صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به این شراکت ادامه بدهم؟ (ارتباط شریکم با دخترها)

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,548
    حضور
    175 روز 11 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

به این شراکت ادامه بدهم؟ (ارتباط شریکم با دخترها)

با نام و یاد دوست

عرض سلام و ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

با سلام و عرض ادب
    من جدیدا عضو این سایت شدم و کسی رو نمیشناسم یه مشکلی واسم پیش اومده که از شما میپرسم و ممنون میشم به کارشناس مربوطه ارجاع بدین

من یه جوون 26 ساله مجرد هستم و با یکی از صمیمی ترین دوستام که همسن هستیم یه آموزشگاه تاسیس کردیم و چند ماهی هست داریم فعالیت میکنیم
    ما فعالیتمون توی دنیای مجازی نسبتا زیاده
    این چند ماهی که در محل کار هستیم میبینم که دوستم با دخترا خیلی در ارتباطه یعنی همیشه در حال صحبت با دختراست و چرت و پرت زیاد میگه ( یه جورایی راحته با همه ) که من این رو نمیپسندم نمیخوامم تو کارهای شخصیش دخالت کنم
    چند روز پیش یکی از مربیانی که در استخدام آموزشگاه بود به طور ناگهانی گفت من دیگه قصد ادامه همکاری رو ندارم
    منم که خیلی مشکوک شده بودم و میدونستم بین این مربی و دوستم ارتباط هست گفتم حتما بینشون حرفی یا چیزی هست که یک دفعه قصد پایان همکاری دارن
    حدود دو هفته پیش ایمیل دوستم رو هک کردم و شروع کردم به خوندن پیام هاش
    و فهمیدم که با خیلی از دخترا چه دخترهایی که در شهر خودمون زندگی میکنن چه دخترهای شهرهای دیگه در ارتباطه در حدی که با بعضیاش در حد س ک س چت هم بوده
    تا اینجا واسم مهم نبود و میگفتم به خودش مربوطه و هر کی رو میذارن توی قبر خودش
    ولی بعد متوجه شدم با یکی دیگه از مربیامون که اتفاقا همشهری خودمون هست از شهریور 91 تا حالا در ارتباطه
    در حدی که با خوندن پیام هاشون متوجه شدم که حتی ارتباط جنسی داشتن و چند بار هم که من آموزشگاه نبودم این مربی اومده و ارتباط جنسی برقرار کردند
    الان هم میدونم که هر شب با هم چت میکنن و عکس و وب س ک س ی به هم میدن
    این دو هفته خیلی اعصابم به هم ریخته و نمیتونم تحمل کنم و چیزی نگم
    در حدی که وقتی میرم آموزشگاه حالم به هم میخوره
    از یه طرف هم نمیتونم به دوستم بگم چون بعدش انکار میکنه ( نمیخوام بفهمه ایمیلشو هک کردم و ازش سند دارم )
    این دو هفته داغون شدم و نمیتونم با کسی در میون بذارم و ازش کمک بخوام
    میخوام واسم بی اهمیت باشه ولی نمیتونم همش تو ذهنمه
    واسه ادامه شراکت هم دودل شدم چون اگه بخوام دیگه اموزشگاه نرم خودم بیکار میشم و از نظر مالی ضرر میکنم اگه هم برم نمیتونم دوستم و اون مربی رو تحمل کنم

یک توضیح هم بدم و اون اینکه:
    این مربی که الان با دوستم رابطه جنسی داره اونی نیست که گفتم از ادامه همکاری انصراف داده
    این دوتا مربی دوست صمیمی هستن
    حالا میخوام بدونم تکلیف من چیه ؟
    ممنون

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

2. صلوات ها 5

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,548
    حضور
    175 روز 11 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58344

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام بر شما و تشكر از حسن اعتمادتون
    توجه شما به مسائل شرعي و اخلاقي قابل تحسين است
    طبيعتا سؤال شما بيشتر جنبه ديني پيدا مي كند يعني براي شما نظر دين مهم است وگرنه براي بسياري افراد اين گونه روابط مشكلي ندارد.
    بنابراين رويكرد پاسخ من اسلامي است.
    در اخلاق اسلامي بحثي مطرح است با عنوان اخلاق اسلامي در برابر رفتارهاي غير اخلاقي .
    رفتارهاي غيراخلاقي ديگران دو گونه است:
    الف)رفتارهاي غير اخلاقي آشكار
    ب) رفتارهاي غيراخلاقي پنهان
    سؤال شما به قسمت دوم مربوط مي شود يعني وظيفه شما در قبل رفتارهاي غير اخلاقي پنهان چيست. در اينجا نيز مثل رفتار غيراخلاقي آشكار وظيفه ما امر به معروف و نهي از منكر است اما چون او رفتارش پنهاني است ما نبايد كاري كنيم كه آبرو و حيث او از بين برود در واقع اين آبرو داري فرصتي است كه خداوند به ايشان داده تا پل هاي پشت سرش خراب نشود و برگردد.
    بنابراين اين پنهان بودن را نبايد در مرحله اول شما تبديل به آشكار كنيد و راز او را فاش كنيد.
    بنابراين امر به معروف و نهي از منكر هم بايد با شيوه هايي انجام شود كه غيرمستقيم باشد و ايشان را به خود بياورد (مثل تقويت معنويت، مثل ترساندن از عواقب احتمالي اين ارتباطات در قالب بحث علمي و...)
    بعد از اين مرحله مي توانيد به صورت ايجاد مانع كار را ادامه دهيد يعني به بهانه هاي مختلف زمينه ارتباط او و ديگران را در موسسه قطع كنيد مثلا با قرار دادن دوربين يا اعلام سركشي وقت و بي وقت.
    چيزي كه مي تواند رفتار ايشان را تنظيم كند تقيد شما به مسائل ديني و شرعي است يعني نبايد طوري برخورد كنيد كه ايشان احساس كندبراي شما اين گونه ارتباط ها پذيرفته شده است
    نيز خودتان بايد واقعا هدف تان مچ گيري نباشد هدف تان انجام وظيفه شرعي و كمك به دوست تان براي در حفظ پاكي اوست.
    بعد از اين مرحله
    باز نبايد اعلام كنيد كه چيزي مي دانيد بايد از داشته هاي فطري و درون مايه هاي معنوي او كمك بگيريد و از صفات مثبتش بگوييد و ارزش حقيقي او را براي خودش نمايان كنيد
    حضرت علي(ع) فرمودند قيمت شما بهشت است به كمتر نفروشيد
    بعد از اين مرحله بايد در گفته هاي تان از تنفر شما از رفتارهاي افرادي كه اين گونه روابط را دارند سخن بگوييد.
    در هيچ مورد حق نداريد نسبت زنا يا ارتباط نامشروع به او بدهيد شرعا و حتي اين كار قذف است كه حد شرعي دارد چون نمي توانيد ثابت كنيد چون نياز به 4 نفر شاهد دارد و....
    از سويي ديگر از نظر حقوقي و شرعي و اخلاقي هم هك كردن شما نوعي تجاوز به حقوق ديگر است و اشكال دارد
    و سرانجام مي توانيد به صورت ناشناس نامه بنويسيد كه مثلا مراقب رفتارت باش زير نظر هستي اين را مي توانيد به آن خانم ها كه يقين داريد مشكل دارند نيز بنويسيد و تهديد كنيد.( البته تقويت باروهاي ديني و تحريك انگيزهاي دروني و فطري و وجداني براي ترك گناه در اولويت است)
    اگر به كارش ادامه دارد مي توانيد از مواردي كه آشكارا گناهي انجام مي دهد در فضايي كاملا دوستان تذكر بدهيد
    و سرانجام اگر ديديد به هيچ وجه قصد ندارد گناهش را ترك كند راه خودتان را از ايشان جدا كنيد و شراكت را به هم بزنيد و دنبال كار جديد و دوستان معنوي بگرديد
    و به وعده الهي اميد داشته باشيد كه كسي كه تقواي الهي بورزد خداوند از جايي كه گمان نمي كند روزيش مي دهد البته رزق و روزي مصاديق مختلفي مانند دوست خوب، موفقيت شغلي، همسر خوب، رشد اقتصادي، آرامش و....دارد كه خداوند متناسب با فرد به او مي دهد.
    موفقيت شما در شغل و امر به معروف و نهي از منكر را از خداوند مسئلت دارم

پيامبر به امام علي فرمود: اگر يك نفر را هدايت كني بهتر از آنچيزي است كه خورشيد بر آن مي تابد
    موفق باشيد

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

7. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

حفظ ايمان

يَا عِبَادِيَ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ أَرْضِي وَاسِعَةٌ فَإِيَّايَ فَاعْبُدُونِ[1]

اى بندگان من كه ايمان آورده ‏ايد، بى‏ ترديد زمين من پهناور است، پس (اگر در محيطى قادر به حفظ اصول دين يا پياده كردن فروع آن نيستيد به جاى ديگر رويد و) تنها مرا پرستش كنيد.

O My servants who believe! surely My earth is vast, therefore Me alone should you serve

[1] . عنكبوت/ 56.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۳/۰۷/۱۹ در ساعت ۲۲:۳۴

9. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 2 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

ثمرات خودكنترلي

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْءٍ قَدْرًا؛

و كسى كه از خدا پروا كند، براى او راه خروجى (از مشكلات) قرار مى‏دهد و او را از راهى كه گمان نمى‏برد، روزى مى‏دهد و كسى كه بر خدا توكل نمايد، او برايش كافى است. مسلّما خداوند رساننده فرمان و تحقق بخشندة ارادة خويش است. همانا خداوند براى هر چيزى (از اجزاء عالم هستى از نظر ماهيت و كمّ و كيف و آثار وجودى و مدت بقا) اندازه‏اى قرار داده است.[1]

and whoever is careful of (his duty to) Allah, He will make for him an outlet, And give him sustenance from whence he thinks not; and whoever trusts in Allah, He is sufficient for him; surely Allah attains His purpose; Allah indeed has appointed.

پيام اخلاقي:

گشايش رزق و روزي با تقوا (انجام واجبات و ترك محرمات الهي)؛ رزق شامل رفاه، بركت، آرامش، اولاد و همسرصالح، مال و ثروت، دفع بيماري و...است).

[1] . طلاق، 3و4.

11. صلوات ها 7

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,203
    حضور
    144 روز 22 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3161
    صلوات
    44226

با عرض سلام

واقعا جای تاسف داره .

اینجور که معلوم هست این اموزشگاه تبدیل شده به فساد خانه . در روابط کاری که دو نامحرم چهره به چهره قرار میگیرن باید قوانین محکمی اجرا بشه تا مشکلی بوجود نیاد .

باید قاطعانه این شرایط بوجود اومده رو بر هم بزنید تا این ارتباطها صورت نگیره .

با اخراج مربی ها و اعمال دیگر ...

وقتی در اسلام تاکید بر اینه که اختلاط دو نامحرم زیاد نباشه . برا جلوگیری از این فاجعه هاست .

وقتی ایمان طرفین هم ضعیف هست و حیایی هم در کار نیست به راحتی برخی مسائل غیر اخلاقی و ... صورت میگیره
    ....
    مـــرغ باغ ملکوتم
    دورم از عـــــالم خاک

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

13. صلوات ها 5

نوشته
    349
    حضور
    11 روز 9 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1021

شما میگین یکی از صمیمی ترین دوستاتونه!بعد این اخلاقاشو نمیدونستین!عجیبه!!
    شرایط سختیه! نمیدونم به نظرم اگه فقط مشکلتون رابطه بین دوستتون و مربی هست یه جوری اون مربی رو اخراجش کنین. مثلا به دوستتون بگین ازش خوشتون نمیاد یا یه رفتار نادرستی ازش دیدین که فکر میکنین درس نیست اینجا باشه.یه چیزی که دروغم نباشه...
    سعی کنین مربی هایی که استخدام میکنین افراد (حداقل به ظاهر!) درستی باشن! که با این ظرفیت بالای دوستتون در برقراری ارتباط با دخترا ، اونا هم ، پایه نباشن!
    طلوع می‌کند آن آفتاب پنهانی
    زسمت مشرق جغرافیای عرفانی
    دوباره پلک دلم می‌پرد نشانه چیست
    شنیده‌ام که می‌آید کسی به مهمانی
    کسی که سبزتر از هزار بار بهار
    کسی شگفت کسی آن چنان که می‌دانی

قیصر امین پور

15. صلوات ها 2

نوشته
    89
    حضور
    3 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    363

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    بنابراين امر به معروف و نهي از منكر هم بايد با شيوه هايي انجام شود كه غيرمستقيم باشد و ايشان را به خود بياورد (مثل تقويت معنويت، مثل ترساندن از عواقب احتمالي اين ارتباطات در قالب بحث علمي و...)
    گاهی اوقات در مورد چنین مسائلی بحث میکنیم و طوری صحبت میکند که انگار نه انگار خودش ....
    اینو مطمئنم که آگاهانه و با دانستن اینکه چه گناهی انجام میدهد و عذابش چیست دست به چنین کارهایی میزند

بعد از اين مرحله مي توانيد به صورت ايجاد مانع كار را ادامه دهيد يعني به بهانه هاي مختلف زمينه ارتباط او و ديگران را در موسسه قطع كنيد مثلا با قرار دادن دوربين يا اعلام سركشي وقت و بي وقت.
    نداشتن دوربین باعث شده که راحت کاراشو توی آموزشگاه انجام بده
    اینم بگم که من دانشجو هستم و با دانستن ساعت کلاس های من ، قرار ملاقات را تنظیم میکرده ( اینا رو الان فهمیدم )

چيزي كه مي تواند رفتار ايشان را تنظيم كند تقيد شما به مسائل ديني و شرعي است يعني نبايد طوري برخورد كنيد كه ايشان احساس كندبراي شما اين گونه ارتباط ها پذيرفته شده است
    بعد از اين مرحله بايد در گفته هاي تان از تنفر شما از رفتارهاي افرادي كه اين گونه روابط را دارند سخن بگوييد.
    اتفاقا من همیشه تنفرم رو از چنین افرادی نشون دادم و میدونه که من چطور آدمی هستم
    و بعضی وقت ها در مورد ارتباط هایش تذکر داده ام مثلا میگفتم حواست باشه چطور برخورد میکنی چون اینجا پای آبروی هردوی ما در میانه

و به وعده الهي اميد داشته باشيد

به این شعر معتقدم

سوزد و گرید و افروزد و خاموش شود

هر که چون شمع بخندد به شب تار کسی

عاقبت دست در آغوش نگارش ببرند

هر که یک بوسه ستاند ز لب یار کسی

و منتظر وعده حق هستم
    ویرایش توسط مهدی7 : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰ در ساعت ۲۳:۱۶

17. صلوات ها 2

نوشته
    89
    حضور
    3 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    363

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    واقعا جای تاسف داره .

اینجور که معلوم هست این اموزشگاه تبدیل شده به فساد خانه . در روابط کاری که دو نامحرم چهره به چهره قرار میگیرن باید قوانین محکمی اجرا بشه تا مشکلی بوجود نیاد .
    در ظاهر اینطور نیست و اینم بگم که ارتباط ها به آموزشگاه ختم نمیشه
    و میدانم که اکثر شب ها با دختران وب های س ک س ی ......

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    باید قاطعانه این شرایط بوجود اومده رو بر هم بزنید تا این ارتباطها صورت نگیره .

با اخراج مربی ها و اعمال دیگر ...
    مشکل از مربی نیست
    مشکل از دوست خودمه !

19. صلوات

نوشته
    89
    حضور
    3 روز 5 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    363

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam27 نمایش پست ها
    شما میگین یکی از صمیمی ترین دوستاتونه!بعد این اخلاقاشو نمیدونستین!عجیبه!!
    با هم خیلی صمیمی هستیم ولی تو کارهای شخصی همدیگه سرک نمیکشیدیم
    و گفتم که در ظاهر با جنس مخالف خیلی راحته و من فکر میکردم ارتباطش با آنها در حد صحبت کردن و چت کردن عادی باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam27 نمایش پست ها
    سعی کنین مربی هایی که استخدام میکنین افراد (حداقل به ظاهر!) درستی باشن! که با این ظرفیت بالای دوستتون در برقراری ارتباط با دخترا ، اونا هم ، پایه نباشن!
    متاسفانه دختران امروزی خیلی سریع فریب قول ازدواج رو میخورن
    و هر کسی ممکنه به دام این فرد بیفته
    به ظاهر میگه که عاشقتم و قصدم ازدواجه ولی صبر کن اول با هم اوکی بشیم بعد خانواده ها رو در جریان میذاریم
    و متاسفانه دختر هم گوش میکنه و کم کم خام حرف های عاشقانه میشه و ممکنه خیلی اعتماد کنه که بعدش باعث پشیمونیش بشه

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری