نظرخواهی در مورد داستان و شخصیت های بازی آنلاین

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظرخواهی در مورد داستان و شخصیت های بازی آنلاین

با سلام
در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری درباره کار های فرهنگی، تصمیم به ساخت یک بازی آنلاین گرفتیم. اما الان نمیدونیم که داستانش رو چطور بیان کنید، شخصیت های بازی چه کسانی باشند، نبرد بازی بین چه کسانی باشد و...
همانطور که میدانید بازی هایی که صریحا نام های دینی در آن ها استفاده شده مخاطب بسیار کمی دارند. به همین دلیل ما میخواهیم از شخصیت های ساختگی استفاده کنیم و به طور واضح از هیچ نام مشابه مثل ایران، انقلاب، و... استفاده نکنیم. اما ذهنیت بازیکن را طوری تغییر دهیم که به دین اسلام و خوبی علاقه مند و از ستمکاران بیزار شوند. (برعکس فیلم های هالیوودی و بیشتر بازی های خارجی بازار).
توجه کنید که این بازی آنلاین هست و انیمیشن زیادی نداره. (مثل تراوین)
اگر نکته ای به نظرتون میرسه که میشه در بازی استفاده کرد یا داستان نمونه ای دارید یا هر دیدگاه دیگه ای ، ممنون میشم. اگر کسی هم نخواست اینجا پست بذاره پیغام خصوصی ارسال کنه.
با تشکر

با سلام
به نظرم اگه می خواین بازی درست کنین یه چیز متفاوتی باشه!

من خودم گرافیک کار میکنم و می تونم بیشتر محیط های بازی رو بسازم

مثلا میتونی تموم اذکاری که مفید هست و به صورت Gem هایی رنگی توی محیط بازی بزاری که کاراکتر اونا رو جمع اوری کنه و امتیاز بگیره!
مثلا برادر یه بچه ای تصادف میکنه و اون بچه میره تو خوابش تا مثلا توی محیط های مختلف روح اونو از شر شیاطین نجات بده!
مثلا درهایی توی روحش قفل هستن و باید مثلا بره تعدادی گوهر رنگی که هر رنگ مخصوص یه ذکر هست جمع کنه تا در یک مرحله باز بشه!
تله ها و دشمنای مختلف هم با نوع گناهان طراحی بشه!
اینطوری به بچه هم می فهمونیم که اذکار چقدر خوبه و گناهان هم چقدر بده!

من خودم می خواستم اینو بسازم اما برنامه نویسیم خوب نیست!

با برداشتی که بنده از حرفاتون داشتم..جواب میدم
احساس من اینه که شما میخواید بازی مثل تراوین بسازید اما با رنگ و بوی اسلامی..میتونید شما شخصیتهای داستان تراوین رو بردارید جاشون افراد و یاران پیامبران رو بزارید..یا مثلا بجای سکه از ذکرهایی اسلامی و یا .....استفاده کنید..که به نظر من جوابگو نیست و موفقیت خیلی زیادی به دنبال نداره اگه به درستی روی شخصیت ها کار نشه ..شاهد مثالش هم اینه که بازیهای خیلی با کپی برداری از این بازی ها موفق نبودند...به نظر من راز موفقیت بازی تراوین و .....اینه که کاربر محور و خوی غلبه محوری هست...یعنی کاربر به دنبال شکست دادن رقیبا و کسب امتیاز بیشتر هست...باید ببینید خواسته شما از بازی چیه...

اگه هدف بازی شبیه بازی تراوین هست شخصیتهای بازیتون مجبورا میره سمت شخصیتهای اسلامی...(مثلا چون بازی؛انیمیشن زیاد نداره پس نمیتونید زیاد روی داستان پردازی مانور بدی)..میشه بازی تون رو بیشتر به سمتی ببرید که کاربرا تشویق به بازی بشن..مثلا جدول امتیازی یا ....
بدونید نمیشه بازی حول محور جنگیدن کاربرا باشه .بعد شما بیاید از اذکار اسلامی استفاده کنید...مثلا شاید بگید جنگ بین حق و باطل...خب در این صورت جبهه باطل کیا هستند؟ چون بازی کاربر محور است..یعنی در این صورت برخی کاربرا باید برن داخل گروه به نام باطل..در اینصورت چالشی که پیش میاد ،اخر بازی به کجا ختم میشه؟.اگه شخصیت های بد پیروز شن چی میشه؟..نمیشه دراینصورت آخربازی به دلخواه بست.
.اینها چالش هایی هست که باید به خوبی جواب داده شه..وگرنه نمیشه با تغییر چندتا از شخصیت و محیط بازی به جایی رسید...مطمئنا با تیمی که دارید میشه فکر کنید و به ایده های خیلی خوبی برسید..
موفق باشید..و جسارت بنده رو ببخشید