صفحه 1 از 39 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چیکار کنم که بتونم به آرامش برسم؟

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

چیکار کنم که بتونم به آرامش برسم؟

سلام.
    من تاپیکی ایجاد کرده بودم با این عنوان که "چرا نمی تونم ازدواج کنم؟ "
    در ادامه اون حرفهایی که در اون تاپیک زده بودم مشکلی رو که باهاش برخورد کردم رو میخوام مطرح کنم و از کارشناسان و دوستان محترم راهنمایی بخوام.
    مشکل اینه که:
    اولا: این مساله که نشده ازدواج کنم و گزینه ای مطابق شرایطی که من میخوام پیدا نمیشه، و یا گزینه هایی که هستن جواب منفی بهمون دادن،
    دوما: اینکه هرچی دعا میکنم، زیارت میرم، نماز میخونم و خلاصه به روشهای مختلف سعی میکنم ارتباطم رو با خدا بیشتر کنم اما جوابی نگرفتم و دعاهام مستجاب نشدن
    این دوتا مساله مدتی هستن که باعث شدن خیلی زود عصبی بشم و این روی بعضی رفتار و اخلاقم تاثیر گذاشته طوری که زود عصبانی میشم.اصلا نمیخوام اینطوری باشم مخصوصا در ارتباط با والدین.
    واسه همین خواهشمندم راهنمایی بفرمایید...
    متشکرم

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,556
    حضور
    175 روز 12 ساعت 24 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    38
    صلوات
    58346

با نام و یاد دوست

چیکار کنم که بتونم به آرامش برسم؟

کارشناس بحث: استاد صابر

5. صلوات ها 7

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام خدمت شما و آرزوی موفقیت سریعتر در ازدواجتاندر خصوص موضوع اول قبلا زیاد صحبت کردیم و نظرات خوبی نیز از دوستان اسکدین دریافت کردیم.خودتان هم خوب می دانید هر کاری دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.در خصوص موضوع دوم باید عرض کنم که واقعا شرایط سختی را طی می کنید و واقعا امیدوارم از دل این مشکلات برایتان فرجی حاصل شود.اما اولا بدانید که دلیل پرخاشگری شما یک ناکامی است. این ناکامی از نرسیدن به همدم و مونسی است که بدنبال آن هستید. فکر کنم با وضعیت فعلی که برایتان به وجود آمده مطلب قرآن در مورد رسیدن به آرامش با ازدواج را خوب درک کرده باشید. واقعا ازدواج یک سنبل آرامش برای نجات از زندگی طوفانی مجردی است. به هر حال از دو نکته غافل نشوید اول اینکه شما نیاز به دعای پدر و مادر دارید. بنابراین اصلا نباید به آنها بی حرمتی کنید. حتی اگر هم نظرشان گرهی از کارتان باز نمی کند باز هم احترامشان را حفظ نمایید.نکته دوم اینکه خداوند در قرآن کریم می فرماید عسی ان تکرهوا شیا و هو خیر لکم ... این آیه همه حجت ها را بر شما تمام کرده می فرماید پیدا نشدن موارد خوب برای ازدواجتان دارای مصلحتی است که فقط خدای مصلحت آفرین می داند. بنابراین باید صبر پیشه کنید. مادر بزرگ ها قدیم می گفتند دنیا را با صبر ساختند. جمله پایانی اینکه موردی که برای ازدواج قسمت شماست، آنقدر منتظر می ماند تا به خواستگاری او رفته و عشق و صمیمیت را به شما هدیه کند و موردی که قسمت شما نیست دنیا دنیا اراده کنند تا قسمت شما شود نخواهد شد.بنابراین نگران نباشید و به دنبال قسمتتان باز هم بگردید و تلاش کنید.
    سربلند و خوشبخت باشید.

7. صلوات ها 17

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

سلام و ممنونم از پاسخ کامل تون...
    انشاالله خدا خودش صبر و طاقت بهم بده...

9. صلوات ها 7

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط صابر نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت شما و آرزوی موفقیت سریعتر در ازدواجتاندر خصوص موضوع اول قبلا زیاد صحبت کردیم و نظرات خوبی نیز از دوستان اسکدین دریافت کردیم.خودتان هم خوب می دانید هر کاری دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.در خصوص موضوع دوم باید عرض کنم که واقعا شرایط سختی را طی می کنید و واقعا امیدوارم از دل این مشکلات برایتان فرجی حاصل شود.اما اولا بدانید که دلیل پرخاشگری شما یک ناکامی است. این ناکامی از نرسیدن به همدم و مونسی است که بدنبال آن هستید. فکر کنم با وضعیت فعلی که برایتان به وجود آمده مطلب قرآن در مورد رسیدن به آرامش با ازدواج را خوب درک کرده باشید. واقعا ازدواج یک سنبل آرامش برای نجات از زندگی طوفانی مجردی است. به هر حال از دو نکته غافل نشوید اول اینکه شما نیاز به دعای پدر و مادر دارید. بنابراین اصلا نباید به آنها بی حرمتی کنید. حتی اگر هم نظرشان گرهی از کارتان باز نمی کند باز هم احترامشان را حفظ نمایید.نکته دوم اینکه خداوند در قرآن کریم می فرماید عسی ان تکرهوا شیا و هو خیر لکم ... این آیه همه حجت ها را بر شما تمام کرده می فرماید پیدا نشدن موارد خوب برای ازدواجتان دارای مصلحتی است که فقط خدای مصلحت آفرین می داند. بنابراین باید صبر پیشه کنید. مادر بزرگ ها قدیم می گفتند دنیا را با صبر ساختند. جمله پایانی اینکه موردی که برای ازدواج قسمت شماست، آنقدر منتظر می ماند تا به خواستگاری او رفته و عشق و صمیمیت را به شما هدیه کند و موردی که قسمت شما نیست دنیا دنیا اراده کنند تا قسمت شما شود نخواهد شد.بنابراین نگران نباشید و به دنبال قسمتتان باز هم بگردید و تلاش کنید.
    سربلند و خوشبخت باشید.
    در مورد حرف قرآن هم بله من واقعا به این نکته رسیدم.
    واقعاً اون آرامشی که خداوند گفته در کنار همسر بوجود میاد رو با هیچ چیز دیگه ای نمیشه بدست آورد...به عبارت دیگه اینکه هیچ آرامشی و هیچ چیزی نمیتونه جایگزین ازدواج بشه..
    پدر و مادر رو من خیلی احترام شون رو دارم اما گاهی این عصبی و زودرنج بودن باعث میشه یه خورده بد باهاشون رفتار کنم که خودمم بعدش پشیمون میشم و سعی میکنم یه جوری از دلشون دربیارم...
    نمیدونم چه مصلحتی ممکنه با تاخیر در ازدواج رخ بده..ولی ما که روز و شب داریم دعا میکنیم...

11. صلوات ها 5

نوشته
    140
    حضور
    3 روز 11 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    886

با سلام و احترام هزاران آفرین بر شما ، بهترین کارها همان دعایی است که که مشغول آن هستید. کمترین نتیجه این دعاها این است که مقام شما را در نزد خداوند متعال بالا برده و گناهانتان را می آمرزد. ما نیز دعاگوی شما دوست خوبمان هستیم.
    سربلند و خوشبخت باشید.

13. صلوات ها 10

نوشته
    297
    حضور
    11 روز 7 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    41
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    1873

دوست گرامی اجازه بدید منم یک نکته بگم. احتمالا مؤثر باشه.
    شما به قضیه این طور نگاه می کنید که در حالی که نیاز به این دارید که هر چه زودتر همسری در کنارتان باشد که در کنارش آرامش پیدا کنید به خواستگاری می روید اما تا حالا چند موردی که رفته اید به شما جواب مثبت نداده اند و الان احساس سرخوردگی دارید. و البته بیشتر از قبل احساس نیاز و شتاب در این موضوع می کنید.

اما شما زاویه دید خودرا عوض کنید.
    به این قضیه این طور نگاه کنید که هر بار که به خواستگاری دختری می روید و با او گفت و گو می کنید (ولو جواب منفی به شما بدهند) گوشه هایی از شخصیت پنهان خانمها برایتان آشکار می شود.

در واقع شما هر بار بعداز خواستگاری قدری به تجزیه و تحلیل حرفهایی که میان شما رد و بدل شده بپردازید و سعی کنید از میان حرفها نکاتی که در زندگی، برای یک خانم مهمتر است را استخراج کنید. و این طور در نظر بگیرید که دارید بیشتر از قبل با جنبه های ناشناخته وجود خانمها آشنا می شوید تا بعدا بتوانید زندگی خود را بر مبنای صحیحی پایه ریزی کنید.

(البته ذکر یک نکته لازم است و آن هم اینکه طوری مسأله را برای خودتان تجزیه و تحلیل نکنید که مثلا این دختر آینه تمام نمای چیزی است که شما می خواهید و حیف شد که نشد و به شما جواب منفی داد و ... که کار بدتر از قبل بشه!)

مثلا این طور در نظر بگیرید که با دختر خانمی که به خواستگاریش رفته اید ازدواج کرده اید و چند سالی (مثلا پنج شش سال) گذشته و شور و هیجان اولیه زندگی در شما از بین رفته و به آرامش و سکونی که لازم است رسیده اید. حالا آیا این خانم همان کسی است که شما می خواستید؟ آیا خواسته هایش منطقی است؟ آیا زندگی خوبی با او دارید آیا میتوانید مطابق خواست و سلیقه او زندگی کنید؟ آیا اگر صاحب فرزندی شده اید، مادر خوبی برای فرزندتان هست؟! و ... چیزهایی از این قبیل.

آن وقت می بینید که خیلی چیزها هست که به آنها توجه نداشته اید و در هر بار که با دختر خانمی صحبت می کنید این چیزها برای شما روشن تر می شود.
    در واقع تمام اینها مشق و تمرینی است برای شما تا زندگی آینده تان را بهتر پایه گذاری کنید.
    آنگاه است که می بینید تمام این اضطرابها و نگرانیها و شتابی که دارید برای ازدواج، به تدریج کم شده و به آرامش لازم تا زمان ازدواجتان می رسید.

موفق باشید

ویرایش توسط shirinbanoo : ۱۳۹۳/۰۷/۲۰ در ساعت ۰۰:۱۸

میخانه اگر ساقی صاحب نظری داشت، میخواری و مستی ره و رسم دگری داشت.
    پیمانه نمیداد به پیمان شکنان باز، ساقی اگر از حالت مجلس خبری داشت.
    بیدادگری شیوه مرضیه نمیشد، این شهر اگر دادرس و دادگری داشت…

15. صلوات ها 8

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

نقل قول نوشته اصلی توسط shirinbanoo نمایش پست ها

دوست گرامی اجازه بدید منم یک نکته بگم. احتمالا مؤثر باشه.
    شما به قضیه این طور نگاه می کنید که در حالی که نیاز به این دارید که هر چه زودتر همسری در کنارتان باشد که در کنارش آرامش پیدا کنید به خواستگاری می روید اما تا حالا چند موردی که رفته اید به شما جواب مثبت نداده اند و الان احساس سرخوردگی دارید. و البته بیشتر از قبل احساس نیاز و شتاب در این موضوع می کنید.

اما شما زاویه دید خودرا عوض کنید.
    به این قضیه این طور نگاه کنید که هر بار که به خواستگاری دختری می روید و با او گفت و گو می کنید (ولو جواب منفی به شما بدهند) گوشه هایی از شخصیت پنهان خانمها برایتان آشکار می شود.

در واقع شما هر بار بعداز خواستگاری قدری به تجزیه و تحلیل حرفهایی که میان شما رد و بدل شده بپردازید و سعی کنید از میان حرفها نکاتی که در زندگی، برای یک خانم مهمتر است را استخراج کنید. و این طور در نظر بگیرید که دارید بیشتر از قبل با جنبه های ناشناخته وجود خانمها آشنا می شوید تا بعدا بتوانید زندگی خود را بر مبنای صحیحی پایه ریزی کنید.

(البته ذکر یک نکته لازم است و آن هم اینکه طوری مسأله را برای خودتان تجزیه و تحلیل نکنید که مثلا این دختر آینه تمام نمای چیزی است که شما می خواهید و حیف شد که نشد و به شما جواب منفی داد و ... که کار بدتر از قبل بشه!)

مثلا این طور در نظر بگیرید که با دختر خانمی که به خواستگاریش رفته اید ازدواج کرده اید و چند سالی (مثلا پنج شش سال) گذشته و شور و هیجان اولیه زندگی در شما از بین رفته و به آرامش و سکونی که لازم است رسیده اید. حالا آیا این خانم همان کسی است که شما می خواستید؟ آیا خواسته هایش منطقی است؟ آیا زندگی خوبی با او دارید آیا میتوانید مطابق خواست و سلیقه او زندگی کنید؟ آیا اگر صاحب فرزندی شده اید، مادر خوبی برای فرزندتان هست؟! و ... چیزهایی از این قبیل.

آن وقت می بینید که خیلی چیزها هست که به آنها توجه نداشته اید و در هر بار که با دختر خانمی صحبت می کنید این چیزها برای شما روشن تر می شود.
    در واقع تمام اینها مشق و تمرینی است برای شما تا زندگی آینده تان را بهتر پایه گذاری کنید.
    آنگاه است که می بینید تمام این اضطرابها و نگرانیها و شتابی که دارید برای ازدواج، به تدریج کم شده و به آرامش لازم تا زمان ازدواجتان می رسید.

موفق باشید
    صحبتهای خوبی رو مطرح کردید
    متشکرم اینم به هر حال یه راه حلیه

17. صلوات ها 2

نوشته
    2,802
    حضور
    132 روز 8 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10765

دوستان کسی نظری حرفی چیزی دیگه داره که بخواد بگه؟

19. صلوات ها 3

نوشته
    435
    حضور
    2 روز 21 ساعت 19 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    103
    صلوات
    2721

خداوند در قرآن می فرماید بر بنده من، کسی تسلط ندارد.

تسلط شیطان بر کسانی است که دنبالش می روند.

جوانان عزیز،

اخلاقتان را زیباتر کنید،

نمازها را مرتب بخوانید،

مسئله والدین را رعایت کنید

و

عمل به وظیفه بکنید

مطمئن باشید شیطان می رود.

استاد فاطمی نیا

شیطان را که از خودت دور کردی به آرامش دست پیدا می کنی

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 39 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۸/۰۹, ۰۸:۳۴ : 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری