صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چگونه فراموشش کنم؟

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

اشاره چگونه فراموشش کنم؟

سلام به تمام اسک دینی ها
    من با یک دختر در ارتباط بودم در حد پیامک و 3 دفعه با همدیگه صحبت کردیم اونم حضوری.
    من دوست داشتم که با اون ازدواج کنم اما بزرگ ترین مشکل من این بود که اون 5سال از من بزرگ تر بود(من 17 سالمه و اون 22 سالش) و از لحاظ عقیده خیلی با هم فرق داشتیم(حالا من به اینا کار ندارم)
    من الان حدود 4 ماهه باهش در ارتباط نیستم و دیگم نمیخوام باهش در ارتباط باشم(خدا توفیق توبه رو به من داد و من توبه کردم)
    من میخوام اونو به کلی فراموش کنم.من سر کار میرم و وقتی سر کار هستم به اون فکر نمیکنم اما وقتی میام خونه به اون فکر میکنم.
    رفتم پیش روانشناس میگه خاطراتت رو باهش رو کاغذ بنویس بعد آتیش بده(من اصلا وقت چنین کاری رو ندارم و اگر هم چنین کاری رو بکنم اگه یک روز خدایی نکرده ببینمش اون وقت چی کار کنم)
    من دوست دارم هیپنوتیزم بشم و اونو کامل از ذهنم کامل پاک کنم اگه کسی اطلاعات خاصی داره لطفا کمک کنه.
    اگه راه دیگه ای هم بود بگید.

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,545
    حضور
    175 روز 9 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58336

با نام و یاد دوست

چگونه فراموشش کنم؟

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 3

نوشته
    772
    حضور
    25 روز 16 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

با عرض سلام خدمت شما برادر گرامی
    غرایز جنسی برای انسان امری طبیعی است ولی باید مراقبت شود که از مسیر خود منحرف نشود
    حال که موفق به قطع رابطه شده اید خداوند را شاکر باشید لذا نکاتی را در مورد سوالتون(فراموش کردن ان شخص ) خدمتتون عرض میکنم
    1 با توجه به غير جايز بودن اين روابط، درباره گناه بودن آن بينديشيد.
    2 از مكان‏ها و زمان‏هايى كه احتمال مشاهده وى وجود دارد، تردد نكنيد.
    3 درباره نكات و نقاط ضعف و منفى وى بينديشيد و به خود بگوييد: وى شايستگى همسرى با من را ندارد.
    4 اگر ذهنتان به وى مشغول شد، با مطرح كردن موضوع و مسائلى ديگر (علمى، هنرى و اجتماعى و..) ذهن خود را از وى معطوف داشته، درباره موضوع ديگر فكر كنيد.
    5 روابط اجتماعى و دوستانه بيشترى، با هم سن و سالان و هم‏كلاسى های خود داشته باشيد.
    6 از تنها بودن در مكانى، براى مدت زيادى اجتناب كنيد تا فكر وى وارد ذهن شما نشود.
    7 بيكار نباشيد و اوقات فراغت خود را به فعاليت‏هاى مختلف- به خصوص فعاليت‏هاى دسته جمعى- پر كنيد.
    8 به خود تلقین کنید و بگویید که من میتونم اون را فراموش کنم
    9 از مهارتهای کنترل افکار استفاده نمایید که در این تاپیک آمده است
    مشکل بی اعتمادی به نامزد

سفارش روانشناس را انجام بده و سعی کن که به گونه ای برنامه ریزی کنی که هرگز با او برخورد نکنی و در صورتی که اون خانم را روزی دیدی سعی کن که با او هیچ نوع مکاتبه ،صحبت،پیام،نگاه و برخورد خاصی نداشته باشی تا این میل و اشتیاق خاموش شده باز نشود که شیطان در این مواقع بر انسان حکومت می کند
    با توجه به نکات زیر سعی نمایید که از ایجاد وابستگی جلوگیری کنید
    1 از نگاه و هر نوع ارتباطی با نامحرم خودداری فرمایید
    2اوقات خود را با برنامه های مناسب کار و تفریحات سالم ومعاشرت با ئوستان مناسب پر کنید
    3دوستان مناسب و مذهبی برای خود برگزینید تا زمینه برای گناه برای شما کمتر فراهم شود
    4با مکانها و محافل مدهبی ارتباط داشته باشید و به آنجا بروید
    5و از مواردی که سبب تحریک شهوت می شود خودداری کنید
    اگر باز هم سوال بود یا نکته ای مبهم بود در خدمت هستیم

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۵/۱۰/۲۱ در ساعت ۱۹:۲۶

7. صلوات ها 10

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    75
    حضور
    3 روز 3 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    458

به توصیه برخی از دوستان میتوانید از ذکر شریف ماشاء الله ولا حول ولا قوه الا بالله استفاده کنید به این صورت که هر وقت به یاد او افتادید یا به ذهنتان خطور کرد این ذکر را تکرار کنید و البته تکرار مدام این ذکر خواص زیاد دیگری هم دارد که می توانید همیشه این ذکر را بگویید البته به قول دوستان ذکر عام است وهیچ مشکلی در زیاد گفتن این ذکر نیست
    التماس دعا

9. صلوات ها 7

نوشته
    61
    حضور
    6 روز 56 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    293

شانس ما هر موقع دارم کم کم فراموشش میکنم یک اتفاقی میفته باز به یادش میفتم .من ارتباطم از 8تیر کامل باهش قطع کردم و گاهی توی ذهنم یادش میکردم.یک دفعه تو شهویر به خاطر یک مسئله خیلی الکی بهم پیام داد وقتی دیدم شماره ی اونه یک جوری شدم خیلی دپرس شدم.نمیدونم کی قراره این جریان به تاریخ بپیونده.

11. صلوات ها 5

نوشته
    800
    حضور
    30 روز 15 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2618

نقل قول نوشته اصلی توسط hasafa نمایش پست ها
    شانس ما هر موقع دارم کم کم فراموشش میکنم یک اتفاقی میفته باز به یادش میفتم .من ارتباطم از 8تیر کامل باهش قطع کردم و گاهی توی ذهنم یادش میکردم.یک دفعه تو شهویر به خاطر یک مسئله خیلی الکی بهم پیام داد وقتی دیدم شماره ی اونه یک جوری شدم خیلی دپرس شدم.نمیدونم کی قراره این جریان به تاریخ بپیونده.
    حالا باز خوبه شما ارتباط دو سه هفته ای داشتین من همش یه بار اتفاقی یکی رو دیدم الان 8ماهه نمیتونم فراموشش کنم

میدونید تا بهش فکر نمیکنم یکی اسمش رو میاره یکی فامیلیشو میگه .....خراب میکنن ... در حالی که هیشکی نمیدونه این جریانو!!!
    الهی :
    مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

13. صلوات ها 7

علاقه
    .
    نوشته
    771
    حضور
    7 روز 3 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    339
    صلوات
    4620

سعی کنید سرتون رو به کاری مشغول کنید همش مشغول یه کاری باشید تا یه مدت بهشون فکر نکنید.......................
    باسمک یا حبیب..........

15. صلوات

علاقه
    نیازمند یادگیری فرامین دین واحکام
    نوشته
    108
    حضور
    4 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    474

نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
    حالا باز خوبه شما ارتباط دو سه هفته ای داشتین من همش یه بار اتفاقی یکی رو دیدم الان 8ماهه نمیتونم فراموشش کنم

میدونید تا بهش فکر نمیکنم یکی اسمش رو میاره یکی فامیلیشو میگه .....خراب میکنن ... در حالی که هیشکی نمیدونه این جریانو!!!
    فکر کنم این موضوع برمیگرده به قانون جذب! تو ناخودآگاه خودتون بهش اینقدر فکر میکنید که تمام کائنات برمیگردند جوابتون میدهند.
    خداوندا؛ تویی پروردگارم
    همه از توست یا رب هرچه دارم

17. صلوات ها 4

نوشته
    2,599
    حضور
    54 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6491

نقل قول نوشته اصلی توسط hasafa نمایش پست ها
    سلام به تمام اسک دینی ها
    من با یک دختر در ارتباط بودم در حد پیامک و 3 دفعه با همدیگه صحبت کردیم اونم حضوری.
    من دوست داشتم که با اون ازدواج کنم اما بزرگ ترین مشکل من این بود که اون 5سال از من بزرگ تر بود(من 17 سالمه و اون 22 سالش) و از لحاظ عقیده خیلی با هم فرق داشتیم(حالا من به اینا کار ندارم)
    من الان حدود 4 ماهه باهش در ارتباط نیستم و دیگم نمیخوام باهش در ارتباط باشم(خدا توفیق توبه رو به من داد و من توبه کردم)
    من میخوام اونو به کلی فراموش کنم.من سر کار میرم و وقتی سر کار هستم به اون فکر نمیکنم اما وقتی میام خونه به اون فکر میکنم.
    رفتم پیش روانشناس میگه خاطراتت رو باهش رو کاغذ بنویس بعد آتیش بده(من اصلا وقت چنین کاری رو ندارم و اگر هم چنین کاری رو بکنم اگه یک روز خدایی نکرده ببینمش اون وقت چی کار کنم)
    من دوست دارم هیپنوتیزم بشم و اونو کامل از ذهنم کامل پاک کنم اگه کسی اطلاعات خاصی داره لطفا کمک کنه.
    اگه راه دیگه ای هم بود بگید.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شما

خوبه که فراموش کنید اما یقینا در فراموش نکردنش هم حکمت و مصلحتی نهفته.

مثلا همین از یاد نرفتن میتواند نعمتی باشد برای شما . به شرط اینکه واقعا از اون رابطه غلطتتان درس عبرت گرفته باشید و دیگر تحت هیچ شرایطی به خود اجازه ی برقراری چنین روابطی را با جنس مخالف ندهید ...

دیگر اینکه اندوه و ناراحتی حاصل از این فراموش نکردن ، میتواند مجازاتی باشد تا از کیفر اخروی در امان شوید. افرادی که به راحتی فراموش میکنند و سراغ بعدی و بعدی میروند قساوت قلب پیدا کرده اند و اگر این دنیا مجازات نشوند کیفری شدیدتر در انتظارشان خواهد بود.

اما فراموش نفرمایید که زیاد ماندن در این مرحله ، محروم شدن از توفیقات معنوی را هم دارد که مجازاتی شدیدتر است
    امام خامنه ای: زیر پرچم امیرالمومنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهایی را میزد که دوست میزند...
    آگاهی خود را بالا ببرید. نقش نخبگان و خواص اینست که این بصیرت را نه فقط در خودشان بلکه در دیگران هم بوجود بیاورند. رسا بگویید روشن بگویید، مبین بگویید آنچه را که میفهمید. سعی هم بکنید آنچه را که فهمیده اید درست باشد.

19. صلوات ها 4

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,400
    حضور
    379 روز 15 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    129
    صلوات
    13878

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها

درباره نكات و نقاط ضعف و منفى وى بينديشيد و به خود بگوييد: وى شايستگى همسرى با من را ندارد.

جسارتا فکر نمی کنید این یه مقدار بی انصافی باشه..
    .
    این بنده خدا که نگفته دختر بدی بوده..
    .
    میگه دختره ازش بزرگتره و این هم کاملا منطقی هست..
    .
    فکر نمی کنید دارید از اونور پل میفتید..
    .
    شاید واقعا دختر خوبی باشه ،
    نه اینکه نکات و نقاط ضعف نداره ، ولی خوب شاید دختر مناسبی باشه ،
    فقط سنشون به هم نخوره ، و این فکر کردن درباره نقاط ضعف و منفی ممکنه نفرت و کدورت ایجاد کنه و یه جورایی حس انتقام جویی رو توی وجودش تحریک کنه..
    .
    البته این فقط نظر من هست ، شایدم شما یه چیزایی می دونی که من نمی دونم..

تولدی دوباره

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 8

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری