جمع بندی سردرگم و خسته

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سردرگم و خسته

با سلام و خسته نباشیدمن همیشه برای رسیدن به هر چیزی توی زندگیممثل تحصیل ، کار و ازدواج خیلی سختی کشیدم الان بعد از گذشت 5 سال از ازدواجم دارم همسرم مشکل داره و تا حالا نتونستیم بچه دار بشیم بماند توی این 5 سال چقدر حرف از مردم شنیدم و چقدر شبا پیش خدا گریه کردم و التماس که مشکلمون حل بشه. شبای قدر و هر جا و زمانی که گفتند دعا مستجاب میشه من جمله حرم امام رضا و دعاهایی که گفتند اگه بخونیم رد خور نداره . اصل مشکل من اینجاست که الان حس می کنم هر چی بیشتر در خونه خدا رو می زنم خدا برام سخت تر می گیره کلی نذر و نیاز کردم و ختم قرآن و سوره یس و حشر و حدیث کسا خوندم و باز بی جواب موندم راستش خسته و دل سرد از هر چی نذر و نیاز شدم و فکر می کنم خدا چرا جواب منو نمی ده . چرا خدا به بعضی ادما همه چیز راحت میده و تازه اونا دل منو بخاطر چیزی که خدا خواسته می شکنن و خدا فقط نگاه میکنه (خدا به اونا همه چیز از خونه و بچه و ... بی دغدغه داده و منو برای داشتن بچه این قدر منتظر گذاشته )هر چی دنبال جواب این سوالم می گردم به جایی نمی رسم خیلی بده که بگم گاهی اوقات از خدا ناامید می شم و ازش سخت گله می کنم همسرم اعتقاد داره این جوری راهمون دورتر میشه ولی چکار کنم نگران سنم هستم و عمری که داره میگذره . خواهش می کنم راهنمایی کنم بدونم باید چکار کنم تا مشکلمون حل بشه

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

آپامه;580335 نوشت:
با سلام و خسته نباشیدمن همیشه برای رسیدن به هر چیزی توی زندگیممثل تحصیل ، کار و ازدواج خیلی سختی کشیدم الان بعد از گذشت 5 سال از ازدواجم دارم همسرم مشکل داره و تا حالا نتونستیم بچه دار بشیم بماند توی این 5 سال چقدر حرف از مردم شنیدم و چقدر شبا پیش خدا گریه کردم و التماس که مشکلمون حل بشه. شبای قدر و هر جا و زمانی که گفتند دعا مستجاب میشه من جمله حرم امام رضا و دعاهایی که گفتند اگه بخونیم رد خور نداره . اصل مشکل من اینجاست که الان حس می کنم هر چی بیشتر در خونه خدا رو می زنم خدا برام سخت تر می گیره کلی نذر و نیاز کردم و ختم قرآن و سوره یس و حشر و حدیث کسا خوندم و باز بی جواب موندم راستش خسته و دل سرد از هر چی نذر و نیاز شدم و فکر می کنم خدا چرا جواب منو نمی ده . چرا خدا به بعضی ادما همه چیز راحت میده و تازه اونا دل منو بخاطر چیزی که خدا خواسته می شکنن و خدا فقط نگاه میکنه (خدا به اونا همه چیز از خونه و بچه و ... بی دغدغه داده و منو برای داشتن بچه این قدر منتظر گذاشته )هر چی دنبال جواب این سوالم می گردم به جایی نمی رسم خیلی بده که بگم گاهی اوقات از خدا ناامید می شم و ازش سخت گله می کنم همسرم اعتقاد داره این جوری راهمون دورتر میشه ولی چکار کنم نگران سنم هستم و عمری که داره میگذره . خواهش می کنم راهنمایی کنم بدونم باید چکار کنم تا مشکلمون حل بشه

با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای شما خواهر گرامی
قبل از بیان نکاتی در زمینه سوالی که پرسیده اید داستانى از مولوى را بيان مى داريم.
مولوى داستانى آورده به اين مضمون كه: اگر شخصى بر گليم چوب مى زند، مى خواهد گرد و غبار آن را بگيرد و قصد ندارد گليم را كتك بزند. مصيبت ها و گرفتارى ها از اين باب است. يعنى اگر بخواهد گرد و غبار غفلت و زنگار از دل ها زدوده شود راه آن تازيانه مصيبت و گرفتارى است. البته گرفتارى ها هم دوره اى دارد و خواهند گذشت. چرا كه خداوند مى فرمايدانّ مع العسر يسراً. زمانى ما مى توانيم زيبايى را احساس نماييم كه در كنار آن مشكلات را ببينيم در كنار هر گل زيبا خارى براى محافظت وجود دارد گرفتارييها و موضوعات ناگوار براى اين است كه قدر لحظات آرام و زيباى زندگى را بدانيم اما گاهى افراد فقط به اين نيمه خالى نگاه مى نمايند و بدون نگاه به ديگران فكر مى كنند فقط خودشان به اين موضوع گرفتار هستند.
اگر نگاهى به اطرافيان خود نماييد مى بينيد افراد زيادى هستند كه در وضعيت شما هستند
با دعا برای حل مشكلات موارد زير مى تواند راهگشا باشد:
1- مشكلات جزء لاينفك زندگى است وبه نوعى شيرينى زندگى به شما مى آيد.
2- شيرينى زندگى به حل كردن مشكلات موجود است اما با راههاى صحيح وموثر.
3- مشكلات ومسائل مطرح شده ى شما به نوعى با اشكال ديگر در خانواده هاى ديگر نيز موجود مى باشد.
4- پيدا كردن ريشه ى مشكلات نيمى از پيمودن راه براى حل مشكلات است.
5- انتظار حل شدن يك شبه ى مشكلات خود نباشيد.
6- انتظار معجزه براى مرتفع شدن مشكلات را نداشته باشيد چرا كه بعضى مواقع معجزه درپيمودن راههاى طبيعى وحل مشكلات به صورت عادى مى باشد(که در مورد شما مراجعه به طبیبان سنتی و غیر سنتی مطمئن ،متعهد و متخصص می باشد) اگر چه توسلات ونذر ونذورات موثر وراهگشا مى باشد.
7- قضاياى موجود در زندگى را به طور صحيح ودرست تفسير كنيد واز تفاسير غير منطقى وغير دينى بپرهيزيد وحتما با شخص خبره مشكل خود را مطرح كنيد.
8- مشكلات را قدرى آسان تر بگيريدزيرا هر چه مشكل را با نگاه سخت ببينيد حل مشكل هم سخت خواهد شد.
9- اعتقاد بر اينكه در زندگى شما مشكلات زياد است سبب می شود که شما حتی در زمانهای شادی نگران باشید و از شادیهای خود کاملا بهره مند نشوید.
10- اگرامكان دارد ريشه ى مشكلات را پيدا كرده و آن ها را براى ما مكاتبه كنيد تا جواب موثر ترى را ارائه دهيم.

به طور كلى بلاء و مصيبت و مشکلات به سه بخش تقسيم مى شود::
1 بلاء و مصيبت به هدف آزمايش و امتحان: برخى از بلاها و
2 بلاها و مصيبت هايى كه به عنوان كفاره گناه مؤمن، موجب ريزش گناهان اوست
3 بلاها و مصيبت هايى كه براى ترفيع درجه و ارتقاء كمالات انسانى است، مانند بلاها و مصيبت هايى كه به انبياء و اولياء عظيم الشأن وارد مى شد.
امام على (ع) مى فرمايند: «ان البلاء للظالم ادب و للمؤمن امتحان و للانبياء درجه» بلا براى ستمگر تأديب است و براى مؤمن امتحان و براى پيامبر، مقام و درجه است.
بهترین کار در مواقع مشکلات در کنار موارد بالا، استغفار کردن جهت آمرزش گناهان می باشد
بلاها و دشوارى‏ها، فلسفه‏ هاى متعددى دارند. حداقل آن در مورد بندگان صالح خدا امور زير است: 1- وسيله‏ اى براى آمرزش گناه، 2- زمينه تقرب بيشتر و اعتلاى رتبه، 3- وسيله‏ اى براى تربيت و استكمال نفس

در پناه قرآن و عترت باشید
یا علی

اجابت دعا نيز امرى قانونمند و ملايم با ديگر سنت‏هاى جارى الهى در نظام تكوين و مشروط به شرايطى است از جمله:
1) شرايط مناسب روحى دعا كننده از قبيل تضرع و تواضع در مقابل پروردگار.
2) مصلحت بودن تحقق خواسته شخص دعا كننده. چرا كه در بسيارى از موارد تحقق آن خواسته براى شخص سودمند نيست مثلا رسيدن به مقام يا امكاناتى خاص چه بسا نه تنها به نفع او نباشد. بلكه ممكن است مايه دورى او از ايمان و تقوا گردد.
3) فرا رسيدن زمان مناسب براى تحقق مطلوب. مثلا ممكن است فردى علاقه‏مند باشد كه يك شخصيت علمى ممتاز باشد و تلاش علمى فراوانى كند ولى قطعا در اندك زمان تحقق آن ممكن نيست و سال‏ها بايد بگذرد تا نتيجه تلاش‏هاى خود را به دست آورد.
4) اخلاص در نيت و انقطاع كامل به خداوند چرا كه عطايا به اندازه نيت و اخلاص در آن سرازير مى‏شوند و در كلام حضرت امير (ع) در نهج‏البلاغه آمده است: «ان العطيه على قدر النيه».
5) معقول بودن خواسته انسان.
6) اقدام براى رسيدن به نتيجه و به كار گيرى ساير عوامل طبيعى نقش دارنده متناسب با سنت‏هاى الهى در نظام خلقت.
7) از طرفى خداوند گاهى اجابت مطلوب انسان را به عللى كه صلاح مى‏داند و بر ما پوشيده است به تأخير مى‏اندازد يا آن را به گونه‏اى ديگر تبديل مى‏نمايد و در واقع به شيوه بهتر اجابت مى‏شود بدون آن كه ما بدانيم.
Dirol نكته مهم ديگر اين كه استجابت در آيه شريفه معناى بسيار عميقى دارد ولى غالبا برداشت‏هاى عموم با مفهوم شگرف آن ناسازگار است.
ما همواره خيال مى‏كنيم كه اگر دقيقا همان را كه ما طلب مى‏كنيم در همان زمان و با همان شرايطى كه مى‏خواهيم عمل شود دعايمان اجابت گرديده در حالى كه چه بسا همين پاسخ نيافتن ما اجابت از سوى خدا باشد. يعنى خداوند منان با طول دادن اجابت ما را بيشتر به حالت انابه و تضرع در درگاهش نگاه مى‏دارد و اين لطف بزرگى است كه به اين وسيله ارتباط عبد با معبود حفظ مى‏گردد و در پى آن الطاف بى‏شمار ديگرى نصيبش مى‏شود. مولوي مى‏گويد:

آن یکی الله میگفتی شبی تا که شیرین میشد از ذکرش لبی
گفت شیطان:آخر ای بسیار گو این همه الله را لبیک کو
می نیاید یک جواب از پیش تخت چند الله می زنی با روی سخت
او شکسته دل شدو بنهاد سر دید در خواب او خضر اندر خض
گفت: «هين» از ذكر چون وامانده‏اى چون پشيمانى از آن كش خوانده‏اى؟
گفت: لبيكم نمى‏آيد جواب زآن همى ترسم كه باشم رد باب
گفت: آن «الله» تو «لبيك» ماست و آن نياز و سوز و دردت پيك ماست‏
ترس و عشق تو كمند لطف ماست‏ زير هر يارب تو لبيك‏هاست

width: 90 align: center

width: 90 align: center

[TD][/TD]

از اينجا روشن مى‏شود كه آنچه عدم اجابت تصور شده اجابتى پيچيده و لطيف و عالى است و از همين رو به دعا در چنين مواردى نيز سفارش شده است.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

آپامه;580335 نوشت:

چانا سخن از زبان ما میگویی

خیلی سخته بی محلی دیدن از خدا و ائمه

من دیگه بعده 8 9 سال التماس

به مرحله ای رسیدم که کارد از استخونم گذشته

چن وقت پیش توی ایستگاه اتوبوس منتظر بودم

اتوبوس اومد روی شیشه اش نوشته شده بود :

جیف که تو باشی و مرا غم ببرد

تا برسم خونه گوله ی اشک بود که همینجوری میومد پایین ... همه آدما هم با تعجب بهم نگاه میکردن که این دختره ی بدبخت ببین چه مرگیشه که اینجوری جلو همه زار میزنه

ولی واقعا وقتی اون بیت شعرو خوندم خیلی دلم شکست از خدا

اینکه هست و با این جال گذاشته غم منو ببره... اونم نه 1 ماه دو ماه ... 8 9 ساله که غم منو با خودش برده و خدا داره فقط تماشام میکنه

شکرش ولی آخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
شما فقط نوشتید که دعا کردید
اگه همسرتون مشکلی دارند آیا درمان کرده اید وپاسخ نگرفته اید ؟
مخصوصا اطبای طب سنتی بعضی شون خیلی کار درست هستند
اگه بخواید شماره بدم

آپامه;580335 نوشت:
بعد از گذشت 5 سال از ازدواجم دارم همسرم مشکل داره و تا حالا نتونستیم بچه دار بشیم

سلام
گر خدا به حکمت ببندد دری , به رحمت گشاید در دیگری
الان هزاران راه درمان هست که خیلی ها از اون به خواسته شون رسیدند .خدا روشکر درمان ناباروری در ایران خیلی خوبه ! درمانتون پیگیری کنید علت را مشخص کند انشا.. خدا هم یاری کنه و فرزند صالحی به حق مولد کعبه نصیبتون بشه. توکلتون به خدا

آپامه;580335 نوشت:
اصل مشکل من اینجاست که الان حس می کنم هر چی بیشتر در خونه خدا رو می زنم خدا برام سخت تر می گیره

با سلام
همانطوری که اساتید گفتن خدا به یکی یه چیزی نمیده تا اون گریه کنه!
وقتی انسان گریه میکنه دیگه تبدیل حیوان و شیطان نمیشه ،اعمالش تازه از این به بعد نوشته میشه اما اون بنده نباید بدونه!

تازه اینم بگم که مشکل شما که مشکل نیست!...یه سری هستن که یک ببدختی هایی دارن که مثلا یکی مثل من که نازنازی هست و طاقت هیچی رو نداره اگه اون مشلات برام بوجود بیاد من خودم پرت می کنم زیر ماشین! ( اینطوری گفتم که لاقل دیه ای چیزی در عوض باشه که بی خودی نمیرم!)

با این حال نباید به حکمت هاش هم بی توجه بود!
مثلا یه ماجرایی من شنیدم که شخصی صاحب بچه نمیشد (عقیم بود اما خودش نمی دونست) هی می گفت یعنی چی برای چی بچه دار نمیشم و اینا که یه شب خواب دید یکی از فرماندهان شهیدا اومد تو خوابش و بهش گفت :ژنی به نام فلان در بدنت مشکل داره! ممکنه بچت ناقص بدنیا بیاد ...گریه نکن!!

این یعنی تقصیر خدا نیست که !
این مشکل الان بر اثر الودگی هوا و خیلی چیزای دیگه ممکنه در همه بوجود بیاد!!

با سلام

اولا به قول دوستان ، راهش نشستن و دعا کردن که نیست ، راهش درمان هست و کنارش کمک خواستن از خدا

ثانیا 5 سال که چیزی نیست ، درسته حرف شنیدن از این و اون خیلی سخته و زجر آور و منم کاملا درکتون می کنم ولی می دونستید یکی از دلایل بچه دار نشدن همین استرس هست؟

من دو تا برادر رو می شناسم که بعد 17 سال بچه دار شدن ، در صورتی که برادرای دیگشون همه خیلی زود بچه دار شدن
و کسی رو می شناسم که هرگز بچه دار نشد (در صورتی که تمام خواهر برادراشون بچه دار شدن اونم 3-4 تا) و بچه بر داشتن و الان نوه دومشون هم به دنیا اومده و خیلیم خداروشکر زندگیشون خوبه (البته حتما سختیای زیادی رو پشت سر گذاشتن ولی مهم عاقبت به خیری هست )

اصلا فکر کردین خدایی نکرده اگه بچتون ناقص بشه چی میشه؟
اینو نمی گم که تلاشتون رو برای درمان نکنید یا دعا نکنیدها ، اینو می گم که خدایی نکرده ناشکری نکنید

به هر حال اینو بدونید خیلی ها شرایط شما رو دارن علاوه بر اینکه 1000 جور مشکلات دیگم دارن

امیدوارم خدا هر آنچه به صلاحمون هست رو تو سرنوشتمون قرار بده و درک و صبر پذیرفتنشم رو هم بهمون عنایت کنه :Gol:

سلام دوست من. برات آرزوی بهترین ها رو میکنم ... ولی علاوه بر درمان ک حتما پیگیرش باش چون ما هم دور و برمون زیاد بودن کسایی ک بچه دار نمیشدن ولی الان دیگه همه شون بچه دارن ها فکر نکنم دیگه الان کسی بدون بچه بمونه ها ... ب غیر از این بیشتر بلاهایی ک سرمون میاد از خدا نیست از گناهایه خودمونه ... چن بار دیگه هم گفتم ملت قرآن رو با ترجمه بخونین بفهمین خدا تمام جواباتونو میده هزار جایه قرآن نوشته هرچی بلا سرتون میاد رو از من ندونین اینا ب خاطر گناهایی ک خودتون انجام میدین ... ب نظر من ب جایه دعا و ورد و نماز مستحبی فقط کافیه نیت کنیم گناه نکنیم و ب نماز اهمیت بدیم خدا میدونه ک چقدر از مشکلاتمون حل میشه ... یه بنده خدایی حرف قشنگی میزد ک شاید بی ربط نباشه میگفت همه میگن بی پولیم و فقر بیداد میکنه نگاه نمیکنه ک همه بین الطلوعین میخوابن خب معلومه روزی هم کم میشه بعد نق اش رو هم ب خدا میزنن ... از این حرف بنده خدا خیلی خوشم اومد میشه ب همه زندگی همین جوری نگاه کرد ... ما فقط راه گرفتن رو یاد نداریم وگرنه عشق من خدایه مهربونمون خیلی هم خوب توان داره ک بهمون همه چی بده ... موفق باشین ...

يه بنده خدايي تو اشنايان بعد ده سال بچه دار شد و همين بچه رفت جبهه و شهيد شد يه بار مادرش رو ديدم چنان روحيه اي داشت گفت من خيلي عاشق بچه بودم كلي دوا درمون و نذر و نياز كرديم خدا بهمون داد و بعدش شهيد شد همش خداروشكر ميكرد و اصلا اين سردرگمي و خستگي كه شما گفتي رو توش حس نميكردم خودم فكر ميكنم علت اين بود كه تسليم بود در مقابل خدا شما هم تسليم بشيد شايد صلاح تون نداشتن فرزند باشه شايد خدا ميخواد صبور ترتون بكنه من نميدونم فقط مطمئنم حكمت بزرگي پشت شه شما دعا كن أقدام ات درماني كن بسپار به خودش. فقط اميدت رو از دست نده

با عرض سلام و دعا برای حل مسئله شما
خوشحالم که نسبت به درمان پیگیری لازم را دارید و لذا شما وظیفه خود را دارید انجام دادید و ادامه هم می دهید و روند درمان را ادامه بدهید بقیه را به خداوند واگذار کنید که اگر صلاح شما باشد به شما می دهد
ذقت کنید که شاید صلاح شما نباشد ممکن است فرزند شما خدای ناکرده سالم به دنیا نیاید یا حتی سالم ببه دنیا بیاید ولی صالح نشود و...پس به حکمت خداوند اطمینان داشته باشید و به او توکل نمایید
میتونید کودکی را به فرزندی قبول کنید که این خود آرامش را برای شما به ارمغان میاورد بند زن و شوهری را می شناختم که باردار نمی شدند نوزاد پسری را به فرزندی قبول کردند و زندگی آنها متحول شد و پس از مدتی خداوند عنایت کرد و باردار شدند و خداوند دختری به آنها داد آن پسر الان طلبه شده است فکر میکنم در خلال درمان کودکی را به فرزندی قبول کنید در روحیه شما و همسرتون و شیرینی بیشتر زندگیتون بسیار تاثیرگذار باشد
به حرفهای مردم هم ترتیب اثر ندهید و کار خود را انجام دهید چراکه آنها از بسیاری مواردبی اطلاع هستند و ممکن است حرفهای آنان باعث نابودی یک زندگی شود
با توکل برخداوند و توسل بر اهل بیت درمان را نیز ادامه دهید ما نیر شما را دعا خواهیم کرد
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است