خواهرزاده من برای کوچک ترین چیزی از کوره در می رود و عصبانی می شود؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواهرزاده من برای کوچک ترین چیزی از کوره در می رود و عصبانی می شود؟

:Gol::Gol:با سلام خواهرزاده من سه ساله و دختر است خیلی عصبی شده و شبها از خواب بیدار میشود و کلی گریه میکند و اصلا ساکت نمیشود هرچی باهاش صحبت میکنند ساکت نمیشود .برای کوچک ترین چیزی از کوره در میرود و عصبانی میشود و باید همه چیز سریع برایش فراهم شود مادر و پدرش از دستش عاصی شده اند .بعضی مواقع میمونیم که باهاش چکار کنیم به کوچکترین چیزی بی دلیل جیغ و گریه راه میاندازد.از نوزادی همینجور بود.وقتی میخوابد باید همه جا تاریک و ساکت باشد .باید چه کار کنند؟:Ghamgin:لطفا راهنمایی کنید.

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیدوار

صراط;583659 نوشت:
:Gol::Gol:با سلام خواهرزاده من سه ساله و دختر است خیلی عصبی شده و شبها از خواب بیدار میشود و کلی گریه میکند و اصلا ساکت نمیشود هرچی باهاش صحبت میکنند ساکت نمیشود .برای کوچک ترین چیزی از کوره در میرود و عصبانی میشود و باید همه چیز سریع برایش فراهم شود مادر و پدرش از دستش عاصی شده اند .بعضی مواقع میمونیم که باهاش چکار کنیم به کوچکترین چیزی بی دلیل جیغ و گریه راه میاندازد.از نوزادی همینجور بود.وقتی میخوابد باید همه جا تاریک و ساکت باشد .باید چه کار کنند؟:Ghamgin:لطفا راهنمایی کنید.

بسمه تعالی
با سلام و عرض تحیت خدمت جنابعالی

کودکان معمولا بواسطه عواملی چون بیخوابی، گرسنگی، بیماری و...دچار پرخاش و زودرنجی می شوند. اما با توضیحات داده شده به نظر می رسد که خواهرزاده شما، از احساس ایمنی لازم برخوردار نیستند و از اضطراب رنج می برند، این امر می تواند معلول عوامل ژنتیک، ناایمنی مادر در دوره بارداری، تعامل غلط و سختگیرانه، استرس زا بودن محیط، پرخاش والدین و... باشد. البته لازم است سلامت کامل جسمی ایشان
گریه های شبانه کودک نیز می تواند ناشی از کابوس و یا وحشت شبانه باشد که بی ارتباط با اضطراب نیست.
برای کاهش نا آرامی کودک لازم است ابتدا از لحاظ پزشکی بررسی شود که وی از سلامت کامل برخوردار هستند و از موضوعاتی نظیر فقر آهن و...رنج نمی برند در عین حال لازم است؛
_ محیط منزل صمیمی تر شود
_ به حساسیتهای کودک توجه شود و مورد محبت و توجه بیشتری واقع شود.
_ از تنبیه، ایراد گرفتن و سختگیری نسبت به کودک خودداری شود.
_ از حضور در محیط و فضاهای هیجانی و نیز مشاهده برنامه و بازی های خشن جلوگیری شود.
_ ترتیبی اتخاذ شود تا بیشتر در کنار همسالان حضور داشته باشد.
_ فعالیتهای فیزیکی منظم از طریق ورزش و بازی در محیطهای باز، افزایش بیابد.
_ به خواب و تغذیه وی اهتمام جدی نشان داده شود.
_به صورت حضوری و یا تلفنی با یک مشاور مشورت شود.

سلام
باید به پزشک و روانشناس ماهر رجوع کنید.
ولی تو این مورد ها وضع روانی پدر و مادر در زمان بارداری و بعدش خیلی تو اخلاق بچه تاثیر داره.
گاهی هم آزار دیدن کودک یا وحشت کردن از کسی موجب این واکنش ها میشه.

سلام . شاید کوچیک تر ک بوده خیلی لوس بارش آورده باشن ک الان نتیجه داده و اینجوری با عصبانیت حرفاشو ب کرسی بشونه ... باید اول ریشه رو خود پدر و مادر پیدا کنن تا بتونن حل اش کنن ...

موضوع قفل شده است