صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کفویت مذهبی در ازدواج

نوشته
    123
    حضور
    4 روز 12 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    410

کفویت مذهبی در ازدواج

سلام. میخواستم بدونم اگه همین جا سوالم رو مطرح کنم کارشناستون جواب میدن؟
    من خواستگاری دارم که تا حدی با دین آشناست. یعنی میگه نماز میخونم اما گاهی اول وقت گاهی آخر وقت و گاهی هم وسط وقت. اهل نماز مستحب و روزه مستحب و مسجد و هیئت و نماز جمعه و اینا هم تا حد زیادی نیست. از نظر ظاهری هم کمی از من کوتاه تر و بسیار لاغر تر از منه ( خیلی زیاد). در زمینه رعایت حلال و حرام هم میگه تا اونجایی که بتونم رعایت میکنم. وضع مالیش هم تقریبا خوبه. یعنی بیشتر برای کارش وقت میذاره تا چیزای دیگه. محرم و نامحرم رو هم رعایت میکنه. اخلاق داخل خانواده اش هم بسیار بسیار خوبه. در ضمن چون مهندس نرم افزاره خیلی توی اینترنت می چرخه که من اصلا دوست ندارم. برای من اینکه همسرم حداقل اهل نماز اول وقت و مسجد باشه خیلی مهمه . میخوام بعدا به بچه ام بگم که ببین پدرت رو ازش یاد بگیر. اما حالا خیلی مرددم. وضع اقتصادی اونچنان برام مهم نیست. در کل از نظر مذهبی ( که برای من خیلی اهمیت داره) اندکی پاین تره. مثلا میگه ممکنه من راضی نباشم که شما تو دوران عقد برین اعتکاف. یا بعد از ازدواج برای جشن تولد امامان یا مراسم عزاداری برین مسجد.
    در ضمن اخلاق من یه جوریه که اگر کسی در این زمینه ها با من مخالفت کنه ته دلم ازش دلگیر میشم و فراموش نمیتونم بکنم. این قسمت مذهبی برای من ، جزو همون 70 یا 80 درصدی که باید باشه قرار میگیره. من 26 سال و اون سی ساله است.
    میشه منو راهنمایی کنید؟

2. صلوات ها 9

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,515
    حضور
    174 روز 16 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58283

با نام و یاد دوست

کفویت مذهبی در ازدواج

کارشناس بحث: استاد راهنما

5. صلوات ها 6

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 31 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی کفویت به معنای تناسب صد در صدی نمی باشد چرا که تناسب صد در صدی اگر نگوییم اصلا نیست حداقل بسیار نادر است پس هر معیار نیز برای خود اصولی دارد و فروعی.اگر این آقا آن اصول اصلی معیار مورد نظر(مذهبی بودن یا با ایمان بودن)را داشت نسبت به فروع می شود چشم پوشی نمود البته اصول و فروع بستگی به خود و احساسات خودتون دارد
    دقت فرمایید معمولا خانمها نسبت به آقایان مذهبی تر هستند و نسبت به انجام مستحبات راغب تر هستند این فرد و لو آنکه مثل شما مقید به مستحبات نیستند ولی ویژگیهی مثبتی دارد و کارهای حرام را نیز مرتکب نمی شوند و این خود امتیاز می باشد
    خواسته های خود را به صورت منطقی با او در میان بگذارید و هر موردی را دیدید که نمی توانید ان را بپذیرید و ممکن است در اینده زندگی شما را با مشکل مواجه کند را مورد توجه قرار دهید و جزء ملاکهای و معیارهای اصلی خود قرار دهید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

7. صلوات ها 7

نوشته
    756
    حضور
    25 روز 31 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3674

نقل قول نوشته اصلی توسط فیزیکدان نمایش پست ها
    در ضمن اخلاق من یه جوریه که اگر کسی در این زمینه ها با من مخالفت کنه ته دلم ازش دلگیر میشم و فراموش نمیتونم بکنم. این قسمت مذهبی برای من ، جزو همون 70 یا 80 درصدی که باید باشه قرار میگیره. من 26 سال و اون سی ساله است.
    میشه منو راهنمایی کنید؟
    با عرض سلام مجدد
    بعضی مواقع نیاز است که انسان خود را را اصلاح کند و رفتار خود را تعدیل کرده و کمتر ناراحت شود لذا اگر بخواهید در زندگی زود ناراحت و دلگیر شوید زندگی را به کام خود و همسرتون تلخ می کنید چرا زندگی پر است از فراز و نشیبهای مختلف و انسان باید ظرفیت خود را در این مواقع بالا ببرد
    اگر با مخالفت با شرکت در این جلسات بسیار ناراحت می شوید به گونه ایکه زندگی شما را دچار بحران میکند و ممکن است به زندگی شما آسیب بزند پس جزء ملاکهای اصلی حساب می شود و الا خیر

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

9. صلوات ها 6

نوشته
    123
    حضور
    4 روز 12 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    410

سلام مجدد خدمت کارشناس محترم. من یه چند تا مشل دیگه هم دارم. یکی این که یه مقدار افسردگی دارم که نیاز به دارو داره ولی تا به حال درمان نکرده ام. دوم این که یک بیماری عفونی زنان دارم که خوب میشه اما خیلی دیر و هنور برای درمانش اقدام نکرده ام. سوم این که دو جلسه باهاش صحبت کرده ام و تنها چیزی که منوو به طرفش جلب میکنه داشتن کار ثابت و اخلاق خوبشه. چطور بگم اصلا به دلم نمیشینه به عنوان کسی که بخوام همسرش باشم و باهاش لرتباط زناشویی داشته باشم. خیلی خیلی مرددم و وقتی به تصمیمی که باید بگیرم فکر میکنم اضطراب شدید و تپش قلب و گر گرفتگی دارم. نمیدونم چپکار کنم. چون من به کسی احتیاج دارم که توزندگی بهم عشق بورزه و نیاز جنسیم در حداقله. شاید الان که مجردم ماهی یکبار هم نیاز نداشته باشم. نمیدونم اول باید به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنم و کامل درمان بشم یا این که اول جئاب بدم و بعدا. در ضمن این ها خیلی هول هستن و میخوان زودتر کار رو تموم کنن.
    آق در یک کلام من اصلا شوهر نمیخوام. یعنی شاید دو سه سال پیش تمایل داشتم ولی الان اصلا نه. هیچ حسی خاص راجع به همسر ندارم. اگرم بخوام جواب بدم فقط به خاطر اینه که رو دست خانواده نمونم و پیر که میشم تنها نباشم.
    خیلی وقته که در دعاهام از خدا میخوام که همسر خوبی نصیبم کنه. میترسم این همون باشه و اگه ردش کنم یه عمر حسرت بخورم. خیلی گریه میکنم و در تصمیم گیری کاملا متزلزلم. حتی یه اتفاق خیل یکوچیک تو زندگی منو به شدت ناراحت و غمگین میکنه. چکار کنم چون میگن ازدواج مسیری پر از مشکلاته.
    ترا به خدا آقا یا خانک کارشناس به من جواب بدین.

11. صلوات ها 4

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

نقل قول نوشته اصلی توسط فیزیکدان نمایش پست ها
    چطور بگم اصلا به دلم نمیشینه به عنوان کسی که بخوام همسرش باشم
    سلام
    برای خودتون ارزش قائل بشین وقتی به دلتون نمیشینه و اونقدر هم مذهبی نیست که از این نظر تقویتتون کنه و شما رو به خواسته های معنویتون برسونه
    چرا خودتونو در تنگنا قرار میدین؟

شما قراره تو زندگیتون به آرامش برسید ؟
    مگه همینو نمیخواید؟

13. صلوات ها 3

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

نقل قول نوشته اصلی توسط آرامش نمایش پست ها
    شما قراره تو زندگیتون به آرامش برسید ؟
    مگه همینو نمیخواید؟
    نههههه!
    تو زندگی باید سختی کشید یعنی حرف شنید، سرکوفت شنید، فحش خورد، تهمت خورد ، چک و لقد خورد،سم خورد، زنت با سازکتین تو رو تا سر چهار با بیژامه دنبال کنه، بدهکار بشی بری زندون،مریض بشی با ده نوع عمل بری بیمارستونی بشی و چی چی چی تازه شاید خدا تو رو ببخشه نبره جهندم!....فک کنم حدیث هم داریم!

سازکتین:جارو

جارو:سازکتین

15. صلوات ها 3

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

نقل قول نوشته اصلی توسط عزرائیل نمایش پست ها
    نههههه!
    تو زندگی باید سختی کشید یعنی حرف شنید، سرکوفت شنید، فحش خورد، تهمت خورد ، چک و لقد خورد،سم خورد، زنت با سازکتین تو رو تا سر چهار با بیژامه دنبال کنه، بدهکار بشی بری زندون،مریض بشی با ده نوع عمل بری بیمارستونی بشی و چی چی چی

شما خیلی پوست کلفت تشریف دارین!

نقل قول نوشته اصلی توسط عزرائیل نمایش پست ها
    ازه شاید خدا تو رو ببخشه نبره جهندم!....فک کنم حدیث هم داریم!
    چرا گناه کنیم که آخرش مجبور بشیم این همه تاوان بدیم!؟بیشتر بدبختیامون تاوان همین گناهامونه!
    چه حدیثی؟؟؟

در کل هر انسانی حق اینو داره که برای یه زندگی خوب تلاش کنه و درست تصمیم بگیره.

17. صلوات ها 2

علاقه
    فک
    نوشته
    529
    حضور
    14 روز 3 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1790

شما خیلی پوست کلفت تشریف دارین!

منم اگه عزرائیل بودم پوستم کلفت میشد.
    خوشحال و شاد و خندانم...

19. صلوات ها 4

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

چرا گناه کنیم که آخرش مجبور بشیم این همه تاوان بدیم!؟بیشتر بدبختیامون تاوان همین گناهامونه!
    چه حدیثی؟؟؟
    امام صادق گفت هرکی بمیره فقط اون قسمت هایی که عمرش بدرد بخور بود و مریض بود درد می کشید و حساب میکنن و به اندازه همون بهش پاداش میدن!

بعد وقتی ادم میفهمه که چه چیزها رو میشد اینطوری بدست بیاره از خدا می خواد برگرده دنیا و هر روز اونو با قیچی ریز ریز کنن تا بلکه به قصر هایی از طلا و نقره برنز و ملامین دست پیدا کنه!!

اینو واسه این گفتنم و الا شما همش بشینین تو خونه هی اینترنت بازی کنین اخر سر مگه کجا میرین ! ...هیجا یه بیابون تو دهکروه های افغانستان هست که کیب تا کیب پُره میت ...دوست دارین برین اونجا؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری