تبریک هفته تربيت بدني (26 مهر تا دوم آبان)
سلام و عرض ادب

:ورزش بعنوان فعالیتی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و بر همین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار میدهد.

حرکت اولین گام در جهت اساس و بنیان ورزشهاست . ورزش نماد قدرت ، همت صلابت ، ایستادگی و ارزشهای والای انسانی است .رهمه ماواجب است که ورزش را در تمام زمینه ها جدی بگیریم.(مقام معظم رهبری)
*
*
*
روزتربیت بدنی روز اندیشیدن به روش های توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانیت و پهلوانی است
*
*
*
امامسجاد (ع) در رساله حقوق می فرماید «بدن تو بر تو حقی دارد . حق آنست که آنرا سالم نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختیها و در کمال نشاط نگهداری .»
*
*
*
روزتربیت بدنی، روز اندیشیدن به روش های توسعه و رشد وجودی انسان و معرفی الگوهای انسانیت و پهلوانی است.
*
*
*
مقاممعظم رهبری " ورزش، اطمینان و اعتماد نفس در انسان ایجاد مى‏کند وجوان را به خودش مطمئن و خاطر جمع مى‏کند. "
*
*
*
انسانبرای رسیدن به کمال انسانیت در مسیر الهی نیاز به تقویت وتربیت روح و وجود انسانی خود را دارد واین امر میسر نمی شود مگر با تربیت بدن با ورزش ،که یکی از مکملهای غذایی بدن است
*
*
*
ورزشعرصه توقف ناپذیری است که برای آن حد و مرزی به لحاظ توسعه و پیشرفت وجود ندارد و باید دوچندان بکوشیم تا از قافله رشد عقب نمانیم.
*
*
*
تربیتبدنی واژه ای است به وسعت رشد و تربیت و کمال انسان و مسیر الهی ٱن که با تقویت و تربیت تمامی ابعاد وجودی انسان جسمانی ، روحانی ، تعقلی ، اجتماعی و اعتقادی انسان را به کمال می رساند
*
*
*
روزتربیت بدنی و ورزش که سرآغازی برای ایجاد انگیزه و روحیه ی شور و نشاط بیشتر در سطح جامعه ورزش است را به کلیه ی جامعه ورزشکاران و جوانان کشور تبریک عرض می نمایم.
*
*
*
ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تأمین شادابی و سلامتیجسم و روح و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقشی اساسی و بنیادی دارد و برهمین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار میدهد.
*
*
*
تبریک هفته تربيت بدني (26 مهر تا دوم آبان)
من هم به نوبه ی خودم هفته تربیت بدنی و ورزش (۲۶مهرماه لغایت ۲آبان ماه) برهمه ورزشکاران و ورزش دوستان گرامی باد.باتشکرفراوان