اگر مسیحیان از روی محبت به حضرت عیسی بگویند: پسر خدا آیا مشرکند؟

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر مسیحیان از روی محبت به حضرت عیسی بگویند: پسر خدا آیا مشرکند؟

بسم الله الرحمن الرحیم....سلام...من با یک فرد مسیحی از مکزیک بصورت انلاین گفتگو کردم.....همیشه برام خنده دار بوده که مسیحیا حضرت عیسی رو پسر خدا و حتی خدا می دونن...همیشه بخودم می گفتم مگه میشه انقدر جهل بالا باشه....انسان فرق بت و خدا رو ندونه و همچینین فرق پیامبر رو با خدا ندونه......اتفاقی بحثمون رسید سر خدا و دین حق....او بمن گفت الله خدای من نیست و گفت ما ها و تو نیز پسر خدا هستیم.....بشوخی به حالتی که بفکر بره بهش گفتم پس مامانمون کجاست:khandeh!:...گفتم شما مشرکید حضرت عیسی بنده ی خداست...خدادر قران گفته اینا شرکه و او منزه است از داشتن فرزند....من اولین بار بود با یک مسیحی بحث کردم....گفتم حتما الان دوباره میگه نه پسر خداست....اما بر خلاف انتظار من او گفت بله خدا در قران درست گفته و ما واقعا حضرت مسیح رو پسر خدا نمی دونیم بلکه از روی محبت بهش می گیم پسر خدا...گفتم نمیشه که شرک شرکه حتی اگه در کلمه باشه...برای مثال من که نمی تونم از روی محبت به بابام بگم مامان و به مامانم بگه بابا....کلمات هر کدوم مفهومی داره و نمیشه وقتی انقدر محکم هستند و منظور دیگری ندارند رو منظور دار به چیزی غیر معقول و مجهول نسبت داد....چیزی نگفت و بحث عوض کرد و گفت در قران نیز خدا گفته حضرت عیسی نمرده بلکه خدا اونو بالا برده.....دیگه نفهمیدم منظورش از این چی بود...ایا همه مسیحی ها واقعا از روی محبت می گن پسر خدا و یا خدا می گن....اگه واقعا اینطوریه پس چرا خدا در قران مسیحیان رو مشرک خطاب کرده چون اون فرد مسیحی بمن گفت بله خدا یکی است و هیچ فرزندی هم ندارد ما از روی محبت به حضرت مسیح پسر خدا می گوییم....واقعا اگه چنینه اعتقادشون اصلا شرک نیست بلکه کلمه ای رو بد و اشتباه نسبت دادن وگرنه واقعا مشرک نیستند اگه واقعا اینطوریه پس چرا قران گفته مشرکند....حتما بنوعی دیگه از مسیحیان خطاب قرار داده که واقعا چنین اعتقاد جاهلانه ای دارن

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مبشر

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی
عید سعید قربان که نمایانگر اوج توکل و بندگی و فرمانبرداری حضرت ابراهیم علیه السلام و حضرت اسماعیل ذبیح است را به همه سروران گرامی تبریک عرض می نمایم و روزهای خوش همراه با شادی برای شما آرزو می کنم .
دوست گرامی باید خدمتتان عرض کنم که تثلیث برای مسیحیان مهمترین اصل ایمانی است ( ایمان به پدر ، پسر و روح القدس ) که تعریف آن در ایمان نامه نیقیه به معنای ( ما ایمان داریم به پسر خدای کامل از خدای کامل ) است به این معنا که آنها معتقدند که عیسی مسیح (نعوذبالله) خداوند کامل است یعنی مسیح، خود خداست . از دیدگاه مسیحیان ، خداوند و مسیح هیچ تفاوتی با هم ندارند و هر دو در یک درجه از خدایی قرار دارند . و تفاوت نام آنها به پدر و پسر و روح القدس ناشی از تفاوت کارکرد و تعبیرهای زبان بشری است. در کتاب مقدس مسیحیان اینچنین آمده است : (روح‌القدس بر تو خواهد آمد و قوت اعلی بر تو سایه خواهد افکند، از آنجهت آن مولود مقدس، پسر خدا خوانده خواهد شد.) که بر این اساس مسیحیان معتقدند: مسیح دارای الوهیت می‌باشد و با خدای پدر و روح القدس همذات است . آیا گمان می کنید اعتقاد به همذات و یکسان بودن یک شخص با خداوند تنها از روی محبت است ؟؟؟:Moteajeb!:

nothing;578932 نوشت:
ما واقعا حضرت مسیح رو پسر خدا نمی دونیم بلکه از روی محبت بهش می گیم پسر خدا

خوب دو هزار سال است که هم یهودیان و پس از آنها مسلمانان به مسیحیان گفتند نگویید مسیح پسر خداست و چیز دیگری بگویید تا یکتا پرست شوید اما آنها همواره مخالفت کردند و تأکید بر خدا بودن مسیح را در ایمان نامه های خود مورد تأکید بیشتر قرار دادند و اعلام کردند هر کس به خدایی مسیح معتقد نباشد کافر است. پس اگر تنها از روی محبت بود خوب می توانستند از روی محبت او را چیز دیگری بنامند . اما همانگونه که خدمتتان عرض کردم پسر خدابودن مسیح به معنای واقعی یکی از اصول ایمانی دین مسیحیان است و جالب است به شما مطلب عجیب تری را هم عرض کنم که مسیحیان حتی برای مریم مادر مسیح نیز مقام خدایی قائل هستند اما آن را در لفافه بیان می کنند تا مجبور نشوند صریحا به آن اعتراف کنند. آنها در کلیسای کاتولیک او را (تئوتوکوس) یعنی (مادر خداوند) می نامند و او را نیایش می کنند (تو را ستایش می کنیم ای مریم ای پربرکت ای مادر خدا برای ما گنهکاران) ( ایمان نامه افسس). و از سوی دیگر آنها معتقدند که مریم نیز به گناه آلوده نشد به همین خاطر هم با جسم و هم با روح به آسمان عروج کرد و در کنار تخت خداوند نشسته است و روز 15 آگوست را به عنوان روز عروج یا خفتن (مادر خداوند) مراسم برگزار می کنند.

با این توصیف ها بنده گمان نمی کنم اعتقاد به خدایی و پسر خدا بودن مسیح از روی محبت است بلکه اعتقاد به خدایی کامل و حقیقی مسیح است که این شرک است .
سؤال دیگری که پیش می آید از دوست مسیحی مکزیکی بپرسید : آیا ما اجازه داریم به خاطر محبتمان به پیامبران علیهم السلام و مخلوقات خداوند ، هر صفتی را به آنها بدهیم مثلا آنها را پسر خدا یا شریک خدا بدانیم ؟ پس مرز ایمان و شرک و فرق موحدین و مشرکین چه می شود ؟ بر اساس این استدلال آن آقای مسیحی مکزیکی آیا بت پرستان هم اگر بگویند ما قبول داریم خدا یگانه است اما به خاطر محبتمان به بتها آنها را شریک خدا می نامیم یکتاپرست هستند ؟

موضوع قفل شده است