صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جوانان حبابی و ازدواج

نوشته
    773
    حضور
    25 روز 17 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    37
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3699

جوانان حبابی و ازدواج

با عرض سلام خدمت همه دوستان میخواستم در مورد این موضوع نظر خود را بدهید

به نظر شما آیا جوانان(دختر و پسر) در جامعه ما برای ازدواج تربیت می شوند یعنی روند زندگی و برنامه ریزی های مختلف از سوی نهادهای مختلف نظیر خانواده،دولت ،صدا و سیما و... جوان و نوجوان را برای ازدواج آماده می کنند یا خیر

اگر جواب منفی است در این زمینه چکار باید کرد تا (جوانان دختر و پسر)برای ازدواج آماده شوند؟

در پناه قرآن و عترت باشید
    یا علی

2. صلوات ها 27

3.  

علاقه
    عشقم شهداست و هرچی ک بهشون نزدیکم کنه...
    نوشته
    407
    حضور
    8 روز 21 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1459

سلام.ب نظر من قبل از اینکه ب دولت و رسانه باید گیر بدیم ب خانواده اول از همه باید بپردازیم... متاسفانه اینطور ک من دیدم مادر و پدر ها اغلب نگران کار و تحصیلات و خورد و خوراک فرزندشون هستن و عمرا اگه فکر کنن ک یه نیازی ب نام ازدواج هم وجود داره ... تا بنده خدا واسش خواستگار نیاد یا خواستگاری نره اصلا فکر نمیکنن خب این بنده خدا پس فردا خودش باید یه خانواده رو اداره کنه یه کم بهش مدیریتی آشپزی بچه داری یا استقلالی یاد بدیم ک فردا بتونه ازش استفاده کنه ... با خودشونم اینجوری توجیه میکنن ک وقتی رفت سر خونه زندگی هم خودش کم کم یاد میگیره و هم ما بهش کمک میکنیم خب خدا بیامرزه پدر و مادرت رو الان یه کاری کن ک فردا بتونه ازش استفاده کنه نه اینکه تازه فردا بخوای این بچه ک حالا واسه خودش خانوم یا آقایی شده رو درست کنی ... ب نظرم بحث روحی فرزندان تویه خیلی از خانواده ها کم اهمیت شده و ب قول حاج آقا پناهیان وگرنه ما نباید این همه بی حجاب داشته باشیم اینم یه حوزه از بیخیالی روحی پدر و مادراست ... ببخشید زیاد نوشتم ... ولی یه راهکارم بنویشم و تمام ... مادر و پدرای قبل رو ک کاریش نمیشه کرد ولی ما خودمون هم در آینده پدر و مادر میشیم سعی کنیم اول از جسم بچه ب روحش بپردازیم تا هم بعدا مشکلی واسه بچه مون بوجود نیاد و هم یه خدمتی ب جامعه دینی مون کرده باشیم ...موفق باشین ...
    حالا تمام دغدغه ام این شده حسین
    این اربعین کرب و بلا میبری مرا

5. صلوات ها 16

علاقه
    یا صاحب الزمان الغوث و الامان
    نوشته
    272
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    622

نقل قول نوشته اصلی توسط راهنما نمایش پست ها

به نظر شما آیا جوانان(دختر و پسر) در جامعه ما برای ازدواج تربیت می شوند یعنی روند زندگی و برنامه ریزی های مختلف از سوی نهادهای مختلف نظیر خانواده،دولت ،صدا و سیما و... جوان و نوجوان را برای ازدواج آماده می کنند یا خیر

اگر جواب منفی است در این زمینه چکار باید کرد تا (جوانان دختر و پسر)برای ازدواج آماده شوند؟

یا علی
    سلام علیکم.

بنظر باید به اصلمان برگردیم...

منکر علم نیستم.. ولی باید بدانیم که چه کسی نیازمند مشاوره است...

مثلا، شخصی خود مشکلی با ازدواج ندارد، و به درستی ازدواج را درک کرده.. اما خانواده اش میگویند زود است...

خب این خانواده هستند که نیاز به مشاوره دارند...

اما شخص دیگر، دچار وسواس شده، کج رفته، خود را عالم دهر دانسته، از نظر خانواده طبعیت نمیکند...

خب این باید به اصل برگردد... باید بداند که زنان زنان را میشناسند... مادرش بهترین انتخاب را برایش دارد.

پس فردا دعوایی هم بین مادر شوهر و عروس اتفاق نمی افتد... دل مادر از ازدواج نمیشکند... بهترین گزینه را هم انتخاب میکند، چون هم بچه اش را خوب می شناسد، هم روحیات زنان را.

خب، در مشاوره به این فرد چه باید گفت؟ جز اینکه به اصلت برگرد؟

بر فرض که مثلا مادرش امروزه ای باشد، و خودش مذهبی! (که تقریبا محال است)، خب نتیجه چه می شود، یک زن امروزه ای می گیرد!!!!

خب که چه؟ مگر امامان ما کم داشتند از این زنان امروزه ای؟ آیا مشکل اساسی خوردند؟ طلاق دادند؟

موفق باشید.

==========================
    نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار
    چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم

7. صلوات ها 5

علاقه
    یا صاحب الزمان الغوث و الامان
    نوشته
    272
    حضور
    9 روز 17 ساعت 55 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    622

اما شخص دیگر، خودش را عالم دهر میداند یا نمیداند عاشق شده، حتی عشق مجازی.... خب برو بگیر... هرطور تونستی بگیر...

بگی نگیر که نمیشه... دق میکنه، افسرده میشه و .... بذارید سنت پیغمبر اجرا شود.... به هر طریق...

عقد کنند، نه اینکه زنا کنند.

موفق باشید.

==========================
    نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار
    چه کنم حرف دگر یاد نداد استادم

9. صلوات ها 4

علاقه
    ورزش
    نوشته
    224
    حضور
    10 روز 6 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    146
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    960

مگه قدیما همه عالم دهر میشدن و بعد ازدواج می کردن؟ اگه بچه ها صبر و قناعت و ایمان رو مثل قدیمی ها بیاموزن و بعد وارد زندگی بشن خودشون بعد یک مدت همه چیز رو تجربه و اصلاح می کنند.

11. صلوات ها 4

نوشته
    1,017
    حضور
    40 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    3623

با سلام
    میشه گفت کار از بنیان خراب هست یعنی از همون دبستان(کلاس یگ!)
    در واقع از وقتی معلم ها حق ندارن فلک کنن بچه ها همه نونور و نازنازی بار اومدن ...یه طوری که نه کار می کنن نه حوصله دارن نه هدف نه همت نه پشتکار نه خونه نه زن نه بچه هیچی ندارن!

اگه ببینین قدیما همش تو مدرسه فلک و بررسی هفتگی و کلاغ پر و اینا بود و هیچکس جرات نمیکرد زبون درازی کنه...این شد که الان اون بچه ها همه پنچ تا بچه هم بزرگ کردن و خودشون هم دکتر و مهندس و وزیر و وکیل و اینا شدن!

13. صلوات ها 3

علاقه
    عرفان، طبیعت، تفکر، جستجو
    نوشته
    182
    حضور
    10 روز 18 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    673

یا علی
    با سلام به کار شناس محترم
    این موضوعی که فرمودین مدتی بود که ذهن منو درگیر کرده بود به این علت که بعضی اوقات که خواستگاری می رفتم بطور واضح می دیدم که دختر خانم اصلا نمی دونه بعد ازدواج چجوری باید عمل کنه
    مثلا یک مورد یک خانم مومنه و از خانواده با اصالتی بودن، در جلسه اول گفتگو ایشون گفت من هر روز باید بیام خونه مادرم و پنج شنبه و جمعه ها هم بیایم خونه مادرم (دو تایی)!!!!!

به نظر من اولین جایی که باید آموزش شروع بشه دبستان هست، جایگاه زن و مرد رو به بچه ها بطور غیر مستقیم آموزش داد
    و بعد در سن 13 تا 18 سالگی هست که خانواده ها باید یک دختر خانم و یا اقا پسر رو برای زندگی مشترک آماده کنن
    رو صدا سیما نمی شه خیلی حساب کرد چون برنامه هاش مخاطب عام داره یک فیلم همه می بینن در صورتی که ممکن برای بعضی اعضای خانواده مفید نباشه
    اما شاید صدا و سیما به تونه با گذاشتن برنامه های آموزشی با عنواین خاص مثل چگونه به ازدواج موفق فرزندمان کمک کنیم پدر و مادر ها رو تشویق به یادگیری کنه
    دولت فعلا فقط رو امرارمعاش مردم و جوان ها کار کنه خودش کلی هست!!

یه نکته هم درباره ریشه مشکل بگم بعد انقلاب یک دفعه همه چی رو بیخود سخت گیری کردن مدیران غیر تخصصی رو گذاشتن سر پست های کلیدی شایدم چاره نبود!! تو خصوصی ترین چیزهای مردم دخالت داشتن می کردن، بعد یکدفعه یه عده اومدن نقش منجی رو بازی کردن شایدم هدفشون واقعا همین بود به سرعت سعی کردن دخالت ها رو کم و آزادی رو افزایش بدن، دیدن از قافله جهان داریم عقب می مونیم برای این کار مدیرهای با تفکرات نسبتا غربی رو جایگزین قبلی ها کردن، موارد بالا و مشکلات اقتصادی باعث شد رسما مردم ایران به فرهنگ بی توجه بشن و در رقابت ناسالم و فاجعه بار رانت و مشکلات اقتصادی غوطه ور شده و رقابت کنن!! در ادامه .... یه فرهنگ و یا شایدم تفکر منحوس دیگه در بعضی مسئولان نظام بوجود اومد که تا به امروزم ادامه داره (دیگه اینو نمی گم)

این 4 خط تقریبا سی سال بعد انقلاب رو ترسیم می کنه که به نظر من ریشه 70 درصد مشکلات حال حاضر ما هست تو همه زمینه ها من جمله ازدواج جوانان ها
    آدم ها اندازه خودشون هستند نه اندازه تصورات ما

15. صلوات ها 6

علاقه
    .
    نوشته
    312
    حضور
    30 روز 7 ساعت 41 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    4
    گالری
    2
    صلوات
    2316

سلام

جواب منفی است!

شاید چیزی که میخوام بگم کمتر کسی بهش حتی فکر کنه:

نکته ای که بعضی پدر و مادر ها ناخودآگاه ازش غافلن رابطه شون با همدیگه هست و تاثیرش روی فرزندانشون

پسرها رو نمیدونم، اما بنده میشناسم دخترانی رو که از ازدواج فراری هستند چون فکر میکنن ازدواج یعنی شروع ِ دردسر

یعنی شروع ِ بگو مگو، اختلاف، بحث، دعوا، خودخواهی، کشمکش، زورگویی، نادیده گرفتن ِ طرف مقابل، سوختن و ساختن و غیره

میدونم الان خیلیها برمیگردن میگن: خب بستگی داره! اگر انتخاب صحیح باشه و آگاهانه مسلماً افراد تفاهم و درک بهتری از هم و زندگی مشترک دارن!

اما میخوام بگم رفتار والدین باهم خیلی بیشتر از اونچه که فکر میکنیم تاثیر گذاره.

http://s5.picofile.com/file/81512909...50d8dd89_l.jpg

متحول شدن زندگی شما فقط در گرو یک نفر است :

خــودتان !

17. صلوات ها 17

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

سلام جناب استاد

صد البته که جواب منفی هست

پدر و مادر ها در عمق دل شون عاشق فرزندان شون هستند ولی ...

واقعا چی میشه گفت ...

اکثر پدر و مادر های دیروزی با مهارت های زندگی آشنا نیستند ...

نمی دونند چه جوری با فرزندان شون صحبت کنند

نمی دونند در مورد چی باهاش حرف بزنند

تو آشنایان مون دیدم (شما هم دیدید مگه نه !) پدر و مادر 30 ثانیه نشده که صحبت با فرزندشون شروع کردند که ناگهان صدای جر و بحث بلند میشه ... !!! اما حالا پسره میاد با ما صحبت میکنه تا 4 ساعت هیچ اتفاقی نمی افته (چون می دونیم با هم چه طور کنار بیام ، حتی اگه همدیگه رو هم نقد کنیم و تو سر هم بکوبیم باز هیچ جر و بحثی نمیشه ، تازه از کنار هم بودن کلی انرژی هم میگیریم ...)
    مگه شمای پدر و مادر نمی تونید با فرزندان تون دوست باشد ؟ مگه دوستان چی کار می کنند که شما نمی تونید بکنید ؟

باور کنید همه چی پول ، مادیات ، ... نیست (گرچه در حد خودش مهمه) ولی یه دختر خانم و یه آقا پسر واقعا احتیاج داره خانواده اش نیازش رو بشناسه و اون رو درک کنه ...

چرا تو دانشگاه دوست تون میاد به شما میگه "من از این همکلاسی دختر خانم خوشم اومد ، قصد دارم باهاش ازدواج کنم" ولی در مورد این موضوع مهم زندگی اش نمی تونه با پدر و مادرش صحبت کنه

می دونید چرا ؟ چون باور داره شما نیاز اون رو درک می کنید ولی می دونه پدر و مادرش اصلا به این چیز ها فکر نمی کنند ...
    و کلی مثال دیگه که من بلد نیستم و شما بهتر از من بلد هستید ...

به نظر من اغلب پدر و مادر ها ، به علت نداشتن آگاهی و دانش لازم ، با روش صحیح تربیت و رفتار با فرزندان شون آشنا نیستند

(و در نتیجه به صورت پی دی پی نمی تونند فرزندانشون رو برای مراحل بعدی زندگی آماده کنند)

19. صلوات ها 6

نوشته
    198
    حضور
    5 روز 13 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    13
    صلوات
    722

و در نهایت این نعمت با ارزش خدا که شما عاشق اش بودید

و اون رو با تمام وجود دوست داشتید

.
    .

بزرگ شد
    .
    .

خیلی زود گذشت ، مگه نه !
    .
    .

باورتون نمیشه

.
    .

این همون کوچولویی که شما دست هاش رو وِل نمی کردید
    .
    .

می خواد آینده رو رقم بزنه و به لطف خدا این کار رو میکنه

.
    .

باورش کنید

ویرایش توسط ۞ ͜ ۞ : ۱۳۹۳/۰۷/۱۷ در ساعت ۱۹:۴۷

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 18 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۸/۲۸, ۱۷:۵۵ : 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری