به این شراکت ادامه بدهم؟ (ارتباط شریکم با دخترها)

تب‌های اولیه

37 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
به این شراکت ادامه بدهم؟ (ارتباط شریکم با دخترها)

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

با سلام و عرض ادب
من جدیدا عضو این سایت شدم و کسی رو نمیشناسم یه مشکلی واسم پیش اومده که از شما میپرسم و ممنون میشم به کارشناس مربوطه ارجاع بدین

من یه جوون 26 ساله مجرد هستم و با یکی از صمیمی ترین دوستام که همسن هستیم یه آموزشگاه تاسیس کردیم و چند ماهی هست داریم فعالیت میکنیم
ما فعالیتمون توی دنیای مجازی نسبتا زیاده
این چند ماهی که در محل کار هستیم میبینم که دوستم با دخترا خیلی در ارتباطه یعنی همیشه در حال صحبت با دختراست و چرت و پرت زیاد میگه ( یه جورایی راحته با همه ) که من این رو نمیپسندم نمیخوامم تو کارهای شخصیش دخالت کنم
چند روز پیش یکی از مربیانی که در استخدام آموزشگاه بود به طور ناگهانی گفت من دیگه قصد ادامه همکاری رو ندارم
منم که خیلی مشکوک شده بودم و میدونستم بین این مربی و دوستم ارتباط هست گفتم حتما بینشون حرفی یا چیزی هست که یک دفعه قصد پایان همکاری دارن
حدود دو هفته پیش ایمیل دوستم رو هک کردم و شروع کردم به خوندن پیام هاش
و فهمیدم که با خیلی از دخترا چه دخترهایی که در شهر خودمون زندگی میکنن چه دخترهای شهرهای دیگه در ارتباطه در حدی که با بعضیاش در حد س ک س چت هم بوده
تا اینجا واسم مهم نبود و میگفتم به خودش مربوطه و هر کی رو میذارن توی قبر خودش
ولی بعد متوجه شدم با یکی دیگه از مربیامون که اتفاقا همشهری خودمون هست از شهریور 91 تا حالا در ارتباطه
در حدی که با خوندن پیام هاشون متوجه شدم که حتی ارتباط جنسی داشتن و چند بار هم که من آموزشگاه نبودم این مربی اومده و ارتباط جنسی برقرار کردند
الان هم میدونم که هر شب با هم چت میکنن و عکس و وب س ک س ی به هم میدن
این دو هفته خیلی اعصابم به هم ریخته و نمیتونم تحمل کنم و چیزی نگم
در حدی که وقتی میرم آموزشگاه حالم به هم میخوره
از یه طرف هم نمیتونم به دوستم بگم چون بعدش انکار میکنه ( نمیخوام بفهمه ایمیلشو هک کردم و ازش سند دارم )
این دو هفته داغون شدم و نمیتونم با کسی در میون بذارم و ازش کمک بخوام
میخوام واسم بی اهمیت باشه ولی نمیتونم همش تو ذهنمه
واسه ادامه شراکت هم دودل شدم چون اگه بخوام دیگه اموزشگاه نرم خودم بیکار میشم و از نظر مالی ضرر میکنم اگه هم برم نمیتونم دوستم و اون مربی رو تحمل کنم

یک توضیح هم بدم و اون اینکه:
این مربی که الان با دوستم رابطه جنسی داره اونی نیست که گفتم از ادامه همکاری انصراف داده
این دوتا مربی دوست صمیمی هستن
حالا میخوام بدونم تکلیف من چیه ؟
ممنون

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

سلام بر شما و تشكر از حسن اعتمادتون
توجه شما به مسائل شرعي و اخلاقي قابل تحسين است
طبيعتا سؤال شما بيشتر جنبه ديني پيدا مي كند يعني براي شما نظر دين مهم است وگرنه براي بسياري افراد اين گونه روابط مشكلي ندارد.
بنابراين رويكرد پاسخ من اسلامي است.
در اخلاق اسلامي بحثي مطرح است با عنوان اخلاق اسلامي در برابر رفتارهاي غير اخلاقي .
رفتارهاي غيراخلاقي ديگران دو گونه است:
الف)رفتارهاي غير اخلاقي آشكار
ب) رفتارهاي غيراخلاقي پنهان
سؤال شما به قسمت دوم مربوط مي شود يعني وظيفه شما در قبل رفتارهاي غير اخلاقي پنهان چيست. در اينجا نيز مثل رفتار غيراخلاقي آشكار وظيفه ما امر به معروف و نهي از منكر است اما چون او رفتارش پنهاني است ما نبايد كاري كنيم كه آبرو و حيث او از بين برود در واقع اين آبرو داري فرصتي است كه خداوند به ايشان داده تا پل هاي پشت سرش خراب نشود و برگردد.
بنابراين اين پنهان بودن را نبايد در مرحله اول شما تبديل به آشكار كنيد و راز او را فاش كنيد.
بنابراين امر به معروف و نهي از منكر هم بايد با شيوه هايي انجام شود كه غيرمستقيم باشد و ايشان را به خود بياورد (مثل تقويت معنويت، مثل ترساندن از عواقب احتمالي اين ارتباطات در قالب بحث علمي و...)
بعد از اين مرحله مي توانيد به صورت ايجاد مانع كار را ادامه دهيد يعني به بهانه هاي مختلف زمينه ارتباط او و ديگران را در موسسه قطع كنيد مثلا با قرار دادن دوربين يا اعلام سركشي وقت و بي وقت.
چيزي كه مي تواند رفتار ايشان را تنظيم كند تقيد شما به مسائل ديني و شرعي است يعني نبايد طوري برخورد كنيد كه ايشان احساس كندبراي شما اين گونه ارتباط ها پذيرفته شده است
نيز خودتان بايد واقعا هدف تان مچ گيري نباشد هدف تان انجام وظيفه شرعي و كمك به دوست تان براي در حفظ پاكي اوست.
بعد از اين مرحله
باز نبايد اعلام كنيد كه چيزي مي دانيد بايد از داشته هاي فطري و درون مايه هاي معنوي او كمك بگيريد و از صفات مثبتش بگوييد و ارزش حقيقي او را براي خودش نمايان كنيد
حضرت علي(ع) فرمودند قيمت شما بهشت است به كمتر نفروشيد
بعد از اين مرحله بايد در گفته هاي تان از تنفر شما از رفتارهاي افرادي كه اين گونه روابط را دارند سخن بگوييد.
در هيچ مورد حق نداريد نسبت زنا يا ارتباط نامشروع به او بدهيد شرعا و حتي اين كار قذف است كه حد شرعي دارد چون نمي توانيد ثابت كنيد چون نياز به 4 نفر شاهد دارد و....
از سويي ديگر از نظر حقوقي و شرعي و اخلاقي هم هك كردن شما نوعي تجاوز به حقوق ديگر است و اشكال دارد
و سرانجام مي توانيد به صورت ناشناس نامه بنويسيد كه مثلا مراقب رفتارت باش زير نظر هستي اين را مي توانيد به آن خانم ها كه يقين داريد مشكل دارند نيز بنويسيد و تهديد كنيد.( البته تقويت باروهاي ديني و تحريك انگيزهاي دروني و فطري و وجداني براي ترك گناه در اولويت است)
اگر به كارش ادامه دارد مي توانيد از مواردي كه آشكارا گناهي انجام مي دهد در فضايي كاملا دوستان تذكر بدهيد
و سرانجام اگر ديديد به هيچ وجه قصد ندارد گناهش را ترك كند راه خودتان را از ايشان جدا كنيد و شراكت را به هم بزنيد و دنبال كار جديد و دوستان معنوي بگرديد
و به وعده الهي اميد داشته باشيد كه[HL] كسي كه تقواي الهي بورزد خداوند از جايي كه گمان نمي كند روزيش مي دهد [/HL]البته رزق و روزي مصاديق مختلفي مانند دوست خوب، موفقيت شغلي، همسر خوب، رشد اقتصادي، آرامش و....دارد كه خداوند متناسب با فرد به او مي دهد.
موفقيت شما در شغل و امر به معروف و نهي از منكر را از خداوند مسئلت دارم

پيامبر به امام علي فرمود: اگر يك نفر را هدايت كني بهتر از آنچيزي است كه خورشيد بر آن مي تابد
موفق باشيد

حفظ ايمان

[HL]يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ أَرْضِي وَاسِعَةٌ فَإِيَّايَ فَاعْبُدُونِ[/HL][1]

اى بندگان من كه ايمان آورده ‏ايد، بى‏ ترديد زمين من پهناور است، پس (اگر در محيطى قادر به حفظ اصول دين يا پياده كردن فروع آن نيستيد به جاى ديگر رويد و) تنها مرا پرستش كنيد.

O My servants who believe! surely My earth is vast, therefore Me alone should you serve

[/HR] [1] . عنكبوت/ 56.

ثمرات خودكنترلي

[HL]
وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا؛

[/HL]
و كسى كه از خدا پروا كند، براى او راه خروجى (از مشكلات) قرار مى‏دهد و او را از راهى كه گمان نمى‏برد، روزى مى‏دهد و كسى كه بر خدا توكل نمايد، او برايش كافى است. مسلّما خداوند رساننده فرمان و تحقق بخشندة ارادة خويش است. همانا خداوند براى هر چيزى (از اجزاء عالم هستى از نظر ماهيت و كمّ و كيف و آثار وجودى و مدت بقا) اندازه‏اى قرار داده است.[1]

and whoever is careful of (his duty to) Allah, He will make for him an outlet, And give him sustenance from whence he thinks not; and whoever trusts in Allah, He is sufficient for him; surely Allah attains His purpose; Allah indeed has appointed.

پيام اخلاقي:
گشايش رزق و روزي با تقوا (انجام واجبات و ترك محرمات الهي)؛ رزق شامل رفاه، بركت، آرامش، اولاد و همسرصالح، مال و ثروت، دفع بيماري و...است).

[/HR] [1] . طلاق، 3و4.

با عرض سلام

واقعا جای تاسف داره .

اینجور که معلوم هست این اموزشگاه تبدیل شده به فساد خانه . در روابط کاری که دو نامحرم چهره به چهره قرار میگیرن باید قوانین محکمی اجرا بشه تا مشکلی بوجود نیاد .

باید قاطعانه این شرایط بوجود اومده رو بر هم بزنید تا این ارتباطها صورت نگیره .

با اخراج مربی ها و اعمال دیگر ...

وقتی در اسلام تاکید بر اینه که اختلاط دو نامحرم زیاد نباشه . برا جلوگیری از این فاجعه هاست .

وقتی ایمان طرفین هم ضعیف هست و حیایی هم در کار نیست به راحتی برخی مسائل غیر اخلاقی و ... صورت میگیره
....

شما میگین یکی از صمیمی ترین دوستاتونه!بعد این اخلاقاشو نمیدونستین!عجیبه!!
شرایط سختیه! نمیدونم به نظرم اگه فقط مشکلتون رابطه بین دوستتون و مربی هست یه جوری اون مربی رو اخراجش کنین. مثلا به دوستتون بگین ازش خوشتون نمیاد یا یه رفتار نادرستی ازش دیدین که فکر میکنین درس نیست اینجا باشه.یه چیزی که دروغم نباشه...
سعی کنین مربی هایی که استخدام میکنین افراد (حداقل به ظاهر!) درستی باشن! که با این ظرفیت بالای دوستتون در برقراری ارتباط با دخترا ، اونا هم ، پایه نباشن!

حامی;582067 نوشت:
بنابراين امر به معروف و نهي از منكر هم بايد با شيوه هايي انجام شود كه غيرمستقيم باشد و ايشان را به خود بياورد (مثل تقويت معنويت، مثل ترساندن از عواقب احتمالي اين ارتباطات در قالب بحث علمي و...)

گاهی اوقات در مورد چنین مسائلی بحث میکنیم و طوری صحبت میکند که انگار نه انگار خودش ....
اینو مطمئنم که آگاهانه و با دانستن اینکه چه گناهی انجام میدهد و عذابش چیست دست به چنین کارهایی میزند

حامی;582067 نوشت:
بعد از اين مرحله مي توانيد به صورت ايجاد مانع كار را ادامه دهيد يعني به بهانه هاي مختلف زمينه ارتباط او و ديگران را در موسسه قطع كنيد مثلا با قرار دادن دوربين يا اعلام سركشي وقت و بي وقت.

نداشتن دوربین باعث شده که راحت کاراشو توی آموزشگاه انجام بده
اینم بگم که من دانشجو هستم و با دانستن ساعت کلاس های من ، قرار ملاقات را تنظیم میکرده ( اینا رو الان فهمیدم )

حامی;582067 نوشت:
چيزي كه مي تواند رفتار ايشان را تنظيم كند تقيد شما به مسائل ديني و شرعي است يعني نبايد طوري برخورد كنيد كه ايشان احساس كندبراي شما اين گونه ارتباط ها پذيرفته شده است
بعد از اين مرحله بايد در گفته هاي تان از تنفر شما از رفتارهاي افرادي كه اين گونه روابط را دارند سخن بگوييد.

اتفاقا من همیشه تنفرم رو از چنین افرادی نشون دادم و میدونه که من چطور آدمی هستم
و بعضی وقت ها در مورد ارتباط هایش تذکر داده ام مثلا میگفتم حواست باشه چطور برخورد میکنی چون اینجا پای آبروی هردوی ما در میانه

حامی;582067 نوشت:
و به وعده الهي اميد داشته باشيد

به این شعر معتقدم

سوزد و گرید و افروزد و خاموش شود

هر که چون شمع بخندد به شب تار کسی

عاقبت دست در آغوش نگارش ببرند

هر که یک بوسه ستاند ز لب یار کسی

و منتظر وعده حق هستم

ابوالفضل;582079 نوشت:
واقعا جای تاسف داره .

اینجور که معلوم هست این اموزشگاه تبدیل شده به فساد خانه . در روابط کاری که دو نامحرم چهره به چهره قرار میگیرن باید قوانین محکمی اجرا بشه تا مشکلی بوجود نیاد .

در ظاهر اینطور نیست و اینم بگم که ارتباط ها به آموزشگاه ختم نمیشه
و میدانم که اکثر شب ها با دختران وب های س ک س ی ......

ابوالفضل;582079 نوشت:
باید قاطعانه این شرایط بوجود اومده رو بر هم بزنید تا این ارتباطها صورت نگیره .

با اخراج مربی ها و اعمال دیگر ...

مشکل از مربی نیست
مشکل از دوست خودمه !

maryam27;582082 نوشت:
شما میگین یکی از صمیمی ترین دوستاتونه!بعد این اخلاقاشو نمیدونستین!عجیبه!!

با هم خیلی صمیمی هستیم ولی تو کارهای شخصی همدیگه سرک نمیکشیدیم
و گفتم که در ظاهر با جنس مخالف خیلی راحته و من فکر میکردم ارتباطش با آنها در حد صحبت کردن و چت کردن عادی باشه

maryam27;582082 نوشت:
سعی کنین مربی هایی که استخدام میکنین افراد (حداقل به ظاهر!) درستی باشن! که با این ظرفیت بالای دوستتون در برقراری ارتباط با دخترا ، اونا هم ، پایه نباشن!

متاسفانه دختران امروزی خیلی سریع فریب قول ازدواج رو میخورن
و هر کسی ممکنه به دام این فرد بیفته
به ظاهر میگه که عاشقتم و قصدم ازدواجه ولی صبر کن اول با هم اوکی بشیم بعد خانواده ها رو در جریان میذاریم
و متاسفانه دختر هم گوش میکنه و کم کم خام حرف های عاشقانه میشه و ممکنه خیلی اعتماد کنه که بعدش باعث پشیمونیش بشه

سلام
شما باید مراقب خودتون باشید وسعی کنید دوستتون اصلاح کنید. وقتی ابرویی دوستتون خدای نکرده بره , اموزشگاه را هم از دست دادید. چون دیگه کسی به انجا اعتمادی نداره که بخواد بیاد
هر کسی در جایی که خدا هست و غیر از خدا هیچکس نیست ممکنه خطا کنه و شاید دوست شما هم ندونسته اینکار میکنه یعنی قبح این گناه براش از بین رفته. اگر می توانید که اموزشگاه را خودتان بخرید.
اگر کلاس های شما مختص خانم ها نیست از مدرسان اقا دعوت به همکاری کنید. نصب ی دوربین می تونه خطاکردن دوستتون در محیط اموزشگاه حداقل کنه. حتی ما هم دانشجو بودیم همیشه کلاسها تشکیل نمیشه و شما حتی خودتون هم نمی تونستید سر بزنید از ی فرد قابل اعتماد می خواستید اینکار بکنه.
ببینید من اتاقی بودم که خانمها ناخون می کاشتن اما با همون ناخن اول وقت وضو میگرفتن و نماز می خواندند. ی چیز عرفی و عادی براشون بود !!! درصورتی که از پایه غلط بود و نماز مشکل داشت. بعضی وقت ها ادمها دقت نمیکنن که دارند چه کار زشتی انجام میدهند و فقط هم از غفلت و نااگاهی هست. اگر هم دوستتون کلا ادم بی بندباری خدای نکرده هست که بهتره راهتون جدا کنید.

طاهر;581460 نوشت:
این مربی که الان با دوستم رابطه جنسی داره اونی نیست که گفتم از ادامه همکاری انصراف داده

سلام
اون مربی را که انصراف داده صدا کنید و ببینید علت انصرافش چیه شاید عمق فاجعه بیش از اونی باشه که شما فهمیدید ؟

فتا 1;582528 نوشت:
سلام
اون مربی را که انصراف داده صدا کنید و ببینید علت انصرافش چیه شاید عمق فاجعه بیش از اونی باشه که شما فهمیدید ؟

سلام
اتفاقا همین کار را کردم و متوجه شدم که از ایشون هم تقاضای ازدواج کرده بود و حتی یک بار هم دست ایشونو گرفته بود ( ولی حاضر به خواستگاری رفتن نبود )
ولی از آنجایی که این خانم ، خانم متدین و اهل قرآن هستند نتونستن این وضع رو قبول کنند و از نظر خودشون دیدن که بهتره کلا با اموزشگاه قطع رابطه کنند تا مجبور نباشند با این ادم روبرو شوند

طاهر;581460 نوشت:
چون اگه بخوام دیگه اموزشگاه نرم خودم بیکار میشم و از نظر مالی ضرر میکنم اگه هم برم نمیتونم دوستم و اون مربی رو تحمل کنم

من یه نکته ای رو بگم

داستان کربلایی کاظم رو شنیدین؟
برای همین دوره معاصره

یه روستایی که به اربابش میگفت ذکاتتو تا پولی که ما میدی پاک باشه
اربابش پشت گوش مینداخت

بعد بخاطر همین موضوع از کار اومد بیرون
میرفت هیزم جمع میکرد بخاطر یه لقمه نون

سواد هم نداشت
یه روز که تو یه امام زاده نشسته بود چند تا سید میان و بهش عنایتی میکنن و قرآن رو وارد سینه اش میکنن،

شما بخاطر خدا اگه از یه چیز بزنید، خدا بهترشو بهتون میده، مخصوصا مورد شما

بازم سعی کنید موقعیت رو حفظ کنید تا آخرین لحظه

مهدی7;582640 نوشت:
سلام
اتفاقا همین کار را کردم و متوجه شدم که از ایشون هم تقاضای ازدواج کرده بود و حتی یک بار هم دست ایشونو گرفته بود ( ولی حاضر به خواستگاری رفتن نبود )
ولی از آنجایی که این خانم ، خانم متدین و اهل قرآن هستند نتونستن این وضع رو قبول کنند و از نظر خودشون دیدن که بهتره کلا با اموزشگاه قطع رابطه کنند تا مجبور نباشند با این ادم روبرو شوند

سلام

پس فاجعه بیش از انیست که بشود اصلاح کرد یعنی دوست شما از محیط سوء استفاده میکند لذا بنده اگر جای شما باشم محیط را ترک میکنم یک لقمه کمتر بهتر است در شراکت در گناه دیگران .

فتا 1;582667 نوشت:
سلام

پس فاجعه بیش از انیست که بشود اصلاح کرد یعنی دوست شما از محیط سوء استفاده میکند لذا بنده اگر جای شما باشم محیط را ترک میکنم یک لقمه کمتر تا باعث گناه دیگران شدن .

اتفاقا من فکر میکنم اگر آنجا باشم شاید بتوانم به کسانی که ممکنه فریب بخورند کمک کنم البته غیر مستقیم

مهدی7;582670 نوشت:
اتفاقا من فکر میکنم اگر آنجا باشم شاید بتوانم به کسانی که ممکنه فریب بخورند کمک کنم البته غیر مستقیم

چقد رویایی فکر کردید. پس همیشه در کار دوستتون تجسس می کنید!!! این کار خودش مشکل داره !

lili66;582673 نوشت:
چقد رویایی فکر کردید. پس همیشه در کار دوستتون تجسس می کنید!!! این کار خودش مشکل داره !

تجسس با این فرق میکنه !
به کسی کمک کنی که چشماشو باز کنه و توی چاه نیفته مشکل داره ؟

مهدی7;582670 نوشت:

سلام

فراموش نکن شیطان همواره در کمین انسان است خیلی باید قوی باشی تا در دام او نیفتی خصوص که جوانی و وسوسه جنسی امری طبیعی است و نزدیکی به ان بسیار خطر ناک است .

فتا 1;582708 نوشت:
سلام

فراموش نکن شیطان همواره در کمین انسان است خیلی باید قوی باشی تا در دام او نیفتی خصوص که جوانی و وسوسه جنسی امری طبیعی است و نزدیکی به ان بسیار خطر ناک است .

متوجه منظورتون نشدم
میشه بیشتر توضیح بدین

مهدی7;582709 نوشت:
متوجه منظورتون نشدم
میشه بیشتر توضیح بدین

سلام

متوجه باش وسوسه شیطان میتواند پیامبران را نیز گمراه کند یوسف وقتی وسوسه زلیخا را نزدیک دید نه ایستاد تا اورا ارشاد کند بلکه از محل وسوسه گریخت !

فتا 1;582714 نوشت:
سلام

متوجه باش وسوسه شیطان میتواند پیامبران را نیز گمراه کند یوسف وقتی وسوسه زلیخا را نزدیک دید نه ایستاد تا اورا ارشاد کند بلکه از محل وسوسه گریخت !

به خودم مطمئنم
در بعضی مواقع هم شاید شرایطشو داشتم ولی وسوسه نشدم

مهدی7;582717 نوشت:
به خودم مطمئنم
در بعضی مواقع هم شاید شرایطشو داشتم ولی وسوسه نشدم

متوجه باش با ایمانت قمار نکنی خیلی باید ایمانت قوی باشد تا بازنده نشوی !

چه شرایط سختی
اگه شراکت رو به هم بزنی از نظر اقتصادی ضرره.
من میگم رفیقتو بنشون منطقی باهاش حرف بزن و بگو حق نداری محل شراکت رو خراب کنی چون من هم سهم دارم اینجا و ...
اینقدر تذکر بده تا خودش روشو کم کنه

مهدی7;582717 نوشت:
به خودم مطمئنم

همین که به خودتون اطمینان دارید اصل مشکله و اولین قدم برای سقوط

به مقدس اردبیلی که رفیق امام زمان بود گقتن،آقا اگه تو یه جایی با یه نامحرم تنها بشین چه میکنید؟

نگفت من عالمم، من اِندِ تقوام، من با امام زمان برو بیا دارم، من مرجع هستم،من عمری رو خودم کار کردم .... گفت پناه میبرم بخدا

[=arial black]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم

:Gol:[=arial black]اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم :Gol:[=arial black]
[=arial black]
السلام علیک یا امیرالمومنین (ع)

السلام علیک یا اهل بیت نبوه (ع)

السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

[=arial black]******

:Gol:[=arial black]عید غدیر خم مبارک :Gol:

حامی;582069 نوشت:
ثمرات خودكنترلي

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا؛

و كسى كه از خدا پروا كند، براى او راه خروجى (از مشكلات) قرار مى‏دهد و او را از راهى كه گمان نمى‏برد، روزى مى‏دهد و كسى كه بر خدا توكل نمايد، او برايش كافى است. مسلّما خداوند رساننده فرمان و تحقق بخشندة ارادة خويش است. همانا خداوند براى هر چيزى (از اجزاء عالم هستى از نظر ماهيت و كمّ و كيف و آثار وجودى و مدت بقا) اندازه‏اى قرار داده است.[1]

and whoever is careful of (his duty to) Allah, He will make for him an outlet, And give him sustenance from whence he thinks not; and whoever trusts in Allah, He is sufficient for him; surely Allah attains His purpose; Allah indeed has appointed.

پيام اخلاقي:
گشايش رزق و روزي با تقوا (انجام واجبات و ترك محرمات الهي)؛ رزق شامل رفاه، بركت، آرامش، اولاد و همسرصالح، مال و ثروت، دفع بيماري و...است).

[1] . طلاق، 3و4.

[=arial black]سلام علیکم جمیعا

بسیار آیه زیبایی بود استاد حامی بزرگوار

مبحث جالبی هم مطرح شد و استاد حامی هم بسیار زیبا پاسخ دادند

استاد محترم:

شما به نکته خوبی اشاره کردید که این جا نباید نسبت زنا رو بدهند زیرا زنا انحصارا از دو طریق زیر اثبات می شود:

*1*-----( شهادت 4 مرد عادل)------
یا این که:
[=arial black]*2*-----(4 مرتبه اقرار زانی و زانیه)-----

[=arial black]
لذا اگر اتهامی زده شود و اثبات نشود حد قذف دارد که 80 ضربه شلاق حدی است (ماده 250 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392).

پس سوال کننده موضوع که حتما این تاپیک را دنبال می کند در جریان باشد که حد قذفی را نصیب خود نکند.

اما استاد من با این قسمت از صحبت شما مخالف هستم :

حامی;582067 نوشت:
اين را مي توانيد به آن خانم ها كه يقين داريد مشكل دارند نيز بنويسيد و تهديد كنيد.( البته تقويت باروهاي ديني و تحريك انگيزهاي دروني و فطري و وجداني براي ترك گناه در اولويت است)

[=arial black]از نظر مقنن ما درست است که مجرد قصد ارتکاب جرم بدون تبلور عمل خارجی قابل مجازات نیست ( ماده 123 قانون مجازات اسلامی مصوب 92).

اما درمواردی استثنایی مقنن قصد ارتکاب جرم را به عنوان جرم مستقل قابل مجازات می داند مثلا همین تهدید .

تهدید به قتل یا ضرر نفسی یا [=arial black]شرفی[=arial black] یا مالی یا [=arial black]افشای سر[=arial black] قابل مجازات است:

[=arial]هرگاه کسی دیگری را [=arial]به هر نحو[=arial] تهدید به قتل یاضررهای نفسی یا [=arial]شرفی[=arial] یا مالی و یا به [=arial]افشای سری[=arial] نسبت به خودیا بستگان او نماید، اعم از اینکه به این واسطه تقاضای وجه یا مال‌ یا تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده [=arial]یا ننموده باشد[=arial] به مجازات شلاق تا (74) ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم‌خواهد شد.(ماده 669 از کتاب تعزیرات و بازدارنده مصوب 1375 ).

ماده هم واضح است :

[=arial]به هر نحو، یعنی همین نامه نوشتن رو هم شامل می شود .

فرقی هم نمی کند فرد طلب وجهی یا مالی یا انجام امری یا ترک فعلی را نموده باشد یا نه چیزی مطالبه نکند و صرفا تهدید کند.[=arial]

از طرفی دیگر نیز به نظر من نامه نوشتن به آن فرد نیز درست نیست ، چون از یک طرف فردی که این تاپیک را دنبال می کند می خواهد شریک خودش را ارشاد کند، از طرف دیگر به آن طرف دیگر می خواد نامه بزند و او را تهدید کند .

اولین کاری که می شود آن فردی که نامه را دریافت می کند به طرف دیگر خبر می دهد که چنین نامه ای رو دریافت کردم ، طرف دیگر هم متوجه می شود که رفتار شریکش مشکوک است واحتمال این که متوجه شود که کار شریک است زیاد است.

به نظر من گزینه نامه رو باید حذف کرد.

اینم نظر ناقص من بود.

سلام.خوشحالم از اینکه از محیطی ک می تونست شما رو هم ب گناه بکشه دارین فرار میکنین،قدر این نعمت رو بدونین ... و ب نظر من خب چرا معلم آقا استخدام نمی کنین؟ مگه آموزشگاه چی دارین؟ الان آقایون بیکارن شما یه کم دارین ب اقتصاد کشورم ضربه میزنین خانوما رو میگیرین مردا واجب ترن ک . بعد هم خانومای متاهل رو بگیرین و از نظر ایمان هم بررسی شون کنین یا حتی میتونین با همسراشونم یه سلام علیک داشته باشین ک نتونن تویه موسسه شما کاری بکنن ... در مورد دوست تونم میتونین اگه این موقعیت واستون هست بهش بگین از این و اون شنیدین ک وقتی نیستین یه کارایی میکنه و دعواش کنین ک این کاراشو جم کنه ... ببخشید اینا چیزایی بود ک ب ذهن من رسید ... ان شاالله خدا همیشه کمک تون کنه ... موفق باشین

در اینجور موارد دنبال احادیث و روایات و بحث امر به معروف و نهی از منکر نگردید.کلاه خودتو بچسب که باد نبرش.

دوست خوب اون داره با این روابطش در ان اموزشگاه رزق و روزی را میبرد و خداوند شدیدا از کسی که در محل کسب دست ب این اعمال میزند متنفر است
پس اگر رزقتان برایتان مهم است یا او از این اموزشگاه برود یا شما.

نکته دوم این است که او با این کارهایش یک روزی پای پلیس را به اموزشگاه باز میکند و ابروی شما هم خود ب خود میرود.
و اگر هم پای پلیس باز نشود پای نامزد یا برادرهای دخترها یا شوهر زنها به انجا باز میشود. و اون وقت خر بیار و باقالی بار کن.

تازه اگر هیچ کدام از دو اتفاق فوق نیافتد این احتمال وجود دارد ان شخص در حسابهای مالی با این خانمها طوری دیگه کار کند مثلا به این خانمها بیشتر بدهد و صدای باقی مربیها در بیاد
یا وقتی که پول زیاد نیست فقط حقوق این خانمها را بدهد و باقی که باهاش رابطه ندارند را ندهد.

نیازی هم نبود نه شما نه کارشناس این چنین جزییات را هم بنویسند و فقط لفظ روابط جنسی بکار میرفت کافی بود دیگه کارهای اینترنتی فی ما بینشان لازم نبود اینجا بهش اشاره شود.

سعی کنید اگر باز هم اموزشگاه تاسیس کردید کلیه مربیان خود را از بین خانمها انتخاب کنید و چند اطلاعیه دم دانشگاهها بزنید و در مصاحبه ای که انجام میدهید اگر دیدید با خانم اهل تقوایی روبرو هستید اورا دعوت ب همکاری برای موسسه کنید.
بهترین برخوردتان با دوستتان هم رها کردنش به حال خودش است همان کاری که خدا انجام میدهد و دست کم طرف را رها میکنه به حال خودش اگر او را به عمد به گمراهی نکشاند.

یک وقت پلیس بازیتان گل نکند از رو ایمیلها بفهمید کی دوستتان با یکی از خانمها در اموزشگاه برنامه جنسی دارد و بروید سر به زنگاه سراغشان.
اینطور شاید دوستتان یک برخورد ناشایست یا حتی ضرب و شتم و شاید قتل مرتکب شود
و اگر این اتفاق رخ ندهد هم ابروی اون دختر جلو شما میروید و هیچ بعید نیست ان دختر یا دپرس شود یا خودکشی کند و یا ...
گاهی اشکار کردن یک فساد این عواقب را هم دارد پس بهتر است

شراکت را بهم بزنید و فقط برای اصلاح دوستتان و امثال من به حالت تباکی دعا کنید.

ابن-الخمینی;582735 نوشت:
همین که به خودتون اطمینان دارید اصل مشکله و اولین قدم برای سقوط

سلام
دوست عزیز به این فکر کن که من هم مثل دوستم میتونستم خیلی کارا بکنم
ولی من در خانواده ای بزرگ شدم که این چیزها برایشان خیلی مهم هست
من نمیگم که خیلی آدم خوبی هستم ولی حداقل در این روابط حد خودمو میشناسم
و همیشه هم میگم با هر دستی بدی با همون دست میگیری
من اگه بخوام با دختر مردم رابطه داشته باشم مطمئنم فردا با خانم خودم رابطه برقرار میکنن
این وعده حقه

sayedali;582742 نوشت:
پس سوال کننده موضوع که حتما این تاپیک را دنبال می کند در جریان باشد که حد قذفی را نصیب خود نکند.

هیچوقت چنین کاری را نمیکنم

جزیره مجنون;582794 نوشت:
چرا معلم آقا استخدام نمی کنین

ما در دانشگاه ها اطلاعیه جذب مربی زدیم
نمیدانم چرا آقایان علاقه ای به این کار نشان ندادند

BABY;582893 نوشت:
او با این کارهایش یک روزی پای پلیس را به اموزشگاه باز میکند و ابروی شما هم خود ب خود میرود.

پارسال در گروهی تحقیقاتی کار میکرده که در آن گروه دختری بود که گفت فلانی به من نظر داره و واسه من عکس و فیلم مبتذل میفرسته و ....
که دوست من کلا همه اینها را تکذیب کرد و گفت طرف خودشو میخواسته بچسبونه به من !
ک اون گروه هم از هم پاشیده شد

BABY;582893 نوشت:
بهترین برخوردتان با دوستتان هم رها کردنش به حال خودش است همان کاری که خدا انجام میدهد و دست کم طرف را رها میکنه به حال خودش اگر او را به عمد به گمراهی نکشاند.

فعلا همین قصد را دارم
پناه بر خدا

BABY;582893 نوشت:
شراکت را بهم بزنید

گفتنش آسونه ولی واسه منی که همه سرمایه مو واسه اونجا گذاشتم طوری که تا به حال چند میلیون هم زیر قرض رفتم و خرج خودم و دانشگاهمم هست خیلی سخته بخوام بی خیال بشم

ولی دوربین گذاشتن که دوستان اشاره کردن فکر خوبی هستا! ولی ممکنه دوستتون بپرسه چی شد که یدفعه این فکرو کردی!!

maryam27;582933 نوشت:
ولی دوربین گذاشتن که دوستان اشاره کردن فکر خوبی هستا! ولی ممکنه دوستتون بپرسه چی شد که یدفعه این فکرو کردی!!

تو خونه پسر یا دختر هم میشه دوربین گذاشت؟؟؟
مشکل سر رابطه با مربیان است

مهدی7;582913 نوشت:
سلام

پارسال در گروهی تحقیقاتی کار میکرده که در آن گروه دختری بود که گفت فلانی به من نظر داره و واسه من عکس و فیلم مبتذل میفرسته و ....
که دوست من کلا همه اینها را تکذیب کرد و گفت طرف خودشو میخواسته بچسبونه به من !
ک اون گروه هم از هم پاشیده شد

فعلا همین قصد را دارم
پناه بر خدا

گفتنش آسونه ولی واسه منی که همه سرمایه مو واسه اونجا گذاشتم طوری که تا به حال چند میلیون هم زیر قرض رفتم و خرج خودم و دانشگاهمم هست خیلی سخته بخوام بی خیال بشم

ابروتون یا هر خطر احتمالی در اینده ارزشش از این میلیونها بیشتر است.
تو فاز امر به معروف و نهی از منکر نباشید از بیخ رابطه رو باهاش قطع کنید و بعد پیغام پسغام از طریق دوستانتان برایش بفرستید که بخاطر مسایل اخلاقی ازش جدا شدید شاید اینطوری یک تلنگر هم زده باشید
البته تلنگر هم نزدید نزدید .

راستی شما که قرار بود خودتون بعد وارد بحث بشوید چرا دیگر دادید سوال را مدیران مطرح کنند و اون بنده خدا ها هم بگویند به رسم امانت نمیگیم کی بوده :Black (9):

[="Tahoma"][="Navy"]سلام

با تشکر از کارشناس محترم جناب حامی از بهترین رویکردی که در پاسخگویی انتخاب کردند.

دوستان با راه حلهای مختلف از پاسخ کارشناس فاصله میگیرین و دوستمون که مشکل دارن رو سر درگم میکنین!!!
[/]

طاهر;581460 نوشت:
حالا میخوام بدونم تکلیف من چیه ؟

مهدی7;582682 نوشت:
به کسی کمک کنی که چشماشو باز کنه و توی چاه نیفته مشکل داره ؟

ببینید شما گفتین که ضرر مالی میکنین اگه از اموزشگاه برین . پس فقط میمونه 2 راه: 1: نسبت به رفتار دوستتون بی اعنتا باشید. 2: امر به معروف و نهی از منکر.
حالا فکر کنم شما میخواین بدونین چه طوری میتونین دوستتونو اصلاح کنین درسته؟

BABY;583074 نوشت:
راستی شما که قرار بود خودتون بعد وارد بحث بشوید چرا دیگر دادید سوال را مدیران مطرح کنند و اون بنده خدا ها هم بگویند به رسم امانت نمیگیم کی بوده

ممنونم ار کارشناسان محترم
آخر پیامی که برای جناب طاهر فرستاده بودم آدرس ایمیل خودم رو نوشته بودم
و ازشون خواستم با کارشناس صحبت کنم
بعد ایشون پیشنهاد دادن که عمومی مطرح کنم منم گفتم فقط ایمیلم ذکر نشه
قضیه این بوده ...

BABY;583071 نوشت:
تو خونه پسر یا دختر هم میشه دوربین گذاشت؟؟؟
مشکل سر رابطه با مربیان است

دیگر برایم مهم نیست که رابطه دارند
فقط نمیخوام ارتباطشون به اموزشگاه کشیده بشه

maryam27;583273 نوشت:
ببینید شما گفتین که ضرر مالی میکنین اگه از اموزشگاه برین . پس فقط میمونه 2 راه: 1: نسبت به رفتار دوستتون بی اعنتا باشید. 2: امر به معروف و نهی از منکر.
حالا فکر کنم شما میخواین بدونین چه طوری میتونین دوستتونو اصلاح کنین درسته؟

اول سعی کردم راه دوم رو انتخاب کنم که نزدیک بود ازم به جرم تهمت شکایت کنن ( البته نه دوستم و دخترا بلکه مدیر سایتی که مطلبم رو اونجا نوشته بودم و میدونستم طرف اونجا عضو فعاله )
ولی از حالا گزینه اول رو انتخاب میکنم
دیگر اصلاح دوستم هم واسم مهم نیست چون آب از سرش گذشته
میگن گاوی که عادت کنه به کهنه خوردن باید سرشو برید
منم سپردمش به خدا
هر چی خدا بخواد

إِنَّمَا ﭐلتَّوْبَةُ عَلَى ﭐللَّهِ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ ﭐلسُّوءَ بِجَهَالَةٍ ثُمَّ يَتُوبُونَ مِن قَرِيبٍ فَأُوْلَـٰئِکَ يَتُوبُ ﭐللَّهُ عَلَيْهِمْ وَکَانَ ﭐللَّهُ عَلِيماً حَکِيماً ﴿17﴾
(نساء17)-اما خداي تعالي پذيرش توبه کساني را به عهده گرفته که از در ناداني اعمالي زشت انجام داده ، سپس بدون فاصله زياد توبه کنند ، و به سوي خدا برگردند ، اينهايند که خدا هم سويشان بر مي‏گردد ، و خدا دانايي فرزانه است.
وَلَيْسَتِ ﭐلتَّوْبَةُ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ ﭐلسَّيِّئَاتِ حَتَّىٰ إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ ﭐلْمَوْتُ قَالَ إِنِّي تُبْتُ ﭐلْئَانَ وَلَا ﭐلَّذِينَ يَمُوتُونَ وَهُمْ کُفَّارٌ أُوْلَـٰئِکَ أَعْتَدْنَا لَهُمْ عَذَاباً أَلِيماً ﴿18﴾
(نساء18)-و اما آنهائي که همچنان به کار زشت خود ادامه مي‏دهند تا مرگشان فرا رسد ، آنوقت مي‏گويند : الان توبه کردم براي چنين مردمي بازگشتن نيست ، و نيز براي کساني که در حال کفر مي‏ميرند ، که مال براي آنان عذابي دردناک آماده کرده‏ايم.

سلام
چند ماهی از این جریان میگذره
خواستم بیام اینجا و از کسانی که راه درست رو نشونم دادن تشکر کنم
من این شراکت رو تمومش کردم با کلی ضرر مالی
ولی خدا جبران کرد
البته نه از نظر مالی
خلاصه بگم جریان رو به دوستم گفتم و گفتم که از کاراش باخبرم و میدونم چیکار میکنه
تهدید کرد که شکایتتو میکنم و ....
گفتم برو شکایت کن اولین نفری که پاش گیره خودتی
هیچی شکایت نکرد و منم وسایلمو جمع کردمو دیگه هم اونجا نرفتم
بعد از چند روز که بیکار بودم با دوستای دانشگاهیم صحبت میکردیم و گفتم که دنبال کار میگردم یکیشون گفت که همشهری من یه دستگاهی اورده که کارش بد نیست
خلاصه قرار گذاشتیم و با یکی دیگه از دوستام رفتیم دستگاه رو دیدیم از کارش خوشمون اومد خلاصه توی یه هفته رفتیم دستگاه رو خریدیم و شروع به کار کردیم
یه جورایی تولیدیه و آینده داره
خدا رو شکر میکنم که اینجوری شد
الان اعصابم بابت کار راحته ولی چون وضع مالیم خوب نبود دستگاه رو قسطی اوردم
از همه دوستانی که توی این تاپیک نظرشونو گفتن خیلی ممنونم
یه تشکر ویژه هم از جناب طاهر و جناب حامی :tashakor:

موضوع قفل شده است