چطور خودمو و آبرومو نجات بدم؟ (تجاوز و نشر تصاوير در فضاي مجازي)

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطور خودمو و آبرومو نجات بدم؟ (تجاوز و نشر تصاوير در فضاي مجازي)

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که طرح آن با آیدی خودشون ممکن نبود؛

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام من يك دختر ٢٤ ساله هستم كه به دليل مشكلات و كاراي گذشته آبروم در خطره

در حدود 6 سال قبل من سوار تاکسی شده بودم در حالی که 18 سال بیشتر نداشتم توسط دو آدم مورد تجاوز قرار گرفتم.
ماجرا به این شکل بود که یکی از این افراد راننده بود و دیگری که من فکر کردم مسافر بود و منم یه مسافر که سوار تاکسی شدم و این دو نفر به زور چاقو به من تجاوز کردند.

من اصلا این آدمارو نمیشناختم. بعد از اون اتفاق من به هیچ یک از اعضای خانوادم چیزی نگفتم و شکایتی هم نکردم چون فقط 18 سال داشتم و خیلی میترسیدم.

تا اون لحظه من هیچ گونه مشکل اخلاقی نداشتم
ولی متاسفانه بعد از این اتفاق و پنهون کاری از خانوادم برای جبران این ضربه روحی به هرکسی اعتماد کردم
که نتیجه اش این شد که این قضیه واسم بحران درست کرد
مجبور شدم به هرکسی اعتماد کنم فقط برای اینکه از این مشکل فرار کنم و به همین خاطر بارها و بارها ازم
سوء استفاده شد.

الان مشکل این است که این آدما تمام تصاویر منو از طریق اینترنت واسه عزیزام دوستام و کسایی که من میشناسم میفرستن و نه تنها باعث آزار و اذیت من میشن بلکه آبروم هر روز بیشتر و بیشتر داره میره و من هیچ کاری نمیتونم بکنم.
و هر روز تهدیدو تهدید تو هیچ جا آرامش ندارم میترسم هر روز جلو راهم بیان و ...

من همیشه دختر اجتماعی بودم و کلی دوست داشتم. من خیلی دانشجوی زرنگی بودم ولی وافعا الان بریدم. بارها و بارها خواستم خودکشی کنم هیچ کسی دور و اطرافم نیست شرایط زندگیمم به گونه ای است که در شهر دیگری دور از خانواده دانشجو هستم و تنها زندگی میکنم و خیلی از خانوادم دور هستم البته خانوادم هیچ علاقه ای ندارن که من کنار اونا باشم 2000 کیلومتر دورتر هستم.

ای کاش بتونم از این جایی که هستم خلاص بشم ای کاش پدر و مادرم یه روز از من راضی باشن ای کاش میتونستم همه چیزو جبران بکنم

از همه كسايي كه اينجا هستن خواهش ميكنم كمكم كنن

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

:Gol:

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد حامی

خواهر گرامي سلام از اين كه به اين مركز اعتماد داريد و سؤال و دغدغه تان را كه سال هاست به دوش مي كشيد با ما در ميان گذاشتيد متشكريم
شنيدن اين خبر درد هر فرد غيرتمندي را به درد مي آورد. حضرت علي (ع) فرمودند:
وَ لَقَدْ بَلَغَنِی أَنَّ الرَّجُلَ مِنْهُمْ کَانَ یَدْخُلُ عَلَى الْمَرْأَةِ الْمُسْلِمَةِ وَ الْأُخْرَى الْمُعَاهِدَةِ فَیَنْتَزِعُ حِجْلَهَا وَ قُلْبَهَا وَ قَلَائِدَهَا وَ رِعَاثَهَا مَا تَمْتَنِعُ مِنْهُ إِلَّا بِالِاسْتِرْجَاعِ وَ الِاسْتِرْحَامِ ثُمَّ انْصَرَفُوا وَافِرِینَ مَا نَالَ رَجُلًا مِنْهُمْ کَلْمٌ وَ لَا أُرِیقَ لَهُمْ دَمٌ فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً .
خطبه 27 نهج البلاغه ، فیض الإسلام .

به من خبر رسیده که مردى از لشکر شام به خانه زنى مسلمان و زنى غیر مسلمان که در پناه حکومت اسلام بوده وارد شده، و خلخال و دستبند و گردن بند و گوشواره ‏هاى آنها را به غارت برده ؛ در حالى که هیچ وسیله ‏اى براى دفاع، جز گریه و التماس کردن، نداشته ‏اند! لشکریان شام با غنیمت فراوان رفتند، بدون این که حتّى یک نفر آنان، زخمى بردارد ، و یا قطره خونى از او ریخته شود، اگر براى این حادثه تلخ، مسلمانى از روى تأسّف بمیرد، ملامت نخواهد شد ، و از نظر من سزاوار است.

خواهر بزرگوارم! وقتي بزرگترين مرد در كل هستي بعد از پيامبر(ص) چنين جمله اي را فرمودند شما نبايد بعد از آن تجاوز عذاب وجداني داشته باشيد و در برابر بيشتر به قرآن و اهل بيت پناه ببريد كه آرامبخش شما هستند و نيز درد و دل هاي تان را براي خدا و ائمه بگوييد. اين تجازو از نظر شرعي توجيه كننده رفتارهاي غيراخلاقي براي شما نخواهد بود بنابراين با آب توبه خود را پاك كنيد و از احساس گناه رها شويد.
سوره زمر آيه 53 را مطالعه كنيد.
قبول دارم كه گفتن اين حادثه تلخ به خانواده براي شما سخت است و شنيدن آن براي خانواده شوكي سنگين. ولي چاره اي نيست كه در برابر اين متجاوزان بايستيد و مانع سؤاستفاده بيشتر آنها شويد
. براي اين كار پيشنهاد مي كنم قبل از اين كه با خانواده چيزي را بگوييد ابتدا
به دادسراي محلي كه مورد سؤاستفاده قرار مي گيريد برويد و مسأله را با مسؤول آن قسمت در ميان بگذاريد
و براي برخورد با متخلفان و اين كه آبروي تان در خانواده و ....حفظ شود از ايشان راهكار بخواهيد
نيز با پليس امنيت اخلاقي تماس بگيريد و راهكار بخواهيد البته در تماس با پليس با مسؤولان صحبت كنيد نه سربازان كه با قوانين آشنايي ندارند.

نيز مي توانيد مشاوره غيرحضوري بگيريد
: http://www.police.ir/

پلیس فتا - پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی .

بسیار از مشکل شما ناراحت شدم واقعا ناراحت کننده است
اما با این حال چرا فکر می کنید دنیا به آخر رسیده ؟
آدمهای زیادی را میشناسم که ناگهان تصمیم گرفتند جور دیگری زندگی کنند ..

سلام
خیلی دردناک بود. بی کسی و بی پناهی را با توکل بخدا و کمک خواستن از خداوند پایان دهید. کسایی که دارند سو استفاده می کنند را به سزای اعمالشون برسونید. از پلیس و.. کمک بگیرید و بذارید کابوس نشر تصاویرتون تموم بشه و با خیالت راحت و آرامش به زندگی برگردید. سخته ولی بهتر از پخش شدن تصاویر شما هست. زندگی هیچوقت جز با مرگ تموم نمیشه ! همت کنید و زندگیتون از این لحظه به بعد درست کنید.
توکل بخدا

سلام خواهر عزیزم.:Gol:

مگر نشنیده ای که خداوند بسیار آمرزنده است. بیشتر از گناهان شما و همه اهلی روی زمین امرزنده است.

به فاطمه زهرا :doa(8): توسل کنید. یک غسل کنید و زندگی خود را دگرگون کنید. با پلیس تماس بگیرید و عرصه را برای سودجویان تنگ کنید.

اگر امکان دارد محل زندگی خود را تغییر داده و تمامی شماره تماسهایی که افراد سودجو از شما دارند از بین ببرید.

ممکن است در اول مذمت شوید ولی قبول کنید برای هر خانواده ای سنگین است،پس با حسن رفتار در امروز و آینده اشتباهات گذشته را محو کنید.

خداوند یار و یاورتان هست بیشتر از هر وقت. اینو مطمئن باش:hamdel:

خيلي خيلي ناراحت شدم ، ولي اي كاش از همون اول با پليس در ميون ميذاشتي اينجور أفراد فقط كافيه بدونن ادم ترسو هست كاملا دركت ميكنم ولي مطمئن باش دنيا به اخر نرسيده همين الان هم دير نشده ازشون شكايت كن راستش ازت نميخوام كه فراموش كني چون واقعا نميشه فراموش كرد ولي مسير زندگيت رو عوض كن سر خودت رو بيشتر گرم كن مطمئن باش حالت بهتر ميشه

طاهر;585631 نوشت:
البته خانوادم هیچ علاقه ای ندارن که من کنار اونا باشم 2000 کیلومتر دورتر هستم.

ببخشید چرا خونوادتون دوس ندارن پیش اونا باشین ؟
شما که میگید ازمشکل شما خبر ندارن

خواهر عزیزم این موضوع رو ازین جنبه نگاه کن که تلنگری برای تو شده تا از خواب غفلت بیدار شوی.

اگر همه چیز سربسته میماند شاید راه غفلت و سودجویی ها همچنان ادامه پیدا میکرد تا نا کجا آبادها...

اگر چه در مسیر بازگشتت به پاکدامنی موانعی ایجاد شده ولی با جان دل باید سختی راه را بپذیری و حداقل این سختی ها را در عوض لذت های لحظه ای آن دوران تحمل کنی.

به آسمان نگاه کن به وسعت آسمان بی انتها راه برای بازگشت باز است. خداوند که همه گناهان را یک جا همه با هم از بدترین تا خردترین میبخشد.

نکوهش دیگران را بگذار به حساب اینکه این انتظار را نداشتند یا اصلا به حساب تاوان اشتباهات.

بالاخره باید یک جایی دور بزنی و برگردی. هرچه زودتر بهتر.

پلیس توانایی فیلترینگ فایل ها در فضای مجازی و برخورد با منتشر کنندگان را دارد. دعای خیر ما توشه ی راه بازگشتت. نترس. این راه را قطع کن و شجاعانه زندگیت را بساز:Gol:

lili66;585744 نوشت:
زندگی هیچوقت جز با مرگ تموم نمیشه

زندگي با مرگ هم تموم نميشه:ok:

سلام
اول باید بگم که خدا انشا.. لعنتشون کنه.
دوم اینکه تا اون دوتا سگ پست از شما نامید نشدن سریعا به پلیس اطلاع بدین وگرنه با ناامیدی از شما ممکنه اون فیلم رو بین همه منتشر کنن
انشا... روزی برسه که بتونیم:
دمار از کار این غیلان کشم سخت ---------------------- بسوزم خانمان هاشان به شمشیر
همه ی ما گناه کردیم، مطمئن باشید. اما هیچ گناهی بالاتر از خودکشی نیست.
پس به فکرش نباشین. جای توبه برای هر کاری هست ، جز خودکشی

الله اکبر

لا اله الا الله

.

برای پرکردن یک خلا حاد نباید از یه مشکل حادتر استفاده میکردید . خیلی ها هستند که چوب اعتماد در کمال سادگی رو خورده اند .

.

باید این مشکل انتشار تصاویر رو به پلیس فتا گزارش بدید . برای حل شدن مشکلتون باید خجالت از بیان رو کنار بگذارید . در صورت پوشیده بودن حل نخواهد شد .

اگر خانواده در جریان هستند و از کار شما ناراحت هم هستند ( باید هم ناراحت باشند ) باید با رفتارتون دوباره خودتون رو در دلشون جا بدید.

از سیر تا پیاز قضیه رو براشون تعریف کنید . نباید نقطه مبهمی مونده باشد .

انسان خطاکار هست اما با هوشیاری میتونه از بروز برخی خطاها جلوگیری کنه .

استغفار هم تاثیر خوبی داره تا میتوانید استغفار کنید اما با خلوص دل .

پشیمانی از گناه باید در تک تک سلول های بدن ظهور کنه .

.

دختر خانم ها خیلی باید مواظب خودشون باشند .

اینکه در شهر دیگری دانشجو شدند نباید تصورشون این باشه که هر کاری دلم خواست انجام میدم .

در جاهایی که میرند ، ماشین هایی که سوار میشن و ... خیلی باید دقت کنند .

برخی مواقع چهره ی افراد گویاست . طرز رفتار ... که طرف در سرش چی میگذره .

باید سریعا دوری کنند .

تا هوا تاریک نشده باید به خونه هاشون برگردند ...

[="Times New Roman"][="Black"]از خوندن داستان شما واقعا قلبم به درد اومد..
.
دل هر انسانی رو تکه تکه میکنه..
.
هیچ چیزی به جز تایید صحبت های استاد حامی نمی تونم بگم..:Ghamgin:
.
خیلی حالم گرفته شد..:Ghamgin:
[/]

خدا لعنتشون کنه ،واقعا خیلی سخته

حتما پیش پلیس برو، الان دیگه شرایط طوری شده که راحت تر میتونن پیداشون کنن. نذار راحت برا خودشون بچرخن

پیش یه مشاور خوب هم حتما حتما برو خیلی می تونه کمکت کنه

سلام یک نکته ادم به خاطر یک بار اشتباه نباید همه زندگی خود را فنا کند مورد 18 سالگیتان شما بی گناه با اینکه راحت میتوانیتید شکایت کنید وپیش همه هم سر افراز بودید ولی خب امتنا کردید
اما از اون حادثه به بعد دیگه خودتان مقصر هستید حالا هم دیر نشده

یا رب ز کرم دری برویم بگشا راهی که درو نجات باشد بنما
مستغنیم از هر دو جهان کن به کرم جز یاد تو هر چه هست بر از دل ما

یا رب مکن از لطف پریشان ما را هر چند که هست جرم و عصیان ما را
ذات تو غنی بوده و ما محتاجیم محتاج بغیر خود مگردان ما را

گر بر در دیر می‌نشانی ما را گر در ره کعبه میدوانی ما را
اینها همگی لازمه‌ی هستی ماست خوش آنکه ز خویش وارهانی ما را

تا چند کشم غصه‌ی هر ناکس را وز خست خود خاک شوم هر کس را
کارم به دعا چو برنمی‌آید راست دادم سه طلاق این فلک اطلس را

باز میخام داستان بگم
همسایه بدی داشتیم که حرفای بدی در موردشون میشنیدم ولی باورم نمیشد
یه بار ی دختری رو دیدم تو مجتمع مان که میخاس بمن پناه بیاره
میگفت با پسری رفیق شدم
پسره خامم کرد وبمن تجاوز کرد
به مادرم گفتم
مادرم هی سرکوفت زد
که چرا چنین کردی باید بیاد تورو بگیره
آنقد سرکوفت زد
که من تحملم تمام شد
واز خانه فرار کردم
در راه فرار سوار تاکسی پیر مردی شدم او مرا به این خانه معرفی کرد
اینهام ابتدا ادعای دادن سرپناه کردند
اما بعد گفتند اگر میخوااهی بتو خرجی بدهیم باید در اختیار مردان قرار بگیری
خب این بی پناه درسته که مورد سوئ استفاده قرار گرفته بود
اما این جوری هم نبود که دلش با این کارها باشه
بسیار میتر سید از اونا بره شکایت کنه
اونها این دختر بی پناه رو وسیله ی ارتزاق فوق کثیف خودشون کرده بودند

درسته که مادر و پدر سرکوفت میزنن
اما سرکوفت آنها به دنیا ومافیها می ارزد

ببینید
اگه به شرایط درو از خانواده ادامه بدیدگرگ زیاده
در جامعه کسایی میان که
میخان از بی پناهی شما سوئ استفاده کنند
تمومش کنید
ازچی میتر سین از سرزنش پدر مادر؟

البته بنده متأسفم که مجبورم این را بگویم چیزی که رفته دیگر رفته و قابل بازگشت هم نیست ،ولی واقعأ اگر میخواهید آبروی خود را حفظ کنید کاری نکنید که دوباره مورد سوء استفاده قرار گیرید مثلا ممکن است کسی فیلم یا عکس شما را داشته باشد وشما را تهدید به پخش آنها در اینترنت کند بهترین کار در این صورت بی محلی کردن ودر صورت استمرار خواسته باید به پلیس زنگ بزنید مطمئن باشید آن فرد برای آبروی خودش هم که باشد حرفی نمیزند یا اینکه گذاشتن تصاویر در اینترنت ،ما بیشتر تصاویر موجود در اینترنت را ساختگی میدانیم ووجود چنین عکس هایی دلیلی بر این که واقعأ عکس شما باشد نیست و به راحتی میتوان آنرا تکذیب کرد ،درکل توصیه بنده به شما این است ۱زین پس به کسی اجازه ندهید به زور آن عکس ها از شما کار بدی را بخواهد ۲هرگز از این نترسید که تصاویر شما در اینترنت وجود دارد چون چیزی که رفته رفته دیگر قابل بازگشت نیست ولی مردم از روی آن عکس ها به ناپاکی شما اطمینان نمیکنند مگر این که شما را فردی بی حجاب ،بی دین و در کل رسوا ببینند در این صورت به آن عکس ها یقین میکنند ولی اگر حجاب خود را درست کنید واجازه ندهید کسی از شما سوء استفاده کند مردم هم میگویند آن عکس ها ساختگی است ۳این مهمترین حرف من است اگر واقعأ میخواهید اصلأ کسی حتی ذره ای به شما سوءظن نداشته باشداستفاده از چادر است و سنگین بودن نه اینکه با هر کسی گرم بگیرید ،امیدوارم حرفهایم برای شما مفید بوده باشد وهمچنین در حفظ آبرویتان مؤثر بوده باشدودوباره میگویم به آنچه رفته فکر نکنید ،این را به خود بگویید که زین پس میخواهید چگونه باشید

کار اشتباهی کردین که شکایت نکردین. هرچند سخته . میدونم.
من نفهمیدم بعد آزار توی 18 سالگی که تموم شد ، اینایی که تا الان رابطه برقرار کردند و تصویر گرفتند چه کسانی هستند و چطور تونستند؟!
دوستان یکی به من بگه لطفا.

:Ghamgin:من هم خیلی ناراحت شدم واقعاً متأسفم. حتماً برین شکایت کنید و پیگیری . استغفار کنید و زندگیتون رو از این بعد بسازین. دوباره متولد بشین.

دوستان سلام

موارد زیر را با دقت بخوانید و مو به مو انجام دهید:

1- شما باید ترس را بگذارید کنار.
در اینترنت مقالات و مطالبی در مورد رفتار جرئت مندانه بیابید و مطالعه کنید و سعی کنید به این مهارت برسید

2- به یک کلانتری که شلوغ نبوده و مرکز مشاوره داشته باشد مراجعه کنید.
دقت کنید که مشاور زنی مذهبی باشد و به اندازه کافی دلسوز و پیگیر ماجرای شما باشد

3- اگر فردی مذهبی نبوده اید و حجاب مناسبی نداشته اید، به صورت جدی تصمیم بگیرید که رفتار خود را اصلاح کرده و بندگی خدا را بکنید
رابطه خود را با خدا اصلاح کرده و حجاب مناسبی را انتخاب کنید. اگر چادر باشد چه بهتر.
اگر مشاور با این تغییر رفتار شما مخالفت کرد، به راحتی وی را کنار بگذارید یا حرف ایشان را در این مورد گوش نکنید.

4- از مشاور بخواهید تا یک پرونده مددکاری برای شما تشکیل دهد
رابطه شما با خانواده باید اصلاح شود

5- از مشاور بخواهید که در تشکیل پرونده قضایی در پلیس فتا شما را کمک کند

علی علی

خخخ زندگی با مرگ تازه شروع میشه Lol

سلام دوست عزیز.واقعا خیلی خیلی زیاد ناراحت شدم.امیدوارم بتونی جبران کنی.یه کم خیلی سخته تویه این مباحث شاید همه تنهات بذارن ولی واسه یه مدته بهتره ک تا آخر عمر یا گناه کار باشی یا نگران ... یه بار واسه همیشه تمومش کن ... تو ک اینقدر توانایی داشتی ک میخواستی خودکشی کنی خب پس مرد این راه هم هستی ک تا آخر پای پلیس و دادگاه و همه چیش وایستی و عصبانیتت رو رویه اونا خالی کنی... فکر کنم وقتشه ک اونا از ترس گیر افتادن خواب و خوراک نداشته باشن نه شما ک درگیر نامردی اونا شدی ... موفق باشی ...

طاهر;585631 نوشت:
ولی متاسفانه بعد از این اتفاق و پنهون کاری از خانوادم برای جبران این ضربه روحی به هرکسی اعتماد کردم
مجبور شدم به هرکسی اعتماد کنم فقط برای اینکه از این مشکل فرار کنم و به همین خاطر بارها و بارها ازم سوء استفاده شد.

این شد عذر بدتر از گناه !
شما باید همون موقع خانواده و پلیس رو در جریان میذاشتین
به هر حال کاریه که شده
شما توبه کن و پیش خدا ابراز شرمندگی کن
خدا خودش کمکت میکنه
شاید طوری که خودتم نفهمی !

قُلْ يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ يَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِيعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
بگو: «اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‏ايد! از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زيرا او بسيار آمرزنده و مهربان است. (53)زمر

دوست عزیز همین یه آیه برای دل گرمی شما کافیه! زندگیت رودوباره بساز دختر! فکر کن تا 50 60 سال دیگه هم همینطوری زندگی کنی؟؟؟ لا اقل ده سال تلاش کن تا گذشتت رو جبران کنی با توجه به توصیه های جناب حامی و جلب اعتماد پدر و مادر

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته،
نه در مقام هدایت و اندرز و نه در جایگاه سرکوفت و سرزنش، بلکه تنها در مقام خیرخواهی مواردی را خدمتتان می‌گویم ... البته پاسخ شما روشن است، معمولاً در این موارد پای رفتن است که سست است نه اینکه نقشه مشخص نباشد ... پس بحث حقیر تنها یادآوری است ... برای به خود آمدن ... برای به خدا آمدن ان شاء الله ... شما حتماً کسی هستید که خداوند به خودتان رهایتان نکرده است، که اگر کرده بود اینطور به دنبال برو»‌رفت از مشکلتان نبودید، پس ناامیدی قطعاً راه حل نیست، یک کم داشتن امید به رحمت خداوند خودش جوابگوی تمام مشکلات است، گر نگهبان من آن است که من می‌دانم، شیشه را در قِبَل سنگ نگه می‌دارد، خداست که مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ (از جایی که گمانش هم نمی‌رود) مشکلات را حل می‌کند برای هر کسی که تقوا پیشه کند، يَجْعَل لَّهُ مَخْرَ‌جًا (برایش راه بیرون‌رفت از مشکل قرار می‌دهد)، برایش راه خروج قرار می‌دهد، هرچقدر که وضعیت سخت باشد راه خروجی هست، گرچه ما نمی‌بینیمش، دستتان را بدهید به خداوند تا شما را به سمت آن درب خروج هدایت کند ...

يَهْدِي بِهِ اللَّـهُ مَنِ اتَّبَعَ رِ‌ضْوَانَهُ سُبُلَ السَّلَامِ وَيُخْرِ‌جُهُم مِّنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ‌ بِإِذْنِهِ وَيَهْدِيهِمْ إِلَىٰ صِرَ‌اطٍ مُّسْتَقِيمٍ [المائده، ۱۶]
خداوند به برکت آن، کسانی را که از خشنودی او پیروی کنند، به راه‌های سلامت، هدایت می‌کند؛ و به فرمان خود، از تاریکیها به سوی روشنایی می‌برد؛ و آنها را به سوی راه راست، رهبری می‌نماید.

از هر گناهی، از هر زشتی، از هر ظلمتی، برای کسانی که به دنبال رضای خداوند باشند دربهایی هست، راه‌هایی هست به نام راه‌های سلامتی، سُبُلَ السَّلَامِ، این دربها از ظلمات به سمت نور باز می‌شوند، در وادی نور آنوقت آن شاهراه انسانیت است که از ان انحراف پیدا شده و گم‌کرده‌راه و گرفتار لجن‌زارها و مرداب‌ها شده بودیم. دستمان را به خدا بدهیم، به دست خدا بدهیم، به یدالله بدهیم، به ولایت مولا بدهیم، امام دستم بگیرد و پابه‌پا ببرد، تا بدانجا برد که تصور نکنم ...

مَن كَانَ يُرِ‌يدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّـهِ الْعِزَّةُ جَمِيعًا ۚ إِلَيْهِ يَصْعَدُ الْكَلِمُ الطَّيِّبُ وَالْعَمَلُ الصَّالِحُ يَرْ‌فَعُهُ ۚ وَالَّذِينَ يَمْكُرُ‌ونَ السَّيِّئَاتِ لَهُمْ عَذَابٌ شَدِيدٌ ۖ وَمَكْرُ‌ أُولَـٰئِكَ هُوَ يَبُورُ‌ [فاطر، ۱۰]
کسی که خواهان عزّت است (باید از خدا بخواهد چرا که) تمام عزّت برای خداست؛ سخنان پاکیزه به سوی او صعود می‌کند، و عمل صالح را بالا می‌برد؛ و آنها که نقشه‌های بد می‌کشند، عذاب سختی برای آنهاست و مکر (و تلاش افسادگرانه) آنان نابود می‌شود (و به جایی نمی‌رسد)!

آبرو می‌خواهید؟ عزت می‌خواهید؟ همانا عزت تنها ازآن خداست ... آنها علیه آبرو و عزت شما نقشه کشیده‌اند؟ کسی که باید دَمَش را ببینید تا آبرویتان حفظ شود خداست نه آن مکرکنندگان و تهدید کنندگان ... خداست که در ماجرای پاکدامنی یوسف علیه‌السلام عزیزی را برده کرد و برده‌ای را عزیز، امروز شما آتو دست آنها دارید و فردا را خداوند رقم می‌زند نه آنها، شما فقط از خدا بخواهید و فقط به خداوند تکیه کنید، خداوند وکیل است برای مؤمنین، او مؤمنین را یاری می‌کند و عهده‌دار امورشان می‌شود، حسبنا الله و نعم الوکیل، نعم المولا و نعم النصیر، پس مؤمنین هم به او توکل می‌کنند و فقط بر او تکیه می‌کنند، «اللَّـهُ لَا إِلَـٰهَ إِلَّا هُوَ ۚ وَعَلَى اللَّـهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ» [التغابن، ۱۳]

أَلَيْسَ اللَّـهُ بِكَافٍ عَبْدَهُ ۖ وَيُخَوِّفُونَكَ بِالَّذِينَ مِن دُونِهِ ۚ وَمَن يُضْلِلِ اللَّـهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ [الزمر، ۳۶]
آیا خداوند برای (نجات و دفاع از) بنده‌اش کافی نیست؟! امّا آنها تو را از غیر او می‌ترسانند. و هر کس را خداوند گمراه کند، هیچ هدایت‌کننده‌ای ندارد!

چه خوب است اگر یادمان باشد که ترساندن از کار خوب و تشویق به کار بد از این راه کار شیطان است:

إِنَّمَا ذَٰلِكُمُ الشَّيْطَانُ يُخَوِّفُ أَوْلِيَاءَهُ فَلَا تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ [آل‌عمران، ۱۷۵]
این فقط شیطان است که پیروان خود را می‌ترساند. از آنها نترسید! و تنها از من بترسید اگر ایمان دارید!

آیا خداوند با شما باشد باز می‌ترسید؟ از چه کسی باید ترسید اگر خدا با ما باشد؟ اگر خدا وکیل باشد کسی می‌تواند اور را دور بزند؟ خدا را دور بزند؟

خواهر عزیز، آنچه خداوند خودش در آیات متعددش فرموده است را باید با دقت خواند ... اینکه باید همه کارمان را به خداوند بسپریم و تنها بر او توکل کنیم به این معنی نیست که دیگر فقط مشغول نماز و روزه شوید، معنایش این است که از راهی که خداوند پیش پایتان می‌گذارد اقدام کنید، پیش پلیس رفتن و سایر راهکارهای استاد بزرگوار و سایر سروران و گرامیان منافاتی ندارد با اینکه دست کمک خداوند از آستین ایشان بازوی شما را بگیرد و نور امید و عزت را به زندگی شما بازگرداند. ولی اگر اسباب را دیدید یاد مُسَبِّب‌الأسباب باشید، ز یزدان دان نه از ارکان که کوته‌دیدگی باشد که خطی کز خرد خیزد تو آن را از بنان بینی ....

مؤمنی است که شروع ایمان آوردن خود را مشابه وضع فعلی شما تعریف می‌کرد، البته آنقدر شاید در گناه جلو نرفته بود، ولی می‌گفت که جایی مچش گرفته شد، مؤمنی متوقفش کرد و از قول او تعهدنامه‌ای نوشت که مسؤولیت کارهایش را بپذیرد و قول دهد هرگز تکرار نخواهد کرد، یا چیزی شبیه به آن، بعد به او داد که امضایش کند، او جرأت نداشت امضاء کند، می‌دانست که آبرویی برایش باقی نمانده ولی می‌ترسید با ثبت مدرکی علیه خودش دیگر همه جا انگشت‌نما شود اگر آن مؤمن چنان سندی را فاش کند، ولی چاره‌ای نداشت، چقدر ضعیف است انسان وقتی خود را مقصر بداند و عذری برایش باقی نمانده باشد، امضاء کرد ولی ترس از افشای گناهش برای همه و از جمله خانواده‌اش امانش نمی‌داد، تا چند ماه شبها کابوس می‌دید که آن سند علنی شده است، از محل کارش اخراج شده است و زندگی‌اش تباه شده است، آنقدر خواب‌هایش واقعی بودند که نمی‌دانست واقعاً آن مسائل در بیداری برایش رخ داده است یا در خواب، مدام عکس‌العمل‌های اطرافیانش را رصد می‌کرد که آیا همه فهمیده‌اند یا خیر ... اما می‌دانید نتیجه‌اش چه شد؟ چند ماه بعد اتش محبتی به خداوند را در درونش شعله‌ور یافت و اولین نمازش را نه برای دیگران که برای خود خدا خواند، این خدا که اینقدر بندگانش را دوست دارد و کمکشان می‌کند دوست‌داشتنی نیست؟ ان شاء الله شما هم قدم‌هایتان را درست بردارید، اگر خودتان آبرویتان را بیش از آنچه رفته به دست خودتان نابود نکنید، می‌بینید که چه خدای بزرگ و کریمی داریم، خدایی که در عین توانایی به ضایع کردن بندگانش صبوری و حلم به خرج می‌دهد و باز ستارالعیوب و غفارالذنوب و کاشف‌الکروب است، دیگر چه می‌خواهید؟ وقتی ان شاء الله یاعلی گفتید و بلند شدید و با توکل به خدا اولین قدم جانانه را برداشتید تا خداوند آن صد قدم خودش را برایتان بردارد، آن وقت این شرایط امروزتان، این ترستان از بی‌آبرویی، این دلهره‌اتان، این‌ها را قاب کنید و در دلتان جایی به دیوار بزنید که هر روز ببینیدش، مبادا یادتان رود که چه خدای بنده‌پروری داریم.

ما رو هم دعا کنید وقتی خدا رو در کنار خود احساس کردید و در آن لحظه هیچ حقیقتی آنقدر به نظرتان واقعی نبود که حضور خداوند در کنارتان واقعی آمد. ان شاء الله
یا علی

حامی;585811 نوشت:
زندگي با مرگ هم تموم نميشه:ok:

سلام جناب آقای حامی
صد البته حرف شما درسته.
این دختر با خودکشی قصد داره زندگی که الان برای خودش ساخته را تموم کنه و فکر میکنه همه چیز تموم شده است. درسته زندگی بعد از مرگ هم داریم اما منظور من این بود که تا الانی که زنده هستند و میتوانند توبه کنند و زندگیشون را بسازند و درست زندگی کنن ! هر چند سرکوفت و سرزنش تحمل کنن و از دنیا و ادمهاش شاکی باشند ولی خوب اون دنیا دیگه پاک هستند و خدا جا حق نشسته. تا زمانی که زنده هستند می توانند زندگی را بسازند و اختیار و حق انتخاب دارند که چگونه زندگی کنند. اون دنیا و زندگی پس از مرگ عواقب گناهان و کارهای خوب و بد زندگیشون تو این دنیا هست که نمیشه بعد از مرگ تغییرش داد.:ok:
در کوی نیک نامان .... ما را گذر ندادند
اگر تو نمی پسندی ....... تغییر ده قضا را

همین که فهمیدی این کارارو بزاری کنار خودش کلیه نگران نباش خدا کمکت می کنه همه چی از ذهن مردم می ره

[="#006400"]هوالعالم
[/][="#000080"]
تا اونجا که من میدونم حکم تجاوز در همه جای این دنیا اعدامه
به طرق مختلف ...
این از اهمیت موضوع خبر میده و بهتره که حتما شکایت بشه .
مسئولین مربوطه اونقدر ماهر هستن که حافظ ابروی شما باشن ...

وقتی پیوند مشروع یا نامشروع صورت میگیره
خانمهای سالم بهتر میدونن که تقریبا ذهن و ضمیر ادم پر میشه از یاد و خاطره این زوج یا جفت یا اون حرومیه متجاوز !
مثل خیلی از پرنده ها که بعد از جفت گیری تو اسمون با حرکت نمایشی پرواز میکنن و طوری هماهنگ هستند که انگار یکی شدن !!!

ادمم همینطوری رفتار میکنه. انگاری با اون شخص یکی شده و با نفس خودش به راه جفت خوب یا بد مایل میشه ...
یکی به سمت سعادت و دیگری به سوی بدبختی و نکبت ...
خوب با اختیار خود و بد با اجبار دیگران ...

ولی برای مجازات باز باید دید که قربانی مایل بوده یا نه ...

من که اندازه پند و نصیحت نیستم
از همه میخوام که بیاموزن یعنی یاد بگیرن و یاد بدن که
نه فقط جسمی . حتی اگر ذهنی و روحی و فقط با یاد چیزی ! به ارامش درونی میرسید
قبلش دمی تامل کنید ببینید ایا اون موجود اون گل اون مخلوق ارزش همسو شدن و لیاقت فکر کردن داره یا نه !!!
تا مبادا به سیاهچاله شیطان گرفتار بشید ...
زیادن ادمایی که با تظاهر, مثل ارایش و ادا اطوار و مواد مخدر و مزخرفاتی مثل روانگردان و انرژی زا و گنده گویی ...,
برای لحظاتی خوب و خوش هیکل و خوش تیپ به نظر میان اما در باطن هیچی نیستن جز یک ریا کاری که مثل ملعون از گود ازمایش فرار کردن ...
[/]

نقل قول:
نقل قول:

من همیشه دختر اجتماعی بودم و کلی دوست داشتم. من خیلی دانشجوی زرنگی بودم ولی وافعا الان بریدم. بارها و بارها خواستم خودکشی کنم هیچ کسی دور و اطرافم نیست شرایط زندگیمم به گونه ای است که در شهر دیگری دور از خانواده دانشجو هستم و تنها زندگی میکنم و خیلی از خانوادم دور هستم البته خانوادم هیچ علاقه ای ندارن که من کنار اونا باشم 2000 کیلومتر دورتر هستم.
[="#000080"] به نظر حقیر بهترین راه توبه و شکایت قانونی ازونهاست .
فکر میکنم مسئولین مربوطه اونقدر ماهر و قادر باشن که با پیگیری, تصاویر رو حذف کرده و مجرم رو مجازات کنن ...

به شرطی که شما بخوایی ...
اینطوری کلی ثواب میشه و درس خوبی به ادمای پلید میدی ...[/]

من می دونم مشکل شما خیلی بزرگه.... و واقعا عذاب اوره برای هممون....اما من خودم بشخصه چنان مشکلاتم سخت تر از مشکل شماست که حاظر بودم مثل چیزی بدتر از مشکل شما رو داشته بودم و مشکل خودمو نداشته بودم.....یعنی منظورم اینه که خودکشی نکن......دوباره متولد شو با هدفی کاملا متفاوت از زندگی

طاهر;585631 نوشت:
سلام من يك دختر ٢٤ ساله هستم كه به دليل مشكلات و كاراي گذشته آبروم در خطره

در حدود 6 سال قبل من سوار تاکسی شده بودم در حالی که 18 سال بیشتر نداشتم توسط دو آدم مورد تجاوز قرار گرفتم.
ماجرا به این شکل بود که یکی از این افراد راننده بود و دیگری که من فکر کردم مسافر بود و منم یه مسافر که سوار تاکسی شدم و این دو نفر به زور چاقو به من تجاوز کردند.

من اصلا این آدمارو نمیشناختم. بعد از اون اتفاق من به هیچ یک از اعضای خانوادم چیزی نگفتم و شکایتی هم نکردم چون فقط 18 سال داشتم و خیلی میترسیدم.

تا اون لحظه من هیچ گونه مشکل اخلاقی نداشتم
مجبور شدم به هرکسی اعتماد کنم فقط برای اینکه از این مشکل فرار کنم و به همین خاطر بارها و بارها ازم سوء استفاده شد.

الان مشکل این است که این آدما تمام تصاویر منو از طریق اینترنت واسه عزیزام دوستام و کسایی که من میشناسم میفرستن و نه تنها باعث آزار و اذیت من میشن بلکه آبروم هر روز بیشتر و بیشتر داره میره و من هیچ کاری نمیتونم بکنم.
و هر روز تهدیدو تهدید تو هیچ جا آرامش ندارم میترسم هر روز جلو راهم بیان و ...

ای کاش بتونم از این جایی که هستم خلاص بشم ای کاش پدر و مادرم یه روز از من راضی باشن ای کاش میتونستم همه چیزو جبران بکنم

از همه كسايي كه اينجا هستن خواهش ميكنم كمكم كنن

سلام
از صحبت های شما من اینطور برداشت کردم که بعد از جریان تجاوز، وارد رابطه با افراد دیگری شدید و توسط آنها هم مورد سوء استفاده قرار گرفتید. عکس هایی که الان شما را تهدید میکند هم مربوط به تجاوز نیست بلکه مربوط به رابطه هایی است که با میل خودتان بوده و ... . ظاهرا ناراحتی خانواده از شما هم میتواند تا حدودی به خاطر رابطه هایی بعدی شما و به قول معرف سربه هوا بودن شما بوده باشد! البته اینکه عکس هایی که از شما دارند در چه حد هست هم خیلی اهمیت دارد.
بنابراین اگر حدس من تا حدودی درست باشد اولین قدم قطع تمام رابطه هایی است که شما با افراد مختلف داشتی و داری. برای این کار باید هر گونه وسیله ارتباطی از طرف انها را قطع کنی. شماره تماس، ایمیل، وبلاگ و هر چه که تا به حال از طریق آن رابطه برقرار میکردید.
دومین قدم توبه واقعی از تمام اشتباهاتی است که مرتکب شدی. بعلاوه اینکه برای اثبات حسن نیتت به خدا علاوه بر ترک کارهای گذشته، باید با اعتمال خوب و نیک آنها را جبران کنی وگرنه ممکن است هر لحظه دوباره دلت بلرزد و اسیر وسوسه های شیطان شوی. توسل به اهل بیت به خصوص در این ماه خیلی کمک حال شما خواهد بود
سومین قدم این است که هر چه زودتر شرایط را فراهم کرده و به محل زندگی خود برگردید. مثلا اگر واحد های درسی را کم برمیدارید سعی کنید بیشتر بردارید و سریع تر تمام کنید و به شهر خود برگردید. اگر هم هنوز واحد های زیادی دارید میتوانید به عنوان مهمان یا با کنکور مجدد به شهر خود یا جایی که حداقل نزدیک به خانواده باشد برگردید. حضور در کنار خانواده و حمایت معنوی آنها -حتی اگر در ظاهر هم حمایتی نکنند- تاثیر زیادی در جهت دهی زندگی شما خواهد داشت.
چهارمین قدم تلاش برای بهبود رابطه با خانواده است. برای این کار باید ابتدا علت اختلال رابطه مشخص باشد تا بشود راهکار مناسب را ارائه داد. اگر خودتان علت را نمیدانید یا نمیتوانید در اینجا مطرح کنید بهتر است در این باره حتما حضورا به یک مشاور مجرب و خوب مراجعه کنید.
قدم پنجم این است که اگر دیدید باز هم مزاحمات ادامه داد یا عکس های شما در حال پخش شدن است(البته بستگی به عکس ها دارد) حتما از طریق پلیس امنیت اخلاقی و پلیس فتا اقدام کنید. البته قبل از آن میتوانید افراد مورد نظر را به این کار تهدید کنید و بگویید در صورت ادامه دادن به این مزاحمات، علاوه بر اینکه این مسئله را با خانواده شما در میان خواهم گذاشت و هر زمان که ازدواج کنید عکس ها را در اختیار همسرتان خواهم گذاشت، حتما از شما شکایت میکنم. این کار تا حدودی زیادی مشکلات شما را حل خواهد کرد. بعلاوه اینکه این نگرانی که عکس های به دست پدر و مادر یا افراد نزدیک برسد به حداقل میرسید چون مقداریش با ترس آنها حل میشود مقداری از آن هم با تلاش پلیس فتا. بقیه آن هم با توسل و درخواست از خدا و اهل بیت برای حفظ آبرو حل خواهد شد.
پیروز و سربلند

فکر میکنم اطلاع دارید که میتوان با عمل جراحی پرده بکارت بدوزید.
پس عمل کنید بعد از این وقتی خانواده خواست از شما عمل بگیرد و دید که هیچ مشکلی ندارید به ان حرفها توجه نمیکند

تازه بگوید این عکسها در گوشی دوستانتان بوده و گوشیاشون را دزدیده اند و الان پخش شده(از تو خوابگاه دزدیدن یا تو مجلسی دزدیدن)

BABY;588497 نوشت:
پس عمل کنید بعد از این وقتی خانواده خواست از شما عمل بگیرد و دید که هیچ مشکلی ندارید به ان حرفها توجه نمیکند

تازه بگوید این عکسها در گوشی دوستانتان بوده و گوشیاشون را دزدیده اند و الان پخش شده(از تو خوابگاه دزدیدن یا تو مجلسی دزدیدن)

خوب نیست انسان دروغ بگه و کاراشو با دروغ جلو ببره

mousavi928;588752 نوشت:
خوب نیست انسان دروغ بگه و کاراشو با دروغ جلو ببره

اگر این دروغ را نگوید(که کاملا مصلحتی هم هست) که یا باید خودکشی کند یا هر روز دعوا و قطع صله رحم را ببیند

BABY;588794 نوشت:
اگر این دروغ را نگوید(که کاملا مصلحتی هم هست) که یا باید خودکشی کند یا هر روز دعوا و قطع صله رحم را ببیند

من نمیدونم فقط می دونم که یک اشتباه رو با ی اشتباه بزرگتر جبران نمی کنن
پیشنهاد شما مث کاریه که ایشون قبلاً کردن (بخاطر فرار از اون افکار با افراد دیگری رابطه نامشروع برقرار کردند).
بنظر من باید روش زندگی خود را درست کنند و از خدا بخواهند که دوباره حالشون رو خوب کنه. با واسطه ی امامان و پیامبر ص

متاسفــم , که همچنیــن اتفاقـه دردنــاکی براتون پیش اومده ...
به نظــرم تنهــا یه راه داری , از طریـــق قانونـــی شکایت کن !
الان پلیــس فتــا خیلی راحت میتونــه رد اون دو نفـــر رو بزنه ...

یاحسیــن

عزیزم اینطوری نمیشه .

لپ کلام دو تا راه داری . یکی اینکه با خونوادت در میون بزاری و شکایت و دادگاه اینطوری آبروت کمتر هم میره چه اشکالی داره خونوادت دانشگاهت رو عوض کنن . خدا رو شکر پسر هم نیستی مشکل نظام وظیفه داشته باشی با انتقال و اینا .

دومی اینکه به یکی از پسرای فامیلت اعتماد کنی و ماجرارو بگی اون حلش کنه . من اگه همچین مشکلی یکی از فامیلامون یا حتی همسایه هامون داشت فیلم مشابهی از خود اون پسرا تهیه میکردم و تو اینترنت پخش میکردم .

روش سومی هم وجود داره اینکه تا حد مرگ کتکشون بزنه لخت وسط یه بیابون ولش کنه گوشی موشیشم بگیره اینطوری خوب ادب میشن .

دوم و سوم روش پسدیده تریه برا این افراد .

نمونه این فیلم هارو زیاد دیدیم .

به پلیس اطلاع بده بگیرنشون و فکر کنم مجازاتشون اعدام میشه

و اینکه ایه الکرسی رو هر روز بخونید ازتون محافظت خواهد کرد

و اینکه هر روز موقعی که میرید بیرون این سه تا رو حتما بگید خدا براتون دوتا فرشته میفرسته که یکی از جلو یکی از عقب مراقبتون باشه

1-بسم الله الرحمن الرحیم

2-توکلت علی الله

3-لا حول و لا قوه الا بالله علی العظیم

در ضمن بیرون به هیچکس اعتماد نکنید و همیشه همیشه همییییییشهههههههه بیرون جدی و اخمو باشین و به هیچکس نگاه نکنید

در پناه حق و حقیقت

BABY;588497 نوشت:

چقد ساده لوحانه !!!!!!! البته من قصد جسارت ندارم.
خوب وقتی عکس وفیلم از کسی را ببینند حتما ازشون میخوان برگه سلامت را بگیرند. بعد تازه به محض معاینه دکتر همه چی لو میره و افتضاحی صد برابر درست میشه.
اخه چرا همچن چیزی را پیشنهاد میدهید؟؟؟

موضوع قفل شده است