صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گفتگویی درباب علوم غریبه

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114

  گفتگویی درباب علوم غریبه
  گفتگویی درباب علوم غریبه
  سلام این مباحث را با اجازه مدیریت محترم سایت و سایر اساتید شروع میکنم چون متایفانه جامعه ما امروز پر از خررافات و مسائلی است که مبنای شرعب و علمی ندارند و فقط وسیله شیادی می باشند

  * گفتگوی زیر مصاحبه­ای است که با یکی از متخصصان علوم غریه انجام داده­ام. زمان زیادی است که او را می­شناسم و پیشتر چندین نوبت با او صحبت­هایی راجع به علوم غریبه داشته­ام و چندباری هم شمه­هایی از کارهایش را شخصاً دیده­ام. نسبتاً جوان است و هیچ ممیزه ظاهری خاصی ندارد که نشان از تخصصش داشته باشد. از نزدیک او را می­شناسم و به راستی و درستی­اش باور دارم. وضع اقتصادی متوسط است و شغل خودش را دارد و میدانم که از این طریق درآمدی نداشته است.همچنین اینجا و آنجا توانایی­هایش را دستمایه­ی برتری­جویی قرار نمیدهد. تمام این ویژگی­ها بعلاوه­ی مشاهداتم از برخی کارهایش، مرا در باور به گفته­های او موجه می­سازد و این توجیه ـ اگر خوانندگان مصاحبه نظر مشابهی راجع به صدق من داشته باشد ـ می­تواند به خوانندگان نیز منتقل گردد.

  خیلی ممنون که وقت گفتگو دادید. ابتدا توضیح بدهید که چه مدت است که وارد وادی علوم غریبه شده اید؟

  حدود 14 سال است که وارد این وادی شده­ام.


  برای ورود به این حوزه باید ویژگی­های خاصی داشت یا هر کسی می­تواند وارد شود؟

  به طور کلی، به جز حدود 20 درصد افراد که در این وادی هیچ توفیقی کسب نمی­کنند، دیگران می­توانند وارد این وادی شوند.


  بین زن و مرد، سن­های مختلف، مذهبی بودن یا نبودن برای ورود به این وادی تفاوتی هست؟

  بستگی به این دارد که وارد چه حوزه­ای می­خواهید بشوید و چه کاری می­خواهید انجام دهید. همه می­توانند وارد شوند، مثل داستان ورزش.برای ورزش ممکن است کسی روزی یک ساعت ورزش کند و به حدی برسد و شخص دیگر سه یا پنج ساعت برای رسیدن به همان حد باید تمرین کند. در این وادی هم استعداد افراد متفاوت است.


  کار اصلی که در علوم غریبه انجام می­شود چیست؟ ظاهراً بخش عمده­ی آن مربوط به ارتباط­گیری با نیروها یا موجوداتی است که ورای زندگی روزمره انسان­ها و جهان مشهود هستند.

  علوم غریبه شاخه­های مختلفی دارد. پنج شاخه که به علوم «خمسه­ی محتجبه» معروفند و عبارتند از: کیمیا، لیمیا، هیمیا، سیمیا و ریمیا.هر کدام از اینها توضیحات خودشان را دارند. یکی از اینها مربوط به تسخیرات می­شود.به طور خلاصه اگر بخواهیم این پنج شاخه را توضیح دهیم، کیمیا که مردم آن را به صورت تبدیل مس به طلا می­شناسند، ولی به طور کلی مربوط است به تبدیل عناصر پست­تر به عناصر برتر. حتی برخی تفسیر می­کنند و تبدیل روح انسان به روح متعالی را زیرمجموعه­ی کیمیا میدانند.


  فکر میکنید کیمیا در این عصر و دوران هم وجود دارد؟ یا اصلاً زمانی واقعاً وجود داشته؟

  بله، وجود داشته.


  فقط مس را طلا می­کردند یا فلزهای دیگر را هم تبدیل می­کردند؟

  ببینید کیمیا به طور کلی وجود داشته و به دو گونه بوده. یکی بحث علمی بوده با دستورالعمل­های خاص خود ، که طی آن مس( و نه فلز دیگری) تبدیل به طلا می­شده.


  اینکه فقط مس در کیمیا استفاده میشود، به دلیل ویژگی شیمیایی خاص این فلز است؟

  بله به همین خاطر است. بحث دیگر بحث افراد صاحب نفس بوده. مثلاً داستانی هست که می­گوید شخصی برای استفاده مادی دنبال کیمیا بود. این شخص جایی با شیخی روبرو میشود و شیخ از او می­پرسد که «دنبال کیمیا هستی؟»او ابتدا انکار می­کند اما سپس اقرار می­کند. شیخ به همان قاشقی که با آن شربتش را هم می­زده میدمد و قاشق طلا می­شود. و به او میگوید برو مس وجود خود را طلا کن الان این قاشق را نوادگان آن فرد دارند و قاب کرده­اند.


  شما خودتان این قاشق را دیده­اید؟

  هنوز نه، ولی دوستی که این داستان را تعریف می­کرد خودش دیده بود. یک قاشق نقره است که قاب شده و از جلوی قاشق تا نیمه­ی دسته­ی قاشق یعنی تا جایی که نفس آن شیخ خورده طلا شده و بقیه­اش نقره است. این حکایت افراد صاحب نفس است که هرچیزی حتی چوب را می­توانستند به طلا تبدیل کنند. مثلاً شیخ بهایی با پیر پالان دوز آشنا می­شود، اشاره می­کند و ابزار او که احتمالا آهنین بوده در دستش طلا می­شود.

  اما لیمیا .... قبل از ادامه بگذارید تا برای اینکه راحت­تر بشود این پنج کلمه را در خاطر داشت این را بگویم که اگر حرف اول این پنج علم را کنار هم بگذاریم می­شود «کله سر» [kollohooser].


  دومین علم لیمیا است. لیمیا علم تسخیرات است. یعنی تسخیر موجودات زنده­ی غیراورگانیکی که در دنیا وجود دارند و ما نمی توانیم آنهارا ببینیم ولی می­توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. حالا یک پرانتز کوچک اینجا باز کنم. در وادی علوم غریبه بسیاری از کارها با کمک همین موجودات غیرانسان انجام می­شود.


  غیرانسان یعنی چه؟

  یعنی موجودات هوشمند و مختاری که انسان نیستند.


  این ها چند گونه هستند؟

  آنهایی که شناخته­شده­تر هستند و اهل این حوزه می­شناسند، یکی جنها هستند که طبقه­بندی خودشان را دارند، مثلاً عفاریت [=عفریت­ها] ، دیوها و... دوم پری­ها هستند وسوم فرشته­ها.


  که این دو نوع آخر متمایز از جن هستند.

  بله.


  پس کلاً شد چهار گونه موجود هوشمند مختار: انسان­ها، جن­ها، پری­ها و فرشته­ها؟

  بله. حالا برای اینکه پرانتزم را ببندم، بر کل موضوعات متافیزیکی ـ هرچند که ظاهراً متافیزیک هم حالا به قول شما کلمه درستی نیست از نظر فلسفی، اما به هر حال اشتباه مصطلح است ـ دو سیستم حاکم است: یکی سیستم­های قائم به نفس و دیگری سیستم­های قائم به موکل. در سیستم­های قائم به نفس افراد با روح خودشان کار می­کنند. خیلی از جوکی­های هندی از همین سیستم استفاده می­کنند.روح انسان وقتی از کالبد خارج می­شود خیلی از توانمندی هایش بارز می­شود.

  اما سیستم­های قائم به موکل. این سیستم ها پایه­شان در علم لیمیا است که علم تسخیرات است. چند گونه هم ارتباط­گیری با این موجودات هست.


  چه هستند این چندگونه؟

  به طور کلی می­گویند تسخیرات، اما چندان عبارت کامل و جامعی نیست. یک وقت شما دستور العمل­هایی انجام می­دهید و یا از نظر روحی به درجه­ای می­رسید که اینها در اختیار شما قرار می­گیرند. ولی گاه برعکس است؛ مثلاً بعضاً در سیستم­های شیطانی فرد در اختیار آنها قرار می­گیرد. باز هم فرد توانمندی­هایی پیدا می­کند، اما در واقع فرد مسخر آنهاست. نوع سوم هم این است که ارتباط دو طرفه است.


  یک لحظه اینجا توقف کنیم و من بپرسم که این تقسیم­بندی شیطانی و رحمانی که گفته می­شود چیست؟

  جن­ها مانند انسان­ها چند گروه هستند. انسان­هایی هستند که انسان­های مثبت ـ و نه الزاماً دینی ـ هستند. عده­ای دیگر انسان­های منفی­ای هستند. و عده­ای دیگر انسان­هایی خنثی هستند. نه مفیدند و نه خطرناک. راجع به جن­ها هم همینطور است. ولی دو طبقه دیگر [پری­ها و فرشته­ها] رحمانی محسوب می­شوند. جن­هایی هستند که در زمینه­ی دینی پایبند به دین هستند و حتی مسلمانند.


  ظاهراً حتی مذهب هم دارند، شیعه و سنی و...

  آنها اتفاقاً در این زمینه­ شاخه­هایشان از ما خیلی بیشتر است. آنها بخاطر طول عمری که دارند، ممکن است پیرو مذاهبی باشند که پیروان انسانی آن حالا منقرض شده باشند.


  مثالی هم دارید؟

  بله. مثلاً فرقه­ای دارند به نام «یوسفی». این یوسف، یوسف پیامبری که ما می­شناسیم نیست. تنها یک پیامبر جن وجود داشته است و آن یوسف است. این را، هم روایات می­گوید و هم ما با آن مواجه بوده­ایم. خود این پیامبر فوت کرده اما پیروانش هستند. خلاصه اینکه تنوع دینی آنها بیشتر از ماست.

  برخی به اشتباه می­گویند که جنها سنی ندارند. چون عمر اینها طولانی است، زمان واقعه غدیر حاضر بوده­اند و دیده­اند، پس سنی ندارند. اما این غلط است. خیلی از انسان­هایی که آن زمان بودند و با حضرت علی بیعت هم کردند، بعداً تغییر جهت دادند. جن­ها هم طبیعتاً ممکن است در این زمینه دچار لغزش شده باشند و به زعم ما منحرف شده باشند، هرچند که به زعم خودشان بر حقند.

  به هر جهت شاخه­های دینی اینها گسترده است. چون پیامبران از ابتدا که رسالت پیدا می­کردند، غالباً پیامبر جن­ها هم بوده­اند.

  اما بحث رحمانی و شیطانی بودن. به طور کلی، ظاهرا آنهایی از جن­ها که دین و مذهبی دارند باید رحمانی باشند، اما صد در صد اینطور نیست. چون خیلی­هایشان علیرغم اعتقاد به خدا و پیامبری، پایبند اخلاق نیستند و شیطنت می­کنند.


  پس ممیزه رحمانی و شیطانی بودن چیست؟

  آنهایی که ما غالباً رحمانی محسوب می­کنیم مسلمان ها هستند، البته قصد مطرح کردن تعصبات دینی را ندارم. ضمن اینکه ناگفته نماند، حتی برخی سنی­ها هم رحمانی نیستند و گاه شیطنت­هایی می­کنند. حتی یهودی­ها.خیلی مواقع با آنها درگیر می­شویم. آنها بخاطر تعصبات دینی کهدارند، متاسفانه شیطنت­هایی در قبال ما انجام می­دهند، و با مسلمانان وخصوصا شیعهها خیلی بد تا می­کنند.


  این شیطنت­ها یعنی چه؟ ممیزه شیطنت چیست؟

  بحثاول دینی است. اما اگر آن را کنار بگذاریم، ممیزه اصلی،بحث مردم­آزاری و آزار رساندن به انسان­هاست. مثلاً جن یهودی داریم که به انسان­های مسلمان آزار می­رسانند. جن شیعه­ی خطاکار هم داریم، اما ندرتاً پیدا می­شوند. پس رحمانی بودن چند فاکتور دارد: یکی اعتقاد به خدا و دیگر عدم ایذاء مردم.


  اگر جنی خداباور نباشد و مردم­آزاری نکند باز هم شیطانی است؟

  آنها می­شوند همان خنثی­هایی که گفتم.

  حال اگر بخواهیم بحث لیمیا را تمام کنیم، لیمیا علم تسخیرات بود و اینکه به هر جهت ارتباطی با این موجودات برقرار ­شود. یکی از پایه­های علوم غریبه، این است که کسی نمی­تواند در آخرین شاخه مستقیماً وارد شود. یعنی نمی­شود که شما در لیمیا وارد نشوید و در قسمت های بعدی توفیق خاصی داشته باشید مگر در ریمیا که در جای خود توضیح خواهم داد.

  شاخه­ی بعدی علم هیمیا است. هیمیا علم طلسمات است که بعد از علم تسخیرات بدست می­آید. یعنی کسی نمی­تواند در لیمیا وارد نشود اما در هیمیا وارد شودمگر خیلی ضعیف و با اذن استاد. اساس طلسمات بر لیمیا است. اما کسی که لیمیا را در اختیار دارد الزاماً هیمیا را در اختیار ندارد.


  پس طلسمات از طریق این موجودات مثل جن­ها انجام می­شود؟

  بله همینطور است. عوامل اجرایی این طلسمات غالباً جن­ها هستند.


  چرا می­گویید غالباً؟

  چون داستان دیگری هم هست که اگر شد سر جای خودش توضیح می­دهم.

  علم بعدی سیمیا است که علم گسترده­ای است و بحث اصلی آن «چشم­بندی» است، یعنی به خطا انداختن افراد است. در داستان­ها داریم که شخصی آمد پیش پادشاه ـ احتمالاً شاه عباس ـ برای محاکمه، و محکوم می­شود. ناگهان فرد شیرجه میزند داخل خمره­ای که در گوشه­ی اتاق بوده و ناپدید می­شود. شیخ بهایی هم پشت سر او شیرجه می­زند داخل خمره. دیگران می­بینند که این دو نفر رفتند داخل خمره­ای که شاید دست یک نفر هم به زور در آن جا می­شود. بعد از چند لحظه می­بینند که شیخ بهایی از خمره آمد بیرون و دست کرد آن شخص را هم از خمره کشید بیرون. در واقع این یک چشم­بندی بوده. آدم طبیعتاً داخل خمره جا نمی­شود. دیگران اینطور تصور می­کنند که اینها رفتند داخل خمره در صورتی که در واقع هیچ کدام در خمره نرفتند. یا مثلاً دستورالعمل خاصی هست که اگر شما انجام دهید همه می­بینند که شما پریدید در آسمان و پرواز کردید و رفتید در حالی که شما هنوز همانجا هستید.


  خیلی از کارهای مرتاض­های هند گویا از این قسم است.

  بله، البته نه همه آنها. یک نمونه خاطر من هست که یکی از اقوام تعریف می­کرد که در بچگی رفته بوده هند و رفته بودند جایی که مرتاضی خوابیده بود و جمعیت دورش را گرفته بودند. او تعریف می­کرد که من می­دیدم که طرف روی زمین خوابیده در حالی که جمعیت آسمان را نگاه می­کند. حالا به هر دلیلی، شاید چون بچه بوده، آن مرتاض روی این بچه کار نکرده بوده.


  این کار هم از طریق آن موجودات انجام می­شود؟

  بله. در واقع چیزی است بین لیمیا و هیمیا. هم بحث تسخیرات درش هست و هم بحث طلسمات. اینجا هم نمی­شود که شما لیمیا و هیمیا نداشته باشید اما از سیمیا استفاده کنید.

  اما علم آخر که از علوم قبلی جداست، ریمیا است. ریمیا در واقع علم شعبده است که با استفاده از علم و ابزار انجام می­شود.


  یعنی اصلاً امر ماوراء الطبیعی در آن نیست؟

  نه، اما چون در گذشته خیلی عجیب بنظر می­رسیده و دست عده­ی محدودی بوده جزو علوم غریبه طبقه­بندی شده. مثلاً از باروت استفاده می­کردند برای تولید نور و انفجار و این برای افراد خیلی عجیب بوده، در حالی که کاملاً علمی است. در واقع نوعی حقه­بازی است.


  حالا از این پنج شاخه­ای که توضیح دادید، آخری که هیچ، راجع به کیمیا هم که مقداری صحبت کردیم. می­ماند آن سه شاخه، که از بین آنها لیمیا یعنی همان علم تسخیرات از بقیه جالب­تر بنظر میرسد. کمی راجع به آن و راجع به سه موجودی که گفتید صحبت کنیم، یعنی جن­ها، پری­ها و فرشته­ها. راجع به جن­ها کمی توضیح دهید. اینها چه جور موجوداتی هستند؟ ماهیتشان چیست؟ کمی راجع به طول عمرشان و غیره صحبت کنید.

  اینها را دانه­دانه برسی کنیم و جلو برویم. ماهیت اینها به نوع خلقتشان بر می­گردد. تفاوت این موجودات در خلقتشان است. مثل اینکه گفته می­شود انسان از خاک خلق شده یا در واقع از گل، جن از آتش خلق شده است، از شعله­ی آتش. باز این هم فرق می­کند. هر قسمتی از آتش موجودی می­شود.


  « مَّارِجٍ مِّن نَّارٍ» ... [الرحمن15: وَخَلَقَ الْجَانَّ مِن مَّارِجٍ مِّن نَّارٍ: و جنّ را از شعله‌های مختلط و متحرّک آتش خلق کرد].

  بله. جن از شعله آتش خلق شده.پریها از آب خلق شده­اند. اشتباهی که در اینجا رخ می­دهد این است که عده­ای می­گویند پری واژه فارسی برای جن است. عرب­ها «پ» ندارند و می­گویند جن.در حالی که کاملاً غلط است. پری­ها موجودات کاملاً متفاوتی هستند. برخی معتقدند که فرشته­ها از باد خلق شده­اند که این هم غلط هست؛ خلقت فرشته­ها از نور است. امااین نور همان فوتونی که ما می­شناسیم نیست. میشود گفت مبنای خلقت آنها همان نوری است که قرآن می­گوید «الله نور السماوات و الارض» که این نور، ماهیت خاصی دارد.

  این از خلقت جن­ها. اما طول عمر جن­ها. عمر جن­ها خیلی طولانی است. ساختارشان اینطوری است. میانگین عمر انسان اگر 70 سال باشد، میانگین سن آنها 7 هزار سال است.


  ظاهراً به نژادشان هم بستگی دارد.

  نه، چندان ارتباطی با نژادشان ندارد. اما حالا که گفتید نژاد، بهتر است کمی توضیح بدم. نژاد جن­ها خیلی گسترده است. در انسان­ها مثلاً پنج، شش نژاد کلی زردپوست، سیاه پوست و ... داریم.یا مثلاً میگوییم اسلاوها که خیلی قد بلند هستند میانگین قدشان 180 سانت است، اما مثلاً زردپوست­ها که قدشان کوتاه است میانگینشان 160 است. اما تنوع گونه زیستی جن­ها خیلی خیلی زیاد است. این­ها از نژادی که به اندازه یک مشت بسته­ی ما باشند هستند تا عفاریت. عفریت­ها هم زیرمجموعه­ی جن­ها هستند، اما با خلقتی کمی متفاوت. عفریت­هایی هستند که یک چشمشان به اندازه میدان آزادی است. اینقدر بزرگ هستند.


  مگر اینها مادی هستند که از اندازه صحبت می­کنید؟

  جنها عالم خودشان را دارند. چیزی از نوع عوالم موازی.عوالم موازی پایه و اساس یکسان دارند اما ساختارهای متفاوت دارند.


  وسعت دو عالم یکی است؟

  شرایط خودش را دارد. چون عالم آنها مثل عالم ما جسمانی نیست، مثلاً می­توان وارد فضای این اتاق شد، اما گویی وارد یک دریا شده باشی. قوانین خودش را دارد. مثل عالم ما که قوانین خودش را دارد.


  بُعد هم دارند؟

  بله، حتی بعد زمان هم بر ایشان حاکم است و چهار بعد دارند. علیرغم اینکه میتوانند تا حدی در گذشته و آینده سفر کنند اما زمان بر ایشان می­گذرد.


  این تا حدی یعنی چه؟

  به خاطر بحث آینده است. چون همه­­ی آنها به آینده دسترسی ندارند.

  اما بحثی که می­گفتم این بود که اینها در عالم خودشان اندازه دارند و وقتی می­خواهند به عالم ما وارد شوند، می­توانند قالب بگیرند. می­توانند به هر شکلی در بی­آیند. از یک مورچه بگیر تا یک دیو سه سر.


  پس آن جنی که یک چشمش به اندازه میدان آزادی است در عالم خودشان آنقدری است.

  بله، آنجا به این صورت است.


  ولی همان موجود بزرگ هم می­تواند به صورت موجودی کوچک در عالم ما ظاهر شود؟

  بله. ما مواجه بودیم با این مسئله.


  توانمندی­های جن­ها به چه چیزهایی بستگی دارد؟

  به چند عامل. یکی بحث فیزکشان است. فیزیک در عالم خودشان یعنی اندازه­­ی آنها. دوم به نژادشان بستگی دارد. مثل ما انسان­ها که برخی نژادها باهوشتر و برخی از نظر فیزیکی آماده­تر هستند.


  توانایی­های این­ها چه چیزهایی است؟ اگر بخواهیم برای انسان بشماریم، می­گوییم توانایی ذهنی، قدرت بدنی، سرعت و چیزهایی از این دست.برای آنها چه چیزهایی مطرح است؟

  قوای ذهنی برای آنها وجود دارد، چون همه­ی آنها در یک سطح از توان ذهنی نیستند و اختلافاتشان هم خیلی زیاد است. (یک پرانتز هم اینجا باز کنم و آن اینکه جن­ها با انسانها از نظر ساختار ذهنی و فکری یک مقداری متفاوتند.اینکه یک موضوع وقتی پیچیده است گفته می­شود به عقل جن هم نمی­رسد، این کاملاً غلط است. توانایی ذهنی یکی از مولفه­های برتری انسان به جن است. مولفه­ی دیگر روح انسان است. روح انسان قابلیت تعالی و قابلیت­های بیشتری دارد نسبت به جن­ها).توانمندی فیزیکی هم برای آنها هست. توانایی­شان در سفر در زمان هم هست. سرعتشان هم هست ... دیگر توانمندی خاصی را در ذهن ندارم که بخواهیم به آنها نسبت بدهیم. اگر بپرسید می­توانم بگویم آره یا نه، اما حضور ذهن ندارم.


  مثلاً عفریت­ها که زیرمجموعه­ای از جن­ها هستند، بزرگ جسه و از نظر فیزیکی خیلی توانمندند. از طرف دیگر غالب جن­ها از نظر فیزیکی از عفریتها ضعیف­ترند، اما توانایی ذهنی بیشتری دارند.

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 2. صلوات ها 14


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  901
  حضور
  38 روز 18 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2931  با سلام و عرض ادب

  به نظر میاد که این علوم برای موضوعات بسیار مهمی استفاده میشد که دور از دسترس اکثر افراد مونده

  میتونم بپرسم برا چه کارهایی استفاده میشد؟
  الهی :
  مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

 4. صلوات


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مداحی آقا امام زمان و امام حسین ، موزیک غمگین
  نوشته
  661
  حضور
  25 روز 3 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  2113  بابا چرا استاید سایت ساکت هستن ؟؟؟
  اساتید موافق این صحبت ها هستید آیا ؟
  چشم ها را شستم جور دیگر دیدم

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
  با سلام و عرض ادب

  به نظر میاد که این علوم برای موضوعات بسیار مهمی استفاده میشد که دور از دسترس اکثر افراد مونده

  میتونم بپرسم برا چه کارهایی استفاده میشد؟
  علم مثل چاقو می ماند بستگی به استفاده و هدف افراد از ان را دارد این علم نیز مانند سایر علوم جنبه های شر و خیر دارد هر کسی خود می داند به چه هدفی دنبال این علوم میگردد

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 8. صلوات ها 6


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  نقل قول نوشته اصلی توسط نوکر اهل بیت نمایش پست ها
  بابا چرا استاید سایت ساکت هستن ؟؟؟
  اساتید موافق این صحبت ها هستید آیا ؟
  دوست عزیز اساتید نظاره گر موضوعات هستند اگر لازم باشه حتما وارد عمل میشوند بعد شما تو مباحث حرفی خلاف عقل و شرع میبینی
  اگه نمیبینی که نیست تامل کن و اول جملات را بخوان تا خدف این مباحث را متوجه بشی

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  901
  حضور
  38 روز 18 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2931  نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
  علم مثل چاقو می ماند بستگی به استفاده و هدف افراد از ان را دارد این علم نیز مانند سایر علوم جنبه های شر و خیر دارد هر کسی خود می داند به چه هدفی دنبال این علوم میگردد

  منظورم اون افراد بسیار بزرگ هست که به خاطر بزرگ بودن روحشون به اونها رسیدن مثل شیخ بهایی خدا چرا اون اختیارات رو به اونها داده ؟
  الهی :
  مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

 12. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۳
  علاقه
  مداحی آقا امام زمان و امام حسین ، موزیک غمگین
  نوشته
  661
  حضور
  25 روز 3 ساعت 36 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  2113  ارتباط با جن به دو صورت تسخير و احضار يا رابطه عادي ممكن است.

  تسخير و احضار جن، به فتواي فقها حرام است. شهيد بزرگوار آيه‌الله دستغيب در كتاب گرانسنگ گناهان كبيره مي نويسد: «تسخيرات» استخدام و تسخير كردن ملك يا جن يا ارواح بشر يا ساير حيوانات و غيره است كه تمام اين­ها حرام و از اقسام سحر شمرده شده است. شيخ انصاري در مكاسب مي‌فرمايد: «تعريف‌هايي كه براي سحر شده، شامل تمام انواع تسخيرات مي‌شود. شهيد اول و ثاني عليهما الرحمه با اين كه شرط حرام بودن سحر را، ضرر رسانيدن به غير مي‌دانند با اين وصف تصريح مي کنند كه استخدام ملك يا جن از سحر و حرام است».[1]

  شايان ذكر است كه به عقيده برخي، انسان به هيچ وجه نمي‌تواند جنيان مؤمن و مسلمان را كه داراي قدرت مافوق طبيعي‌اند، مسخر كند. و تنها قدرت تسخير ارواح و اجنه خبيثه و شياطين را دارد.

  درموردارتباط «جن» اگر چه برخي فقها آن را به مقدار ضرورت براي دفع برخي بيماري‌ها اجازه دادند, ولي باز هم آن را بدون اشكال نمي دانند.

  1. معاد شناسي، سيد محمد حسين طهراني، انتشارات حكمت، ج 3.
  چشم ها را شستم جور دیگر دیدم

 13. صلوات ها 2


 14. #8

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
  منظورم اون افراد بسیار بزرگ هست که به خاطر بزرگ بودن روحشون به اونها رسیدن مثل شیخ بهایی خدا چرا اون اختیارات رو به اونها داده ؟
  از اول که بهشان نداده اول خود سازی کردن ظرفیتش را بدست اوردن بعد بهشان خداوند عنایت کرده اول باید پایه درست شود انجام واجبات و ترک محرمات این رازه بزرگانه

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 15. صلوات ها 4


 16. #9

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۹۱
  نوشته
  901
  حضور
  38 روز 18 ساعت 39 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2931  نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
  از اول که بهشان نداده اول خود سازی کردن ظرفیتش را بدست اوردن بعد بهشان خداوند عنایت کرده اول باید پایه درست شود انجام واجبات و ترک محرمات این رازه بزرگانه
  بابا منظورم اینه که اون علوم غریبه رو خدا برای چه بهشون داده بوده تا مثلا مس رو به طلا تبدیل کنن و وضع مالیشون خوب شه یا چی؟؟ چیو ثابت میکنه این علم
  الهی :
  مرا از غیر خودت , سخت ناامید گردان

 17. صلوات ها 2


 18. #10

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۹۳
  علاقه
  13 آبان :)
  نوشته
  457
  حضور
  24 روز 4 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  27
  صلوات
  1734  نقل قول نوشته اصلی توسط *شیوا* نمایش پست ها
  بابا منظورم اینه که
  بابا؟ بابا کیه؟
  خانم خوب سوالتو اینطوری بپرس:
  این کیمیا کاربردش چیست؟
  ---
  آیت الله نخودکی رحمه الله به امام خمینی فرمودند: اگر به تو کیمیا را آموختم که با آن کوه و صحرا را طلا کنی قول می دهی از آن سو استفاده نکنی؟
  حالا ما ماندیم کیمیا کاربردش چیست؟
  «عابدى هفتاد سال خدا را بندگى كرد، روزها را روزه و شبها را به نماز مى‌ايستاد، آنگاه حاجتى از خداوند متعال طلب نمود، ولى بر آورده نگرديد، رو به خود كرد و گفت: اشكال از خود تو است، چون اگر در تو خيرى مى‌بود، حاجتت روا مى‌شد، در اين هنگام خداوند متعال فرشته‌اى براى او فرستاد و گفت: اى فرزند آدم! اين يك لحظه‌اى كه خود را كوچك شمردى، از تمام عبادتهاى گذشته‌ات بهتر است»

 19. صلوات ها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۱۰, ۰۹:۱۰
 2. پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۰۹, ۰۹:۴۴
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۸, ۲۱:۴۲
 4. مقایسه ؛ بلایی خانمان سوز یا سکویی برای پرش؟؟؟؟؟
  توسط راهی در انجمن مهارت های زندگی
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۲:۰۲

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود