صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اتمام پایان نامه ارشد

علاقه
    اهل بیت (علیهم السلام)
    نوشته
    33
    حضور
    1 روز 12 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    118

غمگین نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اتمام پایان نامه ارشد

بسم الله الرحمن الرحیم
    به حول و قوه الهی در مقطع دکتری قبول شده ام، ولی به دلایل خاص که خودم هم نمی دونم چیه
    چند وقتی هست که پروپوزال رو به زور تصویب کردم
    حدود تابستان (با کلی تاخیر)
    اما انگیزه برای نوشتن پایان نامه ندارم
    بهمن ماه هم باید دفاع کنم
    اصلاً دست و بالم به کار نمی آد...
    نمی دونم چه مرضی دارم...
    راهنمایی کنید، انگیزه و روحیه بدید
    التماس دعا
    حسینــــــ جانـــــــ
    تو یاد ما بودی
    اگر یادت کردیم

*علیک السلام*

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

نداشتن انگیزه برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و اتمام پایان نامه ارشد

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 7

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و تقدیم احترام خدمت شما
    واقعیت این است که بعضی اوقات ما در زندگی روز مره وقتی قرار است کاری را انجام دهیم خودمان هم نمی دانیم چرا ولی به اصطلاح خودمانی می گوییم نمی دونم چرا حسش نیست؟!!!
    احساس می کنیم حال کار نداریم یا حال نوشتن نداریم یا حال خواندن و...
    اما اگر به ما بگویند ساعتها سرکامپیوتر باش و مشغول گشت و گذار در سایت های مختلف حتما قبول می کنیم.
    بعضی اوقات وقتی مشغول درس هستیم و ساعت را نگاه می کنیم ساعت دقیقه دقیقه پیش می رود ولی اگر همین زمان را سر کار کامپیوتری و اینترنتی باشیم متوجه گذر زمان نمی شوید و یک دفعه ساعت ها می گذرد.
    بعضی اوقات وقتی یک صفحه درس می خوانیم خوابمان می گیرد ولی وقتی چندین ساعت پای کامپوتر یا موبایل هستیم اصلا احساس خواب نمی کنیم و...
    از بحثمان دور نشویم .واقعا چرا بعضی اوقات انسان حال بعضی از کارها را پیدا نمی کند؟
    چند عامل عمده می تواند علت آن باشد که در ادامه به بعضی از آ نها همراه راهکار آن می پردازیم.
    1.اگر احساس می کنید که نوشتن پایان نامه را به تاخیر می اندازید و انگیزه کافی برای انجام آن ندارید و نوعی کسالت تمام وجود شما را گرفته اینجا معلوم است شیطان برای شما برنامه ای در نظر گرفته است.
    2. یکی دیگر از این عوامل ندانستن قدر این دوره و موقعیتی است که خداوند متعال به شما ارزانی داشته است. قدردان لحظه لحظه زندگی خود و مقطعی که دارید باشید. قطعا این دوره را به راحتی بدست نیاوردید و برای رسیدن به دکتری نیز تلاش فراوان کرده اید. پس این تلاش را به پایان برسانید و حق آن را اداء کنید.
    3. سعی کنید کم کم کار را شروع کنید و آن را مرتب با استاد راهنما چک کنید.
    4. سعی کنید فعالیت های جانبی را تاحدودی کم کرده و به اهمیت پایان نامه فکر کنید و فکرتان را روی آن متمرکز کنید.
    5. محیط تان را برای داشتن تمرکز بیشتر تغییر دهید . مثلا از فضای منزل به فضای کتابخانه بروید تا انگیزه نیز ایجاد شود.
    در روایات داریم: الفرصه تمرّ مرّ السّحاب؛ فرصت ها همچون ابر سریع می گذرند. پس قدردان آنها باشید.
    موفق باشید.

ویرایش توسط صابر : ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ در ساعت ۲۱:۰۹

7. صلوات ها 14

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

نقل قول نوشته اصلی توسط amin1366 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    به حول و قوه الهی در مقطع دکتری قبول شده ام، ولی به دلایل خاص که خودم هم نمی دونم چیه
    نمی دونم چه مرضی دارم...
    التماس دعا

به نام خدا

بسیار هم عالی! خدارو شکر...

با فکر کردن به اینکه خدا چقدررر لطف کرده و هوای شمارو داشته و درنظر گرفتن اینکه خیلیها آرزوی همچین موقعیتی رو دارن :

از این فرصت نهایت استفاده رو ببرید و با انرژی بیشتری پیش برید...

گاهی بی حوصله شدن طبیعیه اما نباید بهش دامن زد!

شما حتماً خودتون واردید: کار رو تا شروع نکنید براتون سخته یا حسش نیست!

اما وقتی شروع کردید و غرق کار شدید انگیزه برای هرچه بهتر انجام دادنش پیدا میکنید

موفق باشید

http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg

متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

خــودتان !

9. صلوات ها 12

علاقه
    پول و خوش گذرونی
    نوشته
    592
    حضور
    24 روز 3 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    12
    صلوات
    2895

سلام منم اصلا خودم حس ارشد خوندن رو ندارم , اصلا نمیدونم چرا نمیخوام بخونم ,
    هر چقدر هم برنامه انعطاف و کم صفحه میریزم نمیشه , کلا حس کتاب خوندن رو از دست دادم

زندگی بافتن یک قالی است
    نه همان نقش و نگاری که خودت میخواهی
    نقشه را اوست که تعیین کرده
    تو در این بین فقط می بافی
    نقشه را خوب بببین
    نکند آخر کار
    قالی زندگیت را نخرند
    بیخیال درمانی ( اگه وسواس دیوونه ات کرده کلیک کن)

11. صلوات ها 5

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

سلام.وای خوش بحالتون!
    میگن همیشه مرغ همسایه غازه ها!!!
    کاش تو موقعیت شما بودم! دکترا قبول بشم امسال.حتی حوصله خوندن نداشته باشم خودم را یه جوری جمع جور میکنم.فقط قبول بشم

به این فکر کنید خیلی ها الان حسرت موقعیت شما میخورن.یه مدتی از حالا که پروپوزالتوو تصویب شده برید تفریح.یه چندروزی حال و هوا عوض کنید.بعد بیایید بنشینید سر درس و مشقتون
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

13. صلوات ها 9

علاقه
    فرار
    نوشته
    468
    حضور
    25 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2012

سم الله الرحمن الرحیم
    نمی دونم چه مرضی دارم...
    التماس دعا
    سلام
    منم دارم ارشد رو پایان نامه کار میکنم.
    از خدامه دکتری قبول شم و خیالم راحت شه.
    نمی دونم رشته شما چیه ولی حیفه ادامه ندی قبول شدی.
    کاش منم مثل شما خدا بهم یه لطفی بکنه.
    موفق باشی
    بزرگترین پشیمانی ام،
    ساعت ها جمله ساختن برای کسانی بود که لیاقت یک کلمه را هم نداشتند...
    (ایلهان برک)

15. صلوات ها 8

سیده راضیه آنلاین نیست. همکارتدوین(کلام،تاریخ،ولایت وفرهنگی)

علاقه
    نعمتهای خدا
    نوشته
    5,411
    حضور
    205 روز 11 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    73
    آپلود
    2
    گالری
    709
    صلوات
    11622

سلام و عرض ادب
    یکی از اساتیدم میگفتن یک افسردگی داریم به نام افسردگی پایان نامه که هرچقدر مدت انجام پایان نامه طولانی تر بشه احتمال گرفتار شدن به این افسردگی بیشتر میشه (البته نمیدونم علمیه یا نه). ایشون میگفتن در کشوری که درس میخوندن یکی از همکلاسیای ژاپنیش به این افسردگی دچار شده بود اون هم به شکل خیلی پیشرفته. میگن یک روز اومد دانشگاه و کل وسایل و کاغذها و نتایج تحقیقاتش رو بهم ریخت و از پنجره پرتاب کرد بیرون...
    من هم یک مدت مثل شما بودم ولی خداروشکر یکی دو ماه مونده به دفاع به خودم اومدم و دیدم خیلی از فرصت ها رو از دست دادم.
    شاید شما مثل خیلی از ما ایرانی ها عادت کردید یک نفر بالای سرتون باشه تا مجبور بشید کاری رو انجام بدید. احتمالا استاد راهنماتون به اندازه کافی سخت گیر نیست. بهترین کار همونطور که جناب صابر فرمودن اینه که با استادتون زیاد در ارتباط باشید و خودتونو مجبور کنید دو سه روز یک بار گزارش کارتون رو براش ارسال کنید.
    یا یک جلسه باهاشون صحبت کنید و ازشون بخواهید یک برنامه انجام پایان نامه براتون بدن که با اون پیش برید. البته نه به صورت کلی هرچه ریزتر باشه بهتره.
    به خودتون بگید من که قرار هست این راهو طی کنم چه بهتر که سر فرصت و با آرامش کارمو انجام بدم تا دقیقه 90 و با استرس.
    البته احتمالات دیگه ای هم هست مثلا اینکه شاید به آینده رشتتون امیدوار نیستید. که البته این مطلب درستی نیست.خدا مفتح الابواب هست و همیشه باید امیدوار بود. چون خدا از جایی گشایش ایجاد میکنه که اصلا انتظارش رو ندارید.

در هر حال امیدوارم از این دوره به نحو احسن عبور کنید و به روز دفاع از تز دکترا برسید.

امام صادق(ع) :
    شیعه ما، کسی است که اگر از گرسنگی هم بمیرد، از مخالفان ما، چیزی نخواهد خواست.
    پسر کوچولوی بابا، علیرضا احمدی روشن

با تیر، نشد تیغ، نشد چوب، نشد سنگ
    با هرچه به دستم برسد آمده ام جنگ
    من زاده ی ایرانم، آزاده و آزاد
    بیگانه پرستیدن ننگ است مرا ننگ
    گر دشمن این خاک شود گرگ، شود شیر
    دندان بکند تیز، نشانم بدهد چنگ
    گر یک وجب از خاک مرا چشم بدوزد
    تاوان بدهد خاکش فرسنگ به فرسنگ
    گیریم صبوری بکنم چند صباحی
    غیرت شمشیری است که حاشا بزند زنگ

17. صلوات ها 12

نوشته
    121
    حضور
    2 روز 14 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    340

بسم الله الرحمن الرحیم
    نمی دونم چه مرضی دارم...
    التماس دعا
    ببین هم دردیم البته من مشکلم حاد تره
    تا آخر مهر باید ارشدمو دفاع میکردم که یک سال خوردم و خوابیدم سر و ته تو یه سال 7 روزم نشستم سرش یعنی یه وضعیا یعنی میتونم بگم اصلا شروع نکردم تازه صفر کیلومترم هنوزم حسش نمیاد لعنتی
    الان 5 ترمه شدم باید تا آخر دی بدم اما چون میخوام برا دکترا اپلای کنم و باید بشینم سر زبان و کارای دیگه جز آرزوهامه که تو این یه ماه و نیم ان شاالله به امید خدا تمومش کنم
    حالا از تجربه هام برا شما بگم به قول دوستمون بالاخره باید انجامش بدی هر چی زودتر زجر کمتر آرامش روحی بیشتر
    من که استادم سپرده منو به خدا سراغی نمیگیره
    نتیجه دیگه اینکه یه ماه دیگه سوزش و عصبانیت و روحیتون بدتر از الانه چون یه ماه دیگه از دست دادی پس مثل یه پسر خوب بشین سر کارات
    من الان که گذشت دلیلشو ناامیدی میدونستم فکر میکردم پروژه ارشد خیلی چیز خفنیه نمیرفتم سمتش میگفتم آره باید یه کار درست و حسابی کنم یه کار بزرگ دیگه الان که چند روزه نشستم سرش میفهمم سرو تهش یه ماه و نیم بود اما من یه سال خون دل خوردم واسه هیچیییییییییی واسه اینکه الکییی بزرگش کرده بودم فکر میکردم میخوام شاتل هوا کنمواسه یه پروژه کشک کار پروژم زیاد بود ولی یه ماه و نیم متمرکز میشستم سرش تموم بود اما عوضش این همه خون دل خوردم

همه بهم میگفتن بده بیرون واست انجام بدن اما خب به هزار تا دلیل شرعی و غیر شرعی این کارو نکردم راضی هم هستم
    من این مدت که پرسیدم و سرچ کردم میگووووووووووویند که باید کارای زیر رو انجام بدیم
    1-هدف گذاری بلند مدت کوتاه مدت و میان مدت
    2- اصلا خودتونو با بقیه مقایسه نکنید این کار منو بدبخت کرد
    3- کمالگرا نباش داداش رویا پردازی نکن توهم نزن انتظار انشتین شدن رو یه دفعه از خودت نداشته باش واقع بین باش کم کم بشین سر کارات مرحله مرحله پش برو رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود این کمال گرایی هم خیلی خانمان سوزه وقتی خودتو با ایده الت مقایسه میکنی ناامیدی و خستگی و بی حالی و افسردگی میاره
    4-اینو تو شماره قبلم گفتم واقع بین باشیم استعدادا و تواناییا و ویژگی های شخصیتی خودمون رو ببینیم بعد از خدا انتظار داشته باشیم خدا هم از ما به اندازه ظرفیتمون و استعداد و تواناییمون انتظار داره
    5-برنامه ریزی خیلی مهمه هر روزمون رو با برنامه بگذرونیم یه ساعتایی برا عبادت یه ساعتایی برا حرف زدن با خانواده یه ساعتایی برا تفریح سالم یه ساعتایی برا پروژه و ...
    6- نظم......برنامه ریزی باعث میشه نظم داشته باشیم وقتی با نظم کارامونو سر ساعت خودش انجام بدیم جمع نمیشه رو هم پیرمون کنه خونمونو بکنه تو شیشه
    7-ارتباط خودمونو با خدا بیشتر کنیم چون به زندگی معنا میده و از پوچی در میایم(شناخت خودمونو از خدا و قیامت بیشتر کنیم رفیقای مذهبی داشته باشیم و کارای مذهبی دیگه)
    8-روزی نیم ساعت ورزش صبر و تحمل پیدا میکنید از پس مشکلات بر میاید سرحال و مقاوم (خسته شدم دیگه تیتر وار مینویسم توضیح نمیدم)
    9-هر روز دوش آب گرم برای کاهش تنبلی
    10-خواب کافی و در شبببب اگه روزا میخوابی برنامتو عوض کن شبا بخواب
    11-با افراد درس خون بگردیم خخخخخ
    12-زندگی افراد موفق و پیامبران و امامان رو مطالعه کنیم کسانی که خیلی سختی کشیدن و مقاومت کردن
    13-زیاد به گذشته و آینده فکر نکنیم و در حال زندگی کنیم
    14-از فرصتها خوب استفاده کنیم همیشه خودمون رو مشغول کنیم و تنها و بیکار نباشیم
    15-به جنبه های مثبت خودمون فکر کنیم
    16-از شکست ها تجربه بگیریم شکست و مشکلات تو زندگی هر شخصی وجود داره اما بیشتر مشکلات راه حل دارن به راه حلا فکر کنیم
    1777777777777- اعتیاد به اینترنت و بازی و همهههه چیزو کم کم تعطیل نماییم
    18- برای منم دعا کنید
    ویرایش توسط arash68 : ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ در ساعت ۰۰:۴۵

19. صلوات ها 9

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

من وضعم از همه بدتره رشته ي ليسانسم رو دوست ندارم نه رشته رو نه أساتيد رو نه هم كلاسيام رو كلا به زور دارم ميرم و ميام دوسالش هم مونده هنوز كاشكي عرف مون جوري بود ولش ميكردم ميرفتم دنبال علايقم ولي دهن مردم رو نميشه بست منم انگيزه ام كلا از بين رفته فقط ميخوام مدركش رو بگيرم و تمام

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری