جمع بندی سند حدیث: «کمترین قدرت مؤمن»

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سند حدیث: «کمترین قدرت مؤمن»

با سلام

عید غدیر بر همه شما عزیزان مبارک باد

سند این حدیث رو کسی میتونه بگه کجاست

حدودا تا جایی که یادمه:

حضرت علی(ع):کمترین قدرت مومن، جابجایی ستارگان آسمان با اشاره انگشتان است

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مجید

debugger;582451 نوشت:
با سلام

عید غدیر بر همه شما عزیزان مبارک باد

سند این حدیث رو کسی میتونه بگه کجاست

حدودا تا جایی که یادمه:

با صلوات بر محمد و آل محمد
وسلام وعرض تبریک
کاربر گرامی تا جایی که بنده جستجو کردم روایتی با این مضمون پیدا نکردم.ولی از باب تبرک وتیمن روایتی را از امام صادق (ع) خدمت شما عرض می نمایم:
امام صادق عليه السّلام فرمود خدا به چيزى بهتر از اداء حق مؤمن عبادت نشود.

راوى گويد: و به من رسيده است كه آن حضرت فرمود: نور مؤمن براى اهل آسمان مانند ستارگان‏ آسمان‏ براى اهل زمين مي درخشد، و فرموده است: مؤمن دوست خداست، خدا ياريش كند و برايش بسازد و مؤمن جز حق بر خدا نگويد و از غير او نترسد.

[=Traditional Arabic][=Traditional Arabic](أصول الكافي / ترجمه مصطفوى، ج‏3، ص: 248)

[=Traditional Arabic]
[=Traditional Arabic]

منابع حدیثی آنلاینی رو می تونید آدرس بدید که اگر موردی مد نظرم بود در آنها جستجو کنم؟

باتشکر:Gol:

debugger;582451 نوشت:
با سلام

باسلام

مطلب حدیث صحیح هست و مومن میتواند چنین اعمالی را انجام دهد. البته نیازی به اشاره با انگشت هم نیست بلکه با اراده هم میتواند! اما چون مولا علی روحی فداه میخواستند کمترین قدرت رو ذکر کنند فرمودند با اشاره انگشت!

نکته مهم دیگر اینکه منظور از مومن، اولیای الهی (صاحب نفس مطمئنه) میباشد! متاسفانه می بینم که هر کس ظواهر دین را دارد و نماز میخواند و... را مومن میخوانند در حالیکه مومن با مسلمان فرق دارد!

علامه طباطبائی در تفسیر آیه "ان المسلمين و المسلمات و المؤمنين و المومنات و القانتين و القانتات و.." میفرمایند:

پس
اسلام عبارت شد از تسليم عملى براى دين، به اينكه همه تكاليف آن را بياورى، و آنچه از آن نهى كرده ترك كنى،
و
(مسلمون ) و (مسلمات ) مردان و زنانى هستند كه اين طور تسليم دين شده باشند و
اما
(مؤمنين ) و (مومنات ) مردان و زنانى هستند كه دين خدا را در دل خود جاى داده باشند، به طورى كه وقتى به اعمال آنان نگاه مى كنى، پيداست كه اين شخص در دل به خدا ايمان دارد، پس هر مومنى مسلمان هست، ولى هر مسلمانى مومن نيست.

debugger;583007 نوشت:
منابع حدیثی آنلاینی رو می تونید آدرس بدید که اگر موردی مد نظرم بود در آنها جستجو کنم؟

باتشکر

به لینک زیر میتوانید مراجعه کنید

http://www.askdin.com/thread40578.html

debugger;583007 نوشت:

باتشکر:Gol:

سلام
این یک کتابخانه آنلاین و رایگان است البته بیشتر منابع به زبان عربی است:
http://lib.eshia.ir

سلام
توضیحات دوستان درست هست هر کسی مومن نیست منظور از مومن بزرگانی مثل اقا بهجت هستن که امام خمینی علنا تایید کرد که این شخص به تمام عوالم دوازده گانه برزخ می تواند سفر کند (این یعنی اینکه سفر به کهکشان ها و تغییر و تحول در انها هم یه چیز پیش و پا افتاده ای هست می تونه به یه ستاره بگه خاموش بشه و بشود!)

عزرائیل;583093 نوشت:
سلام
توضیحات دوستان درست هست هر کسی مومن نیست منظور از مومن بزرگانی مثل اقا بهجت هستن که امام خمینی علنا تایید کرد که این شخص به تمام عوالم دوازده گانه برزخ می تواند سفر کند (این یعنی اینکه سفر به کهکشان ها و تغییر و تحول در انها هم یه چیز پیش و پا افتاده ای هست می تونه به یه ستاره بگه خاموش بشه و بشود!)

بسمه تعالی دوست گرامی سلام علیکم میشه لطف بفرمایید آدرس و منبع این کلام امام خمینی درباره آیت الله العظمی بهجت را بفرمایید با تشکر

اسلام قرآنی;583186 نوشت:
بسمه تعالی دوست گرامی سلام علیکم میشه لطف بفرمایید آدرس و منبع این کلام امام خمینی درباره آیت الله العظمی بهجت را بفرمایید با تشکر

با سلام
چند سال پیش توی تلوزیون شنیدم

موضوع قفل شده است