه

رایحه بهشتی;586792 نوشت:

سلام منم چند تا چیز بگم ...

1- در قضایا فاعل باشین ... نگیرین بشینین تا دیگران بیان دنبالتون ... بخندوننتون ... شما پیشقدم باشین ... شما سلام کنین ... شما حال و احواللشون رو بپرسین .
2- اگر از جمع ها میترسی ... همیشهیا خودت بگو من یک انسان عادی هستم ... عادی عادی و بعد در درون جمعشون حاضر شو .
3- اگر هم از جمع ها میترسی چیزه زیاد مهمی نیست ... ولی باید بتونی در درون تعاملات دو یا سه یا چهار نفره حرفه خودت رو بزنی ... خیلیها هستند که از جمع میترسن .

رایحه بهشتی;586792 نوشت:
این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن

سلام

این حالت زیباست... چون آدم را به خدا نزدیک می کند...

فی الحال حسرت روزهایی را می خورم که تنها بودم...دوست داشتم فقط با خداوند دوست باشم... اما مگر شیطان می گذارد...؟

شما فرض بفرمایید وقتی یک نفر از دنیا رفت آیا این دوستان دیگر از او یاد می کنند؟

پس بهتر است آدم با کسی دوست شود که هم تواناست و هم در دنیا و آخرت با ماست... این نکته بمعنای عدم داشتن روابط اجتماعی نیست...

techies;605680 نوشت:
من در مورد خانمها نمیتونم نظر خاصی بد, اما تو جمع آقایون هر کسی که شوخ باشه و حدود شوخی با هرکسیو بدونه خیلی محبوب میشه, خوش تیپ-خوشگل-خوش صدا-قلدر!-قد بلند, مرام و معرفت...همه اینا باعث میشه پسرا با طرف دوست بشن...من تو هر تست سخصیتی ای که دادم همیشه برون گرا بودم و خودمم این رو احساس میکنم چون هم با پسرای همکلاسیم خیلی راحت بودم هم با خواهرای هم کلاسی...
این پیشنهاد من به شما بود...

الان پیشنهادای شما چی بود دقیقا؟!!:Gig: ینی برم خوشگل و خوش صدا و قدبلند و قلدر بشم!؟! خب اینا که دست من نیست برادر!!

techies;605680 نوشت:
سلام من نمی توانم دوست صمیمی برای خود داشته باشم وهمیشه هرجا که میرم تنها می مانم ووقتی می بینم همه باهم هستند حرص می خورم از طرفی وقتی می خواهم خودم را به آنها ملحق کنم آنها مرا تحویل نمی گیرند این روزها چون همه ی دخترها حجاب خوبی ندارند ومن را که حجابم خوب است را تو جمعشون راه نمیدن یکی دیگه از مشکلات من علاقه شدید به یکی از همکلاسی هایم است که خیلی مرا ناراحت میکند من نمی توانم با او ارتباط برقرار کنم واین موضوع به شدت مرا افسرده کرده است لطفا به من کمک کنید ممنون

سلام
یه دوست یا به خاطر خودته
یا به خاطر ناموست
یا بخاطر پولت
یا بخاطر ماشینت
یا بخاطر ...
رفیق کجا بود
رفیق فقط رفیق مسجدی

ahmad70;605919 نوشت:
الان پیشنهادای شما چی بود دقیقا؟!! ینی برم خوشگل و خوش صدا و قدبلند و قلدر بشم!؟! خب اینا که دست من نیست برادر!!

خیلی سادست...یعنی برو رو مهارتت کار کن...حالا ببین مهارتت چیه اونو تقویت کن و بذار تو جمع به خاطر اون مهارتتم که شده تحویلت بگیرن...
مثلا یکی تخصص داره تو ماشین...یکی تو موبایل...یکی فیلم زیاد میبینه...گرفتی قضیرو یا ازینم ساده تر بگم..؟!
[=Times New Roman]
40tobe;605951 نوشت:
سلام
یه دوست یا به خاطر خودته
یا به خاطر ناموست
یا بخاطر پولت
یا بخاطر ماشینت
یا بخاطر ...
رفیق کجا بود
رفیق فقط رفیق مسجدی

حالا الان منو چرا نقل قول کردی..؟

موضوع قفل شده است