جمع بندی پاک بودن متنجس برای وسواسی

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پاک بودن متنجس برای وسواسی

سلام
شخصي هستم وسواسي که از ايت الله سيستاني تقليد ميکنم
چند سالي هست که مبتلا به وسواس شده ام
وسواس طوري وجودم را فرا گرفته که در زندگي ام مرا دچار مشکلات بسيار بزرگي کرده از کارم مانده ام
اهالي خانه از کارهايم خسته شده اند وديگر تحمل کارهاي من راندارند
خودم هم واقعا ديگر برايم سخت شده
الان در استانه ازدواج قرار گرفته ام اما به خاطر وسواس قادر به انجام اين کار نيستم
شهرت وسواسم در بين فاميل هم هست حتي.
نمازهاي قضا شده ام که سر به فلک کشيده اند
در مورد نجاسات وپاکي همه احکام را کامل خوانده ام و خوب ميدانم تا يقين کامل به نجاست نرسد نجس نيست هميشه اندوهگين وغمگينم به خاطر وسواسي که دارم از همه جا ماند ه ام و از همه عقبم

دوش گرفتنهاي هر روزم اصراف زياد اب دیگر کلافه ام کردند
وناراحتي هايي که برايم به وجود امده ديگه نايي برايم نگذاشته
ميگند عرف مردم رو نگاه کنيد ومثل اونها رفتار نماييد ولي عرف مردم رو که ميبينم اصلا هيچ کس به متنجسها و حتي خود نجاست ها اهميتي قائل نيست
انگار نه انگار
مثلا برادرام يا خيلي هاي ديگه که همگي اهل نماز وروزه هم هستندولي هيچ کدام اصلا احکام نجاسات و پاکي رو نميدانند
فتواي ايت الله سيستاني را هم در مورد وسواس کامل خوانده ام اما دردم را دوا نکرد
ايت الله مظاهري هم که از مراجع تقليد ميباشند در رساله خود فتوا داده اند >>
پيروي از حکم ايشان من را به حالت عادي زندگي بر ميگرداند
اما من مقلد ايت الله سيستاني هستم ودستور ايشان در مورد وسواس فتوا است احتیاط نیست
میخواستم ببینم ایا راهی برای تغیر مرجع من یا در این دستور رجوع به مساله ایت الله مظاهری وجود دارد یا نه چون این تنها چاره درمان من است البته با توضیح کامل
خیلی ممنون خدا نگهدارتان

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

hmhm180;585059 نوشت:
سلام
شخصي هستم وسواسي که از ايت الله سيستاني تقليد ميکنم
چند سالي هست که مبتلا به وسواس شده ام
وسواس طوري وجودم را فرا گرفته که در زندگي ام مرا دچار مشکلات بسيار بزرگي کرده از کارم مانده ام
اهالي خانه از کارهايم خسته شده اند وديگر تحمل کارهاي من راندارند
خودم هم واقعا ديگر برايم سخت شده
الان در استانه ازدواج قرار گرفته ام اما به خاطر وسواس قادر به انجام اين کار نيستم
شهرت وسواسم در بين فاميل هم هست حتي.
نمازهاي قضا شده ام که سر به فلک کشيده اند
در مورد نجاسات وپاکي همه احکام را کامل خوانده ام و خوب ميدانم تا يقين کامل به نجاست نرسد نجس نيست هميشه اندوهگين وغمگينم به خاطر وسواسي که دارم از همه جا ماند ه ام و از همه عقبم

دوش گرفتنهاي هر روزم اصراف زياد اب دیگر کلافه ام کردند
وناراحتي هايي که برايم به وجود امده ديگه نايي برايم نگذاشته
ميگند عرف مردم رو نگاه کنيد ومثل اونها رفتار نماييد ولي عرف مردم رو که ميبينم اصلا هيچ کس به متنجسها و حتي خود نجاست ها اهميتي قائل نيست
انگار نه انگار
مثلا برادرام يا خيلي هاي ديگه که همگي اهل نماز وروزه هم هستندولي هيچ کدام اصلا احکام نجاسات و پاکي رو نميدانند
فتواي ايت الله سيستاني را هم در مورد وسواس کامل خوانده ام اما دردم را دوا نکرد
ايت الله مظاهري هم که از مراجع تقليد ميباشند در رساله خود فتوا داده اند >>
پيروي از حکم ايشان من را به حالت عادي زندگي بر ميگرداند
اما من مقلد ايت الله سيستاني هستم ودستور ايشان در مورد وسواس فتوا است احتیاط نیست
میخواستم ببینم ایا راهی برای تغیر مرجع من یا در این دستور رجوع به مساله ایت الله مظاهری وجود دارد یا نه چون این تنها چاره درمان من است البته با توضیح کامل
خیلی ممنون خدا نگهدارتان

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

رجوع به مرجع دیگر معلوم نیست بتواند مشکل شما را حل کند و اگر فتوای آیت الله سیستانی هم به درستی عمل شود مشکل حل می گردد:

پرسش: من وسواس دارم در امور نجس وپاکی میشود مرا راهنمایی کنید ؟

پاسخ: اول: در آب کشیدن چیزهای متنجس به یک و یا دو بار اکتفا نمائید هرچند یقین داشته باشید که آن چیز هنوز نجس است.
دوم: اگر از راهی یقین به نجس شدن چیزی پیدا نمودید که آن راه برای غیر شما یقین آور نیست به این یقین اعتنا ننمائید و آن چیز را آب نکشید. و همچنین در هر حال به شک در نجاست اعتنا نکنید.
سوم: بدانید که اگر به روش فوق الذکر عمل کنید هرگز نزد خداوند متعال مسئولیتی نخواهید داشت، و این معنا را مکرراً به خود تلقین نمائید تا انشاء الله تعالی عارضه وسوسه شما کم کم مرتفع شود. (1)

پی نوشت:
آیت الله سیستانی ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
http://www.sistani.org/persian/qa/01082/[/]

موضوع قفل شده است