صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور خودمو و آبرومو نجات بدم؟ (تجاوز و نشر تصاوير در فضاي مجازي)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

چطور خودمو و آبرومو نجات بدم؟ (تجاوز و نشر تصاوير در فضاي مجازي)

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که طرح آن با آیدی خودشون ممکن نبود؛

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

سلام من يك دختر ٢٤ ساله هستم كه به دليل مشكلات و كاراي گذشته آبروم در خطره

در حدود 6 سال قبل من سوار تاکسی شده بودم در حالی که 18 سال بیشتر نداشتم توسط دو آدم مورد تجاوز قرار گرفتم.
    ماجرا به این شکل بود که یکی از این افراد راننده بود و دیگری که من فکر کردم مسافر بود و منم یه مسافر که سوار تاکسی شدم و این دو نفر به زور چاقو به من تجاوز کردند.

من اصلا این آدمارو نمیشناختم. بعد از اون اتفاق من به هیچ یک از اعضای خانوادم چیزی نگفتم و شکایتی هم نکردم چون فقط 18 سال داشتم و خیلی میترسیدم.

تا اون لحظه من هیچ گونه مشکل اخلاقی نداشتم
    ولی متاسفانه بعد از این اتفاق و پنهون کاری از خانوادم برای جبران این ضربه روحی به هرکسی اعتماد کردم
    که نتیجه اش این شد که این قضیه واسم بحران درست کرد
    مجبور شدم به هرکسی اعتماد کنم فقط برای اینکه از این مشکل فرار کنم و به همین خاطر بارها و بارها ازم
    سوء استفاده شد.

الان مشکل این است که این آدما تمام تصاویر منو از طریق اینترنت واسه عزیزام دوستام و کسایی که من میشناسم میفرستن و نه تنها باعث آزار و اذیت من میشن بلکه آبروم هر روز بیشتر و بیشتر داره میره و من هیچ کاری نمیتونم بکنم.
    و هر روز تهدیدو تهدید تو هیچ جا آرامش ندارم میترسم هر روز جلو راهم بیان و ...

من همیشه دختر اجتماعی بودم و کلی دوست داشتم. من خیلی دانشجوی زرنگی بودم ولی وافعا الان بریدم. بارها و بارها خواستم خودکشی کنم هیچ کسی دور و اطرافم نیست شرایط زندگیمم به گونه ای است که در شهر دیگری دور از خانواده دانشجو هستم و تنها زندگی میکنم و خیلی از خانوادم دور هستم البته خانوادم هیچ علاقه ای ندارن که من کنار اونا باشم 2000 کیلومتر دورتر هستم
    .

ای کاش بتونم از این جایی که هستم خلاص بشم ای کاش پدر و مادرم یه روز از من راضی باشن ای کاش میتونستم همه چیزو جبران بکنم

از همه كسايي كه اينجا هستن خواهش ميكنم كمكم كنن

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۳/۰۷/۲۷ در ساعت ۲۲:۴۴

2. صلوات ها 24

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 7 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58331

با نام و یاد دوست

چطور خودمو و آبرومو نجات بدم؟ (تجاوز و نشر تصاوير در فضاي مجازي)

کارشناسان بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

خواهر گرامي سلام از اين كه به اين مركز اعتماد داريد و سؤال و دغدغه تان را كه سال هاست به دوش مي كشيد با ما در ميان گذاشتيد متشكريم
    شنيدن اين خبر درد هر فرد غيرتمندي را به درد مي آورد. حضرت علي (ع) فرمودند:
    وَ لَقَدْ بَلَغَنِی أَنَّ الرَّجُلَ مِنْهُمْ کَانَ یَدْخُلُ عَلَى الْمَرْأَةِ الْمُسْلِمَةِ وَ الْأُخْرَى الْمُعَاهِدَةِ فَیَنْتَزِعُ حِجْلَهَا وَ قُلْبَهَا وَ قَلَائِدَهَا وَ رِعَاثَهَا مَا تَمْتَنِعُ مِنْهُ إِلَّا بِالِاسْتِرْجَاعِ وَ الِاسْتِرْحَامِ ثُمَّ انْصَرَفُوا وَافِرِینَ مَا نَالَ رَجُلًا مِنْهُمْ کَلْمٌ وَ لَا أُرِیقَ لَهُمْ دَمٌ فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً .
    خطبه 27 نهج البلاغه ، فیض الإسلام .

به من خبر رسیده که مردى از لشکر شام به خانه زنى مسلمان و زنى غیر مسلمان که در پناه حکومت اسلام بوده وارد شده، و خلخال و دستبند و گردن بند و گوشواره ‏هاى آنها را به غارت برده ؛ در حالى که هیچ وسیله ‏اى براى دفاع، جز گریه و التماس کردن، نداشته ‏اند! لشکریان شام با غنیمت فراوان رفتند، بدون این که حتّى یک نفر آنان، زخمى بردارد ، و یا قطره خونى از او ریخته شود، اگر براى این حادثه تلخ، مسلمانى از روى تأسّف بمیرد، ملامت نخواهد شد ، و از نظر من سزاوار است.

خواهر بزرگوارم! وقتي بزرگترين مرد در كل هستي بعد از پيامبر(ص) چنين جمله اي را فرمودند شما نبايد بعد از آن تجاوز عذاب وجداني داشته باشيد و در برابر بيشتر به قرآن و اهل بيت پناه ببريد كه آرامبخش شما هستند و نيز درد و دل هاي تان را براي خدا و ائمه بگوييد. اين تجازو از نظر شرعي توجيه كننده رفتارهاي غيراخلاقي براي شما نخواهد بود بنابراين با آب توبه خود را پاك كنيد و از احساس گناه رها شويد.
    سوره زمر آيه 53 را مطالعه كنيد.
    قبول دارم كه گفتن اين حادثه تلخ به خانواده براي شما سخت است و شنيدن آن براي خانواده شوكي سنگين. ولي چاره اي نيست كه در برابر اين متجاوزان بايستيد و مانع سؤاستفاده بيشتر آنها شويد
    . براي اين كار پيشنهاد مي كنم قبل از اين كه با خانواده چيزي را بگوييد ابتدا
    به دادسراي محلي كه مورد سؤاستفاده قرار مي گيريد برويد و مسأله را با مسؤول آن قسمت در ميان بگذاريد
    و براي برخورد با متخلفان و اين كه آبروي تان در خانواده و ....حفظ شود از ايشان راهكار بخواهيد
    نيز با پليس امنيت اخلاقي تماس بگيريد و راهكار بخواهيد البته در تماس با پليس با مسؤولان صحبت كنيد نه سربازان كه با قوانين آشنايي ندارند.

نيز مي توانيد مشاوره غيرحضوري بگيريد
    : http://www.police.ir/

پلیس فتا - پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی .

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ در ساعت ۰۶:۱۰
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 34

علاقه
    فیلمسازی ریاضی
    نوشته
    75
    حضور
    2 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

بسیار از مشکل شما ناراحت شدم واقعا ناراحت کننده است
    اما با این حال چرا فکر می کنید دنیا به آخر رسیده ؟
    آدمهای زیادی را میشناسم که ناگهان تصمیم گرفتند جور دیگری زندگی کنند ..

9. صلوات ها 20

نوشته
    308
    حضور
    8 روز 8 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1228

سلام
    خیلی دردناک بود. بی کسی و بی پناهی را با توکل بخدا و کمک خواستن از خداوند پایان دهید. کسایی که دارند سو استفاده می کنند را به سزای اعمالشون برسونید. از پلیس و.. کمک بگیرید و بذارید کابوس نشر تصاویرتون تموم بشه و با خیالت راحت و آرامش به زندگی برگردید. سخته ولی بهتر از پخش شدن تصاویر شما هست. زندگی هیچوقت جز با مرگ تموم نمیشه ! همت کنید و زندگیتون از این لحظه به بعد درست کنید.
    توکل بخدا
    ناشنوا باش، وقتی از محال بود ن آرزوهایت سخن می گویند
    خداوند برای امید رسیدن به همه ارزوهایت کافیست

همانا او شنوای داناست

11. صلوات ها 16

علاقه
    الله محمد علی فاطمه حسن حسین علیهم السلام... خلاصه ارامش
    نوشته
    401
    حضور
    12 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    2871

سلام خواهر عزیزم.

مگر نشنیده ای که خداوند بسیار آمرزنده است. بیشتر از گناهان شما و همه اهلی روی زمین امرزنده است.

به فاطمه زهرا توسل کنید. یک غسل کنید و زندگی خود را دگرگون کنید. با پلیس تماس بگیرید و عرصه را برای سودجویان تنگ کنید.

اگر امکان دارد محل زندگی خود را تغییر داده و تمامی شماره تماسهایی که افراد سودجو از شما دارند از بین ببرید.

ممکن است در اول مذمت شوید ولی قبول کنید برای هر خانواده ای سنگین است،پس با حسن رفتار در امروز و آینده اشتباهات گذشته را محو کنید.

خداوند یار و یاورتان هست بیشتر از هر وقت. اینو مطمئن باش

هیچ گرفتاری به بنده نمی رسد،مگر به سبب گناه

امام باقر (ع)

13. صلوات ها 13

علاقه
    خدا ، اهل بيت ، مطالعه به خصوص دين و فلسفه
    نوشته
    322
    حضور
    10 روز 48 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1538

خيلي خيلي ناراحت شدم ، ولي اي كاش از همون اول با پليس در ميون ميذاشتي اينجور أفراد فقط كافيه بدونن ادم ترسو هست كاملا دركت ميكنم ولي مطمئن باش دنيا به اخر نرسيده همين الان هم دير نشده ازشون شكايت كن راستش ازت نميخوام كه فراموش كني چون واقعا نميشه فراموش كرد ولي مسير زندگيت رو عوض كن سر خودت رو بيشتر گرم كن مطمئن باش حالت بهتر ميشه

15. صلوات ها 11

علاقه
    فیلمسازی ریاضی
    نوشته
    75
    حضور
    2 روز 13 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    البته خانوادم هیچ علاقه ای ندارن که من کنار اونا باشم 2000 کیلومتر دورتر هستم.

ببخشید چرا خونوادتون دوس ندارن پیش اونا باشین ؟
    شما که میگید ازمشکل شما خبر ندارن

17. صلوات ها 6

علاقه
    الله محمد علی فاطمه حسن حسین علیهم السلام... خلاصه ارامش
    نوشته
    401
    حضور
    12 روز 12 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    2871

دل قوی دار سحر نزدیک است...

خواهر عزیزم این موضوع رو ازین جنبه نگاه کن که تلنگری برای تو شده تا از خواب غفلت بیدار شوی.

اگر همه چیز سربسته میماند شاید راه غفلت و سودجویی ها همچنان ادامه پیدا میکرد تا نا کجا آبادها...

اگر چه در مسیر بازگشتت به پاکدامنی موانعی ایجاد شده ولی با جان دل باید سختی راه را بپذیری و حداقل این سختی ها را در عوض لذت های لحظه ای آن دوران تحمل کنی.

به آسمان نگاه کن به وسعت آسمان بی انتها راه برای بازگشت باز است. خداوند که همه گناهان را یک جا همه با هم از بدترین تا خردترین میبخشد.

نکوهش دیگران را بگذار به حساب اینکه این انتظار را نداشتند یا اصلا به حساب تاوان اشتباهات.

بالاخره باید یک جایی دور بزنی و برگردی. هرچه زودتر بهتر.

پلیس توانایی فیلترینگ فایل ها در فضای مجازی و برخورد با منتشر کنندگان را دارد. دعای خیر ما توشه ی راه بازگشتت. نترس. این راه را قطع کن و شجاعانه زندگیت را بساز

هیچ گرفتاری به بنده نمی رسد،مگر به سبب گناه

امام باقر (ع)

19. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط lili66 نمایش پست ها
    زندگی هیچوقت جز با مرگ تموم نمیشه
    زندگي با مرگ هم تموم نميشه
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

21. صلوات ها 18

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری